Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > Adopce homosexuály

Adopce homosexuály

Víte, že... si na Vyplňto.cz můžete zdarma vytvořit vlastní dotazník?

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Jan Karlíček
Šetření:13. 11. 2011 - 27. 11. 2011
Počet respondentů:100
Počet otázek (max/průměr):2 / 1.81
Použité ochrany:unikátní IP
Zobrazení otázek:celý dotazník najednou
Návratnost dotazníků:67,8 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.01:28
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

 Dělám seminární práci na téma adopce homosexuály a docela by se hodili názory lidí...

Odpovědi respondentů

1. Adopce homosexuály

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Ano7272 %72 %  
Ne2828 %28 %  

Graf

2. Proč Ano/Ne?

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

A proč ne

A proč ne? :) Protože homosexuálové dokážou vychovat děti stejně dobře, jako heterosexuální páry. A dám jim stejně lásky. Nevidím důvod, proč ne. Nemyslím si, že by byli vystaveni šikaně nebo tomu, že budou automaticky taky homosexuální, jelikož to vidí doma. Z nějakého důvodu ale vidím jako přijatelnější dva muže než dvě ženy. A vsadím se, že muži to mají naopak :)

Alespoň nějakou rodinu adoptované děti budou mít a kolikrát by se měli i lépe něž v běžné rodině.

ano-lepší milující rodiče stejného pohlaví, než nemilující rozdílného (dětský domov), ale také Ne - kritika okolí, těžší život ve společnosti s rodiči stejného pohlaví, chybí vzor polaví, který chybí (mužský/ženský element)

Ano, pro dítě je lepší jakákoliv rodina, než dětský domov/kojenecký ústav. Ale přednostně umisťovat děti k heterosexuálním párům.

budou mit rodinu

Co se týče mě, je to pro mě jedna z nejspornějších otázek globálnějšího rázu, kterou znám. Myslím si, že by se našly určitě homosexuální či možná spíše lesbické páry , které by poskytly dítěti daleko více lásky a péče než v dětských domovech, jen si nedokážu představit, jak by to fungovalo např. při rozchodu páru, či co by mělo dítě napsat např. v nějakém dotazníku či třeba do žákovské knížky do kolonky : "Otec" a do kolonky : "Matka" . Dále vím z vlastní zkušenosti, že zejména mezi mladšími dětmi se najde velká spousta omezenců až - promiňte mi ten výraz - idiotů, kteří by se dítěti adoptovanému homosexuálním párem posmívali a dle mého by bylo toto dítě také vhodnější objekt pro šikanu ( myslím jako oběť ) . V případě, že by byla adopce homosexuály povolena, myslím, že by nebylo na škodu pokusit se dítěti přiměřeně k jeho věku a intelektu vysvětlit celou situaci, všechny plusy a mínusy života v takovéto rodině a dát mu možnost vyjádřit se k situaci, eventuálně přímo pro rozhodnutí se ( toto však těžko chtít např. po batolatech či hodně malých, předškolních dětech) .

Díte by mohlo mít špatný vliv. Nechala bych to na posouzení psychology, zda dítě může vést poté "normální" heterosexuální život. Asi by nebylo správné, aby za chvíli více jak polovina populace byla homo, pak se by ty děti neměly kde brát :)

Dítě by podle mého názoru mělo v kolektivu detí doslova peklo.

dítě má vychovávat muž i žena - to je přirozené.

dite potrebuje matku i otce - zenu a muze...je treba se naucit vzorove role, znat obe pohlavi

dítě si musí osvojit základní sociální,pamětové, komunikační dovednosti v určitém věku, jinak zůstane opožděné, proto je pro zdravý vývoj dítěte důležité, aby vyrůstalo v rodině, kde dostane dostatek podnětů. Prostě pro dítě bude lepší žít v rodině, byť trochu nestandardní, než aby vyrůstalo v ústavu.

Dle mého názoru je pro dítě lepší, když bude mít dva táty nebo dvě mámy, kteří / které ho budou mít rádi/y než když je opuštěné v dětském domově a závidí ostatním rodiče

Dokáží fungovat jako rodina a znemožnění jim žít fungující plnohodnotný rodinný život - proč? Je to proti základním právům a svobodám. Děti vyrůstají v neúplných rodinách a kolikrát za horších psychických podmínek. Také nemají srovnání jednání muže a ženy pokud žijí jen s matkou či otcem. Můžou vychovat kvalitní heterosexuály,kteří se dokáží zařadit do většinové společnosti a žít většinový život.

Domnívám se, že je pro dítě lepší, aby vyrůstalo se dvěma maminkami nebo dvěma tatínky, než s jednou maminkou a jedním tatínkem, kteří se ale neustále hádají, dítě bijí, jsou alkoholici, atd.

Homosexuální pár je lepší, než aby děti vyrůstaly v dětských domovech. Jejich orientaci to neovlivní, člověk se rodí buď jako heterosexuál nebo jako homosexuál, nelze to změnit výchovou.

homosexuálové mohou poskytnou uplně stejně kvalitní rodinné prostředí jako ostatní rodiny

CHUDÁCI DĚTI,SE JIM OSTATNÍ DĚCKA BUDOU SMÁT

I homosexuálové mají svá práva a nechápu proč by nemohli vychovávat dítě, můžou ho přece milovat stejně jako heterosexuálové.

Je jistě lepší, když jsou děti umístěny v rodině, i když ji tvoři homosexuální pár, než v dětském domově. Dětský domov nikdy nenahradí rodinu, dítě v dětském domově nikdy nepozná domov, rodičovskou lásku. I po hmotné stránce je to pro dítě lepší. Rodina mu nabídne finanční zabezpečení, vzdělání, rodinné zázemí. Na druhé straně se nabízí otázka, zda je naše společnost již na tento krok připravena, jak by se k této "zvláštní" rodině stavěla společnost - sousedi, kamarádi, zaměstnanci školy a hlavně, jak by se chovali například spolužáci a kamarádi dítětě, zda by se mu neposmívali, že má dva tatínky....

Je lepší, když dítě vyrůstá mezi lidmi, kteří se o něj starají a milují ho, než aby žilo v ústavu. A nezáleží na pohlaví ani orientaci pěstounů. Hlavní je, aby se dítě cítilo jako součástí rodiny.

Je lepší, když dítě vyrůstá v prostředí - i když ne zcela běžné - rodiny, kde ho mají rádi, věnují se mu, než aby vyrůstalo v dětském domově

je to neprirodzene

Je to proti přírodě. Dítě by měl mít muž a žena.

Je to rodina jako každá jiná

Jsem proti. Chudáci děti....každé dítě by mělo mít matku a otce.... ne dvě matky nebo dva otce...

Jsou jako každý jiný rodič.

jsou to jen lidi a možná dva chlapi dokážou vychovat dítě líp, než kdejakej ,,normální" pár... ,,Normální" páry se z víc než poloviny rozvádějí... takže jsem jednoznačně PRO

Jsou to také lidé. V dětských domovech je spousta dětí, které čekají na rodinu a potřebují lásku.

Každý si zaslouží rodinu.

Lepší alespoň nějaká láska ze strany ,,rodičů,, než tet. Na druhou stranu bych nechala rozhodnout samotné dítě, zda by chtělo v takové rodině žít nebo ne.

Lepší dva tatínkové/maminky než jedna "teta"

Lepší dva taťkové než jedna teta... jediným důvodem proč váhat by byla možná negativní reakce okolí - na druhou stranu - možná to odnese jedna generace, ale pomůže to těm dalším. Kdo zná podmínky v ústavech, ten by snad ani váhat nemohl...

Lepší dva tátové, než jedna teta.

lepší je pro dítě být u milujících rodičů (ač homosexuálních) než v dětském domově - v anonymním stádě bez lásky a pochopení

lepší milující rodiče (i když stejného pohlaví), než žádní

lepší než dětské domovy

Lepší, jak vysoký počet dětí v dětských domovech. Mít dva tatínky je lepší, jak nemít ani jednoho. Jsem jednoznačně pro.

Lidstvo bylo od přírody naprogramováno a funguje to tak i ve volné přírodě, že potomci jsou vychováváni otcem a matkou, tak aby poznali mužské a ženské chování, a v budoucnu tak mohli založit svou vlastní rodinu. Homosexualita může být tolerována, nikoli nemůžeme být homosexualitou terorizováni. Benevolence by neměla přerůstat přes hlavu shovívavým občanům.

mají stejná práva jako heterosexuálové

Myslím si, že dokáží dítě zajistit jak materiálně, tak citově jako ostatní heterosexuální rodiny. A podle mě je jakákoli rodina lepší než děcák....:P

myslím si,že i stejnopohlavní páry dokáží být dobrými rodiči. Když to funguje v západních zemích,mohlo by to fungovat i u nás. Záleží ovšem na všech lidech. V mém případě bych dítě adoptovat nechtěl,kdyby většina heterosexuálů byla proti. Nejen že by ztěžovali péči o dítě,ale i život samotného dítěte.

Nemyslím si, že by budoucí sexuální orientace dítěte byla bezpodmínečně daná výchovou. Krom toho, heterosexuálních vzorů bude mít dítě v okolí dostatek. A lepší jsou milující homosexuální rodiče, než jedna vychovatelka na deset dětí v ústavu. Tím, že homosexuálové (muži) nemohou mít děti, dají jim podle mě o to více lásky. Lesbické ženy si to zařídí jinak, znám takový pár. V podstatě se jedná o diskriminaci homosexuálních mužů.

není důvod, proč ne. Pokud je pár schopný vychovávat dítě,pak by neměl být brán ohled na jejich sex. orientaci. Neexistuje důkaz o tom, že by výchova homosexuály byla škodlivá. Jediný problém je netolerantní společnost, dítě může být terčem posměchu. Ale to může být kvůli čemukoli.

Není to přirozená forma rodiny

Není to přirozené po stránce biologické

Nevidím důvod proč by homosexuálové nemohli adoptovat děti.Mělo by to být naprosto běžné. A myslím si, že většina homosexuálů vychová dítě líp než většina heteosexuálů.

Nevidím důvod proč ne. Děti vyrůstají v různých rodinách a mnohdy je to pro ně mnohem horší, než žít v rodině homosexuálů.

Nikdy dítěti nedají všechno...

osobně si myslím, že tato volba je dobrá. jsem zastáncem toho, aby homosexuální páry mohli adoptovat dítě. Situace v ČR co se týká umísťování dětí do dětských domovů a kojeneckých ústavů je trvale neudržitelná. a toto je jedno z řešeních jak s tím něco udělat. Nemyslím si, že je možné dát dítě do péče každému, taky chápu, že dítě by mělo mít mužský i ženský vzor, ale také je potřeba vzít potaz, že děti potřebují hlavně lásku a bezpečné prostředí k jejich rozvoji. pokud by to bylo dostatečně ošetřeno, např. kvalitními znaleckými posudky adoptivních rodičů jsem jednoznačně pro !!!

plnohodnotná rodina je patetický prežitek, který ovšem v současnosti stále není plnohodnotně substituován (bohužel) alternativními metodami globálně aplikovatelnými ve společnosti.

Podle mého výchova dítěte samotnými homosexuály je možná, avšak je téměř jisté, že okolí mezi sebe takového jedince bude těžko přijímat

pokud jde o fungující pár, měli by mít možnost vychovávat děti homosexuální pár se o dítě může mnohdy starat lépe než pár heterosexuální ve společnosti je mnoho ubohých, hloupých, neopodstatněných tabu vůči homosexuálům, která by měla být překonána - ano, první vlně takovýchto dětí se třeba budou spolužáci posmívat, ale kdo se chce posmívat, důvod si najde (nosíš brýle, nemáš značkové oblečení, tvoje máma je tlustá... děti si vždy najdou způsob, jak druhému ubližovat, pokud budou chtít)

pretože si myslím, že pokiaľ by to bol usporiadaný vzťah a adoptované dieťa by malo všetko možnosti a vhodné podmienky, tak nie je dôvod, prečo by homosexuáli nemohli vychovávať a starať sa o dieťa.

Pro děti je lepší jakákoliv rodina (klidně i rodiče stejného pohlaví) než dětský domov

proč by ne?

proč ne?

Proč ne? Pokud dítě přežije možný posměch ve škole proto, že má dva tatínky/dvě maminky, a pokud ten pár projde před adopcí standardními testy jako jiné páry, nevidím problém.

Proč proboha ne?

protoze kazdy ma pravo na vlastni vyber

Protože dítě potřebuje vidět partnerský vztah muže a ženy, aby samo mohlo v dospělosti mít heterosexuální partnerský vztah. Lidé se učí pomocí vzorů a napodobování na jedné straně a vymezování se na druhé straně. Hodně důležité jsou role. Jsem přesvědčena, že dítě vychovávané homosexuály bude mít problém ve vztazích i v sexuální oblasti. Stačí už, že většina dětí nezná trvalý heterosexuální vztah rodičů, ještě to komplikovat homosexuálními rodiči...

Protože dítě vyrůstá v příhodnějších podmínkách, pokud vyrůstá v páru heterosexuálním. Nemusí se "stydět" za to, že má např. dva tatínky. Dítě v rodině, kde je otec i matka, dostává plnohodnotný vzor k identifikaci a zároveň obraz o fungování klasické rodiny ve společnosti.

protože homosexuální pár dá dítěti stejnou lásku jako pár heterosexuální, každé dítě bude radši v rodině než v dětském domově

Protože homosexuálové jsou lidé jako všichni ostatní. Argument, že dítě by se mohlo za svého rodiče stydět, není oprávněný,protože jsou horší případy. pokud je jeden z rodičů místní opilec a ráno se válí opilý na náměstí a spolužáci dítěte jej poznávají, pak má teprve důvod se stydět. Tito lidé navíc touží po dětech mnohem více, protože je mít sami nemohou, tedy by jim dali mnohem víc. Ani v přírodě není výjimečným jevem, že se o mládě stará více zvířat stejného pohlaví.

Protože i homosexuál je jen člověk. Ptáme se snad, mají-li lidé některé rasy, národnosti, náboženského vyznání či politických názorů nárok adoptovat dítě a jiní ne?

Protože i homosexuálové mají právo na rodinu.

Protože je lepší, aby mělo dítě dvě matky nebo dva otce, než 4 tety v dětském domově!

Protože neexistuje racionální a fakticky podložený důvod, proč ne.

Protože pro jakékoliv dítě je důležité mít milující rodiče bez ohledu na pohlaví. Samozřejmě nejlepší je, když má dítě mužský i ženský vzor, ale myslím, že pro dítě je pořád lepší mít homosexuální rodiče než žít v dětském domově apod. Nakonec nejdůležitější je přístup k výchově a hlavně láska k dítěti.

Protože to není plnohodnotná rodina. Navíc by to nebylo vhodné co se týče šikany ve škole (pro dítě).

Protože v téhle době je dost velká šance, že dítě nebude vyrůstat s oběma rodiči, tak je scestný mluvit o nutnosti obou vzorů. Nahradí klidně kamarád. A homosexuála to z dítěte neudělá, kdyby se orientace dítěte řídila podle orientace rodiče, tak by jsme homosexuály neměli. Tak proč ne?

Protože žijeme v rovnoprávném světě a každý má právo na dítě a než aby ty děti žili v děcáku, tak ať jsou radši ve spořádané rodině.

Rodinu tvoří muž a žena, nikoliv muž a muž nebo žena a žena.

sám bych nechtěl mít homosexuální rodiče.proti homosexuálům nic nemám ale tohle není přirozené .nevím za co by se dítě mohlo stydět víc.mimo to by to na něm mohlo zanechat následky jelikož homosexualitu nepovažuji za vrozenou orientaci.

sama bych nechtěla vyrůstat se dvěma homosexuály

Spíše ne z důvodu chybějícího modelu chování a event. rizik psychického vývoje dítěte. Nepopírám obecně, že homosexuál může mít vřelý vztah k dětem - homosexuálové jako učitelé ve školách mi třeba nevadí.

Společnost není dostatečně vyzrálá na to, aby přijala děti takových rodičů. Ve školách, kde je stále zaveden tradiční model mám a táta by byly takové děti středem negativní spozornosti. Osobně bych to však homosexuálním párům přála.

Také mají právo mít dítě, pokud pro něj mají odpovídající zázemí a přejí si jej

V dětských domovech je tolik dětí, kteří potřebují pocit, že je má někdo rád. Takže je jedno, když budou dítě vychovávat dva muži nebo dvě ženy, hlavně že bude dítě spokojené a bude mu věnována péče a láska..

vše by bylo v pořádku, jediný problém vidím v tom, co by si dítě pravděpodobně muselo během dospívání vyslechnout od svého okolí...vystavení posměchu okolí by pro jeho psychický vývoj nebylo dobré.

Záleží na kvalitách konkrétních lidí a to bez ohledu na orientaci. Velmi mnoho dětí je vychováváno v neúplných či problémových rodinách, oproti kterým může být homosexuální pár, který je schopný dětem poskytnout dobré rodinné zázemí, mnohem lepší rodinou pro dítě.

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Segmentační otázka č. 1
Segmentační otázka č. 2
Segmentační otázka č. 3

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Nebyly nalezeny žádné zajímavé souvislosti mezi odpovědmi.

Zjišťování závislostí odpovědí

Pomocí této funkce můžete analyzovat vztahy mezi různými odpověďmi. V části A vždy vyberte jeden výrok (odpověď na určitou otázku), který Vás zajímá. V části B poté zaškrtněte odpovědi, u kterých předpokládáte, že by mohly mít nějakou souvislost s odpovědí z části A. Po stisku tlačítka Analyzovat na konci formuláře se dozvíte sílu závislosti A na B.

Tip: Delší vysvětlení i s příklady naleznete v nápovědě

A) VYBERTE ODPOVĚĎ (VÝROK), KTERÁ VÁS ZAJÍMÁ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky tyto výroky sloučíte (logická spojka NEBO), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek docílíte vytvoření kombinovaného výroku (logická spojka A).

1. Adopce homosexuály

B) DEFINUJTE SKUPINU RESPONDENTŮ NA ZÁKLADĚ ODPOVĚDÍ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky skupinu respondentů rozšíříte (podskupiny respondentů budou sloučeny), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek skupinu zúžíte (použije se podskupina respondentů vyhovující všem otázkám).

1. Adopce homosexuály

C) KLEPNUTÍM NA TLAČÍTKO SPUSŤTE ANALÝZU ZÁVISLOSTI

Analýza Vám řekne, zda má Vaše definice skupiny respondentů nějaký vliv na Vámi vybraný výrok.

Zdroje respondentů

Níže uvedený seznam obsahuje odkazy na nejvýznamnější stránky, ze kterých přišli respondenti (dle refereru):

Z bezpečnostních důvodů nejsou zobrazeny kompletní adresy, ze kterých uživatelé přišli, ani minoritní zdroje respondentů. V případě následování odkazu z outlooku, icq nebo použití firewallu obvykle není možné zdroj zjistit. Jedná se o statistiku návštěvnosti dotazníku, nikoli jeho úspěšného odeslání (z různých zdrojů mohla být úspěšnost vyplnění dotazníku různá). Údaje tedy mohou sloužit pouze pro velmi hrubou orientaci.

Citace

Karlíček, J.Adopce homosexuály (výsledky průzkumu), 2011. Dostupné online na https://adopce-homosexualy.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.