Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > Korupce ve státní správě podle studentů

Korupce ve státní správě podle studentů

Víte, že... si na Vyplňto.cz můžete zdarma vytvořit vlastní dotazník?

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Jakub Jandík
Šetření:31. 08. 2011 - 02. 09. 2011
Počet respondentů:34
Počet otázek (max/průměr):3 / 2.21
Použité ochrany:žádné
Zobrazení otázek:celý dotazník najednou
Návratnost dotazníků:64,8 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.01:06
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

Cílem dotazníku je přiblížit názory studentů SŠ a VŠ na korupci ve státní správě čtenářům webového magazínu Generace20.cz.

Dotazník obsahuje jen 2 otázky + vlastní názor. 

Pokud souhlasíte, aby byl váš názor případně zveřejněn, uveďte prosím své jméno (stačí např. J. Novák) a školu (fakulta/obor není potřeba).

 

Výsledky výzkumu jsou veřejné, k vyhodnocení dojde 2. září.

Odpovědi respondentů

1. Jak vnímáte korupci ve státní správě?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Je to strašné. Nevěřím, že situace je reformovatelná.1544,12 %44,12 %  
Je to strašné. Věřím ale, že korupčníky lze zkrotit.1441,18 %41,18 %  
Zkorumpovanost je u nás stejná jako v jiných zemích.411,76 %11,76 %  
Korupce je mediální zbraň, skutečnost tak černá není.12,94 %2,94 %  

Graf

2. Jak se politik stává zkorumpovaným?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Zkorumpovaná většina ty slušné prostě "semele".1647,06 %47,06 %  
Kdy přijde dostatečně dobrá nabídka je otázkou času.1235,29 %35,29 %  
Už je to v něm a do politiky jde zbohatnout.514,71 %14,71 %  
Stane se terčem útoků (výhrůžky, vydírání).12,94 %2,94 %  

Graf

3. Vlastní názor

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

Děsně se mi líbí ten třeťák Petr Toman, jsem z něho celá hotová...

jsou to zmrdi!!!

Korupce je dle mého názoru stejná jako v jiných zemích, rozdíl je v tom, že zatímco v cizích zemích jsou za to tvrdé postihy, v ČR se to "zamete" pod kobereček, vyšumí to... M.Kamišová JČU České Budějovice

Korupce směrem nahoru je v porovnání s menčími regiony zanedbatelná co do počtu nabídek, ovšem postihuje nás věšchny. Čím se dá korumpovat zákonodárce? Lobbyingem? Snad. Každopádně jde o tvorbu zákonů na míru (v Americe by o tom mohli vyprávět), kdežto na místním poli jde nejčastěji o zakázky, dodvatelské vztahy apod.. Takže co je horší?

Myslím, že zkorumpovaných politiků je dnes už celkem dost. Nemyslím si, že je zcela nemožné zničit korupci, alespoň částečně, ale v podstatě bych řekla, že je to tak namáhavé, složité a zdlouhavé, že nápravu této situace raději každý vzdá. Navíc je mnohdy situace tak vážná, že se člověk bojí, aby, když to přeženu, zůstal naživu, bez újmy a jiných následků.

Stačí se podívat na Západ od nás. Tam se taky korumpuje, ale už v jiné lize. Tady jsme takoví ti příštipkáři, člověk který nemá na to jít 2x týdně do lux. restaurace si najednou žije, obléká se a jezdí, jako by byl milionář. Přitom je to jen politik. Jasně, že se chodí do politiky pro peníze, kdo říká že ne, kecá a nebo o tom ví houby. Na Západě jsou v politice lidi, co si dokázali vidělat nemalé sumy i za svého profesního života - stačí se mrknout na kandidáty do Kongresu apod.. Tam jde ruku průmyslu třeba NSA, CIA atd.. podle toho, jaký sektor potřebuje USA ovládnout - viz. případ větrných elektráren vyráběných v Evropě apod..

Zkorumpovanost českých politiků je dle mého názoru poněkud větší než v jiných státech. Ale ne největší.

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Segmentační otázka č. 1
Segmentační otázka č. 2
Segmentační otázka č. 3

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Tento dotazník byl vyhodnocen jako nevhodný pro úlohu DZD (s největší pravdědpodobností jej zodpovědělo příliš málo respondentů).

Zdroje respondentů

Níže uvedený seznam obsahuje odkazy na nejvýznamnější stránky, ze kterých přišli respondenti (dle refereru):

Z bezpečnostních důvodů nejsou zobrazeny kompletní adresy, ze kterých uživatelé přišli, ani minoritní zdroje respondentů. V případě následování odkazu z outlooku, icq nebo použití firewallu obvykle není možné zdroj zjistit. Jedná se o statistiku návštěvnosti dotazníku, nikoli jeho úspěšného odeslání (z různých zdrojů mohla být úspěšnost vyplnění dotazníku různá). Údaje tedy mohou sloužit pouze pro velmi hrubou orientaci.

Citace

Jandík, J.Korupce ve státní správě podle studentů (výsledky průzkumu), 2011. Dostupné online na https://korupce-ve-statni-sprave-pod.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.