Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > Internetové přezdívky

Internetové přezdívky

Víte, že... si na Vyplňto.cz můžete zdarma vytvořit vlastní dotazník?

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Lucie Huková
Šetření:02. 10. 2013 - 09. 10. 2013
Počet respondentů:62
Počet otázek (max/průměr):1 / 0.98
Použité ochrany:žádné
Zobrazení otázek:celý dotazník najednou
Návratnost dotazníků:33,5 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.02:28
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

 Dobrý den, 

prosím o pomoc s BP na téma "Etymologie internetových přezdívek". Pochopte, prosím, že mi nejde o zneužití jakýchkoliv informací, které mi poskytnete, přesto, pokud mi z nějakého důvodu nechcete sdělit, jak přezdívka vznikla, nemá pro mě Vaše odpověď význam. 

 

Děkuji za pochopení.

Odpovědi respondentů

1. Napište svou přezdívku a popište, jak vznikla. Můžete uvést i více přezdívek.

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

-

.

Ann Taylor. V důsledku literární tvorby.

atvar postava ze sci-fi knihy

Bloncka - barva vlasů Kožak a Kaděna - bezdůvodně od kamarádů ze základky, moc se nechytly Dočkyns - dle příjmení

Bobr73 - přezdívka z dětství plus rok narození

carodej, pokladnica, nella - čo ma napadlo + číslo, bud aktuálny čas napr 1435, alebo iné čislo čo som niekde v ten moment zbadala.

Craatcha. Vznikla tak, že mi synovec od bývalého začal říkat "Kráčo". Odůvodnil to slovy: Ty si tak elegantně kráčíš po světě, tak jsi prostě Kráča.

Dupanda-když jsem byla malá místo panda,jsem říkala dupanda

Efča - Jmenuje se Eva a před několika lety na táboře jsme si zkracovaly jména. Já se jmenuje Eva a zkrátilo se to na Ev, pak mi došlo, že to můžu psát jako "F" a potom jsem začala na internetu vystupovat jako Efča. Leny - Potřebovala jsem krycí jméno, se kterým by si mě nikdo na internetu nespojil. Želvička - Tahle přezdívka vznikla taky na táboře, začali mi tam tak říkat ostatní, ale teď už ji na internetu nepoužívám.

Fila od jmena filip

Giovanna-italsky Jana po mé dceři. Sfaticata-italsky líná.

ha.nka je odvozena z mého křestního jména a vznikla náhodou, když jsem si zakládala e-mailovou adresu a jiná, než tato s tečkou uprostřed, nebyla volná

houba a nevim

chisana jednou jsem se dozvěděl že jsem drobounký a našel si to v japonštině

Ignis - lat. oheň - líbí se mi to slovo a miluju oheň, system_error - Ignis nešlo použít a nevěděla jsem co najednou vymyslet, tak jsem si vzpoměla na hlášku z počítače

Jadwiga, z knihy Křižáci

Jarisak z jména, auto bylo obsazené (Yaris) - kamarád přezdíval mně tak

Je přeložena z arabského jazyka - Miziena

Jed na krysy- vznikla náhlým impulsem. Je kousavá a provokativní, lehko zapamatovatelná. je to metafora, já jsem jedem šedé společnosti.

Kirsten - ze jména Kristýna, konkrétní úprava vznikla čistě podle toho, co se mi líbilo Manta - podle paryby manty, která má se mnou shodné některé vlastnosti (samotář, nenápadná, není lovec, "obliba" vody)

kocourpes-stejně jako většina mých přezdívek vznikla náhodou, kdy jsem nechtěla žádnou variaci na své jméno, když jsem nad tím přemýšlela, na zemi ležel můj pes a vedle kocour.

lendja - jako Lenka, čte se lenďa, využívá gramatiky z chorvatštiny, kterou mám ráda

Lipi4 ....... Lipi - můj klasický nick byl obsazena a tak jsem se snažila vymyslet něco nového a vedle počítače byly bonbóny Lipo ....4 - 4. dítě u nás v rodině a datum narození

Má přezdívka je shodná s mým jménem, tedy používám uživatelské jméno Katka na všech mnou používaných doménách. Když je již přezdívka Katka obsazená, dodám nějakou číslici, nejčastěji rok narození atd.

Manasinho

Margay

Mario - podle panacka v pocitacove hre

Mawenzi - nekdy ve 12ti letech jsem zacala psat povidky a moje oblibene jmeno, zasadne pro zenskou hrdinku, bylo wendy. na jedne hodine zemepisu tak ve 14ti letech ucitelka mluvi o africe, kilimandzaru a najednou zaslechnu "mawenzi". nemam sajn, k cemu to bylo, ale bylo to krasne, poznamenala jsem si to hned a doma prejmenovala hrdinku v rozepsanem pribehu... tenkrat jeste nebyl internet prakticky vubec, tak dohledat si to moc nebylo jak. pak o cca 4roky pozdeji jsem mela jet na tabor s hnutim brontosaurus a tam po nas chteli vyplnit prezdivku... tak ja v ty dobe vlastne zadnou "moji" poradne nemela, tak sem tam proste napsala Mawenzi... a uz se to vezlo. na tabore prezdivkou, zacali mi tak rikat, zalozila si mail, zacala se predstavovat v zajmovych partach... proste dneska uz mawenzi = ja... takze jsem zas prestala tuto prezdivku pouzivat v povidkach, dokud jsem je jeste psala, protoze uz se mi to zdalo divne:)

MiB. Vznikla kombinací mého oblíbeného filmu a mými iniciály (1. 2 písmena křestní a 3 příjmení).

michellka, miska.trnkova, misul.trn, misulina

Mňaf. Jmenuje se tak moje kočka a když jsem to před několika lety říkala ve škole, tak mi tak začali říkat všichni. Od té doby tuto přezdívku používám všude.

Moje přezdívka na jedné internetové stránce je Kate. Tedy anglický překlad jména Kateřina/Katka. Kate mi říkala jedna profesorka ve škole a mě to hrozně rozčilovalo, ale díky tomu, že mi hodně lidí z té inter. stránky říká/píše Kate, zvykla jsem si. Další přezdívka, kterou používám je Katy. Tato přezdívka je z jedné knížky a jedna vedlejší postava oslovila na konci knihy hlavní postavu(Katku) větou: "Zítra přijdu, Katy."

mountain.lover - založeno na pravdě

mrkvoid - kvůli příjmení

nemam prezdivku. pouze jmeno.prijmeni

Nemám přezdívku

Neriah - vznikla celkem jednoduše - v patnácti letech jsem si přečetla knihu Strážci času, kde se vyskytovala postava s tímto jménem, a přestože mě jako osobnost nijak nezaujala, její jméno ano. Hned, jak jsem ho přečetla, cítila jsem intuitivně, že je přesně pro mě. Od té doby si ani jinou přezdívku neumím představit, nedokázala bych se s ní sžít.

Nixerwil - spojení písmen křestního jména a oblíbených písmen

Noël Almi- Noël znamená ve francouzštině (i angličtině) Vánoce, stejně jako mé skutečné jméno- Natálie- znamená dítě Vánoc, narozená v den Krista,.. Almi- Zkratka od mé nejoblíbenější a milované seriálové postavy Tony Almeida z 24 hodin. Lily- Mé druhé jméno je Lilien

panzerka - kdysi dávno (asi před 10 lety), když jsem si zakládala první email a nevěděla jsem jakou přezdívku si zvolit, tak tata vznikla podle hry GTA Vice City (panzer byl cheat na tank) Renne - René mi začali říkat na střední školy spolužačky, protože se jmenuji Renata a verze se dvěma n je francouzsky psané

přežvýkavec - žvýkám

Radz-od Radez-od Radek

rajče - červenám se :-p

Rowana - název oblíbené knihy, zároveň jméno její hlavní postavy

Saqirsa - vznikla z sifrovaciho klice v nejakem holcicim casopise typu BravoGIRL, kdyz mi bylo asi 13. Kazda z cislic 1-9 mela prirazena nejaka pismena, ja si napsala me krestni jmeno, zjistila, ktere cislice sedi a ke kazde sly tri pismena (abeceda ma 27 pismen bez diakritiky), takze jsem si vybrala nejake jine z te trojice a namichala to tak, aby mi to znelo hezky.

SestraTwilly....vznikla jednoducho.Moja sestra Twilly ma stiahla na tento web a preto že ma nič múdrejšie nenapadlo a chcela som,aby bolo jasné,že sme sestry,tak som tú sestru pridala do prezívky.

sifinka - z příjmení

skolacka (bylo mi asi 15 :DD)

slunicko_e

slunicko_e je nick, který jsem používala na střední škole. Kamarádky mi říklay sluníčko a písmeno e označuje první písmeno v mém křestním jméně

sopel

Sváťa - vznikla jako odvozenina od mého příjmení Svatoňová

Svou hlavní přezdívku používám častěji než reálné jméno a je tedy takovým podpisem, že ji tu nenapíšu pro zachování anonymity, ale je to složení prvních slabik ze jména. Potom mám jednu vedlejší, kterou používám jako klasickou internetovou přezdívku, kterou nemám nikde spojenou se svým jménem a zaručuje mi tedy naprostou anonymitu. Tou je OGC a je to vlastně jen náhodně vybraný vtipný (v tomhle případě sprostý) obrázek.

Svou přezdívku uvádět nebudu, neboť ji používám často a chci zůstat anonymní, ale vznikla podle jedné písničky od The Beatles.

T'Sal - vznikla před lety v době, kdy jsem naprosto propadla seriálu Star Trek. Vytvořena na základě pravidel pro ženská jména jedné z ras ze seriálu.

Xsi - z PC hry Heroes of Might and Magic Winston Cassidy - Winston jako jméno hlavní postavy z románu 1984, Cassidy je upír z komiksu Preacher

xspencerx - díky postavě ze seriálu

Yasmini - jedná se o jméno jedné z postav Wilbura Smithe v knize Monzun

Zadna

Zypp - potřeboval jsem dočasné jméno, které bude co nejdál na konci abecedy, aby mě mohli moji internetoví kamarádi lehce najít na konci seznamu, a už mi to zůstalo. ještě předtím jsem používal přezdívku Drake, kterou jsem ve svých mladých hráčských letech získal z počítačové hry, kde se tak jmenoval náhodný počítačem ovládaný človek protivník a jeho jméno se mi na tolik zalíbilo, že jsem ho začal používat jako přezdívku po dlouhá léta, než jsem přišel k výše uvedené přezdívce

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Nebyly nalezeny žádné vhodné segmentační otázky.

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Nebyly nalezeny žádné zajímavé souvislosti mezi odpovědmi.

Zdroje respondentů

Níže uvedený seznam obsahuje odkazy na nejvýznamnější stránky, ze kterých přišli respondenti (dle refereru):

Z bezpečnostních důvodů nejsou zobrazeny kompletní adresy, ze kterých uživatelé přišli, ani minoritní zdroje respondentů. V případě následování odkazu z outlooku, icq nebo použití firewallu obvykle není možné zdroj zjistit. Jedná se o statistiku návštěvnosti dotazníku, nikoli jeho úspěšného odeslání (z různých zdrojů mohla být úspěšnost vyplnění dotazníku různá). Údaje tedy mohou sloužit pouze pro velmi hrubou orientaci.

Citace

Huková, L.Internetové přezdívky (výsledky průzkumu), 2013. Dostupné online na https://internetove-prezdivky.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.