Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > Branná povinnost v České republice

Branná povinnost v České republice

Víte, že... si na Vyplňto.cz můžete zdarma vytvořit vlastní dotazník?

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Jindřich Černý
Šetření:31. 03. 2015 - 29. 04. 2015
Počet respondentů:289
Počet otázek (max/průměr):5 / 4.45
Použité ochrany:žádné
Zobrazení otázek:celý dotazník najednou
Návratnost dotazníků:79,3 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.01:13
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF-1 PDF-2 PDF-3 PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

Tento dotazník má za cíl zjistit názor veřejnosti na znovuzavedení branné povinnosti v České republice.

Odpovědi respondentů

1. Jaké je Vaše pohlaví?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Žena16958,48 %58,48 %  
Muž12041,52 %41,52 %  

Graf

2. Jaký je Váš věk?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
15 - 24 let14349,48 %49,48 %  
25 - 34 let8228,37 %28,37 %  
45 - 54 let3010,38 %10,38 %  
35 - 44 let258,65 %8,65 %  
55 - 64 let72,42 %2,42 %  
65 let a více20,69 %0,69 %  

Graf

3. Souhlasíte se znovuzavedením branné povinnosti i s "dohnáním" těch, co ji neabsolvovali kvůli jejímu zrušení?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí a podle toho se mu zobrazily další otázky [Ano, plně souhlasímotázka č. 5, Ano, ale pouze pro mužeotázka č. 5, Ano, ale pouze pro čerstvě dostudovanéotázka č. 5, Ano, ale pouze pro čerstvě dostudované mužeotázka č. 5, Ne, nesouhlasímotázka č. 4].

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Ne, nesouhlasím13245,67 %45,67 %  
Ano, ale pouze pro čerstvě dostudované muže4515,57 %15,57 %  
Ano, plně souhlasím4415,22 %15,22 %  
Ano, ale pouze pro muže3512,11 %12,11 %  
Ano, ale pouze pro čerstvě dostudované3311,42 %11,42 %  

Graf

4. Sdělte prosím důvod svého nesouhlasu.

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

- beru to jako podporu války

?? není žádný důvod pro zavedení

.

.

...

...

.....

(Předpokládám, že máte na mysli znovuzavedení základní vojenské služby a nikoliv branné povinnosti, ta myslím trvá.) Nesouhlasím s dlouhodobým výcvikem delším než polovina celkové minimální roční dovolené (ať už z důvodů odtržení od aktuálního vývoje v oblasti studia, ztráty kontaktů... - to by musela být naopak PŘED VŠ/ odbornou SŠ, nikoliv PO dostudování - takhle by to bylo horší než mateřská, protože při ní vám drží místo, zatímco při přechodu studium+praxe->plný_úvazek se bude pravděpodobně měnit i smlouva a tedy málokdo bude to místo držet i kdyby se náhodou někdo snažil prosadit zákonem, že vám to místo musí držet, tak se z toho půjde právě tou nutností změny smlouvy velice snadno vyvléknout; nebo z důvodů zvýšené míry šikany), souhlasil bych např. s pravidelnými víkendovými výcviky (nikoliv každý víkend), příp. např. (nikoliv celo-)prázdninové výcvikové kurzy během SŠ.

1.)Šikana 2.)Ta hovada v parlamentu se budou v případě války někde schovávat, zatímco lidi pro ně budou umírat. Souhlasil bych jen, pokud to bude trvat nanejvýš rok, nebude se tolerovat šikana a politici budou v případě války posíláni do předních linií.

1.)Zásah do osobních svobod. 2.) Proč mají být mladí lidé vedeni k boji za ta hovada v parlamentu, která budou mezitím schovaná v nějákem luxusu?

Absence hlavního živitele rodiny ( neutáhnu domácnost jen z mé výplaty), Absence přítele ( stýskání a samota a absence pomoci, když budu potřebovat), ostříhali by mi ho nakrátko ( jsem vlasofilka a muž bez dlouhých vlasů mě nedokáže sexuálně přitahovat )

Armáda ČR je absolutně nekoncepční a neschopná,což vychází z povahy čechů jako národa. Doporučuji třeba vyhlásit válku Slovensku,okamžitě se vzdát a nechat se anektovat.

armáda je důležitá, ale verbování do ní má být jen na základě peněz...

Armáda to není schopna materiálně zvládnout, jsou to jen vyhozené peníze

Ať se navzájem zabíjejí dobrovolníci, nikdo nemá právo někoho nutit vraždit.

Ať si tam jde kdo chce. Nemusí tam chodit přece lidi, co mají lepší věci na práci.

blbost

blbost.. existuje profesionalni armada.

Branná povinnost nic neřeší. Poslední léta před zrušení byla dle mých informací naprostá katastrofa. Vše se rozkrádalo, kázeň pochybná atd. Navíc v současné době nemá armáda ČR dostatek vybavení a prostor, aby znovu brannou povinnost zavedla. Kdyby šlo do extrému, tak půjdou do boje všichni, co mají ruce a nohy bez ohledu na nějaký výcvik před mnoha lety.

Branná povinnost u nás stále platí, např. při napadení země cizím státem. Předpokládám, že si zadavatel spletl brannou povinnost se základní vojenskou službou, přičemž se ptá na to druhé. K tomu jako odpůrce násilného donucování dodávám, že obé by mělo být dobrovolné.

Byl jsem na vojně

dle mě je to zbytečné "okradení" o kus života těch, kteří by nikdy do války jít nechtěli.. ať si bojují profesionální vojáci, ti to chtějí nebo s tím aspoň počítají

Dnešní stav je už jiný a branná povinnost je stálá i teď. Nesouhlasím s povinnou základní vojenskou službou, když to není naprosto nutné! Lidi touží po rodinách.

finanční situace ČR a máme přece armádu ČR

Je jiná doba. I kdyby došlo ke konfliktu s jinými státy, probíhal by tento konflikt pravděpodobně pomocí dronů či jiných dálkově ovládaných zbraní. Není potřeba tisíců vojáků. Žijeme v míru.

Je to hloupost.V případě vojenského konfliktu je branec nepoužitelný.Smysl má jedině profi armáda.

je to hloupust

Je to jenom podporování toho co se nyní děje. Jediný plus pro kluky by to mělo, že by se ledacos naučili, ale v dnešní době to není tak potřeba. Jiný důvod k tomu neexistuje.

je to naprosta blbost, vyhazovani penez na neucinnou formu obrany, a celkove neschopnost se ubranit

je to nesmysl. ČR nikdy nebude v armádě konkurenceschopná nikomu silnému...je to jako kdyby si řeklo 20 mravenců, že se budou bránit 80 tygrům. Nikdy bych nešel do války, raději bych opustil zemi/změnil občanství

Je to okradení lidí o čas. Myslím, že se platí dost vysoké daně na to, aby byla profesionální armáda.

Je to omezování osobní svobody. Státu již oplácíme, že se o nás stará, a to placením daní. Ale zavedení branné povinnosti by lidem vzalo kus jejich života a nic by jim na oplátku nedalo.

je to proti mému osobnostnímu přesvědčení, jsem proti zbraním a válkám všeobecně

Je to zasahování do osobních životů, mělo by to být zcela dobrovolné

Je to zbytečná a absurdně provedená záležitost, především ohledně odvodu žen. Jako žena mám podle vlády studovat, abych víc vydělávala, hodně rodit, aby bylo dost nových poplatníků, starat se o rodinu, protože jsem to přece já, kdo má menší příjem, i kdybych měla stejnou práci jako partner. A k tomu ještě absolvovat odvody do armády? Pokud mě k tomu někdy někdo vyzve, pošlu ho do háje.

je to zbytečné

Je to zbytečné

je to zbytečné a neproduktivní

Je to zbytečné, měli bychom mít plně profesionální armádu, lidé bez pravidelného výcviku a bez zbraní nemají v případě války jakoukoli šanci ČR ubránit. Úsilí by mělo být věnováno spíše směrem k dobrým vztahům v rámci NATO, kde může i menší specializovaná armáda mít své místo.

Je to zbytečné.

Jsem pacifista a liberál - nechci aby byl kdokoli nucen k buzeraci nebo násilí

jsem pro profesionální armádu

Každý má právo volby jestli chce mít něco společného s armádou...

Kdo a jak nahradí výpadek jejich příjmu, jejich práci, rodinný život?

Kdo bude vydelavat, platit slozenky, najem, kdo se postara o malou ? Co si sama počnu? Kdo mi pomuze s domacnosti nebo kdyz onemocnim? Navic by se nam hrozne styskalo a je to uplna zbytecnost ... a jeste by mi pritele ostrihali nakratko :'-(

Lide maji jiny zivotni styl v dnesni dobe

Lůza z 5té kolony nám ukradla vše o co naši předci bojovali, židohavlovská lůza drze mění skutečné dejiny a popírají pravdu, náš stát již není suveréní a není právní, slovo občana nemá žádnou váhu, naše armáda na ochranu českého území byla předána SSa teroristické organizaci a po světě páchá vraždy a genocidu v zájmu cizích mocností, proč bych měl bránit co již není, proč bych měl sloužit cizím zájmům?

Mám svoje cíly a vím, co a kde chci v 18ti dělat, státu si cením, ale tohle by bylo narušení svobody a demokracie.

máme dobrá vojska a teď mi to vyhovuje

Máte na mysli brannou povinnosti nebo základní vojenskou službu?! Uvažujme základní vojenskou službu - A k čemu to jako bude? Naženete vojskou do války, přičemž v rámci bojů mazáci nařídí bažantům hrát si třeba na Gagarina, velitelé donutí vojíny vyčistit okolí zubním kartáčkem, nebo tak něco?

Měli bychom zrušit armádu a odejít ze všech vojenských organizací po vzoru Švýcarska.

myslím, že armáda by měla být plně profesionální. Nevidím žádný smysl v tom, aby všichni "po škole" absolvovali nějaký výcvik, který pak (doufejme) řadu let k ničemu nevyužijí. Stojí to zbytečně moc peněz a nemám pocit, že "vojna dělá z kluků chlapy". Když už, asi bych se dokázala smířit s variantou všechny v určitém věku "zaevidovat", aby se vědělo, kdo je jak zdravotně či odborně způsobilý a pak povolat vybrané jedince v čase, kdy budou opravdu potřeba.

Myslím, že je zbytečné to absolvovat, Česko samo o sobě nemá šanci se ubránit, i kdybychom šli do boje všichni. Když chce někdo válčit, ať se stane vojákem z povolání, těm za to platí a vybrali si to. Měli bychom být už natolik civilizovaní, abychom mohli řešit spory s ostatními státy na úrovni a mírovou cestou a ne se tlouct klacky.

Na vojáčky si cca od desíti let nehraji. Pokud dospělé muže pobíhání s pistolkami baví, nic proti tomu, ale děkuji pěkně, beze mne.

Na vojnu by měl jít ten kdo tam chce

naprosta zbytecnost... armada ma byt profesionalni a tak se s ni ma i jednat chovat

Násilné nucení nikdy nebude mít ten efekt jako činnost konaná dobrovolně nebo z přesvědčení, navíc poměrně častá šikana a hulákání nadřízených kašparů...

Ne

neberte mládí lidem!

nebude to potřeba, Rusáci by nás stejně zlikvidovali, i kdybychom měli brannou povinnost.

Nebudu umírat z rozmaru cizích.

nedivím důvod, proč by měli dohánět to, co někdo předtím zrušil

Nehodlám bojovat za NATO a za tuhle vytunelovanou republiku...

nechci

nechci do armády

Nelíbí se mi to vaše "dohnání". Jinak myslím že 3-6 měsíců pro mladé může by prospělo.

nemá to smysl, pokud za nás bude bojovat NATO tak je jedno jestli nás bude 10000 nebo 1000000 cvičených vojáků, pokud ne tak jsme stejně nahrání. V armádě(i té profesionální) funguje šikana a buzerace. Spousta lidí má z vojny traumata do konce života. Pokud nechceme válku neměli bysme se na ni připravovat. Kdybych byl povolán ať už na výcvik nebo do války s dost velkou pravděpodobností bych nešel (záleželo by samozřejmě na okolnostech). osobně se mi zdá koncept národů a jejich zájmů přežitý... necitim se čechem, ale člověkem a vsichni lidé na světě jsou mi stejně podobní a mám je stejně rád bez ohledu na ras, vyznání, nebo jiné kulturní odlišnosti.

Nemá to smysl, vždyť to jsou děti...stát se ma postarat o to aby žádná válka nebyla

Nemám kladný vztah k armádě. Se svou osobností bych tam přišel akorát do problémů. Ke všemu si navíc myslím, že potřeby tak malého státu jako je ten náš pohodlně obstará profesionální armáda, jelikož pro skutečný válečný střet v dnešní době nemáme kapacity, i kdybychom se na hlavu stavěli.

Nemám rád násilí.

Nemám rád nic, co je spojené s armádou a militarysmem

Nemyslím, že je to dobrý nápad

není důvod

Není důvod, armáda by se mela zaměřit spis na získání profesionálních vojaku

není k dispozici dostatek kasáren; ne každý vydrží všechno (psychika)

neprofesionální armáda je k ničemu

Nepřijde mi to relevantní.

nepřipadá mi to nutné

nesmyslné

Nesmyslné

Nesouhlasím kvůli šikaně, kterou si prošel každý branec

Nesouhlasím s ideovým směřováním ČR a s tím, že její armáda hájí především zájmy USA.

nesouhlasím s násilím

Nesouhlasím s otroctvím.

Nevidím k tomu jediný důvod. Česká republika má schopnou profesionální armádu a opravdu nám nehrozí žádná bezpečnostní hrozba (ne, vážně ne).

Nevidim k tomu zkratka duvod

Nevidím v tom smysl, zas se všichni budou snažit shánět omluvy, proč tam nemohou, nehledě na ekonomické důvody, kdy se bude muset znovu nakoupit ošacení a obutí, zajistit strava a ubytování.

nevím

Nikdo by neměl být nucen bojovat a riskovat svůj život za svoji zem. Mělo by to být dobrovolné.

Nikdo by nemel nikoho do niceho nutit,to pak neni demokraticky pristup

nikdo by se do toho neměl nutit

Nikoho nelze nutit

no military

omezovaní základních lidských práv

Osoby, které neabsolvovali branou povinnost jen proto, že nebyla v dané době povinná, nemohou být z důvodu zákazu retroaktivity takto "trestáni".

Pokud by někdo do armády vstoupit chtěl, šel by tam. K čemu někoho nutit? Nejsme demokratický stát?

Pokud bych chtěl jít do armády, tak půjdu z vlastní vůle. NE z donucení.

povazuji to za neymyslne z hlediska pouzitelnosti takovych brancu a z hlediska investovanych financi

Povazuji to za zbytecnost. Nevidim duvod proc...

považuji to za zbytečně utracené peníze, stav branců se do doby, než by je teoreticky bylo potřeba odvést, může změnit, velká část z nich by odvod odmítla

Proč bojovat za ty sv**ě v parlamentu? Politiki v případě války hnát do předních linií!!!!!!!!!!!!

Proč by měl dospělý člověk ze sebe povinně dělat šaška a nechat se buzerovat, šikanovat a nechat na sebe řvát nějakými degeneráty, co si hrají na vojáčky jak malé děcka?

Profesionální armáda stačí. Tvoří ji ti, kteří pro takovou činnost mají vlohy a považují ji za své poslání. Armáda menší země, jakou ČR je, má daleko menší význam než armády velkých národů, navíc dnes jde spíše o zbraně než o vojáky-jedince a moderní válka se vede sofistikovanějšími způsoby, není frontální apod.

prostě s tím NESOUHLASÍM

proti branné povinnosti nic nemám, se základní vojenskou službou moc nesouhlasím, když už tak rozhodně pro všechny, ne jenom "čerstvě dostudované muže" apod. Jinak jsem ale pro profesionální armádu, jako to je nyní.

Protože nejsem voják. Od toho tady jsou lidé, kteří tu práci dělat chtějí a za to dostávají zaplaceno. Odmítám po sobě nechat prskat kdejakým pometlem jen proto, že má někde o nějaký flek navíc. Vojenskou službu považuji za ultimátní plýtvání časem všech zúčastněných. Navíc mám za to, že kdyby si dospělí muži míň hráli na vojáčky a víc se věnovali vědě a výzkumu, nikdo by armádu (pro boj) nepotřeboval.

přijde mi to naprosto zbytečné

Přijde mi to zbytecne

Přijde mi to zbytečné. Mělo by se jednat o dobrovolný krok. tím by se i snížili finanční náklady.

Seru na armádu, bohužel jsem měl v životě tu pochybnou čest setkat se s hodně vojáky ze služby a byly to vždy svině a debilové!

Souhlasím s jistou formou dobrovolného výcviku (pro muže i ženy), který ale NESMÍ znamenat uzavření do kasáren na několik měsíců. Předchozí otázka nenabízela dostatek možností, jak odpovědět.

Stačí profesionální armáda.

Šikana - důsledky na psychiku jedinců až na celý život. Válka by se neměla stát normalitou.Nevidím důvod proč by můj syn měl umět válčit, když sama jsem zastánce mírových řešení.

Této náročné profesi by měli vykonávat pouze Ti, kteří usilují o profesní dráze v armádě.

Těžko dohánět lidi, kteří ji neabsolvovali cca od roku 2005, nebo kdy byla zrušena. Ostatně já měl ještě dva roky, pro velký úspěch dokonce 744 dní. A měli by dohánět i ti, co šli třeba jen na rok? Křivda zůstane křivdou a dodatečné "potrestání" těch šťastnějších na tom nic nezmění!

V dnešní době je to blbost. Po tom, co se zrušila, nemůže být jen tak obnovena. I když je fakt, že někteří "hošani" by to potřebovali...

Věřím jen v sílu profesionální armády. Navíc si přeji, aby armády nebylo k vojenským účelům vůbec třeba.

Vojna podle mě nikoho nedokázala opravdu připravit na válku, bylo to zbytečné a akorát tím lidé trpěli.

Vysoké náklady, stačí profesionální armáda, zbytečnost, ztráta času

x

zásah do svobody lidí, nesmyslnost takové povinnosti

Zbytečná "buzerace" obyvatelstva

Zbytečná tyranie lidí, co by do války vůbec jít nechtěli.

Zbytečně vyhozené peníze, válka snad nehrozí. Pokud by se zavedla tak nemusíme mít profesionální vojsko.

zbytečně vynaložené prostředky, pošlapání důstojnosti člověka, vše musí být pouze DOBROVOLNE

Zbytečnost

Zbytečnost. Nejsou finance ani na profesionální armádu...

zkrátka nesouhlasím

Zkusenosti

žijeme v demokratické zemi a mame profesionální armádu tak proč vojnu ?

5. Máte Vy osobně zkušenost s vojskem?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Ne, nepodstoupil jsem brannou povinnost12844,29 %44,29 %  
Ne, jsem ještě student12743,94 %43,94 %  
Ano, podstoupil jsem brannou povinnost248,3 %8,3 %  
Ano, jsem voják z povolání51,73 %1,73 %  
Ano, jsem voják ve výslužbě51,73 %1,73 %  

Graf

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Segmentační otázka č. 1
Segmentační otázka č. 2
Segmentační otázka č. 3

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Byly nalezeny zajímavé souvislosti u jedné otázky.

Upozornění: V případě, že se Vám u otázky zobrazuje pouze jedna odpověď, nejedná se patrně o žádná senzační zjištění. Při interpretaci výsledků se vždy řiďte také výsledky uvedenými výše - pokud určitou odpověď zvolila většina lidí, nejsou zjištění zajímavá (např. pokud je věk 90% respondentů v rozmezí 15 - 25 lety, jsou veškeré závislosti k této odpovědi prakticky bezcenné).

Tip: Vysvětlení této funkce i s příklady naleznete v nápovědě

1. Jaké je Vaše pohlaví?

  • odpověď Muž:
    • 2.4x vetší pravděpodobnost při odpovědi Ano, podstoupil jsem brannou povinnost na otázku 5. Máte Vy osobně zkušenost s vojskem?

Zjišťování závislostí odpovědí

Pomocí této funkce můžete analyzovat vztahy mezi různými odpověďmi. V části A vždy vyberte jeden výrok (odpověď na určitou otázku), který Vás zajímá. V části B poté zaškrtněte odpovědi, u kterých předpokládáte, že by mohly mít nějakou souvislost s odpovědí z části A. Po stisku tlačítka Analyzovat na konci formuláře se dozvíte sílu závislosti A na B.

Tip: Delší vysvětlení i s příklady naleznete v nápovědě

A) VYBERTE ODPOVĚĎ (VÝROK), KTERÁ VÁS ZAJÍMÁ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky tyto výroky sloučíte (logická spojka NEBO), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek docílíte vytvoření kombinovaného výroku (logická spojka A).

1. Jaké je Vaše pohlaví?

2. Jaký je Váš věk?

3. Souhlasíte se znovuzavedením branné povinnosti i s "dohnáním" těch, co ji neabsolvovali kvůli jejímu zrušení?

5. Máte Vy osobně zkušenost s vojskem?

B) DEFINUJTE SKUPINU RESPONDENTŮ NA ZÁKLADĚ ODPOVĚDÍ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky skupinu respondentů rozšíříte (podskupiny respondentů budou sloučeny), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek skupinu zúžíte (použije se podskupina respondentů vyhovující všem otázkám).

1. Jaké je Vaše pohlaví?

2. Jaký je Váš věk?

3. Souhlasíte se znovuzavedením branné povinnosti i s "dohnáním" těch, co ji neabsolvovali kvůli jejímu zrušení?

5. Máte Vy osobně zkušenost s vojskem?

C) KLEPNUTÍM NA TLAČÍTKO SPUSŤTE ANALÝZU ZÁVISLOSTI

Analýza Vám řekne, zda má Vaše definice skupiny respondentů nějaký vliv na Vámi vybraný výrok.

Zdroje respondentů

Níže uvedený seznam obsahuje odkazy na nejvýznamnější stránky, ze kterých přišli respondenti (dle refereru):

Z bezpečnostních důvodů nejsou zobrazeny kompletní adresy, ze kterých uživatelé přišli, ani minoritní zdroje respondentů. V případě následování odkazu z outlooku, icq nebo použití firewallu obvykle není možné zdroj zjistit. Jedná se o statistiku návštěvnosti dotazníku, nikoli jeho úspěšného odeslání (z různých zdrojů mohla být úspěšnost vyplnění dotazníku různá). Údaje tedy mohou sloužit pouze pro velmi hrubou orientaci.

Citace

Černý, J.Branná povinnost v České republice (výsledky průzkumu), 2015. Dostupné online na https://branna-povinnost-v-ceske-rep.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.