Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > Oprávnění a povinnosti Policie ČR

Oprávnění a povinnosti Policie ČR

Víte, že... si na Vyplňto.cz můžete zdarma vytvořit vlastní dotazník?

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Petr Lehovec
Šetření:07. 08. 2016 - 13. 08. 2016
Počet respondentů:169
Počet otázek (max/průměr):14 / 10.78
Použité ochrany:žádné
Zobrazení otázek:po jedné otázce
Návratnost dotazníků:51,4 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.04:11
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF-1 PDF-2 PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

Dobrý den,

chtěl bych Vás požádat o vyplnění dotazníku, který se týká příslušníků Policie ČR  a jejich oprávnění a povinností. Moc děkuji za vyplnění :)

Odpovědi respondentů

1. Kolik je Vám let?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
26 – 358550 %50,3 %  
18 – 253520,59 %20,71 %  
36 – 503420 %20,12 %  
nad 50127,06 %7,1 %  
do 1842,35 %2,37 %  

Graf

2. Jaké je Vaše pohlaví?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
muž11567,65 %68,05 %  
žena5532,35 %32,54 %  

Graf

3. Vaše nejvyšší dosažené vzdělání je:

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
vysokoškolské8147,65 %47,93 %  
středoškolské s maturitou7041,18 %41,42 %  
středoškolské bez maturity/ vyučení127,06 %7,1 %  
základní74,12 %4,14 %  

Graf

4. Jste:

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
občan15993,53 %94,08 %  
policista ČR (či ve studiu na policistu, ve výcviku atd.)116,47 %6,51 %  

Graf

5. Myslíte si, že příslušníci Policie ČR disponují dostačujícími oprávněními, aby mohli plnit své povinnosti k zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku v ČR?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
ano8751,18 %51,48 %  
ne5632,94 %33,14 %  
nevím2715,88 %15,98 %  

Graf

6. Mohl/a byste zdůvodnit Vaše rozhodnutí, proč si to myslíte? V jakých ohledech by podle Vás mohlo dojít ke zlepšení či možným legislativním změnám/úpravám zákona o PČR?

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

? Oprávnění mají dost, nevím, jaká oprávnění by měli mít navíc.

...

(po rozlišení různých typů policejních složek a tudíž lišících se pravomocí) sleduji, že nemají dostatek autonomie vůči politické situaci v zemi, a dále, že nemají dostatek právních prostředků, které by umožňovaly praktické prostředky pro snadnější získávání informací nutných k řešení situace či pro větší vyšetřování a dále nejsou placeni tak, aby byly nezkorumpovatelní

Dobrý den, v mnoha ohledech mi přijde, že musí být až příliš opatrní při případném zásahu na ulici, i tehdy, kdy by to bylo na místě. Při mnoha situacích policista může zaváhat, protože za drobnou chybu by mu mohl hrozit postih.

Domnívám se, že oprávnění policisty jsou většinově dostatečná. Problém je v neznalosti svých oprávnění policisty samotnými, ne v legislativě jako takové.

Hlavně co se týče problémů rušení nočního klidu si myslím že má policie malé možnosti

Já bych policistům naopak pravomoce odebíral. Dnes mají v ruce příliš mnoho represivních a zastrašovacích pravomocí. Oni jsou tu pouze od zadržení a sepsání situace. O trestu má rozhodovat soudce či samosprávní orgán, kde má člověk zaručena jistá práva...

Jako Fibonacciho posloupnost je v matematice označována nekonečná posloupnost přirozených čísel, začínající 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, … (čísla nacházející se ve Fibonacciho posloupnosti jsou někdy nazývána Fibonacciho čísla), kde každé číslo je součtem dvou předchozích.

Je přílišná ochrana osoby proti které je veden zákrok. Jsem pro zvýšení váhy výpovědi policisty v dokazovacím řízení.

Je skutečně velice moc dobře,že existují,protože plněji úkoly jak mají.

je toho hodne, ale vadi mi spousta papirovani a pravnich klicek, ktere jen brzi jejich praci

Jelikož znám znění uvedeného zákona. Pokud by ho znalo gro obyvatelstva tak by nebylo třeba se tázat na potřebu změny.

Jsem laik, ale myslím si že není správné aby byly zákony nastavené tak že policii se vlastně nevěří a vše se x let prověřuje . To vede k tomu že policisté se bojí zakročit aby se nedostali do hledáčku GIBS .

Jsem laik, tudíž rozbor předmětného zákona jistě dělat nemohu. Odpovídal jsem na základě svého názoru, že si nemyslím, že by práva PČR byla nízká.

Jsou pod neustálým tlakem ze strany médií, politiků

kamerový systém na uniformě nebo aspoň nahrávací

Kontrola na silnicích,

Lepší technické vybaveni k práci.

Mají dosud zbraň. Mohou použít donucovací prostředky. Oproti jiným zemím mají doteď v zákonech dost pravomocí, které jim zaručují respekt. Měli by mít v zákoně větší oporu pro možost použití zbraně, aby se ji nemuseli bát vytáhnout. A samozřejmě zahrnout lepší výcvik v používání pistole.

maji opravneni az nezdrave moc

Málo pravomocí, lidi nemají absolutní respekt k policii.. a když už policie zakročí, tak z toho mají vesměs ještě problémy..

Mám za to, že oprávnění jsou vcelku dostatečná, problémem je dle mého názoru jejich využitelnost v praxi. Domnívám se, že mnoho policistů se obává svých oprávnění využívat ze strachu ze společenského (politicky korektního) odsouzení a následného potrestání nadřízenými , či nadřízenými institucemi. Typicky např. použití služební zbraně.

Měli by dostat více pravomocí zasáhnout při narušování veřejného pořádku.

Měli by mít větší pravomoci při užití donucovacích prostředků a neměli by být zbytečně zahlcováni úř.záznamy,kde sáhodlouze musejí vysvětlovat,proč je použili.Oni je používají,když už to nejde jinak a vždycky proti šmejdům,kteří si to zaslouží.

měli by mít více pravomocí ohledně zločinů (možnost střílet, použít donucovací prostředky hned, nečekat až někdo někoho pobodá.... z vlastní zkušenosti, do obchodu nám chodil psychopat, už ho několikrát odjinud vyvedli, že s nožem napadl malýho kluka, ale vlastně se nic nestalo, a tak ho nechali jít...nahlásili jsme, že nám tam pravidelně chodí a nic nenakupuje a obtěžuje okolní hosty, ale police nám na rovinu řekla, že dokud někoho fakt nebodne, tak oni nemůžou nic...že o něm ví, je to neléčený schizofrenik, ale že prostě se bude čekat na průser.....ale to je asi spíš problém celkově justice, než přímo policie

Mnohdy ma policista strach zakrocit kvuli stihani ze strany GIBS. Pokud by meli policiste vetsi rozsah pravomoci bez hrozby postihu (donucovanci prostredky proti odpor kladoucim osobam atd.)

Moc moci škodí, nechceme policejní stát. Malé změny jsou ale spíš plus

Možnost použít zbraň je taková, ze se policisté bojí zbraň použít i v oprávněných případech a politici, kteří zákony dělají, tak si přihříváji polivcicku a místo ,aby policistky podpořili, tak je kritizují. Naopak policie by měla víc pracovat ma trestných činech, než na ridicich - na ně máme dopravku

Myslim ze policie by mela mit vice opravneni jako v kldr. Ty zrudy socany bych poslal do uranovejch dolu.

Myslím, že mají všechny zákonné prostředy k vykonávaní své činnosti. Více pravomocí by bylo na škodu a zavánělo by policejním státem

Na základě znalostí systému policie a zákonů. Oprávnění jsou dostatečná. Nedostatečná je však jejich znalost jednotlivými policisty, mnozí nejsou ochotni jich maximálně využívat, mnozí je neumí využívat nebo se jim nechce. Nadřízení nijak moc nenutí a nevyžadují po jednotlivých policistech aby maximálně využívali oprávnění, která mají.

Např. jakékoliv použití donucovacích prostředků - člověk si rychle rozmyslí jejich použití když si vezme, jak složitě vude následně jejich použití obhajovat

např. nemohou vniknout na určité území bez povolení

např.u domácího násilí pokud vím nemohou pořádně víc než agresora na čas vykázat ze spol.bydlení, což je dost málo.

Nedostatecne pravomoce - autorita.

Některým věcem by se dalo zabránit dříve než se stanou. Bohužel, policista takto zakročit nemůže, Teprvě až po případném ,,činu" se teprve něco děje a mnohdy je už pozdě

nelze efektivně bojovat proti prostituci, narkomanům a bezdomovcům

Nevim

Nevim

Nevím o ničem podstatném, co by se mělo měnit v zákoně o PČR.

Nevím, dal

nevim, nezajimala som sa o to

Nic me nenapada.

opravdu nevím, nemám inf. abych mohl posoudit

Opravneni naprosto dostacuji. To ze zijeme v dobe kdy se je kolegove boji pouzit je vec jina.

Oprávnění Policie ČR si myslím že jsou dostatečná. Bohužel ale v této legislativě se moc neorientuji. Mohu hodnotit pouze ze zkušeností. Které naštěstí nemám nikterak rozsáhlé.

Pčr se většinou věnuje převážne buzerování a prudění místo pomáhání a chránění, žádná další rozšíření působnosti tedy nepotřebuje.

Podle meho nazoru maji pravomoci dost. Problemem muze byt pouziti techto pravomoci , kdy po zásahu se vsichni kritici ridi heslem "po bitve je kazdy generál". A to muze odrazovat policisty od dalsich zakroku. Pr. Kdyz strilim po fetakovi prchajicim ulicemi mesta v kradenem aute, tak mam byt vyznamenán, nikoliv postaven mimo sluzbu s zalobou na krku.

Policejní pravomoci jsou u nás velmi rozsáhlé. Policie by mohla dobře fungovat i po jejich omezení. Mohl by u nás platit podobný princip, který ve Spojených státech garantuje 4. dodatek Ústavy.

Policie má pravomoci nejen dostatečné, ale dokonce nadbytečné. Proto je takovou mafií placenou státem, jakou je. Smutné, ale pravdivé.

Pravomoce bych policistům ČR nerozšiřovala, ne všichni jsou odborníky na svém místě a více pravomocí by nemuseli unést a mohli by je zneužívat.

predevsim v pravu pouzit sluzebni zbran

Přijde mi ze si lidé na policisty dovoluji a neboji se jich, ikdyz jsou v blízkosti klidně se v blízkosti odehraje napadení

příliš mnoho pravomocí vyzývá ke zneužívání a naši policisté, neznalí zákonů, zneužívají velmi rádi

Přílišná právní a byrokratická náročnost vyvíjející tlak na zakročujícího policistu. Je svázán nejen povinností, ale i strachem z důsledků plynoucích z předchozího tvrzení..

Sice v zákoně mají dány povinnosti, práva atd, ale skutečné vymáhání je problém. Stačí se podívat na arogantní chování mnoha lidí (teď mě napadá z youtube mladík ... ??jepán), který vyloženě provokuje a svým drzým chováním ukazuje, že policie nemá možnost ho potrestat Neposlechneš, tvrdý zásah proti ... a pak si rozmyslí. Nebo obavy z šetření GIBS po použití zbraně, to samo o sobě ničí jméno policie v očích veřejnosti. Místo podpory jen peskování lidí, kteří makají na odděleních v terénu.

skoro ve všech

V pripade,kdy si nekdo vyzada pomoc z duvodu obtezovani / vyhrozovani urcitou osobou, je nesmysl cekat,jestli dotycneho(vetsinou dotycnou) nahodou vyhrozujici neznasilni/nezmlati,aby se to trprve pak resilo

V této problematice se dostatečně neorientuji...

Vetsi pravomoce jako v Usa by měli mit

více pravomocí pro jakéko-li složky PČR (státní,dopravní atd.)

Vyhnal bych polovinu kancelářských a 3/4 u radarů zakempovaných příslušníků do ulic na pěší i jízdní hlídky, zavedl postup padni komu padni a přitvrdil v drogové problematice. Zavedl bych zákon Můj dům - můj hrad a pořádně proškolil orgány činné v tr. řízení o problematice sebeobrany.

vyzbrojit samopaly

vzhledem k momentální úrovni průměrného člena PČR bych řekl že není možné dále rozšiřovat práva policistů. Až nebudou příjímáni členové sboru dle konexí a vzhledu, ale dle schopností a vyzrálosti je možné uvažovat o rozšíření pravomocí.

Z vlastní zkušenosti vím jak moc jsou omezené pravomoci policie. V několika případech jsem zažil jak někdo policisty otevřeně poslal do hajzlu a klukům nezbylo nic jiného než opravdu do hajzlu táhnout.

Zákon č. 273/2008 Sb. Zákon o Policii ČR i jiné zákony poskytují Policii ČR více než dost možností. Že tyto možnosti nejsou využívány (viz. případ střelce v Uherské Brodě), je smutné.

Zákon jsem nestudoval, ale policie se zdá být oprávněná k tomu co má dělat a naopak.

Zákonná podpora je dle mne dostatečná, nedostatečné je povědomí občanů a úcta k PČR jakožto k orgánu státní správy.

Zlepšení bych viděl určitě v možnosti rychlejší reakce na možný zločin.Aby příslušníci nemuseli čelit právním hrozbám v případě třeba použití služební zbraně.

zlepšit postavení a váhu policejního orgánu jako takového

Zvýšit pravomoci policie například pri střelbě na pachatele

7. Myslíte si, že mají policisté ČR více oprávnění, když srovnáme s policií ostatních států?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
nevím6840 %40,24 %  
spíše nesouhlasím5130 %30,18 %  
spíše souhlasím2011,76 %11,83 %  
nesouhlasím169,41 %9,47 %  
souhlasím158,82 %8,88 %  

Graf

8. Mohl/a byste zdůvodnit Vaše rozhodnutí, proč si to myslíte?

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

Bohužel si nejsem příliš vědoma,jak to chodí v jiných státech

bydlel jsem dost dlouho v zahraničí a znám pravomoce tamních policistů

co je mi do někoho cizího?

Domnívám se, že takové porovnání není vůbec možné. V porovnání s policisty v USA jsou možná menší. V porovnání s policisty v Belgii jsou asi větší. V porovnání s policisty ve Francii za současného výjimečného stavu jsou sice asi menší, ale mimo něj budou asi stejná atd.

Jako prvni mě napadne srovnání s USA a tam mají rozhodně policisté větší pravomoce. Už jen co se použití zbraní týče.

Liší se stát od státu

Mají zhruba stejná oprávnění jako v jiných zemích (netotalitních).

myslím si, že mají stejně

Myslím, ze úroveň znalostí policistů je nedostatečná a mnohdy v krizovych situacích nevědí, jak konat.

Na vlastní kůži jsem měla tu možnost vidět je při práci. A říkali mi,ze se moc dívám na TV, ze jsme v Česku.

Napriklad policiste v belorusku,kube,kldr, a v jizni americe budou hodne uplatni

ne

Ne, opět nevím jistě, spíš pocitově ;)

nečetl jsem zákon o policii v jiných státech

nedokáži odpovědět

Nemají respekt jako jinde

Nemam dostatek informací a u každého státu je to jinak.

Nemám informace o možnostech v ostatních státech.

Nemam o tom informace

Nemam porovnani s ostatnimi staty,jak to tam presne funguje.

Nemohl

Nemohu posoudit. Neznám detailně pravomoci ani PČR ani policejních složek v ostatních státech. Pouze pokud budu čerpat z médií. Tak PČR má rozhodně menší pravomoci, než USA a Francie(viz. výjimečný stav) ... ale menší větší než Británie - strážníci nenosí střelné zbraně. Takže mají u nás policisté asi dostatečné pravomoci, problém vidím v jejich zneužití.

Nepíšete jakých států. Na svště je 193 členských států OSN, 2 pozorovatelské státy OSN, jeden bývalý člen OSN a 10 dalších států každý s veli různým pojetím "policie".

Netuším, jaká oprávnění mají policisté v jiných státech.

Nevím

Nevím jak to chodí v jiných zemích

Nevím, dal

Nevím, myslím si ale, že v rámci EU bude legislativa podobná.

Nevim, nezajimala som se o to

Nevím,jaké pravomoci mají jinde ve světě.

neznám fungování policie v jiných zemích

neznám jaké přesně pravomoci má policie v okolních státech

neznám pořádně situaci v ČR natož v jiných státech

Nikde jinde vám za malichernost nemohou buď zabavit techničák či řidičák na místě. Možnos uložit kauci v absurdní výši apod. To vše jsou věci, které se v okolních státech používá maximálně proti cizincům, ale ne proti vlastním občanům.

Obecná teorie relativity je geometrická teorie gravitace, publikovaná Albertem Einsteinem v roce 1915[1], a také aktuální popis gravitace v moderní fyzice. Obecná teorie relativity zobecňuje speciální relativitu a Newtonův gravitační zákon, poskytuje jednotný popis gravitace jako geometrické vlastnosti prostoru a času neboli časoprostoru. Zejména zakřivení časoprostoru je v přímém vztahu k energii a hybnosti bez ohledu na přítomnost hmoty nebo záření. Vztah je určen Einsteinovými rovnicemi gravitačního pole, systémem parciálních diferenciálních rovnic.

Oproti některým státům mají příslušníci PČR oprávnění nosit zbraň. Což je dost důležité oprávnění, v dnešní době potřebné. A hlavně, cítím se díky tomu více v bezpečí, než kdyby zbraně policisté v ČR nenosili.

Páč jsou na tom tak nějak nastejno.

Policie ČR vs. policie USA např.

Policie u nás musí jednat s lotry v rukavičkách, aby je dotčení nežalovali za nepřiměřenou obranu...atp.

Policie v západní Evropě je často horší.

policie ve střední Evropě mají přibližně stejné pravomoci - podle mě ( laika )

politici práci policie negativně ovlivňují

Popsal jsem v předminulé odpovědi k doplnění.

porovnáním Německé a naší pol.praxe

Problém je spíš v důsledcích našich oprávnění a řešení každé věci OVK nebo GIBS. Nedůvěra v policisty a jejich rozhodovací schopnosti. V ostatních státech svým policistům věří.

Protoze nevim

Protoze se to obrati proti nim(ublizili moc,jsou rasisti sppd...)

protoze to tak je

Protože to nevím, nevím jaké vybavení má policie na Kubě

Protože v ostatních státech, o kterých mám aspoň nějaké povědomí, mají ty pravomoci ve směs omezenější.

Současná legislativa je v rozporu s několika body Ústavy ČR, a to ve prospěch policistů či obecně státu. Ať už se jedná o porušování domovní svobody nebo právo nevypovídat.

To souvisi s preschozi otazkou. Zaroven to je o respektu k policii

Toto se liší dost stát od státu, nemyslím, že je to možné paušalizovat. Ale jsou rozhodně státy, kde je pravomocí více. Ale i státy, kdy méně. Podlé mého názoru ale převažuje spíše první situace, byť se to poslední roky dost mění a ne zrovna příznivě.

V mnoha ohledech se to zdá být stejné, ale podíváme-li se na USA tak naši policisté mají mnohem méně oprávnění. (což hodnotím kladně)

V Německu jsou přísnější a více se jich ,,boji,,

V zahranici ( neberu usa a rusko) uz je pohltil humanismus

Ve srovnání s Británii nebo Beneluxem nejsou policisté bezmocní.

Vstup do objektu i bez soudniho prikazu jen proto, ze si soused bude stezovat, ze jste nebezpecny protoze mate legalni zbran?

vzhledem k pravomocím policie např v US mají málo pravomocí. Ale v celosvětovém měřítku je to diskutabilní otázka...

zadržení / předvedení osoby - při špatném zdůvodnění může být dosti silně sankcionováno. ochrana proti bossingu je naprosto nedostatečná !

zákon o zbraních a o ochraně osobních informací je v ČR více omezující, například

zkusenost

Zkušenosti ze zahraniční spoluprací

Žil jsem mnoho let ve Španělsku. Tamní policie zvaná civilní garda spadá pod armádu a má téměř neomezené pravomoci. Zabránit zneužití pravomocí se bohužel nedá, ale ve Španělsku je policista někdo a ne šašek bez jakýchkoliv pravomocí jako u nás. Španělský systém je rozhodně účinnější. Nejvíc mě pobaví, když někdo prohlásí, že jsme policejní stát. Byl jsem skoro všude v Evropě a navštívil jsem několik států i mimo Evropu, tak málo pravomocí jako u nás policie neměla nikde.

9. Myslíte si, že mají policisté ČR méně oprávnění, když srovnáme s policií ostatních států?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
nevím7544,12 %44,38 %  
spíše nesouhlasím3218,82 %18,93 %  
spíše souhlasím3118,24 %18,34 %  
souhlasím1710 %10,06 %  
nesouhlasím158,82 %8,88 %  

Graf

10. Mohl/a byste zdůvodnit Vaše rozhodnutí, proč si to myslíte?

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

-//-

...

...

asi nemají méně oproti ost.

domnívám se z médií a z internetu,že nemají tolik kompetencí-konkrétně nedokáži napsat

Domnívám se, že takové porovnání vůbec není možné! Otázka je enormně široká a vágní. Oprávnění policistů v jiných zemích jsou různá a jsou země, kde jsou vyšší (USA) a rovněž země, kde jsou nižší (Belgie). Navíc se to může značně lišit v závislosti na aktuální situaci (válečný stav, výjimečný stav. atd.). Policisté ve Francii mají za běžného stavu srovnatelná oprávnění, ale za současného výjimečného stavu mají vyšší oprávnění než policisté v ČR.

je mi to fuk

Kdybych uvedl jinounodppved, tak bych si protirecil

Mají zhruba stejná oprávnění jako v jiných zemích

Myslim ze maji vice pravomoci nez ve vatikanu,san marinu a svaty tomas a princuv ostrov

myslím, že méně jich snad nemají

ne

nečetl jsem zákony o policii v jiných státech

Nedokážu vysvetlit

Nemají prostředky a tím pádem se krádeže neřeší a odkládají!

nemám dostatečně množství informací

Nemam informace

Nemám informace.

Nemam porovnani.

Německo aj.jsou na um hure

Nemohl

Nevím

Nevím . Opět by byl můj názor zkreslen médii. Nemám relevantní data.

Nevím jak je to v Panamě

Nevím jak to chodí v ostatních zemích

nevim nezajimam se o to

Nevím, dal

Nevim, nezajimala som se o to

nevím, neznám pravomoce policistů v jiných státech.

otázka mimo mísu, zodpovězeno předchozí otázkou!

Páč jsou na tom fakt nastehno, já se nebudu opakovat.

Pocit...

Policie ČR vs. policie USA

Protoze stale nevim

protoze to tak je

Při pobytu v jiných státech jsem zjistil, že nikde nemá policie tak malé pravomoci jako u nás.

příklad přístupu k informacím - jak to, že jedinec má z mobilu často větší přístup k informacím než policista pochůzkář ?

slabé zákony příliš mnoho pseudodemokracie

Stejná odpověd jako u minulé otázky tohoto typu.

Tatáž odpověď

V Německu policie nekompromisně zabaví pirátovi silnic auto, kdežto u nás dostane pokutu a jede dál...

viz předešlá odpověď. Bez respektu ze strany občanů nelze pořádně konat... s prominutím každý, kdo má do prdele díru si s Vámi chce vytřít zadek ( omlouvám se za formulaci, ale toto jinak napsat snad ani nejde, ne po 10 letech služby...)

viz předchozí

Viz předchozí odpověď

Viz předchozí otázka, prakticky stejná.

Viz. předcházející otázka.

xxxxx

Zpočátku byl tento nápoj tvořený dvěma hlavními ingrediencemi, výtažky koky a ořechu koly, s obsahem kokainu a kofeinu, a obsahoval také víno.[

11. Myslíte si, že oprávnění a povinnosti příslušníků PČR a příslušníků policie ostatních států jsou stejná nebo obdobná?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
nevím6538,24 %38,46 %  
spíše nesouhlasím3922,94 %23,08 %  
spíše souhlasím3621,18 %21,3 %  
nesouhlasím158,82 %8,88 %  
souhlasím158,82 %8,88 %  

Graf

12. Mohl/a byste zdůvodnit Vaše rozhodnutí, proč si to myslíte?

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

.

...

asi ano

Co na tom chcete zdůvodňovat? Čemu nerozumíte na na odsouhlasení dotazu?

hloupá politika

je to všude podobné, předpokládám, ale osobní zkušenost nemám

Jen tuším

Jen tuším, nevím.

Kdo vymýšlel tenhle debilní test?

Moc se v tom nevyznám ale v evropě je policie dost podobná ostatním státům i když v jiných zemích mi přijdou slušnější

nečetl jsem zákon o policii v jiných státech

nemá dostatek informací

Nemám co k tomu skutečně co dodat.

Nemam porovnani.

Nevim

Nevim

nevím

nevím jak to funguje v ostatních zemích

Nevím, dal

Nevim, nezajimala som se o to

Neznam system policie jinych statu

no protoze to tak je

opět předchozí

opět viz. o dvě otázky dříve.

Pokud by bylo vsude stejne pravomoci tak by to vypadalo divne a nebyla by policejni brutalita

Policie v jiných státech ma respekt a lidi mají úctu k nim.

Povinnosti budou podobné, ale pravomoci jsou u nás výrazně nižší.

Protože nevím, jak je to v Laosu

Rum je alkoholický nápoj destilovaný z melasy, nebo ze šťávy získané z cukrové třtiny.

Stejné zdůvodnění jako u předchozí otázky. Je zcela nesmyslné porovnávat oprávnění policistů ČR s oprávněními policistů ve více než 190 dalších států v mnoha diverzifikovaných společenských a právních kulturách. Jistě mají zcela jiná oprávnění policisté v Japonsku v porovná s policisty v Jižním Súdánu atd.

Stele se nic nezmenilo a nevim

Tatáž odpověď

Třetí otázka na to samé téma?

viz předpředešlá odpověď....

viz. předchozí odpověď

Viz. předchozí odpovědi.

xxxxxxxxxxxxxx

Z důvodu přítomnosti v Evropské unii.

z odlišného historického vývoje států v podstatě se nemůžou stoprocentně oprávnění policistů shodovat

zodpovězeno o dvě otázky zpět, začínám si myslet, že dotazník stvořil policista

13. Myslíte si, že mají příslušníci PČR respekt a úctu veřejnosti?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
spíše nesouhlasím9254,12 %54,44 %  
spíše souhlasím3218,82 %18,93 %  
nesouhlasím2917,06 %17,16 %  
nevím105,88 %5,92 %  
souhlasím74,12 %4,14 %  

Graf

14. Mohl/a byste zdůvodnit Vaše rozhodnutí, proč si to myslíte?

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

Abych opět opakoval, co už jsem řekl - dokud nebudou dělat dobře svoji práci, uznání mít nebudou.

bývají to odborníci, práci vykonávají svědomitě, nedávají prostor k diskuzi

Co na to chcete zdůvodňovat?

Dokud bude policie sama nedodržovat zákony, tak si úctu nikdy získat nemůže (viz. opilí policisté za volantem, viz. úpravy záznamů o přestupku, viz. zametání přestupků pro VIP). Dále je problém s kvalitou jejich zaměstnanců. Průměrný policista sotva dodělal střední s maturitou, což v praxi znamená, že by se uplatnil tak u pásu. Takový člověk sám nezná zákony, dle kterých by se měl řídit...

individuální

Jak ktere spolecnosti a jak kteri prislusnici. Ja na vyzvu policisty budu postupovat s pokorou a dle instrukcí. Jini budou drzí, sprosti a agresivni.

Jako dědictví minulého režimu, kdy si z VB každý dělal jen legraci, se to nějak přenáší i do dnešní doby, kdy to s tehdejší buzerací nemá nic společného.

Je to věc individuálního přístupu - oboustranně.

Jelikož pojem "veřejnost" chápu především jako sumu zákonů dbalých občanů ČR.

Jen u slušných lidí.

Jsou zobrazováni v médiích pouze jako represivní složka.

Kdy je vidite? Kdyz prudi na silnici na mistech, kde jasne vyberou, vidate je stejne tak i u skol a detskych hrist?

Kdyby z nich měli občané respekt, nedopousteli by se stále stejných prestupku

Když tak poslouchám kolem a kolem, hodně lidí na policii nadává, je jí pro smích nebo ji dokonce sami zesměšňují

kolik lidí na ně nadává?

Lidém chybí právní stát, krádeže jsou pro policii papirovanim a v mnoha případech končí odložením.Dale maji pocit,nebo to i zažijí, že pachatel je lépe chráněny zákony.policista je prvním, s kým se oběť setká i když policisté konají dle zákona ,mnohdy samotný přístup policistky k oběti tr. Činu je neprofesionální

Maji uctu i respekt ale jen normalni lide kteri neporusuji bezne zakon

mám za to, že většina společnosti vnímá policii pouze jako represivní orgán.

Myslím si, že policisté mají společně s hasiči ve společnosti větší úcty a respektu, než kterou disponují ostatní zaměstnanci státu. Tudíž to považuji za relativně vysokou hodnotu.

myslím, že lidi k nim mají přístup jako ke všem ostatním....některých si někteří váží, některých zase ne, často bezdůvodně, někdy odůvodněně....prostě lidi jako lidi, respekt asi ale moc nemají, právě proto, že ani nemají moc pravomocí, tak lidi se jich přestali bát... ale to zase souvisí s celou justicí...proč by se báli, že je chytne policajt, když dostane max. pokutu nebo pár týdnů podmínku

Národ Svejku nemá úctu a respekt z nikoho a ničeho.

ne

Nemám k dispozici žádnou adekvátní sociologickou (případně antropologickou) studii, která by ukazovala na jednu, nebo druhou možnost. Snažím se nevyvozovat takovéto soudy z mediálních obrazů a veřejných projevů názorů, protože se jedná o zcela zavádějící a nevyvážené zdroje, z nichž by i tak pravděpodobně vyšla společnost s rozpolceným názorem (část asi s velkou úctou a respektem a část s nulovou úctou a respektem).

nemohu posoudit ostatní lidi,ale já já mám určitě respekt a stejnou úctu jako např.k hasičům-tuto práci nemůže dělat každý !

nemohu posoudit za celou společnost řadový obyčejný občan má respekt z policie, úctu k ní určitě lidé nemají - po různých skandálech mafiáni z policie nemají vůbec žádný respekt natožpak úctu k ní

Neúcta k autoritám českého národa, možná zakořeněno ještě z dob komunismu.

Nevim

nevim

Nevím, dal

no protoze to tak je

opět bez osobních zkušeností, ale co slýchám od přátel, tak si nemyslím, že policie vždy dbá hesla pomáhat a chránit. A pokud se podíváme na některé záběry policejních zásahů i při namátkových "kontrolách" nemyslím si že každý policista jedná za 1. s příslušnou úctou , za 2. některé zásahy jsou až arogantní.

Opět bych se opakoval, vypsal jsem v první doplnitelné odpovědi.

pokud sami překračují zákon místo aby šli příkladem je pravděpodobný výsměch a znevažování postu příslušníka PČR

Policejní stát je stát, ve kterém vláda užívá neomezeně represi, mimo jiné tajnou policii[1]. Policejní stát je prvkem totalitních režimů. Obvyklá je existence cenzury a trestných pracovních táborů

Policie nema respekt siroke verejnosti.

Policie nemá respekt, protože si ho nezaslouží. Když hlavní činností je číhat za bukem na rovném úseku silnice a vybrat pokutu, případně jinak buzerovat občany, ani ho mít nemohou. Smutné, ale pravdivé. Víte, jak Vám pomůže policie, bude-li ohrožen Váš život? Obkreslí Vás potom křídou.

Policisté mají mizerné legislativní znalosti, mizerné chování a vystupování, mizernou pověst a mizerný přínos. Objasněnost nejčastějších trestných činů je tristní, aféry u sboru časté, buzerace zejména ze strany dopravní policie častá.

právo není vymahatelné a spravedlnost neexistuje, tak proč respektovat

praxe

Prcat ty vopicaky

Pri silničních kontrolách..neucta

Problém je v demokracii a v době. Lidé si myslí, že mohou cokoliv. Neexistuje přirozený respekt k autoritám, nejen těm policejním.

Protože jejich úcta dostala na frak za dob komunismu, a do teď se to s nimi táhne.

Protože mám s nimi hodně skutečně velmi dobré skušeností.

Při téměř nulových pravomocech pochopitelně respekt nikdy nezískají. Navíc by sbor PČR měl trochu zpřísnit písemné zkoušky a psychotesty při výběru nových rekrutů. V zahraničí jsem rovněž narazil na hloupé a labilní policisty, ale taková koncentrace jako je u nás nebyla nikde. To rovněž policii na "image" nepřidá.

Přílišná byrokracie ČR brzdí práci PČR a lidé jsou potom nespokojení s prací.

relikty z doby socialismu

spousta profi přešlapů

spousta z nich ještě stále nestačila pochopit, že časy totality jsou pryč a kdo si je vlastně pro svou ochranu (a ne buzeraci) platí

staci se divat kolem sebe

Stále ješzě jakous takous úctu mají, ale už to není co to bývalo. Myslím si, že je to tím, že policie prostě mnohdy nemůže zakročit tak, jak by vyžadovala situace a to vede k značné nelibosti veřejnosti

Šli dva policisté a služební pes. Jeden uměl číst, druhý psát a třetí počítat.

T titulu jejich postavení

To by bylo na mnoho stránek. Z mých zkušeností se policisté hlavně snaží vyhnout se práci a snaží se vytrestat ty, kteří po nich něco chtějí, například chytit agresivního vandala, který je 10 metrů daleko a volným krokem odchází. Ale proč by se policisté za ním honili, že :-(

To je v tomto státě spíš taková lidová tradice, že si lidé policistů moc neváží a nemají k nim větší úctu. Mnohem lépe na tom jsou například hasiči.

Ve směs nemají, protože se až příliš často dopouští excesů, kdy své rozsáhle pravomoci zneužívají.

Většina lidí si práce Policie ČR váží.

Většina lidí z nich neoprávněně dělá šašky.

viz otázka o oprávněních...

Vsechno jsou to curaci

Všeobecně ano, ale idioti se najdou všude.

vtipy o policajtech, lidi je zlehčují.

Zalezi na tom,jak u koho. Nedokazu tuto otazku pausalne zodpovedet.

Záleží asi na charakteru konkrétní osoby, většina policistů respekt a úctu určitě má, ale jistě se najdou i tací, kteří žijí v představě, že respekt a úctu mají z pozice uniformy vzbuzovat oni.

Záleží na hodnotiteli. Ale převažuje podle mne respekt. Minimálně starší generací.

Ze svého okolí a z médií mám pocit, že to jsou šašci, kteří se starají spíš o přilepšování státní pokladně pomocí pokut než o bezpečnost obyvatel. A těch afér, kdy si policisté dělají co chtějí, chovají se agresivně a buzerují, je prostě už moc.

Zkušenost se "zákazníky"

Znalost naprosto zkomolených práv občana vs neznalost ( často úmyslně ) povinností.

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Segmentační otázka č. 1
Segmentační otázka č. 2
Segmentační otázka č. 3

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Byly nalezeny zajímavé souvislosti u jedné otázky.

Upozornění: V případě, že se Vám u otázky zobrazuje pouze jedna odpověď, nejedná se patrně o žádná senzační zjištění. Při interpretaci výsledků se vždy řiďte také výsledky uvedenými výše - pokud určitou odpověď zvolila většina lidí, nejsou zjištění zajímavá (např. pokud je věk 90% respondentů v rozmezí 15 - 25 lety, jsou veškeré závislosti k této odpovědi prakticky bezcenné).

Tip: Vysvětlení této funkce i s příklady naleznete v nápovědě

9. Myslíte si, že mají policisté ČR méně oprávnění, když srovnáme s policií ostatních států?

  • odpověď nevím:
    • 2.1x vetší pravděpodobnost při odpovědi nevím na otázku 7. Myslíte si, že mají policisté ČR více oprávnění, když srovnáme s policií ostatních států?

Zjišťování závislostí odpovědí

Pomocí této funkce můžete analyzovat vztahy mezi různými odpověďmi. V části A vždy vyberte jeden výrok (odpověď na určitou otázku), který Vás zajímá. V části B poté zaškrtněte odpovědi, u kterých předpokládáte, že by mohly mít nějakou souvislost s odpovědí z části A. Po stisku tlačítka Analyzovat na konci formuláře se dozvíte sílu závislosti A na B.

Tip: Delší vysvětlení i s příklady naleznete v nápovědě

A) VYBERTE ODPOVĚĎ (VÝROK), KTERÁ VÁS ZAJÍMÁ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky tyto výroky sloučíte (logická spojka NEBO), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek docílíte vytvoření kombinovaného výroku (logická spojka A).

1. Kolik je Vám let?

2. Jaké je Vaše pohlaví?

3. Vaše nejvyšší dosažené vzdělání je:

4. Jste:

5. Myslíte si, že příslušníci Policie ČR disponují dostačujícími oprávněními, aby mohli plnit své povinnosti k zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku v ČR?

7. Myslíte si, že mají policisté ČR více oprávnění, když srovnáme s policií ostatních států?

9. Myslíte si, že mají policisté ČR méně oprávnění, když srovnáme s policií ostatních států?

11. Myslíte si, že oprávnění a povinnosti příslušníků PČR a příslušníků policie ostatních států jsou stejná nebo obdobná?

13. Myslíte si, že mají příslušníci PČR respekt a úctu veřejnosti?

B) DEFINUJTE SKUPINU RESPONDENTŮ NA ZÁKLADĚ ODPOVĚDÍ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky skupinu respondentů rozšíříte (podskupiny respondentů budou sloučeny), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek skupinu zúžíte (použije se podskupina respondentů vyhovující všem otázkám).

1. Kolik je Vám let?

2. Jaké je Vaše pohlaví?

3. Vaše nejvyšší dosažené vzdělání je:

4. Jste:

5. Myslíte si, že příslušníci Policie ČR disponují dostačujícími oprávněními, aby mohli plnit své povinnosti k zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku v ČR?

7. Myslíte si, že mají policisté ČR více oprávnění, když srovnáme s policií ostatních států?

9. Myslíte si, že mají policisté ČR méně oprávnění, když srovnáme s policií ostatních států?

11. Myslíte si, že oprávnění a povinnosti příslušníků PČR a příslušníků policie ostatních států jsou stejná nebo obdobná?

13. Myslíte si, že mají příslušníci PČR respekt a úctu veřejnosti?

C) KLEPNUTÍM NA TLAČÍTKO SPUSŤTE ANALÝZU ZÁVISLOSTI

Analýza Vám řekne, zda má Vaše definice skupiny respondentů nějaký vliv na Vámi vybraný výrok.

Zdroje respondentů

Níže uvedený seznam obsahuje odkazy na nejvýznamnější stránky, ze kterých přišli respondenti (dle refereru):

Z bezpečnostních důvodů nejsou zobrazeny kompletní adresy, ze kterých uživatelé přišli, ani minoritní zdroje respondentů. V případě následování odkazu z outlooku, icq nebo použití firewallu obvykle není možné zdroj zjistit. Jedná se o statistiku návštěvnosti dotazníku, nikoli jeho úspěšného odeslání (z různých zdrojů mohla být úspěšnost vyplnění dotazníku různá). Údaje tedy mohou sloužit pouze pro velmi hrubou orientaci.

Citace

Lehovec, P.Oprávnění a povinnosti Policie ČR (výsledky průzkumu), 2016. Dostupné online na https://dotaznik-policie-opravneni.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.