Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > Prevence kriminality v Jičíně

Prevence kriminality v Jičíně

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Jan Jireš
Šetření:25. 01. 2023 - 28. 02. 2023
Počet respondentů:224
Počet otázek (max/průměr):10 / 8.85
Použité ochrany:žádné
Zobrazení otázek:celý dotazník najednou
Návratnost dotazníků:40,6 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.08:49
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF-1 PDF-2 PDF-3 PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

Představujeme vám dotazník prevence kriminality pro obyvatele města Jičína, který má 10 otázek. Dotazník je určen výhradně pro obyvatele Jičína a nejbližšího okolí (Jičín v Královéhradeckém kraji). Výstupy z vypracovaných otázek budou základním podkladem pro další práci Komise prevence kriminality města Jičína. Využijte této možnosti nám sdělit, zda se v Jičíně cítíte bezpečně a zda spatřujete nějaké rizikové lokality.

Odpovědi respondentů

1. Cítíte se bezpečně v okolí svého bydliště?

Povinná otázka, respondent se musel rozhodnout mezi odpověďmi „ano” a „ne”.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
ano15066,96 %66,96 %  
ne7433,04 %33,04 %  

Graf

2. Pokud se necítíte bezpečně v okolí svého bydliště, čeho konkrétně se obáváte, příp. co je důvodem Vašich obav?

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

Agrese od nebezpečných lidí

bezdomovci

Bezdomovci ,Romové , zloději

bezdomovci a opilí spoluobčané

Bezdomovci stojící u Kauflandu a valející se, či močí u MŠ Máj.

Bezdomovci, opilci

Bezdomovců a feťáku

blízká ubytovna, kde již bylo několik konfliktů a to většinou v důsledku alkoholu

Bohužel vypnuté lampy, všude tma, mám malé dítě a bojím se o to víc, stejně jako o svou babičku, která kvuli tomu uz po 5 hodině nevychází z domu...

Bydlím na Novem městě a zejména v létě se zde vynoří mnoho nepřizpůsobivích občanů, kteří nemají nic jiného na práci než stát před obchodem, kouřit a dělat rámus. Vždy se pak koukám, zda ta mnou nikdo nejde, pokud vyjdu z obchodu. A to nemluvím o dětských hřištích, kde vysedávání mámy, které dost často kouří a na své děti hulakaji sprostě a dost nahlas. To pak tam se svými dětmi nejdu.

Cikáni

Cítím se bezpečně, ale vadí mi vypnuté lampy veřejného osvětlení.

Cítím se bezpečně.

Cizinci

Cizinci a bezdomovci

Cyklostezka kaufland, náměstí, park

Čím dál tím víc hulakajicich Romů a homeles co se táhnou pod most na nocleh.

Čím dál větší počet lidí veřejně užívajících marihuanu na veřejnosti. Nebezpeční agresivní řidiči v rámci města.

díky zhaslému pouličnímu osvětlení se opravdu bezpečně necítím, ať večer nebo brzo ráno, bohužel se zhaslé lampy potkávají i na křižovatkách, což mi připadá ještě nebezpečnější

Dohlížet na okolí Kauflandu, kde se scházejí feťáci a bezdomovci a častější kontrola v hlídání dodržování pořádku v místech, kde žijí menšiny (Ukrajinci, Romové)

Drogy-stříkačky-hřiště za bránou a celkově bezdomovci, feťáci u ZUŠ, v parku.

Feťáci

feťaci a bezdomovci

Fyzického napadení.

Historická zkušenost s vykradením obydlí

Chodim domů pešky po 20:00 ted uz je tma a neni to prijemné. Sviti kazda druha lampa kvuli usporam to chapu ale pro zenu to je opravdu zvlastni pocit

Je tu dost bezdomovců v dosti podnapilém stavu.

Jediné, co mi vadí jsou skupinky bezdomovců a pochybných existencí sdružující se na lavičkách na náměstí nebo v parku. Občas se setkám s uživateli drog, což je problém hlavně vůči bezpečnostni dětí, zejména kvůli stříkačkám, které po sobě neuklízí.

Každé druhé vypnuté osvětlení v ulici - vyvolá pocit nebezpečí od pádu, když neuvidím např.namrazu až po opravdu neosvětlené zákoutí, které je obsazené podnapilými jedinci

Kousek opodál je ubytovna. Lidé z ubytovny každý den pořádají venku. Pro ženu je vážně nepříjemné jít okolo

Lidí z ubytoven Ukrajince, Rumuni a Romové kteří sem přicházejí dosti nekontrolovatelně. Často obtěžují a žebrají po lidech,hlavně tedy Romové když nedáš napadají slovně i fyzicky.

Lidí, kteří se pohybují v okolí domu - Romové, uživatelé návykových látek a bezdomovci

Méně přizpůsobivý občané, lidé bez domova, narkomani..

Místa bez řádného osvětlení

Na sidlii Na jihu se před našimi okny prodávají drogy. Moto vypozorované a vím, kdo to dělá. Na rampě spal bezdomovcec, je po něm bordel. Domovská komunita částo křičí. Ukradli mi dvě kola ze sklepa. Vedle v paneláku bydlí feťák co krade kola. Auta jezdí rychle a špatně parkují, i bývalý místostarosta, který bydlí vedle v paneláku.

Náhodné skupiny výtržníků, kteří by mě obtěžovali.

Napadání verbální i neverbální např. při venčení psa

Například zhasnuté pouliční osvětlení nepřidá na jistotě pohybu a bezpečnostni po setmění.

Narůstající kriminalita v Jičíně, způsobena velkým množstvím ubytoven a na nich z velké části obývající nepřizpůsobivým občanům. Také malé shledání policie v terénu. Oblasti, kde se scházejí lidé bez domova, kteří popíjí na veřejnosti alkohol, míst je tu hodně a čímdál více v centru města, i v denních hodinách.

Necítím se bezpečně hlavně na silnicích. 40 km/hod pro mnohé řidiče nic neznamená. Jeden ze závodníků se už rozstřelil u Ronalu o třešen, ostatní se oklepali a už zase běsní....

Nedodržení dopravních předpisů, vysoká rychlost, nepovolený vjezd velkých vozidel. Necítím sebzde bezpečně a mesto nedělá broky nic k vynucování platných předpisů, několikrát bjsme na sitiaci upozornili. Bude v Konecklumského přechod?;Proč zde nejsou retardéry. Jedná se o obytnou čtvrť ne průmyslovou zónu. Policii zde nevidíme, městskou uz vůbec ne, zato na náměstí, tam se to vybírá. Nepořádek v okolí Tesca. Naprosto nekulturní prostředí, které přitahuje živly. Město by melo vynucovat na marketech úklid v okolních prostorech.

Nedostatečné osvětlení v některých ulicích (Čeřovka, Soudná), zcela chybějící osvětlení v úseku lipové aleje kolem "emka"

Nepřítomnost osvětlení a prázdné objekty

Nepřizpůsobivé osoby (bezdomovci, Romové a ted i spousta Ukrajinců)

Nepřizpůsobivý občané

Nepřizpůsobivých občanů v nájemních bytech. Velký problém na Novém městě, ulice Přátelství, Jih. Nerespektují práva ostatních ani neřeší svoje povinnosti. Parkují zastaralé vozy na místech, kde ja parkování zakázáno. Upozornit je, riskujete napadení.

obávám se pustit dítě (7) samotné ven na hřiště/do školy, tedy ho vždy doprovázím

Okupování veřejného prostranství a laviček v ulici Pod lipami opilci a bezdomovci kteří pokřikují na kolemjdoucí u v pozdních nočních hodinách, hlavně v létě, shlukují se ve velkých počtech a často i brání volnému průchodu. Časté krádeže v okolí. To samé v okolí obchodního domu Kaufland a nábřeží.

Opilý bezdomovci před panelákem. Shluky pochybných spoluobčanů pod vlivem návykovych látek. Nalezená injekční stříkačka u dětského hřiště.

Opilých či agresivních jedinců.

Park u Havlíčka, shromažďování osob s omamnými látkami ,park není osvětlen

Podivne existence v okolí, prehrsel prapodivnych ubytoven

Podivných existencí před Kauflandem, případně na lavičce u cyklostezky před MŠ Máj

Pohyb nepřizpůsobylích osob v okolí bydliště hlavně v podvečerních a večerních hodinách.

POHYBU INDIVIDUÍ V KAPUCÍCH PO POLOTMAVÝCH ULICÍCH.

Poslední dobou po setmění díky úsporám neosvětlená místa po městě, blízko domu často na lavičkách osoby zjevně užívající nějaké látky, atd.

povalování se méně přizpůsobivých osob na lavičkách na náměstí, chování osob v prostoru u JIP

Přepadení dětí nebo vnoučat z důvodu snížení viditelnosti v ulicích nesmyslným vypnutím osvětlení

Přepadení dětí, pohmoždění na nerovných chodnících - a to vše z důvodu zmenšení intenzity veřejného osvětlení. A z tohoto důvodu bude docházet i k poškozování a vykrádání parkujících aut

Při večerních procházkách-sportu mi vadí, okolo Kauflandu a stezce směr průmyslovka, různý individua... opilci, bezdomovci, jak u zmiňovaného Kauflandu, tak na lavičkách na stezce.

přibývající množství ubytoven a s tím i cizinců

Rómové, ukrajinci, bezdomovci

Skupinky fetaku a romu shlukujici se u garazi(u trati), pred kotelnou u vezaku, na sibenaku pod,, destniky,,, soused napadajici a obtezujici sousedy.

Temná místa z důvodu omezeného osvětlení, posedávající na obrubníku mostu nad Penny Marketem, lavičkách na Šibeňáku

Temné ulice, blízkost ubytoven, nepřiměřená rychlost automobilů

U Kauflandu přes den postávají u bankomatu i na druhé straně bezdomovci .Chtěla jsem si vybrat peníze, ale bála jsem se neboť si jeden stoupl těsně za mě a na mé požádání aby odsoupil se mě vysmál a zůstal stát za mnou.

Ubytovny plné Ukrajinců, bydlíme kousek od jedné a jít tam večer je opravdu o strach.

Ubytovny, noční chození různých ožralců a feťáků po Jičíně, cizí národnosti

V našem domě na náměstí Václava Čtvrtka 852 žije soused pan Dejl,který absolutně nezvládá a týrá svého psa, čímž dennodenně ohrožuje zdraví ostatních občanů a zároveň i zdraví daného psa.

V nočních hodinách, kdy feťáci vylejzají ven ve skupinách. Vím jaké to tu bylo před pár lety, kdy můj známí okrádal v Jičíně lidi, fetoval(vše je zapsané u policajtů, kdy z toho byl jen přestupek ..) Momentalně bydlím na novém městě, a v místech kde není osvětlení je docela rušno. Sem tam se doslechnu, že někdo vzadu na jihu někoho okradl, na policajty se lidi bojí chodit, lepší je přijít o tisíc korun, než o život když to nahlásíte.

V okolí mého bydliště se vyskytuje mnoho nepřizpůsobivých, kterí se shlukují do skupinek. Již máme zkušenost s napadením cca v roce 2017.

V okolí svého bydliště se cítím bezpečně

Vandalismus a napadání

Vandalismus, obtěžování, pokřikování a verbální urážky od hloučků mladistvých případně podnapilých cizinů

Vandalové(ničení aut) , agresivní zdrogovaní,agresivní skupinky lidí u kauflandu

Velká koncentrace nepřizpůsobivých obyvatel, v teplých dnech hluk až do pozdních hodin, městská policie nepomůže, má jen výmluvy.

Vetsinou se bezpečně cítím, pokud tedy nejdu s dítětem na hřiště v lentilkach, kde se schází děcka s alkoholem, kouří a nechavaji tam bordel. To samé pred večerkou v Barakově ulici,kde je to podobné.

Vidím problém v ubytovnách ,např Lidické náměstí,přes letní měsíce se sdružují před ubytovnou v parku.Vadí mě posedávání bezdomovců na lavičkách na náměsti a na stezce u KB.

Vlakové nádraží v podvečerních / večerních hodinách. A lidé, kteří se pohybují v budově a prostorách starého nádraží.

Vrazi a veškerá zlodějská pakáž

Vysoká koncentrace podivných individuí, výskyt drog - není den, kdy by nebyla cítit Marijuana (a to i v těsné blízkosti dětských hřišť. Výjimkou není ani poškozování cizího majetku nebo krádeže.

Zhoršující se sociální situace mezi lidmi

3. Ve které části města Jičín se cítíte nejméně bezpečně?

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

-

...

Asi u Kauflandu po setmění.

Asi zámecký park ve večerních / nočních hodinách

autobusák

autobusové a vlakové nádraží

Autobusové a vlakové nádraží, před Kauflandem a na náměstí (na lavičkách se shromažďují alkoholici, bezdomovci)

Autobusové nádraží Lidické namesti

autobusové nádraží

Autobusové nádraží

Autobusové nádraží

Autobusové nádraží

Autobusové nádraží

Autobusové nádraží + okolí okresní správy sociálního zabezpečení

Autobusové nádraží, cesta kolem archivu a stezka u Cidliny

autobusové nádraží, nové město jih, vlakové nádraží, prostory u Kauflandu

Autobusové nádraží, okolí Kauflandu

Autobusové, vlakové nádraží a přilehlé ulice a také oblast pod mostem (obchvatem), kde bydlí bezdomovci

Barákova ulice kde bydlím - stává se z ní gheto

Centrum města.

Centrum ok ale od centra na Jih a od centra smer tesco uz moc ne

Cesta podél tratě k vlakovému nádraží

cítím se bezpečně všude

Cítím se bezpečné všude.

cyklostezka

Cyklostezka kolem Cidliny, stezka pro pěší a cyklisty u školky Máj, občas i před Kauflandem, okolí bývalé čekárny autobusového nádraží

Čeřovka

Čeřovka

Dělnická ul.

Diky omezeni sviceni vecer temer po celem meste

Drogy-stříkačky-hřiště za bránou a celkově bezdomovci u ZUŠ, v parku a feťáci.

holínské předměstí

Hradecká ulice - prostor v blízkosti ubytovny naproti benzínové stanici Shell

Jak jsem zmínila Kaufland, stezka od Kauflandu směr průmyslovka a ještě za Tescem ten les směr zahrádky

Jičín Nové město

Jičínský park, autobusové nádraží, Šibeňák.

jih

JIH - nové město

Jih, Nové město. či kterákoliv neosvětlená ulice

Jižní město, kaufland, park, ulice školní

Kaufland

Kaufland

Kaufland vstup

Kaufland, nepříjemný pocit stojících občanů u vchodu, sedící party na lavičkách na náměstí

Kaufland, Pod Koštofránkem lavičky, Lipová alej U Šuků

Když se pohybuji po Jc při denním světle, takže se cítím bezpečně všude. Když je tma, cítím se nejméně bezpečně tam, kde nesvítí lampy, což je na hodně místech.

kolem Kauflandu

Konkrétní místo nemám. Občas vlakové nádraží, kdy tam popíjejí a kouří různé skupinky.

Letná - ubytovna občas i náměstí, kde je neustále skupina lidí na lavičkách v podloubí v podnapilém stavu, obtěžují, hádají se a neoplývají dostatečnou hygienou

Lipova alej

Lipová alej - od Soudné k Lodžii, cesta od Kauflandu přes Cidlinu na Nové Město, průchod městským parkem ve večerních hodinách

Lipová alej, před hodpodama, když vycházejí opilý

Městský úřad, správa agend, budova policie a městské policie

Mrdat

Na Jihu

Na Jihu

Na Jihu

Na Jihu

Na jihu

Na Jihu

Na Jihu a v parku, kouří tam děti z okolních škol… Dělají bordel.

Na Jihu, Barákova ulice

Na Jihu, Nové Město

Na náměstí

Na náměstí, když na mě z jedné strany nabíhají Mormoni a z druhé strany Hinduisti.

na náměstí, když tam jsou bezdomovci a opilci, je to i dost nepříjemné s ohledem na to, že tam občas čekají děti po zájmové činnosti (i večer)

Nádraží

Nákupní zóna u OD Kaufland. Lokalita u hráze rybníka Šibeňák a Nového Města.

Náměstí

Náměstí

Náměstí večer, cesta z Náměstí kolem parku na Nové město večer, stezka od Kauflandu kolem Cidliny, a všude kolem hospod . Lípy

Náměstí, Park

Náměstí, u Infocentra a vstupem do muzea a ZUŠ.

Ne

Nebydlím v Jičíně

Necítím se v nebezpečí.

nedokáži říci

nedokážu odpovědět

některé okrajové části, kvůli výše uvedeným skutečnostem i centrum

Nelíbí se mi náměstí a ožralí bezdomovci, kteří konzumují alkohol tam kde je to zakázáno městskou vyhláškou. Nelíbí se mi, že s tím MP nic nedělá a strká před tím hlavu do písku

Nelze určit.

nemám pocit, že by tu byla vyloženě nebezpečná místa

Nemám takové místo

Není konkrétní místo.

Není žádná část města, kde bych se necítil bezpečně. Ale nebezpečné to občas bývá o víkendu ve večerních hodinách v okolí klubu Emko.

Nevím, asi nikde.

Nevím, zatím se cítím bezpečně....

Nikde

nikde

Nikde

Nové Město

Nove mesto

Nove Mesto

Nové Město

Nové Město

Nové Město

Nové Město

Nové Město

Nové město

Nové Město

Nové Město

Nové Město

Nové Město

Nové Město

Nové Město

Nové město

Nové Město - Jih

Nové město - kolem Bunkru

Nové Město - konec

Nové město - Lidické náměstí a okolí Bunkru, Vnitroblok u Lentilkového baráku

Nové Město ,Park,Kaufland, cesta na vlakové nádraží. Náměstí u klubu NA Starém kde se podává alkohol mladistvým a napíši jen o pivu!!

Nové Město (zvláště ulice Barákova a Nábř. Irmy Geisslové) a Valdštejnovo náměstí z důvodu sdružování bezdomovců

Nové město Jih

Nové město jih zejména kolem bunkru.

Nové Město Jih.

Nové město sídliště

Nové město sídliště Jih

Nové Město, autobusové nádraží

Nové Město, Barákova ulice

Nové město, hlavně cesta od maxihitu ke kauflandu a to i po asfaltové cestě.. A taky dětské hřiště v lentilkach.. Věčně rozbite sklenene lahve, nedopalky od cigaret.. Opilci na lavičkach

Nové město, okolí Kauflandu

Nové město, Přátelství, Jih. Brzy bude vyloučená lokalita.

Nové město, tesco, Kaufland

Obecně na všech silnicích, jinak je to v podvečerních hodinách prostor před Kauflandem a cyklostezka podél Cidliny vedle Školky Máj. Srocuje se to tam, chlastá to tam, česky to nemluví a zbyde tam po tom jen bordel na zemi, někdy i nablito, nachcáno...

OD Kaufland, Na Jihu

Ohledně sil. provozu asi v okolí autobusového nádraží (dlouhé přechody), jinak asi logicky na perifériích města - např. v okolí obchvatu na Novém Městě.

Okolí Kauflandu

Okolí Kauflandu

Okoli Kauflandu

Okolí Kauflandu i přes den - často zde postávají "bezdomovci"?

Okolí Kauflandu, ulice Pod lipami za Billou a hernou

Okolí obchodu Kaufland a přilehlé cyklostezce podél Cidliny.

okolí parku, kaufland !!! je někdy doslova o kejhák večer projít a přežít , cesta ke kauflandu podel Cidliny, parkoviště u hřbitova

Okolí rybníka Šibeňák a na téměř celé stezce u Cidliny po setmění.

Okolí vlakového a autobusového nádraží,okolí Kauflandu, zeleň mezi Fügnerovou a ulicí Českých Bratří a stezka podél Cidliny od Kauflandu až po Letnou,okolí rybníku Šibeňák.

okolí vlakového nádraží všeobecně na silnicích - z pohledu cyklisty

Okolí vlakového nádraží

Okolo Cidliny ny stezce a okolo ubytoven.

okolo nádraží ČD (ul. Dělnická)

Okolo stezky u Kb a u školky Máj kde posedávají též individua na lavičce před školkou

Okolo Šibeňáku, směrem k Tescu

okrajová sídliště

Okrajové části obce.

okrajové části, tam, kde se nesvítí, zarostlá nepřehledná místa

Park

park , bezdomovci na namesti

Park u Havlíčka

Park zámecký

Park, náměstí

Parkoviště, Kaufland

Podél Cidliny(chodník co vede kolem mateřské školky Máj. U Kauflandu navečer (večer)

podél řeky Cidliny

Popovice

Právě tam kde bydlím, na Novém městě

Před Kauflandem

před Kauflandem ve večerních hodinách

Před Kauflandem, u cyklostezky před MŠ Máj.

Před Kauflandem.

před nákupními centry

před obchodními centry - Kaufland, Tesco

Přes den se asi cítím většinou bezpečně (spíš záleží na lidech, které potkám, strach nahání agresivní lidé), možná mi moc není příjemné chodit v průmyslových odlehlých částech (ulice Dělnická, Průmyslová) a ve vzdálených odlehlých částech - Koněvova, vzdálená část Nového Města - na Jihu a úplně vzadu, kudy vede pěší spojnice mezi Jičínem a čističkou v Čejkovicích (kolem Cidliny, pod most, navazuje na ul. Poděbradovu v Čejkovivcíh). Po setmění se navíc bojím v parku, na vlakovém nádraží a cestou k němu (Riegrova ulice, Dělnická), kolem hospod (např. náměstí, na růžku), někdy na náměstí a autobusovém nádraží, občas v lipách směrem k Lodžii.

Při nájezdech a sjezdech na betonovém mostku přes Cidlinu.

roh Československé armády a Argonská, park neosvětlen výskyt narkomanů

Ruska ulice

Ryneček - náměstí Svobody

sidliste Nove Mesto

Sídliště Jih a U Trati.

Sídliště Na Jihu

Sídliště Nové Město

Sídliště obecně.

Šibeňák a přilehlé lesní porosty autobusové nádraží

Šturmova ulice od křižovatky scanie po první lampu a obytné domy

Šturmova Ulice.

Takové místo není

tam, kde se málo svítí, je to o hubu hlavně tam, kde jsou rozbité silnice a chodníky

Tesco

Těžko říct

U Kauflandu

u Kauflandu

U Kauflandu to je opravdu otřesné věcně se povalujíví bezdomovci, feťáci a nepřizpůsobivý občané. Dále třeba stezka podél Cidliny, ve večerních hodinách posedávají po lavičkách feťáci.

U kauflandu, na novém městě, na náměstí, když je večer

U Kauflandu, na Valdštejnském náměstí kolem laviček s bezdomovci a opilci.

U Kauflandu. Náměstí, když mám s dětmi procházet kolem skupinek,kde popiji a hádají se (někdy i bijou). Průchod u Barakovy ul., tzv lentilky.

U obchodního domu Kaufland

U obchodu kde vetsinou stoji bezdomovci a nepřizpůsobivé osoby a ted jsou jeste navic vsude agresivni Ukrajinci a Ukrajinky

U OC Kaufland a Tesco

U školky Máj a hlavní silnice od Kauflandu nahoru,není tam jediná lampa

U vchodu do Kauflandu

Ulice Ruská

uvnitř a kolem Kauflandu

v bezprostřední blízkosti ubytoven

V centru

V lipách

v neosvětlených částech města

v nočních hodinách v neosvětlených částech jako Soudná a Sedličky

V okolí Maxihitu.

v okolí nákupních center

V okolí OD Kaufland a okolí autobusového nádraží.

V okolí ubytoven a nádraží

v okolí zámeckého parku

V okrajových částech

v okrajových částech, zahradní kolonie a přilehlé části

V parku, večer na náměstí, na vlakovém nádraží, příp. v periferiích města.

v podloubí na náměstí/ kdykoli prochazím okolo hospody Na Růžku

V ULICÍCH MIMO CENTRUM, KTERÉ JE POD KAMEROVÝM SYSTÉMEM.

v žádné

v žádné

Valdicke předměstí

Valdické předměstí, Kaufland, Jih, Šibeňák.

Valdstejnovo náměstí..neustále tam sedí bezdomovci a pijí alkohol..perou se...i po zavolání městské policie se nic neděje a tato situace se neustále opakuje

Valdštejnské náměstí

Ve všech nedostatečně osvětlených ulicích, zejména v lipové aleji v úseku kolem "emka"

večer není příjemné chodit nakupovat do Kauflandu - sdružují se tam sociálně slabší jedinci a sdružují se tam potenciální pachatelé

Večer se ve městě necítím bezpečné nikde, vzhledem k absenci pořádného pouličního osvětlení.

Větrov

Vlakové a autobusové nádraží, cyklostezka u MŠ Máj u mostu přes Cidlinu

Vlakové nádraží, Kaufland

Vlakové nádraží, průmyslová oblast za vlakovým nádražím.

všude

Všude se cítím bezpečně

Všude tam, kde není dostatečné osvětlení + příroda kolem Jičína

Za zimním stadionem

Zámecký park

zámecký park (ve večerních a ranních hodinách), prostor ve vnitrobloku ul. Pod Koželuhy- I. Geisslové - Barákova (schází se zde romská komunita)

4. Stal(a) jste se Vy osobně nebo někdo z členů Vaší domácnosti v poslední době obětí trestného činu, přestupku nebo pokusu o něj na území města Jičín?

Nepovinná otázka, respondent mohl zvolit jednu z nabízených odpovědí nebo napsat odpověď vlastními slovy.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
ne17384,8 %77,23 %  
Ano52,45 %2,23 %  
Krádež kola20,98 %0,89 %  
probodnuté 2 pneumatiky u auta10,49 %0,45 %  
Ano napadení Romů, řešil jsem to po svém...10,49 %0,45 %  
Vykradeny sklep10,49 %0,45 %  
Jasně že jo. Šikany ze strany městapa. (Městské policie)10,49 %0,45 %  
Ano, na babičku pokrikovala parta pubertaku a vyhrozovali ji.. Vulgarně nadávali.. Bohuzel meli kapuce a tudiz nebyla babicka schopna popsat je. 10,49 %0,45 %  
V loňském roce nám vykradli osobní automobil (v ulici Jarošov), škoda byla do 5 000 Kč, tak jsme nehlásili na policii.10,49 %0,45 %  
Zatím né, jen to co jsem již napsala na první otázku10,49 %0,45 %  
Přímo trestného činu ne, ale vadí mi nedodržování nočního klidu. MP neřeší. 10,49 %0,45 %  
Pokus o napadení 10,49 %0,45 %  
Když jsem vedla děti ze školky pokřikovali na nás dva mladíci pod vlivem a úmyslně proto nám vyběhli.10,49 %0,45 %  
Dceři ukradli kolo. Nedali mi přednost z práva. Na Jihu jezdí blznivi feťák v autě, ohrozil mě 10,49 %0,45 %  
V roce 2017 asi byl napaden syn10,49 %0,45 %  
Před barákem mi někdo odřel auto10,49 %0,45 %  
Ano neustale zebrani od bezdomovců a kdyz jim clovek nechce dat penize na vino a cigára tak začnou vyhrožovat 10,49 %0,45 %  
Poškození zbrusu nové vozu vandalem těsně před Vánoci 2021.10,49 %0,45 %  
Dcera byla napadena neznámým pachatelem při venčení psa, postříkaná psa i dceru peprovym sprejem, přivolána PČR, odpověď, stejně ho nenajdeme. 10,49 %0,45 %  
Krádež zamčené kola na náměstí.10,49 %0,45 %  
napadení manžela jedním z ubytovny, který nebyl střízlivý, možná i zfetovaný, neboť viděl kolem sebe bludy a nebyl schopný koordinovaného pohybu a obtěžoval tu i děti na nedalekém hřišti10,49 %0,45 %  
NÁSILNÉ VNIKNUTÍ DO GARÁŽE, I KDYŽ JSOU MAJITELÉ DOMA10,49 %0,45 %  
Přestupku,bez vyšetření 10,49 %0,45 %  
pokus o přepadení10,49 %0,45 %  
Byl nám vykraden sklep.10,49 %0,45 %  
Přestupky na denní bázi. Budu se bát děti pouštět do skoly. Hradecká, Šturmova, závodiště. Potřebujeme další nehody? 10,49 %0,45 %  
Ano, večer na náměstí byl pokus o fyzické napadení.10,49 %0,45 %  

Graf

5. Pokud jste se stal(a) obětí trestného činu, přestupku nebo pokusu o něj, ohlásil jste jej na Policii ČR/Městské policii?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Tato situace nenastala16573,66 %73,66 %  
Ano3616,07 %16,07 %  
Ne2310,27 %10,27 %  

Graf

6. V případě, že se stanete svědkem trestné činnosti, která se Vás bezprostředně netýká, co uděláte?

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

podle závažnosti zavolám Městskou nebo státní policii.

-

155

158

158

Asi bych použila telefon a číslo 156

Bohužel musím přiznat, že raději nic (z důvodu mé bezpečnosti) a neumím odhadnout, zda volat policii (nemám v ní důvěru, spíše se bojím, že budu označena za hysterku).

Budu se snažit pomoc od pasivní (telefón) až po aktivní přímo fyzicky pomoc, záleží na situaci

Budu se snažit pomoct oběti trestného činu, zavolám policii atd.

budu volat 158

budu volat policii

Dosvědčím oběti trestný čin na policii.

Informuji městskou /státní policii

K takové situaci zatím nedošlo, ale intuitivně bych pravděpodobně volal městskou policii

Konám

Kontaktuji Policii ČR

Kontaktuji státní či městskou policii

Kontaktuji státní či městskou policii.

Kurvy

Nadechnu se, zamyslím, s ohledem na svou bezpecnost zasahnu, a volam 158

Nahlásím ji na policii

Nahlásím ji příslušnému orgánu

nahlásím ji státní policii

Nahlasim ji, pomou obeti

Nahlásim ji.

Nahlásím na PČR

Nahlásím na policii

Nahlasim na policii.

nahlásím pčr

Nahlásím PČR nebo MP, podle konkrétní situace sám zakročím.

nahlásím policii

Nahlásím to policii

Nahlásím,přivolám pomoc.

Nahlásit

Nahlásit svědectví

nahlášení 158

Nejspíš kontaktuji policii, pokud uznám, že je to důležité a budu svědčit.

Nejspíš se budu snažit pomoct, zavolat policii

neprodleně telefonicky probudím městské strážníky na služebně a poprosím o součinnost

Nevím

nevím

Nevím,nikdy se tak nestalo.

Nic

nic

nic pokud jde o přestupek, protože městská policie je nefunkční stejně jako obor přestupků v případě trestného činu volám policii ČR

Normálně bych zavolala polici, vzhledem k výskytu nepřízpůsobivých osob, co by mi při zavolání ještě ublížili tak nevolám

Ohlásil bych to policii

Ohlásim jej na policii ČR.

ohlásím ji na policii

Ohlásím městské a státní policii.

ohlásím na policii a pokusím se pomoct oběti

Ohlásím na Policii ČR

Ohlásím PČR

Ohlásím policii

Ohlásím Policii

Ohlásím to na číslo 158.

Ohlásím to na policii

Ohlásím to Policii ČR nebo MP Jičín

Ohlásím věc na PČR

Ohlásím.

Okamžitě volat na Mp nebo PČR pokud možno z odstupu sledovat vývoj situace případně pořídit video a poté spoluprácovat a hlídkou.

oznámení na policii

oznámím

Oznámím a oznámil jsem Policii ČR

Oznámím na policii

Oznámím Policii ČR nebo Městské policii Jičín

Oznamim to

Oznámím to na PČR.

oznámím to policii ČR nebo městské

Oznámím to Policii.

Oznámím věc PČR, popř. městské policii. Záleželo by na tom, o co konkrétně se jedná. Kdyby nastala situace, že bych mohl sám trestné činnosti zabránit, udělal bych to po zvážení, že na to mám.

Pachatel dostane přes držku

Po výzvě bych se přihlásila jako svědek ,nebo rovnou zavolám na policii

počkám co se bude dít a popř zavolám příslušné jednotky

Podle situace .. Zavolám PČR

Podle situace, ale raději volám policii

Podle situace, nejspíš bych volala policii.

Podle toho co

Podle toho kolik je případných pachatelů.

Podle závažnosti nahlásím / nenahlásím PČR.

Pokud je to v mé moci snažím se zasáhnout (okřiknout nebo uklidnit), Pokud je to vážnější věci volám policii.

Pokud nebude v okolí nikdo jiný, nahlásím toto na policii.

pokud nemohu nic jiného udělat, zavolám městskou policii

Pokud nemohu sama zasahnout slovně, radeji zavolám policii.

Pokud se týká trestné činnosti , tak samozřejmě, a se snažím pomoci a vec řešit, pokud se týká prestupkoveho jednání, měla by tuto věc řešit Městská policie, tak jak jsem psal výše, ale to by musela být chut že strany Městské policie věc resit

Pokud situaci nelze vyřešit jinak, zavolám 158

Pokud to není fízl rozbiju dotyčnému hubu. Na fízla si můžu tak akorát stěžovat, což je úplně k hounu.

pokud to nikdo ještě neřeší volám policii

Pokusím se jakkoliv pomoct a pokud možno co nejdříve to ohlásím policii.

Pokusím se ji operativně pomoci řešit.

Pokusím se pomoci, ohlasím PČR

Pokusím se zavolat policii.

Pomohu a volám 112

Pomuzu aby ten dotyčný clovek co provádí trestnou činnost dostal trest co si zaslouží

Pomůžu

Pomůžu a zkontaktuji městskou policii

pomůžu poškozenému, zavolám na policii

pomůžu, zeptám se jak to chce poškozený člověk řešit

poskytnu svědectví

Přivolám pomoc Policie ČR nebo (jakožto žena) silnějších kolemjdoucích

Rozhlédnu se, jestli někdo jiný situaci řeší (např. volá policii). Když ano, jdu si po svých, když ne, zavolám ji sám.

Samozřejmě - ohlasim tuto skutečnost policii ČR.

Snažím se dle situace řešit

Snažím se přivolat strážníky městské policie- poslední dva pokusy nevyšli, strážníci byli zaměstnaní jinde.

Snažím se situaci aktivně řešit.

Tady v Jičíně zbytečně někoho volat. Pokud voláte je odpověď málo policistů

telefonicky kontaktuji státní policii,neboť městská nic nedělá

telefonicky upozorním místní odd. PČR

Telefonuji policii

To záleží co by to bylo a kdo by byl obětí a kdo ten, kdo trestný čin či přestupek spáchal. Pokud by mě pachatel viděl, bála bych se, ze si to se mnou bude chtít vyřídit.

Trestnou činnost oznámím PČR, pokud je to možné, tak ji i zdokumentuje nebo se jí pokusím zabránit

Určitě budu řešit a ne nečinně přihlížet. Minimálně zavolám policii(pokud se tedy dovolám), IZS.

Určitě pomohu a přivolam policii ,ale státní.

Uvědomím PČR

uvidím

V případě potřeby pomohu, nebo v nebezpečí volba 156, 158

V rámci svých možností zakročím proti trestné činnosti

V závislosti na typu situace se oprátím o pomoc na Policii ČR. Pokud někdo mlátí ženu, podle situace se pokusím jí pomoct, než policie přijede. Pokud ozbrojený lupič vybírá zlatnictví, zkusím zaznamenat co nejvíc detailů o něm, ale držím se v bezpečné vzdálenosti, aby mi neublížil.

Velmi zákeží na situaci, ale pravděpodobně zavolám policii.

volám 156, v závažných případech 158

volám 158

Volám 158

Volám 158

volám MP

volám MP či policii

Volám na městskou policii

Volám PČR

Volám pčr

VOLÁM PČR NEBO MP

Volám policii

Volám policii

Volám policii

volám policii

volam Policii ci nabadam poskozenou osobu k zavolani policie

Volám Policii ČR

Volám policii ČR. A pokud situaci vyhodnotit, jakože jsem schopen zasáhnout, tak zasáhnu.

Volám policii nebo městskou.

Volám policii, popřípadě se pokusím sám zasáhnout pokud to půjde.

Volám policii, případně ještě dle možností vyfotím důkazy.

Volám policii, zajistím co nejvíce svědků

Volám státní policii, Městskou policii Jičín nikdy - to by bylo zbytečné.

Volám státní policii. Městská většinou nemá službu , nebo neumí pomoct

volat 158

volat a hlásit

Vyhodnotím nebezpečnost situace. Nebude-li nutný můj zásah, otočím se a uteču.

Zadržím pachatele a počkám na příjezd PČR

Zakročím, oznámím.

Záleží jestli mě u toho někdo vidí, že jsem svědkem. Když nikdo o mě neví, nahlásím to, když mě u toho někdo vidí, budu se bát spíš o sebe..

Záleží na konkrétním charakteru tr. činnosti, minimálně tuto oznámím na policii.

Záleží na situaci

Záleží na situaci a okolnostech. Buď bych mohl ohroženému pomoci, ale pokud by to bylo kontraproduktivní (např. přesila), radši bych se do věci nezapojil. Bezpodmínečně bych ale zavolal na policii.

záleží na tom, co se děje

Záleží na tom, o co by šlo, ale v 90% asi nic, protože nejsem si jistá, zda se může jednat o trestný čin a dale mám obavu, aby se to neotocilo proti mne

Zareaguji - zavolám policii, natočím si to

Zasáhnu

Zasáhnu a zavolám policii

Zavolám 112,156,158

Zavolám 156

zavolám 156 nebo 158.

Zavolam 158

zavolám 158

Zavolam 158

zavolám 158

Zavolám 158 (Policii ČR)

Zavolám linku 158

Zavolám městskou nebo státní policii.

Zavolám městskou policii

zavolám MP

Zavolám na linku 156 či 158 nebo 112

Zavolám na linku 158

zavolám na městskou nebo státní polocii

zavolám na městskou policii

Zavolám na policii

Zavolám na policii

Zavolám na Policii ČR a bude to s nimi řešit.

zavolám PČR

Zavolám PČR

Zavolám PČR

Zavolám PČR

zavolám PČR poté se pokusím zadržet pachatele a počkám na příjezd PČR

Zavolám podle závažnisti MP nebo PČR

Zavolám Polici ČR nebo MP

zavolám PoliciČRR

Zavolám policii

Zavolám policii

Zavolám policii

Zavolám policii

Zavolám policii

Zavolám policii

Zavolám policii

zavolám policii

Zavolám policii

Zavolám policii

Zavolám policii

Zavolám policii

zavolam policii

zavolam policii

zavolám Policii

zavolám policii

Zavolám policii

zavolám policii

zavolám policii

Zavolám policii

Zavolám policii (dle povahy činu městskou, nebo státní)

zavolám policii (městskou či státní)

Zavolám policii a popřípadě pomohu.

Zavolám policii aby zasahla

Zavolám policii ČR

zavolám policii ČR

zavolam policii, ale statni, ne mestskou

Zavolam policii, která ovšem v Jičíně stejně nic nevyřeší, řešit nechce, nebo se vymlouvaji na to že mají nedostatek lidí. Když jde někomu o zdraví nebo bezpečí. Je to velký problém

zavolám policii, neučinil-li tak již někdo jiný

Zavolám policii.

Zavolám policii.

Zavolám policii.

Zavolám policii.

Zavolám policii.

Zavolám policii. Pokud kolem mě bude více lidí, pokusím se i zasáhnout.

Zavolám policiii

zavolám pomoc - policii

Zavolám státní nebo městskou policii.

Zavolat Policii ČR a případně vyfotit.

Zjistím, zda ji již někdo řeší, případně nabídnu svou pomoc.

Zvážím závažnost činu, případně nahlásím na policii

7. Jste spokojen(a) s prací strážníků Městské policie Jičín v místě Vašeho bydliště?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí nebo napsat odpověď vlastními slovy.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
ano10145,09 %45,09 %  
nejsou vůbec vidět20,89 %0,89 %  
Jsou málo vidět po městě!10,45 %0,45 %  
Častější kontroly v odpoledních hodinách10,45 %0,45 %  
Lepší řešení špatného parkování 10,45 %0,45 %  
Misto rozdavani ruzovych listecku za parkovani by meli byt vice videt v terenu, park i dalsi shromazdiste bezdomovcu apod.10,45 %0,45 %  
Nevím, moc často je nepotkavam. A to že na Nove Město to občas zajedou zkontrolovat , tak to nezlepší situaci toho, že se tu cítím ne úplně bezpečně10,45 %0,45 %  
Ve všem, nejsou vůbec vidět ve městě, kromě rozdávání pokut za parkování. 10,45 %0,45 %  
Pod poštou stojí auta i na chodníku a chodci musí do silnice je obcházet i z dětmi10,45 %0,45 %  
Aby při vybírání pokut za parkování - hlavně na ul. Husova - měřili všem stejným metrem. Často vidím, jak je pokuta udělována "obyčejnějším, submisivním" lidem. Ale auta větší a dražších modelů, auta s SPZ začínající na "A", auta u nichž je přítomný "dominantnější" řidič, pracovníci MP často přecházejí bez povšimnutí nebo řidiče jen napomenou.10,45 %0,45 %  
Nejsou vůbec vidět na Novém Městě, neřeší problémy 10,45 %0,45 %  
dát jim větší pravomoce například při vyhostění bezdomovců10,45 %0,45 %  
Chybí odpověď: nemůžu posoudit10,45 %0,45 %  
nejsou vidět a když ano, tak je to u vybírání pokut za špatné parkování...10,45 %0,45 %  
Kontroluji parkovani pouze v centru, na okrajich mesta vubec a parkuje se tam bezne na chodniku. Neresi cyklisty, kteri jezdi po chodniku.10,45 %0,45 %  
v naší části města se Městská policie vůbec nepohybuje - tudíž zlepšení by mělo být v tom, aby se i v naší části města sem tam strážnici Městské policie pohybovali; dále by měli často chodit v okolí škol10,45 %0,45 %  
Častější kontroly náměstí, v době trhu větší kontrola kapsářů10,45 %0,45 %  
Častější výjíždky po městě a krajových části města. Jen přítomnost strážníků pomůže.10,45 %0,45 %  
Akorát šikanují a obtěžují okolí.10,45 %0,45 %  
kontrolují pouze zaplacené parkování, ničeho ostatního si nevsimaji, řízení dopravy např. v ulici 17.listopadu je šílené, několikrát jsem byla svědkem kolizích situací10,45 %0,45 %  
nejsou vidět, neřeší se přeplněná husovka, panská ... nejsou vidět na pochůzkách. Jejich práce se smrskla v dávání pokut za špatné parkování a ranní asistence na přechodech. Vyslat do terénu pracovníky prevence kriminality, kteří na občany nepůsobí nijak ani autoritou je špatně10,45 %0,45 %  
Nevim jakou přesně maji povinnost v práci, tudíž neposuzuji zda je vykon dobrý či špatný.. ale myslím, ze by obcas mohli projít např park nebo vyhodit pochybne existence stojici u kauflandu.. 10,45 %0,45 %  
Častější pochůzky - kontrola správného parkování a volného běhání psů.10,45 %0,45 %  
Aby byly více vidět 10,45 %0,45 %  
Více kontrol osob a více kontrol v části Robousy, kde místní parkují na ulicích a silnici hna návštěvu nemají kde zaparkovat. Buď na chodníku, což rádi pokutujete nebo se musí nechat auto na silnici(ulici) a zase Není dodržen 3m pruh pro příjezd IZS a opět pokuta. 10,45 %0,45 %  
Téměř je v Jičíně nevidím10,45 %0,45 %  
Pokud bych to měl celé shrnout, tak kdyby Městská policie měla začít správně fungovat, tak by měla být více vidět a ve i řešit . Ze začátku, to bude zejména o tom, když budou přesný a budou vyžadovat vše tak jsk mají silně neoblibeny, ale toto se po čase změní, ale je to o tom, že musí cítit podporu od vedení. 10,45 %0,45 %  
Nejsou vidět ve městě. Auta si po Jc parkujou jak chtějí. 10,45 %0,45 %  
Pokud nahlásil přestupek, měli by jednat. Když zavolám, že se nám na parkovišti před domem perou náctiletí Romové a tudíž mám strach o děti na zahradě, aby mi zase neřekli, že tyhle situace "moc nemusí", ale někoho pošlou. A hlídka dorazí za více než hodinu, kdy už není co řešit.10,45 %0,45 %  
Nepotkávám je, větší kontrola 10,45 %0,45 %  
Nikdo u nás na Jihu nechodí nic kontrolovat. Potuluje se tu banda bezdomovců takže se bojím pouštět dítě ven i jen před barák samotného. 10,45 %0,45 %  
Nejsem,pokuty za parkování řeší jen v centru,měli by to řešit po celém Jičíně a ne jen Husovka,Panská ulice atd.Napr.jedna řidicka si dělá pravidelně parkovací místo na chodníku vedle obchodu Pramen Lidické náměstí.V průchodu u Mudr.Chvalinové se sdružují přes letní měsíce náctiletý romské menšiny a dělají tam nepořádek,MP tam nevidíte! 10,45 %0,45 %  
Měli by se více pohybovat po náměstí a hlavně městském parku a jeho okolí.10,45 %0,45 %  
Uvítala bych kdyby byli více vidět a to nemyslím jen v ulicích jak dávají pokuty za parkování. Mohli by procházet místa, která jsou proslulá tím, že tam narazíte na problémovou část obyvatel.10,45 %0,45 %  
Jediné co dělají, je hlídání parkování na náměstí. V životě jsem neviděl strážníka na Novém Městě. Parkování po celém Novém Městě od kina až po sídliště je tragédie. Stání v křižovatkách, v protisměru, na zeleni…10,45 %0,45 %  
Měl jsem jednu jedinou příležitost volat 156, strážníci nedorazili. Nutno říct, že to již je pár let.10,45 %0,45 %  
Žádné hlídky se zde nepochybuji. 10,45 %0,45 %  
Krome rannich prechodu nejsou moc videt, tak asi tezko jejich praci hodnotit10,45 %0,45 %  
Nevidím je na sídlišti Na jihu 10,45 %0,45 %  
Více pohybu v terénu, větší přísnost na lidi neustále popíjející na veřejnosti. 10,45 %0,45 %  
Měli by více řešit menší přestupky a hlídat problematická místa 10,45 %0,45 %  
Všude jezdí pozdě 10,45 %0,45 %  
Více chodit po městě na různá místa, parky, park okolo Nábř. Irmy Geisslové kolem polední přestávky na základní škole, to je šílené. Více se zaměřovat do různých ulic ve večerních hodinách, to nejsou vidět a to by bylo dost důležité. 10,45 %0,45 %  
nevím10,45 %0,45 %  
častější pochůzky v odlehlých částech10,45 %0,45 %  
místo dohlížení na různé existence po městě buzerují Jičíňáky kvůli parkovnému10,45 %0,45 %  
Neberou telefon na 156. A vůbec nejsou vidět po městě. Pokud nepočítám ráno, kdy stojí u přechodů.10,45 %0,45 %  
Všímat si parkování aut na Novém Městě Jih, parkování na chodníku, v křižovatkách....10,45 %0,45 %  
Preventivní pochůzky v okrajových částech města. Ale ne jen projet jednou za týden, ale pěšky, aby byla policie vidět 10,45 %0,45 %  
Více pochůzek v terénu ( na Novém městě nejsou vůbec vidět)10,45 %0,45 %  
Nemám důvod k nespokojenosti, ale moc je nepotkávám. Měli by víc chodit v ulicích. 10,45 %0,45 %  
kromě vybíraní špatného parkování je téměř v městě nepotkáte10,45 %0,45 %  
Vyháněl nepřizpůsobivé osoby z míst kde zebraji a nekam je zaviral at neptravujou kdyz nechteji pracovat a jen zebraji 10,45 %0,45 %  
V Čechově ulici se i přes upozornění stále často nedá parkovat, protože si zde místní dělají zábrany z popelnic. 10,45 %0,45 %  
Městského strážníka jsem na obchůzce Nového města za 20 let neviděl 10,45 %0,45 %  
Větší zájem o opilce ve městě hlavně ve večerních hodinách. Bydlíme kousek od Městské policie a v noci je křik opilců slyšet přes dvě ulice klidně i dvě hodiny. A naučit lidi přecházet po přechodech pro chodce a ne metr od nich. 10,45 %0,45 %  
Výskyt MP Jičín v oblasti Na Jihu je minimální a týká se pouze buzerace obyvatel kvůli nedostatečné kapacitě parkování v dané oblasti. 10,45 %0,45 %  
Méně se zajímat kde kdo parkuje a více chodit do problémových částí města 10,45 %0,45 %  
Kromě ranních hodin policii ve městě nepotkávám vůbec 10,45 %0,45 %  
Nevím, viděla jsem je max. řídit ráno dopravu, pomáhají děcka při přecházení vozovky. 10,45 %0,45 %  
Ne, žádné kontroly, žádné obhlidky, absolutní nezájem o danou lokalitu na konci města 10,45 %0,45 %  
Častější pochuzky a řešení problémů na místě, méně kontrol tam kde to není az tak potřeba- náměstí 10,45 %0,45 %  
Nejsou příliš vidět na pěších pochůzkách zvláště v rizikových lokalitách.10,45 %0,45 %  
Například je není vidět v parku a lidé tam kouří, vodí psy... 10,45 %0,45 %  
Městskou policii bych zrušil. 10,45 %0,45 %  
Vyšší přítomnost na inkriminovaných místech. Osobní přítomnost v ulicích. Jenom projíždět autem opravdu nestačí. 10,45 %0,45 %  
kontrola parku, bezdomovcu na namesti 10,45 %0,45 %  
Zvýšit frekvenci na "rizikových místech"10,45 %0,45 %  
ve všem10,45 %0,45 %  
vyhýbají se své práci, když už pracují, dělají to nedostatečně10,45 %0,45 %  
mohli by občas vyjít do ulic a pomoci, když je o to někdo požádá10,45 %0,45 %  
měli by být přísnější na pobudy, bezdomovce, vandaly. Neřešit jen domluvou, vím, že nemají moc kompetencí, ale trochu jim znepříjemnit jednání., aby si to příště rozmysleli.10,45 %0,45 %  
Měli by být více v ulicí města. Větší kontrola parkování v celém městě.10,45 %0,45 %  
zrušit, jsou k ničemu10,45 %0,45 %  
Měli by být vidět, že někde něco dělají a kontrolují. Občané o nich nevědí. 10,45 %0,45 %  
není je vidět v ulicích10,45 %0,45 %  
Přestupky v dopravě řešit na místě. Viditelněji pracovat v terénu.10,45 %0,45 %  
nejsou nikde vidět 10,45 %0,45 %  
V mém Bydlišti nejsou strážníci Městské policie Jičín10,45 %0,45 %  
více kontrol města10,45 %0,45 %  
když chtějí oznámit přestupek, nechť nejdříve kontaktují řidiče, vyfotit auto před obytným domem na Čeřovce, nahlásit přestupek bez předchozího kontaktu s řidičem a ujet, je podle mě zbabělost10,45 %0,45 %  
MP by měla více chodit ve městě, ve dne i v noci, kontrolovat parkování aut mimo vyznačené parkoviště, např. ul. Palackéhonapř. 10,45 %0,45 %  
odpověď má být ANO, ale v místě mého bydliště jsem je nikdy neviděla, tak nevím10,45 %0,45 %  
Ve vykonávání služební činnosti, pro kterou je městská policie v obecné rovině zřizována např. obchůzková činnost apod. 10,45 %0,45 %  
Prakticky jsem je v posledních několika letech v mé lokalitě neviděl. Pro mě nemusí být vůbec a nic se nezmění.10,45 %0,45 %  
noční služby pouze v pátek a sobotu, důrazné vymáhání pokut10,45 %0,45 %  
Aktivně pracovat10,45 %0,45 %  
větší pohyb po celém městě10,45 %0,45 %  
Nejsou vidět. Parkování aut nikdo neřeší, náměstí plné bezdomovců10,45 %0,45 %  
Častější pochůzky na novém městě, u kauflandu a autobusem a vlakovém nádraží - nejhorší místa.10,45 %0,45 %  
Toho je opravdu mnoho - viz zápis z kontroly MP členyKV10,45 %0,45 %  
zabírání veřejného prostranství10,45 %0,45 %  
postih nedodržování zákazů - parkování....10,45 %0,45 %  
nejsou zde vidět10,45 %0,45 %  
měli by být vidět10,45 %0,45 %  
Vyhodit ty zmrdy10,45 %0,45 %  
častější pohyb v problematických částech města10,45 %0,45 %  
Kontrola dodržování nočního klidu, pejskařů, kteří nemají psy na vodítku, cyklistů, kteří jezdí po chodnících, preventivní pochůzky na sídlištích10,45 %0,45 %  
Častější viditelný pohyb v ulicích. 10,45 %0,45 %  
více by se měli pohybovat po městě10,45 %0,45 %  
Zrovna tady na novém městě je moc nevidím.10,45 %0,45 %  
lepší kontakt s obyvateli10,45 %0,45 %  
nejsou po městě vůbec vidět, nevím, co dělají, ráno jsou vidět pouze preventisté ale běžní strážníci nejsou vůbec vidět, že by něco dělali10,45 %0,45 %  
BYLO BY FAJN JE POTKÁVAT ČASTĚJI PO JIČÍNĚ I PĚŠKY, NEJEN V CENTRU10,45 %0,45 %  
Je jich anebo málo, anebo nejsou v terénu10,45 %0,45 %  
Ve všech oblastech10,45 %0,45 %  
vyměnil vedení10,45 %0,45 %  
V poučování o udržování čistoty alespoň v centru města jeho přilehlých částí. Usměrňování skupinek adolescentů shlukujících se v parku apod.10,45 %0,45 %  
Nejsou moc vidět v ulicích.10,45 %0,45 %  
Vice bych se zameril na monitoraci nejen spatne zaparkovanych aut, ale i skupinek lidi10,45 %0,45 %  
častěji objíždět opomínané části na okraji města 10,45 %0,45 %  
zvýšení pochůzkové činnosti10,45 %0,45 %  
Větší přítomnost v ulicích města10,45 %0,45 %  
V této oblasti jsou jen vidět když jsou zaparosvetkovany u sběrného dvora10,45 %0,45 %  
ve městě potkáte strážníka málokdy, pěší zóna plná aut, Palackého ulice v sobotu zákaz vjezdu auta značku objíždějí a jezdí až na náměstí, na lavičkách na náměstí popíjejí bezdomovci atd.u10,45 %0,45 %  
Jsou otravný 10,45 %0,45 %  
V okolí svého bydliště jsem jejich pohyb nezaznamenala. Několikrát jsme upozorňovali. Nic se neděje. 10,45 %0,45 %  
Více pochůzek v méně bezpečných místech města, ne jen projíždět 10,45 %0,45 %  
Důslednost při práci s bezdomovci na náměstí.10,45 %0,45 %  
Myslím, že by měli chodit častěji (být více vidět) - ale vím, že není strážníků dostatek. A hlavně by měli mluvit s lidmi - sami je zastavovat a ptát se na pocit bezpečnosti atd.10,45 %0,45 %  
nejsou vidět po celý den po městě, zvláště pak na pěší zoně, kde parkují a jezdí auta jako na veřejné silnici10,45 %0,45 %  
nejsou vidět na ulicích a hlavně na pěší zóně10,45 %0,45 %  
Strážníci již několik let nejsou ve městě vidět, musí vyjít do ulic. Z pěší zóny Husova je jedno velké parkoviště s projíždějícími auty.10,45 %0,45 %  

Graf

8. Podporujete záměr rozšíření městského kamerového systému za účelem snižování kriminality?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí nebo napsat odpověď vlastními slovy.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Ano17075,89 %75,89 %  
ne10,45 %0,45 %  
Pokud se něco stane je stávající kamerový systém náhodou nefunkční, jsou to zbytečně vyhozené peníze10,45 %0,45 %  
Vždy když je potřeba tak kamery stejně byly namířeny jinam10,45 %0,45 %  
Protoze dosud, kdyz je zapotrebi, kamera se zrovna na dany incident nediva. Zbytecne vyhazovani penez!!!!10,45 %0,45 %  
Dostatečné zabezpečení10,45 %0,45 %  
Myslím, že kamerový systém je dostačující.10,45 %0,45 %  
Není rok 198410,45 %0,45 %  
Jaký je pravý důvod rozšíření kamer, šmírování obyvatel?10,45 %0,45 %  
soukromi10,45 %0,45 %  
Zbytečně vyhozené peníze. 10,45 %0,45 %  
Nevím, o žádném případě, že by kamerový systém pomohl, možná by pomohla větší informovanost10,45 %0,45 %  
Kamerový systém mi přijde již dostatečně rozšířený 10,45 %0,45 %  
Myslím že kamer tu máme dost. Spíš bych se zaměřil na chodníky a příjezdové cesty do Jc. To je tragédie. 10,45 %0,45 %  
Kamerový systém se zatím moc neosvědčil, vždy když někdo z mých známých potřeboval řešit kriminální činnost, kamery byly “otočeny”na druhou stranu.10,45 %0,45 %  
Snížení svobody, navíc je většinou kamera zaměřena ji ani a málokdy dokáže zachytit trestný cin10,45 %0,45 %  
Více osobního jednání, kamery moc neukáží, více chození po městě v ulicích a hlavně večer, to je úplné bezvládí 10,45 %0,45 %  
nejsem si jistá, zda je to třeba10,45 %0,45 %  
omezování osobní svobody10,45 %0,45 %  
Záleželo by na konkrétní lokalitě 10,45 %0,45 %  
Kamery po daném činu jsou už pozdě.10,45 %0,45 %  
Myslím, že kamerový systém je dostačující. Sledování obyvatel je tak trochu prvkem totalitního státu. Důležitá je prevence,výchova ve školách... 10,45 %0,45 %  
nevidím přínos, pokud je potřeba nějaký záběr, je nám řečeno, že na dálku to není vidět10,45 %0,45 %  
Chybí mi odpověď nevím, nedokáži posoudit. 10,45 %0,45 %  
Kamery to nevyřeší. 10,45 %0,45 %  
Vyhozené peníze, více je třeba vidět policisty10,45 %0,45 %  
Nechci být šmírován na každém kroku a kriminalitu mít jako záminku ke šmírování.10,45 %0,45 %  
Na velikost města máme kamer až příliš, kriminalitu to nesnižuje.10,45 %0,45 %  
je to k ničemu, strážníci mají být v ulicích a ne u kamer. 10,45 %0,45 %  
záznam z kamer není čitelný po přiblížení ze záznamu, tudíž není k ničemu10,45 %0,45 %  
už teď je překamerováno a když je potřeba, záznam není10,45 %0,45 %  
Tato otázka je s nuceným výběrem - nelze odpovědět neutrálně. Chybí neutrální odpověď - neodpovídám ani ANO ani NE, ale dotazník nešel odeslat, když se něco nezaškrtlo. Netuším, zda současný systém vyhovuje při snižováni kriminality. Netuším, zda by více kamer pomohlo. Hlavně nepodporuji, aby městští policisté seděli pouze u kamer, měli by být spíše osobně na ulici.10,45 %0,45 %  
kamerový systém nemá u soudu žádný význam10,45 %0,45 %  
stačilo by, kdyby MP pracovala, jak má10,45 %0,45 %  
Když se něco stane, tak většinou prý kamera směřuje jinam10,45 %0,45 %  
Ne, považuji ho za dostačující. Prostor vidím ve zlepšení efektivity jeho ovládání a využívání.10,45 %0,45 %  
Nemyslím si, že je dostatečně využitý i ten současný. 10,45 %0,45 %  
1 kameraman už nemůže sledovat víc kamer10,45 %0,45 %  
MP nestíhá pracovat se stávajícími kamerami.10,45 %0,45 %  
nevidím v tom efektivně vynaložené prostředky vzhledem ke zjišťování lotrovin10,45 %0,45 %  
jsem rozpolcená10,45 %0,45 %  
nestačí jen koukat na kamery, je zapotřebí, aby MP byla vidět v terénu10,45 %0,45 %  
nefungují10,45 %0,45 %  
MP nedokáže efektivně pracovat s kamerovým systémem10,45 %0,45 %  
nejsem pro rozšíření10,45 %0,45 %  
zásah do soukromí obyvatel10,45 %0,45 %  
spiclovani10,45 %0,45 %  
je to zásah do soukromí obyvatel10,45 %0,45 %  
Problémem není kamerový systém, ten nic neřeší. Je třeba snižovat agresivitu lidí v populaci a problémy řešit jejich předcházením, výchovou již malých dětí10,45 %0,45 %  
Nevykazují žádnou efektivitu 10,45 %0,45 %  
soukromí občanů10,45 %0,45 %  
Je dostatek kamerového systému v Jc10,45 %0,45 %  
.. 10,45 %0,45 %  
ať si městská policie plní své poslání a konají celodenní pochůzky pop městěpochůzky10,45 %0,45 %  
snížení lze řešit preventivní pravidelnou pochůzkou městských strážníků10,45 %0,45 %  

Graf

9. Jaká opatření byste učinil(a) pro zlepšení bezpečnosti obyvatel?

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

Aby byla MP více vidět, často kontrolovala dětská hřiště (stříkačky atd), psy, kteří nejsou na vodítku (např. podél Cidliny).

Aby lidé z prevence kriminality nechodili jen přes den, ale i ve večerních hodinách. Rozšíření kamerového systému.

Aby se strážníci pohybovali více po městě mezi lidmi - lépe si tak všimnou skrytých nástrah

Aby strážníci více chodili pěšky i po jiných místech, než je pěsí zona na Husovce. Ale chápu, je to blízko stanice MP ;-) :-D

Aby více MP chodila po Jičíně celém a ne jen po náměstí a Husovce

Asi to, co jsem už psala, víc strážníků ve městě a častější obhlídky + komunikace s obyvateli (jak se daří, zda zaznamenali nějaké nevhodné chování,...).

Ať je každý opatrný a není lhostejný

Celková změna sídliště Na Jihu - parkování, volnočasové aktivity.

Co nejvíce osvětlených míst, pravidelné policejní hlídky, poučit obyvatele, aby se nebáli na policii zavolat, funkční kamery, prevence kriminality - přednášky ve školách.

Častější hlídky policie, obzvláště na odlehlejších místech. Kde je za celý rok nikdo nevidí

častější kontroly rychlosti v ulicích města, né na okrajích. Časté kontroly cizojazyčných spoluobčanů v lokalitách, které jsem popsal a vykázání je z těchto prostor. Po té cykloztezce nechcete jít večer s kočárkem...

Častější odpolední MHD do Allanových sadů, Robous. Zamyšlení se nad vypnutým pouličním osvětlením.

Častější pěší hlídky MP a PČR v ulicích.

Častější pochuzky a řešení problému primo na místě, méně kontrol tam kde to není az tak potřeba- parkovani na náměstí

Častější prezentace na internetu, novinách o bezpečnostní situace v Jičíně

dopravní výchovu a dopr.hřiště pro děti, aktivity a debaty na školách třeba i s městskými strážníky

Dusledne bych hlidal, aby cyklisti nejezdili po chodniku. Nekolikat me uz malem srazili. A mestska policie to vubec neresi.

Hlídky MP častěji ve městě hlavně tam, kde se shlukují problematické osoby, když je policie více vidět, cítí se člověk bzpečně.

Chodit do obávaných míst a provádět kontrolu. Kamerový systém nezachytí, že v podchodu děti rozhazuji petardy ve chvíli, kdy tam procházím s kočárkem, a když se ohradim, jsou sprostí, bojím se napadení.

Intenzivní pochůzková činnost. MP musí být ve městě vidět.

Jak je výše, ty kamery nejsou špatný nápad. Když o nich nepřizpůsobivý vědí, tak se přesunou jinam. Kamery na ulicích, v parcích by snad nikomu nevadili, tím bychom je donutili odsunout se stranou víc, vždyt z okna tu vidím, hlavně přes léto, malé děti s cikanama co tu chlastaj a hulej cigarety řvou tu a nechavají bordel... Víc se snad ani udělat nedá, strážníci i kdyby chodili 24/7 tak není v silách být v každé ulici. A stejně, dokud tu budou ze zadu z jihu chodit bezdomovci a cikáni, tak se nic moc nezlepší.

Jako přes jaro leto podzim si myslim ze je urcite potreba vice kontrolovat zamecky park.. lidi se psy a kouri travu a kouri cigarety az moc na muj vkus na to ze se to tam nesmi

Je zapotřebí osobní přítomnosti policie (strážníků) v ulicích. Pochůzkáře s místní znalostí nic nenahradí. Zvýšit dohled nad dětskými hřišti. Narovnat cihly do písku pod dojezd skluzavky asi není trestný čin, ale důsledky mohou být velmi vážné. Dnes není možné pustit samotné na dětské hřiště ani 8. leté dítě.

Jičín je bezpečné město.

Kamerové systémy na sídlišti.

Kamerové záznamy ve vysoké kvalitě večtně archivace záznamů, kontrola pochybných skupinek. Také mi je nepříjemné chování opilích lidí a bezdomovců - v řadě případů to jsou i osoby 2 v 1

kamerový systém má být hlavně pro prevenci a stíhání opravdové kriminality, ne pro šikanu a pokutování slušných obyvatel města

kamerový systém v každé ulici napojený na Policii

Kamerový systém, který funguje. Na více místech.

Kamerový systém, větší aktivita městské policie, ta prevence kriminality co chodí po městě je spíše k smíchu vypadají jak ti kriminálníci.

Kamery na sidliste, do cechovy ulice, za billu

kamery, hlídky v ulicích

Kamery, víc hlídek

Kamery. Castější pohyb v ulicích.

Kontrolovat více park u 1.zš

kvalitní a rozšířenější kamerový systém, viditelná přítomnost policie v ulicích města zejm. po setmění (zimní měsíce, návrat dětí z kroužků 17-19h), rozsvícení všech pouličních lamp, nulová tolerance obtěžujících osob před supermarkety a obtěžujících opilých osob při kulturních akcích v centru města (sobotní trhy, JMP, sv. Martin, další akce a události)

lepší činnost policie, zájem radnice o okrajové části Jičína, mladí tu nechtějí bydlet

Lepší kamerový systém, více hlídkujících strážníků a hlavně plné rozsvícení městského osvětlení !!!!

Lepší osvětlení v ulicích, nejen kvůli kriminalitě. Chápu, že město potebuje šetřit, ale v situaci, kdy např. SZMJ nesnižuje vnitřní teploty a např. na recepci aquacentra doslova pouští teplo "pánubohu do oken", je šetření na veřejném osvětlení jako výsměch všem obyvatelům. Bezpečnost obyvatel by zlepšilo i zamezení parkování na chodnících na Čeřovce, s dětským kočárkem je tam často nutné jít po vozovce (po některých chodnících neprojde ani samotný chodec).

Lepší zaškolení pracovníků

Máme vůbec Městskou Policii? Na to kolik jich tam je zaměstnáno, nejsou nikde vidět.

Místo kamer strážníky mezi lidi, ať jsou vidět.

Monitorování nejenom odlehlých míst, která nejsou frekventovaná, pokud budou pravidelně tato místa kontrolována městkou policií, může se zabránit kriminalitě. Ale i za bílého dne dochází ke kriminalitě, větší výskyt MP v rámci celého města.

MP do terénu

Nasadila bych více strážníků aby chodili kontrolovat Nové Město JIH. Strážníci chodeji jen na náměstí. Přitom náměstí bych řekla že není problémové nebo nějak nebezpečné,protože za prvé je tam ruch(hodně lidí) a jsou tam kamery. U nás na Jihu to tu nikdo nehlídá.

Nekde bych oplotil kus pozemku v JC a nejake chaty bych tam postavil a tam zavřel bezdomovce atd. A clovek by nemusel poslouchat to jejich zebrani a nemusel by se uz nikomu zvedat zaludek z tohi smradu si jde do Kauflandu nakoupit

nenechat je to v klidu žít ale stále šlapat po fetkách a bezdomovci - bojím se že napadnou děti

Nestěhovat nepřizpůsobivé do jednoho místa, nevypínat v těchto místech lampy, zlepšit činnost MP

Nevím, teď jen to, že jsem všude s dětmi. Bojím se je poslat samotné na hřiště.

Nevypínat kvůli ůsporám v noci nikde osvětlení - te si mi zdá jako zásadní problém. Také určitě zvýšit pěších pochůzek strážníků a kontrolovat i takové lokality jako jsou řadové garáže na sídlišti, okolí vlakového nádraží atd.

Omezit otvírací dobu hospod, barů a dalších míst s prodejem alkoholu do 23:00

Osvětlení a nepredelavat plechové boudy ba ubytovny

Osvětlení parku u Havlíčka

Osvětlení všech přechodů

Pěší hlídky za účelem kontroly podezřelých osob a rizikových míst

Pochůzky po městě

Pochůzky po městě, v některých místech nejsou policisté vůbec vidět.

pochůzky strážníků po městě

Pochůzky, cykloturistika, aby byla městská p. vidět i na méně frekventovaných mistech

Pokud už Městskou policii máme bylo by dobré, aby byla vidět nejenom v centru kde se nic neděje a je bezpečno, ale hlavně na periferiích a kde je vysoká koncentrace obyvatel (sídliště). Přítomnost několikrát denně a nejenom průjezd sl. vozem. Vrátit veřejné osvětlení na původní parametry.

Policie města v ulicích ne na náměstí.

Policie musí být vidět v ulicích. Nesmí lidem pouze domlouvat.

Ponechat všechna pouliční světla do 22.30 a od 5.00 do 7.00 ráno. Když je náledí, je špatně vidět a i kvůli bezpečnosti obyvatel.

Prevence kriminality, vzdělávací akce pro mládež

Prevence, pravidelné kontroly, řešení problémů za pomoci rozumu

rozhodně rozsvítit světla více pohybu strážníků po městě i do těch okrajových částí - měli by se pohybovat na místech typu cyklostezka podél Cidliny, okolí Kauflandu, prostor mezi Billou a Tescem, prostor u ubytovny na Hradecké ulici, ulice u archivu, ...

Rozhodně rozsvítit všechny lampy a pořídit lepší kamerovy systém, kdyz mi nabourali auto, policie se vyjádřila, ze z kamer neni poznat ani spz... Tak na co tedy jsou v městě kamery?

Rozhodně větší viditelností strážníků v ulicích, zejména na problematických místech.

Rozsvítil všechny lampy VO. Vyslal strážníky do ulic, na služebně nám nejsou moc platní.

Rozsvítila bych město, i děti se nyní bojí a k čemu nám jsou kamery když je tma.

Rozsvítit pouliční osvětlení (nebezpečí úrazu na rozbitých chodnících, nebezpečí na přechodech pro chodce...) a více zaměstnat MP v terénu

Rozsvítit více pouličních lamp

Rozsvítit zhasnuté lampy u přechodů.

Rozšíření kamerového systému, aktivní pohyb strážníků MP ve všech oblastech Jičína, osvětu v oblasti drogové závislosti a aktivity prevence drogových závislostí

Rozšíření kamerového systému, častější kontrola problémových míst, hlavně autobusového nádraží, kde se drží různé existence

STRÁŽNÍKY V ULICÍCH S MILÝM CHOVÁNÍM A SNAHOU POMOCI LIDEM V NESNÁZÍCH

Šetřit na správném místě, a ne omezením veřejného osvětlení. Viditelnost městské policie.

To považujete vy

Určitě je to opětovné rozsvěcení všech světel pouličního osvětlení a hlavně u přechodů. Tento krok zhasínání osvětlení ob lampu mi přijde velice nevhodný pro úsporu energie. Bezpečnost pohybu se tím výrazně snižuje.

Velitel městských strážníků by si měl konat řádně své povinnosti a vést strážníky ke každodenní pravidelné činnosti

Větší kamerový dohled, víc strážníků v ulicích , byt jen preventivně.

Větší počet strážníků a nebo asistentů. Klidně zvýšit přednášky pro veřejnost.

Větší výchovné působení na mládež ve věku 10 - 20 let, zejména vytváření nových projektů pro organizování její zájmové činnosti, odpovídající dané věkové kategorii.

Víc hlídek a kontrol Lepší Kamerový systém

Víc kamerového systému, stále jsou místa, která nejsou pod kamerovým systémem, např. Zámecký park

Vic kontrol osob na náměstí a kontrolu kde se parkuje na náměstí.

Víc osvětlení, kamery

Více dohlížet na bezdomovce a jejich posedavani na lavičkach a pití alkoholu,který po příjezdu policie ihned schovají...a pak se nic neřeší

Vice hlidat detska hriste, strikacky, odpsdky po mladistvych

Více hlídek policie

Více hlídek policie a kamer.

Více chození a kontolováni ulic, parků, náměstí, večer určitě veškeré hospody a kluby. Cesty z klubů viz Lípy a opět ulice. Určitě zavírat hospody dříve než v 5 hodin ráno.. zvláště na náměstí, kde se nedá vůbec o víkendu spát,

Více kamer a policistů v terénu,ale tam kde jsou potřeba. Je třeba přitvrďit!! Aby si každý rozmyslel dělat problémy. Hlavně

Více kamer a více strážných jednotek v nasazení

Více kamer po městě a okolí, lepší práci MP (ne jen fotit, kde kdo špatně parkuje).

Více kamer více strážních jednotek v nasazení

více kamer, víc kotrol MP

Více kamer. Mě vždy řekli, že se zrovna kamera dívala jinam. Více strážníků ,aby byli vidět a nejen na náměstí.

více kamerových bodů

Více kontrol

vice kontroly na problemovych mistech

Více městských policistů v terénu

Více městských policistů v ulicích.

Vice pokut za ruseni poradku, v zavislosti na moznost vylouceni z ubytovny

Více policie v ulicích

vice strazniku v ulicich

Více strážníků městské policie

Více strážníků městské policie . Dodržování pořádku (park, náměstí atd .

Více strážníků v terénu.

více strážníků v ulicích

více strážníků v ulicích města

více uniforem v ulicích a zvláště na krizových místech

Vidět častěji městskou policii na pochuzce i v odlehlých ulicích a ne jen v centru města

Viz bod 7

vybudování cyklotras vyřešení dopravní situace třeba na autobusovém nádraží nebo křížení obchvatu a ul. Konecchumského

Vyhlásil bych výběrové řízení na nového velitele MP, který přijde s novou koncepcí a změní její dosavadní neefektivní fungování.

Vystěhovat cikány

Vystěhovat nepřizpůsobivé obyvatele mimo Jičín, nesoustředit jich tolik do jedné lokality.

Zabalit je do bublinkové folie.

Zákaz pití alkoholu na veřejnosti, pokud je tak více trestat.Rozšíření kamerového systému, častější pohyb policie (budí to respekt).

Zaměřila se na pohyb narkomanů, lidí bez domova, romů. Na náměstí, u Kauflandu a podél Cidliny celoročně hrozná podívaná pro děti i dospělé, člověk má pak strach aby se jemu nebo dítěti něco nestalo a nestal se obětí trestného činu.

zefektivnit práci Městské policie, nemyslím si, že je třeba, aby byli stále zalezlí na služebně a v ulicích nebyli vůbec vidět, na to kolik jich MÚ zaměstnává, je jejich práce nulová!!!

Zintenzivnila pochozí kontroly města.

Zrušení městapa

Zrušit zhasínání pouličních lamp.

Zvýšení policistů v terénu, a přehlížení užívání návykových látek na veřejnosti.

Zvýšení přítomnosti městské i státní police

Zvýšit frekvenci kontroly na rizikových místech,více kamer.

10. Podporujete vaše dítě k plnohodnotnému trávení volného času, např. v zájmových kroužcích, aktivitami na hřištích, dětských klubech?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí nebo napsat odpověď vlastními slovy.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Ano11149,55 %49,55 %  
Otázka se mě netýká/nemám malé děti10345,98 %45,98 %  
zatím jsou malé ale určitě budu 10,45 %0,45 %  
Ráda bych podporovala, nicméně nemám jistotu, že dítě dojde domů v pořádku.10,45 %0,45 %  
Nejspíš na to nemám 10,45 %0,45 %  
Nepotřebujete vědět. 10,45 %0,45 %  
Mám dceru dospělou10,45 %0,45 %  
V organizovaných kroužcích ano, pustit dneska děti samotné na dětské hřiště je riziko a stále tam s nimi být nemohu. 10,45 %0,45 %  
Si zajděte do parku. Jen zakrývate oči před problémy 10,45 %0,45 %  
Idiocie10,45 %0,45 %  
Zájmové kroužky ano, ale na hřištích jen vybraných 10,45 %0,45 %  
děti v tomto věku již nemám10,45 %0,45 %  

Graf

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Segmentační otázka č. 1
Segmentační otázka č. 2
Segmentační otázka č. 3

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Nebyly nalezeny žádné zajímavé souvislosti mezi odpovědmi.

Zjišťování závislostí odpovědí

Pomocí této funkce můžete analyzovat vztahy mezi různými odpověďmi. V části A vždy vyberte jeden výrok (odpověď na určitou otázku), který Vás zajímá. V části B poté zaškrtněte odpovědi, u kterých předpokládáte, že by mohly mít nějakou souvislost s odpovědí z části A. Po stisku tlačítka Analyzovat na konci formuláře se dozvíte sílu závislosti A na B.

Tip: Delší vysvětlení i s příklady naleznete v nápovědě

A) VYBERTE ODPOVĚĎ (VÝROK), KTERÁ VÁS ZAJÍMÁ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky tyto výroky sloučíte (logická spojka NEBO), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek docílíte vytvoření kombinovaného výroku (logická spojka A).

1. Cítíte se bezpečně v okolí svého bydliště?

3. Ve které části města Jičín se cítíte nejméně bezpečně?

4. Stal(a) jste se Vy osobně nebo někdo z členů Vaší domácnosti v poslední době obětí trestného činu, přestupku nebo pokusu o něj na území města Jičín?

5. Pokud jste se stal(a) obětí trestného činu, přestupku nebo pokusu o něj, ohlásil jste jej na Policii ČR/Městské policii?

6. V případě, že se stanete svědkem trestné činnosti, která se Vás bezprostředně netýká, co uděláte?

7. Jste spokojen(a) s prací strážníků Městské policie Jičín v místě Vašeho bydliště?

8. Podporujete záměr rozšíření městského kamerového systému za účelem snižování kriminality?

10. Podporujete vaše dítě k plnohodnotnému trávení volného času, např. v zájmových kroužcích, aktivitami na hřištích, dětských klubech?

B) DEFINUJTE SKUPINU RESPONDENTŮ NA ZÁKLADĚ ODPOVĚDÍ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky skupinu respondentů rozšíříte (podskupiny respondentů budou sloučeny), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek skupinu zúžíte (použije se podskupina respondentů vyhovující všem otázkám).

1. Cítíte se bezpečně v okolí svého bydliště?

3. Ve které části města Jičín se cítíte nejméně bezpečně?

4. Stal(a) jste se Vy osobně nebo někdo z členů Vaší domácnosti v poslední době obětí trestného činu, přestupku nebo pokusu o něj na území města Jičín?

5. Pokud jste se stal(a) obětí trestného činu, přestupku nebo pokusu o něj, ohlásil jste jej na Policii ČR/Městské policii?

6. V případě, že se stanete svědkem trestné činnosti, která se Vás bezprostředně netýká, co uděláte?

7. Jste spokojen(a) s prací strážníků Městské policie Jičín v místě Vašeho bydliště?

8. Podporujete záměr rozšíření městského kamerového systému za účelem snižování kriminality?

10. Podporujete vaše dítě k plnohodnotnému trávení volného času, např. v zájmových kroužcích, aktivitami na hřištích, dětských klubech?

C) KLEPNUTÍM NA TLAČÍTKO SPUSŤTE ANALÝZU ZÁVISLOSTI

Analýza Vám řekne, zda má Vaše definice skupiny respondentů nějaký vliv na Vámi vybraný výrok.

Citace

Jireš, J.Prevence kriminality v Jičíně (výsledky průzkumu), 2023. Dostupné online na https://prevence-kriminality-v-jicin.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.