Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > problémy mužského pohlaví v moderní době

problémy mužského pohlaví v moderní době

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Jack Murray
Šetření:03. 02. 2023 - 20. 02. 2023
Počet respondentů:133
Počet otázek (max/průměr):6 / 2.83
Použité ochrany:unikátní IP
Zobrazení otázek:po jedné otázce
Návratnost dotazníků:71,8 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.00:47
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF-1 PDF-2 PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

V tomto formuláři se zabývám teorií, zda je dostatečné množství práv pro muže ve 21. století. Jsou vítány odpovědi všech pohlaví - každý má právo na jakýkoliv názor.

Odpovědi respondentů

1. Jaké je vaše pohlaví?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
AMAB - a male assigned at birth (narozen jako muž)7858,65 %58,65 %  
AFAB - a female assigned at birth (narozen jako žena)5541,35 %41,35 %  

Graf

2. Myslíte si, že je nedostatek práv a možností u určitých pohlaví ve dnešní společnosti?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí a podle toho se mu zobrazily další otázky [Ano, u ženotázka č. 4, Ano, u mužůotázka č. 3, Ne → konec dotazníku].

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Ne7153,38 %53,38 %  
Ano, u žen5239,1 %39,1 %  
Ano, u mužů107,52 %7,52 %  

Graf

3. Jaké práva a možnosti mužům chybí?

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

Bránit se nařčení

Deti při rozv

díky feminismu a pozitivní diskriminaci žen se možnosti mužů zmenšují, často je upřednostněna žena byť např. s horší kvalifikací než muž, právě proto, že je to žena

dřívější odchod do důchodu vzhledem k tomu že se dožívají o osm a půl let méně nežli ženy, případně vyšší důchod za to, že po dobu mateřské dovolené ženy, živili celou rodinu (obdoba výchovného pro ženy). Zvýšit průměrnou výši důchodu pro muže o částku kterou by jinak získali pokud by se dožili o osm a půl let více.

Nevím

nevím

Právo početí, právo kojit, právo potratů, právo na svobodnou útratu v restauračním zařízení,

silné rodičovské právu, pomoct obětem sexuálního a psychyckého týrání ze strany žen ...

Svobodně říkat co si myslí.

Velké zvyhodňování žen v péči o dítě

4. Myslíte si, že je přebytek práv u mužů, které by se měly zminimalizovat a překontrolovat?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí a podle toho se mu zobrazily další otázky [Anootázka č. 5, Ne → konec dotazníku].

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Ne2853,85 %21,05 %  
Ano2446,15 %18,05 %  

Graf

5. Která práva byste jim jako první odebraly/i?

Povinná otázka, respondent musel zvolit alespoň některou z nabízených odpovědí nebo dopsat nějakou vlastní.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Možnost mít vyšší plat, nežjejich AFAB kolegyně (plat by měli stejně vysoký nebo menší)2187,5 %15,79 %  
Zavedly/i byste blue tax (zdražení věcí, které mají modrou barvu jenom proto, že je modrá barva brána za "mužskou")833,33 %6,02 %  
Všechny výše zmíněné312,5 %2,26 %  
Právo rozhodovat se o svém těle (pokud jsou sexuálně činní, měli by podstoupit vazektomii i v případě, že by s tím nesouhlasili)312,5 %2,26 %  
Právo zastupovat stát (v pozici poslance, senátora, prezidenta etc.)312,5 %2,26 %  
Právo na vyjádření svého názoru14,17 %0,75 %  
14,17 %0,75 %  
Rozhodně zavedení přísnějších trestů co se týče např znásilnění 14,17 %0,75 %  
Žádné, ale jsem pro rovnoprávnost.14,17 %0,75 %  
Možnosť vlastniť ženy, domace násilie (hlavne v rozvojových krajinách) 14,17 %0,75 %  

Graf

6. Pokud byste byly/i pozici zákonů, které zákony byste zavedly/i?

Povinná otázka, respondent musel zvolit alespoň některou z nabízených odpovědí nebo dopsat nějakou vlastní.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Hygienické produkty, jako jsou tampony, menstruační kalíšky a vložky, by byly zdarma2291,67 %16,54 %  
Pokud osoba neplatí alimenty na své dítě minimálně po dobu 3 měsíců, od každého následujícího měsíce se výše alimentů zdvojnásobí1666,67 %12,03 %  
Vyšší dávky pro osoby na rodičovské dovolené NEBO prodloužení rodičovské dovolené1250 %9,02 %  
Množství mužů a žen by v politice mělo být vždy 50/501145,83 %8,27 %  

Graf

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Segmentační otázka č. 1
Segmentační otázka č. 2
Segmentační otázka č. 3

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Byly nalezeny zajímavé souvislosti u 5 otázek.

Upozornění: V případě, že se Vám u otázky zobrazuje pouze jedna odpověď, nejedná se patrně o žádná senzační zjištění. Při interpretaci výsledků se vždy řiďte také výsledky uvedenými výše - pokud určitou odpověď zvolila většina lidí, nejsou zjištění zajímavá (např. pokud je věk 90% respondentů v rozmezí 15 - 25 lety, jsou veškeré závislosti k této odpovědi prakticky bezcenné).

Tip: Vysvětlení této funkce i s příklady naleznete v nápovědě

1. Jaké je vaše pohlaví?

 • odpověď AFAB - a female assigned at birth (narozen jako žena):
  • 2.4x vetší pravděpodobnost při odpovědi Množství mužů a žen by v politice mělo být vždy 50/50 na otázku 6. Pokud byste byly/i pozici zákonů, které zákony byste zavedly/i?
  • 2.4x vetší pravděpodobnost při odpovědi Vyšší dávky pro osoby na rodičovské dovolené NEBO prodloužení rodičovské dovolené na otázku 6. Pokud byste byly/i pozici zákonů, které zákony byste zavedly/i?
  • 2.3x vetší pravděpodobnost při odpovědi Ano na otázku 4. Myslíte si, že je přebytek práv u mužů, které by se měly zminimalizovat a překontrolovat?
  • zobrazit další souvislosti
  • 2.3x vetší pravděpodobnost při odpovědi Hygienické produkty, jako jsou tampony, menstruační kalíšky a vložky, by byly zdarma na otázku 6. Pokud byste byly/i pozici zákonů, které zákony byste zavedly/i?
  • 2.3x vetší pravděpodobnost při odpovědi Možnost mít vyšší plat, nežjejich AFAB kolegyně (plat by měli stejně vysoký nebo menší) na otázku 5. Která práva byste jim jako první odebraly/i?
  • 2.3x vetší pravděpodobnost při odpovědi Pokud osoba neplatí alimenty na své dítě minimálně po dobu 3 měsíců, od každého následujícího měsíce se výše alimentů zdvojnásobí na otázku 6. Pokud byste byly/i pozici zákonů, které zákony byste zavedly/i?

2. Myslíte si, že je nedostatek práv a možností u určitých pohlaví ve dnešní společnosti?

 • odpověď Ano, u žen:
  • 2.6x vetší pravděpodobnost při odpovědi Ano na otázku 4. Myslíte si, že je přebytek práv u mužů, které by se měly zminimalizovat a překontrolovat?
  • 2.6x vetší pravděpodobnost při odpovědi Ne na otázku 4. Myslíte si, že je přebytek práv u mužů, které by se měly zminimalizovat a překontrolovat?
  • 2.6x vetší pravděpodobnost při odpovědi Možnost mít vyšší plat, nežjejich AFAB kolegyně (plat by měli stejně vysoký nebo menší) na otázku 5. Která práva byste jim jako první odebraly/i?
  • zobrazit další souvislosti
  • 2.6x vetší pravděpodobnost při odpovědi Hygienické produkty, jako jsou tampony, menstruační kalíšky a vložky, by byly zdarma na otázku 6. Pokud byste byly/i pozici zákonů, které zákony byste zavedly/i?
  • 2.6x vetší pravděpodobnost při odpovědi Množství mužů a žen by v politice mělo být vždy 50/50 na otázku 6. Pokud byste byly/i pozici zákonů, které zákony byste zavedly/i?
  • 2.6x vetší pravděpodobnost při odpovědi Pokud osoba neplatí alimenty na své dítě minimálně po dobu 3 měsíců, od každého následujícího měsíce se výše alimentů zdvojnásobí na otázku 6. Pokud byste byly/i pozici zákonů, které zákony byste zavedly/i?
  • 2.6x vetší pravděpodobnost při odpovědi Vyšší dávky pro osoby na rodičovské dovolené NEBO prodloužení rodičovské dovolené na otázku 6. Pokud byste byly/i pozici zákonů, které zákony byste zavedly/i?

4. Myslíte si, že je přebytek práv u mužů, které by se měly zminimalizovat a překontrolovat?

 • odpověď Ano:
  • 5.5x vetší pravděpodobnost při odpovědi Možnost mít vyšší plat, nežjejich AFAB kolegyně (plat by měli stejně vysoký nebo menší) na otázku 5. Která práva byste jim jako první odebraly/i?
  • 5.5x vetší pravděpodobnost při odpovědi Hygienické produkty, jako jsou tampony, menstruační kalíšky a vložky, by byly zdarma na otázku 6. Pokud byste byly/i pozici zákonů, které zákony byste zavedly/i?
  • 5.5x vetší pravděpodobnost při odpovědi Množství mužů a žen by v politice mělo být vždy 50/50 na otázku 6. Pokud byste byly/i pozici zákonů, které zákony byste zavedly/i?
  • zobrazit další souvislosti
  • 5.5x vetší pravděpodobnost při odpovědi Pokud osoba neplatí alimenty na své dítě minimálně po dobu 3 měsíců, od každého následujícího měsíce se výše alimentů zdvojnásobí na otázku 6. Pokud byste byly/i pozici zákonů, které zákony byste zavedly/i?
  • 5.5x vetší pravděpodobnost při odpovědi Vyšší dávky pro osoby na rodičovské dovolené NEBO prodloužení rodičovské dovolené na otázku 6. Pokud byste byly/i pozici zákonů, které zákony byste zavedly/i?

5. Která práva byste jim jako první odebraly/i?

 • odpověď Možnost mít vyšší plat, nežjejich AFAB kolegyně (plat by měli stejně vysoký nebo menší):
  • 5.8x vetší pravděpodobnost při odpovědi Hygienické produkty, jako jsou tampony, menstruační kalíšky a vložky, by byly zdarma na otázku 6. Pokud byste byly/i pozici zákonů, které zákony byste zavedly/i?

6. Pokud byste byly/i pozici zákonů, které zákony byste zavedly/i?

 • odpověď Hygienické produkty, jako jsou tampony, menstruační kalíšky a vložky, by byly zdarma:
  • 6x vetší pravděpodobnost při odpovědi Pokud osoba neplatí alimenty na své dítě minimálně po dobu 3 měsíců, od každého následujícího měsíce se výše alimentů zdvojnásobí na otázku 6. Pokud byste byly/i pozici zákonů, které zákony byste zavedly/i?
  • 5.8x vetší pravděpodobnost při odpovědi Možnost mít vyšší plat, nežjejich AFAB kolegyně (plat by měli stejně vysoký nebo menší) na otázku 5. Která práva byste jim jako první odebraly/i?
  • 5.5x vetší pravděpodobnost při odpovědi Ano na otázku 4. Myslíte si, že je přebytek práv u mužů, které by se měly zminimalizovat a překontrolovat?
  • zobrazit další souvislosti
  • 5.5x vetší pravděpodobnost při odpovědi Vyšší dávky pro osoby na rodičovské dovolené NEBO prodloužení rodičovské dovolené na otázku 6. Pokud byste byly/i pozici zákonů, které zákony byste zavedly/i?
  • 5.5x vetší pravděpodobnost při odpovědi Množství mužů a žen by v politice mělo být vždy 50/50 na otázku 6. Pokud byste byly/i pozici zákonů, které zákony byste zavedly/i?

Zjišťování závislostí odpovědí

Pomocí této funkce můžete analyzovat vztahy mezi různými odpověďmi. V části A vždy vyberte jeden výrok (odpověď na určitou otázku), který Vás zajímá. V části B poté zaškrtněte odpovědi, u kterých předpokládáte, že by mohly mít nějakou souvislost s odpovědí z části A. Po stisku tlačítka Analyzovat na konci formuláře se dozvíte sílu závislosti A na B.

Tip: Delší vysvětlení i s příklady naleznete v nápovědě

A) VYBERTE ODPOVĚĎ (VÝROK), KTERÁ VÁS ZAJÍMÁ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky tyto výroky sloučíte (logická spojka NEBO), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek docílíte vytvoření kombinovaného výroku (logická spojka A).

1. Jaké je vaše pohlaví?

2. Myslíte si, že je nedostatek práv a možností u určitých pohlaví ve dnešní společnosti?

4. Myslíte si, že je přebytek práv u mužů, které by se měly zminimalizovat a překontrolovat?

5. Která práva byste jim jako první odebraly/i?

6. Pokud byste byly/i pozici zákonů, které zákony byste zavedly/i?

B) DEFINUJTE SKUPINU RESPONDENTŮ NA ZÁKLADĚ ODPOVĚDÍ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky skupinu respondentů rozšíříte (podskupiny respondentů budou sloučeny), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek skupinu zúžíte (použije se podskupina respondentů vyhovující všem otázkám).

1. Jaké je vaše pohlaví?

2. Myslíte si, že je nedostatek práv a možností u určitých pohlaví ve dnešní společnosti?

4. Myslíte si, že je přebytek práv u mužů, které by se měly zminimalizovat a překontrolovat?

5. Která práva byste jim jako první odebraly/i?

6. Pokud byste byly/i pozici zákonů, které zákony byste zavedly/i?

C) KLEPNUTÍM NA TLAČÍTKO SPUSŤTE ANALÝZU ZÁVISLOSTI

Analýza Vám řekne, zda má Vaše definice skupiny respondentů nějaký vliv na Vámi vybraný výrok.

Citace

Murray, J.problémy mužského pohlaví v moderní době (výsledky průzkumu), 2023. Dostupné online na https://prava-muzskeho-pohlavi.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.