Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > Uživatelské testování webové GIS aplikace

Uživatelské testování webové GIS aplikace

Víte, že... si na Vyplňto.cz můžete zdarma vytvořit vlastní dotazník?

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Jakub Losík
Šetření:18. 04. 2014 - 24. 04. 2014
Počet respondentů:24
Počet otázek (max/průměr):8 / 7.5
Použité ochrany:žádné
Zobrazení otázek:celý dotazník najednou
Návratnost dotazníků:73,5 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.03:30
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

Dobrý den,

 

předtím, než postoupíte k vyplňování dotazníku, si prosím otevřete následující stránku

http://www.arcgis.com/apps/OnePane/basicviewer/index.html?appid=8bae05db00454b4d96506b4a7ae54259

 

otázky se vztahují práve na orientaci v této mapové aplikaci.

Výsledky budou použity v bakalářské práci.

Předem děkuji za vyplnění.

 

Instrukce pro vyplnění dotazníku (nápověda)

http://www.arcgis.com/apps/OnePane/basicviewer/index.html?appid=8bae05db00454b4d96506b4a7ae54259

Odpovědi respondentů

1. Jak na Vás působí celý koncept aplikace?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Jednoduchá-intuitivní2083,33 %83,33 %  
nepřehledná416,67 %16,67 %  

Graf

2. Jak na Vás působí barevná kompozice aplikace?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
klidně1666,67 %66,67 %  
rušivě833,33 %33,33 %  

Graf

3. Ovládání aplikace mi přijde

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
intuitivní24100 %100 %  

Graf

4. Legenda (značkový klíč) je

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
přehledná (logická)1875 %75 %  
nepřehledná625 %25 %  

Graf

5. Název mapy je

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
vhodný1458,33 %58,33 %  
zavádějící1041,67 %41,67 %  

Graf

6. podkladová mapa je

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
srozumitelná2187,5 %87,5 %  
nevyznám se v ní312,5 %12,5 %  

Graf

7. Celkově pro mne byla práce s aplikací

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
velmi jednoduchá1770,83 %70,83 %  
ani těžká ani lehká520,83 %20,83 %  
obtížná28,33 %8,33 %  

Graf

8. Máte nějakou připomínku k aplikaci? (Vzhled, vrstvy...)

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

- dát na výběr mapa silniční/turistická/satelitní - rozšířit o zastávky VHD (některé označníky jsou v majetku města) - rozšířit o městské budouvy (městský úřad, knihovna, škola atd) Obecně super nápad, pokud je to myšleno pro veřejnost tak bych navrhoval ale více údajů (ad výše), než je jen mobiliář jako takový - více zobecnit třeba právě na vše co je veřejné či městské ap. Pokud je záměr aplikace pro úřední účely tak ok. Držim palce!

- chyby v popisu některých míst, zejména u názvů ulic, kde je diakritika - místo špendlíků bych zvolil symboly kontejnerů v rozumné velikosti, ale zároveň víc výrazné než použité špendlíky, to samé u laviček, vývěsek - možná jinou podkladovou mapu - plochy chodníků se mi buď špatně zobrazují nebo je to dost chaotické

aby si možná někdo z vyšších pozic nešťour, tak v legendě prohodit položky - kontejnery, co jsou nečastější (pet, papír, sklo) dát jako první, ty méně časté nakonec

Čau, ArcGIS online je svině, že je problém tam naimportovat vlastní symboly, nicméně i tak se tam myslím dají najít lepší ;-) Pro mě by třeba byly přehlednější i různěbarevný čtverečky a kolečka než ty připínací špendlíky, hvězdičky a podobný symboly. Pokud nejde importovat symboly vlastní tak bych použil pokud možno ty nejjednodušší co se dají - zvýší to přehlednost. Jinak ortofoto se dá přidat jako basemap a dá se do aplikace přidat záložka "Basemaps" ve které bude na výběr ZM nebo ortofoto. Přijde mi zbytečný to mít jako vrstvu. Jednak to zpomaluje když se načítají obě zaráz a druhak není moc důvod mít jednu podkladovou mapu jako podkladovou a druhou jako vrstvu.. Ta ZM tam taky není.. Možná bych i použil jinou podkladovou mapu místo ZM. Na AG Online jsou zdarma takový věci jako Streets - což mi přijde pro orientaci ve městě docela důležitý - názvy ulic. Hlavně bych si pohrál s tou vizualizací. Kurva já sem hejtr.. nj, ale potřebuju prokrastinovat.. Měj se Petr Holík

hele máš tam nevhodné ikonky k jednotlivým prvkům mobiliáře (co to sakra je?)... seš si teho vědom, viď? jednou to budem mít, páčko

Mapa by měla být podrobnější s volitelným mapovým podkladem (např. satelitní, méně výrazná, apod.), špendlíky/značky by měly být větší, případně se přizpůsobovat aktuálnímu přiblížení mapy (jsou příliš malé), mapa je až příliš kontrastní - špendlíky zanikají, popisky některých "objektů" mají chybné kódování diakritiky, chybí jim více informací, název mapy bych dal spíše: "Město Kuřim - mobiliář města" případně "Město Kuřim - městský mobiliář", mapa se poměrně dlouho načítá.

název - možná by byl lepší jen - mobiliář města Kuřim, než městský mobiliář města legenda - ty připínáčky mi přijde, že by mohly být lépe barevně odlišeny od podkladové mapy, ještě mě mátlo, proč tam zůstávají kontejnery na elektrodpad, když je vypínám a až potom se koukám, že to je vlastně textil.. tak možná tady jinou barvu nebo víc odlišit.. jinak pohoda ;)..a do dotazníku příště víc možností - rušivě, klidně...vhodný, zavádějící.. je výběr docela na prd

Nemám.

Pěkné, ale načítání mapy je poněkud pomalé.

Při nižším rozlišení mapy se ukazuje jen jeden barevný špendlík reprezentující kontejner, přestože při hodně velkém přiblížení člověk zjistí, že jsou tam kontejnery čtyři (obvykle, podrobně jsem to nezkoumal). Navíc je textil a elektroodpad označen stejnou barvou. Doporučoval bych raději zavést něco jako špendlíky: standardní hnízdo (papír, PET, sklo), redukované hnízdo (papír, PET), standard+textil, standard+elektro a standard+textil+elektro. A ještě bych doporučil na každý kontejner napsat: "Usmívejte se, jste v záběru našich kamer," protože jinak nezřizujete hnízdo na tříděný odpad, nýbrž plochu vhodnou pro černou skládku...

Působí to na mě jako jen naházená data a ArcGIS online.. šlo by sis tím trošku pohrát..

Značky jsou na mapovém podkladu špatně vidět. Pod pojmem městský mobiliář si představuji více věcí než pouhé kontejnery na tříděný obpad, takže mi název příjde zavádějící.

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Segmentační otázka č. 1
Segmentační otázka č. 2
Segmentační otázka č. 3

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Tento dotazník byl vyhodnocen jako nevhodný pro úlohu DZD (s největší pravdědpodobností jej zodpovědělo příliš málo respondentů).

Zdroje respondentů

Níže uvedený seznam obsahuje odkazy na nejvýznamnější stránky, ze kterých přišli respondenti (dle refereru):

Z bezpečnostních důvodů nejsou zobrazeny kompletní adresy, ze kterých uživatelé přišli, ani minoritní zdroje respondentů. V případě následování odkazu z outlooku, icq nebo použití firewallu obvykle není možné zdroj zjistit. Jedná se o statistiku návštěvnosti dotazníku, nikoli jeho úspěšného odeslání (z různých zdrojů mohla být úspěšnost vyplnění dotazníku různá). Údaje tedy mohou sloužit pouze pro velmi hrubou orientaci.

Citace

Losík, J.Uživatelské testování webové GIS aplikace (výsledky průzkumu), 2014. Dostupné online na https://gis-kurim.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.