Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > Preference kupujících na trhu televizorů

Preference kupujících na trhu televizorů

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Marcel Urbančík
Šetření:18. 10. 2009 - 26. 10. 2009
Počet respondentů:76
Počet otázek (max/průměr):1 / 1
Použité ochrany:žádné
Zobrazení otázek:celý dotazník najednou
Návratnost dotazníků:20,8 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.02:37
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

Tento dotazník bude sloužit jako podklad pro stanovení hodnosti jednotlivých složek, které ovlivňují hodnotu televizorů pro semestrální práci předmětu Oceňování majetku.

Dotazník má pouze jednu otázku, ve které je potřeba seřadit vlastnosti televizoru od nejdůležitější po nejméně důležitou - známkuje se jako ve škole, nejdůležitější má hodnotu 1, nejméně důležitá má hodnotu 9.

Za jeho vyplnění Vám předem děkuji!!!

Odpovědi respondentů

1. Seřaďte prosím následující od nejdůležitější po nejméně důležitou vlastno při nákupu televizoru - známkuje se jako ve škole, NEJDŮLEŽITĚJŠÍ má hodnotu 1, NEJMÉNĚ DŮLEŽITÁ má hodnotu 9.

Povinná otázka, respondent musel u každé z nabízených odpovědí určit jedinečné pořadí.

OdpověďPrůměrné pořadíRozptyl
Typ televizoru - plasma, LCD, CRT2.8164.756
Stáří a míra opotřebení3.3686.68
Výrobce televizoru4.55.382
Doplňkové funkce - DVB-T přijímač5.9475.339
Velikost úhlopříčky44.368
Kontrast6.2373.549
Doplňkové funkce - Možnost připojení dalších zařízení6.1184.736
Rozlišení obrazovky5.2374.786
Jas6.7764.832

Graf

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Nebyly nalezeny žádné vhodné segmentační otázky.

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Nebyly nalezeny žádné zajímavé souvislosti mezi odpovědmi.

Zjišťování závislostí odpovědí

Pomocí této funkce můžete analyzovat vztahy mezi různými odpověďmi. V části A vždy vyberte jeden výrok (odpověď na určitou otázku), který Vás zajímá. V části B poté zaškrtněte odpovědi, u kterých předpokládáte, že by mohly mít nějakou souvislost s odpovědí z části A. Po stisku tlačítka Analyzovat na konci formuláře se dozvíte sílu závislosti A na B.

Tip: Delší vysvětlení i s příklady naleznete v nápovědě

A) VYBERTE ODPOVĚĎ (VÝROK), KTERÁ VÁS ZAJÍMÁ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky tyto výroky sloučíte (logická spojka NEBO), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek docílíte vytvoření kombinovaného výroku (logická spojka A).

1. Seřaďte prosím následující od nejdůležitější po nejméně důležitou vlastno při nákupu televizoru - známkuje se jako ve škole, NEJDŮLEŽITĚJŠÍ má hodnotu 1, NEJMÉNĚ DŮLEŽITÁ má hodnotu 9.

B) DEFINUJTE SKUPINU RESPONDENTŮ NA ZÁKLADĚ ODPOVĚDÍ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky skupinu respondentů rozšíříte (podskupiny respondentů budou sloučeny), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek skupinu zúžíte (použije se podskupina respondentů vyhovující všem otázkám).

1. Seřaďte prosím následující od nejdůležitější po nejméně důležitou vlastno při nákupu televizoru - známkuje se jako ve škole, NEJDŮLEŽITĚJŠÍ má hodnotu 1, NEJMÉNĚ DŮLEŽITÁ má hodnotu 9.

C) KLEPNUTÍM NA TLAČÍTKO SPUSŤTE ANALÝZU ZÁVISLOSTI

Analýza Vám řekne, zda má Vaše definice skupiny respondentů nějaký vliv na Vámi vybraný výrok.

Citace

Urbančík, M.Preference kupujících na trhu televizorů (výsledky průzkumu), 2009. Dostupné online na https://preference-kupujicich-na-trhu-televizoru.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.