Průzkum názorů na rodinnou politiku ČR

Konec vyplňování 10. 08. 2019 10:15, výsledky budou veřejně přístupné.
Počet otázek: 16   Průměrná doba vyplňování: 00.04:23

Tento průzkum se zabývá názory na rodinnou politiku ČR. Dotazník je anonymní. Vaše odpovědi budou zpracovány pro účely diplomové práce. Jeho vyplnění nezabere déle než 5 minut. Předem děkuji za vyplnění.

Diskuse k tématu

Jméno: HTML značky nepovoleny.

Jiří: v položce pracovní status mi chybí možnost "důchodce"

19. července 2019 v 14:08 - reagovat | smazat

O.: 1. většina asi bude trvat vyplnění o hodně víc než 5 minut - chcete-li seriozní odpovědi, nepište co nejkratší dobu,pak se dotazník vyplní ledabyle nebo se opustí. 2. předpokládáte, že dotazník vyplˇnují jen rodiče nezletiých dětí či ti, kteří o dětech uvažují? měli jste to upřesnit předem. Jsem v důchodu, patřím k 1/3 voličů (důchodci) a máme 8 dětí a vnuků čili měli bychom se uěmt k tomu vyjádřit. Ale možnost "důchodce" tam ani nebyla.Tak pro koho jste vlastěn dotazník zamýšleli? příště to tam uveďte.

16. července 2019 v 10:43 - reagovat | smazat

Marie: Občas jsem hádala, zda se otázka vztahuje k současnému nastavení rodinné politiky, nebo k tomu co bych preferovala.

14. července 2019 v 02:39 - reagovat | smazat

qa: Rozumný dotazník.
Žel nedokonalý.
Ještě je třeba zohlednit ty (ženy, rodiny), kteří rodí děti pro svojí obživu a nikdy nepracují.
Dalo by se to zajistit třeba tak, že výhody by byly jen na 3 děti a jen pokud aspoň jeden z rodičů pracuje. Jenže když tohle řekne občan, je rasista, a politik, ten to ani neřekne :-(
Další pomocí by bylo opětné zavedení společného zdanění manželů tak, jak bylo, jen ho zastropovat maximálním ročním příjmem páru (dnes na cca 3/4 milionu). To by pomohlo a nebylo by možné ho zneužívat jako když měl chlap 100 000/měs. a žena nic. Normální člověk má cca do 200 000/rok,.

12. července 2019 v 23:07 - reagovat | smazat

Tehir: Asi bych zvažovala, že si pořídím více dětí (tři namísto dvou), pokud by daňové zvýhodnění bylo cca 5x vyšší nebo se měsíční rodičovský příspěvek při pobírání po dobu dvou let rovnal alespoň 50 % mé předchozí čisté mzdy.
Sice máme velmi štědrý sociální systém, ale když běžná rodina přijde o 40% svých příjmů a zároveň se zvýší výdaje, vždy to bude těžké. Raději bych volila méně restrikcí a daňového zatížení pro rodiče podnikající během rodičovské a zároveň podporu zkrácených úvazků.

12. července 2019 v 07:39 - reagovat | smazat

Josef Dvořák: Dobrý den, ano souhlasím s první připomínkou, ideální by asi bylo tuto otázku položit na to, zda alespoň jeden z páru, nějaký z těchto příspěvků pobíral, nicméně nebude možné rozlišit muže, kteří sami tuto dávku pobírali a starali se o děti. U druhé připomínky je to složité, zaměřuji se na aktuální a budoucí situaci, proto nejsou uvedeny starší systémy. Moc děkuji za připomínky, zohledním je při vyhodnocení výsledků.

11. července 2019 v 13:37 - reagovat | smazat

V reakci na Josef

Josef: 1. Otázka na pobírání některých příspěvků by měla být formulována Pobírala jste (jste-li muž, pobírala Vaše manželka) .
2. Jak mají odpovědět ti, kdo pobírali přídavky a využívali slevy ještě podle dřívějších systémů?

11. července 2019 v 13:27 - reagovat | smazat