Světový výzkum Jedlých Lesních Zahrad

Konec vyplňování 02. 02. 2025 17:30, výsledky budou k dispozici pouze zadavateli.
Počet otázek: 28   Průměrná doba vyplňování: 01.16:02

Tento dotazníkový průzkum je iniciován členy a členkami Akademie permakultury, která se věnuje vyučování permakulturních principů, navrhování zahrad, pozemků a projektů, a také propojování lidí. Výzkum si dává za úkol odpovědět nejen na otázku: “co je jedlý les a co je lesní zahrada”, ale zejména zjistit, jak se daří tomuto konceptu v našich klimatických podmínkách. A to tak, abychom se poučili a získané zkušenosti využili v budoucnu.

Ve Velké Británii byl výzkum připraven inciativou FFIRN (Food Forest International Network) s podporou Britské Permakulturní Asociace. Jejím cílem je nastavit základy podrobnějšího průzkumu jedlých lesních zahrad a trvalých polykultur.

 

Vaše účast na tomto průzkumu nám pomůže zaplnit chybějící vědomosti o tom, jak můžeme poznání o způsobech fungování ekosystémů požívat při navrhování udržitelného způsobu pěstování jídla. Shromážděné údaje budou k dispozici pro další výzkum FFIRN, a co nejvíce bude možné také široké veřejnosti. Vaše kontaktní údaje budou sdíleny pouze s vaším dovolením, a to způsobem, na který vás na stránkách upozorníme.

 

Hlavním zájmem tohoto výzkumu jsou lesní zahrady existující alespoň 5 let, přesto uvítáme vaše data a zapojení u výsadeb, které jsou mladší.

 

Během výzkumu (tímto dotazníkem) budete dotázáni na některé informace o rostlinách a detaily, které jsou specifické pro váš pozemek.  Pomůckou k odpovědím vám bude, když si připravíte základní mapu svého pozemku, plány designu a dokumentaci zásahů a údržby. Pokud nemáte žádné psané záznamy, anebo nevíte přesné odpovědi, vyplňujte prosím jednotlivé sekce co nejpřesněji, a/nebo specifikujte, kdy jde o váš odhad.
 

Děkujeme za váš příspěvek !

Upozornění: Provozovatel Vyplňto.cz neručí za obsah jednotlivých průzkumů a vyplňování dotazníků nikdy finančně neodměňuje. Pokud se domníváte, že tento průzkum porušuje zákony ČR, můžete jej nahlásit zde.