Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > "Cestovní kancelář" na VŠE

"Cestovní kancelář" na VŠE

Víte, že... si na Vyplňto.cz můžete zdarma vytvořit vlastní dotazník?

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Radka Soumarová
Šetření:03. 05. 2015 - 04. 05. 2015
Počet respondentů:87
Počet otázek (max/průměr):3 / 2.34
Použité ochrany:žádné
Zobrazení otázek:celý dotazník najednou
Návratnost dotazníků:82,9 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.01:01
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

Dobrý den,

prosím o vyplnění krátkého dotazníku, který zjišťuje potenciál studentské "cestovní kanceláře" na VŠE pro její studenty.

 

Díky za účast,

Radka Soumarová

Odpovědi respondentů

1. Myslíte si, že má na VŠE v dnešní době potenciál studentská organizace, která by organizovala cestovatelské akce pro studenty? Jednalo by se například o pěší nebo cyklistické výlety po ČR, zájezdy k moři, poznávací zájezdy do zahraničí apod.

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
ano6574,71 %74,71 %  
ne2225,29 %25,29 %  

Graf

2. Využili byste nabídky této studentské organizace?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
ano5057,47 %57,47 %  
ne3742,53 %42,53 %  

Graf

3. Proč ano nebo proč ne? Pokud chcete, napište nějaký komentář. :)

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

ano seznámení lidí

ano, ale asi ne u všech typů výletů. Pokud by byla výhodná cena/trasa/destinace, proč ne :) hlavně u výletů do zahraničí. Plusem by bylo, kdyby se akcí mohli účastnit i lidi, co nestudují na VŠE.

Cestování je super! Se studentskou organizací by to bylo určitě i za příznivé ceny :)

Dávám přednost ověřeným CK

Jedině za předpokladu přidané hodnoty - šla by s námi některá osobnost businessu nebo univerzity, které se ví, že žije aktivním životem - poznání neformální cestou; speciální kurz osobního rozvoje v autobusu při cestě na místo (prezentační dovednosti..??); doučování při cestě.... Myslím si, že naše generace už se snaží dělat si věci po svém a není těžké vytvořit si díky internetu vlastní program pro cestování - není potřeeba cestovka. Pokud byste tomu ale dali tu hodnotu a smysl, budu Vám držet palce a rád využiju Vaší služby.

Levnější nabídky, "studentský" přístup

Myslím se, že se takové akce na VŠE už dávno organizují...

myslím, že už tady nějaké takové organizace jsou. například Radek Traub z VŠE. Nebo zájezdy s Erasmus studenty od Student zone. Je to dobrý nápad, že jedete se studenty a máte šanci poznat nové lidi z vaší školy nebo prostě jen ve stejné věkové kategorii.

Na takové akce mám své přátele, nepotřebuju pomoc s organizací

nejsem student

Nemám čas a škola již není mojí prioritou, školními aktivitami a studiem trávím jen nezbytné minimum času. Přesto si myslím, že pro ostatní studenty by se jednalo o zajímavou nabídku.

Nemám čas si výlety plánovat sama, ale moc ráda bych jela. Studentská CK, která to zajistí je dobrá příležitost pro studentskou organizaci. Existují sice exkurze přes předměty, ale takhle může jet svobodně každý bez ohledu na registrované předměty.

Nemám rád tyhle kolektivní výlety.

Nepotrebuju žádnou studentskou organizaci, dovolené si chci plánovat sama.

nepotřebuju platit někomu za to, aby mi zorganizoval výlet/zájezd atd...

neucastnim se niceho

Nevyhledávám organizované zájezdy (viz Účastníci zájezdu), ale myslím, že by se to mezi ostatními mohlo uchytit.

Nu proč ne...:), třeba bude lepší cena...nízká...

Očekávala bych low cost výslety, které jsou přizpůsobeny studentským požadavkům - např. by se neřešily potřeby rodičů s dětmi apod. Nabízela by možnost poznat nové lidi stejné věkové kategorie a se společnými zájmy.

Po ČR jezdím na své triko bez nějaké cestovky, do zahraničí využívám ověřených cestovních kanceláří, se kterými jezdím.

Pokud by to bylo za studentský ceny, tak si myslím, že by se to chytlo :-)

Protože je to dobrá příležitost, jak se seznámit a blíže poznat nové lidi. Což je na VŠE s jejím systémem rozvrhů a výuky (nejsou tu žádné stále kruhy) problém.

Protože je to jednodušší a "důvěryhodnější" ...

Seznamovani s lidmu i nivymi destinacemi

Tato studentská organizace by mohla lépe porozumět našim potřebám a zájezdy a výlety by tomu byly přizpůsobeny.

Těžko odpovědět takto obecně. Záleželo by na kvalitě, ceně atd.

Umím to udělat sám, tak abych byl spokojenej a využil efektivně těch pár dní z roku co mám dovolenou.

uz koncim studia a preferuji neorganizovane cestovani :) ale myslim si, ze nekteri pratele by mohli mit zajem

Využila bych, pokud by to bylo za "studentské" ceny a s nějakým ověřeným dopravcem.

za přijatelné ceny? proč ne :) problém vidím v propagaci organizace.. drtivá většina organizací na VŠE má problémy se zviditelňováním se (a že zrovna marketing u nás vázne :( )

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Segmentační otázka č. 1
Segmentační otázka č. 2
Segmentační otázka č. 3

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Byly nalezeny zajímavé souvislosti u jedné otázky.

Upozornění: V případě, že se Vám u otázky zobrazuje pouze jedna odpověď, nejedná se patrně o žádná senzační zjištění. Při interpretaci výsledků se vždy řiďte také výsledky uvedenými výše - pokud určitou odpověď zvolila většina lidí, nejsou zjištění zajímavá (např. pokud je věk 90% respondentů v rozmezí 15 - 25 lety, jsou veškeré závislosti k této odpovědi prakticky bezcenné).

Tip: Vysvětlení této funkce i s příklady naleznete v nápovědě

2. Využili byste nabídky této studentské organizace?

  • odpověď ne:
    • 2.2x vetší pravděpodobnost při odpovědi ne na otázku 1. Myslíte si, že má na VŠE v dnešní době potenciál studentská organizace, která by organizovala cestovatelské akce pro studenty? Jednalo by se například o pěší nebo cyklistické výlety po ČR, zájezdy k moři, poznávací zájezdy do zahraničí apod.

Zjišťování závislostí odpovědí

Pomocí této funkce můžete analyzovat vztahy mezi různými odpověďmi. V části A vždy vyberte jeden výrok (odpověď na určitou otázku), který Vás zajímá. V části B poté zaškrtněte odpovědi, u kterých předpokládáte, že by mohly mít nějakou souvislost s odpovědí z části A. Po stisku tlačítka Analyzovat na konci formuláře se dozvíte sílu závislosti A na B.

Tip: Delší vysvětlení i s příklady naleznete v nápovědě

A) VYBERTE ODPOVĚĎ (VÝROK), KTERÁ VÁS ZAJÍMÁ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky tyto výroky sloučíte (logická spojka NEBO), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek docílíte vytvoření kombinovaného výroku (logická spojka A).

1. Myslíte si, že má na VŠE v dnešní době potenciál studentská organizace, která by organizovala cestovatelské akce pro studenty? Jednalo by se například o pěší nebo cyklistické výlety po ČR, zájezdy k moři, poznávací zájezdy do zahraničí apod.

2. Využili byste nabídky této studentské organizace?

B) DEFINUJTE SKUPINU RESPONDENTŮ NA ZÁKLADĚ ODPOVĚDÍ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky skupinu respondentů rozšíříte (podskupiny respondentů budou sloučeny), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek skupinu zúžíte (použije se podskupina respondentů vyhovující všem otázkám).

1. Myslíte si, že má na VŠE v dnešní době potenciál studentská organizace, která by organizovala cestovatelské akce pro studenty? Jednalo by se například o pěší nebo cyklistické výlety po ČR, zájezdy k moři, poznávací zájezdy do zahraničí apod.

2. Využili byste nabídky této studentské organizace?

C) KLEPNUTÍM NA TLAČÍTKO SPUSŤTE ANALÝZU ZÁVISLOSTI

Analýza Vám řekne, zda má Vaše definice skupiny respondentů nějaký vliv na Vámi vybraný výrok.

Zdroje respondentů

Níže uvedený seznam obsahuje odkazy na nejvýznamnější stránky, ze kterých přišli respondenti (dle refereru):

Z bezpečnostních důvodů nejsou zobrazeny kompletní adresy, ze kterých uživatelé přišli, ani minoritní zdroje respondentů. V případě následování odkazu z outlooku, icq nebo použití firewallu obvykle není možné zdroj zjistit. Jedná se o statistiku návštěvnosti dotazníku, nikoli jeho úspěšného odeslání (z různých zdrojů mohla být úspěšnost vyplnění dotazníku různá). Údaje tedy mohou sloužit pouze pro velmi hrubou orientaci.

Citace

Soumarová, R."Cestovní kancelář" na VŠE (výsledky průzkumu), 2015. Dostupné online na https://cestovni-kancelar-na-vse.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.