Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > Jaký byl rok 2018?

Jaký byl rok 2018?

Víte, že... si na Vyplňto.cz můžete zdarma vytvořit vlastní dotazník?

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Marek Demčák
Šetření:01. 01. 2019 - 22. 01. 2019
Počet respondentů:556
Počet otázek (max/průměr):11 / 8.79
Použité ochrany:žádné
Zobrazení otázek:celý dotazník najednou
Návratnost dotazníků:49,4 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.07:31
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF-1 PDF-2 PDF-3 PDF-4 PDF-5 PDF-6 PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

Vážené respondentky, vážení respondenti,

přelom roku je ideálním časem k tomu, abychom se ohlédli za tím, co se nám v uplynulém roce povedlo či naopak nepovedlo.

Budu velmi rád, zúčastníte-li se níže uvedeného průzkumu, ve kterém se s pomocí 11 otázek snažím monitorovat spokojenost obyvatel České republiky s vývojem v zemi v uplynulém roce, ale také jejich spokojenost s jejich vlastním životem.

Dotazník je zcela anonymní a jeho výsledky si budete moci na Vyplňto.cz prohlédnout v úterý 22. ledna 2019. Dotazník je tentokrát určen pouze obyvatelům ČR.

 

Poznámka: Téměř stejný průzkum byl realizován na přelomu let 2013/2014, 2014/2015, 2015/2016, 2016/2017 a 2017/2018, opět budete moci porovnat výsledky.

Instrukce pro vyplnění dotazníku (nápověda)

Vážené respondentky, vážení respondenti,

přelom roku je ideálním časem k tomu, abychom se ohlédli za tím, co se nám v uplynulém roce povedlo či naopak nepovedlo.

Budu velmi rád, zúčastníte-li se níže uvedeného průzkumu, ve kterém se s pomocí 11 otázek snažím monitorovat spokojenost obyvatel České republiky s vývojem v zemi v uplynulém roce, ale také jejich spokojenost s jejich vlastním životem.

Dotazník je zcela anonymní a jeho výsledky si budete moci na Vyplňto.cz prohlédnout v úterý 22. ledna 2019. Dotazník je tentokrát určen pouze obyvatelům ČR.

 

Poznámka: Téměř stejný průzkum byl realizován na přelomu let 2013/2014, 2014/2015, 2015/2016, 2016/2017 a 2017/2018, opět budete moci porovnat výsledky.

Odpovědi respondentů

1. Zamyslete se nad uplynulým rokem 2018. Které okamžiky a události zpětně považujete za celospolečensky nejvýznamnější, na které by se nemělo zapomenout?

Tato otázka je nepovinná - nechcete-li se dlouze zamýšlet, klidně ji přeskočte. Zde prosím uvádějte jen události, které se týkaly většího počtu lidí, nikoli pouze Vás nebo Vaší rodiny. Můžete použít i odrážky nebo napsat každou událost na samostatný řádek. Události mohou být samozřejmě jak pozitivní, tak negativní.

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

Volby

- Aféra MeToo - volební vítězství Donalda Trumpa - klimatické změny

- Brexit

- pokračující aféra Čapí hnízdo A. Babiše - krize na Krymu - teroristické útoky - neklid na některých místech světa

- Prezidentská volba, znovuzvolení MZ - aféry premiéra Babiše, protibabišovské demonstrace - nejvíce slunečných dnů v historii - konec kariéry Gabriely Soukalové

- přežití vlády - zpřísnění podmínek pro poskytování hypoték a zvyšování sazeb čnb

- vítězství Miloše Zemana v prezidentské volbě navzdory masírovce mainstreamových médií, řady politiků, herců, zpěváků, umělců, sportovců aj. - výsledky komunálních voleb a drtivé vítězství ANO navzdory.....(lze dát rovnítko s první odrážkou)

- volba prezidenta - vytvoření vlády s podporou komunistů - sto let od vzniku Československa - účinnost GDPR - kauza ohledně A. Babiše ml.

- volby prezidenta - migrace

- znovuzvolení p. Zemana prezidentem (neg.) - oslavy 100. výročí republiky - nová Babišova vláda (neg.) - ekonomický růst ČR

-ekologie, omezení plastů, omezení ohňostrojů

-Prague Playoffs (parkur v O2 areně)

100 let české republiky

100 let Československa obecně, to si, myslím, stojí za zmínku.

100 let naší republiky 1. start rakety Falcon Heavy

100 let od vzniku Československa

100 let od vzniku Československa

100 let republiky

100 let republiky

100 let výročí republiky

100 leté výročí vzniku Československé republiky. Rozhodně by se nemělo zapomínat na naše kulturní dědictví, naší mentalitu a uznávané hodnoty. Určitě bychom měli zůstat věrní České republice a jejím zvyklostem. Určitě bychom měli zůstat hrdí vlastenci. Pomáhat ano, ale vždy s rozumem a jen těm, kteří pomoc skutečně potřebují. A rozhodně bychom se už měli přestat chtít někomu zalíbit a čekat od toho prospěch.

100 výročí vzniku republiky

100 výročí vzniku republiky, ekonomický růst, problémy premiéra (Čapí hnízdo atd.), Miloš Zeman na hradě a jeho rozdělování společnosti

100 výročí založení Československé republiky

100 výročí založení československého státu a doprovodné kulturně společenské akce. 150.výročí založení Národního divadla. Zásadní změna ve společenské situaci - sestavení vlády ČR na třetí pokus.

100. výročí založení republiky

5.unora 2018 jsem upadl

Anexe Azovského moře Ruskem bez odpovídající reakce zbytku společnosti.

Ani nevím...

Ano, nebylo líp.

Babiš a jeho syn (veskrze negativní). Zemanovo znovuzvolení (veskrze negativní). Zemanovo a Babišovo vyjadřování o odpůrcích (veskrze negativní).

Babiš a Zeman - devils brothers

Babišovy kauzy, vražda Jána Kuciaka

celosvětově mě napadá olympiáda, královská svatba ve VB, a uvězněný fotbalový tým dětí v thajsku a následná záchranná operace. V ČR mě napadá jen kauza Babiš a jeho "nemocné" děti, která s trochu štěstí přispěje ke zvýšení skepticismu vůči jeho osobě.

demonstrace proti Andreji Babišovi

Demonstrace proti Ondrackovi a Babisovi

Dostala jsem se na střední školu Našla jsem si přítele

Důležité bylo, že se společnost začala probouzet a dávat najevo, že naše země nemá dobré vedení. Ta změna nálady ve společnosti dává naději, že "se nedáme".

Důvěra menšinové vládě

Ester Ledecká na zimních Olympijských hrách

Ester Ledecká vyhrála dvě zlaté medaile ve dvou různých sportech na olympiádě! Zemřel Avicii. :(

Iron Maiden v Praze, zlato Ester Ledecké z lyží

komunální volby

Konečně ve volbách nevyhráli zloději.

migr krize

Milion chvilek pro demokracii

Milión chvilek pro demokracii

Muslimové útočí na evropu migrací, útoky muslimů na lidi, Problémy způsobené EU, brexit, papež podlejzá muslimům

Narození vnoučete

našlo se téměř 50 % voličů, kteří odmítli prezidenta Zemana vznikl Deník N

negativní - neprošel zákon o zákazu cirkusů se zvířaty, výsledky voleb pozitivní - zákon EU o zakázání jednorázových plastů

Negativní - proruské a pročínské směřováná

Negativní: hysterie v českých médiích a společnosti ohledně migrační krize (+ k tomu naprostá neinformovanost o reálné situaci); ostuda pokud jde o vedení českého státu (Zeman + Babiš) Pozitivní: výborná ekonomická, bezpečnostní i zdravotní situace v ČR (ve srovnání s historickým vývojem nebo řadou ostatních zemí světa), kterou si ale skoro nikdo neuvědomuje a jenom tu pořád na něco nadáváme a stěžujeme si světové události by byly spíš na knihu...

Nesouhlasím s Babišem,který je trestně stíhaný ač svoji manipulaci s voličem popírá. Nesouhlasí ,také s tím že bychom migranty z islámských zemí měli neomezeně přijímat.Jsme křesťanská Evropa.Celá staletí se snažíme uchránit,před Islámem a s jejich manipulací a nyní je přijímáme, a ,klaníme se jim....

nešťastná volba prezidenta; výbuch metanu; vražda novináře na SK (Jána Kuciaka) a jeho přítelkyně; povolení pro ženy řídit auto (Saudská Arábie); výročí invaze vojsk (50té); 100 ČR

Nová práce Rozchod s přítelem 2 úspěšně sezóny v soutěžení Ukončení studia Konec kouření

nová vláda volby

Olympiáda, úmrtí známých osobností, jiné sportovní úspěchy našich sportovců, krize vlády, volby, ...

Opakovaně neslušné výroky pana prezidenta ve veřejnoprávních médiích, úmrtí českých vojáků na zahraničních misích, celková politická situace - trestně stíhaní politici, házení špíny jeden na druhého... a nic se nevyřešilo v podstatě, Ester Ledecká jako olympijská medailistka...

oslava 100 let ČSR

Oslava 100 let republiky

Oslava stého výročí založení republiky

oslavy 100 let založení republiky

oslavy 100. výročí republiky ve všech různých podobách

Oslavy sto let Československa - pozitivní Znovuzvolení Miloše Zemana prezidentem - negativní

oslavy sto let republiky demonstrace Milion chvilek pro demokracii protistátní činnost prezidenta (ve vztahu k Rusku a Číně) posun v případu Čapí hnízdo

oslavy výročí

Oslavy vzniku republiky, upálení Jana Palacha.

oznámení omezení plastů velkých společností, andrej babiš stále premiérem - kokot zeman stále není mrtev

Páně Babišův přístup k sestavování vlády

Politické a vojenské události ohledně Ruska a Blízkého východu.

Poukazani na problem exekuci Vysoka zamestnanost->vysoke najmy a 0 socialnich bytu Dlouhe sestavovani a duvery vlady

Pozitivní - 100 let výročí republiky, obrovský úspěch Ester Ledecké na ZOH Negativní - vítězství Miloše Zemana v prezidentských volbách i jeho následující vystupování až do současnosti, trestně stíhaný premiér Babiš

Prezidenstské volby Kauza Babiš a Krym Začal se více řešit plastový odpad v oceánech

prezidentské volby teplé počasí osmičková výročí - především 100 let od založení samostatného Československého státu

Prezidentské volby

Prezidentské volby 2018

Prezidentské volby, sleva na jízdném pro studenty,...

První rok, kdy skupina osob dosáhla toho, aby byl stíhaný premiér v činné službě. První rok, kdy se zájmové skupině osob dovolilo to, aby působili na Vládu ČR prostřednictvím útoku médií a dosáhli přijmutí zákona o jednotlivci. První rok, kdy občané pochopili, kdo připravil samet. První rok, kdy si jiní občané sametem …. A to vše v zájmu se dostat zpátky ke korytům, odkud byli vykázání po skoro třiceti letech vodění po poušti.

Regionální volby

Rozdělení společnosti po zvolení prezidenta ČR Občanské nepokoje v souvislosti s premiérem A. Babišem

Sestavování vlády a co při té příležitosti poslanci o sobě (svých stranách) prozradili aniž by chtěli

sport-Ester Ledecká-Olympiáda a 2 zlaté medaile politika-dlouhá "vláda" vlády bez důvěry PS

srát na politiku

sucho

Tanečky kolem Brexitu

teroristické útoky

Umrtí Stephena Hawkinga, Komunální volby, Několikanásobné mezinárodní ostudy (převážně Zemana, o něco méně Babiše)

Určitě dnes již historické události let 1918, 1948,1968.

Určitě to byly důstojné oslavy 100 let založení naší republiky ve větších místech Dále s tím související výsadba Lip republiky na mnoha místech u nás

už je vše zapomenuté

V celku pozitivní.

V naší republice opětovné zvolení Ing. Zemana prezidentem republiky. Domnívám se, že významně ovlivnilo další politický i ekonomický vývoj v zemi. Příznivci se radují a sčítají pozitiva. Odpůrci se snaží pozitiva vysvětlit jako negativa a prezidenta odvolat nebo donutit k odstoupení. Demokratický blok se zcela demokraticky a jakýmikoli prostředky snaží zvrátit výsledky demokratických voleb. Nesouhlasí s mírnou většinou těch hloupějších občanů a nejraději by je zbavil volebního práva, protože jsou tak hloupí, že volí jinak než elita a tím dokazují svou tupost.

V negativním smyslu znovuzvolení p. Zemana prezidentem

Volba prezidenta

volba prezidenta ostuda kolem Babiše a Čapího hnizda totální kolaps D1 ke konci roku

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Volba prezidenta - na tuto ostudu bychom neměli zapomenout!

Volba prezidenta a parlamentní volby, jakkoli byly negativní. Smrt dvou českých vojáků. Smrt Jána Kuciaka a intervence české investigativní novinářky Pavly Holcové, která s ním na případu pracovala.

volba prezidenta M. Zemana - pro mě pozitivní

Volba prezidenta republiky - ovlivní další vývoj země. Postupné klimatické změny - dlouhotrvající sucho a horko.

Volba prezidenta. Volby do obecních zastupitelstev.

volby

Volby

volby

volby

volby - prezidenstské i komunální

Volby - prezidentské, komunální

volby a jak se chovali politici bohužel stále pokračující hrubnutí a vulgarizace společnosti

volby do sněmovny

Volby zastupitelství obce Volby prezidenta Udržení ekonomického rozvoje a růstu HDP, velmi nízké nezaměstnanosti Setrvání společnosti na demokratických hodnotách

volby, teroristické útoky, přírodní katastrofy,

výhra Ledecké na olympiádě

výročí 100 let Československa volby (prezidentské, obecní a městské, senátní) 2 olympijské medaile Ester Ledecké vyhlášení válečného stavu na Ukrajině

Výročí 100. let republiky Volba prezidenta ČR Setkání Donalda Trumpa a Kim Čong-una

Výročí okupace

Výsledek voleb.

výsledky voleb do parlamentu a volba prezidenta - bohužel negativní výsledky

Významná výročí - 1968, 1918

Začátek a konec špatného vztahu Začátek nového skvělého vztahu

Zeman vyhrál, Ukrajinské lodě zajaty, tsunami v asii a etna v itálii

Znovuzvolení Miloše Zemana českým prezidentem Senátní a zastupitelské volby Brexitové tanečky Sucho v ČR

znovuzvolení Zemana, inaugurace Trumpa, sestavování vlády s důvěrou (ČR)

znovuzvolení Zemana, sestavení polokomunistické vlády, kauza Čapí hnízdo, vražda Jana Kuciaka, setkání Trump-Kim

Zvolení M. Zemana podruhé prezidentem. Summit Trump - Kim v Singapuru

Zvoleni Milose Zemana prezidentem Protesty proti Babisovi

Zvolení prezidenta republiky Vláda Andreje Babiše Úmrtí slavných lidí

Zvolení Zemana opět prezidentem. Babišova kauza se synem.

Zvolení Zemana presidentem. Příklon ČR k oligarchii, změny na nejvyšších postech, odboj proti Babišovi. Komunální volby. Konference o klimatu v Katowicích. Vražda Jána Kuciaka. Sucho. Kůrovec.

zvolení Zemana za prezidenta - nejnegativnější událost

Žádný pokrok u trestního stíhání premiéra republiky

Že se začaly některé země konečně bouřit proti molochu EU.

2. Obecně vzato, byl pro Českou republiku (jako celek) rok 2018 dobrým rokem?

Odpovězte čistě pocitově.

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
spíše ano29052,16 %52,16 %  
spíše ne14926,8 %26,8 %  
určitě ano498,81 %8,81 %  
nevím447,91 %7,91 %  
určitě ne244,32 %4,32 %  

Graf

3. Které z následujících 42 událostí se Vás v roce 2018 týkaly?

Projděte si prosím níže uvedený seznam, a u každé události zaškrtněte, zda se Vás v roce 2018 týkala. Minimální počet zaškrtnutých odpovědí je "0" (nic z uvedeného Vás nepotkalo), maximální počet 42.

Nepovinná otázka, respondent mohl zvolit více z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
četba zajímavé knihy41976,32 %75,36 %  
návštěva kulturního představení nebo sportovního utkání36967,21 %66,37 %  
návštěva města z cizího státu (třeba jen na víkend)28752,28 %51,62 %  
alespoň týdenní dovolená v přírodě27950,82 %50,18 %  
nalezení nových přátel27850,64 %50 %  
přispěl(a) jsem na charitu alespoň 500 Kč16530,05 %29,68 %  
alespoň týdenní dovolená u moře16129,33 %28,96 %  
nalezení nového koníčka (pletení, stavba modelové železnice,...)11320,58 %20,32 %  
podal(a) jsem sportovní výkon, na který jsem pyšný/á10519,13 %18,88 %  
získání zaměstnání10018,21 %17,99 %  
ztráta přátel9617,49 %17,27 %  
úmrtí v rodině9517,3 %17,09 %  
pořízení domácího mazlíčka (psa, kočky,...)8415,3 %15,11 %  
delší nemoc nebo úraz (1 měsíc léčení a více)7413,48 %13,31 %  
úmrtí domácího mazlíčka6912,57 %12,41 %  
plánované (chtěné) zhubnutí o 5 a více kg5610,2 %10,07 %  
úspěšné dokončení školy5610,2 %10,07 %  
začátek studia nového jazyka539,65 %9,53 %  
nástup na novou školu529,47 %9,35 %  
rozchod s dlouhodobým partnerem/partnerkou448,01 %7,91 %  
seznámení s partnerem/partnerkou (trvající déle než 3 měsíce)427,65 %7,55 %  
osamostatnění se od rodičů (odstěhování, nalezení práce,...)397,1 %7,01 %  
narození dítěte346,19 %6,12 %  
ztráta zaměstnání315,65 %5,58 %  
daroval(a) jsem krev315,65 %5,58 %  
svatba305,46 %5,4 %  
neúspěšné dokončení školy213,83 %3,78 %  
osamostatnění dítěte (odstěhovalo se, našlo si práci,...)203,64 %3,6 %  
plánované (chtěné) zvýšení váhy o 5 a více kg183,28 %3,24 %  
stal(a) jsem se obětí trestného činu (vyšetřovala policie)142,55 %2,52 %  
začal(a) jsem kouřit (alespoň 1 cigaretu týdně)122,19 %2,16 %  
přestal(a) jsem kouřit112 %1,98 %  
začátek podnikání91,64 %1,62 %  
sponzoroval(a) jsem politickou stranu nebo politika alespoň ve výši 500 Kč71,28 %1,26 %  
poškodily mě sankce EU - Rusko (propuštění, menší výdělek,...)71,28 %1,26 %  
zasáhla mě přírodní katastrofa (povodně, velký vítr,...)71,28 %1,26 %  
odchod do důchodu61,09 %1,08 %  
rozvod50,91 %0,9 %  
ukončení podnikání40,73 %0,72 %  
prohra v loterii, soutěži, kasinu (celkem alespoň 100 000 Kč)40,73 %0,72 %  
vydělal(a) jsem na sankcích EU - Rusko30,55 %0,54 %  
výhra v loterii, soutěži, kasinu (celkem alespoň 100 000 Kč)30,55 %0,54 %  

Graf

4. Existují-li nějaké další události roku 2018, o které se chcete podělit, můžete je zmínit zde:

Pokud Vám u předchozí otázky něco významně chybělo, můžete to doplnit zde. Buďte prosím struční a nemusíte být příliš konkrétní (odpovědi na tuto otázku budou veřejně přístupné, dbejte na anonymitu odpovědi).

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

9.zaří 2018 jsem neupadl

Absolvovala autoškolu - získaní řidičského průkazu

Autonehoda návštěva 9 států překonání sám sebe

běžela jsem Velkou Kunratickou po 10 letech.

byla jsem na svatební cestě po západu usa + havaj=) byl to náš první rok v manželství.

Dokončení bakalářské práce

Dost jsem přibrala

dostavba rodinného domu a přestěhování se mimo město

dovršila jsem životní jubileum a mile mě překvalipa štědrost okolí

Mne osobně nijak nepostihly, ale otřásly mnou záplavy na Mallorce

Moje děti spolu začaly plynule mluvit cizím jazykem.

Náhlá závažná nemoc. Sice vyléčená bez následků, ale lekla jsem se.

Nalezení Boha.

Náročnější práce zdravotních sester bez ohledu na jejich praxi a znalosti.

narození dítěte v roli vnučka

Našla jsem přírodní možnosti ke zlepšení chronických zdravotních problémů, kde léky pouze stabilizovaly stav

návštívila jsem hodně koncerty

Ne

nedokončení školy, především

nic, předchozí otázka taky nic

nové tetování, návštěvy psychoterapeuta

Nucené přesťehovani za levnejsim ba okraj Prahy a 2h dojizdeni do prace

Otěhotnění

Otehotneni

otěhotnění, začátek stavby domečku, povýšení v práci

potraty

Poznani sami sebe Vetsi sebevedomi Nemoc v rodine Poznani nejlepsiho pritele Novy konicek Zhubla jsem 17 kg Novy sport Novy jazyk

promoce dětí

První sex?

přípravné kurzy na nové povolání, přestěhování se do jiného města, prodání nemovitostí

Příšerné chování prezidenta. Ostuda premiéra. Špatné výsledky Sparty.

Rozvedla jsem se jen kvůli státnímu systému s exmanželem jsme spolu pořád a máme se pořád stejně rádi, jen sociální systém je takový, že pokud jste v nouzi tak se o vás nepostará protože jste dva...

Rozvod rodičů - povinnost starat se o domácnost a sourozence

Složení profesní zkoušky

sousedé dokončili stavbu a nastěhovali se

spousta emočních zvratů - vztahy; neúspěšné státnice...

stala jsem se tetou nejmladší dítě šlo do školky domluvila jsem si návrat do práce po dlouhých letech na rodičovské

Stěhování

Studium v zahraničí, zvýšení platu

sucho, nebyla na zahradě úroda

svatba dítěte

Svatba sestry

Těhotenství Dokončení rekvalifikačního kurzu

Učím se rusky pro případ že bych musel utíkat před agresí USA, muslimů, EU, NATO, nebo sociálních úřadů co berou děti jako Barnevernet. Utíkal bych do Ruska, protože bych tam mohl svobodně žít v bezpečí a v přírodě a je to blíž než do Canady, která je druhou možností, ale je za mořem. Navíc rusko je mi bližší kulturně a jazykově.

Udržení si vztahu a přátel Postup do dalšího ročníku VŠ

Úmrtí kamaráda

úmrtí spolužačky

Úraz při sportu, který mi znepříjemňuje běžně vykonávané činnosti.

Úspěšná maturita

úspěšná obchodní transakce - prodej bytu a vyrovnání všech dluhů v rodině a u přátel

Úspěšné dokončení autoškoly

Úspěšné pokračování ve studiu

vážná nemoc v rodině

Velká spousta drobných úrazů, nemoc domácího mazlíčka, problémy v práci

volba prezidenta ČR

Vrátili jsme se k sobě s manželkou po 18 měsících odloučení.

Vyhrál Miloš Zeman.

vyjasnění si vztahu s rodiči úplný přechod k vegetariánství

vyšší prémie než za r. 2017

xxx

zapojení do politického života na komunální úrovni

Zasnoubení

závažné onemocnění blízké osoby

zhoršující se politická situace v ČR, atmosféra strachu a nenávisti, nehospodárné chování vlády, podvody ministrů a jejich rodinných příslušníků a spolupracovníků

Získání samostatného bydlení.

Změna mého chápání vztahu k lidem (nejen okolí, obecně k homo sapiens sapiens)

Změna zamestnani

změna zaměstnání

znovunalezení starého koníčka

Zvýšení mzdy, hezké nové dárky

5. Obecně vzato, byl pro Vás (osobně) rok 2018:

Odpovězte čistě pocitově.

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
spíše dobrý26146,94 %46,94 %  
velmi dobrý11921,4 %21,4 %  
naprosto průměrný9216,55 %16,55 %  
spíše špatný6511,69 %11,69 %  
velmi špatný193,42 %3,42 %  

Graf

6. Kdo v roce 2018 nejvíce ovlivnil Váš život?

Tato otázka je nepovinná, můžete uvést jméno všeobecně známé osobnosti (např. politika, filozofa,...), člena rodiny (otec, matka, bratr,...) nebo sebe (já).

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
4217,07 %7,55 %  
Manžel156,1 %2,7 %  
Přítel145,69 %2,52 %  
Dcera83,25 %1,44 %  
rodina62,44 %1,08 %  
Přítelkyně62,44 %1,08 %  
partner62,44 %1,08 %  
Syn62,44 %1,08 %  
Matka52,03 %0,9 %  
Manželka41,63 %0,72 %  
ostatní odpovědi děti
Přátelé
otec
vnuk
Jaroslav Dušek
moje děti
partnerka
prace
kamarádka
matka, partner
Kamarádi
Bývalý přítel
Partner a zatím nenarozené dítě
Prace ,rodina,kamaradi
Bývalá přítelkyně, současná milenka
Lenka a Vojta z Adecco
nová žena
Můj syn
můj partner a koučka
kamarád (konkrétní)
Absolvovani studia, chozeni na psychoterapie
máma
babička
já sám
sestra
já a partnerka
sestra,synovec
Exmanžel
Smrt prarodicu
asi můj nynější partner
já sám, ale v součtu několik dalších osob
můj vyučující na VŠ
spolužáci ze střední, rodina, přátelé z divadel
Kolegyně v práci
bývalý přítel, nejlepší kamarádka
papež František
Píča
Nová spolužačka.
Přítel, mamka
já, nejlepší kamarádka
dcera, práce, škola, já
kamarád
kolegové
žena
prezident, Babiš, já
sebevzdělávání v oblasti osobnostního rozvoje, koučink, mindfulness, nenásilná komunikace - kurzy
bývalý partner a pachatel trestného činu, jehož jsem se stala obětí
Kateřina Krainová
nový šéf
Naše nové štěně, které jsme si donesli před vánocemi 2017
můj milenec
Asi nikdo
politika, deti
Bůh, rodina, snoubenka, šéfová, přátelé
Manzelka
přítel, dcera
má novorozená dcera
Já, manželka, Haruki Murakami
dědeček
Paul
usmíření se synem
Rolling Stones
Ježíš
ředitelka školy
já sama a moje dítě
Bůh. Partnerka. Přátelé v církvi.
Moje dcery.
koupený dům
Bývalá přítelkyně
Můj čerstvě narozený syn
manžel, další partneři, já
nikdo
Moje učitelka a kamarádka v jedné osobě
zesnulá manželka
Velké zderavotní problémy v rodině, žena, tchýně, tchán.
xxx
Mamka a kamarádka
Syn, manžel. Bohužel i politici, často negativně.
blízká přítelkyně Katka
rodiče
štěstí
pes, partner
Zeman, hrabiš
přítelkyně a já
Já sama
Bůh
nadřízený
Byvala kolegyne
zemřel mi otec
Mí čtyři psi.
další dítě
ředitelka DD
Ten velkej šutr, co minul Zemi jen o kousek :-)
Můj partner
Kylux fandom
bratr
já, manžel
bývalá kamarádka a nový přítel
Matka - negativně, já sama - pozitivně
Muj pritel
Jaromír Soukup
Bratr mého spolužáka
Změna stavebního zákona - pracovně = víc práce
volby
BŮH, LIDÉ, RODINA
Karl Marx
Manzel, novorozeny syn
Noví přátelé
můj pobyt na taiwanu
narození syna
Tyler Joseph
Byvaly kamarad
chodnik
kolegové z práce
anime
Freddie Mercury
Mgr.Karel Bican, ted jiz zemrely emeritni biskup CCSH
odchod, smrt domácího mazlíčka - pejska
Pořízení druhého psa
naše miminko
13454,47 %24,1 % 

Graf

7. V roce 2019 bude:

Tipněte si ;-)

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
lépe27048,56 %48,56 %  
stejně23642,45 %42,45 %  
hůře508,99 %8,99 %  

Graf

8. Jste:

Tato otázka je důležitá pro hromadné srovnání odpovědí mužů a žen.

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
žena38469,06 %69,06 %  
muž17230,94 %30,94 %  

Graf

9. Kolik je Vám let?

Tato otázka je důležitá pro hromadné srovnání odpovědí různě starých respondentů.

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
18 až 27 let20035,97 %35,97 %  
28 až 37 let12722,84 %22,84 %  
38 až 47 let7112,77 %12,77 %  
48 až 57 let6712,05 %12,05 %  
méně než 18 let346,12 %6,12 %  
58 až 67 let346,12 %6,12 %  
68 a více let234,14 %4,14 %  

Graf

10. Jaké máte nejvyšší dokončené vzdělání?

Tato otázka je důležitá pro hromadné srovnání odpovědí respondentů s různým stupněm dokončeného vzdělání.

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
vysokoškolské vzdělání23942,99 %42,99 %  
středoškolské vzdělání s maturitou19635,25 %35,25 %  
základní vzdělání5710,25 %10,25 %  
středoškolské vzdělání bez maturity (vyučen)386,83 %6,83 %  
vyšší odborné vzdělání203,6 %3,6 %  
(zatím) žádné vzdělání61,08 %1,08 %  

Graf

11. V jakém kraji máte trvalé bydliště?

Tato otázka je důležitá pro hromadné srovnání odpovědí respondentů z různých krajů.

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Hlavní město Praha11420,5 %20,5 %  
Středočeský kraj8014,39 %14,39 %  
Jihomoravský kraj6110,97 %10,97 %  
Ústecký kraj447,91 %7,91 %  
Moravskoslezský kraj437,73 %7,73 %  
Kraj Vysočina325,76 %5,76 %  
Jihočeský kraj325,76 %5,76 %  
Zlínský kraj295,22 %5,22 %  
Plzeňský kraj254,5 %4,5 %  
Královéhradecký kraj244,32 %4,32 %  
Olomoucký kraj234,14 %4,14 %  
Liberecký kraj203,6 %3,6 %  
Pardubický kraj193,42 %3,42 %  
Karlovarský kraj50,9 %0,9 %  
Bydlím mimo ČR50,9 %0,9 %  

Graf

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Segmentační otázka č. 1
Segmentační otázka č. 2
Segmentační otázka č. 3

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Byly nalezeny zajímavé souvislosti u jedné otázky.

Upozornění: V případě, že se Vám u otázky zobrazuje pouze jedna odpověď, nejedná se patrně o žádná senzační zjištění. Při interpretaci výsledků se vždy řiďte také výsledky uvedenými výše - pokud určitou odpověď zvolila většina lidí, nejsou zjištění zajímavá (např. pokud je věk 90% respondentů v rozmezí 15 - 25 lety, jsou veškeré závislosti k této odpovědi prakticky bezcenné).

Tip: Vysvětlení této funkce i s příklady naleznete v nápovědě

9. Kolik je Vám let?

  • odpověď 18 až 27 let:
    • 2.6x vetší pravděpodobnost při odpovědi osamostatnění se od rodičů (odstěhování, nalezení práce,...) na otázku 3. Které z následujících 42 událostí se Vás v roce 2018 týkaly?

Zjišťování závislostí odpovědí

Pomocí této funkce můžete analyzovat vztahy mezi různými odpověďmi. V části A vždy vyberte jeden výrok (odpověď na určitou otázku), který Vás zajímá. V části B poté zaškrtněte odpovědi, u kterých předpokládáte, že by mohly mít nějakou souvislost s odpovědí z části A. Po stisku tlačítka Analyzovat na konci formuláře se dozvíte sílu závislosti A na B.

Tip: Delší vysvětlení i s příklady naleznete v nápovědě

A) VYBERTE ODPOVĚĎ (VÝROK), KTERÁ VÁS ZAJÍMÁ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky tyto výroky sloučíte (logická spojka NEBO), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek docílíte vytvoření kombinovaného výroku (logická spojka A).

2. Obecně vzato, byl pro Českou republiku (jako celek) rok 2018 dobrým rokem?

3. Které z následujících 42 událostí se Vás v roce 2018 týkaly?

5. Obecně vzato, byl pro Vás (osobně) rok 2018:

6. Kdo v roce 2018 nejvíce ovlivnil Váš život?

7. V roce 2019 bude:

8. Jste:

9. Kolik je Vám let?

10. Jaké máte nejvyšší dokončené vzdělání?

11. V jakém kraji máte trvalé bydliště?

B) DEFINUJTE SKUPINU RESPONDENTŮ NA ZÁKLADĚ ODPOVĚDÍ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky skupinu respondentů rozšíříte (podskupiny respondentů budou sloučeny), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek skupinu zúžíte (použije se podskupina respondentů vyhovující všem otázkám).

2. Obecně vzato, byl pro Českou republiku (jako celek) rok 2018 dobrým rokem?

3. Které z následujících 42 událostí se Vás v roce 2018 týkaly?

5. Obecně vzato, byl pro Vás (osobně) rok 2018:

6. Kdo v roce 2018 nejvíce ovlivnil Váš život?

7. V roce 2019 bude:

8. Jste:

9. Kolik je Vám let?

10. Jaké máte nejvyšší dokončené vzdělání?

11. V jakém kraji máte trvalé bydliště?

C) KLEPNUTÍM NA TLAČÍTKO SPUSŤTE ANALÝZU ZÁVISLOSTI

Analýza Vám řekne, zda má Vaše definice skupiny respondentů nějaký vliv na Vámi vybraný výrok.

Citace

Demčák, M.Jaký byl rok 2018? (výsledky průzkumu), 2019. Dostupné online na https://jaky-byl-rok-2018.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.