Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > Napište nezdvořilý a agresivní email

Napište nezdvořilý a agresivní email

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Jan Vašek
Šetření:13. 02. 2021 - 27. 02. 2021
Počet respondentů:13
Počet otázek (max/průměr):1 / 1
Použité ochrany:žádné
Zobrazení otázek:celý dotazník najednou
Návratnost dotazníků:18,9 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.05:46
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

Působím jako odborný asistent na Vysoké škole chemicko-technologické a v rámci svého výzkumu chci nahlédnout pod pokličku nezdvořilé a agresivní emailové komunikace. Rád bych vás proto poprosil, abyste napsali co nejnezdvořilejší a nejagresivnější email na libovolné téma. 

Nejde o literární dílo, prosím cíleně v textu použijte co nejvíce formulací a nástrojů, které považujete v emailové komunikaci za toxické. Obsah, formát i délku emailu ponechávám zcela na vaší fantazii. Klidně také můžete sdílet toxický email z vlastního archívu, dejte však pozor na jeho absolutní anonymizaci, nechceme nikomu ublížit! 

Pro inspiraci, několik vhodných situací:

- Student si stěžuje na nespravedlivou nedostatečnou ze zkoušky, 

- Rodič obviňuje učitele, že si na jejich potomka zasedl, a chce to pohnat výš,

- Učitel naštvaně reaguje na drzý email studenta, 

- Peprné vyjádření policii / finančnímu úřadu ve věci nespravedlivé pokuty,

- Email politikovi, který hlasoval pro/proti Nouzovému stavu, 

- Email dlužníkovi, (bývalému) kamarádovi, který nesplácí a přestal komunikovat,

- Výměna názorů s kolegou / obchodním partnerem, který nesplnil, co slíbil/ podrazil vás. 

Odpovědi respondentů

1. Napište, prosím, co nejnezdvořilejší a nejagresivnější email na libovolné téma.

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

Ahoj , Koukal jsi do objednávek? Balíček s internetem vytvořila Tvoje kolegyně ze sálu, které jsi to Ty vzal. Já vzala pouze Tobě, tak jako minule. Tento hovor jsem vedla v online poslechu a věř mi, že jsem Ti to chtěla poslat – potvrdí Jirka, kterého jsem měla na online příposlechu. Pak jsem se ale podívala, že jsi to vzal Tvé kolegyni z jiného týmu a proto jsem to zadala opět tak jako minule. Já nejsem člověk, který by kradl objednávky. Za těch 8,5 let opravdu vím, co si mohu a nemohu dovolit. Pokud bych logicky viděla Tvoji objednávku jako jedinou v systému zadanou, tak Ti to vrátím, ale tím, že Ty jsi to ukradl, tak nebudu nic vracet. Kašlu na tebe.

Ahoj , Připadá ti normální a kolegiální , že když ti zkz říká, že již objednávku řeší s kolegyní, která navíc řeší přenos čísla s jeho dcerou – ohledně oku kódu, že mu řekneš, že to nevadí, že to za kolegyni doděláš ty ? Zkz mi říkal, že tě na to upozornil a že si do něj hučela, tak nevěděl co dělat . Když si se zkz volala, protože chtěl zjistit zda-li může doplatit smart box a set top boxy , tak já volala s jeho dcerou ohledně oku kódu. Byla jsem s pánem domluvená , že mu budu volat zpátky a zadáme celý balíček pro 3 i s oku. Tato objednávka je celá navíc složitější než se zdá a proto tě požádám o storno tvé objednávky. Zkz nemůže přebrat tvou sim kartu, protože je pro jeho dceru. Poprosím tě o kolegiálnost a pro spokojenost zkz o storno tvé objednávky č.

Ahoj, Píši ti zpětnou vazbu za tepla a jen telegraficky. Pozitiva žádná, zato spoustu věcí ke zlepšení: 1. Umíš, ale neumíš téma prodat. 2. Neruš tolika prudkými a kývavými pohyby. 3. Místy nepříjemné a nekonstruktivní jiskření. 4. Nedoplňovali jste se. 5. Místy obsahově nesrozumitelné. 3. Spojení xxx a yyy působilo násilně - jedno nebo druhé by působilo přirozeněji. 4. Chyběly konkrétní příklady. 5. Ukončení prezentace jako psovi kost. Pouč se z toho. YYY

děláš sy PRDEL kreténě ?!?! !!!!!! (Krátký mail bez objasnění problému, překlepy, špatná interpunkce, pravopisné chyby, absence velkého písmene na začátku, pozdravu a podpisu.)

Hele divej se, to ze jsi mi nesplatil prachy me tak nesere jak to, ze hrajes mrtveho brouka. Ocenil bych, kdyby ses laskave ozval a situaci zacal resit. B.

Krásné ráno přátelé, chtěla bych tímto emailem poděkovat tomu praseti kdo mi přímo ze stolu vzal snídani. Doufám, že sis na ní pochutnal a zadávíš se ní. Příště až tě bude honit mlsná tak se mě prosím tě zeptej. Moje číslo najdeš na intranetu. To by bylo pro zasmání. Nicméně si myslím, že toto už je vrchol neslušnosti, aby někdo šel a vzal si cizí věc, jídlo nebo cokoliv aniž by se zeptal. Přátelé nejsme zvířata jsme lidi a tyhle základní instinkty by jsme měli ovládat.

Lepší by bylo kdyby to téma bylo dané ..

Můžeš mi vysvětlit jak můžeš mít na šest hovorů za celý den a to ještě ve výstupu? Máš ode mě vyslovený zákaz používat tento výstup. Pokud odteď uvidím i jedinou sekundu, nechám tě vše co máš v tomto výstupu od začátku měsíce vrátit.

Ne

Nováku, nesouhlasím s tím, že jste opět souhlasil s vyhlášením nouzového stavu. Jste naprostej idiot, co si jezdí každej měsíc na dovolenou a ještě k tomu bez roušky. Hlavně, že my ostatní musíme bejt zavřený doma. Ještě jste utratil můj příspěvek na nákup roušek za soukromý večírek v zavřeném aquaparku. Jste naprostej sobec a hňup. Kdyby bylo peklo, tak už tam dávno jste. Kvůli vám už si zase nemůžu koupit boty, takže jsem doma. Moje poslední boty !!!!!!!!! Vy jste hnusnej sobec !!!!!!! Hlasoval jste pro nouzový stav za malý úplatek na nové auto !!!!!!!!! A děti už vůbec nic neumí !!!!!! Ctím váš ''nazor'', ale i tak jste blbec. Mějte se, jak chcete. Přeji překrásný den. PS: Nesnáším vás!!!!!!!!!!!!!

S debilem si psát nebudu.

Vazeny pane, vzhledem k okolnostem, ktere vypluly na povrch, bych vas rada upozornila na skutecnost, ze celou zalezitost predavam vasemu nadrizenemu v kopii na inspektora xy. Nemusim, a ani jiz nebudu, vam vysvetlovat proc jsem se tak rozhodla. Mel jste plno prilezitosti danou vec vysvetlit, avsak jste tak neucinil. Prosim, jiz se obracejte na meho pravnika a nekontaktujte me. Dekuji.

Vážený pane..., již šestý den nám nefunguje internet. Platíme nemalé peníze za službu, která věčně nejede. Laskavě pošlete technika, aby to opravil. Předpokládám, že slevu nedostaneme. Pokud se nikdo nedostaví do dvou dnů, budeme postupovat se stížností dále na vyšší místa. Není to poprvé, co tohle řešíme. S pozdravem.

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Nebyly nalezeny žádné vhodné segmentační otázky.

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Tento dotazník byl vyhodnocen jako nevhodný pro úlohu DZD (s největší pravdědpodobností jej zodpovědělo příliš málo respondentů).

Citace

Vašek, J.Napište nezdvořilý a agresivní email (výsledky průzkumu), 2021. Dostupné online na https://napiste-nezdvorily-a-agresiv.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.