Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > Jak má vypadat skutečný muž?

Jak má vypadat skutečný muž?

Víte, že... si na Vyplňto.cz můžete zdarma vytvořit vlastní dotazník?

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Luboš Čermák
Šetření:11. 04. 2016 - 11. 05. 2016
Počet respondentů:84
Počet otázek (max/průměr):1 / 1
Použité ochrany:žádné
Zobrazení otázek:celý dotazník najednou
Návratnost dotazníků:27,2 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.02:01
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

Jak má vypadat skutečný muž je dotaz hlavně PRO ŽENY, které chtějí vidět a vnímat ve svém okolí gentlemany. 

Veřejný názor je velkým předpokladem k přetvoření starých myšlenkových vzorců mužů na svěží a atraktivní směr. Chcete potkávat opravdové chlapy? A víte jak mají vypadat, jaké mají mít vlasnosti? Nenechte si to pro kamarádky, s nima problém nevyřešíte. Miřte na správný cíl. POUZE JEDNA OTÁZKA, POUZE PÁR VTEŘIN. Tak málo stačí k prvnímu kroku uzdravování celé společnosti. 

Odpovědi respondentů

1. Jak má podle tebe vypadat skutečný muž?

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

:D

---

?

..

"Skutečný muž" je fikce.

ako ja :D

amururny

Být milý, inteligentní, galantní, musí o sebe s mírou pečovat, vysoký, svalnaté tělo.

cas

Fešák (což je individuální), elegantní, vzdělaný, ohleduplný, samostatný, nebojí se domácích prací, zajímá se o partnerku, ale umí se i poprat, když je nejhůř. Zajímá se o svět kolem sebe, dá se s ním domluvit. A není to bábovka, co se bojí ozvat, když něco slíbí, že udělá netrvá mu to půl roku a více, není to egoista, puntičkář a rejpal.

fuck gender roles

Fyzicky - by mal mat urcitu fyzicku kondiciu a byt upravney, ale nie prehanane ( vona, ciste oblecenie, sprcha kazdy den staci) Citovo - dobry, trplezivy, mat zmysel pre humur, disciplinovany, vediet sa presadit ako chlap bez potreby kricat alebo zhadzovat niekoho / vydierat Spravenie - nebyt citovo chladny objat, otvorrit dvere, drobne gesta,ktore jednoznanne urcuju rozdiel medzi prijemnym a neprijenym chlapom, vulgarne slova vynechat v pritomnosti zien Vyska, farba vlasov a oci atd by som hodnotila az hodnoteni prvych 3 bodov

Gentleman

Hodný a milující jako ten můj :)

hodný, veselý, se smyslem pro humor, milující svou partnerku a děti, věrný, zásadový, pracovitý

homo sapiens s mužskými pohlavními orgány? moc nechápu otázku, nevím, jak by se měla "skutečná" žena lišit od prostě "ženy" a "skutečný muž" od "muže", ...nebo "skutečný muž od skutečné ženy"

charismatický ostře řezaný horal v dobrém outfitu

Charismatický, hodný, inteligentní, pracovitý, spolehlivý, nesmí být lakomý.

Chytrý, hodný, pěkný, svalnaty, ale ne zas moc, pěkný obličej, a aby nezahejbal

Jak se má chovat? jako feminista :(

Jako můj manžel

Jako normální hezký chlap

jako skutečný muž :-)

jako ty

Jako ty??? :-)))

kawaii

Každý člověk je skutečný. Pro mě je nejdůležitější, aby byl každý sám sebou.

kytarista, dlouhé vlasy, svalnaté ruce

má být gentleman, samostatný, milý, hodný, chytrý, hezký, inteligentní má mít smysl pro humor, nesmí být zženštilý, nesmí nosit ten moderní culíček, ale měl by mít delší vlasy

Má být urostlý, hodný, zkušený, vychovaný. Měl by mít zdravé sebevědomí. Měl by být šikovný ohledně opravování rozbitých věcí. Měl by mít selský rozum a mít úctu k ženám. Musí se umět postarat o svoji ženu a rodinu. Měl by být prostě ta zeď, o kterou se žena může kdykoliv opřít. Zeď, která zůstane stát ať se děje, co se děje. :) To je pravej chlap.

Ma kopie by byla idealni :)

Má mít penis

Má respektovat rozdíly mezi ženou a mužem a má být gentleman.

Měl by mít penis.

Měl by být k ženě pozorný, milující, naslouchat jí, občas jí trošku rozmazlovat, měl by jí být oporou a podporovat jí v jejích přáních a snech

Mel by byt takovy, jaky by chtel byt.

měl by mít pevnou vůli, schopnost odříkání, být silná osobnost, vnímavý, citlivý, ale silný, musím cítit, že je pro mě oporou a že mě "ochrání".. musí mít smysl pro humor shodný s mým... rozhodně by to měl být ochranitel, ne přelétavý namyšlený zženštělý frajírek:-) a vzhledově se mi samozřejmě musí líbit, ale to nemá smysl vypisovat, to je čistě individuální

Měl by to být muž, který ví, co chce a taky si za tím jde. Mělo by z něj vyzařovat charisma,rozhodně musí mít stejný smysl pro humor, jako mám já. Měl by být hravý, ale v potřebné chvíli zodpovědný a zkrátka takový, že se na něj mohu spolehnout. Vzhledově musí být vyšší, než jsem já. Musí to být pořádný chlap, nejlépe svalnatý, ale není to podmínka. Černé vlasy a modré oči výhodou :)))

Mel by umet naslouchat a vnimat potreby a nazory partnerky, byt tolerantni, ochotny ke kompromisu. Mel by na nej byt spoleh, mel by si umet vzdy najit cas na sve blizke. Take by mel byt pozorny - gentleman, pomoci zene do kabatu, nemluvit s ni sproste, atp. Mel by o sebe primerene pecovat (tzn. lehce se navonet - ne prevonet, trochu premyslet, co si vezme na sebe za obleceni, atp.). Mel by byt aktivni, obcas se trochu pohnout (nemusi to byt zadny svalovec, na druhou stranu neni zrovna pritazlive, kdyz jen sedi u TV). Mel by umet uznat svoi chybu, sam sobe se zasmat, mit smysl pro humor. Nemel by ale ve vsem ustoupit, vyhovet kazdemu prani, skakat presne tak, jak zena piska - zachovat si dustojnost, sve nazory, vlastni osobnost. Mel by mit trochu vseobecny prehled, aby se s nim dalo o mnohem hovorit.

Milý k ženám, zprvu nepřístupný, avšak měl by umět roztát. Tichý, na první pohled nijak zajímavý, ale ve skutečnosti nejúžasnější člověk. Měl by se umět o sebe (popř. i o svou dívku) postarat, ať se nesnaží machrovat. Důležitá je věrnost a oddanost věci, ne moc vysoké ego.

Musi mit statnou postavu

Muz vo svojej sile, vedomy si seba,svojich kvalit,schopny celit aj v tazkym situaciam, sucitny a schopny prejavit pocity ked je potreba

Muž který drží slovo, je na něj spolehnutí, umí se postarat o rodinu.

Muž má být čistý, ne moderně oblečený a nevyholený vlasy strijkem-žádná pomáda. Měl by se starat o své tělo aby bylo zdravé a funkční. Mě se líbí, když má muž trochu bříško a velký lýtka. Měl by být komunikativní a umět řešit společné problémy, měl by naslouchat, stejně jako očekává, že bude vyslechnut. Upřímný, věrný....základní rodinné hodnoty v pořádku. Umět rozesmát a být zdvořilý, protože pokud chce vedle sebe dámu, měl by se k dámě umět chovat a to platí i obráceně, ze strany dam. Měl by být akční, řešit záležitosti a být oporou v nesnázích-i obráceně samozřejmě. Nechávat bytí, stejně jako žena jemu, svobodu a prostor pro seberealizaci :D

n

Nadherný, může byt silnější, hlavni je charisma !

Nejde o vzhled, ale o chovani. Musi si zeny vazit, znat zaklady slusneho chovani, umet v cemkoli pomoct, byt oporou a verny.

Někdo o koho se mohu opřít a umí podpořit když je potřeba ... Umí být partnerem

nemá to být žádný "gentleman", ale prostě nejlepší kamarád, se kterým si rozumím ve všem včetně sexu

Nežensky, ale upraveně.

opak tebe

Pokud jde o vzhled - má být vysoký alespoň 180 cm (má osobní preference vzhledem k mojí výšce), s přiměřenou vahou (ani hubený, ani tlustý), nejlépe atletická postava. U starších mužů je důležitější charizma, než vzhled, přesto by měl muž zapadat do určité škatulky (neměl by mít nadváhu, měl by být upravený, mělo by na něm být vidět, že o sebe pečuje, měl by dbát na dobré oblékání). Skutečný muž má úroveň, umí se chovat, je úspěšný, ví, co chce, umí si za tím jít. Zároveň je v pohodě, vyrovnaný, přátelský, inteligentní. Umí se chovat k ženě i k ostatním mužům s úctou. Taky umí projevit své city, pokud je to potřeba. Nepodléhá stereotypům, je přizpůsobivý.

Povahově - čestný, zodpovědný, inteligentní Nějaký ten šarm a gentlemanské vystupování... To by taky nebylo od věci.

Předně bych chtěla říct, že muži by byli gentlemani, jen jim to my ženy často neumožňujeme. Muž by měl věřit sám v sebe, být zdravě sebevědomý v tu chvíli se nepotřebuje opírat o názory druhých. Má umět ženu rozesmát a zároveň jí podpořit. Budu teď mluvit z vlastní zkušenosti. Bohužel mladí "kluci" (věkově pod 35 let) nemají to, co ti starší, těžko říct, zda je to stylem, výchovou, dobou.. nevím. Bojují se mnou v názorech, tvrdí, že žena, která si jde za cílem a úspěchem je emancipovaná a chlapa nepotřebuje. Opak je pravdou. Potom se setkám s mužem 40cátníkem a ten mi věří, podporuje mě v tom co dělám, dodává mi odvahu, sílu, energii a stojí při mě. Umí mi říct svůj názor a nestydí se za něj. Zároveň se mnou filosofuje o životě a probírá různé pohledy na věc. To o čem neví neháže za hlavu, ale poslouchá a snaží se učit a posouvat dále. Můj skutečný muž si umí se vším poradit, ničeho se nebojí, je manuálně zručný a chytrý. Já k němu vzhlížím. Otevírá mi své srdce a já vím, že v něm mám místo. Za to ho respektuji a vždy se k němu ráda vracím. Skutečný muž mě musí umět pomilovat a postarat se o mě, když já nemohu. Potom mu snesu modré z nebe. Důležitý je vzájemný respekt, úcta. :-)

sebevědomě, charismaticky, přístupně, přitažlivě

Skutecny muz je pritel a nejlepší kamarád v jednom

Skutečný muž by měl především mít "koule" na správným místě. A v daných situacích by neměl vypínat mozek.

skutečný muž by se měl umět především zvořile chovat,měl by být slušný,nelhat,nemusí to být nutně model,ale měl by vyzařovat určité charisma.

Skutečný muž nelže, nepodvádí, nekrade, je galantní k ženám, umí se postarat o rodinu, je inteligentní a není sobecký.

skutečný muž, by měl být charismatický, upřímný, veselý, mít smysl pro humor. Měl by umět pracovat rukama a být trochu kutil.

Spolehlivý, vnímající, ženě oporou. Musí být schopen samostatné existence, tzn. nebýt závislý např. na mamince, schopný samostatných rozhodnutí.

spolehlivý, zábavný, záživný, charismatický, inteligentní, rozvážný, zdvořilý, okouzlující, s nadhledem a přehledem

Starostlivý, hodný ale dominantní, aby uměl sjednat pořádek, vnímavý, upřímný, pohledný (:) ).

Starostlivý, zodpovědný, slušný, pomáhá ženě v domácnosti i s dětmi

statečně, čestně, velkoryse

Statný, tmavý vlasy, zarostlý, ne moc svalnatý, prostě normální chlap

swag, milý, sexy, romantický, skvelý sex.

Tak, jak byli CHLAPI v šedesátých letech, ne jako ti dnešní - většinou zženštilé holčičky s hysterickými reakcemi a bez úcty k ženě i bez úrovně celkově.

tak, že když ráno vstanu, je mi s ním dobře, cítím se svá.

to je tajné

To, že si zadavatel myslí, že existuje něco jako "skutečný muž" a že po něm dokonce ženy (či muži) touží, vypovídá více o něm, než o respondentech.

Třeba by si měl umět správně napsat své jméno, když už zadává průzkum. ;-)) Měl by být přirozeně sebevědomý, tolerantní a soucitný a alespoň průměrně inteligentní.

Umytý. S upravenými vlasy. Krátké nehty. Ideálně voní. Nebo aspoň nepáchne. Usmívá se.

V jakékoliv životní situaci by měl v ženě která je po boku podporovat a zdůrazňovat její ženskost.

Věk minimálně 40 let, ideálně i víc, se vzhledem muže, tzn. žádný piercing, žádný gel nebo dokonce barva ve vlasech, žádné vyholené podpaží nebo dokonce nohy, žádná drobná holčičí postava, ale chlapská, nejlépe i schopnost vykonávat činnosti, které opravdoví chlapi prostě umí, aniž by byli v tomto oboru vyučeni: např. vyměnit pneumatiky a brzy na autě, udělat elektroinstalaci v domě, zvládnout jednoduché zednické práce,... Pokud zvlášť první část popisu "muž" nesplňuje, tak to není muž, ale pouze kluk.

Velké péro. Nic víc!

Vtipný (smysl pro humor), samostatný (žádný mamánek), ne vulgární, nestydí se za své city, empatický, nesobecký, dbá o sebe (tak akorát, žádný metrosexuál), občas galatní, schopný postarat se o rodinu.

Vtipný, galantní, pozorný, upřímný

vtipny, nebojacny, rozumny, mel by vedet co chce

Vypadat? To jako fyzicky? - vysoký (stačí vyšší než jeho partnerka), atletické postavy (aby bylo vidět, že na sebe dbá, sportuje), usměvavý osobnost - hodný, ochotný, starostlivý o svou ženu, zábavný, aktivní, inteligentní

Vysoký, svalnatý, upravený.

Záleží na věku a také na jeho osobních prioritách. Obecně bych řekla, že by měl být aspoň základně upravený a čistý a mít čisté boty. To je něco, co může zvládnout člověk jakéhokoli věku a i bez velkých finančních prostředků. Po stránce "vnitřního" vzhledu by měl mít životní nadhled, umět si ze sebe udělat legraci, být zodpovědný a pracovitý, ochranitelský a trochu taky romantik, to není nikdy na škodu :-).

zdravě sebevědomý (žádný zakomplexovaný chudák ani macho), fyzicky přiměřeně zdatný (stačí forma odpovídající normálnímu aktivnímu životu), vhodně upravený vzhledem ke svému fyzickému typu, profesi, situaci (špindírové a metrosexuálové jsou vyloučeni), vždy s dobrým vystupováním a dodržováním zásad etikety (neurvalci a nevychovanci nikoho neoslní)

zdravý a chytrý

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Nebyly nalezeny žádné vhodné segmentační otázky.

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Nebyly nalezeny žádné zajímavé souvislosti mezi odpovědmi.

Zdroje respondentů

Níže uvedený seznam obsahuje odkazy na nejvýznamnější stránky, ze kterých přišli respondenti (dle refereru):

Z bezpečnostních důvodů nejsou zobrazeny kompletní adresy, ze kterých uživatelé přišli, ani minoritní zdroje respondentů. V případě následování odkazu z outlooku, icq nebo použití firewallu obvykle není možné zdroj zjistit. Jedná se o statistiku návštěvnosti dotazníku, nikoli jeho úspěšného odeslání (z různých zdrojů mohla být úspěšnost vyplnění dotazníku různá). Údaje tedy mohou sloužit pouze pro velmi hrubou orientaci.

Citace

Čermák, L.Jak má vypadat skutečný muž? (výsledky průzkumu), 2016. Dostupné online na https://jak-ma-vypadat-skutecny-muz.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.