Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > Češi a prestižní značky oblečení

Češi a prestižní značky oblečení

Kdo by měl být příštím prezidentem ČR (v roce 2018)?
Zúčastněte se krátkého dotazníku a oznámkujte Havla, Klause a Zemana.

(veřejné výsledky 15. prosince ve 12h)

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Martina Bartošová
Šetření:24. 03. 2012 - 31. 03. 2012
Počet respondentů:114
Počet otázek (max/průměr):9 / 8.99
Použité ochrany:žádné
Zobrazení otázek:celý dotazník najednou
Návratnost dotazníků:56,9 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.05:51
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF-1 PDF-2 PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

 Dobrý den,

 

jsem studentkou 3. ročníku Vysoké školy finanční a správní, o.p.s. v Praze a obracím se na Vás s prosbou o vyplnění tohoto dotazníku, který je součástí mé bakalářské práce. Jedná se o jednoduchý dotazník týkající se vnímání prestižních značek oblečení

 

Děkuji Vám za ochotu a za Váš čas, který věnujete vyplňování.

Odpovědi respondentů

1. Které značky oblečení považujete za prestižní? Jmenujte prosím 5 značek:

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

Adidas Nike Blackheart Puma Levis

Adidas, Levi Strauss, Nike, Kappa,Dior, Armani

adidas, nike, columbia, salomon, alpine pro

Adidas, Nike, Diesel, Levi Strauss, Dior

Adidas, Nike, Dior Značkové oblečení moc neznám, nezajímám se...

Adidas, Nike, Mustang, Esprit, Hugo Boss

Adidas, Nike, New Yorker, Tally Weijl, Orsay

Adidas, Nike, Puma, Armani, Blažek

adidas, nike, puma, D&G, LV

Adidas, Nike, Reedbook, Stela Mc. Cartney, Blanka Matragi,

Adidas, Puma, Reebook, Nike, Lacoste

adidas,bushman, kappa,moira, puma

Adidas,Nike,Horsefeathers,Alpinepro,Umbro

Adidas,Nike,Puma,Fishbone,DC

Alexander McQueen, Christian Siriano, Dior, Versace,...

ARMANI, ALPINE PRO, ADIDAS, NIKE, BLAŽEK

Armani, Blanka Matragi, Karl Lagerfeld, Beata Rajská, Osmany Laffita

Armani, Diesel, LaCost, Addidas, Puma

Armani, Luis Vuitton, Calvin Clein, Yves Saint Laurent, Gucci

Armani, Prada, Gucci, Valentino, Ermenegildo Zegna

Blažek, Armani, Calvin Klein, Adidas, Hugo Boss

Boss, Replay, Armani, DaG, TH

Calvin Klein, Burberry, Lacoste, Chanel, Abercrombie & Fitch

calvin klein, dior, luis vuiton...

Calvin Klein, Chanel, Armani, Yves saint Laurent, Versace

Cavali, Calvin Clain, Prada, Lagerfeld, hugo boss,

Coco Chanel Alexander McQueen Gucci Dior Armani

Coco chanel,givanchi,yves saint lauren,bulberry,dior

Columbia, Adio, Adidas, Volcom, Nike

D&G, Armani, Gucci, Versace, Dior

Diesel, Calvin Klein, Replay, Guess, Adidas

Diesel, Vero Moda, La coste, Versace, Armani

Dior, Chanel, Dolce & Gabana, Armani,

Dior, Chanel, Louis Vitton, Gucci, Hugo Boss

Dior, Chanel, YSL, Louis Vuitton, Hermés

Dior, Prada, Dolce Gabbana, Nord Blanc, Puma

Dolce & Gabbana, Valentino, Gucci, Alberta Ferretti, Tod's

Dolce&Gabbana, Guess, Calvin Klein, Zara, Camaieu, Promod.

Ecko untld., Nike, Adidas, Quiksilver, Louis Vuitton

GAS, Hugo Boss, Diesel, Guess, Ralph Loren, Lacoste

Gucci, D&G, Gas, LV, Prada

Gucci, Dolce and Gabbana, lois vuitton, Ralph Laurent, Tommy Hilfiger, Diesel, Armani, Hugo Boss, Lacoste, Dior,

Gucci, Georgio Armani, Dolce&Gabana, DKNY, Burberry

Gucci, Louis Vuitton, Dior, Chanel, Prada

Gucci, Prada, Armani, Adidas, Lacoste

Guci, Versace, Dior, DaG, Luis Vuiton

Guess, Gucci, Louis Vuitton, Chanel, Versace

Guess, Lacoste, Armani, Calvin Klein, Tommy Hilfiger

guess, prada, pepe jeans, diesel, chanel

Guess, Tommy Hilfiger, Lacoste, Louis Vuitton, Emporio Armani, United colors of Bennetton, Desigual

Guess, Versace, Calvin Clain, Prada, Hugo Boss

H&M,new yorker,Bershka,ZARA,Pietro filipi

Hannah, Salomon, CA, Kenvelo, Camaye,

Hermes, Prada, LV, D&G, Chanel

Hugo Boss, Armani, Guess, Nike, Adidas

hugo boss, chanel, luis vuton, dolce a gabana

Hugo Boss, Max Mara, Louis Vuitton, Anima Tua, Gucci

Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Pietro FIlipi, Armani, Gant

HUGO BOSS, VERSAGE, GUESS, ARMANI, LUIS VUITTON

Chanel, Calvin Klein, Dolce Gabanna, Luis Vuitton, Prada

Chanel, Dior, Versace, Armani, Prada

chanel, gucci, vuitton, dolce&gabbana, Hermes

Chanel, Versace, Bugatti, Piere Cardin, Alain Delon

Lacoste, Armani, Beata Rajská, Gucci, Prada

Lacoste, Versace, Gucci, Hugo Boss, Armani

lacoste, victoria secret, d&g, guggi, LV

Lacoste,Versace,Deichmann,Nike,Diesel

Lonsdale, Lucky 13, Dickies, Giorgio Armani, Versace

Louis Vuitton Armani Dolce a Gabbana Dior Chanel

Louis Vuitton, Armani, Guci, Lacoste, Chanel

louis vuitton, DaG, prada, gucci, dior

louis vuitton, gucci, prada, D&G, adidas, lacoste

Louis Vuitton, Nina Ricci, Chanel, Armani, Gucci

Louis Vuitton, Prada, Bogner, Burberry, Dior

Louis Vuitton,Chanel,Gucci,Dior,Prada

Luis Viton, Versage, Pietro Filipi, Lacoste, Cannel

LUis Vuiton, HM Dior, Zara, Guess

Luis Vuitton, DaG, Armani, LaCoste, Tommy Hillfiger

Luise Vuiton, Prada, YSL, Ralph Lauren, Valentino

LV, prada, armani, hugo boss, oneill. adidas

LV, Prada, DKNY, D&G, Dior

Manolo Blahnik Burberry Vivienne Westwood Armani Chanel

mountain hardware, jack wolfskin, tommy hilfiger, gucci, dolce&gabana

Neff, SpecialBlend, Nike 6.0, Love, Shredforfun

Nepoužívám

Next, Nike, Promod, Adidas, Marks and Spencer

nice,adidas,hi-tec,puma,levis

nike, addidas,

Nike, Adidas, DC, Oneal, Dakine

Nike, adidas, puma, exe, time-out

Nike, Adidas, Puma, Louis Vuitton, D&G

Nike, Adidas, Puma, Umbro, Lonsdale

NIKE,ADIDAS,Lacoste,Levi Strauss,

Nord Blanc, Loap, Salamon,Adidas,Hudy

Pepe jeans, Guess, Chanel, D&G, Versace

Pfiff, Euroriding, Tattini, GPA, Roeckl

pietro filipi, tommy hilfiger, lacoste, gant, jimy choo

Prada, Burberry, Michal Kors, Celine, Dior

Prada, Dior, Louis Vuitton, Marc Jacobs, Gucci

Prada, Gucci, Dolce and Gabbana, Chanel, Louis Vuitton

prada, guess, beneton, puma, adidas

Prada, Chanel, Dior, Dolce Gabbana, Luis Vuitton

Prada, louis vuitton, guess, Replay, tommy hilfiger

Puma Nike Adidas marks and spencer Reebok

Puma, Converce, Nike, Adidas, Reebok

rejoice, nike, adidas, puma, timeout

roxy, lacoste

sportovní: nike, adidas, puma... osvědčená kvalita

Tommy Hilfinger, Lacoste, D&G, Burberry, Gucci

versace, calvin klein, hugo boss, dior, dkny

Versace, Max Mara, Dolce a Gabbana, Dior, Armani

Versace,YSL, Chanel, Prada, Dior

versage, dona caran, dior, chanel, benetton

Victoria Secret, DIesel, Replay, Dolce & Gabbana, Reserved

2. Proč si myslíte, že jsou uvedené značky prestižní? Zatrhněte i více možností:

Povinná otázka, respondent musel zvolit alespoň některou z nabízených odpovědí nebo dopsat nějakou vlastní (min. 1).

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
tradice značky9785,09 %85,09 %  
vysoká cena7263,16 %63,16 %  
mimořádná kvalita6052,63 %52,63 %  
dobrá reklama4640,35 %40,35 %  
originální4539,47 %39,47 %  
nevím10,88 %0,88 %  
ve světě asi tradice, ale v ČR je často prestižní prostě to, co je drahé...10,88 %0,88 %  
Pohodlnost, větší výdrž.10,88 %0,88 %  

Graf

3. Z jakého důvodu byste si některou z výše uvedených značek koupili? Zatrhněte i více možností:

Povinná otázka, respondent musel zvolit alespoň některou z nabízených odpovědí nebo dopsat nějakou vlastní (min. 1).

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
vkusnost, vytříbenost6254,39 %54,39 %  
záruka kvality5750 %50 %  
pocit jedinečnosti5043,86 %43,86 %  
dobře reprezentuje4236,84 %36,84 %  
nekoupila bych si ji21,75 %1,75 %  
tradice značky10,88 %0,88 %  
nekoupila bych si to10,88 %0,88 %  
vyšší kvalita, avšak ne stoprocentní záruka kvality10,88 %0,88 %  
Z žádného10,88 %0,88 %  
nekoupila10,88 %0,88 %  
závist lidí10,88 %0,88 %  
Dobré zkušenosti ostatních10,88 %0,88 %  
nekoupili10,88 %0,88 %  
značkové věci téměř nekupuji10,88 %0,88 %  
nosí ji mnoho lidí10,88 %0,88 %  
jsme IN10,88 %0,88 %  
nemám důvod koupě10,88 %0,88 %  

Graf

4. Pokud si koupíte značkové oblečení, chcete, aby bylo logo dobře vidět na první pohled?

Povinná otázka, respondent se musel rozhodnout mezi odpověďmi „ano” a „ne”.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
ne8171,05 %71,05 %  
ano3328,95 %28,95 %  

Graf

5. Člověk, který se obléká jen do značkového oblečení, je podle Vás:

Povinná otázka, respondent se musel rozhodnout na každém řádku mezi dvěma odpověďmi.

KritériumŠkálaPrůměr*Rozptyl
moderní vs. nemoderní2-1-0-1-2-0.570.666
stylový vs. nestylový2-1-0-1-2-0.7630.918
snob vs. obyčejný2-1-0-1-2-0.8951.129
výstřední vs. normální2-1-0-1-20.0261.148
vkusný vs. nevkusný2-1-0-1-2-0.6140.676
bohatý vs. chudý2-1-0-1-2-1.4120.523
povrchní vs. ryzí2-1-0-1-2-0.5530.791
vlivný vs. nevýznamný2-1-0-1-2-0.3950.52

* S výjimkou škál 1-2-3-4-5 a 1-2-3-4-5-6-7 odpovídají záporné hodnoty prvnímu výrazu.

6. Jakou prestiž mají podle Vašeho názoru následující značky? Známkujte jako ve škole: 1 znamená nejvyšší prestiž, 4 nejnižší. Pokud značku neznáte, nechte políčko volné:

Nepovinná otázka, respondent se mohl u každé podotázky rozhodnout mezi odpověďmi „1”, „2”, „3” a „4”.

PodotázkaPrůměrRozptyl
Chanel1.4720.702
Guess2.1430.837
Nike2.5541.086
Lonsdale2.9441.042
Replay2.6240.849
Levi Strauss2.3840.843
Armani1.4810.787
Adidas2.5451.194
Hugo Boss1.8560.862
Lacoste20.901
Pietro Filippi2.2940.815
Dior1.4260.652
Tommy Hilfiger2.1880.902
Esprit2.5370.86
Louis Vuitton1.480.838

Graf

7. Jste:

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
žena8776,32 %76,32 %  
muž2723,68 %23,68 %  

Graf

8. Vyberte věkovou kategorii, do které spadáte:

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
18-298978,07 %78,07 %  
30-39108,77 %8,77 %  
40-49108,77 %8,77 %  
60+32,63 %2,63 %  
50-5921,75 %1,75 %  

Graf

9. Vaše nejvyšší dosažené vzdělání:

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
střední škola s maturitou5447,37 %47,37 %  
vysoká škola3530,7 %30,7 %  
střední škola s maturitou119,65 %9,65 %  
základní108,77 %8,77 %  
vyučení21,75 %1,75 %  
střední škola bez maturity 21,75 %1,75 %  

Graf


(placená inzerce)

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Segmentační otázka č. 1
Segmentační otázka č. 2
Segmentační otázka č. 3

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Byly nalezeny zajímavé souvislosti u 2 otázek.

Upozornění: V případě, že se Vám u otázky zobrazuje pouze jedna odpověď, nejedná se patrně o žádná senzační zjištění. Při interpretaci výsledků se vždy řiďte také výsledky uvedenými výše - pokud určitou odpověď zvolila většina lidí, nejsou zjištění zajímavá (např. pokud je věk 90% respondentů v rozmezí 15 - 25 lety, jsou veškeré závislosti k této odpovědi prakticky bezcenné).

Tip: Vysvětlení této funkce i s příklady naleznete v nápovědě

3. Z jakého důvodu byste si některou z výše uvedených značek koupili? Zatrhněte i více možností:

  • odpověď vkusnost, vytříbenost:
    • 1.8x vetší pravděpodobnost při odpovědi Pietro Filippi=4 na otázku 6. Jakou prestiž mají podle Vašeho názoru následující značky? Známkujte jako ve škole: 1 znamená nejvyšší prestiž, 4 nejnižší. Pokud značku neznáte, nechte políčko volné:

5. Člověk, který se obléká jen do značkového oblečení, je podle Vás:

  • odpověď bohatý [2-1-0-1-2] chudý: -2:
    • 1.8x vetší pravděpodobnost při odpovědi vlivný [2-1-0-1-2] nevýznamný: -2 na otázku 5. Člověk, který se obléká jen do značkového oblečení, je podle Vás:
  • odpověď vlivný [2-1-0-1-2] nevýznamný: 0:
    • 1.6x vetší pravděpodobnost při odpovědi střední škola s maturitou na otázku 9. Vaše nejvyšší dosažené vzdělání:
    • 1.5x vetší pravděpodobnost při odpovědi bohatý [2-1-0-1-2] chudý: 0 na otázku 5. Člověk, který se obléká jen do značkového oblečení, je podle Vás:

Zjišťování závislostí odpovědí

Pomocí této funkce můžete analyzovat vztahy mezi různými odpověďmi. V části A vždy vyberte jeden výrok (odpověď na určitou otázku), který Vás zajímá. V části B poté zaškrtněte odpovědi, u kterých předpokládáte, že by mohly mít nějakou souvislost s odpovědí z části A. Po stisku tlačítka Analyzovat na konci formuláře se dozvíte sílu závislosti A na B.

Tip: Delší vysvětlení i s příklady naleznete v nápovědě

A) VYBERTE ODPOVĚĎ (VÝROK), KTERÁ VÁS ZAJÍMÁ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky tyto výroky sloučíte (logická spojka NEBO), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek docílíte vytvoření kombinovaného výroku (logická spojka A).

2. Proč si myslíte, že jsou uvedené značky prestižní? Zatrhněte i více možností:

3. Z jakého důvodu byste si některou z výše uvedených značek koupili? Zatrhněte i více možností:

4. Pokud si koupíte značkové oblečení, chcete, aby bylo logo dobře vidět na první pohled?

5. Člověk, který se obléká jen do značkového oblečení, je podle Vás:

6. Jakou prestiž mají podle Vašeho názoru následující značky? Známkujte jako ve škole: 1 znamená nejvyšší prestiž, 4 nejnižší. Pokud značku neznáte, nechte políčko volné:

7. Jste:

8. Vyberte věkovou kategorii, do které spadáte:

9. Vaše nejvyšší dosažené vzdělání:

B) DEFINUJTE SKUPINU RESPONDENTŮ NA ZÁKLADĚ ODPOVĚDÍ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky skupinu respondentů rozšíříte (podskupiny respondentů budou sloučeny), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek skupinu zúžíte (použije se podskupina respondentů vyhovující všem otázkám).

2. Proč si myslíte, že jsou uvedené značky prestižní? Zatrhněte i více možností:

3. Z jakého důvodu byste si některou z výše uvedených značek koupili? Zatrhněte i více možností:

4. Pokud si koupíte značkové oblečení, chcete, aby bylo logo dobře vidět na první pohled?

5. Člověk, který se obléká jen do značkového oblečení, je podle Vás:

6. Jakou prestiž mají podle Vašeho názoru následující značky? Známkujte jako ve škole: 1 znamená nejvyšší prestiž, 4 nejnižší. Pokud značku neznáte, nechte políčko volné:

7. Jste:

8. Vyberte věkovou kategorii, do které spadáte:

9. Vaše nejvyšší dosažené vzdělání:

C) KLEPNUTÍM NA TLAČÍTKO SPUSŤTE ANALÝZU ZÁVISLOSTI

Analýza Vám řekne, zda má Vaše definice skupiny respondentů nějaký vliv na Vámi vybraný výrok.

Zdroje respondentů

Níže uvedený seznam obsahuje odkazy na nejvýznamnější stránky, ze kterých přišli respondenti (dle refereru):

Z bezpečnostních důvodů nejsou zobrazeny kompletní adresy, ze kterých uživatelé přišli, ani minoritní zdroje respondentů. V případě následování odkazu z outlooku, icq nebo použití firewallu obvykle není možné zdroj zjistit. Jedná se o statistiku návštěvnosti dotazníku, nikoli jeho úspěšného odeslání (z různých zdrojů mohla být úspěšnost vyplnění dotazníku různá). Údaje tedy mohou sloužit pouze pro velmi hrubou orientaci.

Citace

Bartošová, M.Češi a prestižní značky oblečení (výsledky průzkumu), 2012. Dostupné online na https://cesi-a-prestizni-znacky-oble.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.