Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > Představuje Islám hrozbu české společnosti?

Představuje Islám hrozbu české společnosti?

Víte, že... si na Vyplňto.cz můžete zdarma vytvořit vlastní dotazník?

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Michaela Ledvinova
Šetření:17. 05. 2014 - 31. 05. 2014
Počet respondentů:141
Počet otázek (max/průměr):7 / 4.94
Použité ochrany:žádné
Zobrazení otázek:po jedné otázce
Návratnost dotazníků:64,4 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.02:33
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF-1 PDF-2 PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

Tento dotazník sestává pouze ze dvou otázek.

Rozhodla jsem se ho zveřejnit poté, co jsem četla průzkum veřejného mínění na stejné téma, ale bez takových odpovědí, které považuji za důležité. 

Výsledky dotazníku budou veřejné a věřím že zajímavé

Děkuji za vyplnění i za jeho další šíření.

 

Odpovědi respondentů

1. Máte pocit, že Islám představuje hrozbu české společnosti?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí a podle toho se mu zobrazily další otázky [Anootázka č. 2, Neotázka č. 3].

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Ano7955,63 %56,03 %  
Ne6344,37 %44,68 %  

Graf

Protože považujete Islám za hrozbu, velmi mě zajímá

2. Z jakého důvodu?

Prosím o co nejkonkrétnější odpověď. Jde pouze o Váš osobní názor, není možné odpovědět špatně. Každý názor má velkou váhu.

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

-

...

1. Výroky čelních představitelů islámu jak ve světě tak v čr (Arwari - děti je třeba bít a učit nenávisti k nevěřícím) 2.kriminalita která se dá ospravedlnit náboženstvím. 3. Neochota umírněných muslimů kritizovat ty radikálnější.

bohužel většina muslimů prosazuje svou víru dál, neustále musí projevovat svou víru (např. křesťan modlící se pětkrát denně a nosící hábit by mi taky vadil) - vadí mi náboženští fanatici i multikulturalismus, který potlačuje tradiční kultury na území států evropy

bojím se o život svůj, mé rodiny a mých bližních

Bojím se radikalizace společnosti.Přistěhovalci nemají zájem o integraci do většinové společnosti.

Extremsitické, netolerantní ... 600let za moderní spoelčností

Fanatizace muslimů, kteří pak namají žádné zábrany a jsou schopni zabíjet nevinné, podle nich vinné nevěřící.

hrozeb je hned několik. Další náboženství = náboženské spory, ze kterých může snadno vzniknout dlouhotrvající boj mezi muslimy a křesťany, další hrozbou je nepochybně mentalita některých radikálních muslimů, kteří s sebou nesou násilí na ženách

Hrozí nám islamizace, muslimové se nespokojí pouze s mešitami

Chování k ženám, křesťanská tradice

Islám je hrozbou každé svobodné společnosti.

Islám je netolerantní a kruté náboženství.

Islám má výrazně jiné hodnoty než v kterých jsou děti ČR vychovávány. Střet těchto dvou kultur by byl pro "humálně" zaměřené nevěřící občany ČR evastující.

Islám ohrožuje naši společnost, naše tradice, zvyky, náš způsob uvažování...

Islám patří do oblasti Blízkého východu, nikoliv do střední Evropy.

Islám představuje hrozbu svou netolerancí k druhým a vynucováním si tolerance k sobě. České společnosti představuje hrozbu tehdy, pokud začne ustupovat ze svých hodnot jejich hodnotám. A tohoto ustupování se bojím více než Islámu samotného. Nejde o náboženství jako takové, ale jde o lidi kteří ho zneužívají k získávání moci nad jinými lidmi. A ta moc spočívá i v neochotě přizpůsobit se zemi, ve které žiji.

Islám samotný asi ne, ale ti někteří šílenci, co ho vyznávají... Kdyby se islám rozšířil sem, co by pak z naší společností bylo? Ženy by nosily povinně šátky, znásilňovalo by se v ulicích a děti by patřily manželovi??? Možná to vidím moc extrémně, ale já mám z těch dutých muslimů docela strach.

Islám staví jedno pohlaví nad druhé a dává tomu prvnímu možnost rozhodovat o aspektch života skupiy druhé. Což je vždy špatně. Vynucené sňatky. Hlásá svatou válku - podporuje násilí ve společnosti, s tím je spojené násilné obracení na "jedinou pravou víru" a naprostá netolerance jiných náboženství.

Islámské smýšlení a náboženství do Evropy nepatří.

islámští teroristé jsou všudypřítomní, navíc za vlády Husajna již byl plánovaný útok na radio Svobodná Evropa naštěstí se ho však podařilo odvrátit

jakékoliv náboženství je špatné. Víra v cokoliv jiného než v sama sebe znamená slabost ducha.

Jde o totalitní ideologii a požívá nepřiměřeného politického vlivu jako náboženství.

Je cizí naší kultuře, netolerantní, velmi životaschopný a poměrně agresivní (koneckonců jako křesťanství před tolika lety o kolik je islám mladší). Sám jsem nevěděl, jestli kliknout na ano nebo ne. V současné době hrozbu nepředstavuje, (alespoň u nás, v Británii, Skandinávii atd je to už mnohem horší) ale co za 30, 50 let? Naše tolerance je naivní a hloupá. Obávám se, že pokud budeme islám u nás tolerovat, dopadneme jako v GB, kde islám přestává tolerovat původní obyvatele.

Je jasné, že multikulturalismus selhává. Tyto komunity mají tendence importovat svou kulturu k nám. Ano, uznávám že existují umírnění muslimové, kteří tuto víru mají zcela soukromou. To však nejsou v drtivé většině žádní náboženští vůdcové a žádné autority. A tyto neumírněné vůdčí síly se cítí být nadřazeni původnímu obyvatelstvu a původním náboženstvím. Sám Chomejní řekl, že imigrace dá islámu vítězství bez zbraně. Domnívám se, že pokud bude v celé Evropě neustále narůstat muslimské obyvatelstvo, možná nedojde k islamizaci Evropy, která je tak propagována. Nicméně stoupá riziko toho, že snaha muslimů islamizovat nějakou zemi se s větším počtem projeví silněji a formou demokratických principů i veřejně. Mohlo by pak dojít k etnickým a náboženským čistkám. Až budou lidé v ulicích bránit své kostely a svobodu svých manželek a domů, těžko už zabráníte rysům "hitlerovského" řešení. Islám je však hrozbou i z té strany, že nynější EU politika je liberální a otevřená jakékoliv imigraci. Pokud se to změní či EU padne a vrátí se Evropa k přísnější imigrační politice, možná hrozbě zamezíme. 1. Problémem jsou radikální tendence vůdčích sil islámu. 2. Problémem je liberální imigrační politika EU a multikulturní společnost, která je vydávána za něco, co může fungovat.

Je jich tady moc. A jsou nepřizpůsobivý

Je to agresivní náboženství, které nemá v Evropě kořeny.

Je to hrozba pro všechny neislámské společnosti. Tím, co se děje ve světě jasně dávají najevo, že vyžadují pro sebe a svoje náboženství absolutní toleranci a naopak žádnou toleranci a respekt ostatním náboženstvím a vyznáním neprokazují.

je to nepratelske nabozenstvi a muslimove se rozlezaji se porad vic a vic do evropy a delaji si tam co chtej. a jednou muzou dolezt i k nam

Je toho jodne

Jedná se o náboženské nadšence a teroristy

Jejich "právo" (šarýja) - diskriminace žen a násilné šíření islámské propagandy.

Jejich expanzivní metoda mi velice a jejich chování k ženskému pohlaví

Jelikoz v drtive vetsine zemi, kde je dominantnim nabozenstvim, je myslenkovou zakladnou netolerance a omezovani osobnich svobod, existuje obava, ze touto zakladnou by se mohl stat i u nas.

jelikož je islám násilné, netolerantní náboženství, které by mohlo ohrozit českou kulturu a bezpečnost v naší zemi

Jelikož je to dogmatická doktrína která se dá snadno zneužít a která je zneužívána. Jelikož rozděluje lidi na ty správné věřící a ty nesprávné věřící. Je nebezpečná a netolerantní.

jsme moc benevolentních. V zemích s islámem musím dodržovat jejich pravidla, oni u nás ne.

Jsou nebezeční

Každé náboženství je naprostý omyl.

Krute a netolerantni nabozenstvi, ktere tvrde a nekompromisne potlacuje kohokoli a cokoli, kdo nejde v jejich ortodoxnich radach.

Kvůli zkušenostem západních zemí - dost extrémistů, kterých se ostatní bojí

Lidé se střílí, vraždí, a nedovolují ženám ve studiu, sama chci být vyysokolšky vzdělaná. Proč by mi to měl někdo zakazovat

má způsoby středověku

Mají jiný přístup k životu, a většina z nich je netolerantní.

Migrace, je to agresivní nabozenstvi

Muslimové se roztahují po celém světě a všude vnucují své pochybné přesvědčení a vynucují si i úpravu zákonů. Je to velká hrozba. Nebude dlouho trvat a budeme se tu chovat jako zvířata, pardon, muslimové...

Muslimové teprve prožívají svůj středověk, příliš tlačí na pilu v oblasti náboženství, jejich víra se často mění ve fanatismus, který může vést až k terorismu. Všude, kam přijdou, prosazují své náboženství, lidi ostatní víry považují za méněcenné, které je třeba asimilovat nebo vyhubit.

Muslimové věří (aspoň teda 99% jejich sekt), že Korán, Sunna a Sharia je vhodným společenským, náboženským a právním modelem pro celou planetu. A jejich úkolem je uvést to v praxi, my máme za úkol to tolerovat, jinak jsme xenofobové a rasisti. V evropě nejsou jiní muslimové než v arabských zemích. Existuje jen jeden Islám, možná se nám zdají "hodní", dokud jich není ve státě dost... následně vyžadují svoje práva, mešity, vyjímky... angažují se v politice, demonstrují a následně převezmou stát pod kontrolu https://www.youtube.com/watch?v=psZBaJU_Cvo stejně jako převzali Irán, Irák, Afghánistán převezmou i státy EU http://www.mancow.com/blog?action=viewBlog... řízeně a v míru za dohledu úředníků EU, kteří je sem exportují pod rouškou řízené migrace.

Myslím si,že fanatičtí vyznavači Islámu (kterých je podle mě mnoho) mohou přinést jakékoliv zemi velké nebezpečí.

Náboženství má šířit pokoj a lásku k Bohu, ne strach. ČR byla založena na křesťankských hodnotách. Svatí Cyril s Metodějem by se otáčeli v hrobech.

naprosto odlišné kultury, často s prvky fanatismu, velká benevolence ze strany zemí, do kterých se islám společně s imigranty dostává, prostě stará známá pohádka o Smolíčkovi a jezinkách: jen dva prstíčky strčíme....

No, ve skutečnosti si myslím, že ZATÍM není. Ale to jen proto, že tu není zase tolik muslimů a těch pár nemá ZATÍM sílu něco změnit. Ale měli bychom si dát pozor na budoucí vývoj, rozhodně nechci, aby mi tu kdokoliv - nejen muslimové, ale ty jsou prostě nejvíc vidět a slyšet - kecal do života a zkoušel tu zavádět svoje zvyky nebo asi cítil uražený faktem, že na náměstí je vánoční strom, veřejně se jí vepřové apod.

o některých náboženstvích a vírách veřejnost ani třeba neví, ale kdo rovnou vyhrožuje..... a každý fanatismus je hrozba

omezení svobody

Pokud chápeme společnost jako soubor kulturních znaků, které jsou společné pro určitou skupinu lidí (v tomto případě občanů ČR), a které jsou důsledkem nějakého historického vývoje, pak logicky Islám představuje hrozbu pro českou společnost jako takovou. S příchodem nové kultury se mění kultura současná, resp. její zastoupení ve společnosti. Otázka je, komu to vadí a komu ne. Kultury se vyvíjí a vyvíjet budou, to je přirozený proces, vždy bude záležet na individuálním postoji jednotlivce.

potlačení našeho náboženství, práv a zvyků, diskriminace, právo šaría

Považuji Islámskou hrozbu... pro všechny národy, které "kamarádí" s Amerikou...

Právo šaríja

Pro jeho nadřazenost, nesnášenlivost a netolerantnost k jiným náboženstvím a kulturám. Neuznávají nic jiného a vlastní zájmy prosazuje třeba i krutým násilím. Neznává rovnoprávnoyst mužů, žen, národů a přesvědčení, neuznává a potlačuje základní lidská práva na svobodu, názor, vyjadřování, volbu, vzdělání aptd.

protoze islamci jsou zli

protože se islám více rozšiřuje

Protože to tak je všude ve světě

Prozatím asi ne, ale v budoucnosti možná ano. Vždyť již dnes unášejí děti a prodávají je do otroctví nebo je dávají za manželky ve jménu Aláha a věří, že dělají správnou věc. 1. mají hodně dětí -> jejich populace i v Evropě se zvyšuje, což mi nevadí, ale pokud se díky tomu časem stane islám většinovým náboženstvím -> to už je problém z důvodu 2. 2. řídí se zákony, které jsou v rozporu se základními lidskými právy!!!

přijde mi chování některých věřících takové, že nezapadá do naší kultury

přílišná snaha měnit své okolí a neschopnost přizpůsobit se zdejším podmínkám

radikální islamisté odmítají uznávat jakékoli jiné zákony než ty jejich z koránu a ty odporují těm našim a proto se obávám že v případě že získají větší podporu ve společnosti nevrátí se nám to v dobrém, viz. příklady vývoje v zemích západní Evropy, Švédské demonstrace Francouzské útoky Německo plné turků ........

Snaha o rozložení kulturních hodnot a způsobu života

svatá válka, radikální názory, terorismus

TERORISMUS

Teroristické zásahy Islamistů vůči Křesťanům.

Všechno se jim povoluje.

výrazná kulturní odlišnost, předsudky, xenofobie

Vzhledem k vysoké porodnosti vyznavačů islámu se jednou může stát, že se početně vyrovnají či přečíslí běžné občany. To povede k tomu, že zde začnou prosazovat své zvyklosti a právo.

Z důvodu nulové tolerance muslimů k nevěřícím a příslušníkům jiného vyznázní, z důvodu nekorigovatelnosti muslimských expandistických snah. Čím více muslimů na našem území, tím ztíženější kontrola projevů nesouladných se základy západní (tj. křesťanské) civilizace, a tím vyšší riziko četnosti a intenzity těchto projevů.

Zákony v Evropě umožňují víceméně každému náboženství se projevovat v mezích. Vyznavači Islámu tedy chodí zahalení, což ostatní například na demonstracích nesmí. Stejně tak si v Evropě mohou postavit mešitu, ale křesťané by si to v jejich zemích dovolit nemohli a i oblékáním by se museli přizpůsobit. Viděla jsem fotky ze států, před tím než se tam rozšířil Islám a byli to lidé jako my - ženy chodily oblečené podle svého uvážení. A teď jsou to země, kde musí chodit zahalené a bez muže se nemůžou ani hnout. Nechci takovou budoucnost pro Evropu.

ze všech

Ztrata puvodni evropske identity.

Životní styl, kultura, rovnoprávnost žen a mužů.

3. Zde můžete uvést důvod své odpovědi.

Jde pouze o Váš osobní názor.

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

Češi jsou dostatečně tvrdohlaví ateisti, aby se nenechali svést na cestu náboženství omezujícího základní lidská práva a svobody.

Islám jako takový hrozbu nepředstavuje, islamističtí extrémisté ano. Nemyslím si, že je cílem islámu asimilovat vzdálené krajiny, ale samozřejmě může dojít ke střetu odlišných kultur, jiných životních strategií, odlišných náboženských postojů.

Islám jako takový hrozbu nepřináší. Ale to už se nedá řict o radikálních zaslepencích tohoto náboženství, ale i tak si myslím, že více budou zasaženy jiné země než Česko.

Islám je náboženství jako každé jiné. Jako takové je sice mnohdy zpátečnické a omezující pro civilizaci, ale nelze nikoho nutit a vymlouvat mu náboženství - různé druhy náboženství tu s námi budou nejspíš vždy a ostatní s tím musí umět žít. Lidé by měli tolerovat a akceptovat všechny lidi jiných vyznání, kultur, barvy pleti... Jsme všichni jeden druh který by měl spolu vycházet a spolupracovat a tím nás posouvat dál jako lidstvo.

Islám je stejný jako kterékoliv jiné náboženství, takže představuje stejnou hrozbu jako křesťanství, budhismus, ...

Islám ne, fanatismus/fundamentalismus ano.

Islám, jako učení vycházející z Koránu není zlo! Zlem a hrozbou ho dělají zfanatizovaní lidé, kteří se odločili od původní nauky. Česká republika v současnosti není ohrožena těmito lidmi, protože je neatraktivní pro přistěhovalce. بسم الله الرحمن الرحيم

Já se chtěla narodit v muslimské zemi,ale aspoň se zajímám.

Jsem proti multi-kulti, ale tu histerii kolem islámu nechápu. Média nás straší fanatickými islamisty, přitom to neni tak hrozné. Myslím, že fanatici se najdou ve všech možných komunitách i u nás v ČR. Přirovnal bych to k tomu, jak Hitler strašil Němce Židama, komunistama apod. A nemluvě o tom, že Al-Kaidu a podobé teroristické skupiny podporuje CIA.

Jsou další a mnohem závažnější hrozby pro českou společnost.

každý by měl věřit, v co chce

Multikulturalismus je obecně obohacující a prospěšný, přispívá učení a růstu.

Na Islámu nic špatného není

Náboženství jako takové neohrožuje nic. Ohrožujícím faktorem jsou fanatici, kteří jsou součástí všech náboženství.

názor, že islám je nebezpečný je většinou zastáván lidmi, kteří a) nemají žádné informace o islámu b) snáze podléhají mediální kampani c) potřebují jasně daného, lehce identifikovatelného nepřítele, který je ve společnosti minoritou.

Nechápu účel dotazníku

není důvod...

Nevidím v něm hrozbu, je to prostě náboženství, jako každé jiné.

neznám osobně žádného islamistu, neslyšela jsem o žádných problémech s nimi.

Osobní zkušenost.

Poočet přistěhovalců v ČR setrvale klesá. Nebezpečím tedy jsou přistěhovalci pouze v hlavách magorů z Úsvitu.

Pretoze islamska komunita v Cechach, nie je velmi pocetna.

Procento lidí vyznávající Islám je tak malé, že to ani není možné.

přečetl jsem si celý Korán, uvažoval jsem i jednu chvíli o konverzi k Islámu. Všechno může být použito i zneužito, záleží komu se to dostane do ruky. Příklad štěpení atomu = buďto to vyrábí elektřinu nebo je z toho automová bomba. To samé, poznal jsem i na svoji kůži život ve 2 islámských zemích formou dovolené. Každý týden se setkávám s několika muslimy. Líbí se mi, jak se starají o svoji rodinu/děti.

Samotné náboženství je ok... Problém jsou fanatici teroriste

Stále věřím, že pokud budeme tolerantní, budou tolerantní i "čeští" muslimové. Alespoň ti, se kterými se setkávám (pracuji s cizinci), tolerantní jsou. Co se týče ostatních muslimů žijících jinde ve světě, nemohu soudit, protože nemám dostatečný rozhled. Modlím se za mír.

V současné společnosti, která je založena na multikulturním soužití je Islám, stejně jako v minulosti, pouze dalším mocenským hráčem. Existuje drobné ohrožení od militantních či ortodoxních větví Islámu, nicméně toto nebezpečí vyzařují i další náboženská uskupení.

Velice složitá otázka, můj názor je takový, že je to v lidech, dokud neplatí, že všichni vyznavači islámu jsou hrozbou (potažmo nebezpečím), nedovolím si za hrozbu označit islám.

Žádné náboženství samo o sobě nepředstavuje hrozbu jakékoli společnosti. Případnou hrozbu může znamenat pouze jeho ideologické zneužití, například radikální interpretace s cílem mobilizovat a ovládnout věřící.

4. Pokud k tomuto tématu chcete ještě něco napsat, zde je prostor.

pokud nechcete, pokračujte na zbývající demografické otázky

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

...

Avšak v souladu s příslovím "nepřítel mého nepřítele je můj přítel", kdy za velkého nepřítele považuji křesťanství, je pro mě islám bližší.

Díky za dotazník.

hrozbu české společnosti představuji JAKÉKOLIV náboženství. Čím je radikálnější tím je větší hrozbou.

Islám je super náboženství

Islámský svět a jejich hodnoty se zásadním způsobem neslučují s hodnotami a tradicemi naší západní demokratické společnosti. Myslet si že se dokáží propojit je BLBOST která nás může dost mrzet.

Je to náboženství a mnoho Čechů si myslí,že je ze všech náboženství nejhorší. Já si nemyslím!

Je velmi zobecňující položit otázku stylem "je islám ohrožením nebo není" - za určitých podmínek může být velmi ohrožující, ale také být nemusí - v zemi, kde je muslimů jen hrstka. Pokud by se jejich procento výrazně zvýšilo, pak by záleželo na tom, jací muslimové by zde žili, jakým stylem by svou víru prožívali ... stejně jako u jakékoli jiné náboženské skupiny - potenciálně nebezpeční mohou být i katolíci nebo třeba pastafariáni - vše je v lidech, kteří si nějak vykládají určitou věrouku.

Mě osobně různá náboženství nevadí... ale vadí mi, když se jednotlivci i národy snaží přesvědčit ty druhé, že jejich Bůh - víra - náboženství - je to nej... ať si každý věří v co chce a necpe to druhým ...

Myslím, že je nebezpečný také z toho důvodu, že se toto téma podceňuje..

Nezaměňujme islám s extremismem, který může mít jakoukoli záminku.

Očko za očko

Pokud se přistěhují, budou si své dělat za zavřenými dveřmi své domácnosti, ok, ale chodit ven s burkou a stavět muslimská centra či chrámy, to ne. Mají se přizpůsobit, jsou jen hosté.

Pokud zde chtějí žít jiné kultury, musí se přizpůsobit té naší, to se nedá nic dělat, doma jsme tu my, oni jsou jen na návštěvě

Problém není v netoleranci naší společnosti vůči islámu/muslimům, ale v netoleranci islámu/muslimů vůči nám, pokud se jich kdekoli v Evropě usídlí výraznější procento.

Problémem jsou na světě vždy jen jednotlivý lidé. Nikoliv samotné směry. Neměli bychom nenávidět islám, ale radikální vedoucí síly. Neměli bychom nenávidět chyby EU, ale lidi, kteří za touto devastační politikou stojí.

Rozhodně nestavět mešity v ČR!

V západní společnosti je v přítomnosti rozšířená islamofobie, která je podporována a rozdmýchávaná i oficiálními státními institucemi (např. policejní razie v mešitě)

Více se mne můžete zeptat na mojí mailové adrese blecha-petr@seznam.cz

Vyplňto.cz — komplexní realizace online průzkumů Přihlášení do klientské sekce Nová registrace Úvod Průzkumy Dotazníky k vyplnění Archiv výsledků Testy Licence Jak na to Rady a tipy FAQ Nápověda Ceník Kontakt Představuje Islám hrozbu české společnosti? Konec vyplňování 31. 05. 2014 22:30, výsledky budou veřejně přístupné. Počet otázek: 7 Průměrná doba vyplňování: 00.02:33 nepovinná otázka 4. Pokud k tomuto tématu chcete ještě něco napsat, zde je prostor. pokud nechcete, pokračujte na zbývající demografické otázky Pokračovat Ukončit vyplňování dotazníku a smazat vyplněné hodnoty Zadavatelka průzkumu Michaela Ledvinova E-mail ochráněn z důvodu spam robotů - opište jej prosím. Prosím o šíření dotazníku Share on facebookShare on twitterMore Sharing Services 2 Spojte se s Vyplňto.cz Diskuse k tématu Jméno: Zpráva: Poslat zprávu HTML značky nepovoleny. Diskuse k tématu Představuje Islám hrozbu české společnosti? zatím neobsahuje žádné příspěvky. Nahoru Facebook Twitter RSS - aktuální průzkumy RSS - veřejné výsledky Obchodní podmínky Mobilní aplikace Partneři Doporučení & reference Pro školy Přihlášení respondentů Globální statistiky © Marek Demčák 2008 - 2014. Číslo registrace na ÚOOÚ: 36627. Vyplňto.cz poskytuje 70% slevu na licenci PREMIUM po předložení karet ISIC/ITIC/IYTC/ALIVE/EURO<26. TOPlist

Z rasismu je mi fyzicky špatně. Všichni jsme lidé...

Zákaz jejího vyznávání by byl vhodný.

5. Jsem

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
žena7552,82 %53,19 %  
muž6747,18 %47,52 %  

Graf

6. Je mi

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
18 - 29 let7250,7 %51,06 %  
30 - 49 let5236,62 %36,88 %  
15 -17 let74,93 %4,96 %  
50 a více let64,23 %4,26 %  
0 -14 let53,52 %3,55 %  

Graf

7. Mám

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
VŠ vzdělání (studuji VŠ)8358,45 %58,87 %  
SŠ vzdělání (studuji SŠ)4632,39 %32,62 %  
ZŠ vzdělání74,93 %4,96 %  
Jsem vyučený (jsem v učení)64,23 %4,26 %  

Graf

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Segmentační otázka č. 1
Segmentační otázka č. 2
Segmentační otázka č. 3

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Nebyly nalezeny žádné zajímavé souvislosti mezi odpovědmi.

Zjišťování závislostí odpovědí

Pomocí této funkce můžete analyzovat vztahy mezi různými odpověďmi. V části A vždy vyberte jeden výrok (odpověď na určitou otázku), který Vás zajímá. V části B poté zaškrtněte odpovědi, u kterých předpokládáte, že by mohly mít nějakou souvislost s odpovědí z části A. Po stisku tlačítka Analyzovat na konci formuláře se dozvíte sílu závislosti A na B.

Tip: Delší vysvětlení i s příklady naleznete v nápovědě

A) VYBERTE ODPOVĚĎ (VÝROK), KTERÁ VÁS ZAJÍMÁ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky tyto výroky sloučíte (logická spojka NEBO), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek docílíte vytvoření kombinovaného výroku (logická spojka A).

1. Máte pocit, že Islám představuje hrozbu české společnosti?

5. Jsem

6. Je mi

7. Mám

B) DEFINUJTE SKUPINU RESPONDENTŮ NA ZÁKLADĚ ODPOVĚDÍ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky skupinu respondentů rozšíříte (podskupiny respondentů budou sloučeny), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek skupinu zúžíte (použije se podskupina respondentů vyhovující všem otázkám).

1. Máte pocit, že Islám představuje hrozbu české společnosti?

5. Jsem

6. Je mi

7. Mám

C) KLEPNUTÍM NA TLAČÍTKO SPUSŤTE ANALÝZU ZÁVISLOSTI

Analýza Vám řekne, zda má Vaše definice skupiny respondentů nějaký vliv na Vámi vybraný výrok.

Zdroje respondentů

Níže uvedený seznam obsahuje odkazy na nejvýznamnější stránky, ze kterých přišli respondenti (dle refereru):

Z bezpečnostních důvodů nejsou zobrazeny kompletní adresy, ze kterých uživatelé přišli, ani minoritní zdroje respondentů. V případě následování odkazu z outlooku, icq nebo použití firewallu obvykle není možné zdroj zjistit. Jedná se o statistiku návštěvnosti dotazníku, nikoli jeho úspěšného odeslání (z různých zdrojů mohla být úspěšnost vyplnění dotazníku různá). Údaje tedy mohou sloužit pouze pro velmi hrubou orientaci.

Citace

Ledvinova, M.Představuje Islám hrozbu české společnosti? (výsledky průzkumu), 2014. Dostupné online na https://islam-hrozba.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.