Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > Problémy České republiky

Problémy České republiky

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Lukáš Dihel
Šetření:21. 01. 2011 - 28. 01. 2011
Počet respondentů:26
Počet otázek (max/průměr):3 / 2.69
Použité ochrany:žádné
Zobrazení otázek:celý dotazník najednou
Návratnost dotazníků:25,5 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.05:27
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

 Na základě tohoto průzkumu chceme zjistit veškeré problémy, které tíží obyvatelé České republiky. Výsledky budou využity pro návrh řešení dané problematiky.

Odpovědi respondentů

1. Jaké jsou podle vás hlavní problémy České republiky?

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

cikáni a sociální dávky pro ně

diskriminace majoritního obyvatelstva menšinami,tzv "rasismus naruby",nadhodnocené státní zakázky

hovno

jednoznačně korupce a její tolerance

korupce

Korupce

Korupce, nedůsledné uplatňování zákonů, morálka lidí

korupce, neprůhledné a zmanipulované veřejné zakázky, špatný systém zdravotnictví, vzdělávání a důchodů, plýtvání veřejnými prostředky

Korupce, nezaměstnanost, rozprodávání a rozkradení státních podniků. Chování mladých lidí, neochota být solidární k nemocným.

korupce, politika, kriminalita, ztrata suverenity, clenstvi v EU a NATO, nezamestnanost, negramotnost, mensiny, nesobestacnost statu na vlastnich zdrojich, predrazene zbozi a sluzby v pomeru s platem vetsiny lidi

korupce, tunely, neprůhledné zlodějské podnikání

Modrá totalita - policie, justice a média slouží jedné straně. Způsob přechodu k tržnímu hospodářství v 90 letech. Miliardové rozkrádání státních financí. Arogance a protizákonné jednání.

morální devastace přílišné spoléhání na stát nedůvěra v lidi, které jsme si zvolili zadlužování a neochota s tím něco rozumného dělat

nedostatek financi, politici

nevím

politici a zadlužování státu

politika a s ní spojený špatný sociální systém, problémy ohledně platů státních zaměstnanců.....

politika, ekonomika, korupce

průměrnost lidí

Příliš velké zasahování státu do života lidí, vysoké daně neumožňují lidem si svobodně nakoupit služby o které mají zájem. Omezování svobody a suverenity.

špatní lidé ve vládě, špatné hospodaření s veřejnými financemi

Vláda

Vláda a vedení republiky

Ztráta suverenity, stále narůstající omezování svobody, příliš silné zasahování státu do věcí, po kterých úřednikům nic není. Od toho se odvíjí nesmyslně vysoké výdaje, zadlužování, překážky kladené svobodnému obchodu,...

2. Proč myslíte, že tyto problémy vznikají?

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

Beztrestnost "politiků", žádná odpovědnost.

díky slabé transparentnosti veřejných orgánů a díky neschopnosti jak politiků tak občanů provést razantní změny a přizpůsobit se jim

hloupost a sobeckost politiků..mají xkrát větší platy a ještě se uplácejí

hovno

každý chce ukořistit pro sebe co největší kořist, takže se nebojí použít jakýkoliv prostředků k naplnění svých potřeb

Každý si hrabe jen sám pro sebe - před volbami naslibují a pak obrátí, spojí se v koalici a je po slibech. Rozkrádají, co se dá a platí to daňoví poplatníci

Korupce, tunelování, čestnost chování a úmyslů našich některých politiků a politických stran, ruka ruku myje

kvuli korupci a spatnym politikum, kteri nehaji verejne zajmy

Lidé jsou líní nést za sebe plnou zodpovědnost. Z toho pak plyne bujení socialismu ve všech jeho podobách jako jsou neefektivní státní výdaje, korupce, plýtvání, zadlužování, násilím vynucená nekrytá měna a mnoho dalších.

Můj osobní názor je, že český člověk je člověk hladový a lehce se nechá ovlivnit třeba úplatky.

na všechna klíčová a zejména politická a ekonomická místa se prodrali špatní chamtiví lidé s mafiánskými sklony

nenažranost :))

nevím

pasivita obyvatel

povaha a kultura romské menšiny nikdy jiná nebyla a nebude,řešení je pouze jedno!!

pozůstatek minulé doby

protoze nekdo neumi poradne hospodart a pokud umi, tak do sve kapsy

Státní byrokracie si násilím vynucuje stále větší podíl z práce produktivních občanů a tupý dav ovčanů vybavených všeobecným volebním právem jim na to souhlasně kýve, aniž by si tito byli ochotni uvědomit, že stát plundruje i jejich kapsy.

velká korupce, špatná transparence hospodařeni s veřejnými financemi

Většina lidí nezažila opravdu dobře fungující stát. Lidé posuzují ostatní podle sebe a sami by kradli, kdyby mohli. Takže kombinace frustrace a špatných zkušeností.

voliči jsou hovada

všicni se jich bojí ( unie)

Výchovou v rodině a dále pak tím co se děje v parlamentu. Honba za mamonem, mezilidské vztahy se vytratily.

3. Jste spokojen(a) se současnou politickou scénou? Pokud ne, co vám na té současné chybí?

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

Dostatečný zájem o lidi, skromnost, čest a pravdomluvnost

hovno

jsem s ní spokojenější, než bych byla v případě, kdyby vyhrály volby levicové strany, současná vladní koalice se ale evidentně nedokáže domluvit

Jsem velice nespokojen s vývojem v posledních 12 létech, kdy u nás vládla levice. A stejně tak jsem nespokojen s prací médií, která prezentují prakticky výhradně levicové strany a myšlenky (od těch ultralevicových jako jsou Zelení, Dělnická strana, komunisti, přes levici populistickou (ČSSD, Věci veřejné) až po levic dalo by se říci umírněnou (lidovci, dnešní ODS, část Top09)). Chybí důraz na svobodu jedince, na jeho zodpovědnost a na nedotknutelnost soukromého majetku.

Na politické scéně by prospěla jedna demokratická levicová strana navíc. Doposud vznikly pouze "nové" strany pro koalici s ODS, spoléhající se na jí sloužící média.

napriklad mi chybi moznost postavit si vlastni bydleni, aniz bych se musel zadluzit do konce zivota

Ne - noví politici, kteří by neměli potřebu hrabat si do kapsy a mysleli by to s občany opravdu dobře, jednali by v jejich prospěch

ne, hádky

NE!! rozum a poctivost

nejaci rozumni lide, kteri by zastavali podpbne nazory

nejsem spojojen, chybí mi výrazné osobnosti s celkoovu vizí budoucnosti naši země

Nejsem spokojen, normalní lidé kteří nejsou zkorumpovaní

Nejsem spokojená. Prakticky výhradní prosazování socialistických postupů v politice, v médiích a hlavně ve školství je velice deprimujicí. Nezbývá nám než se vzdělávat sami. Doporučují číst méně Bezruče a více Bastiata. Méně Robespierra a více Rothbarda. Méně Marxe a více Misese.

Nejsem spokojený protože daná opatření jsou sice podle slov politiků nutná ale největší dopad těchto opatření postihuje obyčejné lidi.

Nejsem zastáncem některých pravicových reforem

nejsem, moc pravicová

Nejsem. Chybí mi upřimnost a dotažení dobrých myšlenek do konce. Káží vodu -pijí víno¨a to napříč politickým spektrem.

Nespokojen. Chybí zejména slušnost, poctivost, čestnost, pravdomluvnost a cit k problémům nemajetných.

Rodinná a zdravotní politika

sex

Spokojenost? Mohlo by být i líp, i hůř. Jsem mírně optimistický. Chybí mi strana, která by dokázala prosadit férové chování u ostatních i u sebe. Vlastně by to ani nemusela být strana :-) Zkrátka víc poctivosti tu chybí.

Všichni politici používají odborné výrazy, které se často k určitým tématům nevztahují, ale to jen proto, aby vypadali chytře v daný moment. Zbytečné velké sliby, dát voličům podnět - sliby, které jsou realizovatelné!

vzdělaní lidé

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Nebyly nalezeny žádné vhodné segmentační otázky.

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Tento dotazník byl vyhodnocen jako nevhodný pro úlohu DZD (s největší pravdědpodobností jej zodpovědělo příliš málo respondentů).

Citace

Dihel, L.Problémy České republiky (výsledky průzkumu), 2011. Dostupné online na https://problemy-ceske-repub.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.