Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > Kouření a vůle přestat

Kouření a vůle přestat

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Frejk Chatka
Šetření:03. 03. 2024 - 05. 03. 2024
Počet respondentů:5
Počet otázek (max/průměr):9 / 4.2
Použité ochrany:žádné
Zobrazení otázek:po jedné otázce
Návratnost dotazníků:nelze zjistit
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.01:05
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

Kouříte alespoň krabičku denně a zkoušeli jste přestat, avšak nikdy se vám to nepodařilo? Díky náhodě jsme vyzkoušeli metodu, která by konečně mohla fungovat. 

Může za to náš kamarád, který zkoušel přestat mnohokrát, zkoušel různé přípravky, žvýkačky atd. - bezúspěšně. Říká se, že když po celý týden si nedáte ani jednu cigaretu, po onom týdnu byste již měli najít vůli dál nekouřit. Ale co ten týden? Stačí nemít přístup k cigaretám? 

Kamarád věděl, že sám vůli nenajde a potřebuje vymyslet způsob, jak zabránit tomu, aby si sám zapálil. Tak nás poprosil, zda by si nemohl u nás udělat týden "dovolenou", aby jsme ho hlídali. 

První pokus dopadl špatně, jakmile se po několika hodinách projevily absitenční příznaky, i přes naši shanu opustil dům a zamířil si to do nejbližší trafiky. 

Na druhý pokus nám tedy odevzdal peníze, karty i doklady, vše jsme zamkli do trezoru. Opět přišly abstinenční příznaky - opět vyběhl ven ... Trvalo jen desítky vteřin, než od lidí vyžadonil dvě cigarety. 

Přišel tedy s dost rázným řešením - abychom ho doma zamkli - což ovšem znamenalo vymyslet navíc, aby neutekl oknem a navíc jsme vždy alespoň jeden z nás musel s ním být neustále doma, kdyby se něco stalo. 

Nakonec jsme vybrali malou místnost v podkroví, s malým oknem. Domluvili jsme se, že mu tam po celý týden budeme nosit jídlo a vše, co bude potřebovat. 

Započal další pokus, hned další den ráno. Když mu žena nesla oběd lehce po poledni, odemkla, aby mu ho předala, okamžitě poté vystřelil z místnosti jak torpédo a zmizel z domu sháhět cigarety. 

A tak nás napadlo - kdyby to bylo promyšelné opravdu dobře, mohli bychom tím pomoci přestat kouřit i dalším lidem? Vyplňte prosím tento dotazník a uvidíme :) 

A jak to dopadlo s kamarádem? To je na delší povídání :) Až na šestý pokus jsme to vymysleli tak dobře, že se to povedlo a týden nekouřil. Po týdnu již to dál zvládl sám :) 

 

Odpovědi respondentů

1. Kolik vykouříte denně cigaret?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí a podle toho se mu zobrazily další otázky [méně než krabičku → konec dotazníku, krabičku a víceotázka č. 2].

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
méně než krabičku360 %60 %  
krabičku a více240 %40 %  

Graf

2. Jaké je Vaše skutečné pohlaví?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Muž150 %20 %  
Žena150 %20 %  

Graf

3. Kolik je Vám let?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
50 a více150 %20 %  
35 - 43150 %20 %  

Graf

4. Jak dlouho kouříte?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
10 a více let150 %20 %  
3 - 5 let150 %20 %  

Graf

5. Zkoušeli jste někdy přestat kouřit?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí a podle toho se mu zobrazily další otázky [Nezkoušel/a a nechci přestat kouřit → konec dotazníku, Nezkoušel/a, ale chci přestat kouřitotázka č. 8, Zkoušel/a - neúspěšněotázka č. 7, Zkoušel/a - úspěšně - nyní nekouřímotázka č. 6].

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Zkoušel/a - úspěšně - nyní nekouřím2100 %40 %  

Graf

6. Co Vám definitivně pomohlo přestat kouřit?

Povinná otázka, respondent musel zvolit alespoň některou z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Jiné2100 %40 %  
Jen má vůle, nic jsem k tomu nepořeboval/a150 %20 %  

Graf

7. Co vše jste zkoušel/a při skoncování s kouřením?

Povinná otázka, respondent musel zvolit alespoň některou z nabízených odpovědí nebo dopsat nějakou vlastní.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Nikotinové náplasti150 %20 %  
nic, skoncila jsem ze dne na den150 %20 %  

Graf

8. Pokud by existovala služba, popsaná pod otázkou, využili byste jí?

Představme si, že existuje služba, místo, kde Vám pomohou přestat kouřit tím, že Vás na týden někam zavřou a nebudete týden kouřit, což by mělo být dostatetečné natolik, aby dál jste to zvládl/a jen se svou vůlí. 

To místo by mohlo být nějaké pěkné sklepení, s wellnessem, barem, konzolemi, knihovnou, různými hrami a cekově vybavené tak, aby to pro Vás byla dovolená, kde si zároveň odpočinete. Bylo by Vás více náhodných lidí, takže byste se nenudili a navíc mohli poznat nové kamarády. Součástí by byly vlastní pokoje, aby měl každý dost soukromí. Jídlo a nápoje by doplňovala obsluha, stravování formou all-inclusive. Jen dveře ven by se odemkly až po týdnu :) 

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Uvažoval/a bych o tom150 %20 %  
Spíše ne150 %20 %  

Graf

9. Chcete něco dodat?

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

jde o to, zda clovek chce nebo nechce. pokud ho nuti okoli stejne se k tomu vrati

Přestal jsem po 40 letech kouření ( 15-55 )Jde to, nejhorší je prvních 5 měsíců

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Segmentační otázka č. 1
Segmentační otázka č. 2
Segmentační otázka č. 3

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Tento dotazník byl vyhodnocen jako nevhodný pro úlohu DZD (s největší pravdědpodobností jej zodpovědělo příliš málo respondentů).

Citace

Chatka, F.Kouření a vůle přestat (výsledky průzkumu), 2024. Dostupné online na https://koureni-a-vule-prestat.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.