Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > co říkáte na...........

co říkáte na...........

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:jana doležalová
Šetření:25. 11. 2008 - 20. 01. 2009
Počet respondentů:165
Počet otázek (max/průměr):9 / 9
Použité ochrany:unikátní IP
Zobrazení otázek:celý dotazník najednou
Návratnost dotazníků:15,8 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.06:54
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF-1 PDF-2 PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

ahoj..........chtela bych vědět co říkáte na určité věci

Odpovědi respondentů

1. co říkáte socialně slabím rodinám v česku?

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

:-D slabým...podle vzoru mladý:-D

?

1. sociálně slab Ý m 2. každý je strůjcem svého štěstí

1.Nesnáším cigány a romy.... nic nedělají a stát je jenom podporuje 2. je jich dost protože se maji dobře...

Aby se důkladně zamyslely, jak se do této situace dostaly, kde udělaly chybu. A aby se důkladně zamyslely nad plánem, jak se z této situace dostat. Pokud o to opravdu stojí a nemají v úmyslu jen lamentovat a doufat, že se o ně stát postará.

aby se naučili česky

aby se naučily gramatiku

Ani nevím,jestli mi je jich líto.Práce je na trhu mnoho a to,že pobírají soc.dávky,aby nemuseli dělat.Těch mi líto není.Viz romové.Jsou pro mne trnem v oku.Naopak rodiny,které postihly povodně či jiné katastrofy jsou velmi málo slyšet.Nikdo jim nepomůže sám od sebe.Snad jedině když je natočí televize nova,to pak šance mají.Moc smutný fakt.

At dou makat!!!!!!

bléééé

bože můj... píše se to s y... ale jinak je to problém, se kterým je nutné něco dělat

Bud si za to můžou samy,a jsou hloupí,nebo stát.

Byly, jsou a budou! Prostě tak to chodí a vždycky budou nějaké sociálně slabší rodiny. Někdo má peněz až moc a proto taky potom chybí peníze sociálně slabším rodinám.

Cikáni fuj.

co by...

Co bych jim měla říkat? Bte, ve slově slabý se píše tvrdý y.

co bych měl říkat? vždycky jsou a vždycky budou a nejen v česku. Je to rys společnosti. Nikdy nedocílíte úplného odstranění chudoby, či sociální nejistoty mezi všemi lidmi ať už v česku či jinde.

Co bych měla říkat? Jsou to normální lidi, který bohužel nemaj prachy a většinou za to nemůžou...kolik lidí dá asi práci romovi, i když o něm nic nevědí...a nebo někomu, kdo nemá hadry za tisíce....abych o nich něco mohla řikat, tak bych jich musela znát víc a stejně by to nebylo dost...btw, slabým je s ypsilon ;-)

co já říkám....že je to vizitka státu...kteří si těch rodin nevšímají a nedělají si s tím starost...

Co mohu říci? Sociálně slabých přibývá a zdaleka ne vždy je to jejich vinnou. Stát se o takové lidi zajímá jen okrajově a v podstatě se spokojí s jakýmsi systémem sociálních dávek (který je podle mne nanic a zcela chybně nastavený).

Co se dá říkat? Buďto to jsou chudáci nebo si za to můžou sami!

Český národ

dát jim peníze!!!!!!

Dlouhodobý problém bez jasného výsledku. Pracující člověk živí nezaměstnané. Otázkou je, jak se do finanční tísně dostali.

dnes už normální

Dobré ráno

chudáci

chudáci

chudáci :(

Chudáci...

i mezi nimi je třeba rozlišovat

jakým?

je jich čím dál víc

Je mi jich líto a jsem si vědoma, že mezi ně možná budeme brzy patřit taky...

Je mi jich lito. Stat by jim mel vice pomoci. Samozrejmne v pripade, ze cela rodina dela neco proto, aby tak chudy nebyly. PRACUJI.

je mi z toho na nic

Je rozdíl mez rodinou ,kde by ten člověk chtěl pracovat a nemá práci a mezi člověkem , který si radši udělá děti a dostává sociální dávky a nepracuje ikdyž by práci měl. Ale nejhorší je ,když někdo lituje tu rodinu, která za to nemůže.

je rozdíl mezi těmi kteří se do tíživé sociální situace dostanou ne vlastní vinou a těmi kdo sociální dávky využívají a zneužívají cíleně

je to docela velký problém, chápu že někdo je je na tom špatně a doopravdy se snaží si nějak zvýšit úroveň, ale je tu i spousta těch, kteří někde vysedávají a čekají na sociální dávky.

je to problém státu, který ho neřeší jak by měl

je to smutne ale je to zivot

je to zlé, ale určitě se s tím dá něco dělat

Je to život, asi někdo musí být chudý, někdo zase bohatý. Ale občas je to chyba rodiny...např. rodičům se nechce pracovat apod.

Jejich problém

jsem jednou z nich:D

jsou bohužel všude po světě, takže ani my nejsme výjimkou, ale není to spravný

Každý člověk nemá to štěstí, aby vydělával 30 tisíc měsíčně a mohl si kupovat značkový hadry...slabší rodiny jsou a budou, ale není důvod je nějak odsuzovat či dokonce kritizovat..jsou to taky jen lidi a člověk se přece nepozná podle toho, jestli má na botě značku nebo ne...lidé ze sociálně slabších rodin bývají často více rozdavační, mají víc pochopení a nejsou tak namyšlení...Člověk se nepozná podle měsíčního příjmu, ale podle chování...

Kdo chce pracovat, praci si najde.

Kdo se snaží, ten se uživí

Kdyby makali a jen se neváleli, měli by prachy.

Kdyby nebyli líní, tak jsou pracovat a sociálně slabí by nebyli.

kdyby ty lidi chodili do práce a neflákali se jenom doma tak nemůžou být sociálně slabí..ona práce v čr je ale člověk musí hledat a ne chodit jenom na pracák a brečet že nemá peníze..bez práce nejsou peníze

když nedokážu kvalitně zabezpečit dítě, nemám ho mít.

Lituji...

lituju je

maj makat

maji smulu

mají to hodně těžký :(

Mají to těžké, ale mohly by s tím něco dělat...

malé přídavky na děti, nepřiměřené příjmy a výdaje a jejich poměr v čr

máš tam hrubku – slabým :-) Podívej se do knížky Budoucnost peněz od Bernarda Lietara. Tam se píše o následujícím (je to docela poučné :-)). V Německu se v 80. letech dělal obrovský experiment, do kterého se zapojilo 1,5 milionu rodin z 10 stratifikovaných sociálních vrstev dělených podle příjmu peněz. V průběhu jednoho roku se sledovalo, jak se jejich peníze přelévají a hlavně kam. Na konci roku se pro těchto 10 skupin (1. - nejchudší - až 10. - nejbohatší) zjistilo následující: skupiny 1 až 8 skončili s bilancí svých peněz v minusu skupina 9 byla lehce v plusu nejvíc v minusu nebyly nejchudší skupiny (1-2) ale skupiny 3-7 zisk skupina 10 (nejbohatší) se tyčil nad všechny ostatní - jinými slovy nejbohatší skupina společnosti dokázala navýšit svoje jmění a přečerpat si na své konto 84 % svého základu na úkor všech ostatních skupin. Z toho důvodu si myslím, že sociálně slabší rodiny se nemohou jenom samoúčelně odsuzovat, je třeba taky vidět kontext. Dál si myslím, že je ona „sociální slabost” koreluje se schopností prosadit se v dnešním drsném tržním světě, schopnost podnikat a investovat (v širším slova smyslu – ne jen na trhu) a možná i s inteligencí jako takovou. S tím sociálně slabým může málokdo pomoci.

měli by se naučit pravopis

měli by se snažit se svojí situací něco udělat. každý je svého štěstí strůjcem a každý má možnost se někde uchytit, je to jejich blbost. to samozřejmě neplatí, když jde o nemoc, nebo třeba svobodnou matku s dětmi

mělo by se jim pomáhat

mělo by se jim pomoci. s vyjímkou cigánských rodin

může za to kapitalismus

myslím si že každý má právo na to začít znova, a každej má právo na pomoc určitých úřadů, mrzí mě že mnoho sociálně slabých rodin tuto pomoc nepřijímá

myslím, že by se měli vzepnout a jít vstříc svému štěstí i neštěstí....... a pořízovat si jen tolik dětí, o kterých by se mohly dobře postarat....

Myslím, že by se vláda poctivími lidmi měla více zabývat. Ubrat cikánům na podpoře a přidat slušnejm lidem, co pracují na několik směn a tak podobně a přitom stálle nemají standard..

Myslím, že otázka je položena příliš obecně. Samozřejmě, že zde jsou sociálně slábé rodiny, a samozřejmě, je to špatně. Ale nakolik si za to můžou sami, nakolik ne? A kolik z nich má "jen" smůlu a kolik z nich nepracuje jen kvůli vlastní lenosti? Atd. Hlavní problém je pravděpodobně v dětech, které nemají potřebné zázemí a vzdělání, aby se v budoucnu dostali do jiné sociální vrstvy než jejich rodiče.

myslím,že by měli být více podporovány

myslíš sociálně slabÝmv Česku? nic...

na to nemám žádnej názor

neda se nic delat

nech sa presťahujú inam

někdo to bejt musí

někdy si za to mohou sami, a někdy zase sociálka. Znám takové případy a bohužel se s tím nedá nic dělat..

některé jejich chovaní narušuje veřejný pořádek, prootže si asi myslí, že když je společnost bere jako "menšinu" tak pro ně některé pravidla společnosti neplatí, možná je tak společnost bere jenom porot, že jsou někteří jedinci méně přizpůsobivý nebo se přizbůsobit nechtějí a chtějí poukazovat na to v jaké situaci jsou, jenže to je každého věc, protže znám pár lidí ze sociálně slabších rodin, kteří jsou na společenské úrovni víš než leckterý právník..atd.

Některé lituji, některé odsuzuji, poněvadž si za to mohou sami...

Některé si za to můžou sami - jak si usteleš, tak si lehneš. Jiné (ztráta zaměstnání apod) jsou obětmi dnešní doby

Někteří si za to mohou samy, někteří jsou fakt chudáci.

nekteří si za to můžou sami

někteří si za to můžou samy..

Nemám je ráda.

nemohou za to, nemam k nim zaporny vztah

nerozumím otázce....ale určitě existují dva typy sociálně slabých rodin...jeden typ to jsou rodiny které skutečně za svou finanční situaci nemůžou...a druhý typ rodiny které se do takové situace dostaly jen kvůli svému zavinění(neochota práce,..)

neříkám jim nic, já se s nima nebavím...........

Neříkám jim nic, nauč se psát česky :P

neříkám nic

Nestarám se o ně, když člověk nemá na to uživit 5 dětí tak je nemá mít. Pak akorát vykořisťují stát. Problém taky je, že ze sociálně slabé rodiny vzejde většinou jen další sociálně slabá rodina.

nevím

nevím

Nevím co na to říct, záleží na úhlu pohledu. Bohužel je sociálně slabých rodin hodně, avšak né všichni za to nemohou, je dostatek těch, kteří si za své postavení ve společnosti můžou sami.

Nevím jak v česku ale na Moravě jsou tak jako všude ve světě.

nevím, proč se o nich pořád mluví, jsou to normální lidi

Nevím...nejsem v takové rodině....ale myslím ze to jsou lidi jako my..

nevim..nekteri lide si za to muzou sami

nezavidim jim, ale urcite se proti tomu da neco delat

nic

nic

nic

nic

nic

níc

Nic

nic

nic

nic

Nic jim neříkám. Kdybych se měl vyjádřit k tomu, co si o nich myslím, tak mi to je v celku jedno. Zastávám názor, že kdo chce něco mít, ten pro to musí něco udělat. A část sociálně slabých na to nemají něco dokázat a tím si vydělat - potom to chtějí zadarmo a volí socialistické strany. Druhá část sociálně slabých jsou schopní a v určitém období se stanou sociálně bohatšími.

nic jim neřikám..

Nic, co bych měl řikat

nic, jejich věc

Nic, nejde je házet do jendoho pytle, má to různé příčiny. Rozhodně nebudu volit komunisty, abych jim dávala svůj majetek. V podstatě je mi to ukradené, dokud to nebudou mí blízcí.

nic,píše se soc. slabÝm ne slabÍm

no myslim ze by se temto rodinam melo pohamat od statu.....

no,v první řadě koukám,že tvůrce dotazníku je slabýýý na češtinu. Sociálně slabý je podle mě pojem relativní.Protože nejsem obklopen luxusem,mohu se za sociálně slabého pokládat i já.Ale žiju si v teple,mám se do čeho obléci a co spolknout,takže si nestěžuju.Tak se dá v česku žít i z dávek,pokud je člověk neprolije chřtánem,neprokouří a nebo neutratí za věci pro svou zábavu.Pokud chci něco víc,musím se sám starat a ne čekat,že se o mě někdo postará.........

nooo lidi normální jako ty

Podle mě ve většině případů jejich problém. Jestli nechtěj makat, dobře jim tak. Jestli nemůžou udržet svoji touhu na uzdě a maj tucet dětí, taky jejich problém... Stát je, řekla bych, podporuje až až

podle toho o jaké rodiny jde.....

podle toho proc sou sociálně slabé

pocházím z takové rodiny a fandím jim, ale musí se snažit s tím něco udělat...já už se z toho dostal a snažím si držet svůj životní standart, ikdyž je to často velice finančně těžké....chce to zatnout zuby a něco s tím dělat!!

Pokud jsou mysleni romove tak ty rad nemam

pokud myslíš slabým,tak to mají špatné.

pokud nepracují tak mi jich líto není

prvně bych řekla, že máš v té otázce hrubku a za druhý, každej je sociálně někde, od toho se to očividně škatulkuje...nedokážu si představit, že by všichni byli bohatí...ale představit si všechny lidi chudý..to jde co?

romové

Říkám: "Jdětě do práce nebo pryč..."

slabý --nikoliv jak je zde uvedeno--nejsem moc silným členem rodiny =invalidita s diabetem

slabým se píše s Y :-) na to se jednoznačně nedá nic říct - někteří jsou chudáci, kteří nesehnali práci, jiní jsou líní a nechce se jim nic dělat

slabým, jako mladým....

slabým.. když už... a co jim říkam nebo na ně?... někteří si za to mohou sami, ale někteří ne...

slabým... ach ta gramatika

Slovo slabým se píše s "y". Sociálně slabé rodiny jsou v každé společnosti.

smolaři

smůla

sociálně slabím (!!!) neříkám nic, jaký mám na ně názor je jiná otázka a prvně by to chtělo definovat, které rodiny považujete za sociálně slabé- ty, které mají roční příjem menší než... nebo jiné kritérium?

sou zmrdi

spis mi jich je lito a myslim,ze by jim stat mel vice pomahat,narozdil napriklad od schopnych romskych rodin

stát by to měl nějak řešit...oni za svou situaci sami nemůžou

tak jako co bych jim měla říkat...prostě jsou...a jsou všude na světě...

ti co si za to můžou sami jsou příživnický hovada a ty co za to nemůžou a snažej se z toho dostat jsou chudáci...

tie rodiny ktore maju aspon malicku nadej na zlepsenie svojej situacie by pre to mali spravit vsetko...vela socialnych rodin len ocakava pomoc inych

To se může stát každému..

To, že nemají peníze na vyhazování z nich nedělá takové hulváty. To dělá to, že rodiče a dospělí v těchto rodinách jsou líní zvednout prdel a začít makat. Pak jsou jejich děti zanedbané a mnohdy nemají ani základní společenské návyky. Protože jejich rodiče je neumí ani vychovat a většinou i ti rodiče vyrůstali v sociální rodině.

Toleruji...

ty co se umí chovat mi nevadí ale jinak jo

ty strevo - kdyz uz zadavas dotaznik tak si oprav hrubky nebo pokud nevladnes cestine - nech nekoho kdo ti je opravi. socky mne nezajimaji

u většiny se jedná o jejich vlastní zavinění (jako závažný vidím přenos "špatných" sociálních návyků z rodičů na děti-nechuť pracovat, studovat..)

většina si za to může sama, protože nechce pracovat

víc mi vadí lidé, kteří zadávají na internet otázky s pravopisnými chybami: slabým jako mladým, děvenko...!

všude jsou soc slabší

Vydělat se nějak dá vždycky

vyhodit daleko za hranice, cikány hnusný..dělaj tu jen bordel a všichni se jich bojej..jsou to zvířata, kočovníci, měli by kočovat dál nebo se vrátit tam, odkud zřejmě pocházej..!!

work hard go pro

záleží na situaci

Záleží na tom, jestli se z té slabosti snaží dostat ( majísnahu najít si práci ), nebo jsou spokojeni... PS: Ve slobě "slabím" se píše "y".

Zkuste si najít práci a možná vám to pomůže

že je to společenská nerovnoměrnost. mělo by se jim pomáhat a docíllit společenské rovnosti. rodin, které žijí pod životním minimem je mnoho

že měli dostávat dost peněz

že rozhodně nejsou "slabí," ale slabý!

Že se píše "slabým". Pokud jsou slušní a snaží se shánět práci nebo pracují, vůbec mi nevadí.

že slabý se píše s tvrdým "y"

že stát by jim mohl pomoci např: zvýšit sociální dávky, mohli by brát nějakou podporu např: pro zaplacení zájmových kroužků

že to je na hovn.

že ve slově slabím máte chybu... píše se slabým jako mladým...

2. kolik si myslíte kolik procent je v česku těchto rodin?

Povinná otázka, respondent musel napsat číselnou odpověď.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
102112,73 %12,73 %  
302112,73 %12,73 %  
201810,91 %10,91 %  
40127,27 %7,27 %  
60106,06 %6,06 %  
2584,85 %4,85 %  
4574,24 %4,24 %  
1574,24 %4,24 %  
563,64 %3,64 %  
5053,03 %3,03 %  
ostatní odpovědi 7
35
12
100
65
90
70
85
3
10000000000000000000000000000000000000000000000000
100000
500
8
0
12000
50000
13
111111141
18
32
2
24
9
29
77
20000
42
4
150
37
48
20639295636912598511652
36
26
1
321659
5030,3 %30,3 %

Statistická data byla pro následující výpočty očištěna o 5 % hodnot z každé strany.

Statistická polohaHodnota
Průměr:35.3
Minimum:5
Maximum:500
Variační rozpětí:495
Rozptyl:2008.14
Směrodatná odchylka:44.81
Medián:30
Modus:10

Graf

3. co si myslíte o lidech co kupují pro své pejsky oblečení za 10 000 a lidé v africe mezitím umírají na různé nemoce (lidé)

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

10 000 mají jenom celebrity a z těch je většina dost hrozná

A co mají dělat, zahodit sv uj život, protože se umějí otáčet?

Afriku tito lidé prostě nevnímají, ale nedá se říct, že by mi tyhle lidé nějak vadily...

asi mají strach o ty pejsky,že by jim zmrzli

beru to tak..někteří jsou a vyšší a někteří na nižší úrovni...

blazni

Blázni, jestli nevěděj co s penězma tak buď ať šetřej pro děti, nebo ať to daj na charitu, ale takovýhle krávoviny kupovat... omg

Celkově si myslím že oblíkat psy je divný a hloupý...dřív to byly divoký zvířata a teď maj nosit trapný růžový oblečky???No prostě fůůj...Ti lidi by se měli zamyslet nad tím,co vlastně dělají a těch 10 tisíc rozhodně investovat do smysluplnější věci než je oblíkání svých pejsků!!!Obyčejnej člověk sice nějak značně neovlivní dění v Africe, ale je mnoho způsobů, jak alespoň přispět finanční částkou....

co by, takovej je život a jinde na světe se společnost vyvijí jinak. Jen mi uniká, proč se Afrika moc nevyvijí?

co kdyz prave tito lide posilaji penize ci cokoli jineho do afriky? chapu,ja vyhazuji svaciny,co by oni za ne dali.je to kazdeho vec,at jde kdokoli jaky je,sudit bychom ho za to nemeli,mozna je to i*iot,ale to nezmenime.

Domnívám se, že tato otázka nemá smysl. Je to jako sčítat jablka a hrušky. To, že je ne různých místech světa různá životní úroven je obecně známá věc. Je to kvůli odlišným podmínkám pro život, vývoji jednotlivých států atd. Pokud člověk vydělá peníze, je jen jeho věcí, jak s nimi naloží. Pokud mu obleček pro pejska udělá radost, proč ne. Ovšem lidé, co si mohou dovolit takový luxus, obvykle přispívají nemalé částky na charitu či jiné organizace. Možná, že by těch 10 000 stačilo na nákup nemalého množství vakcín proti tropickým chorobám, ale copak je v silách člověka, aby se nad každou investicí zamyslel, jestli má či nemá význam?

Důležité je, jestli ti, co kupují pro pejsky drahé oblečení také podporují chudou Afriku či pomáhají pejskům opuštěným apod. Pokud ano, je to dobře. Pokud ne, je to špatně.

Fuck off!!!

hajz**

hodne spekulativni otazka a tema..drahe oblecky pro psy, to uz je hodne velky rozmar..ale kazdy ma svuj zivot a muze s nim pocinat jak chce..takze at si lide, co maji sve penize s nima delaji co chteji...a deti v africe- tim, ze clovek nekoupi nejakou drahou vec nepomuze detem v africe prezit..je plno organizaci a lidi co se tomu ustavicne venuji, to myslim staci.

Chudák pes.....To je prostě už daný.Kdyby bylo všude dobře tak je za chvíli přelidníno,ale pomáhat by se mělo :)

i kdyby tu nebyl ten dodatek o Africe, přijde mi to jako ztráta peněz. Někteří lidi už neví, co by vymysleli, aby se zviditelnili!!

I přes to, že podpoříš měsíčně nějakou humanitární akci, ať už zastřešenou známou či neznámou "značkou", tak nikdy si nejsi jistá kdo si tím napěchuje kapsy.. K takto podpořeným lidem se často dostane pouhé malé procento.. A to mi přijde smutné.. Lidi co nakoupí pro své domácí zvíře oblečení za 10 000? Myslím že to nebude tak horký, spíš se mi hnusí lidé, kteří mají miliardy, a kupují si za "velké" peníze holky, kterých ročně na celé zemi zmizí tisíce.. které jsou uneseny a takto prodávány. To je nechutný a odporný. A takových věcí je rozhodně víc.. Ale když někdo bezmezně miluje svého psa, tak je to cvok, ale nedělá nic špatného.

Ja takých ľudí vôbec nechápem, keď pre svojich miláčikov za toľké peniaze nakupujú oblečenie, potom koľko stojí ich oblečenie. Pochopím, že chcú pre svojich psíkov len to najlepšie, ale to je podľa mňa skôr choré, kupovať oblečenie za toľké peniaze. Dá sa oblečenie pre psíkov kúpiť aj za oveľa menej, takže ja by som také oblečenie kúpila a ostatné peniaze dala takým, ktorí to oveľa viac potrebujú.

je mi to u prdele

Je to hloupost, ale jejich právo. Musím to respektovat (jelikož uznávám svobodu volby), ale sám bych to neudělal.

Je to jejich věc a do té Afriky by ty peníze stejně nedorazily skončily by v kapsi někoho kdo si půjde koupit obleček pro psa.

je to největší možná sobeckost, a řekla že pro to zvíře to neni příjemné

Je to o svědomí každýho zvlášť...navíc, kdyby na to lidi v Africe měli a Evropani umírali hlady, tak by je stejně taky kupovali.

je to opravdu nehorázné, vím že spousta lidí si říká co je mi do toho? Jsou lidé buď tak lhostejní nebo krutí, že raději nechají umírat lidi, než aby rozmazlenému psovi koupili něco lacinějšího, já sama se snažím pomáhat a o těch pár korun ještě nikdo neschudl.

Je to rozežranost, tito lidé neví co s penězi. Mnohdy jim právě pes nahrazuje dítě, které nemají, neboť by to byl příliš velký závazek.

je to sice nefér,ale tak prostě to tak je...když si ty peníze vydělá tak proč by si je nemohl utratit za co chce....

Je to šílené pes má kožich nepotřebuje hadry...Radši by ten člověk měl poslat nějaké peníze do afriky a dalších rozvojových zemí. Ale když si to tak vezmeš třeba ten člověk co svému psíkovy kupuje to oblečení za těžké prachy může taky přispívat na charitu. Jinak řečeno je to každého věc....ikdyž to neuznávám jsem oběktivní

je to špatné, ale bylo a bude to pořád, to se nezmění a nemusíme chodit daleko až do Afriky, už v Česku se rozdíly (chudí x bohatí) stále zvětšují

je to zbytečné

je to zbytečnost, psi se bez toho obešli, tak proč by je měli nosit? chápu např. psy, kteří se pohybují neustále po terénu který může způsobovat zdrav. potíže...ale lidé kteří kupují svým mazlíkům oblečky je stéle víc, tak proč třeba nějaké částka z toho nejde na jiné účely, ať už útulky nebo výše zmíněné lidi v africe, ale tohle snad nějakou chytrou hlavu napadne a výtěžky půjdou na dobré účely

jedná se o omezeneé blbce měl jsem několik psů, silně mne to bolí, že už nežije poslední kokršpanělka, co měla 13 let, a kočky máme dvě

Jiný kraj, jiný mrav.

jistě že je zbytečnost drahý psí obleček a v Africe jsou peníze potřeba, ale lidé budou vždy stejní a pud žít ve slasti a upřednostňovat sebe jim nikdo nesebere

Jsou hloupý, ale za nedostatky v africe nemůžou.

jsou to blázni

Jsou to blázni...

jsou to debilové, nicméně své peníze si mohou utrácet jak chtějí. Osobně bych viděl mnohem lepší způsoby, jak utratit 10 000 než kupovat obleček pro čokla nebo léčit Afričany

jsou to hrozné zbytečnosti a ti lidé jsou sobečtí

jsou to jejich peníze ať si s nimi dělají co chtějí když si je vydělali

Jsou to jejich peníze tak je mohou utratit za co chtějí sami

jsou to kreteni

jsou to lidé, kteří nevědí co s penězi

jsou to snobové,s afrikou to však nemá nic společného

Jsou to upci, ale je to jejich věc. Nechápu proč bych měla čoklovi kupovat něco tak drahého.

Jsou to volové...

Kapitalisté. Mají na to a pokud si peníze vydělali poctivou prací, nikoliv protekcí či úplatky, budiž jim přáno. Děti v Africe umírají hlady, protože v těchto neexistuje jednotný politický režim a prakticky žádná územní správa. Jak si kdo ustele, tak si lehne.

kazdeho vec

každej je někde...každej někde musí bejt.. ať si každej dělá, co chce, pokud to lze.. přinutit bohatý, aby pomáhali slabším asi nejde, pokud nemáte pro ně prachy..

každý má hodnoty někde jinde

Každý si pomůže sám

Když si na to vydělají tak proč ne.

když na to maj

když na to mají

když na to mají peníze

Když na to mají, proč ne. Není to jejich boj. Sami utrácí co vydělali.

když na to mají, tak ať si utrácí, ale pro mne existují důležitější věci a nejsem zastáncem oblečení pro zvířata

když na to ty lidi mají, je to jejich věc, co si kdo kupuje a ničí jiná.. dětem v africe by měla hlavně začít pomáhat tamnější vláda..

Když neví, co s penězi... Máme se tady moc dobře.

Když se jim ty oblečky líbí, tak ať si je koupí, když na to mají. Lidé jsou různí. Někdo hledí jen na sebe, někdo chce pomáhat druhým.

Lide co kupuji obleceni pro pejsky jsou magori, pes ve meste je vubec idiocie. Na druhou stranu lidi v africe uz nezachranime. Oplotit, nepoustet nikoho ven a jen dodavat zbrane za suroviny. Problem se vyresi sam.

lidé co utratí tisíce za oblečení pro psy jsou blázni nebo už opravdu neví za co utrácet, s lidmi v Africe to ovšem nesouvisí. Žádné peníze by jim nepomohly. Jejich problém není nedostatek peněz ale chybí jim základní hygienické a sociální návyky. Většina nemocí vyskytujících se v Africe je infekčního původu a šlo by jim tímto zabránit. A i když se afričan dostane k penězům za které by si mohl koupit jídlo a léky, raději si koupí samopal.

Lidé kupující takto drahé oblečky pro zvířata nejsou normální.

lidé v africe si to většinou "zařídili" sami...ale utrácení tolika peněz za zvířata je podle mě nesmysl

lide, co nakupuji nemuzou za nemoce v Africe

Lidé, kteří kupují psí oblečky za desetitisíce patří k výstředním (a prvaděpodobně bohatým) lidem, jejichž chování nemůžu objektivně posuzovat, protože nemám ráda zvířata. Nic z toho ale s problémy v Africe nesouvisí. Afrika neprošla demografickou revolucí a kvůli "špatně nalinkovaným" hranicím států za kolonizace jsou zde etnické i politické boje o území, které znemožňují rozvoj zdravotnictví a vzdělání. Samozřejmě, kdyby někdo místo oblečku pro psa přispěl do důvěryhodné nadace zabývající se Afrikou, pomohlo by to, ale stejně tak můžu já prodat svůj počítač a ty všechno svoje oblečení.

lidi co si na to vydělali tak ať si to klidně koupí... afričani se rozmnožují jak králíci.... je mi to jedno

maji na to je to jejich vec....a myslim si, ze tito lide se vetsinou zapojuji i do ruznzych aktivit-charita atd....detske domovi, nemocnice...

mám rád/a pejsky

místo těch oblečků by mohli ty peníze posílat na charitu

mno když na to někdo má tak at si kupuje co chce... ty nejbohatší stejně nikdy nikomu nepřispějí

Moc toho asi nevědí....se nezajímaj, co se děje jinde, když oni jsou v pohodě a maj prachy pro svý odporný psy....

myslím si že každý je svýho života strujce a pochybuji že kdybyste třeba vy měla na kontě 2 mil. korun že byste je poslala do Afriky...!!!

myslim si, ze obleceni pro zvirata, at uz jsou to jakakoliv neni dobra vec, zvirata to neoceni a navic si myslim, ze jim to ublizuje, zvirata maji mit srst a kuzi a ne nejaky oblecek, lide by se meli zamyslet nad hloupostmi, ktere delaji

myslím si, že kdyby se v Africe tolik nemnožili, tak jich tam tolik neumírá...

Myslim si, že oblíkat psa je zbytečnost a totální pitomost!!

myslim, ze je to jejich svedomi, se kterym ja nic neudelam; zalezi na cloveku

Myslim, ze jestli na to maji, tak proc ne. Situace v Africe je natolik zavazna, ze posilanim penez na ruzna konta nikdo nic neovlivni. Vetsinu pomoci a kont stejne vybrakuji vzbourenci atd.

Myslím, že je každého věc za co utrácí své peníze, to už je jen na vlastním vědomí a svědomí. Buďmě ohleduplnější všichni ke svému okolí

myslím, že jsou to tak trochu sobci, ovšem, jestliže také přispívají na děti v Africe, a různé takovéto asociace, potom nemám nic proti...... ovšem, desetitisíce, to je taky trochu přehnané číslo......

Myslím, že říct to takto je klišé. Ale jako obvykle, klišé mají vždy něco do sebe...co na to říct...je to nespravedlivé a lidé žijící podobně konzumním životem by se mohli zamyslet a zkusit zlepšit život nejen sobě, ale i druhým

myslíš nemoci, že? tvoje čeština je hrozná... ať kupují, stejně s tím nic neudělám...

Na Afriku s prominutím kašlu. Mám co dělat abych přežil já a moje rodina a ti co kupují oblečení pro své psy za 10 000 Kč jsou chudáci protože pořád brečí že mají málo pěněz. Já mám málo a jsem spokojený. Chci víc...to chce každý, ale když jde jenom o sny, proč ne? Třeba jednou budu mít víc, ale vyhovuje mi to tak, jak to je. Dokud mám z čeho platit nájem, energie, benzín do auta a jídlo pro rodinu....co víc může člověk chtít.

na hovno

na tak ty lidid africe mysliim že jim pohaj ale apíše lituju tich psů.

Na to se nedá nic říct.Je to odporný nezájem.Jenže myslím si,že tu platí,co oči nevidí,to srdce nebolí.Je mi to líto.Kdybych měla peněz na zbyt a nestudovala.určitě bych peníze zaslala.Bohužel,nejen v Africe umírají,ono se stačí kouknout,kolik je bídy u nás.Planuji,že na dálku adoptuji alespon jedno z dětí např.v Africe.Nebo zašlu příspěvek na vybudování tamních škol.Zpráv DMS jsem také zaslala nezpočet

ne kazdy to bere ze stejneho pohledu jako vy..ale asi to neni spravne

nedovedu si představit oblečení pro pa za 10 000,-

nechci nikomu přát nic zlého,proto si o nich nemyslím nic,je mi líto těch lidí v africe.

někdo kupuje oblečky zvířatům, někdo nové auta... a ty tovje dvě věty nemůžeš srovnávat... pleteš taky jablka s hruškami

Někdo má a někdo nemá.

nemám slov

nemyslím si o těch lidech nic. Jsou to lidi. JENOM lidi.

nepochopitelná rozmařilost

nesnasim psy

Nevadí mi, když už máme možnost žít si na vysoké noze, tak proč to nevyužít.

neví co s prachama

nevím, mám zvířata ráda...

nic

nic

nic na to neříkám... mě spíš vadí jak ty psy navlíkaj do těch směšnejch oblečků chudáci psy

Nic si o nich nemyslím, když na to mají proč ne. Proč bych měla závidět, když si peníze slušně vydělali, proč bych jim měla podhazovat, že lidé v africe nemají ničeho dostatek?

no je to na hovno, ja tam byla a videla ty děti jak škemraji a byl to dost hnusnej pohled, nechtela bych to uz videt podruhy.....ale hold takto to v zivote chodi....a bude jeste hur

no myslim ze jsou to lide predevsim lide kteri nemaji s penezi co delat.......

no tak mě hlavně přijde jako nesmyslné kupovat psům oblečky...pes není panenka

Obecně mi vadí přehnané utrácení za cokoliv. Zejména velmi bohatí lidé doslova nevědí co s penězi a kupují si zbytečnosti za astronomické sumy. Dalším příkladem jsou rozmary slavných. Když se dočtu že si například jedna slavná osoba nechala letecky dovézt jednu porci suschi přez půlku zeměkoule.... Myslím si, že by svět měl bojovat proti takovým rozmarům a také proti výrobě a prodeji extrémně předražených věcí (ať už jde o cokoliv). Neříkám že každá bohatá osoba musí nutně dát vše na charitu, ale utrácet miliony dolarů za zbytečnosti je nechutné. Ať si kupují drahá auta, hrají golf nebo třeba vlastní fotbalové kluby, ale utrácet miliony jen tak je hloupé a nezodpovědné.

oblečení pro pejsky za 10000 mi příde jako totální blbost...chápu..mají rádi své pejsky, ale na co tak drahý..dali by se za to pořídit užitečnější věci..

óó strašné

pokial budu ludia ktori mozu nieco spravit s nepriaznivou situaciou v Afrike necinni ako doteraz, tak je nepodstatne, ci niekto kto kupi oblecenie pre psa za 10 tis...stejne keby mu to nekupil, nema ako pomoct ludom v Afrike, na to su ini a ti nic nerobia

Pokud si na to poctivě vydělali, tak je to jejich věc. Oni za problémy lidí v Africe nemůžou.

Pokud si to mohou dovolit, tak proc ne. Pro me je to plytvani penez a urcite bych ty penize vyuzila jinak.

pokud tito lide yasilaji financni pomoc i lidem kteri to potrebuji tak nic , jinak je to sobectvi

Pral bych tem bohacum aby byli na miste nejakeho takoveho chudeho cloveka. Takove lidi primo nesnasim!

Problém Afričanů, že se nedokáží o sebe postarat a jen natahují ruce o pomoc. A oblečení pro pejsky - to je taky úlet.

Proč by nemohli koupit pejskovi oblečení? Jsou lidé,co koupí svému psovi oděv a ještě přispějí velkou částkou na charitu,třeba pro lidi v Africe.

Proč ne, když mají své pejsky rádi...to je každého věc. Třeba i tito lidé, co kupují oblečky pro pejsky za 10 000 přispívají na charitu. Ne každý se tím, že přispívá na charitu potřebuje zviditelnovat a chlubit se tím. + V lidé v Africe mají dbát na hygienu taky, když si dělají děti, tak at si jich udělají tolik, kolik budou schopni nakrmit, ošatit a uživit.

Prostě na to mají. Nekoupí-li si tyto zbytečnosti, žádný život tím nezachrání. Je nutné apelovat na jejich soc. cítění (pak třeba pošlou dar a ještě si koupí obleček pro psa)

psi jsou mnohdy lepší jak lidé. radši psovi koupím drazsi granule a sobě o 2 rohliky denne min

psi mám sice ráda, ale tohle je přehnané

psi se bez oblečení obejdou ale lidé v africe bez jídla a čisté vody ne

Psychopatismus? Pes to rozhodně nijak neocení, spíš mu to i ublíží... Pes byl vychován k jinému životu...

S promunutím sebestřední debilové

S tím nikdo sám nic nezmůže, tím, že budu hladovět já, se děti v Africe nenají. Pokud jste milionář a áte na charitu tak snad, co kupují svému psovi je mi ukradené, je jejich věc, co dělají s penězi.

samozřejmě by bylo lepší jim ty peníze poslat tam do Afriky.. Ale tak když si to můžou dovolit.. :D:D

smutné

sobci ale na druhou stranu existují charity a různé projekty např: postavme školu v africe a jiné,... a co vy víte třeba přispívají....

sou to debilové, co takhle dát 10 000 na lék tripanozomy spavičný atd...

Sou to piče.

Sou to totální dementi

stejně by do Afriky nic neposlali

stejne i kdyz jim nekdo neco posle tak to beztak prijde dalsim tem pejskarum a do te afriky to vubec nedojde...to nic nevyresi jedna smska za 30 kc..ja bych tam jela s 3 miliardama a osobne bych dohlidla aby se to rozdelilo a dlao tem co to potrebujou ...

stěstí a ti druzí smolaři

strašný :-(

su to debili

Tak když mají tolik peněz a neví za co je utratit, tak proč ne..Třeba lidem v Africe i zároveň pomáhájí

tak nějak to neřeším...protože lidé co kupují tyto věci pro své pejsky mají hodně peněz....a vlastně je to pro nich malá částka...no a popravdě...nejspíš každý z nás když má nějakou tu stovku navíc...tak ji neposílá někde do afriky...ale si za to koupí nějaký časopis nebo tak něco...což je vlastně také úplná zbytečnost...takže bych tyto lidí nijak neodsuzovala...

Tak to chodí, kdo si poctivě vydělal, může utratit za psa nebo poslat do Afriky, ale je to jeho osobní věc.

Tak určitě by udělali líp kdyby peníze dali na lepší účely ale s tim nikdo nic neudělá někdo touží po tom aby koupil pejskovi oblečení a někdo aby pomohl potřebným lidem. Jsou lidi kteří by pomohli ale nemají peníze a jsou lidi kteří je mají ale pomoci nechtějí.Ale určitě si myslim že zrovna pejsek netouží po slušivém oblečku a radši by chodil tak jak je to pro něj přirozený.

ti zazobanci když mají milióny by jim mohli nějakou finanční částkou pomoci

tihle lidé jsou strašní! Myslí jen na sebe a na něco jiného se vybodnou!

Tito "marnotratníci" nemusejí být vyloženě zákonitě zlí nebo ignorantští, nikde není psáno, že to budou dělat do konce života. Záleží na tom, kdo je osloví. Chce to trochu osvěty, pokud jde o správnou věc, lze prolomit ten jejich konzumně-spotřební přístup ke světu.

to je přeci každého věc, svět nespašíš tím, že budeš žít jen o vodě a chlebu

to je věc tech lidí, kdyby chtěli, tak to daj lidem do Afriky..ale kdyby lidi z Afriky měli prachy a my ne, tak se na nás taky vyserou, takže ono je to vlastně jedno..

To je život. Nemůžeš vědět jestli ten co kupuje pejskovi oblek za desítky tísíc neposílá finance na různé nadace či nepříspívá-li na charitativní akce...:)

To netusim..podle me je to jejich vec...

tohle nesrovnávám protože já sama patřím k těm kteří dopřávají svému pejskovi jen to nejlepší a nejdražší a tím že mu začnu kupovat levné (ošklivé) věci situaci v africe nezlepším,ale když je nějaká akce na posílán dárcovských SMS nebo podpůrné fondy tk se toho účastním

toš co jsou to boháči,a místo toho aby přispěli do afriky tak to (ty peníze)prohazují jen tak!!!!!!!!!

ty lidi na to mají, tak proč by jim je neměli koupit. na umírání Afričanů to nemá žádnej vliv

ty lidi sou podle me blbí a místo toho aby poslali neco chudejm lidem tak to daj do pejsku..ja mam pejsky rada ale nic by se nemelo prehanet

v každém rohu naší planety se mají lidé jinak..neim jak by se měla tato situace řešit..antikoncepce..vždyt jich je ako much

většina bohatých dává každý rok velkou částku na charitativní účely, co dělají se zbytkem svých peněz je jejich věc

Vypadá to sice sobecky a rozmazleně, ale nikdo nemůže za to kde a v jakých poměrech se narodil. Myslím si že by mohli být trochu solidárnější vůči těm, co neměli to štěstí a narodili se třeba v Somálsku.

z vlastní zkušenosti vím, že chudší vrstva se o peníze podělí, ta co žije až nad mraky, vás přece vůůbec nevidí...

zavidím jim, že jsou schopni se povznést nad cizí neštěstí. Takoví lidé by zasloužili zažít stejné podmínky...

zbohaltíci by se měli namáčet v žumpě!

zdá se mi to nespravedlivé,. ale nikoliv jako výtka lidem, co nakupují, ale jako systémová chyba. Mají peníze, mají možnosti, neodsuzuju je, světový systém by se musel komplexně změnit

zvrácení lidé

že by meli vyuzit penize k tomu aby pomohli chudsím

že je to jejich věc

že je to strašna blbost, můžou ty peníze využít i jinak, těm psům je to stejně jedno a jak už je napsáno i v té otazce, někde umírají lidi kvůli tomu, že nemají co jíst a tady se kupujou nějaky blbosti

že jsem to hovada

že jsou dementní, ale s lidma v africe to nemá nic společného

Že jsou hlupáci, protože plýtvají prostředky na naprosté zbytečnosti a že by si mohli nechat tyto oblečky šít v Africe, aby tamním lidem poskytli práci a peníze.

že maj rádi svý pejsky

že,je to upe jendo,a afrika stim nemá nic společnýho!celá afrika není chudá!

4. myslíte si kdyby bylo treba jen 5 politiků že by ubylo státnich dluhu?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
ne6539,39 %39,39 %  
ano5130,91 %30,91 %  
nezajímá me to,dane se budou platit dal4929,7 %29,7 %  

Graf

5. o zabíjení psů a koček v čínské restauraci???

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

:-) Myslím si, že to se děje jen raritně...tedy v evropských zemích. Jestli se myslí restaurace přímo v Asii, nebrala bych jim to, je to jejich zvyk, ale zvířata by měla být držena ve vhodných podmínkách a zabíjena ňákým humánním způsobem.

A co si myslí Hindové o zabíjení kraviček v české restauraci???

a co zabijeni krav a prasat na ceskych jatkach? Prase je inteligentnejsi nez pes. Na druhou stranu ano, je mi jich lito... Ja bych psa ani kocku urcite nejedla. Muj kamarad muslim by zase nejedl prase...

a co zabíjení krav a prasat v českých restauracích

ať si radši číňani žerou sami sebe

ble

co je na tom divný? nic! sou to zvířata jako zvýřata a všdycky je zabíjení svinstvo!

číňani jsou kriminálníci co sem lezou a est týraj zvířata

čínskou kuchyni nesnáším,a myslím si že je to nelidské

Čínu nejím a nesnáším. Mam rád časkou kuchyni a jen vyýjimečně speciality. Jsou to rozhodně odvážní lidé, ikdyž dělají něco, co se ostatním nelíbí, ale když je to národní pochoutka....AŤ SI JE KLIDNĚ "SEŽEROU"!! Kanibalové taky pojídají samy sebe a nikdo s tím nic nedělá.

děs,odpor,ale pro jejich kulturu tak typické jídlo.Proto alespon žádné čínské ani asijské restaurace nenavštěvuji.Ale zprávy o tom mi vždy vhání slzy do očí.

DĚS!!!

Děsný!

Doufám, že takovým věcem dokážeme zabránit alespoň v naší zemi. Bohužel se to děje zejména v asii, ale tam se (bohužel) děje mnoho vecí, které evropan jen těžko snáší a které neumíme a nechceme pochopit nebo dokonce zavádět u nás. osobně bych týrání a zabíjení zvířat postavil do téměř stejné úrovně jako u lidí. Jedná se přece také o živé tvory, kteří mají také právo žít.

fňuk :(

fuj ble hnus chudáci a kdo jí králíky tak je to ja kočka

fuj!

hajz**

hnus

hnus

hnus

hnus

Hnus!

HNUS!!!

Hnus.

hnus...pěknej hnus

hrozné,ale snad je to jen minimum restaurací kde se to děje

Hrůůůůůza

hrůza

hrůza

Hrůza no. Ale je to to samé,jako zabjení prasat na jatkáck a tak podobně. Pokud nejsi vegetariánka nebo veganka, tak je tato otázka zcela bezpředmětná.

hrůza za to bych je věšela na stromy na ulicích s cedulema kolem krku jako to bylo za války

Hrůza, fujtajbl...By to měli konečně nějak zamezit a více kontrolovat!!!!!!!!!!!!!!!!

Hrůza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Lidi se stále chovaj, jako by měli zalepené oči.. to stejné s testování na zvířatech!!! Měli bysme bojovat

humus

Já bych pozabíjel rákosníky!

Já jsem výhradně proti zabíjení všech zvířat, ale potravní řetězce už bohužel jsou a pes i kočka jsou zvířata a maso maj a kdybychom žili jako dřívější lidé, tak bychom je pro svou obživu stejně lovili..takže je to jedno

Je mi jich líto, nicméně to pokládám za jeden z těch méně závažných problémů. Násilí na zvířatech je špatné ve všech ohledech

Je mi to jedno

Je to hnus.

je to jejich kultura

Je to jejich kultura tak jako naše je pití piva

je to jejich zvyk a když jim to chutná tak jim v tomo nikdo nezabrání

Je to jejich zvyk. Kdyby jsi snedla kravu v Indii, tak by jsi pro ne take byla nenormalni vrah a ubozak. Jedina vec je, ze chci aby to delaly ve sve zemi. Ne u nas.

Je to jen zvíře. Jíme maso z krávy, prasete apod. Je to jen rozdíl v tom, že kočku a psa jsme si ochočili jako domácí zvíře a považujeme je za součást rodiny, kdyby se prostě jedli psi a kočky a třeba kuře bylo jako domácí mazlíček, nikdo by se nad tím nepozastavoval... A nemyslím si, že by opravdu v čínských restaurací vařili z psů a koček!

je to naprostý humus, jinak to bohužel nemohu říci,.......... je mi líto tech zemřelích zvířat, i lidí kteří je zabíjejí... jsou opravdu psychycky narušení........

Je to něco nechutnýho už jen při představě, že by někdo snědl např. svýho domácího miláčka...to by se prostě stávat nemělo a měli bychom zůstat u vepřového hovězího apod.

je to nehygienické a pokud se tak děje, tak vyvstává otázka, co dělá odbor hygieniků?

je to nechutné

je to nechutné - zejména, jak ti psi trpí - jsou vařeni zaživa!

Je to nechutné, až si to klidně dělají ve svojí rodné Číně, ale tady v Evropě by měli brát ohledy na zdejší poměry. Já si myslím, že nikdo, kdo má rád zvířata si určitě neobjedná psí nebo kočičí řízek.

Je to nechutné...

je to smutné, bohužel jejich kultura je taková, např. hindujistům přijde nehorázné zabíjení krav apod. Každopádně na území Evropy bych podobné věci zakázal.

je to součást některých národních kultur tak proč ne, ale at si to dělají ve své zemi

je to šílený,já osobně nejím maso ani žádné živočišné produkty protože mi vadí lidská bezcitnost k živým tvorům,ale tohle se mi zdá ještě horší než jíst třeba kuře apod.

jestli králíka nebo kočku to je jedno. já tedy nejím ani jedno

jestli to dělají, tak jsou to zlí lidé a zaslouží si to stejné! ( pokud to ovšem dělají)

jídlo jako jídlo

Jiná kultura, v Indii nezabíjí krávy a my ano, jsme proto horší?

jiná země jinej mrav... v thajsku taky jedi kobylky... když to nejni moje kočka nebo můj pes tak mi to nevadí

jiný kraj jiný mrav

jiný kraj jiný mrav my jíme prasata a v jeruzalémě je nejedí,,, je to těžký ale mají zvyky a my také....

Jiný kraj, jiný mrav. V ČR by to mělo být rozhodně zakázané, v Číně ať si jí klidně pštrosy.

jo at je jí když jim chutná

jo jsou dobrý

jsem milovníkem zvířat - tyto restaurace bych ihned zavřela

jsou to hovada, ale je to jejich tradice. Jinak než bojkotem se s tím nic dělat nedá

jsou to svině (ty lidi)

jsou to šmejdi a ať táhnou z ČR

kazda kultura je jina.. v cine si mohou kladst podobne otazky (my a zabijeni dobytku)

každá kultura je jiná

Každá kultura má své zvyky, tradice, morálku atd. Je třeba to respektovat. Pokud lidé v Číně jsou zvyklí na pokrmy z těchto zvířat, nelze jim v tom bránit. (pokud to nezakazují zákony země, kde se tato činnost děje)Já osobně to považuji za hrozné a nedovedu si představit něco takového pozřít. Je jen na každém z nás, ke které skupině se přidá.

Každá rasa lidí - jiné zvyky!!!

kdybych věděla že jím psa nebo kočku tak bych to asi nesnědla...ale beru to tak že asi jak omy jíme třeba krávu tak oni zase psa...ale jasně,když je zabijí nějakým brutálním způsobem tak je to hrozné...

když jim to chuitná, jinak nechutný

když jim to chutná

Když jim to chutná... Pro ně je to maso, jako pro nás kuře ;-) Četla jsem že někde se jí dokonce sušené opice..

Když to nebudou vydávat za kuřecí, tak proč ne.Je to jejich mentalita.Pro ně je naprosto normální to jíst.Já bych si třeba dala mně to nevadí, ale jenom kdyby na toim jídelníčku bylo napsáno pes nebo kočka.

konkurenčí kec

kruté a nelidské

kurw.

lidi když to ví,tak proč to kupujou,kdyby to nekupovali tak tady ani nejsou-ti vitnamci

maso jako maso, taky bych si dal. chybí mi jenom člověčina. přijde mi nesprávné, že člověk jí všechny druhy kromě vlastního. absolutně nechápu jak to někomu může přijít pohoršující.

Maso jako maso.

my chováme pro maso krávy, v indii je posvátná, v číně zase chovají prasátka jako mazlíčky a my je jíme, takže? jiný kraj jiný mrav...nemyslíte? i když mně osobně se to zná přehnané, u nás se odedávna chovali krávy a prasata na maso a pes hlídal stádo, kočka chytala myši, ale pochybuju že by tomu v číně bylo naopak

My nejíme psy a kočky, muslimové zase vepřové, indové hovězí. Pro ně je to prostě normální

myslim si, ze mozna nekde se tohle deje, lae tam kam chodim vznikaji pouze pomluvy, mozna, ze za tim stoji rasisticke sklony a vubec to nemusi byt pravda, je sice pravda, ze nektere kultury vari jina zvirata nez my a nekde se psi a kocky jedi, ale jde o zvyky

myslim, že nejsem až takovej idiot a rozpoznám kuřecí maso od psího nebo kočičího...je to NESMYSL!

naprostý nesouhlas

Navrhuji místo zvířat jíst lidi, zaslouží si to více.

ne že bych to schalovala, ale je to jiná kultura, všude zabíjejí něco jiného, něco jiného jedí, já sama jsem vegeratiánka, takže mi přijde odporné zabíjení zvířat samo o sobě

NE!!!jdeo týrání

nehoráznost

nechci tomu verit, presto se temto restauracim vyhybam

nechodim tam, nezeru glutamatove bomby, takze mi je to celkem jedno

nechutne

nechutné a neomluvitelné

nechutné a odpudivé...nejím v čínských restauracích..

nechutné!týrání!

nechutnýýýýýýýý............. psa mozna ale kocku nikdy!!!!!!!!!!!!!

Někdy je to přehnané

Někdy jsou to drby, někdy ne. Pokud ne tak je třeba lepší toho psa zabít pokud je týraný ,ale mnohem lepší by bylo dát ho do útulku...a krmit tím lidi? Fuj!

Nelíbí se mi kruté zacházení a zabíjení zvířat obecně. Týrání slepic, prasat, krav je stejně příšerné, jako mučení koček a psů.

nelíbí se mi to, ale jejich kulturu nelze změnit. Jen by měli respektovat to, že my máme jinou kulturu a pokud možno u nás psy a kočky nezabíjet a pokud opravdu musí, pak by si měli chovat svá vlastní zvířata a neodebírat zvířata z útulků nebo krást majitelům

Nemám slov! Děs a hrůza!!!

Nemám žádné důkazy o tom, že se tam psy a kočky zabíjí. A pokud jo, je to jejich zvyk. Spotřebitelé si sami vybírají koho budou svými nákupy podporovat. Dokud budou lidé nakupovat v čínských restauracích, podporují tím případně i zabíjení psů a koček.

nenavidim tyrani a zabijeni zvirat..!!! Podle me je milionkrat horsi ublizit zvireti nez cloveku.

nenávidím týrání zvířat apod..

Není to pěkné, ale neděje se to ve všech resturacích, že....

Nesouhlasím s tím - ano jím čínské jídlo, ale pouze vegetariánské...

neverim tomu a snad to nejim

Nevím jestli tomu mám věřit. Jestli se to stalo tak jen výjimečně. Myslím, že se nemusíme bát.

nezáleží co se zabíjí, ale jak se to zabíjí... například prase je stejně inteligentní jako pes...

Nikdy jsem se s tím nesetkala, sama bych si kočku nedala. Ale je to maso jako každý jiný.... Nevím proč by měl být rozdíl mezi zabitím kuřete a psa na jídlo

no je to hnus zakazala bych to ....dala bych to jako trestny čin

No myslim si že když vám v čínské restauraci přinesou psí maso a řeknou že je kuřecí tak to sníte. Já jsem teda rozhodně proti protože myslim že pes a kočka jsou spíše domacími mazlíčky.A umyslně bych to nikdy nesnědla.Já zvířata beru jako lidi a přece nesníte svého kamaráda!

No podla mňa ľudia, ktorí toto vykonávajú sú nejakí chybní, chorí alebo akí. Určite ich nechcem urážať, ale je strašne veľmi veľa iných vecí, ktoré môžu jesť a nemusia to byť psy a mačky. Síce veľmi nemám v obľube mačky, ale aj tak určite by som ich nezabíjala. Mám psíka a neviem si predstaviť, že by ho niekto zabil. Ja by som takých ľudí normálne poslala do basy, nech si uvedomia, že to nemajú robiť.

no raděj at mi neříkaj, že jsme snědla kočku nebo psa. ale pro jistotu si dávám věci co má nápis kuřecí :)

No to si snad delate legraci :-D

odpor

Odporný

panebože to je hrůza!!!!!!!!!!!!!!!!!!je mi špatně!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!chudáci!!!!!!!

Patří to k jejich kultuře, stejně jako k naší pití piva či pojídání všech druhů masa. Kdyby jste od narození byla krmena psy a kočkami, přišlo by Vám to normální.

pokud je to v Číně, nebudu kritizovat jejich zvyklosti a tradici, v Čechách by to mělo bát stíháno dle platných předpisů

Pokud je zabito rychle tak proti tomu nic nemám.Je to zvíře jako každé jiné a to, že k nim mají evropané jiný vztah je jen náš problém

prasata

Prasata prasenský čínský. Já vim, že kočka je úplně stejnej tvor jako třeba člověk nebo třeba kráva. Ale já osobně nenávidím i zabíjení dobytka pro maso. Je to sice potravinový řetězec a nebudu říkat že to nejím, ale příčí se mi to. A k těm ťamům, no nvm jak někdo dokáže osmahnout to "rozťomiloučký koťáko, čumprlíka našeho..."

proč ne?Nevím co na tom lidem vadí... kuřecí, hovězí, skopové se jí normálně tak proč ne psi a kočky

proč zabíjet psa nebo kočku když na maso máme spoustu jiných zvířat

přijde mi to úplně nechutné...ale na druhou stranu u nás se zase zabíjejí krávy,prasata,itd.....kdežto např.myslím v Indii je to posvatné zvíře....takže záleží na kultuře...každá zěme má jiný zvyk...a v podstatě pro číňáný je kočka a pes to stejné jak pro nás kráva nebo prase...takže vlastně není v tom žáden rozdíl...

psy a kocky su zdomacnene zvierata...niekde oblubene natolko, ze si ludia nevedia predstavit ich konzumaciu...ale napr. je vedecky dokazane ze z domacich zvierat je najinteligentnejsie prasa a su domacnosti, kde maju prasa v domacnosti, v byte tak ako my mame psy...Ako sa oni potom pozeraju, ze my prasata zabijame a jeme??? je to to iste, ako ked niekto konzumuje psy a macky

smolaři(pejsek i kočička)

stim zasadne nesouhlasim!!!za to bych zabijela je!!

stop

strasny

tady jsme v česku a ne v asii....přijde mi to odporné a opravdu krutě bych to trestala

tak za tohle bych vrazdila!!!!!

Těm lidem bych udělala to samé! Unich to možná normální je, ale tady NE!

těžko říct, jestli je to pravda

těžko říct.... fakt je zabijí i u nás? já tam jím jen nudle..

to at si dělají u sebe a nám sem tyhle hrozné zvyky netahají. Měli by se přizpůsobit naší kultuře, když už tady chtějí žít

to je docela hnusný ale jako my považujeme kuře za jídlo tak u nich se považuje pes a kočka jako normální jídlo ,to kuře je taky chudák,ale určitě nelhodlá přestat jíst!!

to je dost rozšířená fáma...

to je přežitek... české hospody mají mnohdy větší nepořádek než tyto restaurace...

to je stejny jako s prasatama a nebo s krávama, jako je to jedno jestli je to pes nebo kráva

To jsou jen keci, sama chodím do čínské restaurace a žádní psi a kočky se tam nezabíjí. Navíc čínská restaurace v ČR musí mít hygienické povolení, které je stejně drsné jako pro ostatní restaurace. Takže...

to samé co o zabíjení králíků v české restauraci

To, že čínané (možná) jedí zvířata, které my považujeme za domácí mazlíčky, je jejich věc. My také jíme hovězí, což je pro hinduistickou víru posvátné zvíře. Na koně si taky nikdo nestěžuje. Problémy s Čínou rozhodně nesouvisí s požíváním zvířat, na která jsou Evropani fixovaná.

Tohle me opravdu hodne trapi..je to ubohost..a kdybych mohla...tak nejak pomohu tohle zastavit...

Tohle se neděje jen v čínských restauracích. Nikomu neberu jeho zvyky. Jestliže některé kultury považují jíst psa za normální, prosím. My taky jíme zvířata, která jsou v jiných zemích posvátná. Jde ale o to, jakým způsobem jsou ty zvířata usmrcena.

toto nepovažuju za nějaké "světové téma," resp. nezajímám se o to. souvisí to s jednak s kulturou Číňanů (která se táhne tisíce let zpátky), a je to samozřejmě i o penězích

Ty víš 100% že v čínských restauraacích zabíjejí psy a kočky? hm? ja myslím, že to nevíš....a obviňovat někoho z něčeho takového není pěkné....A když ti to vadí tak tam nechoď...je to možná nehumáním, ale pokud je to jednou součástí jejich kultury nic s tím neudělají ani zákony. Znám spoustu lidí, kterým jídlo v čínských restauracích chutná, a jsou ochotni si připustit, že jedí i tato nevinná zvířata...

u nas zase zabijime prase, tak co.

upne stejny jako zabijeni krav do ceskych restauraci :)

v číně ano, u nás ne

v číně se jí všechno,je to potrava jako každá jiná

V ČR společensky nepřijatelné. V Číně - proč, ne? Když jim to chutná

Volovina to jsou jen babske povidačky

všem bych ustřílela hlavy

záleží na způsobu zabíjení,aby zvířata netrpěla.Pokud je to kvůli nasycení hladových krků,nic proti tomu nemám,kvůli tomu se zabíjí spoustu zvířat.

Zaprvé si nemyslím, že živočichové jsou zabíjeni přímo v restaurantu. Pokud je však vše v souladu se zákony, respektuji pojídání masa šelem stejně, jako respektuji pojídání hydroživočichů.

Zasranci!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ze jsou nemozni ublizovat zivocichum

Zvíře jako zvíře

zvíře jako zvíře - pokud to někdo dokáže jíst, proč by se to nemělo dělat?

6. o povinné školní docházce?

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

ANO

ano ale do fungujiciho skolniho systemu

Asi by měla být. Aspoň do té 9. třídy. Každý člověk by měl mít alespoň všeobecné znalosti nemusí být zrovna Einstein ale všeobecný rozhled by měl mít každý člověk.

asi je to nutnost!!

asi jsi ji ještě řádně nedokončila, protože jinak bys psala pravopisně a otázky pokládala tak, aby se na ně dalo rozumně odpovídat

ať zůstane povinná

Beru

Bez ní by mnozí z nás dodnes běhali s kyjem v ruce nebo pásli kozy.

bohužel

co jako?

co se dá dělat

Co to je za otázku, kdyby nebyla tak je většina lidí negramotná...

Copak, nechce se ti do školy? Ale to budeš muset, školy jsou tu od toho, aby naučili takové, jako seš ty, alespoň pravopisu.

často nadávám na Marii Terezii,ale co bychom dělali celý den doma..ve škole je taky sranda

děti se nic nenaučej proč ztrácet čas

Díky bohu (a Marii Terezii) za ni!

Díkybohu. Nepotřebueme víc Romů, kteří neumí počítat (jako na Slovensku).

Do určité úrovně vzdělání nepochybně nutné. V dnešní době člověk potřebuje určité znalosti aby vůbec mohl přežít. Myslím si, že by se dala omezit výuka úzce specializovaných oborů jen na základní znalosti. Například matematika, dějepis nebo literatura jistě nezajímá každého do takové míry v jaké se probírá již na základní škole. Myslím, že určité zjednodušení povinných předmětů doplněné širší nabídkou volitelných předmětů (se širším záběrem daných témat) by bylo přínosné pro všechny strany. Na základní škole by se mělo dítě naučit základům z každého oboru a připravit se na budoucí volbu směru jeho zájmu. Zbytečné lpění na podrobných znalostech některých předmětů vede k frustraci žáků a jejich celkově horšímu prospěchu a tím klesající oblibě školy jako celku a poklesu zájmu o studium. Naopak širší spektrum předmětů s méně podrobným obsahem by znamenalo větší celkové znalosti pro běžný život na konci povinné docházky.

dobrá věc.

dobrý ale nepopulární krok

důležitá věc

Důležitá, ale chtělo by to zkrátit časovou náročnost - aby děcka měla nějaký volný čas.

hrozně důležitá věc

humus

Chceme aby z náš něco bylo... Povinných máš deset let... Pokud chceš dělat uklízečku - stačí Ti to...

i přes mnohé protesty mladých je to jedna z nejlepších reforem marie terezie

Já už ji mám za sebou, takže škodolibě - žádné rušení :) Ale vážně. Ono je to potřeba.

jako student to neschvaluji:) ale jsem ještě ´´malé dítě´´ ale určitě je to důležité pro naši budocnost..když nebudu chodit pravidelně do školy tak stejně v práci mě to čeká...

jako školou povinná osoba(1.ročník střední školy) si nestěžuju, jsem rádas že do školy chodit můžu, že se můžu vzdělávat...

je dobré,že to tak je,jinak by klesla průměrná inteligence a nebylo by tolik techniky a všeho protože by lidé nevěděli nic

Je důležitá

je důležita

Je důležitá, aby z lidstva nebyli trotli :-)

je jí třeba

je nutná, myslim že je v dnešní době potřebné mít alespoň maturitu

je nutná.. kdyby nebyla, přibylo by víc hlupáků, kvůli kterým tenhle svět pujde do prdele

je potřeba

je potřeba

je potřebná

je potřebná,ale záleží na každém,jest-li mu kněčemu bude

Je povinná.... na tom se nikdy nic nezmění a asi je to i dobře, kdyby nebyla, tak jsme národ debilů.

Je příliš měkká. Dokud budou v Čechách tak špatné školy a školský systém, bude tu pořád takový bordel.

Je samozrejmna. Minimalne zakladni skolu clovek mit musi.

je správné že ji máme jinak by lidé byli hloupí

je to dobra vec

je to dobre dekujem marii terezii!!!!!!!!!!!!!!alspon nebudem hloupy!!!!!!!!!!!!:-)

je to dobře, že je povinná. Kdyby nebyla, tak by byl jedině národ hloupých lidí a nikdo by nic neuměl.

je to fajn, jen tak dal, Buh žehnej Marii Terezii

Je to jeden z nejlepších kroků, které byl v českých zemích zaveden. Kdyby nebyla školy, možná bychom dopadli jako lidé v Africe...Vzdělanost je jediné co nám vždycky zůstane

je to potřeba

Je to potřeba. Na světě je dost hlupáků, bylo by jich ještě víc, kdyby nebyla škola. Nebyla by spousta věcí, protože by je něměl kdo vyrobit, vymyslet apod. Děti sice do školy nechodí rády, ale dokážete si představit svět, v němž by byli pouze negramotní lidé? Já tedy ne. Bylo by to jako svět zvířat.

Je to povinné, no...Každý si tím prošel a každý projde, je to jen základ vzdělání, který by měl opravdu každý mít. Takže je to určitě správné.

je to správné co bychom pak byli za stát, a navíc by byli rozmazlený nevychovaní děti

Je to správné, vždyť by ze všech byli výmazi co by žili virtuální realitou ;) a jsem oběktivbní pač je mě 15

je to tak v pořádku, jen by měli mít pedagogové větší pravomoce

je treba

jedině správné

Jedna z nejdůležiějších věcí na světě...

jen tak dál, je to správné!

Jo je to potřeba... stačí se podívat na cigány a je vidět rozdíl ....

Jo mělo by to tak být, dokonce by se mělo i přitvrdit. Děti se většinou flákají venku a nemají co na práci.

jo ta je fain =o) puberťáci si na ní stěžujou...ale kde by bez ní byli?

jsem pro to, myslím si, že je to dobré a má to výsledky, takže proč měnit vítěznou strategii?

jsem pro, povinná školní docházka je zapotřebí. jinak bychmo žili ve světě negramotných

k českému školství se raději nebudu vyjadřovat

Kdyby děcka nechodili do školy byly by třikrát tak vypatlanější a neměli by žádný povinnosti schvaluji!!

Kdyby nebyla povinná školní docházka, naše země by šla zpátky do Středověku. Bohudíky za ní. Pokud někdo nechce základní vzdělání, je ignorant, pokud nechce střední nebo vysokoškolské, je to jeho věc, ale zvlášť bez středního vzdělání by nenašel uplatnění na pracovním trhu a skončil by jako zedník/prodavačka v Tescu a zařadil by se do kategorie sociálně slabých rodin, na které byla otázka výše.

Kdyby nebyla, tak bychom byli jako v pravěku a lovili mamuty....

když ti je pod 18 chod do školy, jak ti je nad, dělej si co chceš :)

měla by být

měla by být nepoviná, děti ze sociálně slabých rodin tak totiž chodí jen "otravovat"...vzdělání by mělo být jen pro ty kteří o něj stojí

Měla by být zachována. Děti se naučí mimo jiné i sociálnímu životu

mela by se dodrzovat

měla by zůstat

Měly by se učit věci, který jsou fakt potřeba a taky by pořád neměli dětem cpát, jak je správné se chovat, myslet, jaký můžou mít názory...třeba rozpoznávat šutry je docela zbytečný, kdo chce, ať si to studuje později...

mně vyhovuje :D co by ste bez ní chtěli dělat, jít hnedka na střední to nejde, takže jiná možnost není

mno to je taky smůla

mohl by vypadnout pátek..

možná by se mohla trochu zkrátit...ale jinak určitě je to dobrá věc...

musí být

musí být

myslim si, ze je to dobre, pokud bychom do skoly nechodili, lide by byli opravdu hloupi, zakladem je alespon umet psat a pocitat, cist a nektere veci vedet, je pravda, ze nekteri lide budou hloupi porad, ale s tim se nic nezmuze

Myslím si, že by to měla být každýho věc, jestli bude chodit do školy nebo ne. Jsem pro právo svobodného rozhodování...

myslim ze by se do skoly melo chodit .....aby lide byli vzdelani

Myslím, že je to celkem dobře vymyšlený

Myslím, že je to jednoznačně nutná věc. Dítě se samo nic nenaučí, rodiče nemusí mít čas a za chvíli bychom byli národ blbců.

na nic

NA PIČU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! at si každej de do skoly jak chce

na zs to bylo jeste v poho

naprosto s ní souhlásím...kdyby se nemuselo chodit do školy tak by tam polovina lidí nechodila...takže by se vlastně ani nerozvíjel svět

naprosto souhlasím, jako rolnice na poli se toho člověk asi moc nedozví

nechciiiiii

někam chodit musíme

nemáš jí

Nemusela by bejt povinna xD..ale je to urcite uzitecne...

Není nic lepšího..

není to tak hrozný, až na to vstávání

nerozumím smyslu otázky - kde jinde by se mělo tedy vzdělávání provádět ?

nic,je prostě povinná

nic..aspon nebudeme hloupý

No co s ni? Tak jak je to ma byt.

no já jsem ještě studentka a myslím si že je to fajn...

no když už nic, tak bude populace umět číst a psát.. to není k zahození

no rušit by se jistě neměla

No tak musíme se něco naučit né?

normální,jiak by tu byli samí blbci

Nutné, ale blbci jsou na světě stejně

nutnost

Nutnost.

nutný jinak by sme byli všichni blbý

Občas mě to štve, ale vesměs je dobře, že má každý alespoň základní vzdělání. Zvyšuje to obecně kultivovanost lidstva.

Obešli bychom se bez ní, děti se do školy těšej a choděj tam rádi... až na naše romské spoluobčany

ok

óó supér

podle počtu pravopisných chyb,které tito lidé vyprodukují na internetu,zřejmě nemá smysl

potřebná

potřebuje se, jinak by byl ve školách "bordel" :-) (Marie Terezie věděla proč jí zavést :-D)

povinna

Povinná školní docházka byl rozhodně velice důležitý krok v historii školství a v hostorii vůbec. Každý člověk by měl být alespoň základně vzdělaný...Bez základního vzdělání se neobejde nikdo, kdo chce přežít v dnešním světě...Svým vzděláním a vědomostmi neprezentuje jen sebe, ale i naši zemi...Sama navštěvuji školu a setkávám se s nemalým množstvím lidí, kteří školu nemají rádi nebo dokonce nesnášejí...když pohlížím na fotografie ze školního prostředí z chudých států vím, že musím být ráda, že mohu svobodně navštěvovat školu...lidé tento fakt berou jako samozřejmost, ale to bohužel není ...některé děti nemají ani možnost školu navštěvovat i kdyby moc chtěli...

Povinná školní docházka je vynikající (jinak by to byl národ analfabetů).

Povinná školní docházka musí být zachována - dokonce bych jí rozšířila ještě o střední školu.

Povinná školská dochádzka? No tak o nej si tiež myslím všeličo, podľa mňa to bol dobrý nápad. Niektoré deti čakajú len na to, kedy im skončí táto dochádzka. Neviem či je dobrá povinná škol. dochádzka, pretože deti to využívajú, že keď ešte neukončili túto dochádzku, takže ich nemôžu len tak vyhodiť zo školy, takže nechodia do školy akoby poctivo mali.

povinnost!!!

pro některé zbytečně dlouhá

prodloužit nebo navýšit nároky..(samozřejmě přihlížet individualite kazdeho jedince...) i tak jsme uplně tupí ...copak ji chcete zrušit?... víte co by za ni děti v africe daly???

pruda

prvnich devet let by mel mit kazdy

Samozrejme musi byt, M. Terezie byla moudra zena :-)

samozřejmě, i když je to v poslední době složité, děcka na základce se stávají nezvladatelnými a těm učitelům nezávidim.

sem ráda že se můžu něco přiučit

schvaluji

Schvaluji

Schvaluju.

sice otrava, ale nutnost

Skvělá věc, ikdyž to spoustu dětí strašně prudí, ale alespoň z nás nejsou dementi!!

skvělý.. nejen že jsem si to hrozně užila ale myslím že je to dobrý základ do života

souhlas

souhlasim,bohuzel:)

Správné

super system

SUPER VEC

škola by měla být od 9:00. musím vstávat hodně brzo. školní docházka by poviná být neměla. kdo se nechce učit ať de rači kopat výkopy

škola je nutná,to je bez debat,ale některé předměty bych zredukoval nebo neznámkoval.Například dějepis - pokud to někoho bude zajímat,naučí se historii sám,rychleji a lépe,někdo se zase zajímá o zeměpis a zbytečně dostane pětku za to že neví,že Bartolomějská noc připadla na neděli,podle mě stačí vědět,že byl kdysi nějaký Hus...

ta je správná, ale nelíbí se mi, že se třeba teď na gymnázium dostane každej trotl, dřív to bylo lepší..

Ten kdo ji vymyslel měl naprostou pravdu...

trapný

ucit se musi kazdy

určitě dobrá věc..taky musim chodit do školy jinak by ze mě nic nebylo..pak nemaj bejt lidi sociálně slabí když nemaj vzdělání

uvolnit dnesni mladezi skolni dochazku?! uz takhle jich je hromada rozjivena a nezvladatelna!

Uznávám.....lidé by jinak byli negramotní;)

V pořádku. Copak bychom chtěli národ blbců? Jen by to chtělo progresivní inovace.

V pořádku. Představte si zemi bez vzdělání. Poté by jsme dopadli stejně, jako "hladovějící děti v Africe".

v pořádku... i když jste zářným příkladem nedotčení tímto systémem, alespoň v oblasti mateřštiny...

v pořátku

v tvem pripade vic nez nutna!

Ve vyspělých zemí je zbytečným přebytkem, neboť školní docházka je tam samozřejmostí, v rozvojovém světě jde o nutnost, která pokud nevede zemi k civilizaci, alespoň zpomaluje její směřování k anarchii.

velice správná věc,které si vážím.

Větší pravomoc učitelům, vyšší sankce pro rodiče, když se o dítě nestarají, nestarají se o jeho školní docházku a prospěch.

vzdělání je nutné pro další život mezi lidmi

vzdelani je treba....jsem pro i pro povinne dalsi vzdelavani

vzdělanost nad všecko

Zavedla bych i na vysoké škole :-)

Zbytečnost. Kdo nechce tam stejně nechodí a jestli chodí tak na to peče, ale stejně všichni nakonec zjistí, že vzdělání je prostě nutnost. Jejich problém. Pozdě bycha honiti.

zjevně by měla být delší

zvýšila bych dobu poinné školní docházky

7. o nezdravém stravování

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

.....každý určitš ví co by měl a neměl jíst takže to pak zaleží na přirozené inteligenci

"V 40. letech byl pomeranč typickým vánočním dárkem." co ty na to? ;-) dneska je pomalu víc různých dochucovadel, umělých sladidel, emulgátorů, doplňků stravy, Éček a ostatních sraček než toho, co před pár desetiletími bylo jídlo. Zdravé stravování je mnohamiliardový byznys, který má tlusté Američany a Evropany "osvobodit" ani tak ne od přebytečných kilogramů jako spíš přebytečných peněz.

A co je dnes zdravé? Ani to, co si myslíme, že zdravé je, NENÍ.

a co je nezdravé????

Ať se každý stravuje jak uzná za vhodné.

at si jedi co chteji

At si kazdy ji jak chce, ale taky podle toho pak bude vypadat :-)

At si kazdy ji jak uzna za vhodne. Stejne, ty nejlepsi veci jsou vzdy nezrave.. A co v tehle dobe je jeste zdraveho? Ani ovoce a zelenina se uz nedela bez pomoci nejakych chemikalii..

ať si každej dělá, co chce, pokud to lze.

Ať si každej jí, jak chce. Ať se ale pak nediví, nebo to neberou jako urážku, když o nich řeknu, že jsou tlustí prasata a že bych si nedokázal představit s nimi žít. Sami si vybrali cestu obezity.

ať si každej se svým zachází jak je mu libo

ať si každý jí, co uzná za vhodné, ale pak ať nenadává, že je tlustý apod.

Bohužel se nezdravě stravuji také, takže u mě v poho...

Bude hůř. Nezdravé jídlo způsobuje nezdravé stravování.

budete tlustý!!

clovek si casem uvedomi co promakaucoval

co je dneska zdravé?

co k němu říct, když ho sama mam?:D

co trh nabízí to člověk kupuje

co už

časove narocnejsi..a hlavne zijeme jen jednou;)

děcka co jso utlusty tak se jim nabudu posmívat!!!!!!!!!ale řeknu jim aby začali sportovat a spravili jídelníček!!!!

dělá to 99% lidí takže proč ne :-D

delam to taky takze xD nevim co si myslet...

Dneska si člověk nevybere...Kdyby měl přemýšlet nad každou potravinou, kterou jí, tak by se vůbec nenajedl a umřel hladem...každá potravina obsahuje něco, co tělo ničí a naopak něco, co tělo potřebuje...Je ale pravda, že jsou značně rozdíly např. mezi vařeným jídlem a polívek "z pytlíku", mezi ovocem a sladkostmi a tak...každopádně si myslím, že byl lidé měli jíst více zeleninu a ovoce a z jídelníčku vyloučit nadbytečné sladkosti a pobodně...

důležité

furt nezdravě jím

Hnusný nechutný tlustý lidi co žerou nezdarví jídla jim zdravě a cítím se zdravě to oni říct nemohou!!!

hold nezdravá strava líp chutná

hranolky mńamka

Hrozný

Chutná to, přece :) A taky je každýho věc, co jí....

Já se stravuji zdravě. To, že ty jíš psy a kočky je mi sice líto, ale nemůžu s tím nic dělat.

jak každý chce

Je každého věc jak se stravuje, mu to ničí zdraví do toho mu nikdo nemůže kecat. Jo informujeme ho jak se má jíst ,ale pokud se na to vykašle? Jeho problém!

Je každého věc jak se stravuje.

je mi jedno

Je mi putna, jak se kdo stravuje a očekávám, že ostatním bude tatáž putna, jak se stravuji já. V souvislosti s tím by byla vhodná vyšší spoluúčast pacientů na léčbě, která by ekonomicky motivovala lidi stravovat se zodpovědněji.

je mnam

je na pohodu

je nejchutnější

je to bohuzial rozvijajuci sa trend, ale je to kazdeho vec

je to hrůza

Je to jejich život, to oni si ho ničí.

Je to kazdeho vec. Kdyz se nekomu libi byt tlusty a nemocny. S cim nesouhlasim je, kdyz vidim matky jak tim hnusem krmeji sve uz dost tucne deti.

je to každého věc

Je to každého věc - ale zdravotní pojišťovna by to měla při hrazení nákladů léčby zohlednit. Tj. tlouštíci - připlatit

je to každého věc, ale ničí si tím zdraví a pak naříkají

je to každýho věc a každýho postoj ke svému tělu,záleží na tom jak moc si člověk zaklada na svém zdraví

je to něco jako módní trend, ale nezdravé stravování jistě škodí našemu organismu a proto je špatné

je to normalni

je to také otázka finační situace

je to trend který pomalu vychází z mody

Je to určitě špatná věc, ale někdy to zkrátka nejde, jíst pravidelně a zdravě. Záleží na prioritách každého člověka.

je to věc každého jedince, záleží na něm

Jedno

jednou za čas si něco špatnýho dá každej

jejich věc

jejich věc

Jídlo beru jakou zbytečnou věc, je jedno, jestli zdravé nebo nezdravé... Je to ztráva času a peněz...

jim na co přijdu

jím to, na co mám chuť - nevím co je nezdravé stravování. Tedy vím, ale dnes je již snad úplně všechno nezdravé, takže je téměř zbytečné se tím zabývat.

kazdy at se stara o sebe jak chce

kazdy sveho stesti strujcem

Každého jeho věc jak se stravuje. Nikdo není nucen jíst nezdravé jídlo.

každého věc

každého věc

každého věc

každého věc

každého věc, at si jí, co chce. Nesnáším lidi, kteří do toho druhým remcají

Každého věc.

Každého věc..

Každého volba

každého zodpovědnost

každévo vlastní věc

každý ať si jí co mu chutná nejvíce

každý má možnost stravovat se zdravě, tak když si chce zkazit zdraví, tak ať.

každý má na to svůj názor

Každý máme svůj život, jak si s ním kdo naloží, to je jeho věc.

Každý občas si něco nezdravýho dá...

každý svého štěstí strůjcem

každý svého štěstí strůjcem

každý svého štěstí strůjcem

Každý svého štěstí strůjcem.

Každý to zná a podle mě se to nikdy nevymýtí... Znáte někoho kdo nikdy neochutnal nic nezdravého???!!!

každý už někdy jedl nezdravě a co?

každýho věc

každýho věc

každýho věc co jí

Každyho věc jak žere

Když někomu chutná a v této době už si nejde vybírat. Teďka je už nezdravý všechno.

když ono to zdravé zase není dobré........

Když se denně nestravuju ve fast foodech tak je to ok, jinak bych asi byla tlustá a navíc to leze do peněz a je to humus jíst denně jídlo plný tuku a všeho možnýho hnusnýho, jinak se nestravuju tak v mezi

Když ty nezdravé potraviny jsou většinou tak dobré.

klasický model vyspělých států.Je to asi každého věc.Na počátku máme všichni stejnou výživu,jak se toho později každý zhostí je jen a jen na něm.Sám musí znát své možnosti a hranice.

Lidi co se každej den cpou hamburgerama považuju za debily

lol

mě nezdraví nechutná takže sem v pohodě. je to divný jak někomu může chutnat takvý svinstvo.

měli by lidé žít zdravěji a ne,že se budou živit v převážné míře cigaretami ,pivem a tučným masem

miluju hranolky.. v praveku lidé nevědeli co je zdravé a co ne... když je někdo nemocný, musí se zdravě stravovat... je to pro nás určitě lepší, ale zrní opravdu jíst odmítám...

mňamooozníí

NE

Nejsem pro extrémy. Mám ráda McDonald, čokoládu, chipsy, ale nejím to pořád. Jsem ještě moc mladá na to, abych se v tom omezovala.

někdo má rát to někdo zase to...někdo je závislí na zdravém a někdo na nezdravém jídle...všeho MOC škodí

nemám na to nějaký názor...nejsem nějak vysazená na zdravé jídlo...jím to co mi chutná

Nemůžeme jíst jen zdravé věci...Taky sem tam prohodit přes svůj žaludek něco, po čem je mu trošku zle..

Nemyslím si, že lidí, kteří se stravují zásadně zdravými potravinami je mnoho. Otázkou zůstává co je zdravé. Každému tělu, každému jedinci může vyhovovat něco jiného. Nezdravé stravování není dobré, ale v dnešním chaotickém světě je, třeba v mém případě, jedinou cestou jak za den alspoň něco sníst.

nevadí

nevážej si zdraví, já zdravě jim...

nezdravé věci chutnají lépe. je to dáno většinou velkým množstvím kalorií, na které reaguje mozek pudově a vypouští endorfiny, není divu, že ho pak lidé mají tolik rádi. taky je rychlejší a levnější

nic

no a? Každýho věc!

No holt nemají všichni na bio kuře za 300 kč.. A McDonald? Proč ne? Je to dobrý ;-) Občas ;-)

no myslim ze je kazdeho vec jak se stravuje.....

no nemělo by se to přehánět že

No občas neuškodí, ale každý den se stravovat v McDonaldu to by zabilo asi každého.

No takže čo je vlastne nezdravé stravovanie? Teraz je všetko nezdravé, zo všetkého môžete dostať rakovinu a podobné choroby.

normální

Obecně je to věc každého člověka. Myslím si, že zejména u dětí a to především ve školních jídelnách a kantýnách by se mělo dbát na základy zdravého stravování. nic se ale nesmí přehánět a musí se brát hled i na přání rodičů a samotných dětí. Nelze někomu vnutit něco o co nestojí. Lze ale podat informace co a proč dělat jinak a nabídnout alternativy.

otázkou je, co je nezdravé stravování? Ještě nikdo zdravé stravování nikdy přesně nedefinoval.

podle toho jak moc nezdrave

podporuji

právě to dělám..:D

přispívá k obezitě a různým nemocem

rozšířené mezi mladými lidmi, ale i vytíženými podnikateli

řeknu to takto: nic se nesmí přehánět.....

s ohledem na nefinovatelnost v tomto smyslu, převážně není nijak zjistitelné, zdali to je jen zvyk, vliv chemie, nebo jen nedbalost

sama se nezdrfravě stravuju a nijak to neřeším...

Sebepoškozování.

skodlivy jidlo zdanit - a lidi se rychle nauci jist zdrave (a ti co ne aspon odvedou vic na danich a tedy i na lecbu a stejne driv chcipnou, staci se podivat jak nam vydelavaji kuraci na zdravotnictvi)

stěstí

Super!!! Až někdo vymyslí bůček light tak možná začnu jíst zdravě!

špatné

Tak každého věc a svobodná volba jak se stravovat. Kdo jí nezdravě tak pak potom taky vypadá a kdo zdravě tak taky. Podle mě když se jí v míře všechno tak to neškodí.

Tak někomu asi nevadí cpát se těma přepálenejma karcinogenníma tukama, ucpávat si cévy a čekat kdy jim nějaká rupne v mozku...

take se tak stravuji,ac vim,ze to je spatne.. hold nezdrave je prevazne to,co je pro me nejchutnejsi,neodolam,i kdyz bych mela:)

Takový existuje?

taky se nezdravě stravuji, pokud člověk netloustne a nemá cukrovku a zvýšenou hladinu cholesterolu apod. tak proč ne, zdravé stravování je sice dobré, ale pro někoho drahé

těžko říct

to delam i ja

to je absolutně věc každého

to je boj každého.. ale následky nechť si taky každý nese sám

to je kazdeho osobna vec ako chce zit

to je kazdyho vec, ja taky dneska mela na snidani klobásu

to je každého věc

to je každého věc

To je každého věc, musí si to srovnat v hlavě, jestli žít nebo nežít zdravě.

To je každého věc.

To je každého věc. Jez co ti chutná

to je každýho věc jestli si spolužáci koupí v kantýně čtyři párky v rohlíku a zapijí kofolou nebo colou, budou mít problémy ve stáří..

to je mi jedno

to závisí na každém člověku jak se rozhodne žít

určetě dobrá věc, ale v mym pressu nestíham ani kdybych chtěla..takže mi to moc neříká..

uspěchaná doba,není čas vařit zdravě

v dnesnim svete je to velice bezne, je ale pravda, ze zdrave vyrobky jsou drahe a proto si lide radeji koupi levnejsi,ale nezdravejsi jidlo

v dnešní době mně připadá že už skoro nic není zdravé.v každé potravině je něco co člověku škodí

věc každého

věc každého a jeho vztahu k samotnému

věc každého...

Vina celé společnosti, rodiče by měli jít potomkům příkladem. Informací je všude dost, stačí chtít.

vseho s mirou neskodi

záleží na každém, jak si to zařídí

Zdraví vždy na prvním místě - snažím se to dodržovat, ale už je pozdě...

způsobuje akné a přibývání na váze

Žijeme jen jednou. Mám pár kilo navíc a v ničem se neomezuju. Nevadí mi, že se mi někdo směje, že jsem tlustý. Ať se směje. Takový lidé jsou idioti. Já chci žít a né zobat zrní ze strachu o váhu. Proto říkám: "Jezte co chcete a buďte za to rádi. Jsou lidé, které trápí, že si nemůžou dopřát oblíbený pokrm protože by ztloustli."

8. o přejídání

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

:D tak to je hnus, pak mě bolí žaludek a nemůžu se hejbat

...

.....................když to někomu nevadí že se nají třeba i dobrého jídla a pak mu je blbě....

"Jste to, co jíte".

4 roky jsem trpěla bulimií, tudíž o tom vím své. A vím, jak nebezpečné může být, pokud je extrémní, ale i zde platí : to je každého věc

Asi to hodně souvisí s psychikou. Všeho moc škodí....ale tak zase někdo moc jí, někdo moc pije, někdo moc kouří a někdo třeba fetuje. Myslim že člověk to může ovlivnit když sám chce! Když ne tak dopadne tak jak dopadne....někdo zase nejí vůbec tak nevim co je lepší....

Aspoň něčím si člověk může udělat radost:-)

at jedi hlavne ze nejsou podviziveni

at si kazdej ji jak chce

ať si každej dělá, co chce, pokud to lze.

Ať si každý sní kolik chce. Ale aspoň ať někdy přihodí nějakou tu korunu na charitu.

bez názoru

co na to říct,každý sme nějaký

Co na to říct.. na Vánoce se přejídá celý svět a nikdo za to nestřílí..

co už je přejídání a co ještě ne?

člověk pak dost stloustne

Člověk se přejídá, má-li nějaký problém. Vidí uspokojení v tom, že svůj žaludek zcela naplní, přeplní. Potom se ti žaludek tolik roztáhne, že máš stále hlad a nemůžeš jen tak přestat a stojí to o hodně přemáhání, aby ses vrátila zase do normálu.

Děda říká, že je to zdravé, ale já přímo nenávidím, když se do mě snaží něco nacpat, když už prostě nemůžu! Porce v restauracích by měly být menší - kdo to má sníst!

fuj

fuj

furt se přejídám

hm...stane se no...ale když to člověk přehání pak už by se to asi mělo nějak řešit...

hnus

hnus

Hnusný nechutný tlustý lidi co žerou a žerou bez přestání jím akorát a sem v super kondici a hlavne se necejtim jak chodící balvan!!!

Hold nekdy dostanes žravkuXD (hlavne po huleni)

Chápu lidí, kteří se přejídají, i když to teda zdravý není...

chorobné se musí léčit

já se nepřejídám a nechápu lidi, kteří to dělají

je mi potom na zvracení

je nerozumné a navíc škodí zdraví,

je skvělé :-)

je to balzám na psychické problémy

je to blbost,ale nadruhou stranu to může být i nemoc

Je to hrozné mělo by se jíst přiměřeně.

je to humus,když člověk neví kdy má dost,ničí tím své tělo

je to chore ale niekedy sa stane

Je to každýho věc, jak moc jí, pak bude špatně jemu....

je to obtížné sníst jen tolik,aby člověk výrazně nepřibral na váze

Je to samé jako nezdravé stravování.

je to smutné - západní svět má všeho dostatek, přecpává se a plýtvá zdroji a vším, na druhé straně miliarda lidí (Afrika, některé státy a oblasti ve střední a jižní Asii) hladoví bez výhledu na aspoň trochu decentní život. přejídání beru jako nezodpovědnost vůči sobě samotnému, slabou vůli

Jednou za čas - proč, ne? Systematicky? Blbost

jejich zdraví

K tomu nemám žádný komentář! Ať se přejídá ten kdo chce!

kazdého vec

kazdy to obcas dela..

každého věc

každého věc

každého věc

každého věc :)

každej to občas děláme. Ale zdravý to neni

Každému podle jeho chuti

Každý by měl jíst tak, aby pokryl denní výdej energie. Přejídání tedy považuji za to, když někdo sní podstatně více kilojoulů než spálí. To vede k obezitě. Myslím si, že je nechutné se takto přejídat.

každý máme jiný žaludek

každý se jednou přejí a pak praskne

každý se občas přejí, ale nemělo by to být často...

Každýho věc

Kdo se nikdy nepřejedl,tak pěkně lže. Stalo se to určitě každému z nás, akorát to rozhodně není určitě dobré praktikovat každý den.

kdyz si to clovek muze dovolit proc ne

Když je jídlo dobré, není proč se nad tím zamýšlet:)

když má někdo hlad...

když mu to dělá dobře ať se přejídá

když se občasné drobné přejedení vyváží občasným drobným půstem,nevadí to a je to požiteček.......

Lidi by se měli naučit kontrolovat...

lol

Má-li někdo potřebu, tak ať se klidně přejídá. Já to ale neuznávám.

Mám jídlo rád. Lepe se dobře najíst než pít alkohol, kouřit nebo drogovat.

máme moc na výběr, no... a nekteří neznají hranice :)

mělo by se jíst pravidelně po malých dávkách a nepřejídat se

můj případ :)

myslím že je to podobné jako u otázky č.7

NE

Neberu

nechápu.Není to ani zdravé a pak nechápu,že se člověk přejídá,tloustne a pak dává hříšné peníze za to,aby vše shodil.Trochu málo,ne?

Nejhůř jsou na tom rozežraný američani a naši politici.

nejlepší co muže bejt

nekdo k tomu ma proste sklony, s tim se nnic nezmuze, ale je to velice spatna vlastnost, cloveku staci jist stredne, nemusi jist hodne

Někdy mě to chytne taky

nemoc

Nemoc, která se neobejde bez pomoci lékařů či okolí.

není problém o tomto dát dlouhou rozpravu- přetloustlých je mnoho = tedy je to zlozvyk

Není to zdravé, ale pořád lepší než přílišná konzumace alkoholu atd.

není zdravé

Neskutečný

Nevadí mi. Žije se jen jednou.

nevhápu... já mám opačnej problem. jak se někdo může přejíst furt nechápu

neví co s časem

nezřízenost

Nežiju pro to, abych jedla, jím pro to, abych žila!!!

nic

nic

nic moc

Nic se nemá přehánět.

nic..

Nic..at kazdy dela proste co chce.

No co bych si měla myslet? Zase...je to každýho věc...

no comment

no myslim si ze ....tohle prispiva k bulimii

No někdo prostě nezná hranic...ale tak občas se to může stát... oči by jedly :-D ale když mi je pak půl dne tak špatně, že se nemůžu ani hnout, na dost dlouho si to zase rozmyslím

normální

normalnimu cloveku se to nestava

obcas neuskodi

občas to popadne každého, ale pravidelné přejídání je nezdravé a škodí

Obžerství je smrtelný hřích.

podobne ako u nezdraveho stravovani

pohoda

pochopitelně nezdravé, ale u mnoha lidí se stalo zlozvykem

pokud to někomu vyhovuje, at se cpe, pokud na to má. Je to jeho život a jeho tělo

Prejedanie- je to zlé, lebo na čo je prejedanie. Buď som hladný, alebo najedený a netreba sa prejedať.

Prejidm se take

prostě má člověk hlad

přejídá se snad každej

přejídání je věc často se vyskytující se a lidstvo v dnešní konzumní éře těžko odnaučíme

Přejídání odsuzuji. A přejídáí vedoucí k bulimii taktéž.

Přejídání přežiješ, horší je, když to jdeš potom vyzvracet. Říká se tomu bulimie a dívky ve tvém věku jsou k tomu dost náchylné, tak si dej pozor:-)

Sebepoškozování, zřejmě vzkvétá z nějakého psychického problému.

slast :-)

sport!!!!!!!sport!!!!!!!!!!!!!!!!!!a do třetice!!!!!!!!!!!!!!sport!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Správné je jíst malé porce, ale třeba čtyřikrát denně - Nachystat si jídlo na malý talířek... Nedodržuji - ze zdrav. důvodů jím méně..

stává se

stres může za spoustu věcí, někdo si ho kompenzuje přejídáním

super věc

špatné

tak o tomhle vim sve .. z kruhu rodinneho.. bohuzel,tohle je jedna z nejhorznejsich veci,co jsem zatim,ac ne na vlastni kuzi,zazila..

tak též,

Tak to už snad každý má vědět, co dělá a jak je to správné.

také tak

taky cajk

taky každýho věc

taky se přejídám

taky se ráda najim ale neměli by se lidé přejídat často..budou obézní a ty gastroduodenální vředy nejsou nic moc..

taky sem se dneska přežrala

ten člověk k tomu musí mít důvod. Jinak newím

To fakt rád nemám. Tak jednou za rok se taky, s prominutím, přežeru jako to prase, ale když je mi pak špatně a mužu jenom sedět nebo ležet, protože by mi prasklo břicho, zase si to na hodně dlouho rozmyslím.

to je každýho mínus

to je věc člověka

to ne, to je člověku pak zatěžko

to nemusím

to neznám, nemám k tomu co říct

to samé jako u předešlé otázky

to samý zase tlustý a ještě tlustější

to stejné

to už je jiná...

totéž

určitě neschvaluji...

věc každého...

Vede k další otázce - obezitě. Přejídání je zbytečné a nezdravé. 4lověk by p(podle mne) měl jíst tolik aby se nasytil, ale ne tolik aby se přejedl. Raději menší porce jídla a tak často jak je třeba.

Vetsina lidi to dela z psychickych problemu. Zasla bych s tim ke specialistovi.

Vina celé společnosti, rodiče by měli jít potomkům příkladem. Informací je všude dost, stačí chtít.

viz 7

viz dtto vyse

Viz otázka 7

Viz otazla 7

viz výše

viz výše

z tohoto u dívek vznikají bulimičky

zacina to tim ze ma clovek v praci na jidlo pul hodiny misto dvou hodin

záleží na každém, jak si to zařídí

zbytecne

Zbytečná závislost

zkomplexovaný chudinky co chtěj na sebe upozornit

zvratka

že ho ovlivním jen u sebe

že je to špatne ale spousta lidí se stejna pořád přejídá

žel běžný jev

9. o obezitě

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

....lol....

*fuj*

a zase sport!!!!!!!!!!!sportsportsport!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-)

áááááááá

ať si každej dělá, co chce, pokud to lze.

bez názoru

brr

clovek by mel alespon jednou tydne sportovatObezni jsou pro mne lide neaktivni s nezajmem.

co o je..:-d

cvičit, cvičit, cvičit!!

člověk se trápí kvůli své postavě ale někdo prostě zhubnout nemůže z různých důvodů

dá se s ní bojovat

darmo mluvit.Je ovšem otázka,zda je způsobena přejídáním a nebo poruchou zdraví.Upřímně,nemám obezní ráda.Nelíbí se mi to.

Důsledek špatných stravovacích návyků a neochota lidí se sebou něco dělat.

Existuje obezita, kdy za to člověk svým způsobem nemůže - po antikoncepčních pilulkách, při špatné funkčnosti štítné žlázy, při genetických dispozicích( ty,ale lze do jisté míry ovlivnit př.sportem). Pak existuje obezita, kdy člověku na sobě nezáleží a celý den jen sedí, čumí na televizi a žere...

Faktor, který vede k hodně nemocem

fuj

fuj

fuuuuj

fuuuuuuuuuuj

Hm..je nezdrava

hnus

hnus

hnus

Hodně lidí je dnes obézních. Nejen, že to není hezké, ale taky to souvisí s řadou zdravotních problémů. Ale je to každého věc, jaký si život udělá, takový ho má.

jaký sis to udělal takový to máš

Jde o nepříjemný a nepěkný jev, k němůž má každý člověk různé dispozice, nicméně nikdo není k obezitě předurčen, nebo-li je v moci každého obézním nebýt a každý si za svou obezitu může sám. A když s ní nic nedělá, zřejmě mu to vůbec nevadí.

Je

je fascinující sledovat na ulicích ty stáda špekounů. ještě si pak dovolují stěžovat na zdravotní problémy. vůbec bych u nich neléčil nemoci s tím spojené. zhubnout dokáže každý, chce to jen vůli a zatnout zuby(vlastní zkušenost)

je mi líto, ale považuji je hromadně za blbce

je nebezpečná, bohužel však čím dál častější

Je smutne, videt 100 kg lidi v MC'Donaldu. Na druhou stranu. Ne kazdy za to muze. Rodina genetika, zdravotni problemy, stres, polamana psychika.

Je to důsledek a problém.

je to důsledek nezdravého stravování

je to hnus snažím se být štíhlá....

Je to hrůza...

Je to jen další hřebík do rakve, a ať mi nikdo neříká, že v době fastfoodu nejde se tomu vyhnout.

je to věc jenom těch lidí

je-li to nemoc v pohodě, je-li to lenost hloupost

jeho věc že bude mít cukrovku, vysoký krevní tlak a nevím co ještě

jsou dva druhy-obezita kterou si člověk ,,vypěstuje" sám a obezita kterou člověk zdědí-v 1.případě by si člověk měl uvědomit jaké zdravotní problémy si tím může vyvolat a začít s tím něco dělat,v 2. případě za to člověk nemůže a ni s tím nic neudělá

kazdeho vec

Kazdeho vec pokud me tim neomezuje. Nemam nic proti obrovskym telum, pokud si rezervuji dve sedacky v letadle. V momente kdy prekypuji na me sedadlo bych vrazdila :-D

kazdy jsme nejaky,kdyz to tomu dotycnemu nevadi,prosim..

každého věc

Každého věc

každého věc, někteří obézní jiný anorektičky.....no a co proboha

každý vypada nějak

Každýho věc

kdo byl tlustej bude hubenej a kdo byl hubenej bude tuhej

když lidé pociťují že tloustnou tak by s tím měli něco dělat a nenechat to dojít až k nadměrné obezitě!

Když se čověk bude přejídat tak bude obézní. Když sám bude chtít tak to shodí...když ne tak ne! Ale zároveň si myslím že v dnešním světě je na výběr z tolika kalorických a nezdravých jídel (a některým opravdu nejde odolat) tak to podle toho pak vypadá:-)Ale jak říkám kdyby každý chtěl tak to může sám ovlivnit, může s tím něco dělat jen prostě stačí chtít.....

Když to není z nemoci tak je na každým jestli s tím chce něco dělat, já bych obezní teda bejt nechtěla i když k tomu mám genetickej předpoklad tak cvidím a vážím 50 kg :)

když to tomu člověku nevadí... proč ne a cítí se v pohodě.... v tom by měli zasáhnout také rodičové- když vaše dítě má 68 kg a je ve třetí tak to se mi zdá hodně:)

ked je zapricinena lenivostou je to opovrhnutiahodne

lidska volba...aki chcu byt, taki su

lol

Mě by zajímalo, proč sem dáváš takové hloupé dotazníky, co z toho máš.......... k čemu to potřebuješ? Jsou to nesmysly, navíc tady máš gramatické chyby, které ti dělají akorát tak ostudu a na té fotce teda taky vypadáš jak nějaká vražedkyně...................Zamysli se nad tím, Aspoň si vymysli něco rozumnějšího!

měla by být trestná

melo by se sni neco delat

může být do značné míry daná geneticky - (piknická tělesná konstituce, korpulentnost), horší je obezita kombinovaná s podvýživou (ano, existuje). A ohledně toho, jak se jí zbavit - podle mě je to jen a jenom o tvojí vnitřní vůli - pokud ji nemáš, tak ti nepomůže žádná dieta - ani ta nejvychvalovanější - nic. off-topic: pokud tě zajímají i jiná témata, tak věz, že jsi ani zdaleka neťukla do těch nejožehavějších - mezi ty patří např. způsob, jakým jsou v současnosti tvořeny peníze (jak je koncipován současný peněžní systém, skutečnost, že je postaven na dluhu, rostoucího geometrickou řadou), skrytá tvář Mezinárodního měnového fondu, Světové banky, Spojených národů nebo Federálního rezervního systému. Vzestup fašismu v USA (ne, to není žert, pouze o tom nejsme stran hlavních médií informováni), jiná interpretace Války proti terorismu, 11. září, ropný zlom - prostě spousta témat a každé je důležitější než obezita nebo zabíjení koček v čínských restauracích ;-) ... :-| ... :-(

Může to být způsobeno nemocí, pokud ne a je to z přejídání, tak by se ten člověk mohl zamyslet sám nad sebou.

NE

ne kazdy si za ni muze sam

ne kazdy za ní může

Ne vše je problém v přežírání, tu a tam na to má vliv mnoho jiných faktorů, které lze více či méně úspěšně ovlivnit.

Neberu

nehezká

Nejsem ani hubená ani tlustá a nějak mi ani obezita nevadí.

někdo je obézní kvůli problémům se zdravím, někdo si za to může sám.

někdo je obézní protoze zere,jinej to má v genech

Někdo si ji přivodí, jiný to má v genech

Někdo za ni může, někdo ne, je to ale třeba řešit

Někdo za to nemůže ale ty co za si za to můžou sami choděj a prečej že jsou tlustý tak ty vyloženě nesnášim proč s tim něco nedělaj a pořád si stěžujou??????

Někdy je to způsobeno geny.. Mnohdy dobrou chutí k jídlu.. Pokud se člověk tím trápí a nic nedělá - odsuzuji...

nekdy za to clovek nemuze, ale pokud je clovek zdravy tak se zhubnout da....

některý člověk za to může některý ne...nemusím ty člověky,kterým se říká jak sou tlusí a ostatní,ale oni místo toho než aby s tím začali něco dělat sedí a ládují se dál sladkým

někteří lidé za ni nemohou,mají ji v genech,lidé co se účelně přejídají a jsou tlustí nelituji,je to nechutné a vykrmují se jak prasata

nelíbí se mi to ale starám se sam o sebe

Nelíbí se mi, ale pokud to nevadí těm lidem co jí trpí.......

Nemaj tolik žrat

Nemám příliš v lásce obezní lidi, a nedovedu si představit život s obézní partnerkou. Mají právo jíst co chtějí, ale já mám právo si o každém myslet co chci. Pro mě je to nechutné a nehezké.

nemám ráda ty lidi

Nemoc moderní civilizace. Ve středověku umírali na mor. Dnes nám stačí moc žrádla a to udělá s tělem takové divy, že to lékaři nestačí napravovat.

nemoc..

nemuzou za to

Nemyslím si, že by to u nás bylo nějak katastrofální.

Není to dost často jejich vina, třeba jsou nemocní....a když ne, tak je to zase jejich věc....

netýká se mě, každej je nějakej

neznám

nic

nic

nic, to je jako když mi dáš otázku, co si myslim o tvých vlasech.. ty když vidim na fotce, tak ti řeknu, že jsou hrozný, ale je to tvoje věc, no né?

njn

no comment

no mylsim si ze by tito lide meli tepr zacit jist zdrave.....

no,... lepší než anorexie, ale vtipkovat se o ní moc nedá...

no.......stejný jak pravidelný přejídaní

Obezita je sice zdravotním problémem, ale i s ní se dá žít. Navíc - lidé silnější postavy mají klidnější nervovou soustavu a umí si lépe vychutnat život. (Soudím dle přítelkyně)

obezita je špatná, ale člověk s tim nic nenadělá

obezita je věc každého člověka, někdo za to nemůže a bojuje s tím, někdo za to může sám a vadit mu to nemusí. ovšem každý člověk by si měl uvědomit, že obezita rozhodně není zdravá

Obezita je velký problém moderní civilizace. Osobně se mi obézní lidé nelíbí a myslím že nejsem sám. Líbí se mi lidé (zejména ženy a dívky :-) ) s přiměřenou postavou. Neznamená to žádné stanovené hodnoty BMI a podobně, ale zkrátka postava "příjemná" na pohled. Řekněme pro zjednodušení u žen 50-70kg a u mužů 60-90kg podle výšky a tělesné stavby. Nelze samozřejmě někoho nutit držet diety a podobně, ale myslím si, že prevence, výchova dětí a patřičná péče lékařů již od narození může mnoha problémům s obezitou předejít.

obezita, pokud není způsobena nemocí, je nechutná a lidé si za ní mohou sami...měli by se sebou něco dělat

Obezita? Anorexie? - Svět nemůže být dokonalý!!!

obézní lidé by měli vědět, že je to nezdravé (xD)

obézní lidé si častou za svou obezitu nemohou, jde tam o více faktorů než jen o přejídání....... poruchy metabolismu, nároky stravování, stravovací náviky, stresová období a tak dále......

obezní lidé sou štastní a spokojení

Obézních lidí je mi líto. Nemají to jednoduché. Když někdo bojuje s anorexií, všichni mu, nebo jí drží palce.. ale obézní člověk? Ten přece jenom žere, z toho je přece tlustý ... nebo ne?? NE

Obézním lidem bych zakázala jezdit MHD, protože pak se tam nikdo jiný už nevejde!

Opět, není to můj problém ale jejich.

opět... individuální... zajímavé, obezita tu je, ale anorexie, bulimie... ???

Podľa mňa ľudia, ktorí trpia na obezitu, za to nemôžu. Nie každý je taký, že zje všetko a nič nepriberie, nie každý má dobrý metabolizmus. Môj názor na obezitu je taký, že je to choroba, za ktorú ľudia nemôžu, pretože takí ľudia by aj chceli byť zdraví a chudí, ale nemôžu byť.

pohoda

Pokud jde o obezitu z jídla, tak já ty obézní lidi fakt nechápu!Rozhodně ale neprosazuju myšlenku, že holka musí být hubená a mít postavu jako modelka...Nejde jen o vnější krásu ale především o vnitřní ne? Co se týče lidí, kteří se přecpávají jen kvůli požitku z jídla tak to je něco jinýho...Mají značnou nadváhu, vidí to ale přesto s tím nic nedělají...myslím, že se stačí jenom normálně hýbat a nesedět jenom doma u telky nebo u počítače...Obezity jsou více druhů a co jde o mě, tak mám jiný názor na obezitu dědičnou a na obezitu z nadměrného přejídání se...

pokud je to obezita zpusobena nemoci, pak ji prijimam, ale pokud se nekdo prejida, uz jsem docela proti tomu

Pokud je vrozená, tak to beru, ale když se někdo dokáže vyžrat na 200kg tak to nechápu a ty lidi bych střílela

pokud si ty lidi za to muzou sami pripadaji mi nechutni ,pokud maji nemoc nevadi mi to ani trochu

Problém bych v tom viděla jen u narůstající obezity u dětí...na vině tomu podle mě sou fast foody...nechápu proč je tam rodiče tahaj...

příčinou může bát tolik faktorů, že nemůžeme obézní lidi jednoznačně odsuzovat

rači no coment...

Sám trpím mírnou nadváhou a nevadí mi to. Nechutný je když někdo váží přes 150 kg. To už je opravdu na zvracení jen od pohledu. Ale co, pokud je ten dotyčný spokojený, nechmeho při tom, ale já od toho utíkám.

se vším se dá něco dělat

smůla

Spousta lidí je obézní kvůli nějaké nemoci a nemůže za to. Další spousta je obézní svou vinou a snaží se shodit. A další jsou tlustí a nevadí jim to. Každého věc...

strašák dnešní doby

světový problém

světový standart? :-)

špatná

tak to je každýho věc..obézní lidé asi takoví chtějí být, protože s obezitou se dá poradit různě..ale pokud lidé ani nezkouší s tím něco dělat a radši řeknou že to nemá smysl, potom takoví chtějí být..

tak záleží jestli za to ten člověk může nebo ne...a když jo tak je to svým spůsobem psychická porucha a měl by se léčit...

také tak

taky každýho věc

Tfuj tajbl, taková nevolnost pohybu...nepřežila bych.

ti lidé by měli ze sebou něco dělat

Tito lidé by se měli léčit a dodržovat přísné diety. Je docela nechutné dívat se na někoho třeba na koupališti jak váží třeba 200 kg.

To bych nechtěla zažít...Ale to máš z těch mrtvolek, co jíš...Zajdi si s tím k doktorovi, hlavně nedělej to, co jsem popisovala v předchodí otázce:-) Tak zatim, těším se na tvou další anketku (třeba už trochu smysluplnou a bez chyb:-)

To jsou jen zásoby na horší časy (a že přijdou)...

to nepochopim

to už jsem prakticky napsal v předešlé otázce

tohle nijak neřeším. Myslím, že je to každého věc. A pokud to tomu člověku vyhovuje, tak v tom nevidím problém. Jiná věc je obezita kvůli nějaké nemoci

totéž

trpí a chátrá celé tělo - dlouho se hýbat nebude................

tvrzení, že obezita je jen díky genovým dispozicím, je hloupost. Nemocí se stává až poté, co jí k tomu dá člověk podnět - nezdravý způsob života, nezdravé stravování atd.

v dnešním uspěchaném světě plném rycglého stravování a hambáčů mě to ani tolik nepřekvapuje..když vidim nějaké malé dítě s hamburgerem v ruce tak je mi zle..

V případě obezity kvůli štítné žláze atd. atd. je mi líto daných lidí. V případě chorobného přežrávání doporučuju vyrazit mezi lidi a začít jíst normálně. P.S.: Chybí ti tu otázka na věk(mně je 17) a něco, kam bych mohla napsat poznámky.

Velkej bič a malej dvůr!

většina lidí si za to může sama

většinou je to v genech a lidé nemůžou za to že jsou obézní, protože to zdědili od svých předků... znám lidi co jí celý den a jsou štíhlí a lidi co nejí skoro vubec a jsou obézní

více mecdonaldů, více obézních..přímá úměrnost

Vina celé společnosti, rodiče by měli jít potomkům příkladem. Informací je všude dost, stačí chtít.

viz dtto vyse - lecba obezity by mela byt hrazena tim kdo si ji zpusobil aneb mam-li na zradlo, mam taky prostredky na leceni.

Viz otazka 7.

viz výše

viz výše

všichni umřou, každý na něco jiného

vyskytuje se čím dál častěji. není to nic hezkého na pohled

z části si za ni můžeme sami

Zaleží jak u koho, když je ten člověk nějak nemocný a z toho je pak obézní, tak to ho lituju, ae lidi, kteří tolik jedí, až jsou z toho obézní...no můžou si za to prostě sami

záleží na každém, jak si to zařídí

Záleží na tom do jaké míry člověk obézní je.

Záleží na tom, je-li vrozená, nebo si za ni můžu sama...

záleží, zdali si jí navodil sám, nebo zdali to má geneticky nebo zdali je nemocnej

zatím nejsem tlustej :) je to dobrý :)

zdravotní (někdy i psychýcký) problém

žel častý jev

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Segmentační otázka č. 1
Segmentační otázka č. 2
Segmentační otázka č. 3

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Nebyly nalezeny žádné zajímavé souvislosti mezi odpovědmi.

Zjišťování závislostí odpovědí

Pomocí této funkce můžete analyzovat vztahy mezi různými odpověďmi. V části A vždy vyberte jeden výrok (odpověď na určitou otázku), který Vás zajímá. V části B poté zaškrtněte odpovědi, u kterých předpokládáte, že by mohly mít nějakou souvislost s odpovědí z části A. Po stisku tlačítka Analyzovat na konci formuláře se dozvíte sílu závislosti A na B.

Tip: Delší vysvětlení i s příklady naleznete v nápovědě

A) VYBERTE ODPOVĚĎ (VÝROK), KTERÁ VÁS ZAJÍMÁ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky tyto výroky sloučíte (logická spojka NEBO), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek docílíte vytvoření kombinovaného výroku (logická spojka A).

1. co říkáte socialně slabím rodinám v česku?

2. kolik si myslíte kolik procent je v česku těchto rodin?

4. myslíte si kdyby bylo treba jen 5 politiků že by ubylo státnich dluhu?

B) DEFINUJTE SKUPINU RESPONDENTŮ NA ZÁKLADĚ ODPOVĚDÍ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky skupinu respondentů rozšíříte (podskupiny respondentů budou sloučeny), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek skupinu zúžíte (použije se podskupina respondentů vyhovující všem otázkám).

1. co říkáte socialně slabím rodinám v česku?

2. kolik si myslíte kolik procent je v česku těchto rodin?

4. myslíte si kdyby bylo treba jen 5 politiků že by ubylo státnich dluhu?

C) KLEPNUTÍM NA TLAČÍTKO SPUSŤTE ANALÝZU ZÁVISLOSTI

Analýza Vám řekne, zda má Vaše definice skupiny respondentů nějaký vliv na Vámi vybraný výrok.

Citace

doležalová, j.co říkáte na........... (výsledky průzkumu), 2009. Dostupné online na https://co-rikate-na---.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.