Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > Podpora rodin s dětmi

Podpora rodin s dětmi

Víte, že... si na Vyplňto.cz můžete zdarma vytvořit vlastní dotazník?

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Pavla Stejskalová
Šetření:22. 02. 2019 - 04. 03. 2019
Počet respondentů:162
Počet otázek (max/průměr):24 / 22.48
Použité ochrany:žádné
Zobrazení otázek:celý dotazník najednou
Návratnost dotazníků:66,1 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.08:40
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF-1 PDF-2 PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

Dobrý den,

věnujte prosím několik minut na vyplnění tohoto dotazníku, který je zaměřen na podporu rodin s dětmi ze strany státu. Dotazník je určen pro respondenty s alespoň jedním nezaopatřeným dítětem. Výsledky bych ráda použila ve své diplomové práci. Dotazník je anonymní.

Předem děkuji za vyplnění. 

Odpovědi respondentů

1. Je dle Vašeho názoru podpora rodin s dětmi ze strany státu dostatečná?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
spíše ne6942,59 %42,59 %  
spíše ano4427,16 %27,16 %  
rozhodně ne3420,99 %20,99 %  
rozhodně ano159,26 %9,26 %  

Graf

2. Domníváte se, že výše finančních dávek určených pro rodiny s dětmi jsou dostačující?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
spíše ne7043,21 %43,21 %  
spíše ano4125,31 %25,31 %  
rozhodně ne3219,75 %19,75 %  
rozhodně ano1911,73 %11,73 %  

Graf

3. V čem by se podle Vás měla zlepšit podpora rodin s dětmi ze strany státu?

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

Spravedlivé rozdělení a důslednější kontroly.

Dávka by se měla více odvíjet od předchozích výdělků manželů. Je velmi demotivující, když je rodina v podstatě "trestána" za pořízení dítěte tím, že přijde o třetinu příjmů (přičemž výdaje se navýší). Navíc se i pak sníží možnost kariérního postupu rodiče, který byl na rodičovské dovolené a jeho možnost přinést do rodinného rozpočtu více financí v budoucnu.

Dostatečné dávky těm, kteří to potřebují.

Dostupnější bydlení pro mladé rodiny

Dostupnost bydlení (státní byty), zkrácené pracovní úvazky pro matky s dětmi, zvýhodněné jízdné hromadnou dopravou, dotace na kroužky a jiné zájmové činnosti

Finance určené pro děti by na děti měly být i reálně využity, takže jsem za důkladnější kontrolu státu, zda v rodinách tečou peníze "správným směrem".

Klidně snížení rodičovského příspěvku výměnou za podporu zkrácených úvazků, podpora miniškolek a jeslí, snížení daňového zatíženil, podpora firemních školek

kontrola, zda jsou finanční prostředky využity pro dítě

Lepší podmínky pro bydlení, lepší podmínky pro získání práce

Mateřská by měla být na dítě 10x vyšší než je nyní, aby se z ní zaplatily, alespoň částečně, budoucí studia na vysoké škole když stát chce mít více vysokoškoláků !!!

Měla by být přehodnocena hranice, od které rodina dosáhne na přídavky na děti, mohly by být příspěvky na sport či další vzdělávání dětí (zuš, jazykové kurzy), aby stát více investoval do dětí, které rodiče vedou k cílevědomosti a pracovitosti a u kterých je naděje, že jednou budou pracovat a tvořit hodnoty, ne jen do dětí, které z příspěvků přežívají - a celoživotně přežívat budou

Menší daně neboli větší odpocitatelna položka při výplatě muze.

Mohl by vice podporovat castecne uvazky a motivovat materske skoly a skolni drutiny k prodlouzeni pracovni doby.

Moznost dovycerpat rodicovsky prispevek na prvni dite i kdyz se narodi dalsi dite.

Možnost, aby matka mohla vydělat vedlejší příjmu, a nedanit je.

N/a

Navázat podporu na práci alespoň jednoho z rodičů - jít formou vyšších daňových slev.

navýšení finanční podpory

Nedávat dávky na ruku, ale dát je rodiči jako odpočet daně zaměstnanému rodiči. Tj reciprocita - Pracuješ podílíš se na chodu státu a společnosti, dáváš pozitivní příklad dětem? Tak tady ti dáme za tvůj projev odpovědnosti odměnu. NE že se dávají dávky nezaměstnaným! Protože nechtějí dojíždět do práce nebo jsou stále nemocní. Není tu žádná motivace být lepším člověkem a příkladem. Jen natažená ruka.

Nejen mateřská, ale i rodičovská by měla být vypočítána poměrově k platu, se stropem. Snazší a rychlejší vymahatelnost alimentů pro rodiče, kteří zůstali s dítětem samotní.

Nelíbí se mi například to, že dnes už téměř žádná normální rodička nedostane porodné. Mé babičky z toho byly v šoku a nechtěly mi to věřit, že porodné nedostanu.

Nepodporovat ty rodiny, které pouze plodí děti aniž by rodiče kdy pracovali.

nevím

odstranit sociální izolovanost matek na mateřské, obzvlášť v malých městech; zvýhodnit vzdělávání pro matky na MD/RD (např. daňovým odpočtem, uplatněním slevy, podpořit vzdělavatele, který poskytne matkám slevu či nějakou výhodu); podpořit matky na MD/RD při jakékoli zájmové aktivitě.

Omezit zasahování státních úředníků do života občanů, tj. snížit daně, zrušit dávky a dotace.

Otevírací doba školek korelující s obvyklou pracovní dobou v regionu; možnost získat podporu státu formou přídavků na děti bez ohledu na výši příjmů; exekuční srážky v jednotné výši bez ohledu na výši příjmu

Penize

plošné proplácení mimoškolních aktivit (jakýkoliv kroužek dnes znamená několik tisic Kč ročně)...

podpora mladých rodin, ne množičů

Podpora pracujících rodin a ne podpora těch co nepracuji

podpora samoživitelek a dětí, na které biologický otec neplatí alimenty a státu je to jedno

Podpora větších rodin. Rodina s jedním dítětem pořádně nechápe problematiku větších rodin.

Podpora vícečetných rodin - tři a více dětí. Hlavně v oblasti vzdělávání a mimoškolních aktivit.

podporovať a ,, inšpirovať ‘’k nečomu aby mladi ľudia nemuseli utekať za prácou do zahraničia aby mali stále zázemie doma

Podporovat ty rodiny, které to opravdu potřebuji. Ti, co jim nezbývá na jídlo, oblečení, potřeby do školy atd. A přitom třeba pracuji. Nepodporovat neprizpusobive. Podpořit rodiny s postiženými dětmi, hradit léčbu, rehabilitace a pomoc nemocným a postiženým dětem. Je toho spousta. Peníze by se měly dávat tam, kde jsou potřeba. Plus samozřejmě otázka bydlení. Pomocí mladým rodinám bydlet. Bezúročné půjčky na bydlení atd.

Podpořit alespoň porodné, na rodinné příspěvky téměř nikdo nedosáhne, novomanželská půjčka nelze pokud jeden z manželů vlastní nemovitost- a co její rekonstrukce?!

podpořit služby spojené s hlídáním dětí (jesle, školky, chúvy)

pomoct matkám samoživitelkám kterým otec dítěte neplatí výživné

Porodné by mohla dostat i žena, která rodí poprvé a poctivě chodí několik let do práce.

pro ženy např. práce z domova, pružná pracovní doba

První co mě napadá je výše Rodičovského příspěvku? Mám 7letou dceru a ani po těch 7 letech i když každoroční inflace,rostoucí výše minimální mzdy a dražování se nezastavilo,tak rodičovský příspěvek na dítě stojí..až letos uvažují o skoro nepatrném zvýšení. Má představa,že by jsme chtěli druhé dítko je hrozivá,protože finanční pomoc od státu je opravdu bídná. Druhá věc je,že ač jsme žili z jednoho platu,tak mi zamítli i hloupých 500 korun jako přídavek na dítě. Musela jsem začít chodit do práce,aby jsme neživořili.

Především bych uvítala možnost práce na 6 hodin. Plný 8 hodinový úvazek je pro rodinu s více jak 1 dítětem velmi náročný. Bylo by fajn kdyby stát podpořil zaměstnavatele, kteří tuto možnost nabízí. Dále bych přivítala minimálně 5 týdenní dovolenou, protože s dětmi máte mnoho nepředvídatelných situací, které potřebujete operativně řešit a navíc pokrytí prázdnin.

Přestat cpát cikánům s dvaceti dětmi desetitisíce, které prohrají na automatech a důsledně prověřovat sociální situaci žadatelů o sociální dávky!

přídavky na děti pro všechny bez ohledu na výši příjmů

Příspěvky na vybavení do školy (sešity, knihy, pomůcky do školy). Školné.

Přispívat více peněz rodinám které to potřebují

rodičovský příspevěk

Rodičovský příspěvek by měl záviset na tom, zda žena pracovala a zda ne. Je nespravedlivé, že ženy, které několik let pracovaly a odváděly daně, dostávají stejnou částku, jako lidé, kteří nikdy nepracovali a ani pracovat nebudou. Dále by měl stát zajistit, aby léky a potřebné věci pro dítě nebyly tak drahé. Také bych uvítala lepší propracovanost hřišť pro děti. Přijde mi špatné, ze jsou v parcích naházeny kameny, na kterých si děti mohou vážně ublížit. Místo toho, by tam mohli udělat prolézačky jaké byly dříve. A poslední pro mě hodně důležité, proč se vězni stravují za peníze státu a děti ve školkách jedí za peníze rodičů? Nad tím by se měl nekdo zamyslet.

rychlejší vyřizování dávek na péči o děti (ZTP), mírnější kritéria pro porodné (aby na něj mělo nárok více rodin)

Snizit davky, zlepsit oteviraci dobu skolek, zjednodusit podnikani

Spravedlivější výše dávek odvíjející se od výše příjmu. Nedávno jsme počítali, že pokud by manžel bral v oráciměsíčně o 100- 300 Kč méně, tak bychom dostali každý měsíc o 1600 více jako přídavky na děti, což by znamenalo že bychom měli o více než 1000,- každý měsíc jen tak zadarmo. Z toho vyplývá, že spoustu rodin s přídavky na děti má celkový příjem větší neż mnohé rodiny, které na přídavek na děti nedosáhnou, a ještě se pro ně plánují další výhody, které ony rodiny bez přídavků mít nebudou, potažmo v nestátních organizacích už je mají. Myslím, że by měl přídavek na dítě s výší platu klesat tak, aby max. dorovnal příjem rodiny bez přídavku, stejně tak s porodným. To se nás netýkalo, ale známým uteklo kvůli pár desetikorunám, a 13 000 už fakt poznat jde... Taky rodičovský příspěvek mi připadá divně nastavený, kdyby se nám mladší dítě narodilo o trochu později, dostali bychom o necelých 70 000 více, kdyby nebylo předčasně narozené, tak o nějakou menší část, ale přece nebudeme plánovat dítě s kalendářem a kalkulačkou v ruce...

Stát by měl podporovat rodiny kde oba pracují

Stát by měl podpořit rodiny s dětmi ve všech možných oblastech. Zvýšení plateb na děti, daňové úlevy, úlevy rodičům s malými dětmi v zaměstnání.

uzákonění kratší pracovní doby

V dávkách pro rodiny s postiženými dětmi

v nicem

Vadi mi, ze stat podporuje pouze rodiny, kde rodice nepracuji. S manzelem cely zivot pracujeme, ac za maly plat a nedostali jsme od statu nikdy nic. Napriklad porodne bychom uvitali, limit pro dosazeni jsme pretahli o par korun. Diky nastavenemu neplanujeme druhe dite, protoze si ho nemuzeme dovolit.

ve větším daňovém zvýhodnění pracujících rodičů

ve všem

Ve vyšší kotrole vůči zneužívání dávek

Větší daňové úlevy pro pracující rodiče. Přídavky na děti pouze pro pracující, ale pro všechny, bez ohledu na výši příjmů. Vyšší přídavky na děti, viz Rakousko.

Větší finanční příspěvek na rodičovský příspěvek při mateřské a výhodnější podmínky při získání přídavků na děti, příspěvky na bydlení pro rodiny s dětma

Větší podpora matek s více dětmi.

Větší rovnost podpor mezi rodinami. Podporovány jsou rodiny, které společnosti nic nepřinášejí, jen ji ždimají.

Větší slevy na daních pro pracující rodiče

Vice kontrol nepoctivcu, ochota podat informace o nároku na úřadě, vše vysvětlit, hlavně samozivitelky, často netuší na co mohou mít nárok a bylo by fajn kdyby stát platil alimenty za neplatice a pak to po nich vymahal...

Více přispívat na vzdělání dětí i mimoškolních aktivit.

Vprispivani příspěvků na zdravotnictví ohledně deti

Vybudování finančně dostupných zájmových kroužků, klubů pro děti

VÝHODNĚJŠÍ PŮJČKY PRO MLADĚ RODINY VÍCE PODPORY RODIN S DĚTMI

Vycházet vstříc matkám s dětmi v zaměstnání

vyssi penezita podpora - kompenzace chybejiciho prijmu pri rodicovske dovolene

Vyšší dávky pro matky samoživitelky Silnější kontrola podpory Romů

vyšší finanční dávky, možnost být s dětmi doma dýl

Vyšší rodičovský příspěvek, porodné i těm, kteří celý život poctivě pracují, pomoc matkám po mateřské začít znovu pracovat (pokud nemají možnost vrátit se do staré práce)

Zajisteni skolek a jesli s malymi skupinkami, zkvalitneni skol, sirsi nabidka krouzku a sportovniho vyziti...

Zajištění dostatku míst v mateřských skolach

Zamerit se na podoru porodnosti a manzelstvi.

zaměřit se na rodiny s dětmi, které spadají do šedé zóny - rodiče vydělávají jen o něco málo než je životní minimum, takže nedosáhnou na dávky, ale zároveň má rodina problémy s financováním svých základních potřeb

zlepšení možnosti dosažení hypotéky, aby mladé rodiny mohli mít vlastní bydlení a ne být odkázáni na nájmy

zvýhodněné půjčky pro mladé rodiny

zvýhodnění pro zaměstnavatele podporující rodiče

Zvýhodnění rodin, kde rodiče nebo matky samozivitelky pracují. Lidem, kteří odmítají práci bych dávky nedávala.

Zvýšení daňového zvýhodnění na vyživované dítě, větší podpora jeslí.

Zvýšení RD; doplaceni RD v případě, ze se narodí mladší sourozenec, nebo částku převést do další RD, zvlášť pokud matka nemá nárok na MD.

Zvýšení RP, zkrácená pracovní doba, nižší daně pro dětské potřeby

Zvýšit příspěvek na rodičovskou dovolenou, nebo mateřskou péči.

Zvýšit výši finančních částek pro rodiny s dětmi..

4. Jaký je Váš názor na zavedení tzv. "otcovské dovolené"?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
rozhodně souhlasím9860,49 %60,49 %  
spíše souhlasím4829,63 %29,63 %  
spíše nesouhlasím148,64 %8,64 %  
rozhodně nesouhlasím21,23 %1,23 %  

Graf

5. Myslíte si, že je podpora rodin s dětmi rozdělena v ČR spravedlivě?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
ne11872,84 %72,84 %  
nevím2314,2 %14,2 %  
ano2112,96 %12,96 %  

Graf

6. Je dle Vašeho názoru spravedlivý výpočet peněžité podpory v mateřství z platu v zaměstnání?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
ano9156,17 %56,17 %  
ne, výše mateřské by měla být pro všechny stejná3823,46 %23,46 %  
ne2213,58 %13,58 %  
nevím116,79 %6,79 %  

Graf

7. Na jakou oblast pro rodiny s dětmi by se měl podle Vás brát větší zřetel?

Povinná otázka, respondent musel zvolit alespoň některou z nabízených odpovědí nebo dopsat nějakou vlastní (min. 1).

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
výhodnější půjčky pro mladé rodiny8049,38 %49,38 %  
navýšení počtu školek a družin7848,15 %48,15 %  
sociální byty pro rodiny s dětmi6037,04 %37,04 %  
azylové bydlení pro rodiny s dětmi v nepříznivé situaci4527,78 %27,78 %  
více podporovat rodiny s větším počtem dětí3823,46 %23,46 %  
sociální asistence v rodinách, například pomoc s hospodařením rodiny3119,14 %19,14 %  
vyšší podpora zaměřená na pěstounské rodiny2616,05 %16,05 %  
zvýšení počtu sociálních pracovníků na odborech sociálních věcí106,17 %6,17 %  
není třeba na žádnou oblast brát větší zřetel95,56 %5,56 %  
Motivovat zaměstnavatele ke zkráceným úvazkům 10,62 %0,62 %  
Vice jesli10,62 %0,62 %  
Podpora zkrácených pracovních úvazku 10,62 %0,62 %  
cenové zvýhodnění na vzdělání pro matky na MD/RD10,62 %0,62 %  
Daňové úlevy z platu měsíčně.10,62 %0,62 %  
sociální asistence v problémových rodinách10,62 %0,62 %  

Graf

8. Pobíráte některou z níže uvedených dávek státní sociální podpory?

Povinná otázka, respondent musel zvolit alespoň některou z nabízených odpovědí nebo dopsat nějakou vlastní (min. 1).

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
žádnou13180,86 %80,86 %  
přídavek na dítě1911,73 %11,73 %  
porodné74,32 %4,32 %  
příspěvek na bydlení42,47 %2,47 %  
Rodičovský příspěvek42,47 %2,47 %  
dávky pěstounské péče21,23 %1,23 %  
rodičák10,62 %0,62 %  
Rodičovský příspěvek-jsem na mateřské10,62 %0,62 %  

Graf

9. Využíváte některou z níže uvedených daňových slev?

Povinná otázka, respondent musel zvolit alespoň některou z nabízených odpovědí nebo dopsat nějakou vlastní (min. 1).

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
daňové zvýhodnění na vyživované dítě10766,05 %66,05 %  
žádnou4427,16 %27,16 %  
školkovné4024,69 %24,69 %  
sleva na manželku/ manžela s nízkými příjmy1811,11 %11,11 %  
odborové příspěvky10,62 %0,62 %  
ZTP10,62 %0,62 %  
Ostatní daňové úlevy se snad netýkají sociální podpory rodin s dětmi, ne? Nebo moje investiční životní pojištění, které si odčítám z daní, má nějakou souvislost s podporou rodin s dětmi? 10,62 %0,62 %  

Graf

10. Má finanční podpora státu pro rodiny s dětmi ve Vašem případě vliv na počet plánovaných dětí?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
rozhodně ne6439,51 %39,51 %  
spíše ne4024,69 %24,69 %  
spíše ano3119,14 %19,14 %  
rozhodně ano2716,67 %16,67 %  

Graf

11. Myslíte si, že jsou sociální dávky na podporu rodin s dětmi v ČR zneužívány?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
rozhodně ano7848,15 %48,15 %  
spíše ano5533,95 %33,95 %  
spíše ne2817,28 %17,28 %  
rozhodně ne10,62 %0,62 %  

Graf

12. Máte nějaký návrh na zamezení zneužívání sociálních dávek pro rodiny s dětmi?

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

1. Porodné na první dítě všem nebo nikomu 2. Příspěvek na dítě/děti v případě, že je alespoň jeden rodič řádně zaměstnán(nebo je na úřadě práce dobu kratší jak jeden rok) 3. Přídavky na děti zrušit úplně a o poznání více zvýhodnit děti při slevě na daních

Ano aby to přestali využívat Romové

Ano jak jsem psal motivovat lidi k odpovědnosti za své skutky a za svou rodinu a děti - ukázat jim směr, že pracovat není podřadná činnost a práce nesmrdí. Že jestli se chtějí mít lépe musí pracovat a práci hledat a chtít aby měli lepsí plat. Je správné aby rodič pracoval a dával tak dobrý příklad svým dětem. Zvýší to zaměstnanos, uvolní trh s bydlením, povede to k vyšší odpovědnosti jednotlivce za své skutky a za svou rodinu.

častější neplánované návštěvy sociálních pracovnic v rodinách

Dávat místo financí naturálie v přídělových intervalech.

Dávky pouze pro ty, kteří se snaží pracovat, posílají děti řádně do školy.

Dávky přidělovat cíleně.

Dle mého by bylo žádoucí časově omezit délku doby, po kterou je možno pobírat sociální dávky. Nahrává to šedé ekonomice.

Dohlížet a kontrolovat, aby dávky byly skutečně pro potřebné - rodiny v soc. situaci, potřebné děti.

dostatečnou kontrolu využívání dávek pro potřeby dětí

důsledně kontrolovat využití dávky v rodině

Důsledné prověřování žadatelů

důslednější kontrola

Hlavne nemnozit a nezneuzivat tu danú situáciu ale treba sa aj starať a nežiť zo sociálnych dávok

Je to těžké, ale asi větší kontrola využívání dávek a jejich odebrání v případě neposílání dětí do školy apod.

kontrola využití prostředků, případné odebrání finančních prostředků při zneužití

Kontrola...

Kontroly sociálně slabých rodin, zda o děti skutečně dobře pečují a dávky účelně využívají pro potřeby dětí - pokud ne, dávky odebrat, nebo je poskytovat v poukazech či hmotné podobě, aby je rodiče nemohli propít a prokouřit.

Kontroly v domácnostech (kdo tam bydlí, jaké je vybavení domácnosti - luxusní, drahé, atd.)

Lepe se zamerit na jejich rozdelovani

Lepší kontroly ze stran sociálních úřadů

meli by je dostavat ti kdo pracuji a odvadeji si zdrav, soc pojisteni a dane

N/a

na omezenou dobu, potřeba aby se klient snažil zaměstnat. Třeba i brigádně ale alespoň nějaká aktivita. Páce je dost a každý zdraví může pracovat, třeba i výpočet dávek (výše) podle předchozího platu, pokud nedal výpověď z vážných důvodů. Prostě takový nějaký systém jako podpora v nezaměstnanosti

Naapada me zavedeni kontrol, jestli jsou udaje uvedene ve formularich pro ziskani davky skutecne pravdive. Kontroly v miste skutecneho pobytu.

Namatkova kontrola domácnosti, zda jsou dávky opravdu využity ve prospěch dítěte.

Návrh nemám

Ne

ne

Ne

ne

Ne, je to o lidech, kteří jsou 40 let zničení komunismem.

Nevim

nevím

Nevím. Ale hlavně by ta dávka měla prospět dítěti, pro jeho lepší život, vzdělání.

nezvyšovat sociální dávky, ale finance dát do zvýšení kvality služeb rodinám (jesle, školky, kvalitní školy, hlídání dětí)

Opět, zvyhodnit pracující rodiče.

plošné snížení a cílené rozdělení

pobirani davek pouze na 3 deti. Od 4. vyse davky nedavat. Zamezilo by se tomu, aby si nektere rodiny delali 10 deti jen kvuli davkam

Pobírat dávky jen nějakou dobu, pomoct se zaměstnáním

Podpora pracujících rodicu

Podpora prevazne slevami na dani ci danovym bonusem

Podrobnější a častější kontrola rodin, které pobiraji dávky.

Prispevky omezit pouze na 2(3) deti.

Přísnější kontroly sociálních pracovníků.

Rodina s postiženým dítětem by měla mít nárok na dávky. Rodina s malým příjmem ( rozumějte příjem ze zaměstnání) by měla mít nárok na dávky. Rodina která dlouhodobě nepracuje a není státu prospěšná, by nárok mít neměla.

Snížit daně, zrušit dávky a dotace.

Sociální dávky by měly být závislé na tom, jestli byly rodiče zaměstnaní alespoň po dobu jednoho roku před narozením dítěte

Sociální dávky pouze pokud má matka/rodiče odpracovaný určitý počet let. Místní šetření. Matka samozivitelka si najde přítele, který vydělává, ale ona to nepřizná, tak pobírá dávky.

Spíše nechápu o kolik jsou zvýhodněny romské rodiny. Prý se jim proplácí vše.Dokonce na koupaliště s dětmi chodí rodiny zdarma. Pobírají neskutečné dávky. Jak to?

Stropování, vazba veškerých přídavků výlučně na odpočet z daní.

Tam kde rodiče nepracuji, nedostali by nic

Určit maximální výši podpory, když nikdo nepracuje a pracovat nechce.

větší kontrola skutečného využití dávek i nepřímá

větší kontroly

větší podpora úplných rodin - neberou se schválně, aby brali dávky, a v tom případě podmínkou, že jeden partner pracuje na plný úvazek, pokud tomu nebrání jiné okolnosti (nemoc, dlouhodobá závažná nemoc dítěte apod)

Více se zaměřit na to, jak jsou dávky využívány romskými rodinami.

vykastrovat cikorky

Vyplácet rodinám, kde rodiče byli zaměstnaní

Vyšší kontrola u lidí, jež o dávky žádají

Zásadní změna v příspěvku na bydlení, tak aby nebyly započítávány jen osoby s trvalým pobytem, ale aby byli v rodině vždy započítání oba rodiče, až na výjimku, kdy prokáží, že spolu skutečně nebydlí.

Zneužívání jen pro určitou skupinu lidí (nepracujici)

Zohledňovat například snahu najít s zaměstnání a nespoléhat pouze na dávky.

Zrušit v první řadě příspěvek na bydlení, který nastavoval naprostý idiot. Aby bylo legálně možné, že chlap s vysokým příjmem pronajme svůj byt své partnerce a hodí si trvalý pobyt k rodičům, a žena pak vesele klidně 7 let pobírá mnoho tisíc měsíčně PnB, protože je doma s dětmi a pro příspěvek se berou pouze lidé s trvalým pobytem.... Za tohle bych věšela za žebra do průvanu

13. Co si myslíte o vyplácení některých sociálních dávek pro rodiny s dětmi ve formě poukazů místo peněz?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
spíše souhlasím6540,12 %40,12 %  
rozhodně souhlasím5030,86 %30,86 %  
spíše nesouhlasím3823,46 %23,46 %  
rozhodně nesouhlasím95,56 %5,56 %  

Graf

14. Zdůvodněte prosím stručně Vaši odpověď na předchozí otázku (poukazy místo peněz):

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

"Zneuživatelé" za ně alkohol a tabákové výrobky koupí jen sporadicky

Aby jen část lidé dostávali ve formě peněz.

Aby nebylo možné peníze utratit lehkovazne, za hazard, alkohol a cigarety.

Aby nešlo koupit cigarety a alkohol ci drogy a automaty

Aby neutratili peníze za alkohol, .. a pak znovu nežadali na jídlo.

Aby si zarto nekupovalki chlast cikani

Alespon ze to museji rodice nakoupit potrebne a ne utratit vse za alkohol, cigarety a herni automaty.

Aspoň to rodiče neutratí za alkohol,cigarety,drogy....

Automaty,cigarety,alkohol

Budou méně zneužívány

Dle toho co by to bylo za poukázky, a zda by se za ně daly koupit jak potraviny, drogerie a oblečení. Nebo by to bylo omezené

Hlavně si myslím že toho zneužívají Romové a lide s okraje společnosti.

Jako normální mamina,která nakupuje převážně jídlo a potřeby do domásnosti by mi bylo jedno v jaké podobě dostanu peníze do domácnosti/jídlo.

jen se s nimi kupčí

Když už budou chtít použít finance na jiný účel, bude jim cesta k podvodu znepříjemněna směnou poukazů za peníze.

kšeftuje se s nimi, stačí kouknout na bazoš

kupovali by opravdu věci pro děti

Lidé, co pobírají dávky by je neměli utrácet za alkohol a cigarety

Lidi si tím nezaplatí taxíka, kterým jedou nakoupit

mají smysl a opodstatnění pouze u chronických pobíračů mohačetných dávek. Dobře by posloužilo i přímě placení školních obědů, školkovného a dalšich nutností státem (ovšem formou odečtu z již pobíraných dávek)

Manžel pracuje jako vedoucí služby pro klienty, z nichž všichni pobírali část dávek v poukazech a byla to zátěž pro všechny, v rámci služby tím platit nemohli, tak jim tobvyměňovaly rodiny zaměstnanců v rámci dobré vůle, aby mohli nějak fungovat... Účel to neplnilo, protože zneužívání bylo zamezeno jiż danou službou, ale bylo zamezeno i využívání.

Matky by byly nuceny peníze určené pro dítě použít opravdu pro dítě a ne na cigarety, alkohol, drogy atd. I když, ten kdo opravdu chce si vždycky nějak poradí. Měly by to alespoň obtížnější.

Mohlo by se tak zabranit tomu aby se za to kupovali veci pro rodice misto pro deti(alkohol...)

možnost zakoupení pouze potravin a ostatních věcí pro potřeby rodiny.

N/a

na poukaz lze nakoupit dětem

Nákup alkoholu a cigaret

Ne cigarety, alkohol

Ne vsude je berou. S poukazkami se kseftuje. Ti, kteri je potrebuji, na tom trati

Nebude možné utráce peníze za alkohol, ovšem nesmí se přeprodávat. https://nazory.ihned.cz/komentare/c1-66485980-cesi-utraceji-vic-penez-za-cigarety-a-alkohol-nez-za-zdravi-a-vzdelani-dohromady-jsou-evropskymi-premianty Jan Poledna

Nedocházelo by ke zneužívání poskytnutých dávek.

Někteří rodiče peníze nepoužijí pro děti, ale pro své neřesti. Je to ale také složité, protože i poukázky mohou vyměnit za peníze.

Nemohli by se zneužívat na alkohol a cigarety, ale stejně by si neprizpusobivy cestu našli

Nemusí za to rodiče kouřit a pít.

neutrati to za chlast a cigarety

nezneuziji se ve prospech cigaret, alkoholu a gamblerstvi

Nizsi moznost zneuziti napr.na navykove latky, alkohol, atd.

O tom se dá uvažovat u dávek hmotné nouze, ale ne u dávek státní sociální podpory, ty neslouží na základní obživu - jídlo, ošacení. Příspěvek na bydlen je určen na bydlení, poukazky nedávají smysl. Porodné je určeno na hrazení zvýšených výdajů na výbavičku, ale zpětně, takže tady poukazky nedávají smysl, dalo by se uvažovat ale o proplacení skutečně vynaložených výdajů na základě předložení potvrzení. To by ale výrazně zvýšilo administrativu a bylo by problematické dokládání koupě v bazarech, což by mohlo vést k dražším nákupům v obchodech. Přídavek na dítě je spíše v symbolické výši a nedokážu si představit, na co by poukazka měla být určena.

Omezí se možnost nakupování alkoholu, cigaret a dalšího.

Peněžitá podpora umožňuje větší rozmanitost v potřebách dětí. Možnost nákupu ve více obchodech a různý sortiment.

Peníze by byly používány na potraviny, oblečení, léky a ne např. na alkohol a cigarety

Peníze jsou na oblečení, jídlo, nájem, školku ne na alkohol, dovolenou... elektronika a vybavení domácnosti jen s povolením příslušného urednika

Peníze jsou pak zneužité na alkohol cigarety pro dospělé. Poukaz je na jídlo.

Penize jsou pro konkretni ucel a nelze je zneuzit na nakup napr. Alkoholu, cigaret

peníze jsou zneužívány na jiné věci než pro děti

Peníze mohou být zneuzity, poukázky jsou na určitý druh zboží...

Penize pujdou na dite

Podpora by měla být pro děti a ne pro jejich rodiče, kdy někteří peněžní podpory zneužívají.

Pokud budou poukázky předdefinovány - např. na jídlo,oblečení, drogerii nebo benzín, tak je to OK. Mohlo by to zamezit nákup komodit jako cigarety, alkohol.

pokud by šlo napr. o poukazy na konkrétni věc (jídlo, obědy ve škole a pod.) nezodpovědní rodiče by jej nemohli použít v osobní prospěch (cigarety, alkohol, ...)

Poukaz se dá hůře zneužít.

Poukaz se hůře smění za alkohol a cigarety.

Poukaz zaručí, že se dětem dostane jídlo a další potřeby.

Poukazy by byly na konkrétní věci - oblečení, jídlo, cestovné a pomůcky do školy, bydlení ... apod. Peníze často dospělí použijí ke svým potřebám - alkohol, drogy, kouření... apd.

Poukazy by byly omezené v užívání, jistě by nešly všude uplatnit,tudíž by moc nepomohly

Poukazy je možné stejně vyměnit s pracujícím kamarádem, dle mého nemají smysl, ten kdo chce nakoupit alkohol a cigarety je stejně koupí.

Poukazy lze využít pouze na konkrétní věci, což je účel sociální dávky. Nelze použít na cigarety atd., které nejsou k životu třeba.

poukazy mají omezené možnosti použití než peníze a také nákupy na ně jsou dražší než za peníze takže dostanete méně

Poukazy na jídlo a oblečení, případně školní potřeby a tím by se předešlo např. tomu, že by děti ve školách měly placené obědy, případně by jim nechyběly sešity a pod.

poukazy nelze využít na alkohol, drogy a cigarety

Poukazy nic neřeší, jen místo přímé koupi alkoholu a cigaret si dotyční koupí štangli salámu a tu za alkohol a cigarety vymění.

Poukazy se dají jen těžce zneužít a slouží tak pro konkrétní věc.

Protože poukazy starej Horváth nebo Demeter do hracího automatu nenacpe...

Přímo určené ke konkrétní pomoci- na vzdělávání, dostatek základních věcí denní potřeby, mimoškolníc aktivity.

Rozhodně souhlasím, alespoň dají poukazy opravdu za potřebné věci a ne za kouření a alkohol nebo hazardní hry atd.

spíš to záleží na typu lidí - pokud by bylo známo, že to nevyužívají pro děti, tak určitě, ale i jinak by podporovaným nemělo vadit, že jde o poukazy, i když oni to dokáží obejít, když budou chtít

stejně by to šlo obejít a zneužít

Šmelina, je to jen peníze za kupony, to na ulici smění každej. Podhodíte kurz a je to. Když to postavíte na občance atp. Zrovna tito lidé zanjí milion výmluv proč zrovna doklad nemají atd. To neohlídáte. A prodavačka než aby poslouchal kecy agrsivní cikánky tak jí pustí nakupovat na ksicht. Dále je to korupce ve výběrových řízeních. Kdo se dostane na sezanm obchodů kde se dají kupony směnit. Korupce v oblasti rozšíření sezanmu produktů kupovaných na kupony. Dále kvalita potravin. Tyhle lidi si můžou za tohle koupit jen tyto jogurty - super tak jim je hodně zředíme ať vyděláme. atd. Tohle je cesta do pekel jen otevřeto dveře korupci, lobingu a šmelině. Jen odměňujte lidi za jejich odpovědný přístup k životu a jejich přiklad vůdči dětem. Tam právě není prostor pro korupci žádný. Moc se lidem slovy mé babičky - "utírá prdel".

Teoreticky by to mohlo pomoc- plenky, čaje, potraviny by se z nich daly koupit, ale co třeba oblečení? Většinu beru z druhé ruky a nebo z obchodního řetězce, tam by mi byly k ničemu.

U některých dávek by část mohla být v poukazech, zvlášť třeba u lidí, co měli problém se závislostmi

U poukazu je jasně dané, na co se smí použít.

Určitě by se mohlo zamezit zneužívání

určitě ne. Stát nemůže vědět, co dítě zrovna potřebuje. Jestli je zrovna potřeba koupit nějaké zdravotní pomůcky či léky, různé rehabilitace či běžná hygiena apod.

V některých případech si myslím, že by by to bylo vhodné. Pokud rodina dostane příspěvek na vybavení dítěte do školy, měla by opravdu peníze na tento účel použít. Vím, že to nejde vždycky a je to omezující, ale peníze by měli být určeny adresně, podle mě.

v některých případech to může fungovat

Více účelné než peníze.

VYPLACENÍ SOCIÁLNÍCH DÁVEK JE NA VÝPOMOC VĚCI NUTNÉ PRO DĚTI A NE NA ALKOHOL

Vždy si najdou cestu jak nakoupit alkohol, cigarety a drogy.

Z duvodu aby věcsi menšina toho nezneužívali ( romovia)

Za peníze si kupují věci, které nejsou důležité (alkohol, cigarety, sázky,...) A věci, které nemají s dětmi nic společného.

Za poukazy si dotyčný opravdu koupi co je pro děti potřeba..

za to chast nekoupíš

Záleží na tom na co se poukazy vztahují.

Zamezí aspoň kapinku zneužití davek

Zamezilo by to použití peněz pouze pro jednostranné potřeby rodičů.

Zbytecne, kseftuje se s nimi

zbytečně složitější a stejně neefektivní

Zneužívání

zneužívání dávek na jiné účely

15. Je podle Vás dostatečná informovanost o možných službách na podporu rodin s dětmi?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
spíše ne8552,47 %52,47 %  
spíše ano4829,63 %29,63 %  
rozhodně ne1811,11 %11,11 %  
rozhodně ano116,79 %6,79 %  

Graf

16. Kde získáváte informace o možné podpoře rodin s dětmi ze strany státu?

Povinná otázka, respondent musel zvolit alespoň některou z nabízených odpovědí nebo dopsat nějakou vlastní (min. 1).

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
webové stránky Ministerstva práce a sociálních věcí8150,31 %50 %  
jiné webové stránky6842,24 %41,98 %  
známý/ příbuzný5131,68 %31,48 %  
městský/obecní úřad3924,22 %24,07 %  
noviny, časopisy3823,6 %23,46 %  
televize, rádio3722,98 %22,84 %  
Úřad práce10,62 %0,62 %  
nevyhledávám je10,62 %0,62 %  
nikde10,62 %0,62 %  
Nevim o co jde10,62 %0,62 %  
Nikde, dávky nevyuzivam10,62 %0,62 %  
Zadny10,62 %0,62 %  
sociální síť10,62 %0,62 %  

Graf

17. Jakým způsobem by se podle Vás dala zlepšit informovanost o možné podpoře pro rodiny s dětmi?

Povinná otázka, respondent musel zvolit alespoň některou z nabízených odpovědí nebo dopsat nějakou vlastní (min. 1).

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
zavedení informačního centra, pro získávání informací o možné podpoře ve městech5232,1 %32,1 %  
více informací na webových stránkách MPSV4326,54 %26,54 %  
zavedení internetové poradny pro jednotlivá města4326,54 %26,54 %  
získat více informací od jednotlivých poskytovatelů sociálních služeb4024,69 %24,69 %  
využití sociálních sítí např. facebook3722,84 %22,84 %  
není potřeba zvýšit informovanost3119,14 %19,14 %  
využití informačních tabulí ve městech a obcích2414,81 %14,81 %  
zasílání informačních letáků2314,2 %14,2 %  
Především srozumitelne.10,62 %0,62 %  
Myslim, ze kdo informace chce, dohledat se daji. Ne vzdy jsou ale psane tak, aby je vsichni pochopili a casto jsou davky podminovany/vyplaceny zpetne - pro cloveka, ktery o ne nezada pravidelne hodne komplikovane a nepochopitelne. 10,62 %0,62 %  
Letáčky by mohli předávat v porodnici nebo při vyřizování rodičovského příspěvku - v případě zájmu rodičů10,62 %0,62 %  
Letáčky a informační tabule na uradech10,62 %0,62 %  
zpřehlednit stránky MPSV10,62 %0,62 %  

Graf

18. Uveďte prosím své pohlaví:

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
žena14287,65 %87,65 %  
muž2012,35 %12,35 %  

Graf

19. Jaký je Váš věk?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
26 - 35 let7244,44 %44,44 %  
36 - 45 let5232,1 %32,1 %  
18 - 25 let2012,35 %12,35 %  
46 - 55 let1710,49 %10,49 %  
56 - 66 let10,62 %0,62 %  

Graf

20. Kolik máte dětí?

Povinná otázka, respondent musel napsat číselnou odpověď.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
16841,98 %41,98 %  
26439,51 %39,51 %  
32314,2 %14,2 %  
431,85 %1,85 %  
031,85 %1,85 %  
710,62 %0,62 %  

Statistická data byla pro následující výpočty očištěna o 5 % hodnot z každé strany.

Statistická polohaHodnota
Průměr:1.7
Minimum:1
Maximum:3
Variační rozpětí:2
Rozptyl:0.47
Směrodatná odchylka:0.69
Medián:2
Modus:1

Graf

21. Jaký je věk Vašeho nejmladšího dítěte?

Povinná otázka, respondent musel napsat číselnou odpověď.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
13219,75 %19,75 %  
22012,35 %12,35 %  
3169,88 %9,88 %  
4116,79 %6,79 %  
7106,17 %6,17 %  
084,94 %4,94 %  
884,94 %4,94 %  
574,32 %4,32 %  
674,32 %4,32 %  
2042,47 %2,47 %  
ostatní odpovědi 15
10
13
14
1.5
0.5
22
19
11
2.5
17
0.25
1.2
9
40
16
21
25
0.7
24
18
3924,07 %24,07 %

Statistická data byla pro následující výpočty očištěna o 5 % hodnot z každé strany.

Statistická polohaHodnota
Průměr:4.99
Minimum:0.25
Maximum:20
Variační rozpětí:19.75
Rozptyl:23.11
Směrodatná odchylka:4.81
Medián:3
Modus:1

Graf

22. Jaký je Váš rodinný stav?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
ženatý/vdaná10363,58 %63,58 %  
svobodný/á4125,31 %25,31 %  
rozvedený/á116,79 %6,79 %  
jiný74,32 %4,32 %  

Graf

23. Jaké je Vaše nejvyšší dosažené vzdělání?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
střední s maturitou7143,83 %43,83 %  
vysokoškolské6439,51 %39,51 %  
střední s výučním listem169,88 %9,88 %  
vyšší odborné74,32 %4,32 %  
základní42,47 %2,47 %  

Graf

24. jaký je Váš současný stav?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
zaměstnaná/ý8150 %50 %  
mateřská/rodičovská dovolená5936,42 %36,42 %  
OSVČ116,79 %6,79 %  
jiný74,32 %4,32 %  
student31,85 %1,85 %  
nezaměstnaná/ý10,62 %0,62 %  

Graf

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Segmentační otázka č. 1
Segmentační otázka č. 2
Segmentační otázka č. 3

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Nebyly nalezeny žádné zajímavé souvislosti mezi odpovědmi.

Zjišťování závislostí odpovědí

Pomocí této funkce můžete analyzovat vztahy mezi různými odpověďmi. V části A vždy vyberte jeden výrok (odpověď na určitou otázku), který Vás zajímá. V části B poté zaškrtněte odpovědi, u kterých předpokládáte, že by mohly mít nějakou souvislost s odpovědí z části A. Po stisku tlačítka Analyzovat na konci formuláře se dozvíte sílu závislosti A na B.

Tip: Delší vysvětlení i s příklady naleznete v nápovědě

A) VYBERTE ODPOVĚĎ (VÝROK), KTERÁ VÁS ZAJÍMÁ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky tyto výroky sloučíte (logická spojka NEBO), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek docílíte vytvoření kombinovaného výroku (logická spojka A).

1. Je dle Vašeho názoru podpora rodin s dětmi ze strany státu dostatečná?

2. Domníváte se, že výše finančních dávek určených pro rodiny s dětmi jsou dostačující?

4. Jaký je Váš názor na zavedení tzv. "otcovské dovolené"?

5. Myslíte si, že je podpora rodin s dětmi rozdělena v ČR spravedlivě?

6. Je dle Vašeho názoru spravedlivý výpočet peněžité podpory v mateřství z platu v zaměstnání?

7. Na jakou oblast pro rodiny s dětmi by se měl podle Vás brát větší zřetel?

8. Pobíráte některou z níže uvedených dávek státní sociální podpory?

9. Využíváte některou z níže uvedených daňových slev?

10. Má finanční podpora státu pro rodiny s dětmi ve Vašem případě vliv na počet plánovaných dětí?

11. Myslíte si, že jsou sociální dávky na podporu rodin s dětmi v ČR zneužívány?

13. Co si myslíte o vyplácení některých sociálních dávek pro rodiny s dětmi ve formě poukazů místo peněz?

15. Je podle Vás dostatečná informovanost o možných službách na podporu rodin s dětmi?

16. Kde získáváte informace o možné podpoře rodin s dětmi ze strany státu?

17. Jakým způsobem by se podle Vás dala zlepšit informovanost o možné podpoře pro rodiny s dětmi?

18. Uveďte prosím své pohlaví:

19. Jaký je Váš věk?

20. Kolik máte dětí?

21. Jaký je věk Vašeho nejmladšího dítěte?

22. Jaký je Váš rodinný stav?

23. Jaké je Vaše nejvyšší dosažené vzdělání?

24. jaký je Váš současný stav?

B) DEFINUJTE SKUPINU RESPONDENTŮ NA ZÁKLADĚ ODPOVĚDÍ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky skupinu respondentů rozšíříte (podskupiny respondentů budou sloučeny), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek skupinu zúžíte (použije se podskupina respondentů vyhovující všem otázkám).

1. Je dle Vašeho názoru podpora rodin s dětmi ze strany státu dostatečná?

2. Domníváte se, že výše finančních dávek určených pro rodiny s dětmi jsou dostačující?

4. Jaký je Váš názor na zavedení tzv. "otcovské dovolené"?

5. Myslíte si, že je podpora rodin s dětmi rozdělena v ČR spravedlivě?

6. Je dle Vašeho názoru spravedlivý výpočet peněžité podpory v mateřství z platu v zaměstnání?

7. Na jakou oblast pro rodiny s dětmi by se měl podle Vás brát větší zřetel?

8. Pobíráte některou z níže uvedených dávek státní sociální podpory?

9. Využíváte některou z níže uvedených daňových slev?

10. Má finanční podpora státu pro rodiny s dětmi ve Vašem případě vliv na počet plánovaných dětí?

11. Myslíte si, že jsou sociální dávky na podporu rodin s dětmi v ČR zneužívány?

13. Co si myslíte o vyplácení některých sociálních dávek pro rodiny s dětmi ve formě poukazů místo peněz?

15. Je podle Vás dostatečná informovanost o možných službách na podporu rodin s dětmi?

16. Kde získáváte informace o možné podpoře rodin s dětmi ze strany státu?

17. Jakým způsobem by se podle Vás dala zlepšit informovanost o možné podpoře pro rodiny s dětmi?

18. Uveďte prosím své pohlaví:

19. Jaký je Váš věk?

20. Kolik máte dětí?

21. Jaký je věk Vašeho nejmladšího dítěte?

22. Jaký je Váš rodinný stav?

23. Jaké je Vaše nejvyšší dosažené vzdělání?

24. jaký je Váš současný stav?

C) KLEPNUTÍM NA TLAČÍTKO SPUSŤTE ANALÝZU ZÁVISLOSTI

Analýza Vám řekne, zda má Vaše definice skupiny respondentů nějaký vliv na Vámi vybraný výrok.

Citace

Stejskalová, P.Podpora rodin s dětmi (výsledky průzkumu), 2019. Dostupné online na https://podpora-rodin-s-detmi.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.