Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > Analýza trhu CRM v ČR

Analýza trhu CRM v ČR

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Martin Zelený
Šetření:17. 03. 2012 - 29. 03. 2012
Počet respondentů:106
Počet otázek (max/průměr):17 / 12.24
Použité ochrany:žádné
Zobrazení otázek:celý dotazník najednou
Návratnost dotazníků:63,7 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.01:55
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF-1 PDF-2 PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace     zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

Dobrý den,

tento dotazník je součástí průzkumu trhu ČR v oblasti CRM systému. Jeho výsledky použiji pro svou bakalářskou práci ,,Analýza trhu CRM systémů''.

Týká se společností, firem, podnikatelů a jakýchkoli jinak na trhu působících subjektů.



děkuji za jeho vyplnění
Martin Zelený

Odpovědi respondentů

1. Kolik zaměstnanců zaměstnává vaše firma?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
1-143129,25 %29,25 %  
15-492422,64 %22,64 %  
50-1242119,81 %19,81 %  
více jak 2501615,09 %15,09 %  
125-2491413,21 %13,21 %  

Graf

2. V jakém oboru podnikáte?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Informační technologie1514,15 %14,15 %  
Distribuce1211,32 %11,32 %  
Kultura, Zábava a volný čas1110,38 %10,38 %  
Elektrotechnika87,55 %7,55 %  
Stavebnictví87,55 %7,55 %  
Jiný65,66 %5,66 %  
Farmacie, Kosmetika65,66 %5,66 %  
Služby65,66 %5,66 %  
Školství a vzdělávání54,72 %4,72 %  
Automobilový průmysl43,77 %3,77 %  
Ubytování, Stravování a pohostinství43,77 %3,77 %  
Řemeslná výroba32,83 %2,83 %  
Zdravotnictví a sociální služby32,83 %2,83 %  
Bankovnictví, Finance32,83 %2,83 %  
Strojírenství32,83 %2,83 %  
Reklama, Marketing21,89 %1,89 %  
Administrativa a veřejná správa21,89 %1,89 %  
Energetika10,94 %0,94 %  
Zemědělství10,94 %0,94 %  
Těžba a dobývání10,94 %0,94 %  
Telekomunikace10,94 %0,94 %  
Potravinářský průmysl10,94 %0,94 %  

Graf

3. Na jaké cílové spektrum zákazníků se zaměřujete?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Na celý trh6965,09 %65,09 %  
Na specializovanou/úzce zaměřenou skupinu zákazníků3734,91 %34,91 %  

Graf

4. Provozuje vaše firma e-shop?

Povinná otázka, respondent se musel rozhodnout mezi odpověďmi „ano” a „ne”.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
ne7166,98 %66,98 %  
ano3533,02 %33,02 %  

Graf

5. Používáte v podniku nějaký centralizovaný informační systém?

Povinná otázka, respondent se musel rozhodnout mezi odpověďmi „ano” a „ne”.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
ano8075,47 %75,47 %  
ne2624,53 %24,53 %  

Graf

6. Zajímá se vaše společnost o IT trendy v podnikání?

Povinná otázka, respondent se musel rozhodnout mezi odpověďmi „ano” a „ne”.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
ano7368,87 %68,87 %  
ne3331,13 %31,13 %  

Graf

7. Sbíráte data o svých zákaznících?

Povinná otázka, respondent se musel rozhodnout mezi odpověďmi „ano” a „ne”.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
ano7974,53 %74,53 %  
ne2725,47 %25,47 %  

Graf

8. Vedete si evidenci jejich spokojenosti s vaší firmou?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Ano - pouze na základě jejich vlastních námětů a připomínek 5350 %50 %  
Ano - hromadnou3432,08 %32,08 %  
Ne1917,92 %17,92 %  

Graf

9. Využíváte tyto nashromážděné informace k zlepšení svých služeb?

Povinná otázka, respondent se musel rozhodnout mezi odpověďmi „ano” a „ne”.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
ano7974,53 %74,53 %  
ne2725,47 %25,47 %  

Graf

10. Myslíte si, že by shromažďování informací o zákaznících a jejich využívání prostřednictvím informačních technologií mohlo vést ke zlepšení vašich obchodních vztahů?

Povinná otázka, respondent se musel rozhodnout mezi odpověďmi „souhlasím”, „spíše souhlasím”, „nevím”, „spíše nesouhlasím” a „nesouhlasím”.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
souhlasím4946,23 %46,23 %  
spíše souhlasím3533,02 %33,02 %  
nevím1514,15 %14,15 %  
spíše nesouhlasím65,66 %5,66 %  
nesouhlasím10,94 %0,94 %  

Graf

11. Setkali jste se s pojmem CRM (Customer Relationship Management – Řízení vztahů se zákazníky)?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí a podle toho se mu zobrazily další otázky [Ano, používáme jej → otázka č. 12, Ano, uvažujeme nad zavedením tohoto produktu → otázka č. 13, Ano, neuvažujeme nad zavedením → otázka č. 17, Ano, ale nevíme, co si pod tímto pojmem představit či co jeho používání přináší → konec dotazníku, Ne → konec dotazníku].

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Ano, používáme jej3734,91 %34,91 %  
Ano, neuvažujeme nad zavedením2624,53 %24,53 %  
Ne2422,64 %22,64 %  
Ano, uvažujeme nad zavedením tohoto produktu1110,38 %10,38 %  
Ano, ale nevíme, co si pod tímto pojmem představit či co jeho používání přináší87,55 %7,55 %  

Graf

12. Jaká byla vaše hlavní kritéria pro výběr vhodného CRM systému?

Povinná otázka, respondent musel zvolit alespoň některou z nabízených odpovědí (min. 1).

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Vztah sofistikovanosti CRM řešení k našim cílům2875,68 %26,42 %  
Typ řešení (klasické, SaaS)2362,16 %21,7 %  
Mobilita a podpora nových technologií (mobilní zařízení, přístup přes internet atp.)2259,46 %20,75 %  
Podpora nových technologií2054,05 %18,87 %  
Stávající IT vybavení (tzn. již zavedené systémy)1745,95 %16,04 %  
Práce CRM s daty (přesnost, čistota dat)1745,95 %16,04 %  
Ergonomie systému (tzn. vzhled, jednoduchost ovládání)1335,14 %12,26 %  
Rychlost nasazení1027,03 %9,43 %  
Podpora od výrobce924,32 %8,49 %  
Reputace výrobce821,62 %7,55 %  
Cena616,22 %5,66 %  
Podpora spolupráce s různými formáty dat410,81 %3,77 %  

Graf

13. Jaká jsou vaše hlavní kritéria pro výběr vhodného CRM systému?

Povinná otázka, respondent musel zvolit alespoň některou z nabízených odpovědí (min. 1).

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Mobilita a podpora nových technologií (mobilní zařízení, přístup přes internet atp.)763,64 %6,6 %  
Podpora od výrobce654,55 %5,66 %  
Typ řešení (klasické, SaaS)654,55 %5,66 %  
Ergonomie systému (tzn. vzhled, jednoduchost ovládání)654,55 %5,66 %  
Podpora nových technologií545,45 %4,72 %  
Vztah sofistikovanosti CRM řešení k našim cílům545,45 %4,72 %  
Stávající IT vybavení (tzn. již zavedené systémy)545,45 %4,72 %  
Podpora spolupráce s různými formáty dat327,27 %2,83 %  
Cena327,27 %2,83 %  
Práce CRM s daty (přesnost, čistota dat)327,27 %2,83 %  
Reputace výrobce218,18 %1,89 %  
Rychlost nasazení19,09 %0,94 %  

Graf

14. Jaký byl důvod, proč jste CRM systém dosud nevyužívali?

Povinná otázka, respondent musel zvolit alespoň některou z nabízených odpovědí (min. 1).

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Nezájem měnit původní koncept872,73 %7,55 %  
Nedostatečná informovanost436,36 %3,77 %  
Cena327,27 %2,83 %  
Nedostatečné technické zázemí327,27 %2,83 %  

Graf

15. S jakými očekáváními jste CRM systém zaváděli?

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

Důvodem byla potřeba zlepšit vztahy se zákazníky, neboť na zdejším trhu je konkurence a relativně menší zákaznická skupina, u které rozhodují často různé akce a hlavně komunikace.

Evidence dat od zákazníků v uspořádané podobě vhodné pro vyhledávání

Jelikož jsme na trh vstupovali, bylo CRM součástí naší strategie v rámci budování vztahu se zákazníky.

Neodpovídám na otázku, nicméně se domnívám, že CRM je Customer relationship management a ne Customer response management jak máš ty. Ahoj Rob

Se snahou analyzovat vlastní zákaznickou základnu a podle ní se orientovat dále.

upevnění vztahů se zákazníky a díky kampaním a akcím zisk nových

Získání přehledu o klientech.

zprehledneni informaci o zakaznicich

Zpřehlednění informací o zákaznících, větší organizovanost, více zákazníků

16. Přinesl zavedení CRM systému do vašeho podniku očekávané výsledky?

Povinná otázka, respondent se musel rozhodnout mezi odpověďmi „souhlasím”, „spíše souhlasím”, „nevím”, „spíše nesouhlasím” a „nesouhlasím”.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
spíše souhlasím1745,95 %16,04 %  
souhlasím1745,95 %16,04 %  
nevím25,41 %1,89 %  
spíše nesouhlasím12,7 %0,94 %  

Graf

17. Jaký je důvod, proč CRM neplánujete zavést?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Spokojenost se stávajícím konceptem přístupu k zákazníkům1973,08 %17,92 %  
Nedostatečná informovanost311,54 %2,83 %  
Nedostatečné technické zázemí311,54 %2,83 %  
Cena13,85 %0,94 %  

Graf

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Segmentační otázka č. 1
Segmentační otázka č. 2
Segmentační otázka č. 3

Citace

Zelený, M. – Analýza trhu CRM v ČR (výsledky průzkumu), 2012. Dostupné online na https://analyza-trhu-crm-v-cr.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.