Vysokorychlostní železnice Brno - Olomouc (500kč výhra za vyplnění)

Konec vyplňování 11. 01. 2020 13:00, výsledky budou veřejně přístupné.
Počet otázek: 29   Průměrná doba vyplňování: 00.03:59

Za Váš čas strávený vyplněním dotazníku můžete být zařazeni do losování o 500kč.

Dobrý den,

jsem studentem 2. ročníku magisterského studia na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity a tímto bych Vás chtěl poprosit o vyplnění krátkého anonymního dotazníku k mé diplomové práci (zabere Vám maximálně 5 minut). 

Předem děkuji za Váš čas a případné sdílení mého dotazníku.

 

Uvedení do problematiky:

V blízké budoucnosti se v České republice plánuje vybudování sítě VRT (vysokorychlostních tratí), které budou doplněny několika odbočnými tratěmi. Jednou z takových páteřních VRT je trasa Brno - Ostrava z níž povedou odbočné tratě na Olomouc a další krajská města. Tato páteřní VRT bude kombinací modernizace stávající konvenční trati na maximální rychlost 200km/h a novostavbou umožňující maximální rychlost 300-350km/h. V úseku Brno-Přerov bude modernizována současná konvenční trať na maximální rychlost 200km/h. Tato modernizovaná trať bude mimo jiné doplněna modernizovanou odbočnou navazující tratí Nezamyslice-Olomouc na maximální rychlost 160 km/h. V praxi by to tedy znamenalo, že jízdní doba přímým vlakem typu R na trase Brno-Nezamyslice (Prostějov)-Olomouc by se zkrátila ze současných 100 na cca 40 minut. Tento dotazník je zaměřen na odhad potenciální poptávky cestujících právě po VRT na trase Brno-Olomouc.

Upozornění: Provozovatel Vyplňto.cz neručí za obsah jednotlivých průzkumů. Pokud se domníváte, že tento průzkum porušuje zákony ČR, můžete jej nahlásit zde.