Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > Chybí dnešním mladým mužům vojna?

Chybí dnešním mladým mužům vojna?

Popkorn
Jaký Vám chutná?

(veřejné výsledky v polovině dubna)

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Jan Witek
Šetření:25. 02. 2020 - 02. 03. 2020
Počet respondentů:36
Počet otázek (max/průměr):2 / 2
Použité ochrany:žádné
Zobrazení otázek:celý dotazník najednou
Návratnost dotazníků:63,8 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.02:07
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

Zajímal by mě váš názor, zda by se opět měla vrátit povinná vojna? Z jakého důvodu soudíte, že ano či ne?

Odpovědi respondentů

1. Chybí dnešním mladým mužům povinná vojna?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
NE2363,89 %63,89 %  
ANO1336,11 %36,11 %  

Graf

2. Můžete uvést důvod vaší odpovědi?

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

.

...

aby se naučili discipline a slusnemu chovanni

Branecká armáda je přežitek, drahá, nespolehlivá.

Chybí chlapům zodpovědnost, disciplína

chybí jim správná výchova v rodině a dobré mužské vzory (vyrůstají z nich rozmazlení mamánci neschopni zvládnout zátěž, snést nepohodlí nebo obtíže po delší než minimální dobu), ale vojna jako taková mužům nechybí - "hraní si na vojáčky" z nikoho muže neudělalo

Chybí spíš daňovým poplatníkům. V době povinné vojny udělali vojáci základní služby hodně práce zadarmo a nemusely být nákladné nábory, reklamní akce atd. Hodně kluků si na vojně udělalo řidičský průkaz na nákladní auta anebo získali praxi v jiném oboru. Před profesionalizací měla armáda přes 100 útvarů a zhruba 60 000 vojáků v činné službě. Dneska je útvarů asi dvacet a vojáků okolo 18 tisíc. Navíc v případě války se stejně počítá s povinnými odvody takže profesionální je tahle armáda vlastně jenom v míru...

Jde o nesmyslné omezování svobody mladých lidí, respektivě mladých mužů, kteří jsou tak znevýhodněni vůči ženám (čímž se nesnažím říct, že bych ženám vojnu přála). Např. v Izraeli je povinná vojenská služba zavedena pro obě pohlaví, ale tam tu povinnost chápu, vzhledem k jejich politické situaci. ČR ale v žádném zásadním mezinárodním konfliktu není a dlouhodobě nebyla, takže nevidím důvod pro povinnou vojnu u nás. Mimochodem, z kluků nedělá muže vojna, ale především jejich výchova (hlavně v rodině, případně v instituci nahrazující rodinnou péči, a ve školách). Fracek se může sice na vojně zklidnit, ale to nezaručuje, že se nebude chovat jako bezcharakterní hovado / líné budižkničemu (apod.) v dalším životě po skončení služby;) Každopádně všechna čest profesionálním vojákům, kteří se pro vstup do armády rozhodli dobrovolně!

Je nesmysl si ničit život buzerací

je to blbost

Je to omezování svobody a buzerace

Je to podobně hloupá otázka jako "chybí dnešním černochům otroctví"?

Jsem mladý muž a rozhodně se nebudím každý den a nevzdychám, jak rád bych na vojnu.

Jsem proti povinnosti sloužit v armádě, která dnes stejně jen pomáhá válečným zločinům jiných zemí

Jsou to bábovky a fňukny, vytrácí se praví muži, častý jev mamahotelů a tak dále a tak dále

Kluci co nebyli na vojně, nebudou nikdy chlapi a navždy zůstanou jen kluci. Ve srovnání s muži, kteří na vojně byli, se chovají jak slečinky.

Mají moc pohodlí a neváží si toho...

Mladí si často neváží toho co mají. Na druhou stranu vojna není kojná a není tu od toho aby dělala za rodiče jejich zpackanou práci.

Mužům nechybí vojna, ale ubližuje jim protektivní styl výchovy bez pořádných vzorů - čestných, přímých, silných osobností. Vojna většinou znamenala jen šikanu a ponížení, žádná dospělost se v ní nekonala.

Myslím, že na vojně se dá naučit hodně užitečných věcí.

Ne

Nechápu, proč by někomu mělo chybět něco, do čeho je nucen, ačkoliv o to nemá jakýkoliv zájem a pro jeho život to nemá jakýkoliv přínos.

Nemají respekt, disciplínu, fyzičku.

není třeba, je to vidět

Nesouhlasím s tím, aby se obnovila vojna stejným způsobem (několik let/měsíců, šikana,...) - v případě válečného konfliktu nebo přírodní katastrofy by civilisté ani po např. roční vojně nedokázali podpořit profesionální vojáky. Na druhou stranu se muži učili disciplíně a seznámili se s vojenskou technikou. Líbila by se mi myšlenka např. každoročních několikadenních školení zaměřených na vojenskou techniku, základy první pomoci atd., klidně v odlehčené verzi i pro ženy, včetně akce v terénu. Otázkou je, jestli by to bylo povinné a hrazené státem, jestli by lidé byli uvolněni z práce nebo by si na to museli brát dovolenou...

neumí uznávat autority

Nevím v čem by něco takového mohlo být prospěšné.

Pokud by se podařilo potlačit šikanu a vojáci se věnovali výcviku a nebyli zneužíváni jako levná pracovní síla, potom by se dalo říct, že povinná vojna chybí.

povinná vojna byl za komoušů trestuhodný způsob, jak ničit lidské životy a lámat charakter.

Role klasické armády se mění, armáda složená z odvedenců je neefektivní a na dnešní dobu nesmyslná zhruba stejně jako koňská jízda.

Samostatnost, jiné prostředí

V armádě je snad dostatek českých vojáků, kteří jsou vysláni na nesmyslné "mise" do zahraničí. V případě hrozícího nebezpeči by odtud měli být staženi a nasazeni pro obranu jejich státu.

V cem by proboha mela mladym lidem chybet takova sikana?

Vojna mi připadá sama o sobě nesmyslná, navíc si nemyslím, že dokáže nahradit výchovné nedostatky.

vzpomínky na vlastní vojnu

žádný respekt ki autoritám, nezodpovědnost

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Segmentační otázka č. 1
Segmentační otázka č. 2
Segmentační otázka č. 3

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Tento dotazník byl vyhodnocen jako nevhodný pro úlohu DZD (s největší pravdědpodobností jej zodpovědělo příliš málo respondentů).

Citace

Witek, J.Chybí dnešním mladým mužům vojna? (výsledky průzkumu), 2020. Dostupné online na https://povinna-vojna.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.