Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > Silný zážitek s hudbou

Silný zážitek s hudbou

Víte, že... si na Vyplňto.cz můžete zdarma vytvořit vlastní dotazník?

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Radim Bačuvčík
Šetření:15. 05. 2014 - 18. 06. 2014
Počet respondentů:245
Počet otázek (max/průměr):11 / 9.93
Použité ochrany:žádné
Zobrazení otázek:celý dotazník najednou
Návratnost dotazníků:27,9 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.14:09
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF-1 PDF-2 PDF-3 PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

Dobrý den,
rád bych Vás požádal o vyplnění tohoto dotazníku, který pátrá po silných zážitcích spojených s hudbou. Jsou zde jen čtyři otázky (vyjma těch spíše statistických), které ale budou chtít z Vaší strany trochu delší komentář a odpovědi si možná budete chtít trochu promyslet, takže vyplňování zabere nějaký čas. Pokud se tedy nebojíte psát, vzhůru do toho:-).

Děkuji Vám za pomoc.
Radim Bačuvčík

Odpovědi respondentů

1. Pokuste se vžít do následující situace: Měl/a jste výborný den, všechno se Vám dařilo, někdo Vám navíc ještě udělal radost, bylo krásně, svítilo sluníčko, zkrátka vše bylo jak má být. Nyní je večer, jste doma, nikdo po Vás nic nechce a Vy máte výbornou náladu. Pustil/a byste si nějakou hudbu? Jaká hudba by to byla? Můžete napsat jméno autora, interpreta, název skladby, alba, nebo jenom styl, hlavně se ale pokuste podrobně popsat, co je zrovna na této hudbě tak zajímavé, že byste si ji pustil/a právě ve chvíli, kdy máte výbornou náladu.

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

4 TET, ale každý den je to jiné. Jednou je to Karel Gott, podruhé pořádný rokec :) Ale proč 4Tet zrovna dnes ? Protože jsou dobří ! A nekazí to tam žádné nástroje.

ABBA - jejich písně jsou veselé, bezstarostné a živé. Navíc je mám rád.

ABBA, Fernando, klasika, nepotřebuje komentář

AC/DC - you shook me all night long, melodie, říz, svižná, procítěná

Amy Winehouse - Rehab, Valerie; Flogging Molly, Dropkick Murphys energická hudba, možnost si zatancovat, zazpívat, posílit radost, kterou cítím

ano asi predevsim hudba, kterou mam spojenou s necim prijemnym, nostalgickym,hudba, ke ktere se rada vracim, kdyz je mi dobre i spatne -napr. goldfrapp, u2, beatles, jamiroquai, oasis, kosheen, lucie

Ano, nejspíše asi Bonfire heart od Jamese B. Přijde mi to jako strašně pozitivní a krásná písnička.

Ano, pustila bych si nějakou rychlou dynamickou hudbu. Electro swing, rock, cokoliv, co je rychlého. Líbí se mi rytmus, protože jsem velmi dynamický a temperamentní člověk.

Ano, pustila bych si rychlejší, taneční hudbu, aby mou náladu ještě více podtrhla.

Ano, pustila, nakou, která mi evokuje dobrou naladu, radost, relaxaci napr. FM Belfast-radost, Parov Stelar album Princess -radost ze života, tanec, Bonobo-relax, odpocinek, pozitek z dane chvile, nebo alba při kterých si rada zpivám: Florence and the Machine, London grammar, Tata Bojz

ano, současná německá disco hudba ( šlágrové hity ) např. Nicolle, Helene Fischer atd. melodická hudba, abych si tuto dobrou náladu udržel

Ano,pustila,nejspíš Sonatu Arcticu nebo Sabaton. Jsou to moje nejoblíbenější kapely,a vždycky mi zlepší náladu.

Apocalyptica - repressend , panic at the disco- new perspective, finger eleven - paralyzer, fall out boy - dance, dance , Atreyu - When Two Are One, Chiodos - all nereids beware ... většinou mou dobrou náladu prostě podpoří

Asi bych si pustila nějakou letní pohodovou písničku Simple Plan - Summer Paradise (ta je první, co mě napadla :D ) - písnička vás nutí se usmívat a tancovat

Asi bych slavil spíše alkoholem.

Asi nějaká klasika, větší orchestr a/nebo varhany, žádný zpěv.

asi písničku Kangourou, protože je rychlá a rytmická...a nebo nějaké SKA, to dělám nejčastěji, proč? no protože se mi to prostě líbí

Asi pustila, poslouchám často, pokud je volno. Asi nejspíš něco pohodovýho, Morcheeba - Rome doesn´t build in a day, Grouplove - Don´t say oh well, nebo své oblíbené kapely, prostě jen proto, že je mám ráda a nevylučuji ani smutnější songy.

asi The Beatles, jejich hudba je melodická a dobře se zpívá

Ave Maria

Avenged Sevenfold - je to pro mě "happy metal", je to energická hudba která nabíjí

B.Y.O.B. Systém Of A Down, tuto kapelu miluji už od dětství a když mám výborný den, ráda se nechám obklopit výbornými věcmi :)

Beatles

Beautiful life-Tim McMoris. Lebo.. sa mi aktuálne páči a je taká plná energie. Prípadne ACDC, tých počúvam stále :D A priateľ hovorí, že podľa toho, čo by chcel robiť. Asi nejaký metal :D..

bez hudby neziju, takze by se jednalo opravadu o konkretni song na konkretni situaci, obecne nemuzu odpovedet, zasadni jsou pro me texty,takze se ani tak nejedna o styl nebo typ, ale o to, co zrovna potrebuji slyset a ztotoznit se

Blind Guardian, album At the Edge of Time - super melodie i texty, které pro mě zosobňují pozitivní emoce, zároveň je tato hudba energická. Kromě tohoto alba cokoli od nich. Nutí mě to skákat, smát se... Ale zároveň si pustím cokoli, hard rock, death metal, grindcore... je jedno co. Když mám dobrou náladu, je mi v podstatě jedno co poslouchám. Prostě mám náladu poslouchat dobrou kvalitní hudbu, něco při tom dělám, takže songy jedou na náhodný výběr (špatná hudba v playlistu není xD).

blues

Bolero - Ravel

Boli by to asi Bon Jovi.. alebo Scorpions, Dire Straits.. alebo Habera, alebo Penk. Je to hudba ktoru mam rada. Asi by som sa popri tom pustila do nejakej tvorivej cinnosti.

bossa novu

Bratři Nedvědovi - jejich písničky mi jsou blízké a vždy mě potěší. Hudbu mám ráda, celý den v práci mohu poslouchat rádio a líbí se mi vlastě každá dobrá muzika.

Buď francouzské šansony ( Chevalier, Sablon, Delyle, Piaf..) nebo klasiku ( Smetana- Má vlast, Verdi- Rigoletto, Trubadůr, Beethoven- 9.symfonie) V případě šansonů je to hravost, radost a láska, která z těchto písní číší a v u klasické hudby je to zase síla nejen tvůrčího ducha, která překoná jakékoliv překážky (viz. Beethoven a slepota...)

buď klasickou hudbu od věřících skladatelů (např. Bach, Dvořák, Handel), protože je za jejich hudbou schovaná taková nějaká nadpozemská radost a důvěra. Anebo naopak současné křesťanské písně kvůli meditativnímu textu, který často odráží vděčnost za život i konkrétní události

Buď nějakou písničku od Seleny Gomez jelikož jsem fanynka a ráda ji poslouchám. Také bych si mohla pustit něco od NightCore, protože je to hezčí než originál. A nebo bych poslouchala nějakou písničku od Vodaloidů protože jsou cute.

Byla by to buď klidná skoro akoro až romanticky laděná scénická hudba (hraná symfonickým orchestrem) např. Ennio Morricone, John Williams, James Horner, atd... Ladná harmonie nástrojů proplétajících se mezi sebou. Taková hudba se přímo dotýká duše. nebo nějaká energická známá vykopávka z 80. let :-) Nabudí a zařadí tento den mezi ostatní dny, kdy jsem se cítil fajn.

bylo by to něco rychlého, veselého, legračního Timudej, Saze

cantry

caro emerald

Coldplay - uklidnující, pohodová muzika

Country - Bedna od vhisky a podobné - vidím v tom útěk od této konzervativní společnosti a stresu a právě když jde všechno OK a je dobře, můžeme vypnout a zaspívat si.

country, dechovka, tneční 80-tých let

českou populární hudbu, večer nejraději rádio Blaník písničky na přání, vždy hrají podle mého gusta. klidná česká hudba

Daft Punk - protože to má energii a chci si umocnit zážitek z úspěšného dne. (anebo Offspring, Gorillaz...nebo na zklidnění Coldplay)

Dan Bárta Ilustratosféra, uklidňující nevtíravá pohodová hudba

deep house/jazz/klasika hudba je klidná a pohodová, stejnou náladu mi také navozuje

Depeche Mode, to je prostě srdcovka, takže třeba Never Let Me Down Again, nebo nové album Delta Machine. Vždycky mě to potěší, hlavně proto, že mají hluboké texty a zajímavou hudbu a taky si vzpomenu na eufórii při koncertech, které jsou vždycky super :-)

Elán, Queen, Owl City Všechny tyhle skupiny mají skladby, které podporují dobrou náladu, ať už je to Elán svými nekompromisními přímočarými texty, Queen s obecně pozitivním rockem a hloubkou hudby, nebo Owl City se svou dnes už typickou směsicí různých moderních žánrů s hřejivými melodiemi či tanečními motivy. Výběrem písní od těchto skupin se dá dobrá nálada vyhnat ještě výše.

electroswing, nebo ska - je většinou silně pozitivní a vím, že mi náladu nezkazí

Elektronicka hudba s prvky jazzu, swingu nebo zajimavych zvuku.

elektroswing, MIG 21 -energická, nabíjející, texty vtipné a rytmické

emely sande, neboť její hudba je plná energie a to by dobře korelovalo s mým psychickým nastavením, způsobil by to také rytmus této muziky a zpěvaččin výraz

Enya - Adiemus, nebo Anywhere is, nádherná relaxační hudba...

Evanescence, Good Charlotte - energická hudba, elektrické kytary a bicí

Faul & Wad Ad vs. Pnau - Changes Jelikož mám dobrou náladu, je mi do zpěvu, mnohdy i do tance. Tato hudba v sobě skloubí pohodovou, svižnou, "houpavou" melodii a jednoduchý text. Nemám problém se do ni vžít a užít si ji.

Filmová hudba z internetového rádia.

filmovou hudbu, kde navazují scény k danému filmu

Florence and The Machine, živá rytmická hudba plná emocí

Folk rock, The Lumineers Tato hudba mě odpoutává od reality

Folkrock či folk pro básnické texty.

FooFighters, Paramore...tyto kapely mam nejradeji, pisne maji pro kazdou naladu ale prave pro tu dobrou mam par nej ktere si rada poustim

Freddie Mercury a jeho solová alba, ale i celou skupinu Queen, Barcelona s Montserrat Caballé. Nádhera skladeb s úžasnou melodií, skladby jsou protkuté teskným zabarvením. Úžasné zabarvení hlasu Freddieho. To vše a ještě více nepopsatelného mě uchvacuje v jeho hudbě.

funky, groove (př Earth wind and fire)-rytmus, který mě nenechá v klidu, musím tancovat a zpívat, krásné akordy

Giovanni Bellucci - jeho hudba je povznášející, krásně by spolu se skleničkou vína zakončila takový den.

Glenn Miller - pohoda, radost Eva Olmerová - radost Mozartovy a Bachovy klavírní koncerty - pohoda

Hans Zimmer; He is pirate nebo klidně celý soundtrack. Hudba z Pirátů je veselá, energická ... prostě dokonalá :-)

Hardwell, Nicky Romero, Nervo, Afrojack, Armin van Buuren, TJR, Deorro, Dimitri Vegas & Like Mike, DJs from Mars, atd .. Zajímavého je na tom to, že jsou to všechno interpreti, kteří tvoří takovou tu festivalovou hudbu. Ta atmosféra festivalů (Tomorrowland, Ultra Music Festival, ..) mě vždy udělá radost na tváři a zvedne náladu, když vidím jak se lidi baví a jak sou z toho nadšení. A prostě je to hudba, kterou miluji a dělá mě šťastným, chci ji prožívat a blbnot a tančit ;)

hollywood undead, pentatonix, bastille nebo imagine dragons - oblíbené skupiny

Hudba je má vášeň a poslouchám ji téměř pořád. Jedná se o hudbu živější, jako například techno,dance,DnB,... Neodolám ani ale RAPu a Hip Hopu :)) písnička: Polety od ATMO

hudba mládí: Cure, Massive Attack, Depeche Mode

hudbu, která mi připomíná něco, co mám ráda, kterou mám spojenou s něčím oblíbeným, asi spíš něco dynamického, ale nemám vyloženě preferenci stylu ani autora v závislosti na náladě

chillstep

Chillstep, Dubstep, vyzařuje energii a krásu daného okamžiku

I když není muzika Tomáše Kluse můj styl, pustila bych si od něj píseň Marie. Je to příjemná, veselá a svěží píseň. Navíc česká, tudíž bych si u ní zpívala. Když mám úspěšný den, tak si ráda zpívám.

ine kafe, mama rad tu kapelu

Instrumentálky. Např. The Shadowhs

Instrumentální hudba, např. symfonický orchestr, který by hrál nějaké známé pop-rock melodie. Mělo by to být nahrané ve vysoké kvalitě a nejlépe si to pustit do sluchátek a nerušeně se mohl soustředit na všechny nástroje.

Jannis Moras-kamarád, zpěvák a kytarista (www.myspace.com/jannis23/music/songs). Řecké písničky, které mi navodí pohodovou atmosféru. Tento styl hudby mám moc ráda, pojí se pro mě s příjemnými chvílemi strávenými s naší amatérskou kapelou.

Jasná Páka, Vypsaná Fixa, Lucie, Mišík, Čechomor, Zaz, Pearl Jam, Pink Floyd, Queen, Pavlíček, Michnová Collins, Sting atd. atd. vždy z ní mám dobrou náladu, pouštím hodně nahlas

Jazz

Jazz, ale hlavne Blues ... John Lee Hooker, Skip James, Ray Charles, Etta James, Janis Joplin, Blind Willie Johnson, Big Mama Thornton, Dinah Washington, Robert Johnson, Son House, Lightnin Hopkins, BB King, Muddy Waters, Mississippi Fred McDowell, Big Maybelle, Billie Holiday, Little Walter, Elmore James, Bessie Smith, Memphis Minnie, Willie Dixon, Buddy Guy, Howlin Wolf, Mississippi John Hurt, T- Bone Walker, Charley Payton ... Protože je to nostalgický, romantický, nádherný ... má to emoce ...

Jean Baptiste Lully nebo Värttinä - oboje proto, že má jejich hudba pozitivní energii a souzní se mnou

Jednoznačně Lou Reed a jeho Walk on the wild side. Nebooo Nina Simone Feeling good. Protože poslouchat tyhle skladyb samy o sobě vě mě vyvolává slovy jen těžce popsatelné pocity štěstí a dobra. Navíc mám obě navázané na příjemné vzpomínky.

jo

jsem rockově založená, takže poslouchám pořád tenhle styl, ale když mám dobrou náladu, tak si pustím i nějaký popový pecky, většinou tanečnější jako je Papi od JLo, Ollyho Murse, nebo (a nestydím se to přiznat :D) i 1D, prostě písničky, které podtrhnou svou veselou melodií moji náladu

Kamil Střihavka, mám ráda jeho barvu hlasu

Kanny West - vzrušují mě, mám to ráda

Karel Gott - ten potěší upně vždy,miluju ho! písničky : Noční král, Běž za svou láskou, Zůstanu svůj, ...mnoho je pro skvělou náladu

Katty Perry

Kdybych si měla pustit nějakou hudbu, když mám dobrou náladu, byla by to určitě nějaká veselá hudba. Mám několik oblíbených zpěváků a skupin. Na prvním místě by to byl URČITĚ Dalibor Janda a písnička "Pojď, dáme řeč" Na druhém místě skupina Rangers - Plavci a písnička "Láska je věc kouzelná" Občas si poslechnu i vážnou hudbu, např. Mozarta nebo Dvořáka, ale to záleží na situaci a momentální náladě.

Když bych měla hodně času na hudbu, nejspíš bych zvolila něco, co poslouchám nově a co si ještě musím "naposlouchat" a prozkoumat. Nebo bych naopak zvolila své oblíbené interprety - nejspíš Sigur Rós a poslechla bych si celé album a nevybírala bych si písničky, ale nechala bych ho hrát. Ale kritérium "dobrá nálada" je moc obecné, poslouchám toho hodně a někdy mám chuť třeba jen na nějaký soundtrack z filmu nebo i na vážnou hudbu nebo písničky z muzikálu. Když mám dobrou náladu a dost času, mám sklon hudbu poslouchat pozorněji a více ji prožívat a nemít ji puštěnou jen jako kulisu.

když mám výbornou náladu tak poslouchám ticho

Klasickou hudbu. Je to odkaz minulosti, je zde predpoklad urcite kvality a kdyz mam takovou dobrou naladu, mam presne energii vnimat poctive i slozitejsi hudbu. Pak mozna jazz, fusion, raeggea, kvalitni hiphop, narocenjsi hudbu.

klidnou, relaxační, ale zároveň veselou a příjemnou

Koncert Stevie Ray Vaughana, nebo jiné rockové blues...

koncert Tří tenorů(Pavarotti,Domingo,Carreras),úžasná,uklidňující hudba,která v člověku vzbuzuje hrdost nad tím,co lidé dokáží,a zárovwň úctu před obrovským talentem a před Božím darem

Krásné melodie,v podání bratří Nedvědových,Zagorové,Gotta,Dalibora Jandy.Krásný český jazyk se nám někde vytratil,všude se jen rozeznívá angličtina.PROČ? Pro navození vyjímečně příjemné atmosféry,zážitku z hudby na závěr dne je jen česky zazpívaná písnička,Naši textaři to kdysi,před rokem 89,velmi dobře uměli.Nyní to není poslouchatelné,dnešní písničky tedy k navození příjemné nálady na závěr dne naprosto se nehodí.

Křesťanskou, nejlépe nějakého folkového ražení, nebo přímo gospel či spirituály. Na našem trhu toho moc není, takže bych použil i "vlastní" - tedy nahrávky sboru, kde zpívám,

Leslie Feist. Křehká a jímavá, přitom silná a melodická. Rytmus mého srdce. Všecko se mi při poslechu rozjásá a rozjasní. Je to obyčejné a nevyumělkované, jakoby si prozpěvovala holka při praní prádla, přitom křišťálově čisté. Je to, jakoby mi spadlo do klína slunce.

Love Generation ..nabíjí mě energií , skupina Kryštof taktéž

Maláskův klavír-Malásek, je to hudba, která hladí po duši

Mam rada latinsko-americkou hudbu. Spanelskou hudbu atd. Posledni dobou posloucham Pink Martini.

Mám ráda melodickou hudbu protože se u ní můžu uvolnit a vždy se mi z ní ještě více zlepší nálada. Jako bych vnitřně tančila.

Marina and the diamonds - cokoliv od ní, je to taková crazy hudba a dobře se to zpívá

Matisyahu - pozitivní a příjemná hudba, skvěle texty, odráží radost

Max Richter - On the Nature of Daylight - Tuto skladbu mám propojenou s jednou choreografíí Los Angeles Ballet (choreografka Sonya Tayeh), skladba na mě působí uklidňujíc a zároveň posluchače naplňuje, jsem schopna ji poslouchat klidně půl hodiny stále dokola.

METAL a ROCK

Mig 21, Zaz - srší energií.

Mika - Grace Kelly a Icona pop - I love it - protože jsou veselé až bláznivé a do dobré nálady mě vždy roztancují Melodický metal, Hard rock - protože tenhle styl mám rád, tak proč si ho nepustit pro radost

Moby

moji smesici hitu - prurez vsim moznym za poslednich 30. let, tj. za dobu, kdy intenzivne vnimam hudbu

Mozart - náladu nezkazí, nevyčerpává, je pozitivní, neruší, ani nenudí R&B - nabíjí energií, udělá intimní, pohodovou atmosféru smooth jazz - příjemný zvuk saxofonu, piana, jemné bicí, dobrá kulisa k četbě knihy

možností je mnoho ale jistě něco z alternativní oblasti či vážné hudby,důvodem by bylo zintenzivnění atmosféry...

muzikálová a operetní hudba

Ne-yo, jeho hlas mě uklidňuje když mám špatný den a vytváří úsměv na tváři když mám den dobrý, jeho hudba je pro mě skvělá v každé situaci

ne, nepustila

Ne.

Něco hodně silného, třeba Pipes and Pints, nebo naopak něco jen plné pozitivní energie, Boba Marleyho, v takovéhle situaci asi cokoliv a cítila bych se dobře.

Něco hodně skákavého, nebo něco na co mám dobré vzpomínky. Nebo něco od kapel které mám hodně ráda. Melancholičtější věci mám vyhrazeny pro čas kdy nemám partikulárně dobrou náladu. Něco jako ZIZ, Omega Dripp, Kaya, v těchto chvílích snesu u americký popík, takže by to možná byly i nějaké mé "guilty pleasures" z této sféry, i když ty bych vyčetla na prstech. Něco co má hodně dancy/jumpy beat.

něco naléhavého, dunivého: Cream, Ozzy Osbourna - mr. Crowley; Systems of A Down - Hypnotize, B. Smetana - Skočná z opery Prodaná nevěsta, Aram Chačaturian - Šavlový tanec, sbor kozáků - Kogda mi byli na vojne, Edward Grieg - Peer Gynt - Ve sluji krále hor, nádherný saxofon Cindy Dulfer - Lily was here, atd. atd.

něco od autora: Hans Zimer Power of one, Kung fu Panda, Piráti karibiku - nevydaná verze, Princ Egyptský, Vangelis: Portraits, Alexander, 1492 Dobytí ráje, skladba 2 a poslední Basil Poledouris: Barbar Conan a desítky dalších. Jde o to že mohu mít radost klidnou, nebo extatickou, chci se uvolnit, nebo naopak aby mi virovalo celý tělo do nějakého rytmu Hodně mě nakopávají celá videa z Britain got talent poslední roky a to samý X factor jen americká verze, videa kde je načrtnutý příběh toho člověka co to jde zkusit, jeho výkon a hlavně i dozvuky poroty, jména typu: Darryl Black, Susan Boyle, Jai McDowall, scotty mccreery, jonathan and charlotte

něco od hapky

Něco rychlejšího, nejspíš rock.

Něco tanečního

Něco veselého nebo uklidňujícího. Nic veselého mě momentálně nenapadá a jinak soundtrack k Inception.

Nedvědy - je to pohodová muzika

nějaká energická nakopávací hudba

nějakou pseudo punkovou kapelu třeba Offspringy - nějakou fajnovou letní písničku, ta mě vždycky nakopne do ještě lepší nálady třeba Cruising California

nejakou znamou oblibenou, pravdepodobne moderniho razu - pop, Ricky Martin, styl hudby MTV a radia Evropa 2 protoze je vesela, akcni, impulzivni

nějaký populár

nejaky powermetal, oblibenych kapel mam strasne moc, takze vypisovat to tu vsecko nebudu, tato hudba me vzdy nabudi, povzbuzuje atd

Nejspíš nějakou hudbu v party stylu. Takovou, která rozproudí krev, kdy vám je prostě do tance radostí, cítíte se lehce a blaženě. Řadím si mezi ně Pumpin blood, Good time, Kiss you, Andělé od ATMA music...

Nejspíš Nightcore, Vocaloid nebo interpreti jako jsou např. Ritsuka. Miluju jazyk japonštinu. I kvůli tomu, že se tak mluví i v anime a manze. ,, Jenom '' k vůli tomu si pouštím tady to, je to prostě nádherné, uklidňující(i když se to občas nepotřebuje), příjemné a je toho ještě mnoho.

Nejspíše nějakou keltskou hudbu, nebo song counting stars od one republic - asi ybch chtěla relaxovat s tou keltskou hudbou, a nebo si pořádně rozproudit krev s countign starts, který ve mě evokuje pěkné vzpomínky na sektání s kamarády.

nemám vysloveně oblíbenou...mám ráda mix

nemívám dobrou náladu, poslední dobou fakt ne

Nemůžu příliš relevantně odpovědět, protože za A se takováto situace nestala už hodně let a neumím si ji moc představit a za B jsem sama hudebník a jsem trošku profesionáně deformovaná. Nejspíš bych si pustila L. Armstronga nebo něco podobného. Mám ráda živou hudbu, ne příšli stylizovanou. Lehla bych si a vychutnávala bych hudební mistrovství jednotlivých muzikantů, jejich nápady, vzájemné reakce a emoce, které z Armstrongovy hudby vždycky příští.

Nevím, zda bych pustila něco konkrétního, ale po takovém dni bych měla náladu na hudbu živou, taneční, energickou

New York Alicia Keys u mě evokuje naprostou pohodu

nezáleží na interpretovi , žáner najskor pop, swing ,rnb. podstatný je text , melodia a rytmus. ten musi byt rýchly , s pozitivným textom a musí z neho sršať šťastie

nick cave a jeho album abbatoir blues. skvela hudba i texty, pokazde objevim neco noveho impri tisicim poslechu

Oldřich Nový - Jen pro ten dnešní den Text i celková atmosféra by zcela odpovídala mému rozpoložení

opera,vážná hudba/Bethoven,Bach,Smetana,Hayden,čajkovsky,Janáček.../

pharrell williams - happy Zkrátka pozitivní hudbu, kdy bych i měl chuť klidně si zatancovat :D

Pharrell Williams- Happy (dokáže mi přidat ještě více energie a nepokazit tu úžasnou náladu)

Phil Colins -chce se mi tančit sama pro sebe, Mama Mia - chce se mi řádit, cvičit, trsat

písně skupiny ABBA

písničku s pozitivním textem, příjemnou hudbou, abych si mohla zazpívat,

Písničky 80 - 90let.. písničky mé puberty... 2 Unlimited, Ace Of Base, East 17, Oceán, Depeche Mode, Kotvald Petr, Team, Tublatanka, Lucie,

Písničky, co hrajou v rádiu - Evropa, Fajn, Rubi - většina písniček je energická a ráda si je zpívám.

Pitbull, JLO, LMFAO a další pop, techno, elektro muzika.

Podle toho, jestli jsem tenhle výborný den strávila s rodinou, někým, koho miluji nebo s partou kamarádů. Pokud byl tento úžasný den strávený s rodinou, nejspíš si nepustím nic, protože na to nemám kapacitu - rodina mě nějak vysiluje. Kdybych strávila dokonalý den s tím, koho miluji, bych si pustila něco romantického - třeba z muzikálu, nebo i klidně nějaký rock, například Nickelback, protože to mi dokáže opravdu dobít energii a můžu si vychutnávat zbytky té krásné atmosféry. Po dni stráveném mezi kamarády si asi pustím něco drzejšího, třeba dubstep nebo něco, co jsem nikdy nezkoušela a mám takovou bláznivou náladu.

Podle toho, kdo by byl u toho. S dcerami posloucháme Melody Makers a Jaromíra Nohavicu, s manželem takový ten starý pop/rock - styl filmi Piráti na vlnách, protože je to tak jediné na čem se shodneme. Kdyby to ovšem bylo jenom na mě, rozhodně bych si pustila nějaký jazz nebo ještě radši swing. Prostě je to neskutečně živé, elegantní a hlavně je to už dneska docela vzácné - jak u nás doma tak obecně.

POGO

Pokud by bylo léto a krásné počasí, pustila bych si reggae.. něco jako je Rasta should be deeper od Junior Kelly.. pokud by byla zima a venku sníh, pustila bych si dubstepové songy od Lindsey Stirling a nebo nějaký liquid DnB.. Hudba se u mě odvíjí hodně o počasí a když jsem spokojená chsi si pustit něco energického a nabitého pozitivní energií.

pokud mám opravdu dobrou náladu, ráda ji podpořím optimisticky vyznívající hudbou. Reggae, pop-rock, jazz, v tomto případě na interprety příliš nehledím (ale pro příklad Mindless self indulgence, matisyahu, soja, Bloodhound gang, ..)

Pokud mám za sebou výborný den, jsem na volbu hudebního žánru a skladby podstatně méně náročná, než když mám "den blbec" - zvolila bych podle aktuální situace a nálady, pokud bych chtěla naprostý relax, pak asi folkrock ve stylu Toma Kočka (vyhovuje mi svou živelností, radostí, pohanskými motivy písní), případně irské balady (zpěvné, pro mne velmi příjemné melodicky), pokud bych se chtěla přeladit na společenskou událost, pak klasickou hudbu - nejspíš renesanci, případně baroko - od Bacha, Händla, Vivaldiho až po Brixiho, Vejvanovského aj. - vyhovují mi dobové melodické postupy. V každém případě bych hledala hudbu, do které se můžu pocitově ponořit, která se mnou v daném okamžiku vnitřně koresponduje - prostě taková "ozvučná deska" vlastních emocí.

pokud musím hudbu (jako CD), tak Motorhead - Bastards (1993) ale pokud bych nemusel jen hudbu (ale i video DVD), tak bych si pustil třeba Black Sabbath - Live Gathered In Their Masses 2013 .... prostě heavy metalová klasika NWOBHM

pop 70.-80.léta, - doba mého dětství a mládí, kdy mi bylo nejlépe, umocnilo by to moji dobrou náladu

popovou písničku, kterou mám zrovna v přehrávači

poslechla bych si hudbu ke které se vážou dobré zážitky a štěstí. Například hudbu, kterou jsem poslouchala při projížďkách Itálií nebo v letadle kdy jsem se cítila svobodná. U2, IAMX, soundtracky z filmu Tron, Death Cab for Cutie, Death in the Afternoon, Phaleah, The Verve apod. Ráda si poslechnu i starší skladby a klasický klavír. Hudbu poslouchám proto, abych si udržela pozitivní pohled na svět a nadhled

Pouštěla bych si písničky, které mám ráda, jsou živé a energické. Určitě bych si nepustila nějaké utahané cajdáky.

pouštím si hudbu často, bez ohledu na náladu. většinou si prostě pustím písničky v mobilu na náhodně - mám tam převážně k-pop, metal, nějaký ten pop (toho asi nejméně) a ost k seriálům a anime. když mám dobrou náladu, většinou si pouštím rychlejší písničky.

Pravděpodobně něco ve stylu funky nebo reggae? nebo něco svižnějšího/veselýho až třeba ulítlího; můžu si u toho zablbnout, zazpívat zatančit. Př. Irie Revoltes-Merci, Jesse Royal-Bittersweer, The Kinks-LOLA, Gaia Mesiah-Blueberry day, Wanastowi Vjecy - Nahá...

pravdpodobně nějakou veselou muziku, mozna reggae nebo jungle

Pražský výběr: Komplet Hugh Laurie: Let Them Talk¨ Jiří Schmitzer: Šílenec vtip, údernost, živost a radost, textová či hudební pestrost a zajímavost

Při dobré náladě si pouštím Oasis nebo soundtrack z mého oblíbeného seriálu Doctor Who. Oasis, protože jsou v pohodě a hlavně nemají tvrdé kytary, což se příjemně poslouchá, když v sobě nemám nic špatného. Soundtrack, protože se tam dá najít vždycky něco na jakoukoliv náladu.

Při výborné náladě obvykle dělám mix oblíbených písniček. Vesměs jde o bluegrass a moderní americkou country. Určitě nesmí chybět plzeňská skupina COP a moji neojoblíbenější zpěváci jako je Dierks Bentley a Tim McGraw. Písničky rychlješí a veselé. Uvolní se mi další endorfiny a je mi ještě lépe.

punk, rock, metal - jakákoliv, která se mi zrovna líbí.... Jen tak :)

Pustil bych si buď energickou hudbu (rock, třeba AC/DC, Clash, Led Zeppelin), pokud bych se chtěl ještě chvíli vézt na vlně eufore, nebo naopak něco uklidňujícího, když bych se chtěl uklidnit a jít spát. Takže třeba folk, The Bad Seeds, Beatles. Pomalejší tempo, ne tak hlasité.

Pustil bych si nejnovější album Heleny Vondráčkové, které nese název TOUHY. Helenu si pouštím když mám špatnou náladu, i když mám skvělou náladu, zkrátka vždycky mě potěší.

Pustil bych si rychlou svižnou pozitivní hudbu, což pro mě je například I feeel good - James Brown Tacata - Tacabro Danza Kuduro - Don Omar nebo třeba Shakira, M. Jackson, Katy Perry... A proč? Protože mám dobrou náladu, všechno se mi daří, všechno je rozjetý, mám chuť tančit, svižně se pohybovat, jsem plnej energie, která chce ven, tahle hudba mě nabíjí ještě více, aby ta nálada byla ještě lepší, čímž mám zase ještě větší chuť tu hudbu poslechnout, vznikne spirála, která mě vynáší výš a výš, dokud se nerozhodnu to utnout a dělat něco jiného nebo dokud se neunavím.

Pustila by jsem si Dark horse a ANIMALS

Pustila bych asi 4WITHOUT - TONIGHT, mají energetické skladby :) zpěvačka: Jana Hurdesová

Pustila bych si Blink 182 - First Date, protože je to energická písnička a má skvělý videoklip.

pustila bych si electro swing, jazz, optimistickou klasiku nebo nějakou optimistickou popovou hudbu, aby se mi nálada uchovala.... protože je to hudba přesně na takovu situaci na pohodu a na vytrvání dobré nálady :)

pustila bych si helenu Vondráčkovou.líbí se mi její svižné písničky a prostě k dobré náladě se moc dobře poslouchají.

Pustila bych si hudbu, jakou, to by u mě záleželo mimo jiné na ročním období, na tom jaké nové desky si chci naposlouchat etc. Ale dost možná by to mohlo být country - pro svou klidnou atmosféru, trochu jako kdybych byla ve vlaku nebo v lese, což jsou pro mě rozhodně oblíbené lokace.

Pustila bych si hudbu, pomalou, uklidňující a relaxační. Pustila bych si jí protože bych si chtěla vychutnat ten výborný den a užít si ho déle. Odpočinout si a na nic nemyslet.

Pustila bych si hudbu. Happy day.

Pustila bych si chvály. Jsem křesťan a tato hudba pro mě hodně znamená, u chval mi nezáleží na tom jestli je rychlá nebo pomalá, jde mi o text a o to, že je o Bohu. Je to moje poděkování za krásný den, který mi On dal.

Pustila bych si metal, pravděpodobně power metal, protože je to energická hudba a hodí se k náladě.

pustila bych si možná Billy talent nebo Escape the Fate jsou to takové kapely které mě přijdou živé a jejich hudba nabíjí energií a nebo bych si pustila KISS protože je to moje srdcovka

Pustila bych si NA NA NA od my chemical romance. Je dost akční a v tom videoklipu je na kapele vidět že si užívají, a tak trochu vrací do dětských let. Hlavně z toho vyřazuje optimisums a dobrá nálada. Tuhle pecku bych si mohla pouštět klidně ten celý den.

Pustila bych si něco od skupiny KiSS. Hard-rock. Tento styl mě jak z nějakého důvodu uklidňuje, tak i dokáže udělat den lepší než je, i když se zdá, že už být lepší ani nemůže.

Pustila bych si něco pomalého relaxačního a kdybych chtěla uklízet , tak bych si pustila něco rychlého, moderního.

pustila bych si něco, kde znám slova, abych si mohla zpívat, určitě by to bylo něco českého, možná Nohavica, Ulrichovi apod.

pustila bych si nějakou veselejší elektronickou hudbu, undergroundový house, deephouse, techhouse

Pustila bych si nejspíše nějakou pohodouvou hudbu Stereo mc - paradise je na takové situace ideální. Ikdyž jsem posluchačka tvrdé hudby , a miluji balady tak právě tato píseň co jsem uvedla je pro den , který je výše popsán jako dělaná. M8te chuť se u ní natáhnou naslunce a popííjet koktejly a jen se usmívat

Pustila bych si rock, punk, metal apod., protože nic jiného ani neposlouchám.

pustila bych si stejnou hudbu, jako kdykoliv jindy

Pustila bych si svižnější hudbu, asi takovou, ke které se mi vážou pěkné vzpomínky, nebo takovou, která mě nutí k tanci, nebo ke zpěvu. Například svižnější skladby z alb Future memories, nebo Distant earth od ATBho.

Pustila bych si, na co mám zrovna náladu. Zřejmě nějaké metalové odvětví (power, heavy..). Nabíjí mě energií, zaposlouchám se do melodií a je mi dobře. Např. Revolution Reneissance

Pustila, ale většinou si jí pustím jen když u toho něco dělám, úklid, úkoly atd. V takové náladě si pustím nákou veselou a rytmickou, teď by to byl Pharell a jeho Happy a nebo Wohnouty.

ráda si pouštím starsi pisnicky, kreré jsem poslouchala 2-3 roky zpět :D

Rammstein

Rammstein/"vyřvaný metal"

Rapy, protože nesnášim ticho a krom bordelu mi hip hop obvykle nabízí i textovej zážitek. Mám rád i rock, ale tam zas chybí ty texty, něco víc vokecanýho. Ale jestli mám dobrou náladu, pustim si cokoli pravděpodobně jen jako kulisu, pokud nejde o nový album.

Rascal flats, Brad Paisley, Lady Antebelum. Muzika která je prostě dobrá.

reggae

Ricky Martin. Hlavně jeho "živelné" skladby. Sama jsem takový živel, líbí se mi

rock metal punckrock

Rodrigo y Gabriela - melodická, rytmická, vášnivá hudba

Rozhodně bych si pustila hodně nahlas, anebo lehla do postele se.sluchátky a poslouchala trap. Tento typ hudby není zrovna příliš známí, někteří interpreti jsou, ale je to spíš parodie na trap. Tato hudba ve mně budí lepší náladu, pocit, dokáže změnit můj svět. Je to hudba, která dává smysl mně, i kdyby ostatním ne. :)

Rozhodně hudbu kterou znám, zpěvná, melodická, nejspíš něco českého, abych si mohla pořádně zazpívat s sebou.

Rychlá, melodická, veselá; Leo McCann: The Booth Set

Řezník - Facerape

Selena Gomez - vždycky si s ní zpívám a tancuju si u toho :) poslouchám jí už strašně dlouho a nikdy mě neomrzí

Shakira, Rihanna - něco tanečního, velice ráda tančím a dodává mi to energii. konkrétní písničky by byly i třeba Sweet Dreams (Eurythmics), S and M (Rihanna), One Night in Bangkok

Shatter me od Lindsey Stirling - protože to je hudba, která mě rozproudí a dá se na ni výtečně tancovat.

Simple Plan, acoustic rock, hitparády, The Verve, Coldplay

skupinu Rednex,mám ráda country a každá příležitost je pro tento žánr dobrá

Smoke on the water - Deep Purple

Spíše svižný rock nebo nějaký aktuální hit s rychlejším chytlavým refrénem. Myslím si, že tyto styly vyjadřují dobrou náladu a může se na ně tancovat a zpívat si s interpretem.

Stay young, go dancing (Death Cab for Cutie) Perfect Day (Lou Reed)

Strauss, Kalman, Lehar... příkladně další autoři lehkonohé múzy, nejen operetní, i muzikálové...

své oblíbené písničky- hitovky, rock, pop, např. Klus, Kabáti. Nějaké písničky, které mě ještě víc nakopnou a "rozpohybují" mě

svizny rock, na vyblbnuti :)

Svoje oblíbené písničky: Give me love, The Best day of my live, Radioactive, Perfect... Jsou to melodické písničky. V takové situaci bych ale ráda poslouchala téměř všechno a hledala i nové věci.

Šanson, nabíjí mě energií

škála je velice široká - od baroka přes spirituály, křesťanské skupiny po bigbít. Je vždy z čeho vybírat. Bach, Vivaldi, Dvořák, Hradišťan, Spirituál kvintet, Berani, Oboroh, Mišík, Prokop, Ebenové.... mohla bych jmenovat ještě dlouho

Tak si nepouštím nic a zpívám si páté přes deváté co mi přijde na mysl.

Tak to čo by som si pustil sa mení podľa možno by som si pustil nejakú obľúbenú pesničku ktorú som objavil len nedávno. Mam tendenciu nové pesničky ktoré mám rád počúvať stále dookola :D Ale pustil by som si najskôr Punching In A Dream od Naked and Famous alebo nejakú skladbu od DJ Contacreasta alebo Lindsey Stirling alebo skladbu Right Path od West One Music niečo od Toma Daya prípadne soundtrack z filmu Kick Ass, Flying Home Niečo veselé od Owl City alebo Hot Chelle Rae alebo Suverena Pri prvej zmieňovanej je na nej zaujimavé to že mam tu pesničku spojenú s príjemnými pocitmy síce pesnička sama o sebe nie je vôbec optimistická mám ju proste spojenú s peknými vecami najmä snowboardingom. V prípade inštrumentálnej hudby a trance spomínanom ďalej za to môžu asi veselé a vysoké tóny, optimizmus a radosť zo života V prípade pesničiek uvedených na konci za to môže príjemná hudba a optimistický text. V prípade zaujmu pripájam link na môj playlist veselej hudby na youtube :) https://www.youtube.com/playlist?list=PLA8167FA404EA7A41&feature=mh_lolz

Taneční energická s velkou dávkou pozitivní energie - House, Dubstep, Dnb, Elektro - Hardwell, Chase and status

Team

techno

Těžké odpovědět, neboť mám různé "etapy, fáze, období" kdy preferuji rozdílné interprety od "etapy, fáze, období" předcházející. Asi bych si žádnou nepustila, neboť je večer a jsem doma, takže asi bych dávala přednost TV.

těžko říct, protože takováhle situace obvykle u mě nenastane :) řekla bych, že bych si šla spíš něco vlastnoručně zabrnkat na baskytaru (ale nesmí mě u toho nikdo slyšet :)) většinou si hudbu totiž jen tak nepouštím

The Airbone Toxic Event - Changing. Písničku - Lemon tree. The Lumineers - Ho hey. Youngblood Hawke - We come running. Písničky mi zprostředkovávají "letní" náladu, uvolnění, pocit tančení, nutkání tančit a zpívat, mít dobrou náladu, se všemi se bavit.

The best of Debussy - hudba, která mě neruší, já si u ní můžu sednou s hezkou knížkou, nebo jen nad něčím hezkým přemýšlet, něco si představovat...

To záleží na aktuální náladě, možná spíš audioknihu než hudbu, ale jinak by to byli buď Two Steps from Hell nebo Immediate Music.

trance - je rytmicka, vyvolava emoce, predstavy, tajemno, rozlozi mne na atomy, jako bych neexistovala, utopi me v sobe, prohrabe se mymi organy jako pes kdyz zahrabava kost, pote me olize a pomazli se se mnou, pomiluje a zabije me, budim se s desem a rozparana .. citim ze jeste nejsem mrtva

urcite metal protoze to je proste "moje hudba" dokaze vyjadrit vsechny pocity a umi byt ruznoroda asi bych si pustila avantasii protoze mam zrovna takovy obdobi :)

Určite niečo ľahšie a veselšie ako inokedy. Volila by som niečo typu: Queen (dont stop me now), The Kooks (ale len skoršia tvorba, posledný album je dosť hrozný), The Beatles, Kodaline, George Ezra, Paramore... Alebo moje najobľúbenejšie piesne. Alebo jazz. Čo je na tejto hudbe zaujímavé ? Mám ju rada, je poväčšine pozitívna alebo vo mne asociuje príjemné spomienky, letnú atmosféru a pod.

V jarním období většinou klasickou - Vivaldiho Čtvero ročích období... Nebo i populární hudbu (The Baseballs). - První mě uklidní, druhé nabudí k práci.

V létě by to byla nějaká pop hudba, která je plná energie.

vbxccv

Veselou hudbu, rytmickou, nějakém pop, asi kesha timber, něco co je spojeno s letem a diskotékou, avicii, danza koduro, daft punk get lucky, Michael telo

Vivaldi, Swami Madhuram Puri, nebo ticho. To když mám vnitřní radost. A co je na ní? usebrání, je taková meditativní. Když mám takovou vnější radost, nebo jak to říct, tak hudbu jásavější, někdy až ABBA, country, Imelda May, není to vždy přesně dané. Ta mne nutí do pohybu, podporuje "jásavost", radost ze života.

Vždycky při dobré náladě sahám po Best of Queen. Mám ráda hravost a nadšení, které z jejich skladeb čiší. Samozřejmě ne ze všech, ale z většiny to tak cítím. Líbí se mi, že skladby znám, mohu si s nima notovat, většinou si i zatrsám a celkově mě to nabíjí dobrou náladou. Vždycky si vybavím i videa z jejich koncertů, náladu jejich videoklipů, kostýmy a to ve mě umocňuje radost a doboru náladu.

W.A. Mozart Serenade No 13 Klid, radost, štěstí

Za každých okolností Evropu 2, písně jako Stolen Dance (Milky Chance), Demons (Imagina Dragons), Stop and Stare (One Republic), Magic (Coldplay)...

záleží hodně na náladě a dneska bych si asi pustila Wild Nothing - Nocturne, navozuje dobrou náladu a je to nenáročné na poslech, přijde mi to jako ideální hudba do slunečného poklidného dne

Zrní

zvuky přírody,varhany

žádnou hudbu, ticho a zpěv přírody je nenahraditelný, a večer jdu spát

2. Mohlo by to ale být také naopak. Měl/a jste den blbec, v práci nebo ve škole se nedařilo, kromě toho Vás naštval/a partner/ka, děti, rodiče, spolupracovníci, i to počasí je mizerné a kromě toho Vás nejspíš policisté vyfotili, jak jedete na červenou. Nyní jste doma, máte konečně klid, ale Vaše nálada je mizerná, jste přímo naštvaný/á nebo rozčílený/á. Pustil/a byste si nějakou hudbu? Jaká hudba by to byla? Můžete opět napsat jméno autora, interpreta, název skladby, alba, nebo jenom styl, hlavně se ale pokuste podrobně vysvětlit, co je zrovna na této hudbě takové, že byste si ji pustil/a ve chvíli, kdy máte špatnou náladu.

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

Rascal Flats, ti vždycky potěší.

"Nějaký" Bach

100 zvířat, perfektně udělané žesťová sekce

A Day to Remember, hardcore, řev, uvolnění

abych se zbavil špatné nálady pustil bych si opět nějakou pozitivní hudbu (viz první odpověď) Zkrátka hudbu, která by mě zaujala tak abych se špatné nálady zbavil nebo si řekl, ať myslím pozitivně a optimisticky (v tom jsou dobré písničky od Revolty, které nutí posluchače myslet pozitivně)

Ačkoli by to chtělo spíš něco veselé, pravděpodobně bych spíš skončila u Daniela Landy a Vrány nebo u CD Smrtihlava. Ideální depresivní hudba.

albinoni adagio ale ne to notoricky známé, bohužel teď nevím, jaké to je, je to krásná muzika pro náladu ke zklidnění dál je super soundtack z Game of Thrones

Alexander Rybak - některé písničky má takové, že i když je mi smutno, pomáhá a dostává minimálně do nějakého emotivního středu - dodá energii, rozveselí.

ano, W:A:Mozart nebo stará barokní vážná hudba např. Handel, Bach, Vivaldi atd. na mě tato hudba působí velmi blahodárně na uklidnění a získání celkové rovnováhy ( harmonie ) - i psychologové mají ověřené nejpozitivnější účinky Mozartovy hudby na psychiku

asi bych si nic nepustila

asi bych si nic nepustila, chtěla bych mít klid

Asi bych si nic nepustila. Kdyby ano, pustím si If you don't know me by now.

Asi bych si pustil nějakou koledu, cinkání rolniček to musí každého uklidňovat, nebo cokoliv jiného pozitivního.

Asi lehčí pop, Abba, Queen, něco lehčího na uklidnění.

Asi nepustila. Kdyby ano (opět bych třeba uklízela), tak něco pohodového, fajn, ale nic moc divokého, například Jack Johnson.

asi nikoliv

Asi Radiohead a jejich úžasnou Paranoid Android, ona je sice spíš taková na smutnou náladu (což po takovýmhle dni by asi u mě propuklo), ale zároveň má i pozitivní prvky (asi jko když koukáte na zamračenou oblohu ze který se sype déšť, ale v dálce vidíte jemně prosvítat sluneční paprsky)..

Ave Maria

Beatles, Perný den ...

Beethoven

Beethovenovy symfonie, Pastorální, |Osudová, sedmá - zapomenu při tom na vše

Ben Cristovao

Bethoven - Osudová Inspirace, vstřebání sil

Blue October- black orchid...je to taková správná depka...silná hudba, silná slova...

blues

Boy- seven little numbers, a nebo zase nějakou keltskou hudbu -Adrian von Ziegler. případne Rose for Epona - první skladba je na zvednutí nálady, druhá mě háže do relaxačního stavu, kdy se hodím do neutrální nálady, třetí je na vykřičení se a upuštění toho hněvu který se naakumuloval.

Bratři Nedvědové - jejich hudba je mi blízká, je ze života a vždy mě potěší.

Breath me- Sia , nebo nějákou smutnou a pomalu písničku.

Buď bych si hudbu nepustila, nebo to, co obvykle pro uklidnění. Viz předchozí odpověď

Buď Sex Pistols, zakřičela bych si s nimi a snažila se ze sebe dostat negativní emoce, nebo něco zničujícího, třeba nejsmutnější pomalé písničky. Ale možná bych zkusila i trochu reggae, jestli by mě to nevzpružilo.

Byla by to ppomalá hudba, zpívaná, nebo jen hraná, ale uklidňující.

City of Peace od Adriana Snella. Je to vlastně soundrack k raným dějinám židovského národa, jejichž počátek byl plný problémů, ale i v takové situaci jim Bůh vypráví o jejich nadějné budoucnosti. Nebo píseň When I Cry v podání skupiny Gaither či I Will Carry You od Michaela W. Smithe z podobných důvodů

Cokoli od R. A. Dvorského - jeho písně jsou velmi uklidňující

cokoli z rádia, ale spíše bych se vyhýbala depresivním písničkám, na druhou stranu ani "taneční happy hity" by mě nebavily

Coldplay - uklidnující, pohodová muzika

country, dechovka, tneční 80-tých let

část odpovědi je stejná jako u otázky 1, kromě poslední věty. když mám špatnou náladu, pouštím si spíše pomalé písničky.

Dead Can Dance

deep house/tech house/metal Deep house, abych se dostal do pohodové nálady, ale nejdříve tvrdší house/metal

DnB/tekno

Doprdele práce, Pane prezidente, Žádám, Nebudu vám lhát, Pánu bohu do oken..... Tyhle písničky by přesně odpovídaly mojí náladě.

Ed Sheeran, album +. jsou to sice pomalé a hrozně příjemné písničky, které mě vždycky nahodí do pohody

ektor

eminem, hecuje na lepsi casy

energickou, rychlou

etnickou

Fúha tak teraz ťažko povedať. Záležalo by od toho čo ma naštvalo a aký mám k tomu postoj. Napáda ma skôr Rockova hudba Ako I hate everything about you od Three Days Grace. Rapová hudba od Revolty napr. Ak by to bol hnev proti systému, lžiam hnev ktorý by vybudil odhodlanie niečo zmeniť niečo urobiť tak by to bola nejaká soundtrackova hudba napr Reckoning od Machine Vandals. Ak by to bol hnev ktorý by provokoval fyzickú reakciu či už športový výkon alebo fyzické násilie tak Raise Hell od Hed PE Takúto hudbu asi preto lebo aj sám spevák je pri jej spievaní nahnevaný a cítiť tu emóciu v hlase. Čiastočne tým kompenzujem to že nemusím kričať ja aj keď mám sto chutí tak urobiť. Skladbu Reckoning mám proste spojenú z klamstvami a proti systémovými názormi lebo bolo použíte v jednom videu stand-up komika ktorý kritizoval systém. Stupajúca intenzita hry na gitaru sprevádzana údermi na bubon neskôr vystriedana husľami a bubnom sprevádzana hrou na elektrickú gitaru podľa mňa skvele vystihuje pocit udhaľovania/uvedomovania si pravdy V prípade poslednej skladby je to jednak veľmi agresívna skladba a tiež ju mám spojenú s video ukazujúcu brutalitu MMA zápasov.

Giannis Kotsiras, Mixalis Hatzigiannis, Alkinoos Ioannidis, Jannis Moras. Řecké romantické písničky, které mám moc ráda a vždy mě navodí pohodovou atmosféru a fungují i když mám den blbec. I když řecky moc neumím, styl hudby mě vždy zvedne náladu a dostanu se do příjemného klidného stavu a pohody, kdy během chvíle naštvání a rozmrzelost zeslábnou. Dá se u nich zpívat, přemýšlet, snít i brečet, fungují pro mě jako dokonalý relax.

gogol bordello. spatnou naladu mam vetsinou jen z unavy a tento styl hudby mi doda energii

Hana Zagorová nebo jiný oldies zpěvák.

HC/metal - napr. Hed PE, KoRn, Machine Head, P.O.D. energie v tehle hudbe pomaha vyrovnat se svetem jaky je, vykricet/zahnat frustrace, vybit nahromadenou negativni energii a nezridka take najit klid v textech, kde jsou ztvarneny podobne problemy ci myslenky, ktere napadaji i me osobne.

Hip hop, rap - ektor, Dj wich

Hmm, to už je složitější... Nejspíš něco pesimistického, třeba Bachovu Měsíční sonátu nebo nějaké tklivé housle. A nebo gothic metal, prostě něco, u čeho se dá brečet. Pak mě to rychle přejde a pustím si něco bezstarostnějšího na odreagování, u čeho se nemusí moc přemýšlet, takže asi dubstep nebo něco takového. Většinou to rychle přejde a jsem pak v klidu.

hororcore

Hudba Swamiho Madhuram Puriho mne uklidňuje, uvědomím si, že radost i smutek pomíjí. Jinak to nechám náhodě, buď ladím rádio, až najdu něco, co mne konejší, líbne do ucha. Spíše vážná hudba, nebo něco líbezného. Kitaró je mi příjemný.

Hudbu ne, spíš film, aby odvedl špatné myšlenky.

Hudbu si ve chvílích rozčilení nepouštím, protože většinou, když si v rozčilení nějakou písničku pustím, tak se mi zoškliví. A já si nechci zošklivovat hezké písničky :-)

I Love To Hate You - Erasure Protože pokaždé, když mám "depku" pustím si nějakou starou písničku a buď se mi udělá lépe, nebo to ještě podtrhne mou náladu.

jak kdy ..někdy folk Karel Plíhal, někdy vážná hudba například Edvard Grieg, G.Verdi ...

Jak už jsem odpověděla u ot. 1-skupina KiSS je pro mne jasná volba. Hard-rock ve mě probouzí pocit štěstí nebo alespoň trochu zvedne náladu.

Jako optimista jsem takovou situaci ve svém životě nezažil, proto nemohu posoudit.

Jarek Nohavica, krásné texty ze života, optimismus a klid

jason mraz, neco pomaleho, spise uklidnujiciho

Jazz

Jazz , je pro mě uklidňující a při špatném dnu se hodí vždycky

jedna z mála situací, kdy si hudbu pouštím skoro pokaždé.. Strapping Young Lad - album Love - případně jiné death, black-metalové, prostě něco "tvrdšího" u čeho mě ta naštvanost přejde :)

Jednoznačně klasika : Mozart:Requiem, Verdi:Aida, Grieg: klavírní koncert op.16, Dvořák: Rusalka, 7.symfonie atd. Včechny tyto hudební veledíla mají společnou neskutečnou sílu, dramatičnost a tragiku, kterou ve chvílích, kdy mně není zrovna do zpěvu potřebuju.

Jestli je opět večer, tak nejspíše bych neměla náladu něco poslouchat, nejspíše proto, že mám hudbu ráda a docela si asociuji různé situace, nebo spíše nějakou událost....Vysvětlím to lépe: Něco se stalo ("zarylo" se mi to do paměti) a přitom jsem poslouchala hudbu -> automaticky když to slyším vyvolá to ve mne ty stejné pocity jako předtím, prostě si to vybavím znovu a pokud je to něco velmi nepříjemného tak se straním poslouchání té určité hudby, takže asi bych nic neposlouchala kdybych měla za sebou den blbec.

Kabáty a pořádně nahlas - je to úžasná muzika k odreagování

Karel Gott - S tebou vždycky přijde máj,Mám tě rád snad víc než dřív,Jak ten proud ....mnoho jich povzbudí

Katie Thompson - Heaven is a place on Earth - každý komu jsem dala tuto sklatbu poslechnou mi dal za pravdu, že je magická. Hlas zpěvačky je famózní a text také. Jednoduše dokáže zapůsobit tak, že všechny problémy zmizí.

Kdybych byla naštvaná...?! Asi bych si zpravila náladu, kdybych si pustila CD Jaromíra Nohavici nebo CD Honzy Hlaváčka "Písničky v Hantecu - Vorgle" Další možnost je ta, že bych si pustila nějaké DVD s hudbou, např. Rangers - Plavce a záznam z našeho Slezsko-ostravského hradu :-)

kdybych chtela jeste vic smutnit, byl by to chopin nebo rachmaninov, kdyby ne, tak suits soundtrack

Kdykoliv mám špatnou náladu, pouštím si skupinu Slipknot. Hlas zpěváka je prostě dokonalý a když si s ním "zařvu" hned je mi lépe.

Když jsem naštvaná nebo mám depku, pouštím si zásadně metal. Pokud je to deprese, kterou mám kvůli sobě (mně se něco nedaří, jsem neschopná nebo tak), jasně vítězí Stratovarius kvůli jejich motivačním textům. Pokud ovšem mám pocit, že se proti mně spiknul celý svět, poslouchám Amon Amarth. Skvělý death metal, který jakoby odplavuje z duše to zlé pomocí tvrdých prvků.

Když mám špatnou náladu poslouchám instrumentální hudbu, která mi dá nějaká prostor pro přemýšlení a sklidnění. Hudbu si s ničím nechci spojovat, jen si uvařím kafe, dám něco dobrého, plácnu sebou do křesla a nechám anonymní instrumentální hudbu plynout kolem mě. Možná je za tím pocit souznění s autorem, že se také cítil mizerně - nepátrám po původu skladby, ani za jakých okolností jí autor složil. Nechci nic konkrétního. Jen pomalé bluesové tóny trubky např. Milese Davise. V těchto chvílích nejčastěji ladím radio Swiss jazz.

když mám špatnou náladu tak si žádné písničky nepouštím

Když mám špatnou náladu, tak spíš hudbu neposlouchám. Když už ano, tak spíše něco veselejšího, svižnějšího. Ale záleží velmi na situaci, jak moc špatný den to je, někdy bych si zase pustila spíš jen něco instrumentálního a možná uklidňujícího.

Když ne Evropu 2, tak např. píseň Get it Together (India Arie), If You Don't Know Me By Now (Simply Red), cokoliv od Passenger (Let Her Go, All the Little Lights,...)

Keď mám zlú náladu väčšinou sa vo mne prejaví moja ehm "rockovejšia/ metalovejšia" časť. Zoznam interpretov: Pantera, Five finger death punch, Cannibal Corpse, Slipknot, Avenged sevenfold, Metallica, Anti-flag, Slayer... Táto hudba je (väčšinou) plná nenávisti, pocitov, kriku a podobne. Hodí sa k zlým dňom. Ale to zas neznamená, že ju počúvam len keď som nasratá. Avenged Sevenfold sú moji miláčikovia (okej... skúste to prejsť bez komentára), ktorých si vypočujem vždy.

Korn - energie, surovej zvuk kytary

Korn, Mňága a Žďorp, Nohavica

lana del rey -kterukoliv pesničku. jej texty su pochmurne , melodia a hlas tiež

Lhasa de Sela - Desierto (moje oblibena u ktere se klidne rozbrecim a ulevi se mi) nebo nejakou jinou srdceryvnou (zlomene srdce a podobne) pisen.

Linkin park Hodně tam vynikne ten druhý hlas... Něco jako druhý způsob

Linkin Park - jejich hudba mě neuvěřitelně uklidňuje, pokud nikdo není doma, mohu si i pořádně zařvat a zbavit se vzteku na svůj den nebo smutné písničky od Within Temptation - (např. say my name) tyto písničky jsou takové melancholické a "dobře" se u nich brečí, také uklidňují

Lucy Hale - má pomalé písničky, které jsou o citech, lásce atd.. Nebo Taylor Swift ta má také pomalé a krásné písničky a na depku jako dělané.

Marie Rottrová - ta mi zvedne náladu :-)

Marie Rottrová, Spirituál Kvintet nebo něco co pohladí, uklidní, souzní anebo tvrdá muzika - vztek, hodně nahlas puštěná hudba o samotě

Marion Raven - Break you. Skillet - Monster, Whispers in the dark. Posilování pocitu zvteku, nakonec vše stejně zmizí :)

METAL a ROCK

Metal core, Trash metal, Melodic death metal - při špatné náladě něco při čem se můžu vykřičet, takže volume nahoru, pořádnej řev(nerovná se blití) a kytara, ale pořád to musí mít silnou melodii

Michael Nyman, jeho hudba je epická, ale krásná

Miluji rockove a metalove balady, jakékoli od starších interpret. jako led zeppelin , pink floyd až po ty novější. JE to dle mého hudba , která člověka, nechá tiše rozjímat, N8ladu sice moc nezlepší někdy i naopak, ale je to to jediné co v tu chvílí má duše snese a zahřeje to

Minulost - jaromír nohavica....taková sentimentální

monika načeva a její zhudebněné texty jáchyma topola a sylvy fischerové - kvůli zamyšlení, působivé hudbě, hlubokému hlasu, energii, která je zc toho cítit

motivační rapy - Revolta, Suvereno, Majk Spirit (motivace, spiritualita, inspirace k rozvoji vlastního myšlení)

Mozart, Verdi, Puccini... pro moji osobu nejlepší lék na deprese...

mozna bych si v tomto pripade nepustila nic...nebo spis nejaky serial pres ne

možná nějaký metal třeba Slipknot nebo System of a down a čím rychlejší a ukřičenější tím v tu dobu lepší

Myslím,že nepustila.

Na špatnou náladu si sednu na židli a poslouchám smutné instrumentální písničky (nejčastěji hip hop), nevnímám vůbec nic a snažím se jenom tak přemýšlet. A protože můj sen je Španělsko, poslechnu si i nějaké španělské písničky, jakéhokoliv druhu. Poté přejdu na trap a o špatné náladě nemám ani zdání. :)

naštvání - thrash metal (Kreator, Slayer...) - možnost se vyvztekat, dostat ze sebe negativní energii, pomáhá mi to se znovu dostat do "normálu" smutek - post-rock (God is an astronaut, If these trees could talk, Russian circles...) - klidnější hudba, příležitost se zamyslet, pocit sounáležitosti deprese - neo-folk (Tenhi, Nest)

ne

Ne-yo, jeho hlas mě uklidňuje když mám špatný den a vytváří úsměv na tváři když mám den dobrý, jeho hudba je pro mě skvělá v každé situaci

Ne, hudbu bych si nepustila.

ne, nepustila

ne, nepustila

něco dlouhého, co nemusím přepínat, například Beales, cokoliv, například Muli of kintyre i se skotskými dudáky, ABBA celá, Mike Oldfield - Tubular Bells, saxofon Cindy Dulfer - Lily was here, piánové skladby ragtime - například Entertainer, Jaroslav Ježek a jeho orchestr, Eric Clapton - celý koncert unpluged, různý tvrdý rock, country

něco od dana landy

Nějakou randálovou muziku hodně protivnou, uječenou, aby mě naštvala víc, a když už mě poleze hodně na nervy tak ji vypnu a potom si uvědomím, jak je ticho a dobře. A to mi hned zlepší náladu.

Nějakou smutnou písničku, to mi příjde že interpret se mno plně soucití. a Nebo nějakou veselou abych se zbavila té špatné nálady

Nějakou smutnou, pěkně bych si zazpívala. Arkadina (Klus) nebo Trigorin (Klus), popřípadě Evanescence.

Nejaky hardcore abych ze sebe dostala vztek nebo nejake rockove balady na vybreceni,zalezi na konkretni nalade

Nějaký hardcore, resp. spíš post-hardcore a podobné žánry. Dost pochmurné a pomalé aby sedlo do nálady při blbém dni a dost naléhavé a energické, aby mě to nezdeptalo ještě víc, ale spíš postavilo na nohy.

nějaký remix, kde jsou hodně basy abych se zklidnila

Nejradši mám v tuhle chvili klid, ale jinak korn hold on, nightwis i wish i had an Angel a Alice Cooper hry stupid

nejspíš bych si pustila nějaké depresivní pomalé písničky, se smutným textem... když už špatná nálada, tak pořádně.... Beztak bych neměla už náladu na lepší náladu... Nebo bych si nic nepustila a šla spát.

nejspíše nějaká hudba od Marilyn Manson, má silné texty a dokáže mě přivést na jiné myšlenky... pokud chcete uvést konkrétní skladbu, tak třeba Irrensponsible Hate Anthem a hodně nahlas :)

Nepouštím si hudbu. V tichu uvažuji (medituji) nad oním dnem blbec, a jak z toho ven.

Nepustil bych si nic.

Nickelback. Neviem prečo. Niektoré pesničky majú smutné.. tak.. by som chcela byť smutná.

Nightwish- Moondance nebo podobná hudba (dokážu si na tom pořádně vybít vztek)

Nirvana

Opět a zas by to byli čeští zpěváci,pro uklidnění Nedvědy.Kdybych byla hodně rozčílená,tak bych si energii"vybila" v písničce Tomáše Kluse-Panebože,proč.Hodí se,v poslední době denně ,domnívám se,že snad by se měla zpívat pořád.

Opět bych si pustil Helenu Vondráčkovou a její TOUHY.

Opět bych vybíral stejně jako v ot.1 Navíc bych nejraději sám byl vystupujícícím (zpívajícím), protože vím, že co upřímný křesťan zpívá, je obvykle hluboké a pravdivé...

Opět Maláskův klavír, zvedne mně vždy náladuVíd

P.O.D - nu-metal, vybít zlost a hněv (rychlé a agresivní rytmy), současně jsou texty ale pozitivní, tj. pomůže se probojovat z blbé nálady a dá jinou perspektivu

pokud budu opravdu naštvaná, asi něco ve stylu three days grace

Pokud by bylo nejhůř, pak sahám vždycky po rytmické, dynamické folklorní hudbě (instrumentálkách) - maďarské, rumunské, východoslovenské, kopaničářské - typické např. Brnkaná po kopaničiarsky na staré nahrávce Band leader´s song Miroslava Dudíka. Zvolila bych ji z důvodu poměrně jasného těm, kdo mají podobný základ (potvrzeno řadou "podobně postižených") - pocházím z rodu, který má v těchto místech své kořeny a aktivně folklorem žil a žije - tahle hudba je ryzí esence energie, působí doslova na fyzické úrovni.

Pokud by to šlo, lehla bych si a okamžitě spala, nenechala bych si tedy odpočinek ničím ručit ani hudbou. Pokud by to nešlo pustila bych si něco na způsob Ignorance-Paramore, Take my hand-Simple Plan, Salute-Little Mix, Get mack up-Tomy Mac.... Prostě něco rychlejšího, protože takovou hudbu mám ráda a "nakopne" mě to.

pokud bych chtěla špatnou náladu podtrhnout, pustila bych si něco temnějšího a pomalejšího.. například něco z labelu Life&Death. A nebo naopak bych si pustila nějaký oblíbený track, aby mi náladu zlepšil.

Pokud bych měla den "blbec" volila bych spíše rockovou,metolovou hudbu nebo punk.. spousta ječení kytar bicích.. je to taková naštvaná hudba, to mi pomáhá se uklidnit.

Pokud bych nebyla vysloveně smutná, ale spíše naštvaná, pustila bych si něco hodně tvrdého, a taky by to bylo hodně nahlas. Třeba určité skladby od Dir en Grey, jedny z těch s hodně silnými kytarami. (třeba věci z alba Dum Spiro Spero.) Pociťuji emoce abnormálně intenzivně (pozitivní i negativní, detaily důvodu vynechám), a hněv je pro mě jednou z nejhůře zvladatelných emocí, potřebovala bych teda velmi hlasitou a agresivní hudbu, abych jej mohla doslova přehlušit. Pokud bych byla smutná, tak by to byly melancholické tahavky, nebo písničky které mě jěště více rozesmutňují, abych se už totálně dorazila.

Pokud bych se uklidnil natolik, že bych byl schopný poslouchat hudbu, tak Gilles Binchois nebo Jean Ockeghem - krásné melancholické melodie, které snad modifikují moji náladu, abych v tom, co se mi stalo, našel i nějaké pozitivum.

Pokud mám dojem, už mi hudba nezlepší, pustím si nejspíš něco pochmurného - Black Sabbath - Paranoid, The Dresden Dolls, The Bad Seeds. Nebo se blbou náladu pokusím přeřvat pomocí Led Zeppelin nebo Yeah Yeah Yeahs.

Pokud se potřebuju uklidnit, tak třeba Vivaldiho nebo Griega. Pokud to chci ze sebe vyskákat (a jsem někde mimo civilizaci, kde nevzteknu sousedy) tak Rage against the machine na plné pecky a pogovat před bednama :)

pomalá citlivá hudba: něco od Elbow nebo Mad World od Michael Andrews

pomalejší rockovou písničku kterou mám zrovna v přehrávači

popove plouzaky

posledni dobou asi people are aint no good on nicka cava :)

Pravděpodobně bych si nepustil žádnou hudbu. Izoloval bych se od všeho a všech, byl bych jen sám se sebou a svými myšlenkami. Pokud bych něco poslouchal, tak něco hodně pomalého, unylého a tichého v pozadí jen jako kulisu ke své melancholické náladě, rozhodně ne nic rušivého, hlasitého nebo něco, co by jakýmkoliv způsobem vyžadovalo moji pozornost.

Pravděpodobně něco temného (co poslouchám většinu času, ale při špatné náladě nemám chuť poslouchat rozjařené melodie, durové akordy atd.).. takže dark ambient, možná i něco s tradičními nástroji jako je kaval, sador, baglama atd. (řečtí Chaostar s úchvatně charismatickým hlasem Androniki) nebo naopak něco hodně hodně tvrdého, co mi negativní pocity z hlavy "vytluče" a můžu se u toho skvěle odreagovat: Nile (pro někoho kytarový chaos s šílenými bicími, pro mě ztělesnění hudby), Death (Chuckovi texty vyloženě popisují nebo soudí ty věci/lidi, které mě ten den pravděpodobně nejvíc naštvaly), Septicflesh s nadpozemsky komponovaným orchestrem, Carach Angren, Opeth a 100 dalších kapel ze stylu death metal/black metal.

Pražský výběr: Komplet Jeff Buckley: Grace Neckář: Na Rafandě pro PV opět údernost, dravost, živost, vybití, prožití ostatní: tklivost, melancholičnost, cit...

Pro takové chvíle by se spíš hodil špalek, sekera dříví, nicméně výše zmíněné skupiny mi pomáhají překonat i chvíle smutku nebo vzteku.. Doplnil bych to snad jen smooth jazzem nebo uptempo jazzem na sky.fm doplněným o nějakou odreagovací fyzickou činnost.

Přezpívané písničky z Glee, písničku The one that go away, taky své oblíbené písničky. Je to hudba, která mě dokáže nakopnout. Určitě bych sáhla po písničkách, které znám.

Při špatné náladě bych si pustila písničky Richarda Mullera nebot on na mě působí trochu depresivně tím co vše už prožil.

punk, rock, metal - jakákoliv, která se mi zrovna líbí. Prostě metal vám udělá radost vždy.

Punk,hardcore,alternativa,vážná hudba,kvůli ventilaci negativní energie....

Pustil bych si úplně tu samou hudbu jako v předchozí otázce, protože ta mi vždy dokáže zvednout náladu. Bez této hudby si neumím život představit.

Pustila bych si hudbu abych mohla myslet na něco jiného. Nějaký rap v češtině, často rapy bývají o smutných citátech apod. měla bych pocit že nejsem sama kdo má tak hrozný den. Poslouchala bych třeba Marpo, Duff nebo Jayk3M - Kilometry daleko

Pustila by jsem si Story of my life (one dirction)

Pustila bych opět nejlépe hudbu živou a energickou, pro zvednutí nálady, případně rock

Pustila bych si balady napr. od Placebo - Blue Amarican, Razorlight - Stinger, to jsou priklady pisni, které mi evokuji nespravedlnost sveta, nastvanosta a zpivam si je. Zrní album Sountrack ke konci světa - melancholie, Asgei Trausti-uklidnuje, ze to všechno není tak spatny, jak se zdá

Pustila bych si nějakou uklidňující, tichou a pomalou hudbu. Klidně i zpívanou anglicky, jejiž textu bych nerozuměla, a tudíž bych ho nemusela poslouchat. Např. Gary Jules - Mad World. SOKO - We Might Be Dead By Tomorrow. The XX - Angels. yann tiersen - comptine d'un autre ete l'apres midi. Nebo Tchaikovsky - Swan Lake.

Pustila bych si rock, punk, metal apod., protože nic jiného ani neposlouchám.

pustila bych si stejnou hudbu, jako kdykoliv jindy

pustila bych si to stejné jako v předešlé otázce - něco veselého, rychlého, abych se dostala zte špatné nálady

Pustím si to stejné, jak při pěkném dni, abych si tu náladu spravila :D

Queen-př Show must go on-tato muzika pro mě souvisí s ,,bojem,, s něčím (např s neúspěchem)

Rammstein, Prodigy.

Rap, Hip Hop - většinou negativní písničky, s pravdivým textem.

relax

relaxační hudbu

rikenrol,třeba Kabáty,něco u čeho by člověk mohl vykřičet zlost

Rock, hitparády, ne nic pomalejšího

Rockové balady, v tento okamžik jsou pro mě důležitá slova písniček (Stairway to heaven, Nirvana). Častokrát si pouštím i takové motivační, že všechno bude jednou lepší (I believe I can fly, Survivor). Ale nejčastěji si v takové okamžiky pouštím Supergirl od Raemonna

rockovou hudbu

Rychlá melodická veselá; Julie Fowlis: Puirt-à-beul Set

Rychlé rockové písničky, které by "šlapaly" v rytmu jako dobře vyladěný motor auta. Konkrétní autor není podstatný, mělo by to ale mít melodii a svižný rytmus a pustit to trochu víc nahlas, abych ze sebe dostal tu špatnou náladu.

Řezník - Zastřel Dealera

Sáhnu spíš po písních, jejichž slova znám dobře, takže si při nich můžu zpívat. Pravděpodobně to nebudou tak ,,veselé" písně jako v prvním případě. Možná si vyhledám i písničky, které jsem dlouho neslyšela a které si spojuji s nějakým konkrétním období v životě, kdy mi bylo lépe.

Saltillo, Metalica, Nirvana, Black Veil Brides Bud proto, že tam jsou emoce nebo proto, že mě uklidní.

Skokem on the water - Deep Purple

Slayer, Sepultura - protože je to naštvaná hudba

slipknot - psychosocial, slipknot - before i forget, apocalyptica - i dont care, marilyn manson - this is new shit... v prvních písničkách se tak nějak duševně "vyřvu" a další se většinou hodí svým textem

Smetanovu Vltavu - to je skladba, ze které čiší láska k rodné zemi, což mne nesmírně dojímá a hladí na duši. Mozartovo Requiem, Nohavicu - Divné století či Mickeymauzoleum

Smutné pomalé balady... Nic rychlého ani pozitivního.

smutnou hudbu, např. Dima Bilana, v jeho klipech je dost smutku a počase hodně k přemýšlení

Smutnou písničku, soucit

Someone like you - Adel

Spíš bych třískala do kytary, klidně i nějakou táborákovou klasiku, Kluse.. ale temperamentně. :D

Stejný žánry, nebo jejich kombinace, obvykle si pouštím hudbu na shuffle. Tentokrát bych měl ale asi hudbu jako primární zdroj uklidnění, byl bych rád, že konečně sedím v křesle a můžu se uvolnit, nechal do sebe prát pro změnu něco, co mám rád. Do půl hodinky bych byl zase energizovanej a v mnohem lepší náladě, možná nasranej na svět, ale s určitou pozitivní vervou. V rocku jsou to ty kytary, ta zběsilost, co by mě v tu chvíli postavila na nohy, v rapu nějaká ta vychytralá agrese.

szidi tobias

špatnou náladu se snažím si spíše zlepšit a neutápět se v depkách. takže nejlepší bude asi nějaká z prvních desek Asking Alexandria a před zrcadlem si zapařím jako bych byla na koncertě ... a nálada je hned jiná

tady se znovu vracím k bodu jedna, protože téměř všechno bych si pustil i tu, aby mě ta huda z toho táhla ven, určitě bych si nepustil žádnou depku. A možná bych si pustil Grobana, a zase nic nepresívního, ale aby táhl ven, namátkově písen: You raise me up, a nebo si pustím Rhapsody, album třeba POwer of dragon flame

Tak na to bych si pustila asi více písniček, ted mě zrovna napadá not alone od Linkin park. Popisuje přesně situace když je člověku smutno, když se cítí sám nebo porstě je mu nějak hrozně..

Tak tady bych jednak kašlala na dcery i manžela a pustila si něco trošku tvrdšího, protože obávám se, na tohle by jazz nestačil. Asi nějaký starý hard rock nebo metal, abych si trošku zakřičela s rádiem a vybila si tu zlost. Něco typu Led Zeppelin, Iron Maiden a tak.

tak to bych si pustila Bryana Adamse CD 18 till I die

Taky metal, protože mi dodá energii, zvedne náladu.

teď právě mě napadá Keane..nebo Verve..a pokud by to byla fakt depka, tak potom Portishead nebo Massive Attack. Někdy je prostě fajn si pustit hudbu, která s tou melancholií souzní a trochu se v tom "vykoupat"...a třeba si i trochu poplakat a politovat se, jaký jsem chudák a smolař :-)

The Beatles - vždycky mě dokáží rozveselit, zvláště, když si s nimi hlasitě zpívám.

The Fray - Be Still - strašně uklidňující

ThePiano Guys

to bych si vůbec hudbu nepustila,to bych se ráda podívala na nějaký horror

To bych určitě řešil alkoholem.

To isté - Jazz a hlavne blues pro stejný duvod ... je to totiž hudba která je o krásných i smutných emocích. Ale při zlé nálade bych si pustila ještě asi i rock a hip hop, lebo to uklidňuje mé nervy.

To iste ako v prvom pripade. Ta hudba ma vie upokojit. Vynimkou by bol rozchod s partnerom (zazila som ich 20-30 za posledne roky) - vtedy by to bolo napr Chrisina Perri - Jar of hearts, alebo Matthew West - Broken girl.. alebo mozno aj Spice Girls- Viva forever

To je otázka... Pokud bych z toho byla smutná nebo prostě na dně, mívám ve zvyku se té náladě poddat, takže si pustím hudbu, která ty pocity ještě zesílí. Pomalou, tesklivou, o nespravedlivém životě, nešťastné lásce a podobně. Pokud bych byla prostě naštvaná, tak asi něco uklidňujícího, co mi zvedne náladu. V tomto případě ale upřednostňuji oblíbenou knížku nebo komedii.

to samé

to same - ucelem by bylo zvednout si naladu

to samé jako v předchozí otázce

to samé, i když je asi větší pravděpodobnost, že bych nepřeskakovala depresivnější skladby

To většinou hudbu nepouštím, protože si nemůžu vybrat a obvykle mě to spíš ještě víc rozčílí. Dokud to nepřejde, je ticho lepší.

Tomáš Klus - Sibyla, Nina, a podobné, depresivní písničky o lásce a vztazích, nebo Karla Kryla - moje oblíbená i když poněkud depresivní hudba - jde mi více o text než hudbu a zpěv

Tomáš Klus a všechny pomalé písně - dokáže zpomalit rozprouděnou krev :)

trance

trance .. opet .. je ponury, zabiji me, kope do me a dopomaha mi k tomu abych se citila jeste hur, liba me, objima me, utesuje me, kdyz placu pomalu mi omotava streva kolem krku, septa mi ze jsem chyba, vim ze ma pravdu

Tři sestry. Je to dostatečně hlučné, dostatečně explicitní, vulgární a melodické. Je to hurónský řev mužů v hospodě, je to výstižné a nevyžaduje to přemýšlení. Fantasticky to odreagovává stres. Anebo Hanu Hegerovou - protože se dokáže vysmát všem průserům, které člověk může zažít. Zase je tam expresivní výraz piana, její zvučný, ne docela dokonalý zpěv napěchovaný emocemi. Fantastické texty.

urcite vaznou hudbu - klasiku, varhany, etno, duchovni pisne Enya, apod. klidna, nostalgicka uklidnujici

Určitě nějakou pohodu, romantiku s kytarou. Nebo klasickou hudbu.

V normálním případě bych šel spát a snažil se celý den zaspat a pokusit se na nic nemyslet. K tomu bych si pustil melancholickou hudbu, s melancholickým textem, který pro mě tak trochu symbolizuje beznaděj. To do puntíku splňuje např. Travis - Why Does It Always Rain On Me?

V případě špatné nálady obvykle nemám chuť poslouchat cokoliv spojeného s optimismem ať už textem nebo melodií. Dobře podaný blues v tomto případě dodá pocit, že člověk není se svou náladou na světě sám, songy zpívané jedním interpretem zase dávají vznikat dojmu, že jejich autor s člověkem soucítí, často velmi vystihují situaci a poskytují jakousi mentální oporu (napadl mě Robbie Williams), často v této situaci volím písničky zpívané česky (vypsaná fixa - schovaná, bubetka)

v takové chvíli nemám chuť poslouchat hudbu

V takovém případě bych si asi pustila něco z mých oblíbených kapel/zpěváků a nutno dodat že to je široký spektrum žánrů od Wanastovek, Nohavici, přes FatboySlim, Daft punk až po System of a down, Korn nebo Rammstein. Asi bych si nepouštěla smutný songy, nerada špatnou náladu ještě prohlubuju, spíš bych si tim snažila náladu vylepšit a pustila si mý oblíbený písničky od oblíbených interpretů. - Na žánru by mi nezáleželo.

V takovém případě na mě působí dobře ticho. Špatné myšlenky jsou sice hlasité, ale rychleji odezní.

v takových chvílích si pouštím MyChemicalRomance, NevadaTan nebo některé songy od LinkinPark, písně od MCR a NT totiž přesně vyjádří mé pocity a když se do nich opravdu silně zaposlouchám, pomůže mi to překonat špatné chvíle

V této situaci bych si hudbu určitě nepustila. Kdysi jsem si pouštěla, ale vybírala jsem takovou, která byla hodně emotivní, moji špatnou náladu ještě prohlubovala a uváděla mě do depresí. Už si nevybavuji přesně. Třeba jsem si jednou pořád dokolečka pouštěla Hradišťan - Modlitba za vodu, a pak jsem si říkala, že stejně celý život nestojí za nic, protože jednou nebude ani pitná voda a celé lidstvo pojde. Tak by bylo lepší ukončit svůj život hned.

v tom případě bych sáhnul do jiného soudku ... Sodom, Venom a Voivod by byly tím pravým, prostě pořádný heavy metal

V tom případě bych si naopak pustila něco pomalého, u čeho se dá dobře přemýšlet.

V tomto případě bych si nejspíš žádnou hudbu nepustila. Shlédla bych nějaký romantický film a se zmrzlinou v náručí bych si jej vychutnávala :))

v tomto případě bych si pustila Pj Harvey nebo Tori Amos..pomáhá mi to cítit se líp, i když jsem třeba z něčeho nervozní něco si pustím a hudba mě přenese na jiné místo

vážná hudba i hudba POP

Vážná hudba. Uklidňuje mně

vážnou hudbu- Bach, Bethoven...

vbvbbdf

Ve chvílích špatné, nebo smutné nálady volím většinou hudbu pomalejší, lehce depresivní, nebo chill out trance. Pustila bych si například ATB - autumn leaves.

Věra Śpinarová, hotel u Tří strun

většinou barokní hudba, přináší uklidnění i když při tom něco dělám

více agresivní hudba - nějaké symfonie od skladatele 19./20.století - větší zvuk a střídání dynamiky, občas lehce dysonantní - pro uvolnění napětí, něco rychlejšího (mělo by následovat uvolnění), něco náročnějšího na poslech, co mě zaměstná, abych nemyslela na problémy, nebo něco, k čemu mám (pozitivní) osobní vztah (zážitky z minulosti) - navození pocitu, že člověk není sám (konkrétní skladatel nebo interpret jako blízká/spřízněná osoba), přítomnost něčeho známého, co ke mně patří, co mám rád/a, nebo něco, co mě uklidňuje - např. zvuk kytary (Bach), violoncella

Vybírala bych ve stejných vodách jako u otázky č. 1.

Within Temptation / Gothic Metal - Tyhle písničky člověku ukazují, že svět není jen o jedné náladě a hlavně člověka ponoří až na úplné dno, od kterého se lze odrazit (takhle hudba nám ukáže, že na tom ještě nejsme tak zle)

x

zalezi na tom zda si naladu budu chtit zlepsi a povzbudit tak to bude zase powermetal nebo progresivemetal, pokud budu chtit nejakou dobu smutnit a hloubat ve svych myslenkach tak neco depresivnejsiho a pomalejsiho z gothicmetalu, nebo nejakou rockovou baladu

Záleží jestli se budu chtít uklidnit nebo nakopnout. Když uklidnit,tak nějakou klasickou hudbu,nejspíš Vivaldiho. Pokud nakopnout a dostat ze sebe vztek,pak nějaký punk rock. Nebo Carminu od Orffa.

Záleží na té špatné náladě, opět to může být skupina Queen, ale i klasika, Čajkovský, Smetana, Dvořák. Ano asi by to byl Dvořák - Z Nového světa. Jsou to tak smutné tóny, až dokáží tzv. povznést duši

zásadně si pouštím rock a metal a to v jakékoliv náladě, pomáhá mi Daniel Landa, Five Finger death Punch,Green Day..

zeby opet avantasia :)? ja nevim, to je takova hudba pro kazdou naladu... ty pisnicky sou kazda jina

Znova, zase bych si pustila to samé, protože mi to dokáže i zlepšit náladu, pro mně je to hudba do každé situace. K tomu bych ale četla, takže bych to možná tolik nevnímala.

Zvolila bych nejoblíbenější alba od country zpěváka Dierkse Bentleyho. Up on the ridge a Riser. Jeho hudba dokáže anulovat mojí špatnou náladu.

žádná hudba

žádnou bych si nepustila, když mám blbou náladu, jsem nejraději v klidu

žádnou, hudba by rušila mé myšlenky, jak a co změnit k lepšímu

Žluté růže z Texasu s Waldou Matuškou je prostě jedinečnej.

3. Vzpomenete si na nějaký MIMOŘÁDNĚ SILNÝ POZITIVNÍ zážitek spojený s hudbou (klidně i ze vzdálené minulosti)? Mohl to být nějaký neopakovatelný koncert, který na Vás udělal hluboký dojem, možná jste hudbu slyšel/a někde ve veřejném prostoru a silně na Vás v dané chvíli zapůsobila, možná ta hudba hrála při nějakém silném okamžiku v osobním životě, týkala se Vašeho vlastního seberozvoje nebo čehokoliv podobného. Na silném hudebním zážitku jste se nemusel/a podílet pouze jako posluchač, ale také jako interpret či tvůrce hudby. Můžete napsat, o jakou hudbu šlo (autor, interpret, skladba...), zejména se ale pokuste podrobněji popsat okolnosti té situace, jak k ní případně došlo, jak a proč v ní zapůsobila hudba. Připomínáme, že má jít o POZITIVNÍ ZÁŽITEK SPOJENÝ S HUDBOU; sama hudba mohla být příčinou dané situace, mohla ji ale také pouze náhodou doprovázet, přesto jste si ji v té souvislosti zapamatoval/a.

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

---

..je to asi sto let - koncert jamiroquai v Praze - příval energie z hudby i celé show....a teď mě vlastně napadá, že tyhle pocity mám asi pokaždé, když jsem na Monkey Business...radost, energie, dynamika, vymazlená hudba, fajn lidi.,..Ale silně pozitivní byl třeba i Marilyn Manson - tak profesionální výkon, kdy máte pocit, že tu hudbu tahá z paty...wow...měla jsem za sebou 2 dny skvělých kapel na festivalu v Táboře (včetně vynikajícího, až vzrušujícího vystoupení Apocalyptica) - a pak přišel MM a všechno smetl svým vystoupením, které bylo plné emocí, které mu člověk věřil :-)

1. jazzová dílna Frýdlant - večerní/noční jam sessions, celý týden ve světě hudby a podobně naladěných lidí, skvělí jazzmeni-lektoři, 2. některé koncerty (jazz, klasická hudba) pod vlivem marihuany - velmi intenzivní zážitek, 3. poslech hudby, které rozumím, znám skladatele, styl/období, jak skladba vypadá v notách, interpret, který hraje tak, jak se mi to líbí (čistě subjektivní spřízněnost s interpretem, s jeho temperamentem...), 4. rozhodně vždy lepší zážitek, když jsem u živé reprodukce hudby, když výkon interpreta právě vzniká a zaniká, být u toho, vnímat jedinečnou atmosféru, 5. člověk si nejlépe zapamatuje populární hudbu, která se hraje v době jeho cca 11.-17. roku - (když už vnímá hudbu, ale ještě kriticky nehodností, pouze přijímá), k té si pak utvoří sentimentální vztah (propojenost se zážitky a kamarády) nezávisle na kvalitě hudby (asi propojování mozkových drah :-P), 6. každé hraní v orchestru/kapele/komorním souboru/duu - interakce s jinými hudebníky je naprosto vždy výjimečným zážitkem, člověk se může vyjádřit i splynout s energií ostatních, proces tvorby je vzrušující, 7. filmy, kde je propojená hudba s tancem + příběh umělců - perfektní ztotožnění s nimi a o to silnější prožitek s hudby i tance - pokud jsou výkony opravdu dobré, ...

Ano, hluboká totalita, eter plný tehdejšího pořád dokola opakovaného popu (dnes to je podobné, možná horší), všechno se cenzuruje - temný sál a na improvizovaném stupínku stojí SpirituálKvintet, a z jeho úst zní písně o naději (ne jen tak o nějaké naději, ale opravdové spirituály o Bohu a nebi). Od té doby tuhle zvláštní skupinu vyhledávám.

ano, již jsem tu píseň nikdy potom neslyšl. Bylo to cestou do Čes. Budějovic v prosinci a děsně mrzlo. Byla to píseň pana Suchého "Zatajte dětem, prosím vás, že někdy chodil děda mráz" .....

apocalyptica- i dont care (je mojí nejoblíbenější písničkou a pozitivní zážitek s ní byl, když jsem ji slyšela naživo ), We Came From Horror - Every 23rd Spring for 23 Days ( v této kapele účinkuje můj kamarád, kterého znám hodně dlouho a byl to první videoklip, který jsem od nich viděla a v tu chvíli jsem byla hrozně pyšná, kam se dopracoval.) DJ WICH feat. Kurupt, Nironic - much higher (mi připomíná dobu- a konkrétní situace třeba když jsem se jen dívala na dveře auta, před 5ti lety .. dobu kdy jsem si připadala velice výjmečně, jezdila v luxusních autech, které pro mě jezdili v kolonách a vypadala jsem nejlépe, jak jsem mohla. stejně tak jsem v tu dobu poznala mnoho přátel)

Asonance a její koncerty, tu hudbu prostě miluju.... A nebo hraní na kytaru v létě u ohně s přáteli a partnerem

Ave Maria

balet - labutí jezero

bdffb

Beach Boys v Praze v roce 1969 Ray Charles, koncert v Praze, Koncerty Michala Prokopa v Arše a v Lucerně Koncert Jana Spáleného v Malostranské besedě Koncerty Acker Bilka v Praze Radůza

Bittersweet symphony na mem maturitnim plese

Brigádně jsem byla uklízet v Praze na Trancefusion a i když to bylo na poslední chvíly, atmosféra a hudba mě tak uchvátila, že to byla pro mě nejlepší noc mého života.

Byl to koncert skupiny Elán. Bylo mi tenkrát asi 14 let a táta mně na koncert pustil s klukem ze sousedství, do kterého jsem byla v tu dobu strašně zamilovaná - což taťka samozřejmě netušil. Dodneška když slyším jejich hudbu, tak se mi vybaví tohle

Byla jsem před pár roky v Německu v kostele na koncertu. Hrály tam varhany s trumpetou a bylo to moc krásné. Jinak chodívám na koncertyy k nám do kláštera, je tu výborná akustika a nádherná poslech. Také jsem byla před čtyřmi roky na koncertu v letním divadle v Lokti a také tam byla nádherná akustika a byl to příjemný zážitek.

byla jsem v práci a snažila jsem se udělat co nejvíce kusů, měla jsem sluchátko v uchu a puštěné písničky z mobilního telefonu, poslouchala jsem akorát skladku Metallica-The day That Never Comes aasi tak v polovině té skladby už zněla jen hudba,žádný zpěv ale jakoby zněla přímo v mé hlavě ... slyšela jsem jen tu hudbu, nic jiného, v hlavě jsem neměla nic, ticho prázdno... neskutečně super zážitek, na nic jsem nemyslela jen na tu kytaru :D

Byla to hudba od Coldplay - Paradise, která byla puštěna při ohňostroji na jistých slavnostech. S přítelkyní jsme se tam dali opět po dlouhé době dohromady a ta hudba k tomu s ohnostrojem - silný zážitek ;) :D

bylo mi 20 let a v Praze v Lucerně byl koncert Tublatanky.Nikdy na to nezapomenu,byla to bomba,emotivně vše dohromady,muzika,fajn lidi a ta atmosféra.....

Bylo to už dávno.. Chodila jsem na základní školu. S kamarádkou a jejími rodiči jsme si vyjeli do Trenčína na autogramiádu účastníků Superstar. Nevím,o jaký ročník se jednalo,ale zpíval tam Miro Šmajda, který zanedlouho přijel i do našeho města.

Cirque du Solei - Alegriía. Ani nevím s čím ji mám spojenou, přesto je pro mě ve skrze pozitivní a vždy mi "poskočí srdce radostí" když ji slyším.

Dario G - Sunchyme, Queen - Hammer to fall, Owl City - Fireflies, Elán - Superuvolneny, Eifel 65 - Blue Double Dee, Enigma - Return to Inocence, U2 - Without you Pak několik písní od mé kapely nebo z osobní tvorby. Nebudu podrobně popisovat, k čemu všemu se která píseň vztahuje, ale jedná se vesměs o emočně silné zážitky spojené s láskou, přátelstvím, nebo o nepopsatelném pocitu týmové sounáležitosti.

DnB pixie a já na tripu, hudbu jsem i viděl, jeden z nejkrásnějších zážitků

Donuts - We're not gonna make it - festival Rock for People. Byla jsem s bráchou a bratránkem a tam poprvé jsem si rozumněla s bratránkem jako kámoši. Běželi jsme spolu k podiu zpívající text písničky, pili mojito dlouhými brčky a byl to jeden z nejhezších festivalů v mém životě.

Doposud největší zážitek jsem měla z koncertu Florence and Machine, krátce po vydání prvního alba, v době kdy se její kariéra jen rozbíhala, v malém prostoru ve Vídni, neuvěřitelná energie, úplně ovládala celé publikum, před poslední písničkou, nás dokázala všechny usadit na zem. Mimořádný dopad na mě měl koncert Marianne Faithfull na Colours padla na mě všechna tíha světa, začala sem řešit otázku smyslu života apod.

folklorní festivaly a hudba s nimi spojená

Free Fall - po několika letech jsem je opět viděla naživo. I kvůli tomu, že si se mnou chvíli pokecali, že si dopisuji ze zpěvákem, protože celou kapelu a hlavně jeho potěšilo, že mezi těma málo fanouškama je někdo, kdo je dobře zná, kdo zná jejich texty, hudbu atd. Prý mu to vyrazilo dech a prý si mě neešlo nevšimnout přímo před podiem jak jako jediná si zpívám s nima. Nikdo jiný, kdo zná texty tam nebyl. :DD

Frnkie goes to Hollywood-Power of love

Fúha tak toto možno bude na dlhšie. 1. Black Desert Online Trailer - (špecialne časť 4:58-5:58) Meno skladby som ani po vyše roku nevypátral myslím že bola vyrobená špeciálne pre tento trailer. Táto skladba vo mne vyvoláva pocit odhodlania a že všetko zvládnem vďaka svojej snahe. Objavil som ju pred Maturitnou skúškou. Celých 8 rokov som mal jeden z najhorších priemerov známok pohybujúci sa od 1,7-2,5. Počas učenia na maturity som si púštal túto skladbu a dokázal som sa premôcť. Nakoniec som zmaturoval na čisté 1a stal sa senzáciou nie len rodiny ale celej mojej triedy a pár ďalších ktoré maturovali so mnou. Tú istú skladbu som si púšťal pred príjmačkami na vysokú školu a dokázal som to s percentilom 93%. 2. Kyle Andrews - You always make me smile - Túto pesničku som našiel v čase keď som sa zaľúbil do svojej najlepšej kamarátky a text pesničky ju dokonale vystihoval. 3. Naked And Famous - Punching in a dream - Viacero pocitov dokonalého šťastia počas jazdy na snowboarde a sledovania krásy prírody, slnka a dokonaleho pocitu z jazdy :) 4. DJ Contacreast Skybeam a Journey to Heaven - Podobne pocity radosti keď som sa pozeral na východ slnka alebo si užival cestu v autobuse po peknom dni najviac však keď som počas jediného voľného dňa v týždni si vyložil nohy na zábradlie sledoval slnko a more a popíjal vodu s pomarančom a tešil sa z oddychu z inak šialeného tempa pracovného aj súkromného života. 5. Kabát na sever - Našiel som ju v čase keď ma odmietlo dievča ktoré som dlho miloval a táto pesnička mi pomohla sa cez to preniesť. 6. John Dreamer - End of my Journey - Túto skladbu som miloval aj predtým dnes ju mám ale spojenú s tým ako som po maturite sa zobral a išiel na 3 mesiace pracovať do zahraničia. Od rodiny kamarátov a niekedy som mal pocit že aj od ľudskej slušnosti a dobra. Pri návrate domov mi táto hudba hrala v slúchadlách keď som spomínal na to dobrodružstvo ktoré som zvládol napriek tomu že väčšina nie. Opäť som cítil príjemný chladný domáci vzduch a na stanici ma o 4 ráno čakali najlepší kamaráti :) 7. Brian Tyler (Far Cry3 OST) - Main theme a Falling into a dream. Posledný pohľad cez okno lietadla na ostrov šialenstva kde som strávil 3 mesiace. Skvelý pocit že som to zvládol. 8. Awolnation - Sail - Stužková 9. John Dreamer - True Strength - Jedná sa o skladbu od môjho obľúbeného skladateľa ktorý zatiaľ vydal len 9 skladieb ale každá jedna je umelecké dielo. Denne som klikal na jeho kanál kedy sa tam objaví nová a po pol roku som sa dočkal. Vyšla dva dni pred mojím niekoľko mesačným odchodom do zahraničia. Počas voľných dní som si ju púšťal keď som sedel sám na skalách a ďaleko od ľudí. a Konečne som mohol byť aspoň na pár hodín sám so sebou. Dodávala mi silu a energiu vydržať a prekonať všetko. No myslím že už stačí aj tak tam maš toho čítania až priveľa :D

Green Day- Jesus of Suburbia. Cestou autobusom na prázdninách keď som najlepšiemu kamarátovi púšťala všetky obľúbené pesničky. Slnko svietilo, za oknom more, krásne teplo- dovolenkové klišé. Neviem prečo mi v hlave utkvela práve táto. Asi preto, že táto pieseň bola v tom čase úplne na vrchole môjho pomysleného rebríčka obľúbených piesní a on bol uveličený z toho, že má 9 minút a takmer nepretržite sa v nej spieva. Ja som mu rozprávala o texte, o tom kedy som tú pesničku počula prvýkrát prečo ju mám rada a podobne a jeho to zaujímalo (hej, dojíma ma keď niekto počúva moje kecy- mimochodom vďaka za prečítanie týchto litánií čo sem píšem). Celkovo mi napadlo práve preto lebo aj tie prázdniny, aj tá pesnička aj ten kamarát pre mňa znamenajú veľmi veľa. Proste kombinácia celej tej atmosféry vo mne vyvolala silno pozitívne pocity.

Hodně pozitivní pro mě byla Sklizeň 2013 v Havířově.. Venku bylo škaredě a pršelo, takový ten déšť, který vám vleze do morku kostí. Ten den jsem šla jenom tak na pivo a zjistila jsem, že tady dnes hrajou reggae páni z Prahy (Cocoman, Dr. Kary, Mesenjah, Medial Banana, aj...) Koncert byl úžasný, taková skoro meditace naplněná pozitivní hudbou, pitím a kouřem z marihuany.. všichni sme si to moc užívali, tančili zpívali blbli a rozhodně se nám nechtělo domů.. na tohle asi nezapomenu.

http://teenstreet.de/home.html Bylo to na TeenStreet. Je to velká křesťanská akce pro mladé křesťany z celého světa. Při chvalách a hlavně u této písničky https://www.youtube.com/watch?v=FJ2_Gg6ka-k&feature=kp mě doslova uchvátily slova, prostě jsem si najdenou uvědomila plný obsah textu. Pokud nejste věřící, obávám se, že to nepochopíte. :)

hudba při silném okamžiku v osobním životě - Dívka s perlami ve vlasech , Aleš Brichta.

Hudba při záběrech železničního výletu.

Chodil jsem do chrámového sboru a scholy mladých, vzpomínám si, jak jsem si zpíval vánoční mši od nějakého českého autora i na sále předpotopního počítače, kde vše zanikalo v hukotu klimatizace, ale to mi nevadilo, cítil jsem se prostě šťastný.

chopinův klavírní koncert v podání žáka zuš - obdiv k jeho citlivému podání v porovnání s jeho věkem, atmosféra celého koncertu, mé vlastní otevřené rozpoložení k poslechu této hudby

I wiil remeber you ! Hudba na mě působila tak romanticky i smutně ale byl to jeden z nejlepších pocitů

Instrumentální song od The Piano GUYS - the thousand years, jsou to chlapi co přehrávají instrumentálně na klavír a violu nebo housle různé známé songy. a právě tento uvedený nám s manželem hrál na svatbě

Já obecně vnímám velmi silně hudební zážitky, pokud doprovázejí nějakou dojemnou či velkolepou scénu ve filmu. Momentálně se mi vybavuje například Lord of the Rings - The Two Towers (jedna ze závěrečných scén jak se Gandalf vrací s koňskou armádou zalit sluncem a jede osvobodit Aragorna a zbylé přeživší) - https://www.youtube.com/watch?v=Z6XicBBN1l4 Excalibur - hudba poté, co je Artušovi podán grál a on vyráží opět do boje https://www.youtube.com/watch?v=K1MuvvS_xSw Armageddon - loučení Harryho https://www.youtube.com/watch?v=2H0pnL03vB0 A dosti dalších... většinou jsou to velice silné dojemné scény plné dobra, lásky, hrdinství, obětavosti a dalších dobrých věcí, které v dnešní době moc často nevidíme. Všechny ty scény jsou silné a pozitivní, ale bez té hudby by zdaleka tak moc silné nebyly. Ta hudba v nich funguje jako násobitel.

Jako posluchač: představení Rinaldo (G.F. Händel) ve Stavovském divadle. Collegium 1704. Nádherné spojení hudebního a vizuálního zážitku. Jako interpret: Missa Mi-mi (Jean Ockeghem). Hudební meditace.

Jarek Nohavica,skladba Pane prezidente.Je to úžasná píseň,hlavně pravdivá a tím velice smutná

Jedno z prvních zamilování mám spojené s chlapcem, který hrál písničku od Jarka Nohavici - Osud. Vždy budu mít tu písničku hrozně ráda.

Jela jsem do Anglie a protože do zahraničí moc nejezdím, chtěla sem si to užít. Jela sem v autobuse domů z Anglie kolem krásných malých útulných anglických domků. Koukala sem z okna a vychutnávala si poslední chvilky malebného pobřeží, přitom hrála hudba z nějakého filmu na způsob Sinéad O'Connor - Nothing Compares 2U kterou mám moc ráda. Byla to shoda náhod a já si to s příjemnou hudbou vychutnávala a usmívala se z okna autobusu na krásný výhled, který nikdy nezapomenu

Jestli má jít tedy o pozitivní zážitek, tak mě napadá pouze koncert Nightwish, kde jsme se dost bavili. Nebo pak Hardwell puštěný v autě na tzv. plný otáčky, kdy jsme tam byli sami s bývalým přítelem.

Jesus culture - perfektně profesionálně zahráno v kombinaci s velkou autentičností, silný duchovní náboj, setkání s Někým, kdo nás přesahuje

Jiří Jírmal a jeho kytara

Jsem dlouholetou fanynkou Dalibora Jandy a poslední pozitivní zážitek jsem si užila i s kamarádkou na jeho koncertě v Ostravě, kde zpíval i se svojí dcerou Jiřinkou Jandovou. Celý koncert byl jako vždy úžasný !!! Na závěr koncertu, při "děkovačce" jsem dostala od "kamaráda" bubeníka Jiřího Jirsy dárek...nebo spíše "trofej" - jeho bubenickou paličku :-) A pak následovalo fotografování s Daliborem a s Jiřinkou. Cítila jsem se jako zamilovaná puberťačka. Škoda, že všechno krásné vždycky tak rychle uteče.

Jsem hodně udiočlověk - hudba mě velmi ovlivňuje. Jsem ukázkový případ, kdy stačí tklivé tóny a já mám stažené hrdlo... Mám ráda, když je hudba tak krásná, že mě rozpláče... Velmi intenzivní - k slzám vedoucí - byl koncert vokálního kvarteta Gapeels - 4 mladé slečny zpívaly nějakou lidovku o zafúkaných jámách, nebo tak něco. Bylo to neskutečně krásný. A ještě víc jsem si poplakala opět při vokální prezentaci - byl to sbor jakési americké vysoké školy. Koncert v Zrcadlové kapli Klementina. Celý koncert byl krásný, ale nejlepší byl duet kdy - odpusťte - tlustý černoch s jakousi vizuálně naprosto nezajímavou slečnou zpívaly sami. V tom bylo tolik citu, krásný hlasy, čistě provedeno... NÁDHERA.

Jsou to vždy vybrané skladby mnou, kterými si vybraný zážitek plánovaně vylepším. opět jako v první otázce

kapela pentatonix, byla jsem na koncertě a byl to nejsilnější zážitek

Každý koncert některého z mých oblíbených interpretů je pro mě mimořádně silný pozitivní zážitek.

kdyz jsem tancila asi pred asi tisicovkou divaku waltz na pisen once upon a december, je to z nejaky disneyovsky pohadky. bylo to nadherny, rozhodla jsem se pak venovat se tanci naplno

Když jsem byla malá, ráda sem byla u prarodičů na dvoře s pejskem, v létě byl napuštěný malý bazén a vedle něj deka, na lavičce to nejdůležitější- dědeček s babičkou... Často v rozhlase (popř. rádiu) hrávali ty české písničky tipu Karel Gott, Marta Kubišová, Václav Neckář apod. No když něco podobného slyším teď, vzpomenu si na ně, i když mi tenhle žánr moc neříká ♥ Jindy mi zase do uších zněla písnička od Keshy Tik Tok.. nevím z jakého důvodu mi tahle písnička zněla v uších při krásných zážitcích z dovolené v Chorvatsku...

Když jsem byla mladší, pustila jsem si cédéčko na nejvyšší volume a tancovala u toho. Bylo to úžasně osvobozující. Taky ráda poslouchám hrát na kytaru kamaráda, který je v tom velmi dobrý.

Když jsem byla na koncertu N.O.H.A., tak jsem na to jen fascinovaně zírala a užívala si každý zvuk. Ačkoliv jsem tu hudbu znala, tak slyšet ji naživo bylo nesrovnatelné. Tolik pozitivní energie, kterou vydávali všichni, kteří byli na pódiu jsem ještě nezažila. Navíc jsem byla s lidmi, které mám nejraději, a ačkoliv v té době se stalo spousta věcí které doprovázela hudba, na které nikdy nezapomenu, tak toto se mi vrylo do paměti asi nejvíce.

když jsem byla úplně malá, maminka hrála na klavír skladbu, které jsme říkali Skočná (určitě se jmenuje jinak, ale netuším jak. Byla durová, v rychlejším tempu a doprovázená celými plnými akrody). A tatínek mě držel v náručí a tancoval se mnou po pokoji. A provedení Carminy Burany ve Španělském sále Pražského hradu, na kterém jsem se podílela jako sboristka

Když jsem hrál v r. 1969 písně Karla Kryla i svoje sovětským vojákům.

Když jsem po rozchodu s bývalým přítelem potkala člověka, který mi velmi sympatický. Přespala jsem u něho a ráno jsme vstali a začali tancovat na hudbu z rádia v pyžamech.

Když jsme šli ze školou na Labutí jezero. Hudba Čajkovského mne naplnila, na nic jsem nemyslela, jen jsem vnímala hudbu a balet. Nebo když jsem jela vlakem, setmělo se a já slyšela Václava Neckáře, jak zpívá "Kdo vchází do tvých snů má lásko"...nějak to k sobě patřilo, připadala jsem si jak ve filmu. Když jsem jela stopem a naše líbezná krajina ubíhala, pán pustil country a zase to bylo jak ve filmu. Na trampu, večer, společné zpívání, písničky, které vystihují pocity, nebo prostě hezky zní. Lidové písničky pro svojí melodičnost, zpívám některé v radosti, jiné ve smutku. Duchovní písně na setkání mne dojmou a já mám pocit, že mi duše zpívá.

Když mi bylo 18 let, z první své výplaty jsem si koupil soundtrack z filmu E.T. mimozemšťan od Johna Williamse. Od kamaráda jsem si půjčil kvalitní reprobedny a zesilovač. Usadil jsem se do ušatého křesla a poslouchal. Když přišla na řadu pasáž - Elliot s E.T. na kole se vznesli do oblak - zněla tak silná a hlavně emotivní gradace, že jsem zažil orgasmus až do výronu semene bez toho, aniž bych na sebe nějak sáhnul. Od té doby se mi to již nestalo.

Když mi bylo asi kolem 10 let, poslouchala jsem relaxační CD Stream of gold od Johna Sposita. Při poslechu tuším druhé skladby, jsem měla něco jako vidění nebo sen. Nebylo to nic citového, jen jsem se vznášela mezi stromy, ale tak silně to na mě zapůsobilo, až mi vytryskly slzy. Potom se to už nikdy neopakovalo.

Když mi zahrajou v rádiu nebo v televizi písničku kterou znám tak mám vždy radost :) Začnu si to broukat a hned mám lepší náladu.

Když nám v jeskyních u Macochy u Blanska ukazovali akustiku a pouštěli vážnou hudbu, znělo to nádherně až nebesky, přestože vážnou hudbu nemusím. Byl to nádherný zážitek.

Kiss I was born to loving you

Koncert Avantasia na Masteros of rock. Moc jsem je neznala, ale hrozně moc se mi to líbilo. Ty melodie, ta hudba, ta show, atmosféra, počasí. Vše do sebe zapadalo. Navíc to bylo poslední vystoupení celého festivalu a bylo to až pozdě večer. Taková třešička na dortu po super prožitých 4 dnech. Celkově koncerty beru jako docela silný zážitek.

koncert bruna marsa - just the way you are .. den ked sme sa dali dokopy mojím terajším priatelom

Koncert dechového orchestru mladých - hrají všechno, klasickou hudbu, pochody Zvlášť krásné bylo, když v hledišti seděl bývalý kapelník a zakladatel tohoto orchestru a byl nemocný, takže se nemohl postavit. Hráli jeho oblíbené skladby, které se líbily i mně.

koncert Depeche Mode skoro po 20 letech od prvního poslechu s dobrým kamarádem. Vyburcoval vzpomínky na období, když skupina začínala, byla jsem zamilovaná, teenager, život byl přede mnou. V tu dobu mě ani nenapadlo, že se na jejich koncert někdy dostanu (vzhledem ke komunistickým okolnostem).

koncert Ennia Morriconeho v Praze, vždy mě jeho hudba dožene k slzám

koncert filmové hudby v rudolfinu v praze, šlo o kontelaci více věcí, byl to společný silný prožitek hudební mě i mé partnerky, a tím se zesílilo souznění mezi námi, tak že dodnes na to rádi vzpomínáme, a celkově byla v hale úžasná atmosfera a byl skvělý dirigent, tohle všecko najednou...

koncert ine kafe

koncert Iron Maiden když hráli písničku Coming home ... bylo to naposledy, co ji zatím hráli živě a naprosto mě dostala svou procítěností

Koncert kapely, kdy k nám do první řady skočil bubeník, a pěkně zvesela nám dál pusu :D Hudba byla skvělá i bez bicích.

Koncert Lionela Ritchie z před pódia, nikdy jsem nic kvalitnějšího neviděl na vlastní oči.

Koncert Madonny

koncert Michala Davida

Koncert Muse, kdyz ten spivak zacal spivat, dostala jsem orgasmus

Koncert Newyorske hardcorove kapely H2O...naprosta bomba, spousta energie co sla z podia, ten kontrast te drsne hudby a tak milych lidi :) navic jsem zde byla s pritelem, dalsi plus toho zazitku :)

Koncert Patricka Wolfa v Praze roku 2013. Byl to můj vysněný koncert, Patrick je můj oblíbený interpret a mám ráda jeho zpěv naživo. Na koncertu jsem byla se sestrou, která byla z koncertu nadšená a také proto jsem byla spokojena.

Koncert Patti Smith,koncert Johna Calea...

Koncert skupiny Coldplay, spousta lidí, každý tam byl kvůli té kapele = spojení, kamarádka po boku, první velký rebelský krok

Koncert Skupiny Evergreen terrace - when we will carry fire gasoline naživo píseň, z které mi šel mráz po zádech.

koncert skupiny Kryštof - jako divák ...úžasná atmosféra vytvořená jak diváky tak účinkujícími ...

Koncert skupiny Lucie na Plzeňském letňáku... rok 1998 ... stála jsem na lavičce s mojí sestrou a instrumentálně hráli píseň Amerika... a já povídám sestře.. Mohli by hrát Ameriku a sestra - jsi hluchá, už je půlka písničky v pr... :-D pokaždé, když píseň slyším, vzpomenu si na onen okamžik a musím se usmát :-) Do teď mám vstupenku schovanou :-)

Koncert skupiny V3SKA na hracholuskách, protože je spojen s báječným víkendem u vody s přáteli, kteří už se dnes "rozletěli" do světa, plný zážitků a okamžiků, které se musejí prožít a nejdou zapomenout.

Koncert Snoop Dogga - muj první koncert. Festival Hip hop žije. Věčšina bluesových skladeb. Je toho opravdu hodně ...

Koncert sodomy gomory

Koncert Systém Of A Down! Byl to splněný sen...nezapomenutelný zážitek.

Koncert Tarji, byla jsem na něm s kamarádkou, se kterou moc času netrávíme a večer jsme si opravdu užily, hudba byla úžasná a Tarja umí opravdu zpívat

KOncert The Cure..protože ta chvíle a její energie, v kombinaci s hudbou a světly byla jednoduše neopakovatelná. Chvíle,kdy v hale naplněné tisíci lidmi stojím jen já a obklopuje mě nádherný pocit..mňam!

koncert The Frames v Divadlo Archa

koncert Tomáše Kluse v Lucerne

koncert Tomáše Kluse, na festivalu hradycz, bylo vidět jak Tom všem předal pozitivní energii

koncert tří tenorů na schodišti V ŘÍMĚ=nedá se popsat,téměř nadpozemský zážitek

koncert U2 na Strahově - je to už dlouho zpátky, byla jsem skoro ještě dítě, možná proto to na mě tolik azpůsobilo, ale rozhodně ´to mělo něco hodně do sebe.

koncert v chrámu sv. mikuláše v praze, léto, podvečer, klidná hudba jenom harfa a flétna, zapadající slunce ozářilo "lucernou" - ta věžička s okýnky v kupoli se tak fakt nazývá - celý prostor a najednou bylo jasné, že ti lidi snad spolu i dýchají. Pánbůh byl na chvilku opravdu mezi námi

koncert Within Temptation - Elements (Atverpy 2012), když začala v druhé polovině hrát písnička The Last Dance - v tom okamžiku si člověk uvědomí, co se doopravdy děje a o čem je ta hudba, kvůli které se rozhodl cestovat přes půl Evropy

Koncert: Jarek Nohavica

koncertní provedení Jesus Christ Superstar, Evita s Madonnou i Fišarovou, Čtvero ročních období, Bídníci, Helena Vondráčková, ...

koncerty lucie v devadesatych letech, kdy sem byla mlada a vsechno to bylo na tech koncertech dost extaticky. potom taky - kdyz me muj kluk zadal o ruku, pripravil mi stopovacku po meste a na jednom stanovisti ulozil mp3ku, kterou sem mela cestouposlouchat - kdyz ted slysim ty pisnicky, vzdycky si na to vzpomenu

koncery gogol bordello - proud energie, splynuti s davem. pri koncertech/parties elektronicke hudby - take splynuti, ale spise s hudbou samotnou, rytmem. nebo zrovna vcera z radia pisek Karla Kryla Martina, v te pisnicce je hrozne moc smutku a beznadeje a statecnosti, az mi vehnalo slzy do oci, jak se mi najednou zdalo, ze shrnuje jeho smutny zivot (to asi nezni jako pozitivni zazitek, ale ten pocit empatie tam byl silnym zazitkem)

Kostelíček ve Velichovkách (asi 1995?) - dva mladí kněží provedli koncert hudby od středověku až po modernější - píšťalky, kozí roh, flétny, hoboj, moderní hoboj, klávesy, vox humanum - nádherná dvouhodina ryzí muziky; kostelíček v Petrovicích (2013) - Rybova mše zpívaná náhodně sešlými zpěváky a muzikanty - udivující jak i děti v obecenstvu občas zpívaly (vysvětlení jednoduché - jak se doma maminka učila svůj part, zpívala si a když zpívala na kůru, děcko si dole v kostele pozpěvovalo s maminkou) / ryzí muzika bez jediné elektroniky, všechno naturální, přirozená akustika a zážitek; dvouhodinové koncerty skupiny Greenhorns (1970?) v F-klubu na Smíchově - nový zvuk, 5-ti strunné banjo Marka Čermáka, mandolína Josefa Šimka, basa, atd.. jedinečný zážitek; Smetanovo divadlo (Opera Praha) - Louskáček - vynikající zvuk, hudba, provedení; Prodaná nevěsta - ND (1955-1965) - nádhera, povznášející, atd.

Kryštof - Tak nějak málo tančím - festival České hrady a zámky rok 2010. Neuvěřitelná atmosféra, kterou jsem sdílela se svými přáteli.

kvalitní filmová hudba, která se dá poslouchat i bez filmu.

letní festival Brutal Assault - kapely, na kterých jsem se sešla s přáteli, které vidím jen párkrát do roka, sdílení zážitku, možnost si o koncertu popovídat

Linkin Park - What I've Done Toto byl můj mimořádně silný zážitek, protože mě poprvé políbil kluk.

Lipo

Loch Lomod - Wax and Wire = když jsem byla na kurzu kreslení, měli jsme kreslit náladu na píseň, pustili tuhle písničku a já celou dobu stála, sotva jsem dýchala, připomnělo mi to dětství ve Francii, celkově tehdejší domácí atmosféru vnímanou tehdy ještě dítětem. Metric - Help I'm alive = zapustila se mi do kůže, oblíbená píseň mého nejlepšího kamaráda, který před 6ti lety zemřel na leukémii. Jason Walker - Echo = Tak tuhle písničku jsem našla kdysi dááávno na youtube a když jsem ji poprvé slyšela, rozbrečela jsem se, protože je vlastně popisem mého života.

Mama mia - hudební film s hudbou od skupiny ABBA

Marseillaisa v podáni Edith Piaf... nebo Mireille Mathieu... nic proti naší hymně, ale od těch dob, co k ní nepatří energický slovenský dodatek, je skutečně poněkud sentimentální... ta francouzská, v podání kterékoliv z výše uvedených dam, zvedá lidem hlavu a rovná záda... a vhání slzy do očí, mě teda rozhodně...

Mimořádně pozitivně působí hudba spojená synchronizovaně s nějakou světelnou nebo videoprojekcí a pod. Např. Kdysi dávno Křižíkova fontána, kdy se hudba spojila se světelnou show a vodotrysky. Všechno to bylo umocněno kvalitní reprodukcí. Další příklad je videomaping podkreslený vhodnou hudbou, kdy hudba zdůrazňuje jednotlivé přechody projekce a barev a naopak barvy podtrhují momentální ráz hudby. Všechno to musí být kvalitně prostorově nazvučeno, aby si člověk připadal, že je "uvnitř" hudby, její součástí.

mimořádně silně na mě zapůsobil p. Weber a muzikál The Man, který jsem zpívala v dobrovolném tělese acvičili jsme to 2 roky a další 2 roky jsme jej dávali. to byl můj nejsilnější zážitek na který ráda vzpomínám

MIMOŘÁDNĚ SILNÝ POZITIVNÍ zážitek spojený s hudbou = kupa drog a free tekkno

Mimořádně silným pozitivním zážitkem byl můj první koncert Rockyho Leona, jeho hudba přímo vyzařuje optimismus, naživo jsem ho viděla poprvé a byla jsem nadšená, atmosféra koncertu byla skvělá, všichni návštěvníci byli jako jeden když zpívali spolu s interpretem, vzhledem k tomu, že to byla první akce navštívená společně s novou láskou šlo o opravdu emotivní zážitek

Moje takto velmi silné zážitky s hudbou jsou vesměs negativní. Pozitivní je vždycky, když s kapelou hrajeme a šlape to. Ale není to tak mimořádně silné.

Mr. Acker Bilk, živý klarinet, letní kino 1966

Můj koncert

můj největší zážitek byl koncert Greenday

na koncertě jsem byla jen jednou a tak na mě velmi zapůsobil. šlo o koncert skupiny Nightwish.

na koncertě plzeňské kapely Sifon jsme se do sebe s nynějším manželem zamilovali

Na rockových koncertech jsem potkal spoustu nových lidí, s některými jsem v kontaktu dlouhobě.

Na skautském táboře, když jsme zpívali u táboráku po náročném dni, konkrétně si nevzpomenu na hudbu, ale byla to tábornická hudba a měli jsme u toho spoustu zábavy, jednoduchá hudba, ale zapojilo se i tělo -taková tancovačka co se opakuje a přidává se k ní další a další kousky a ty se opakují, a do toho tancujeme. Další je z jednoho nočního klubu kdy, hráli The Killers -Somebody told me nebo Katy Perry- I kissed a girla s kamarády co jsem tam byla jsme to znali a začli jsme na to tancovat a smát se.

Na svatbě mého bratrance zahráli Čajkovského 9. symfonii, byl to velice silný zážitek, který mi vehnal slzy do očí a přesně to odpovídalo dané situaci.

Napadají mne společné večery s přáteli, u ohně či jen jako posezení, s kytarou a zpěvem nejen trampských písniček. Dále silný dojem z tanečních vystoupení doprovázených emotivní či energickou hudbou - dokonalé spojení hudby a tance

Ne

Ne

ne

Ne, na koncerty nechodím.

Nedávné první taneční vystoupení na mix tří písní - Ariana Grande - Baby I, Shakira - Can´t remember forget you a Dibby sound.

Nejčastěji při shlédnutí kvalitního filmu s dobrým soundtrackem, případně živé koncerty oblíbených kapel

Nejčerstvější zážitek je včerejší Smetanovský koncert v Hlaholu, každoroční koncerty v Adventu, Hradišťan s Afričany v Lucerně.....

Nejhezčí zážitek spojený s hudbou byl koncert Green Day v Praze v roce 2010 (myslím). Green Day jsou moje nejoblíbenější kapela už od asi 12 let, takže když jsem se dozvěděla o jejich koncertu a koupila si lístek, málem jsem se rozbrečela. Když jsem pak byla na koncertě brečela jsem jako želva :-D to bylo prvně v životě, kdy jsem brečela štěstím.

nejsilnější hudební zážitek byl první koncert KISS skoro jsem se rozbrečela že je vidím živě a že tam fakt jsou a navíc ten den čeští hokejisté vybojovali zlato na MS.

Nejspíš si nevzpomenu, protože toho je mnoho, a nejsou tak pozitivní.. jsou úplně stejné jako vždy, snad žádný nevyniká.. nebo si nevzpomínám.

Nejvíc na mě zapůsobila písnička wonderwall od Oasis a So long goodbye od Sum 41. Hrála se u nás na táboře a pak i u mě celé léto. Nejen že se mi líbila, ale cítila jsem z ní ten pocit že někam patřím a že ti lidé, se kterými jsem v té dané době a při poslouchání té písničky byla, tu budou vždy pro mě, a proto vždy když si je poslechnu cítím takové to teplo uvnitř..

Několik let zpátky jsem měla své první taneční sólo a do teď, když slyším skladbu La valse d'Amélie Poulain - Yann Tiersen, se mi vybavuje ten moment v divadle a daná choreografie.

Nemám takový zážitek.

Nespomínam si na žiaden zážitok. Nemala som v živote veľa pozitívnyh udalostí. Jedine keď ma prvýkrát moja láska pobozkala. Ale vtedy nehrala žiadna hudba :)

Nestalo se mi nic takového.

nevím

nevím jak se skladba jmenuje je to instrumentální skladba, často používaná ČT (např. v seriálu Vyprávěj, nebo byla použita nedávno jako podkres v upoutávce na sérii filmů Karla Kachyni) tak to se mi vždy vybaví dětství

nevybavuji si nic takového. maximálně když mám "neutrální" náladu a pustím si do sluchátek nějakou veselou a živou písničku, tak mi to zvedlo pokaždé náladu

Nevzpomínám si

Nevzpomínám si

nevzpomínám si

Nevzpomínám si

Nick Cave - Henry Lee - poslouchali jsme spolu s mym nynejsim manzelem kratce po seznameni. Mohlo to byt ale jakakoliv jina pisnicka - tahle proste nahodou doprovazela jistou situaci. Ale kdykoliv ji ted slysim ma to na me pozitivni vliv i kdyz vlastne nejde o pozitivni pisen:)

November 2nd na festivalu v Boskovicích. Tak parádní našlapaný koncert, že jsme si museli koupit CDčko, přestože to byla tenkrát zcela neznámá formace. Byli energičtí, roztomile upejpaví, ta muzika nás jednoduše smetla a roztančila i notorické netanečníky. Ten zážitek se s nimi již nikdy neopakoval.

novoroční koncerty z Vídně

o

Olomoucká filharmonie, open air koncert v Litomyšli, výběr z italských oper a Smetana. Cítila jsem vnitřní radost, doslova jsem seděla s otevřenou pusou a poslouchala.

Opera Georga Bieta-Carmen v divadle v Brně

Pamatuji si Kabát, když jsme tančili se spolutáborníky na letním dětském táboře.

Pamatuju si, jak jsem po diskuzi s jednou holkou prostě vyšel ven a šel si vyčistit hlavu - něco, co normálně nedělám. A prostě jsem šel, zarval si sluchátka do uší a šel na autobusovou zastávku, že dojedu na konečnou a tam si dám jídlo nebo něco. Bylo trochu vlhko, zamračeno a bus nejel, tak jsem šel o zastávku dál. Queens of the Stone Age začli hrát, In The Fade, a nějak se to přesně trefilo do takový melancholie, kterou jsem v tu chvíli cejtil. Bylo to strašně surreální, byl to pocit jak na houpačce nebo na horský dráze, když se člověk zrovna řítí k zemi, nemá nad tim úplně kontrolu, část jeho váhy je sebraná působenim tý kinetický energie a čeká, jak se ho to u země zase zmocní, trhne to s nim na dráhu zpátky nahoru. To se mi stává poměrně často takhle, že se moje nálada a nálada písničky sejdou, ale tenkrát před tou zastávkou busu to bylo asi nejsilnější.

Pavarotti - Il Canto Byla jsem s přítelem v Italské restauraci, byla jsem šťastná a v tom okamžiku začali hrát tuto píseň, kterou mám moc ráda. Atmosféra ve videoklipu odpovídala mým tehdejším pocitům.

Petr Váša-Ty syčáci, MIG 21

písen jednou si najmu malej byt - dělala jsem u toho řidičák

píseň let it go

pisen Silu mi dej od Brontosauru zpivana pri ritualech v komunite pro lecbu zavislosti zamysleni, zastaveni v prubehu lecby a hodnoceni sebe i ostatnich v komunite... pro opakovanych navstevach nostalgie, vzpominky

pisnicku I´m free od Soup Dragons mam spojenou se svou prvni velkou laskou, vzpominam na ni velmi casto a pisen patri dodnes mezi me nejoblibenejsi stejne tak mam spojenou hudbu Faith no more s -nactiletym obdobim a i proto byla ucast na jejich koncerte pro me velmi silnym zazitkem

Písnička Heysátan (Sigur Rós) mi vždycky připomene začátek studia na VŠ, protože jsem ji často poslouchala, když jsem se vracela ze školy domů. Připomíná mi to pěkné začátky ve škole.

písničky Kabátu, z cd Corrida, na jejichž koncertě jsem byla a opravdu si to tam užila

Placebo - every you, every me, první sex

Ploužáky obecně mám spojené s tancem tělo na tělo s mužem

Po zavodech OB a navratu z lesu do mesta jsem si pustil klip Coldplay - Yellow, kapelu a pisnicku, kterou mi o vikendu pustil kamarad. Hodne emotivni skladba, ktera se mi zapsala do mysli v asociaci se prijemnym pocitem svobody, ktery clovek zaziva napr. po behu lesem, nebo jinem sportu ve fazi zklidneni. Pak jsou tu silne momenty s kapelou, at uz ve zkusebne, nebo na podiu, ve chvilich kdy si to vsechno sedne a hudba proudi jakoby sama. Ty momenty jsou hodne transcendentni zazitek.

pochopitelne, doteed kdyz slysim urcite pisne, okamzite se mi vybavi situace a cas ,kdy to mam s tim songem spojene- artic monkeys-do i wanna know, strokes.heart in a cage...a stovky dalsich

Pokud aktivní, tak pár koncertů v rockových klubech, když jsem kdysi hrál. Pokud jako posluchač, tak koncert The Jesus and Mary Chain v Pyramidě v Praze (okolo roku 92) a koncert The Cure v Praze v roce 2000. A téměř libovolný jazzový koncert v Těšíně :)

poslouchám hudbu pořád, no, asi mám silný pozitivní zážitek pokaždé když jedu na dlouhou trasu vlakem nebo autobusem a poslouchám hudbu a dívám se u toho z okna do krajiny..vyber hudby záleží na tom, jaké je třeba venku počasí aby to dotvářelo atmosféru..ale je to vždycky zážitek..

Pozitivní hudební zážitky si odnáším z každé trancové halové párty, kde vždy zazní alespoň několik skladeb, které mi způsobují mrazení, nebo husí kůži a totální euforii. Musím dodat, že alkohol, ani drogy neužívám, do euforie mě dostává pouze trance. Pokud vzpomenu, tak to například byly skladby On the run od Tillmanna Uhrmachera, Life is to short od Kaie Tracida, a nebo často zařazovaná skladba Born Slippy od Underworlda. Tato hudba naprosto famozně zní právě ve velké hale, kde se rozléhá a tak vás dokonale pohltí.

Pozitivní zážitek mám s hudbou, kterou jsem hrála já sama. Bylo to na jedné hudební soutěži. Před svým vystoupením jsem byla strašně nervózní, v okamžiku kdy jsem začala hrát, vnímala jsem pouze hudbu. Bylo to zajímavé :)

Pozitivní zážitek? Teď si nevzpomenu na žádný konkrétní - je to vždy, když někdo zpívá tak úžasně až člověku naskakuje husí kůže...

Pozitivních hudebních zážiků mám strašně moc. napíšu tři z mého pohledu nejsilnější. 1.) Koncert v kostele sv. Václava v Břeclavi zhruba před patnácti lety. Zpívali jsme tam s církevním sborem. Bylo to na závěr ne moc úspěšného turné v zahraničí. Kostel byl nacpaný lidmi, všichni se tvářila strašně spokojeně s naším výkonem, nám to mimořádně šlo, po každé skladbě jsme měli dlouhý potlesk. Cestou zpátky z koncertu do Prahy jsme pak všichni byli nadšení a ještě celou cestu v autobusu si zpívali a připadali si jak hvězdy. 2.) Koncert Erica Claptona loni v červnu v Praze. Mimořádně silný zážitek protože jsem slyšela a viděla na živo jednoho z mých největších hudebních idolů. koncert byl úžasnej a Eric byl takovej jakého jsem si ho vysnila. takže úžasnej zážitek. 3.) Vystoupení No name na rockovém festivalu (cca 7 let zpátky) No name jsem do té doby neměla ráda, ale jejich frontman dokázal výborně pracovat s publikem, že jsem mu po třech skladbách zobala z ruky. Dokázal mě svým spontánním projevem strašně nadchnout, že jsem si dokonce i notovala "nenáviděné a ohrané" skladby z rádia s nima :)

Pozitivních zážitků s hudbou mám mraky. Jsem celkem senzitivní člověk, navíc se srdcem v podstatě výhradně pro hudbu, takže jakmile slyším nějakou dokonalou harmonii, tak je to něco pro mě. Nesnáším novou hudbu - tu si pustím, jenom když mám takovou tu drzou náladu. Je prošpikovaná komerčními tahy a nemá žádný hlubší význam. Zato si vždycky užiju dobrou hudbu k filmům, např. z Hladových her ve scéně, kdy splátci jedou na vozech a hraje hymna, mám vždycky husí kůži. Nedávno jsem objevila cover na Let it go z filmu Frozen od Alexe Boyé, který tu písničku poafričtil a hlavní linku zpívá nějaká holčička, netuším, kolik jí je, ale asi kolem 10ti let, a z jednoho tónu mám vždycky dokonalý pocit - mám husí kůže po celém těle, spadne mi brada a nahrnou se mi slzy do očí. A takovýchhle okamžiků mám ve svém životě nespočet, protože pořád hledám právě tyto momenty, při kterých cítím, že hudba je něco magického, co spojuje celý svět - přece jenom každý někdy slyšel nějakou písničku.

predstavuju si ze posloucham xy (neznam nazev) a jedu autobusem pres pul republiky za klukem ktereho miluju .. o mesic pozdeji se mi to plni

pro mě byl rozhodně největší zážitek koncert 30SecondsToMars, bylo to něco tak neuvěřitelného a silného, že od prvních tónů kytary mě to vtáhlo do sebe a do poslední vteřiny jsem nevnímala nic jiného, byla jsem naprosto šťastná jako nikdy předtím

Progresivní hudba

Projekce v polovině koncertu Death to All (tribute skupině Death, jejíž zakladatel, jádro a jediný stálý člen Chuck Schuldiner zemřel ve věku 34 let na rakovinu) sestavená z fotek a videí s Chuckem, za zvuků songů Death. Jsem zvyklá často brečet, štěstím i smutkem, ale toto bylo poprvé, kdy jsem kolem sebe viděla celý sál plný metalheads, všem se leskla slza v oku. A to byli většinou tvrdí chlapi... najednou byla všude cítit taková kolektivní soudržnost, vědomí, že nás všechny pojí láska k té jisté hudbě.. a nepochopení, jak mohl americký zdravotnický systém dovolit, aby tento geniální umělec zemřel tak mladý. Nikdy jsem dokonale nepochopila, jak hudba může lidi spojovat, až ten večer 17.11.2013

první koncert Rammstein v ČR

První moment kdy mě tato hudba uchvátila byl živý přenos z Tomorrowlandu v roce 2012. žádný extra pozitivní žážitek nemám. Pokaždé je to pozitivní zážitek slyšet takovou hudbu ve společnosti na velké reprosoustavě.

První varhanní koncert v katedrále.

Při koncertu Mňágy a Ždorp. Rozplakala jsem se při poslechu nových skladeb. I když hudba byla spíše depresivní, považuji to za pozitivní zážitek.

Při poslechu těchto písni (Ed Sheeran - Give Me Love; Florence + The Machine - Cosmic Love) si vždy vzpomenu na svého současného přítele. Na krásné, ale i ty špatné, zážitky s ním. Vybavím si jeho tvář a uvědomím si, že ho velice miluji. Při poslechu této písně Šmoulí song si vzpomenu na své dětství. Když sem byla malá a poslouchala desky na gramofonu.

při procházce centrem Brna jsem slyšela hrát živě romskou kapelu-Stevieho Wondera a byla to nádhera

revial skupina ABBA

Sensation, Magnetic, Transmission - hudební party, kde je pozitivní atmosféra, lidé jsou šťastní a užívají si 12 hodin tance na nelepší DJs světa !

Silný pozitivní zážitek mám na léto 2012 v Chorvatsku, kdy jsem usnul na pláži a po probuzení o několik desítek minut později jsem slyšel neuvěřitelně pozitivní hudbu, při které lidé tancovali. Jednalo se o Owl City & Carly Rae Jepsen - Good Time

simple plan - welcome to my life, aerosmith (píseň z armagedonu)

skladba Halleluja z Messiah od G. F. Handela - zpíval jsem ji se sbore a s orchestrem

Smoke...

soundtrack k filmu Piráti z Karibiku. Líbila se mi ta hudba ve filmu, líbila se mi, i když jsem si ji pustila bez filmu, právě jako soundtrack. Líbila se nám tak moc, že jsme si ji nechali hrát na svatbě místo klasického svatebního pochodu :)

Spominam na koncert The Frames- v Bratislave v malom klube v podchode, v roku 2002. Nikdy predtym ani nikdy potom som na koncerte nezazila podobnu atmosferu. Bolo tam neskutocne horuco, ludia boli bosi.. Neviem ci tobolo hudbou, "blizkostou", komornou atmosferou (bolo tam dokopy 20-30 ludi) alebo kamaratom s ktorym som tam bola - no bol to nezabudnutelny zazitok.

stává se mi to přímo na párty, když se hraje nějaká moje oblíbená skladba, nejlépe když ji mám spojenou s nějakou vzpomínkou.. nebo když se hraje něco, co se mi v tu chvíli zalíbí. Jednou jsem slavila narozeniny a zrovna byl v ČR můj oblíbený DJ, jehož jeden track je jeden z mých nejoblíbenějších, ale už ho nikde moc nehrál. Tady na té párty ho zahrál. Bylo to hodně emotivní.

Stejne jako ve 4

Šlo o Žijeme len raz Ta píseň mění náladu lidí

Štěstí - Marie Rottrová - při souznění s přítelem , Tornero - při tanci s budoucím manželem na plese, a San Francisko - pohoda a tanec sama nebo s jinými ženami při učení se "tančení"

Tak například na koncertu oblíbené kapely (coldplay), protože tam měli skvělé vychytávky jako svítící náramky, konfety všude, obrovské nafukovací balony, byla to show, ne jen koncert.... nebo jako houslistka na koncertě při skladbě, která je dramatická, mám velmi úžasné pocity a zážitky jen já se svou duší (např. Janáček) nebo když Česko vyhraje nějaké sportovní klání (hokej sleduju) a hraje hymna jsem hrdá.... či když jsme si na příchod a nástup na sutžkovacím plese nechali pustit "we are the champions" a ta chvíle byla jen naše. Všichni na nás čekali, dívali se a jen a jen na nás. Připadala jsem si jako středobod vesmíru :)

Tak to bude maturitní ples, na kterém jsem zatím byla jen jako host (naštěstí!) a na diskotéce hrála Wake me up od Aviciiho. Byla jsem zrovna tak akorát v náladě (na opíjení mě neužije) a s nejlepší kamarádkou jsme se prostě nechaly na parketu unášet hudbou. Bylo to vážně skvěl, cítila jsem se tak uvolněně, v pohodě a klidu, jako už dlouho ne.

Tak to je určitě koncert Heleny Vondráčkové v Lucerně, 22.12.2013. Naše první setkání, velice silné.

tak určitě koncert Iron Maiden.. není co popisovat, prostě euforie, tu hudbu miluju a na živo je do ještě mnohokrát lepší :)

Takový vztah mám ke všem trampským písním, které mě následovaly celé dětství na táborech a později, resp. do ted následují na vandrech. Z přespávání v lesích a chození po horách mám dost často až existenciální prožitky.

takových okamžiků je v mém životě víc, např. skladba na diskotéce při seznámení s mým prvním manželem, hodně skladeb mi evokuje prožitý okamžik.

Takových situací je mraky, první velký koncert, nadšení, očekávání, neuvěřitelné dvě hodiny.. šlo o rockový koncert. Nebo situace spojené s přítelem, první večery a romantická hudba, tanec, osudovost..

takovych songu je hodne moc a casem se meni, ale nejspis kdyz mi jedna osoba hrala na kytaru Dance of death od Iron Maiden nebo Tears of Dragon od Bruce Dickinsona

Takových zážitků mám spoustu, do dneška když hraje daná skladba tak se mi vzpomínky vrací, i když už jsou třeba deset let staré. Nejsilnější zážitek mám z Tuniska, kde jsem prožila letní lásku. Byla utajovaná a bylo to velice vzrušující a v den kdy jsem odjížděla jsme se loučili a při tom nám hrála ona skladba, emoce lítali až do nebe :)

takových zážitků mám tucty, to bych musela napsat knihu

Tance na ledě - Ravel - Bolero

Těch by bylo! Vybavují se mi táborové písničky (ty speciálně skládané pro naše tábory) nebo zpívané během sedánek s kytarou v kuchyni za deštivých dnů, např. Ženy mužů od Epy de Mye, Pohár a kalich od Klíče nebo Hledám děvče na neděli. Vzhledem k tomu, že jsme muzikální oddíl, jsou tyto zpívací sedánky vždy pozitivním zážitkem. Vzpomínám si, jak mě v těžkém období nakoply One Moment in Time od Whitney Houston ("...when I'm more than I thought I could be" - potřebovala jsem překonat sama sebe) a We are one z Lvího krále (celý text je o soudržnosti a těžkých momentech, kdy nechápeme, proč se něco děje, ale jednota nás posílí). Naděje je strašně důležitá a nejvíc ve chvílích, kdy se jí nedostává. Na jeden dramatický zážitek (na které se s odstupem času tak dobře vzpomíná, když to dobře dopadlo) vzpomínám i kvůli tomu, že byl podmalovaný skladbou Destiny od Vanessy Mae, kdy se mi zdá, že tahle rytmická a dynamická hudba přesně vystihla dramatičnost situace. A dobře se s ní v uších sprintovalo. ABBA mi připomíná spoustu věcí, také jedno poněkud napínavé léto, kdy jsem si pustila kazetu tenkrát ještě na walkmanu cestou za kamarádem do nemocnice (kupodivu s léty se to nějak přetavilo v opravdu hezkou vzpomínku, asi že už mu bylo dobře). Speciálně jde o SOS, Chiquitita, Fernando, Voulez Vous, Gimme, Gimme Gimme a Does Your Mother Know, tehdy začátek 2. strany ABBA Gold. A od té doby, když ty písničky slyším, tak se v duchu znovu ploužím Ostravou "výletní" okružní linkou číslo 11 a je 35°C. Cestoval se mnou tenkrát malý psík, kterému tramvaj asi nedělala úplně dobře, takže celou cestu poštěkával a kňučel. Na moje už tak napjaté nervy to věru balzám nebyl - ale s odstupem času se na to dobře vzpomíná.

tekno party

To bude asi když jsem byla sama doma a mohla jsem si tudíž pustit písničku Selena Gomez - Slow Down na plné pecky. Bylo to super

To bude nepochybně na koncertu Depeche Mode v létě 2013, kdy jejich hlavní songwriter slavil narozeniny a zrovna to připadlo na pražský koncert. Měli jsme připravenou fan-akci během jeho sólového výstupu (píseň Higher Love), opravdu se to povedlo, takže jsme všichni vytáhli transparenty s Happy Birthday a .. no to ani nejde slovy vyjádřit, jak nabitá emocema ta chvíle byla! Prostě takový to propojení úplně se všema, dojetí, Martin Gore byl celej vedle :-) A teď když tu píseň jenom slyším, vrátí mě to zpátky i když je to už skoro rok :-) To je prostě láska.

Tomáš Klus-Panebože,proč.

určitě to bude Celine Dion - Power of Love, tuhle písničku zbožňuji a vždy při ní myslím na svoji lásku

Úžasný koncert skupiny Team v Žilinské sportovní hale - super atmosféra

v crossu

V divadle Karlín na Hellou Dolly, kterou zpívala Vlaďka Kozderková prostě božsky. Muzikál Děti ráje. Celkově nádherný výstup mladých zpěváků a hereckých zpěváků protě nádhera.

V dobách dávných, kdy jsem ještě mohla chodit jsme s kamarády šli po tanečních do klubu, Byli jsme takoví vyvrhelové třídy, které to neskutečně nebavilo a potom jsme to ještě museli jít někam zapít. Teď nevím proč jsme nešli normálně do hospody, ale do klubu. Hrála tam skupina, která zpívala slušně anglicky a měla takové táhlé melancholické melodie - nevím, jak bych to ocenila dnes, nejspíš bych si neodpustila komentář typu "banda buzíků" ale tehdy v tom citlivém dospívání to byl můj šálek čaje. Tančili jsme, každý jsme si koupili pivo a potom si k našemu stolku přisedli takoví dva týpci (bylo nás víc holek, tak asi proto) a začali nám cpát trávu. Teď to zní jako nějaká strašně hloupá pubertální příhoda, ale vím,že jsem to prožívala jako nějaké zasvěcení do toho dospělejšího života. Sice ti kluci byli jenom dva a já jsem měla hezčí spolužačky, takže spát jsem musela doma, ale tu atmosféru si pamatuji do dneška. A snad i trošku tu hudbu... (A omlouvám se za mizernou interpretaci...)

v mládí při poslechu skladby (The final coundam ?), od skupiny Europe, jsem nabyl dojmu, že jsem jakoby pilot stíhačky, který po startu stoupá výše, výše, a výše, až na hranice vesmíru

V podstatě každý hudební festival, protože to je dovolená, nemusím mít žádné starosti a jenom si užívat. Z koncertů Nick Cave v Praze - výborné turné k výborné desce.

v poslední době divadlení předtavení divotvorný hrnec , písně mi hnaaly slzičky na krajíček

V září 2010 jsem byla na koncertě kapely D'espairsRay v Budapešti, je to jedna z mých nejoblíbenějších kapel, a vystoupení na mě zapůsobilo tak silně, že jsem se s ohášenou poslední písničkou příšerně rozbrečela, (tak moc že jsem nemohla stát), a kamarádky mě musely z klubu tak nějak tahat. Podobná věc se mi stala na kapele the GazettE v Mnichově (září 2013) - taky jedna z mých nejoblíbenějších kapel, na kterou jsem čekala šest let, než se konečně dohrabou do Evropy (jelikož jsou to japonci, jako, ...no skoro všechno co poslouchám), a výsledkem byl tak silně emotivní zážitek, že jsem s kamarádkou probrečela půl koncertu. Štěstím samozřejmě.

V.Fixa a Kašpárek v Rohlíku na každém fesťáku a kdysi Mozartova opera v pardubickém divadle

varhanní koncert

večer pod hvězdným nebem asi před 10 lety, kdy jsme v létě hrabali seno na chráněných loukách, kamarád hrál na kytaru a zpíval dlouho do noci, hodně silný zážitek, vzpomínka, parta dobrých lidí, hudba dokreslovala atmosféru, zpívali jsme i jen poslouchali a za tónů kytary i usínali pod širákem.

Verdi- Aida: pokaždé, když tuto operu slyším (a to ji poslouchám často na magnetofonu) je to neskutečně silný zážitek- mám rád dramatickou, silnou a srdcervoucí hudbu a myslím, že není opera, která by všechny tyto kategorie splňovala s takovou suverenitou, jako právě Aida.

Vídeňský vánoční koncert v televizi. Pěkná hudba, tanec

Vivaldiho koncert ve filmu Kladivo na čarodejnice

viz odpověď 1)

Vltava

Vnímám to pozitivně. The Gazette - Taion (už si nepamatuji jak se jmenuje to dvd, ale na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=O0-Bu6UfT7g) Před několika lety. Byla jsem v šoku jak mi naskakovala husí kůže. Vycítila jsem atmosféru písně aniž bych tehdy viděla text a pv. Cítila jsem úzkost, tehdy jsem se poprvé setkala s hudbou, která na mě tak moc pozitivně zapůsobila. Vnímám to pozitivně neboť mi ta hudba "něco dala". Špatně se to vysvětluje.

vybornej koncert amon amarth na masters of rock 2008, hrozne lilo a byla bourka :) proste ta hudba s tou bourkou ladila

vyhled na kostel u oblibene pisnicky

Vzpomínám si z dětství jak nám na celý byt hraje Queen - Bicycle. Dělala mi pozadí k ději doma a dodnes ji mám ráda.

Wanastowi Vjecy - Kočárek -> Po letech sourozeneckých válek a vzájemné "nenávisti" se starším bratrem jsme teď skvělý kamarádi a právě tahle písnička je našim songem a táhne se snáma od počátku našeho "příměří" :D Korn - yall wanna single -> Nezapomenutelný léto na chatě s partou výborných přátel, žádný starosti, čerstvě zamilovaná...

x

Yiruma - rivers flow in you při této hudbě mi běhá mráz po zádech, zbožňuji hru na klavír, narazila jsem na ní při vyhledávání na youtube

Z dětství mám z táborových diskoték v hlavě zakořeněné ploužáky, na které jsem tančila s kluky. Jsou to třeba Metallica - Nothing Else Matters, nebo Láska Moja od Elánu a podobné. Z poslední doby mě napadají koncerty, třeba Mighty Tour v Budějovicích, kde hráli Unholy Preachers, Prague Conspiracy a The Fialky, 8 hodin strávených v klubu, to byla jedna z nejlepších věcí v mém životě. Nebo festival Mighty Sounds, to je místo, kde jsem se cítila jako v ráji, díky hudbě se tam sešli lidé přesně mojí krevní skupiny.

Z každýho letního tábora jsem si dovezla nějakou písničku. Například když jsme celá vedoucovská parta na diskotéce skákali a zpívali hymnu plzeňských hokejistů. Nezapomenutelný. :) Nebo písnička Wake me up - Avicci, kterou hráli v rádiu, když jsem pracovala v zahradnictví a koukala na ten nejhezčí chlapskej zadek v montérkách. :)

Z prostého poslechu hudby mám mnoho silných zážitků, které si vybavuji, i když se jednalo o pouhé poslouchání CD doma, šlo o soundtracky a klasickou hudbu. Snad všechny nejsilnější chvíle v životě mám spojené s hudbou. Všechny jsou pozitivní, i když některé mají podtext smutku nebo nostalgie. Působila jsem také ve velkém sboru, který se účastnil několika prestižních událostí a měl mnoho skvělých koncertů a situace, kdy zprostředkovávám nádhernou hudbu, která na mě osobně působí, i jiným lidem, patří k mým nejsilnějším a nejkrásnějším zážitkům v životě vůbec. Hodněkrát jsem při našem koncertě nebo na zkoušce brečela pohnutím/dojetím ze skladby, která na mě působila. Bylo jich hodně, mezi favority patří Antonín Dvořák a Zdeněk Lukáš, ale i mnoho dalších.

Zapůsobila na mě písnička Fantasy od skupiny Stratovarius,protože hrála při mém prvním polibku s přítelem

záznam z koncertu skupiny Nensi, pohodová muzika a hodně pohodových posluchačů přímo v online režimu na záznamu

Zažila jsem na jednom letním festivalu, byla jsem na skupině Prodigy a ta roztančila celé velké publikum.

Ze spousty jiných bych vybrala jeden zvláště hezký, na který ráda vzpomínám - v opuštěném kostele jsme měli zkoušku našeho tehdejšího souboru - bylo nás nějakých 8-10 - zpívali jsme moteta Giovanni Pierluigiho da Palestriny. Byla to chvíle, kdy jsem si mimořádně silně uvědomila, že jsem součástí té skladby, z běžného "cvičení" se najednou vyloupla úžasná polyfonie, která se nesla prostorem - paráda. Škoda, že to je dávno pryč :-).

Zpívám ve sboru, nejkrásnější bylo snad zpívat v písni Adiemus od Enyi na začátku sólo za svůj hlas, vlastně to byl duet se skvělou kamarádkou, na Vánočním koncertě, bylo vyprodané divadlo, takže velmi silný zážitek

zpívání na Karlově mostě skladby od Pink floyd, na kytaru hrál nějaký cizinec a přidalo se kněmu mnoho okolojdoucích úžasný!!!

zvuky delfínů

Žádný takový zážitek nemám. Mám jen hudbu, která mi dokáže změnit smysl (interpreti: Fllosstradamus, Uz, Xxtrakt, Buku, Yellow Claw, Bauer, Templa, Diplo,..)

4. A opět i naopak - vzpomenete si na nějaký MIMOŘÁDNĚ SILNÝ NEGATIVNÍ zážitek spojený s hudbou? Možná jste někde slyšel/a hudbu, ze které se Vám udělalo psychicky či fyzicky špatně, možná nebyl problém v hudbě, ale v tom, že byla spojena s nějakou špatnou situací, je také možné, že od té doby danou skladbu nemáte rád/a, protože ve Vás vyvolává negativní vzpomínky. Opět je možné, že jste v té situaci sám/a vystupoval/a jako autor či interpret hudby. Můžete opět napsat, o jakou hudbu (autor, název) šlo, hlavně se ale pokuste podrobněji popsat situaci a roli hudby v ní.

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

hudba při nepříjemné životní situaci - Jan Nedvěd, Podvod

Tanec v temnotách / Dancer in the Dark - Björk, strašně dojemný, smutný film a krásnou hudbou, přišel v moc špatném období mého života, dlouho jsem ho nemohla vidět.

-

-

-

1. hudební-taneční klub (diskotéka) - podzemí, drum and base, neuvěřitelná hlasitost, tma, spousta lidí, klepou se vám všechny orgány - peklo, 2. moje koncerty a zkoušky (tréma, nervozita, zklamání, vztek, pokles sebedůvěry, stud), 3. pokaždé když slyším více dechových nástrojů pohromadě, které neladí - nebo zpěv!, 4. špatný pocit, kdykoli slyším techno-trance...nebo metal. 5. když zjistím, že mě blízké osoby poslouchají stále stejné české rádio, je mi jich líto, že jsou ochuzeni o takové množství nové i starší kvalitní a zajímavé hudby - stále poslouchají to samé, nic jiného neznají, hudbu mají jen jako kulisu v autě nebo v obchodě, či k reklamám nebo ve filmech, 6. pokud jsem na diskotéce, kde hrají příliš monotónní hudbu a navíc je tak nahlas, že člověk neslyší vlastního slova (zkažený večer a zkušenost na celý život), 7. hudební soutěže!! (nejlepší je ten, kdo udělal nejméně chyb a to je ten, kdo pak učí další generace - ovšem kdo to má poslouchat, když je to bez emocí - pravděpodobně to skoro nikoho nebaví, jen konkurenty onoho soutěžícího, kterému jde o kariéru a předsedy v porotě, protože to posiluje jejich pocit důležitosti), 8. některé opery - těžko snesitelný hlas sopranistek s přehnaným vibratem - dokážou způsobit trauma a následný odpor ke všem operám (což je škoda), ...

4. A opět i naopak - vzpomenete si na nějaký MIMOŘÁDNĚ SILNÝ NEGATIVNÍ zážitek spojený s hudbou? Možná jste někde slyšel/a hudbu, ze které se Vám udělalo psychicky či fyzicky špatně, možná nebyl problém v hudbě, ale v tom, že byla spojena s nějakou špatnou situací, je také možné, že od té doby danou skladbu nemáte rád/a, protože ve Vás vyvolává negativní vzpomínky. Opět je možné, že jste v té situaci sám/a vystupoval/a jako autor či interpret hudby. Můžete opět napsat, o jakou hudbu (autor, název) šlo, hlavně se ale pokuste podrobněji popsat situaci a roli hudby v ní.

AC-DC ... doba kdy jsem byla obětí znásilnění na koncertě revivalové kapely , kter¨á ac dc hrála

Ach ano... Kamarádka je tak trochu výstřední, extravagantní. Nosí obrácené kříže, hroty, zlatý hřebík v uchu, řetězy kolem krku... A tak to je i s hudbou. Přetrpěla jsem její dvě nejoblíbenější písničky, ale cítila jsem se naprosto znechucená a vyděšená, protože to byla fakt síla. Cosi mezi extra tvrdým rockem a metalem, konkrétní kapelu psát nebudu. A kdy už jsme u toho, tak se mi hnusí metal. Podle mě je to jen jekot v třískajících nástrojích, který bych poslouchala opravdu jedině, kdybych chtěla trvale ohluchnout. I tehdy by mi asi připadalo snesitelnější si ten bubínek prostě raději propíchnout.

Ano, bylo to několik setkání s tehdejším i dnešním popem a taky s trochu tvrdší muzikou. Potíž nebyla v kvalitě muziky (technicky vzato, i metal může být krásný), ale proč a v jakém stavu otupění se to poslouchalo...

Ano, dělá se mi špatně z hudebních stylů jako je hip hop, disco apod.

ano, nějaká neznámá interpretka, hraje na akordeon a příšerně afektovaně zpívá příšerný texty, to se nedá...

ano, v superstar jsem slysela to, jak nejaky borec zpival tim ultra hlubokym a chraplavym hlasem - nejaky pseudorock nebo co, to mi vazne udelalo zle.

Asi naprosto nejhorším zážitkem s hudbou byl pohřeb nejlepšího kamaráda. Situace by byla dost hrozná sama o sobě, ale ta hudba (jak dechovky, tak jeho oblíbené písničky hrané z repráku) ten zážitek udělala - tak nějak ještě hroznější, protože to, co mu hráli, byly písničky, které jsme znali z lepších časů a právě ty vzpomínky na lepší časy spojené s těmito skladbami patrně přiživily atmosféru beznaděje. Konkrétně to byly Tam u nebeských bran a Va pensiero z Nabucca (dechovka) a z těch oblíbených Vakuum (Chinaski), Atentát (Kryštof), Everybody's Changing (Keane). Na dechovce jsem vyrostla, přesto ji nyní prakticky nesnesu, zejména čistě žesťovou (pokud je tam klarinet, tak se to už nějak dá přežít). Pokud je to jen trochu možné, raději se jí vyhnu úplně. Smutné období po tomhle pohřbu mi připomíná Enya (Pilgrim, A Moment Lost, One by One, alba Amarantine, Sounds of Season, And Winter Came). Enyu jsem tehdy hodně poslouchala a její klidná hudba mi docela pomohla zklidnit rozjitřené nervy po tom všem. Va pensiero je u mě "na indexu" pro svoje hraní na pohřbech už dlouho. Když tak přemýšlím, tak většinu těch špatných vzpomínek na hudbu mám právě z pohřbů, mimo jednoho, kdy necelý rok po pohřbu toho kamaráda kapela zahrála Vakuum na svatební hostině kamarádky a já musela ze sálu hned při prvních tónech utéct. Bylo to dost nepříjemné a pár lidí jsem svým útěkem pořádně vyděsila. Kdybych tam ale zůstala, vyděsila bych jich daleko víc.

asi ne

asi nemám

asi nic

asi nic

asi první poslech Massive Attack - album Mezzanine...musela jsem to vypnout. Poslouchat ještě chvíli, tak si asi podřežu žíly :-)...ale už jsem si zvykla, jen se to pouští zcela výjimečně.

Asi před 3 týdny na pražském hlaváku, šla jsem si dát kafe do patisserie - hned vedle v Burger Kingu nějací maníci pouštěli metal - tak silně, že se před tím zvukem absolutně nedalo uniknout. Kromě toho, že tenhle žánr v žádném směru nemusím, mi vadila ta úroveň hluku, text, který se kvůli hlasitosti nedal ignorovat - fakt jsem uvažovala, že jim tam to kafe půjdu vrátit. Netuším, co to bylo za skladbu nebo interpreta, ale ta hudba (v kombinaci se situací) ve mně vyvolávala čistou agresi a zhnusení.

Ave Maria

Backstreet boys Smutná písnička, která mi připomíná moji ztrátu

Balada pro Adélku - dala jsem si ji kdysi hrát k svatbě a ted jí proklínám

bfdbdf

Bohužel, žádné nevinikají.

Cokoliv nemelodického zatíženého na basy - způsobující bolest nervů obklopujících ucho.

Často jsem poslouchala píseň Welcome to my Life od Simple Plan a moc se mi líbila. Ale v jednu chvíli jsem si uvědomila, že její text je plný sebelítosti a že čím víc tu píseň poslouchám, tím hůř se citím. To mě úplně znechutilo, že jsem schopná sama sobě ubližovat hudbou jen proto, že je instrumentačně a aranžérsky zajímavá. Od té doby píseň nesnáším a když ji hrají třeba v obchodě, kde nakupuji, odejdu.

dechovka - když ji slyším tak bych někdy byl snad schopen i vraždit !

Dechovka - prázdné texty, prázdná radost a zábava.....prostě prázdnota a ....pocit nudného nedělního poledne

Dechovkový soubor ZUŠ, který svým hlasitým projevem patřil někam na volné prostranství, hrál v nepříliš velkém sále místního divadla a přinutil mě k předčasnému odchodu... mimo dechovku nemám ráda ještě techno... tedy kravál...

Dělá se mi špatně občas, když jdu nakoupit do Hypermarketu a pouští tam rádio... neznám interprety, zahraniční asi, je to běs. V kombinaci se zářivkou odcházím bez nákupu.

Den je krásný, zpívala jsem jí na koncertě s člověkem se kterým se nerada bavím, koukalo na mě 400 lidí a s pomocí svého nemocného hlasu jsem to odzpívala ale cítitla jsem se tak trapně jako nikdy.

Diskotéka - hrozně to tam řvalo, bolela mě hlava, celý tábor mě pomlouval a nakonec mě někdo polil neuvěřitelně sladkým pitím, které mé tričko zprůhlednělo a já neměla podprsenku. Nemyslím, že by si toho někdo všiml, ale já se strašně styděla.

Dodnes si pamatuji playlist písní, které hráli na pohřbu někoho mně blízkého. Kdykoliv nějakou z písní slyším, vzpomenu si na toho člověka.

Domažlický folklór

Edith Piaf - hodně smutné písničky, jsou hlavně o životě v nemocech a trablích

Eiffel 69 - Blue píseň na kterou mám špatné vzpomínky ze studií na vš. rád na ni pařil bývalý.

Enrique Igleasias - Hero. Nedá se říct, že bych ji neměla ráda, ale vzpomenu si vždy na to, jak jsme se s přítelem v autě pohádali a zrovna hrála tahle písnička a celou dobu jsme ani jeden nemluvili

Ewa Farna-Měls mě vůbec rád. Okolnosti si, nezlobte se, nechám pro sebe.

festival Masters of Rock - kapela Megadeth. Nedalo se to poslouchat.

fyzicky špatně se mi udělalo, když jsem bohužel viděla v televizi jeden díl pěvecké soutěže

Good Charlotte - Emotionals. Tuto píseň mám spojenou s rozvodem rodičů.

Hey there Delilah, pokaždý když tu písničku slyším chce se mi brečet. Odjížděla jsem tehdá na půl roku na studium do USA a rozcházela se s přítelem. Ta písnička mi ten rozchod a pak i následovné opuštění lidí v USA připomíná.

Hip hop

Hip hop a techno na jednépárty,kde jsem musel být,ale to je dávno...

Holubí dům, píseň hrála na pohřbu blízké osoby

hudba na svatební pochod: R. Wagner -Lohengrin Bridal Chorus (in B). Ta svatba byla bohužel doprovázena nešťastnou (tragickou) událostí při této hudbě a od té doby nemám rád svatby a hudbu tohoto typu.

Hudba příliš hlasitá na koncertě úplně znehodnotila celé vystoupení. Vystoupení interpreta na koncertě, kterého nemusím mi poškodil pozdější zážitek z dalších vystupujících.

hudba, ktera ve me vyvolava agresy je takoveto ceske country a bluegras, takovy ty kotliky, to nemuzu poslouchat ani minutu, strasne me to nasira. a dechovka to samy. taky nemuzu poslouchat metal a podobny veci. z krizeni metalu a operniho zpevu je mi fyzicky spatne

chinaski z rádia v autě, kvůli své primitivitě a mé vlastní potřebě pustit si k řízení něco energické

Já jako interpret, klasika, Teleman, pohřeb.

jakmile slyším jakoukoli píseň na pohřbu kohokoli (blízký i známý člověk) tak ji později nerada poslouchám a přepínám ji nebo vypínám.

jako hudebnika me zklame kazdy spatne nazvuceny koncert...napriklad koncert s mou kapelou, kdy se nezadari komunikace se zvukarem a stoji to za prd

Jazz - nemám ho ráda od doby,kdy jsem jako pacient jela v sanitce

jede jede mašinka. To je fakt jediná písnička, kterou ze srdce nesnáším. Mám ji spojenou se svou první opicí a s partnerským vztahem, který neklapal.

Jeden song jsem měl dlouhou dobu spojený s expřítelkyní a kdykoliv jsem jej uslyšel, nedělalo mi to dobře. Na povaze songu v tomto případě absolutně nezáleží, bylo to kvůli tomu, že to byl ten "náš" a ne kvůli tomu, jak zněl.

Jedná se o Die Antwoord - Rich Bitch. Kdysi ji někdo postoval na sociální síť s komentářem, že "je to symbol hudebního dna". Po přečtení komentáře a poslechnutí jsem nejen souhlasil, ale negativní pocity se ve mně 10x znásobily.

Jednou jsem se velmi pohadala se svým přítelem a u toho poslouchala jen písničku The one that got away (K. Perry). Od té doby mě ta písnička a videoklip dokáže rozbrecet a provází mě všemi negativními situacemi. Velmi mě také dojímá videoklip k písničce.

Jednou jsem venku slyšela heav metqlovou hudbu a vůbec jsem jí nemohla přijít na chuť i když jsem se snažila a nakonec jsem šla pryč. Vůbec mi neseděla.

jednou v noci mi bylo velmi zle a v hlavě mi pořád dokola hrála jedna písnička, už jsem byla zoufalá a nemohla jsem ji dostat z hlavy a bylo mi čím dál tím hůř, od té doby, když tu skladbu slyším, musím ji vypnout

Jen je to strašný řev na muzikálech v halách i v divadlech. Všichni brzy ohluchneme, protože toho rámusu je kolem nás již moc.

ježíšekpanáček od října v TESCO, tomu fakt člověk neuteče. Kde jsou doby, kdy po převratu konečně směly zaznít koledy v tehdy ještě opravdu předvánoční době na ulici a člověk se prostě radoval

Justin Bieber, Rebeca Black, Nicky Minaj "Umělci", kvůli kterým jsem přestala poslouchat radio.

Kdy jsem měl nehodu tak vždy když tuto písen slyším si vzpomenu a jde mráz po zádech - spíš šlo o to že jsem jel rychleji jako ne spíš o hudbu Harelej písničku nevím

kdykoliv když na diskotéce začne hrát jednotvárná hudba typu techno atd., do toho blikající světla, člověk posílený alkoholem, nedělá mi to dobře

Kdykoliv mám špatnou náladu a procházím kolem místa kde hraje hip hop...to je noční můra...

kdyz jsem byla mala a rodice se hadal, pustila jsem si na plny pecky do usi army od ben folds fice - tu verzi kde zpiva - well i thought about the army, my dad said: you're fucking high ;)

Když jsem byl nechctěně v reálu konfrontován s produkcí skupin jako Mandrage,Rybičky 48-Chinaski a podobně....

Když jsem byla na festivalu a tam řvala hudba na plné "kule", až mi začala z toho bolet hlava a přestávala jsem slyšet.

Když jsem byla na koncertě a díky svému nízkému tlaku jsem se složila přímo uprostřed davu lidí :) V ten moment mě otravovala i ta hudba, na kterou jsem se původně dost těšila.

Když mi umřel děda, na jeho pohřbu hrála píseň: Až mě Andělé..od té chvíle, kdykoliv tuto píseň slyším, zhorší se mi nálada a automaticky je mi do breku.

Když zemřel zpěvák skupiny Kaggra, tak jsem ten týden někdy poslouchala jejich hudbu a když jsem se to dozvděla, nebyla jsem schopna je poslouchat dobrý půl rok, a popravdě neslyšela jsem je už hodně dlouho, mám, ne, "miluji" jejich hudbu, ale je mrtvý. A já špatně snáším věci kolem smrti, takže asi tak.

koncert jedné žákyně z umělecké školy :D

Lynyrd skynyrd- Free bird Neviem proste mi nesedí melódia tejto pesničky (navyše ju hrali v rádiu keď som bola na ceste na pohotovosť po, ako sa neskôr ukázalo, dosť vážnom úraze kolena a otrase mozgu). Predtým som ju mala, napriek melódii, rada ale teraz ju takmer nemôžem vystáť. Necítim sa pohodlne keď ju počujem, úplne z nej šaliem (hlavne okolo 4 a piatej minúty). Proste ako by sa mi vrátil celý ten deň. Predstavte si tú situáciu: sedela som v aute s otcom a bratom, nohu som mala nejako divne cez celé auto, bolo mi zle, krútila sa mi hlava, bolela ma hlava, koleno ma bolelo asi 100krát viac, brat a otec boli bez štipky empatie a ja som bola úplne vystresovaná. A do toho tá divná zrýchľujúca sa melódia...

Majk Spirit v radiu

mam hrozne moc pisnicek spojenejch s byvalym pritelem kterej mi dost ublizil takze si na neho vzdycky vzpomenu kdyz ty pisnicky slysim...

Mám skladby spojené s expříteli, takže rozhodně když začnou hrát, a rozchod s oním chlapen neproběhl moc dobře a bylo to emotivně náročné, skladby ve mě vyvolávají hodně negativní pocity a vypínám je.

Mám špatný pocit z koncertu Efterklang, byť byl výborný, byla jsem na něm s partnerem v době kdy už bylo zcela jasné, že už to dál nepůjde.

Metal, Sex pistols, bratři Křížkové, 99% účastníků pěveckých soutěží, Eva a Vašek a obdobné produkty z České muziky,...

metalovy koncert - nejaka argentinska legenda..

Mnohokrát jsem byla účastníkem různých vystoupeních při kterých interpreti zpívali tak, že to člověku trhalo uši, na konkrétní jména si nevzpomínám

mohutní kostelní chorály

Možná pči poslechu Pipes and Pints cítím lehkou nevolnost a pach kouře, ale to jsou jen vzpomínky na první koncert, kde jsem je viděla. Ten večer jsem to trochu přehnala s pitím, ale kapela hrála božsky. Jiné negativní zážitky si nevybavuji.

My immortal (Evanesence)-v mém ne moc veselém období tuto muziku hráli pořád v rádiu, navíc hodně korespondovala s mou náladou

Myslím si, že nemám něco takového. Pouze je mi z některých skladeb smutno, ale i tak si je normálně poslouchám či je zpívám (Youth -Daughter, Of Monsters and Man -Lionhearth, Kryl - Anděl, Jaro a jiné). Avšak to pouslouchám cíleně pokud je potřeba abych se smutku zbavila nebo tak. čistě negativní zážitek nemám, pouze nesnesu hlasité zvuky když jsem nemocná, ale tam na tom nezáleží jaká skladba to je.

Myslím, že takový zážitek mám asi opravdu jen jeden - bylo na koncertu zpěvačky, jež měla zpívat gospel, nicméně to co předvedla, nebyl ani gospel, ani nic tomu podobného, ani hudba, kterou by se dala poslouchat, navíc jako cirkus postupně přizvala k účinkování celou svou rodinu, což bylo neskutečně trapné. Ztráta času a peněz...:-(

na festivale kapela Nebe, nechápu co na nich vychvalují, ale byli strašně falešní a mimo, nedalo se to poslouchat

Na něchterých festivalech člověk musí nechtěně vyslechnout něco, co se mu nelíbí, aby se dočkal toho kvůli čemu přišel. Takže může jít o vážnou hudbu (vytrpěl jsem Bélu Bartóka) nebo skupinu E!!!!

Na nic si nevzpomínám

Na žádný takový zážitek si nevzpomínám.

Naši nás s bráchou a ségrou dotáhli na jakýsi den dětí, kde hrál odporný popík přelomu 80. a 90. let a koupili nám neuvěřitelně hnusnou cukrovou vatu. Druhou část té pochybné akce jsem zvracela v keři za pódiem, z repráků mi do toho řval Michal David a já jsem si slíbila, že s ničím podobným nechci mít nic společného. A taky jsem od nějakých svých osmi ten slib neporušila.

Ne

ne

ne

ne

ne

ne

ne

ne

ne, myslim si, ze opravdu negativni emoce s hudbou spojeny nemam

ne, žádný negativní zážitek spojený s hudbou nemám

Nebyl.

Nedá se říct NEGATIVNÍ, ale spíše smutný...POHŘEB :-( Po příchodu do Smuteční síně se rozezněla písnička od Petra Spáleného "Až mě andělé" Od té doby, kdykoliv slyším tuhle písničku, vracejí se mi vzpomínky na tuhle smutnou událost.

nedá se říct uplně negativní, ale zjistila jsem , že aš ho mám ráda, petra nováka, nemůžu si puštět víc písniček od něj za saebou, mám z nich krapet depku,

Nedávno si má matka na mobilu vybírala nové zvonění, z té 'hudby', která vycházela z toho přístroje, mi vstávaly vlasy hrůzou! :)

Negativní pocity mám ze skladby Mumuland - hloupý text... Horší náladu mám také po písničce Krtek od kapely Buty, asi kvůli pochmurnému tónu písně, působí trochu depresivně.

Negativní smutné písničky populární hudby... (Adele a pod.)

Negativní zážitek ve mě vyvolávají mainstreamové skladby, které je možné slyšet v rádiích i dvakraát v jedné hodině - taková rádia běžně neposlouchám, ale běžně hrají v kavárnách, nebo obchodech. Například skladba Hey brother, nebo wake mi up od Aviciiho jsou skladby pro mě naprosto odporné a vždy, když je slyším, tak se těším až dohrají.

Nejčerstvější hudební hrůza.. asi ORANSSI PAZUZU. Bohužel jsem jejich živé vystoupení utrpěla na Czech Death Festu 13.6.2014 při čekání na jinou skupinu, která hrála bezprostředně po nich. Tito Finové mě dokonale zabili hned po dvou minutách jejich hudební produkce, pokud se to hudbou dá ještě nazvat. Do jisté míry měl na tomto negativním zážitku zajisté svůj podíl i zkurvený zvuk (jinak se to popsat nedá - přebasovaný, výšky totálně řezaly do uší - celkově bych to popsala asi tak, že se mi při těchto extrémech fyzicky chtělo zvracet; podotýkám, že nebylo vedro, a v těžkém jídle, hladu nebo vyčerpání problém také nebyl). K tomu všemu absolutně neosobitá hudba sama o sobě, všechno znělo stejně chaoticky a ve zkratce - vůbec se to nelišilo od finálního "bordelu", který kapela rozpoutá na poslední minutu představení, takže to celé působilo, jako by si jednotliví členové sami přímo na pódiu a bez domluvy vymýšleli vlastní akordy, tóny, rytmy a hluky (ano, k tomu všemu to ještě bylo plné elektroniky s pofidérními syntetizátory). Skupina nenavodila absolutně žádný kontakt s publikem, pouze na konci se frontman jen tak mimochodem uklonil, neřekl jediné slovo. Věřím, že kdyby byl člověk sjetej, asi si jejich muziku možná i užije, ale tohle bylo moc i na mě - po jejich vystoupení jsem musela přiznat, že Burzum jsou proti nim hotoví virtuosové (a to jsem od nich slyšela jeden song, který jsem po 4 minutách musela vypnout - divné hučení v hlavě však trvalo ještě drahnou chvíli následujícího ticha). Takže Oranssi Pazuzu - nevermore.

Nejhorší zážitek spojený z hudbou mám z účasti na statistickém průzkumu poslechu českých rádií, kde nám do sluchátek přehrávali úryvky skladeb, jejichž začátky a konce byly neurvale oříznuty, takže se člověk vyloženě lekal, co zase začne řvát.

Někdy se mi dělá špatně především z textů písní, ale z hudby jako takové ne.

Nelíbí se mi hudba metalová a ostatní strašidelné písničky nechápu co se ostatním na tom líbí!

nemám

Nemám moc ráda instrumentálky a jazz - takový ten klasický, kdy všichni interpreti perfektně ovládají své nástroje... na mě je to už moc divoké, a nějak mě to vnitřně rozhazuje. Taky Miles Davis je pro mě typickým příkladem "noční hudby" - to je vše co mi totálně ruší vnitřní klid. nevydržím více než 2 minuty.

nemám negativní zážitek s hudbou, hudba má vždy pozitivní efekt

Nemám negativní zážitek spojený s hudbou.

Nemám ráda dechovku,proto se děsím,když ji někde slyším,ale nemohu říci,že by to byl vyloženě nepříjemný zážitek.

nemám ráda hardtechno, z toho mám deprese a špatný pocit

nemám ráda písničku crazy frog protože mě od mého dětství ta žába děsila :D

nemám ráda zpěvačku Sheryl Crol -(pardon, ale nevím, jak se píše) ... nevím proč, ale slyším jakoukoliv její píseň a musím vypnou rádio, nebo odejít z místnosti... nějakej vnitřní odpor...sama nevím proč...

Nemám špatné zážitky spojené s hudbou. Možná s čínskou operou, ze které mě ve škole rozbolela hlava.

Nemám takový zážitek

Nemám takový zážitek

Nemám takový zážitek

Nemám takový zážitek.

Nemám takový zážitek.

nemám vyloženě negativní zážitek

nemám žádný

nemela jsem

nemusím střední proud, ale vyloženě negativní zážitek nemám

Nemyslím, že jsem něco takového zažila, nebo jsem to spíše vytěsnila.

Nenávidím skladbu Šenkýřka,protože je prostě úplně pitomá a v práci mě nutili ji poslouchat. A navíc to dal dohromady někdo,kdo si říká Jarda Hypochondr...

nepamatuji si na žádný takový negativní zážitek

Nesnáším hudbu od Justina Biebra. Proti němu sem obecně nikdy nic neměla, jenže Bilieberka tomu pomohla... Nechci to nikam psát, každopádně jde o kluky...

Nesnáším, NESNÁŠÍM písničku od Lucie Bílé - SMS. Slyším první tóny a mám chuť zabíjet. Netuším proč. Stává se mi od první chvíle, co jsem ji zaslechla. Ani ji nemám spojenou s ničím negativním, příčina bude v písničce. Pak nějaká rvačka, do které se omylem dostal přítel na jednom super koncertě - zkažený zážitek. Jinak nemám ráda předělávky známých písniček (jedině snad Šípkovou růženku od Schelingera a pár písní od Rottrové) a písničky, kde je hodně sprostých slov, nebo oplzlostí, nebo se takto chovají sami hudebníci.

nespominam si

nevim

nevím

Nevim nazev pisne, je to neco od Kabatu - nesnasim ji od te doby co jsem ji na jedne prazdninove brigade byla nucena poslouchat porad dokola.

Nevím o ničem

Nevím, Nevybavuje se nic negativního ve spojení s hudbou.

nevybavuji si žádnou takovou situaci

Nevybavuji si žádnou takovou.

Nevybavuji si.

nevzpomenu

Nevzpomenu ani snad špatný zážitek s hudbou nemám.

nevzpomenu si, ale existuje hudba, co mi není příjemná - nějaké takové to monotónní tuc, tuc.. neřeknu žánr ani interpreta, dobrovolně to neposlouchám a nezajímám se o to :)

nevzpomínám

Nevzpomínám si

nevzpominam si

nevzpomínám si

nevzpomínám si

Nevzpomínám si, nic takového se nekonalo

nic mě nenapadá

nic takoveho si nepamatuju

Nmám s hudbou žádný negativní zážitek

No tak nemám pesničky ktoré sa mi vyslovene hnusia len pár ktoré považujem za otravné. Pokiaľ ide o pesničky ktoré si navždy spájam s negatívnymi udalosťami alebo vecmi. Audiomachine - Fallen Army - Túto skladbu mám asociovanú s vojnou, nezmyselným násilim a nekonečným utrpením ktoré vojná prináša. Myslím že ta asociacia vznikla lebo ta skladba bola použitá v náborovom videu demonštrovacom silu Ruskej armády. Trading Yesterday - Shattered - Pripomína mi ako mi dievča ktoré som miloval zlomilo srdce RyanStar - Losing your memory - Spomienky na ľudí ktorý už v mojom živote nie sú, miesta ktoré som opustil a časy ktoré už nevrátim Maybeshewill - He Films The Clouds Pt. 2 - Pripomína mi trpký koniec mojej florballovej kariery. Pripomína mi niečo čo som miloval v čom som bol dobrý ale životné okolnosti a rozhodnutia ma prinútili s tým skončiť. Napriek tomu že niektoré peničky mam spojené s negatívnymi vecami neznamená že ich nemám rád. To že počuvam skladbu alebo pesničku kvôli ktorej sa cítim smutne a uroním nejakú zlzičku mi dáva pocit že ešte som človek a mám nejaké city aj keď ich pred druhými potláčam.

o

Obecně se snažím tyhle věci nevyhledávat, ale někdy se tomu člověk nevyhne. Takže asi místní pseudokapela U mě dobrý jednoho Varskýho zbohatlíka, nejedná se o konkrétní song, ale celý vystoupení. To, že si prasí songy ze žlutý Já, písnička!, fajn, že to musim vidět a slyšet, taky skousnu, ale to, že celej letňák se z toho může vykulit a skandujou jak zfetovaný, to už prostě nedávám. Přitom skvělejm předskokanům nedokázali téměř ani zatleskat.. Takže tady mě spíš zhnusila povrchnost lidí, co lezou s prominutím do prdele mešuge chlápkovi, co neumí hrát a na svoují akci rozdává lupeny zaměstnancům, jen aby mu jejich zaplacenej aplaus pohonil ego a on se mohl pohladit po šulínku.. (Fuj teď jsem se naštvala, jdu si pustit depešáky :-D)

Opět mám problém něco takového najít.... kdyby to bylo alespoň na motiv smutné události, nebo smutně prožitého dne..... ve všech otázkách tohoto typu bych si věděla rady, ale zde přemýšlím už 10 minut a nezapadá mě absolutně nic.

opět více skladeb, souvislosti s hroznými zážitky s bývalým 2. manželem alkoholikem - hlavně se mi dělá špatně při jakékoli country hudbě ( akce- bečky +fyz.či psych.týrání ).

opravdu silný negativní zážitek s hudbou nemám, ale mívám často určité skladby spojené s osobami nebo chvílemi na které si v případě poslechu vzpomenu, pochopitelně spousta z nich je také negativní.

opravdu silný negativní zážitek s hudbou nemám, nebo si aspoň nemůžu vybavit, jediné co mě napadá je asi půl hodina strávená v nějakém klubu (retro možná? už fakt nevím), kdy jsem myslela že mi z toho dunění a neustálého tuctuctuc, co tam považují za hudbu, upadnou uši a vyskočí mozek z hlavy. Tohle poslouchat celý večer, tak mě můžou odvést do Bohnic, nechápu jak tohle může někoho bavit

Ostuda, když jsem zpíval falešně. Když se mě na festivalu pokusili okrást.

otravná hudba na poutích, kde řve několik písní dohromady

Otravné vyzvánění telefonu

Panna a netvor - vážná, deprimující hudba

Pařby na chatě v noci, když jsem ztahaný a chci spát... Na jednu písničku jsem díky tomu fakt alergický, nevím jak se jmenuje ale v jednom paraglidovém videu od JBC, tuším že to lítání nad městem. Vždycky to nějaký blb pustil v jednu ráno na plné pecky.

Petr spálený - Až mě andělé zavolají k sobě = hrála oblíbenému strýčkovi na pohřbu. Nepochopila jsem proč zrovna tuhle písničku, když se zabil a na onen svět odešel, protože chtěl. Proč zrovna takovouhle písničku? Jak kdyby to byla nehoda, co se mu stalo. Kolik je lidí, co bojuje o holý život a můj oblíbený strejda se zabil jen kvůli dluhům, nechal tady ženu, 2 dcery.. Nechápu dodnes výběr týhle písničky!!! Medvídek - Lucie = nesnáším tuhle písničku. Nirvana - Polly = prostě mi nějak nesedla :D Buty - František = blééé

Pharrel Williams - Happy Takzvaně se na mě vykašlala nejlepší přítelkyně a tahle píseň mi pořád hrála hlavě a já jsem byla ohromně naštvaná, protože fráze "because I'm happy" mě neuvěřitelně iritovala.

Pink - just give me reason

pisen words, sladka jako cukrova vat, z te se mi dela fyzicky spatne. brrrr

PKOJF (1988) - koncert nějaké beatové nebo popové skupiny v malé aréně - šílený randál až k prahu bolestivosti, nešlo to vydržet. Něco podobného v 2010 v Chorvatsku při odpolední zábavě pro děti - šílené dusání umělých basů a řev reprobeden. PKOJF (1985) - chodská dudácká kapela asi 10 lidí - všichni krásně zpívali a hráli, ale měli před sebou jedinou reprobednu a šlo to z ní přecezené jako z rádia - hnus; 1966 Lucerna - natáčení klipu Karla Gotta - z plejbeku - F.Slováček nadouval tváře až mu lezly oči z důlků, muzikanti dělali jako že hrají, kývali se, písnička přiblblá, řvoucí, Karel ze sebe dělal světového a všechno to šlo z repráků z plejbeku a režizér chtěl po lidech, aby tleskali nad hlavou, jásali a křičeli jakoby radostí - hnus, umělá nálada pro zahraniční prezentaci, u nás by se tomu lidé smáli; Balet Popelka v ND pro malé 5-ti leté dítě nuda k ukousání, nechápe, je to dlouhé

plastici a jim podobní

pohřeb

poslední opera Mozarta ve St. Opeře, velké zklamání

posloucham pisnicku xy pri umirani domaciho mazlicka

Poslouchám rádio (Evropa 2)

Pravděpodně žádný, nebo si nevzpomínám

Pražský výběr.jakákoliv skladba

Prekliknuti na šlágr tv. Nikdy už se mi to nestane.

Problém byl spíše v hudbě. Byla sem ve škole a o hodiné hudební výchovy sme šli se třídou na interaktivní tabuli pouštět si písničky. Byla tam puštěna písnička Řezník - Ta Holka v Mym Sklepě která se mi opravdu nelíbí a dělá se mi z toho textu a klipu špatně.

Problem nastane napr., pokud je hudba extreme hlasita, pripadne clovek stoji na spatnem miste v ozvucenem prostoru. Druhou variantou jsou prislis egoisticti interpreti ve spojeni s temer nulovym talentem, a pak z vetsiny tzv. "hudebnich masakru" mi byva dost divne.

Přehrané CD od Miry Žbirky, který za to nemůže a které si pouštěl manžel schválně několikrát za sebou nahlas, přesto že věděl, že už ho - to CD nemůžu ani slyšet, přesto že jsem mu ho sama darovala, všechna "pohodová" hudba, která absolutně nesedla do situace pocitové

Při autostopu jsem nasednul týpkovi do auta, kde mu hrála blíže neidentifikovatelná hudba - tedy spíše směs různého vrzání a skřípání, bzučení, či jiných nechutných zvuků spojené s rytmickou linkou... Přestože venku silně pršelo, byla zima, já unavený a hladový, vystoupil jsem po ujetých cca 25 km na dálnici v místě, kde to do nejbližšího města bylo 8 km. Úplně jsem se chvěl z té agrese jakou ta hudba ve mně vzbuzovala.

Při nakupování, když je mi nuceno rádio a silně komerční profláklé "písničky"..opravdu neznám názvy, ani autory

při technu teknu houseu a tomu podobnému mě rozbolí hlava.

rammstein, vzpominky na dlouhy nemocnicni pobyt

rap, hip-hop...

rozchod s expartnerom .. naša oblubená piesen vystihuje textovo dovod našho rozchodu .. eminem&rihanna - love the way you lie

s hudbou = asi nemám rád JAZZ

S hudbou nemám spojené žádné negativní vzpomínky, jednak proto, že mám tendenci je zapomínat, jednak proto, že mě hudba většinou nenechá prožít něco opravdu špatného. Takže jí poslouchám při depresích, což je jediný špatný zážitek s hudbou.

skladba Forrest Gump suite, kterou měla babička na pohřbu, protože ji měla ráda. Od té doby kdykoli tuto skladbu slyším je mi moc smutno, stýská se mi, když vidím film Forrest Gump, tak na konci vždy brečím, ne kvůli ději filmu, ale právě kvůli vzpomínkám na babičku, kterou jsem měla moc ráda. Skladbu samotnou jsem nepřestala mít ráda, moc se mi líbí, ale neposlouchám ji, i po letech se mi pojí s hodně smutnou událostí.

Smoke...

Stála jsem frontu v agentuře na brigády, přede mnou spousta ustaraných lidí, kteří doslova škemrali o jednodenní brigádu za 50 kč/h hrubého, příšerný obraz stavu lidí bez práce...a do toho z radia hrála písnička od Rihanny Stay, absolutně to není můj styl a písnička se mi nelíbí, ale utkvělo mi to v hlavě, jak my tam stojíme hodiny kvůli naději že dostaneme pár korun a k tomu paradoxně zpívá snobská milionářská slečna...Asi je to blbost, ale prostě to na mě negativně zapůsobilo

stanice rádia Evropa 2- každý den v práci byla puštěná, opakovaly se pořád ty samé písničky dokola

Stín katedrál. Vždy jsem ji měla, jenže jednou, když jsem ji poslouchala, přišla ségra, že mamku odvezli do nemcnice s mozkovou mrtvicí. Naštěstí byla jen slabá a obešlo se to bez následků (ťuk, ťuk). Nicméně od té doby jakmile slyším tuhle písničku, tak vypínám rádio, odcházím z místnosti (pokud to jde). Prostě ji nesnáším.

Synové si pouštěli ve vedlejší místnosti "tvrdou muziku". Při jedné skladbě (myslím, že Prodigy), se mi udělalo fyzicky šatně, měla jsem pocit, že mi uchází krev ze žil. Při jiných to tak silné nebylo.

Škola

Špatně se mi dělá na koncertech kde vepředu chlapy chtěj dělat pogo a je jim úplně jedno když mi skoro vyrazí zuby nebo bouchnou do hlavy nebo i shodí. Chápu že si to chtějí užít ale myslím, že brát ohled na to, že vepředu chtějí být i lidi, kteří taky paří, ale prostě se nechtějí mlátit a strkat.

Špatný zážitek nevím,ale kdybych šla na nějaký rockový koncert,tak bych to nesnesla. Nesnáším totiž daný žánr.

Tady se tedy zas paradoxně vrátím k těm trampským odrhovačkám. Písen Benda od whiskey jsme si vždy zpívali s otcem v autě, když jsem byla malá, jenže pak zmizel z mého života. Když jsem ji po několika letech slyšela strašně silně a negativně na mě zapůsobila.

tak hrozná hudba snad ani neexistuje, nevím

Tak to mě nic nenapadá...

tak to nevím

Taková situace neexistuje. Koncert je vždy pozitivní zážitek.

Takový zážitek jsem měla několikrát. Naposled když jsem byla po rozvodu, dobře jsem si rozuměla s jedním kolegou muzikantem, ale vzhledem k mému porozvodovému psychickému stavu a vzhledem k jeho "podivínství" by nebylo možné navázat funkční stav. Bylo mi to moc líto, zmítaly mnou různé silné emoce. On to všechno věděl, ale chránil sám sebe tím, že se mnou skoro nemluvil. V této situaci jsme spolu jednou hráli (v rámci větší kapely) a on zahrál starou ruskou píseň, hrozně smutnou. Zahrál ji, protože věděl, že je moje oblíbená.

Takový zážitek nemám, ale nevydržím poslouchat metalovou hudbu, bolí mě uši a je mi to fyzicky nepříjemné.

Teknopárty a já na dvou tripech, "teknická" hudba opět šla vidět, ale byly to nepříjemné "tešky před očima", navíc pak vidět svoje nohy tančit o dva metry předemnou, to nee.

Těžko to označit za mimořádně negativní, ale Basinfirefest 2011, pršelo, byla zima, lístek za 700 + další za stejnou cenu mi zbyl navíc a člověk nevydržel kvůli počasí ani první den...

The Tap Tap

The XX - pohřeb, kapela navěky odsouzená ke vzpomínkám...

Tiež nič. Nespomínam si na žiadnu pesničku, pri ktorej by mi bolo vyslovene zle..

Tim McGraw - Ghost town train, Dierks Bentley - Heart of a lonely girl. Obě jsem je měla jako budík a dodnes je nenávidím. :D

To asi nemám

to bylo když jsem slyšela jak moje sesta zpívá. ona totiž nepochopila že každá písnička má svou vlastní melodii a proto je to děs.

To se mně nestalo.

Tsh, každej večer, kdy se kvůli někomu nechám překecat na nějakou diskotéku, do nějakýho klubu. Fakt nesnášim ty vodrhovačky bez nějakýho textu, kterej by měl hlavu a patu, nenávidim taneční hudbu a vobčas je mi z některejch písniček fakt fyzicky prostě zle, když je slyšim už po stopatnáctý. Konkrétní moment asi nevypíchnu, ale jakmile to zní genericky, tak ne... nejde...

Určite něco takého bylo, ale nevzpomínám si, naštěstí - a možná si prostě nechci vzpomenout ...

Už jsem psala, že nesnáším ty komerční kraviny, jako třeba Justina Biebera a další, kteří umí hrát na nástroj a zpívat a staly se z nich celebrity. Jsou miliony lidí na světě, kteří mají stejný talent jako on, ne-li větší, a jenom proto, že má tak silné fanouškovské/fanynkovské podhoubí, se na scénu nedostanou. No a jinak třeba budíky - nedávno jsem měla nastavený jeden, který se mi opravdu hodně líbil, ale teď, když ho slyším, mi trnou zuby a nejradši bych před ním utekla.

Už pár let nemohu poslouchat One Last Kiss of Pink, kvůli osobě se kterou ji mám spojenou, a která už není v mém životě. Taky mám smíšené pocity u písničky Gods and Mosters od Lany Del Rey, kvůli silně negativnímu zážitku u kterého jsem si tuto písničku pouštěla. Plus to jak je smutná a jak má melancholickou melodii. Je to ale hrozně krásná písnička, tak si ji někdy pouštím i přes částečně sebezničující důsledky.

V Brně na náměstí Rudé armády hrála živá hudby tak silně přes reproduktory, že se to nějak ozývalo přes žaludek a nakonec jsme museli odejít, neboť by jsme se všichni poblinkali. Tento zážitek mělo víc lidí.

V době kdy jsem truchlila po ztrátě milované osoby jsem poslouchala hodně melancholickou hudbu a nějaký čas jsem určité písničky nemohla poslouchat, aniž by se mi nevracel smutek. K těmto skladbám jsem se mohla vrátit až po dlouhé době, přesto to ale už není ono a někdy se pořád cítím špatně.

Vadí mi TV Šlágr tím, že okrádá důvěřivé důchodce.

veškerá moderna posledních 5-ti let

většina moderních kapel co někde zaslechnu, namátkou Bára BAsiková, Langerová, Kryštof a všechna ta pseudorádia typu evropy 2 a jiná kde hrají dokola vodrhovačky

viz odpověď 2)

vnv nation- ilusion ( poslal můj nejlepší kamarád všem svým přátelům - i mě, těsně před tím, než spáchal sebevraždu) , christina perri - a thousand years (hrála na pohřbu mé babičky, při ní se promítali fotky z jejího života a života mého dědy - byly jsme tam i my, vnoučata)

všeobecně hudba, která není příjemná na poslech, často v hororech apod.

Všeobecně se dá říct, že jsou to pohřby. Jednak je to dáno situací a psychickým rozpoložením člověka a hudba dokáže v dané situaci tento zážitek ještě více umocnit (negativně) nebo naopak zmírnit.

Vůbec se mi nestalo.

Vybavuje se mi dvojice starého houslisty se slepou zpěvačkou na Karlově mostě: Osiřelo dítě. Otřesné dodnes. Nejen provedením, ale asi i volbou skladby, mám tam nějakou historickou kotvu do dětství, kdy mě tímtéž týral dědeček(housle, strašný zpěv a Osiřelo dítě v trojkombinaci). Za normálních okolností před hroznou hudbou uteču a je to pryč, ale tohle nejde setřást ani po patnácti letech.

Vyloženě negativní zážitek s hudbou nemám, leda by mě někdo nutil poslouchat dechovku.

vyloženě silně negativní nemám

vystoupení Nightwork a Xindla X ... trapnost nad trapnost!!!!

x

Z hudby, které se mi udělalo špatně, jako ted nechci určitě někoho urážet, ale prostě když jsem slyšela písničku od Justina Biebra Baby věděla jsem že to nebude můj šálek kávy a tak od té doby nesnáším a nemůžu slyšet, tu písničku.

Zagorová, Kotvald a Hložek - Můj Čas. Tuto píseň nemám ráda, protože zněla na pohřbu mého spolužáka, kterému bylo pouhých 16 let a chtěl být záchranářem. A píseň Shalom Chaverim, jež sem zpívala se školním sborem, ve mně probouzí silný negatovní zážitek, jelikož je to židovská píseň, a tudíž si při ní vzpomenu na osudy židů během druhé světové válkya chce se mi brečet.

Zajímavé že můj špatný zážitek byl doprovázen hudbou ze Sklizně, kteoru jsme si tak moc užili. Jak jsem napsala u minulé otázky, tato hudba je skvělá a nabitá pozitivní energií. Jeli jsme v autě, na plné pecky jsme měli puštěnou píseň Stopaři (Cocoman a Mesenjah) zpívali jsme si a vjeli jsme do zatáčky kde do nás z boku nabouralo auto.. Nikomu se nic vážného nestalo, všichni jsme přežili, ale když jsem odváželi auto z místa nehody, automaticky od zapnutí motoru Cd začlo hrát kde přestalo.. Nebylo to příjemné a museli jsme to vypnout, teď pokaždé když tuto písničku slyším, mám husí kůži.

Záleží na tom, co zrovna poslouchám. Obecně mám raději smutné písničky a v depresi s nimi svou náladu utvrzuji. Naposledy jsem se smiřovala s faktem, že s odchodem na VŠ budu odcházet i ze sboru, což je pro mě taková malá smrt, bylo to právě u písně If You Don't Know Me By Now (Simply Red)

Zpěv ve škole, brumlání mých spolužáků

zpěvák nomy, je spojený s mým vypatlaným ex:D

Zřejmě pohřební píseň "Blíž k tobě Bože můj," píseň je vlastně krásná, ale pokaždé, když ji slyším, mi běhá mráz po zádech.

žádný

Žádný druh hudby mi není cizí, vadí mi jen vulgární texty.

5. Jak byste popsal/a svůj celkový vztah k hudbě?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
hudba mě fascinuje a neumím si život bez ní představit12751,84 %51,84 %  
hudbu mám rád/a a dlouho bez ní nevydržím8936,33 %36,33 %  
hudbu mám rád/a, ale klidně se bez ní obejdu2610,61 %10,61 %  
hudba mne příliš nezajímá a její poslech nevyhledávám20,82 %0,82 %  
hudba je pro mne jen směs zvuků, které nedávají žádný smysl10,41 %0,41 %  

Graf

6. Zabýval/a jste se někdy hudbou nebo jinou oblastí umění (na jakékoliv úrovni, i více možností)?

Nepovinná otázka, respondent mohl zvolit více z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
amatérsky se věnuji hudbě (hraji na nějaký nástroj sám/a nebo v kapele, zpívám ve sboru atd.)10761,14 %43,67 %  
amatérsky se věnuji jiné oblasti umění (divadlo, tanec, výtvarné umění, fotografie, literatura...)9051,43 %36,73 %  
studoval/a jsem nebo studuji hudbu3520 %14,29 %  
studoval/a jsem nebo studuji jiný umělecký obor (divadlo, tanec, výtvarné umění, literatura...)2514,29 %10,2 %  
má práce souvisí nebo souvisela s hudbou1810,29 %7,35 %  
má práce souvisí nebo souvisela s jiným uměleckým oborem (divadlo, tanec, výtvarné umění, literatura...)1810,29 %7,35 %  

Graf

7. Pohlaví:

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
žena18675,92 %75,92 %  
muž5924,08 %24,08 %  

Graf

8. Věk:

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
20 - 247631,02 %31,02 %  
15 - 194116,73 %16,73 %  
30 - 393213,06 %13,06 %  
25 - 293213,06 %13,06 %  
40 - 492911,84 %11,84 %  
50 - 59145,71 %5,71 %  
60 - 69124,9 %4,9 %  
12 - 1483,27 %3,27 %  
70 - 8010,41 %0,41 %  

Graf

9. Dosažené vzdělání:

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
9337,96 %37,96 %  
7631,02 %31,02 %  
4217,14 %17,14 %  
Vyučen (SŠ bez maturity)197,76 %7,76 %  
VOŠ156,12 %6,12 %  

Graf

10. Kraj:

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Praha5120,82 %20,82 %  
Moravskoslezský2510,2 %10,2 %  
Jihomoravský2510,2 %10,2 %  
Olomoucký197,76 %7,76 %  
Plzeňský197,76 %7,76 %  
Středočeský187,35 %7,35 %  
Královéhradecký156,12 %6,12 %  
Zlínský156,12 %6,12 %  
Ústecký145,71 %5,71 %  
Liberecký114,49 %4,49 %  
Karlovarský93,67 %3,67 %  
Jihočeský83,27 %3,27 %  
Pardubický62,45 %2,45 %  
Slovenská republika41,63 %1,63 %  
Vysočina31,22 %1,22 %  
Jinde v zahraničí20,82 %0,82 %  
Libereck10,41 %0,41 %  

Graf

11. Pokud máte nějakou připomínku k dotazníku, můžete ji připsat sem:

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

Ave Maria

Byl to zajímavý dotazník, musela jsem se zamyslet a vrátit se do minulosti.

do otázky č. 6 - všichni členové mé rodiny aktivně muzicírují, mně žel jakékoli hudební vzdělání nebylo dopřáno.

Dobře zpracované a zformulované otázky! :)

Dotazník je udělaný jinak než ostatní a to se mi líbí. Mám si vybavit různé situace a to na mě působí jinak než ostatní dotazníky. Tenhle je skvělý !

dotazy jsou OK

fdbfbdfb

Hezky mne to donutilo vzpomínat. Až to odešlu, jistě si vzpomenu na ty nejlepší.

hm

Hudba je můj život. Pomáhá mi třeba při uklízení, a vždy mi dokáže zlapšit náladu

hudba musí provázet každý muj den

Jsem trochu divný pták, v tomhle. Hudbu miluju, ale nesnáším ji jako kulisu. V autě, v hospodě a podobně mi vyloženě vadí. Ale cíleně si ji pouštím rád, nebo chodím na koncerty.

když je hudby málo = je to špatně když je hudby moc = je to také špatně.

Když studuji na ZŠ, nemůžu vědět maximální dosažené vzdělání, zamyslete se.

Lidi, pusťte si Avantasia - Dying for an angel. Budete mít lepší den :D

metalcore ftw!!!

Mohl by být delší. :) Kdyby mě nebolela hlava, možná bych se více rozepsala, ale takto..

Můj hudební vkus je rozmanitý a dost se liší. poslouchám toho hodně a moje nálady jsou komplikované. Ale v hudbě mi záleží na tom aby se mi líbila melodicky a něco mi říkala, případně se s ní v daném okamžiku ztotožním.

Na závěr bych ráda řekla, že slovy toho moc popsat neumím, ale hudba je mojí nedílnou součástí a nikdy se jí nevzdám. Protože miluji ten pocit, kdy to člověk nečeká, a najednou se mu vhrnou slzy do očí, chvěje se, má pocit, jako že svět je najednou nádherný, že je v pohádce nebo v jiné dimenzi, prožívá něco neskutečného, fantazie pracuje... Jako menší jsem si pouštěla nějaké písničky a při nich jsem si třeba představovala, že jsem víla, nebo že zachraňuji svět a pro každou písničku jsem měla jiný příběh. Teď už na to nemám tolik času, ale bylo to krásné.

Navštěvuji v Praze kurzy muzikoterapie, v současné době budu koncem června dělat z ní zkoušky a využívám muzikoterapie i v práci.

ne

ne

někdy je těžké najít vhodná slova na některé odpovědi - zejm. na otázku č.3

nemám

není zde možnost že má práce nemá s hudbou nic společné

nesnáším hudbu v pozadí u různých zpráv v rozhlase a TV, plejbek když jsou slyšet jiné nástroje než jsou vidět (například Kollárovci hrají na dřevěnou basu a je slyšet tvrdá elektrická basa), nesnáším umělého elektronického bubeníka ve všech variantách, nesnáším folkovou hudbu různých národů překroucenou do moderny - k ťukání na tykve dřevěné bubínky a brnkání na jedinou střevovou strunu basový doprovod basovky, dozvuk. Nesnáším přehnaný dozvuk u lidových šlágrů - tyrolácké jódlování samo o sobě krásné s dozvukem, že ani z hor takový není - je to hnusný manýr. ... atd.

Nespojuj si ty zážitky s jen tripem, ta hudba tam dělala hodně, mozek ji vnímá ůplně jinak a není problém ji i vidět(pro někoho neuvěřitelné).

Neviem či si chcela aby sme sa vyjadrovali až tak bohato ale tak hudba je pre mňa veľmi dôležitá súčasť života :) Zaujímal by ma účel tejto ankety a aj tvoje názory a závery vyvodené z mojich odpovedí. Môžeš mi odpísať na marek.klein32@gmail.com Ďakujem a želám krásny deň :)

Nic. Jen jsem si vzpomněla, že taťka chtěl být bubeník. :) A ptal se mě, jestli nechci, aby mi koupil kytaru. :))

Ospravedlňujem sa za dlhé odpovede ale chceli ste to podrobne. Tak som sa snažila a snáď som pomohla, nech už je vašim cieľom čokoľvek.

průzkum celkem na nic

Ráda si poslechnu pěknou píseň a budete se divit... i dechovky... je to moje krásné dětství u babičky na Přimdě, která je vždy o víkendu, když jsme u ní byli, poslouchala :-)

Samo ke je best...

Sice jsem se "vešla" do otázky č. 6, ale chybí jedna odpověď - naprostý nezájem o hudbu

Skvelý dotazník, zaujímavý ;)

Téma mě potěšilo :-)

ten divotovrný hrnec doporučuji, od našeho divadla, západočeského divadla v chebu :-)

tenhle dotaznik by vypadal pokazde jinak pri kazdem vyplnovani , do nekonecna.

u otázky č.9 chybí možnost -amatérsky se nevěnuji hudbě

V dnešní době dělají hodně i videa z různých hudebních show jak už sem zmínil britain got talent apod. U nás česko hledá talent je parodie na to, ale mnoho mladých hltá naopak britskou nebo usa soutěž, jazyk není překážkou a myslím že stojí za zmínku i tento směr prozkoumat

Vaše otázky mi připomněly skoro již zapomenuté situace a donutily podívat se na věci z jiného pohledu, díky.

Velice zajímavý a pěkně propracovaný dotazník.

velmi dlouze vysvětlované otázky

Velmi se Vám dotazník povedl :)

Všechny zdravím!

z rodiny mám pozitivní vztah k hudbě, babička byla operní zpěvačka, mám hudební sluch a chodila jsem na zpívání, když jsem byla malá.

Zajímavé je, že se mě na takové věci ještě nikdo nikdy nezeptal a připadala jsem si praštěná, že je pro mě hudba tak pocitovou záležitostí a že ve mě vyvolává tak strašně moc vzpomínek na dětství, na dospívání i na zážitky, které jsem zapomněla že jsem je prožila....

Zajímavé téma, ale opakující se, nepřesné otázky.

Zajímavé téma, dává podmět k přemýšlení.

Zajímavý dotazník

Zajímavý dotazník - zvlášť když jsem se právě vrátil ze zkoušky smíšeného sboru

Zajímavý dotazník, hudbu jako takovou miluju, pokud mi padne "do ucha", takže skvělé téma. :)

zajímavý dotazník, zajímalo by mě, co přesně zkoumá, co bude jeho výsledkem

Zajímavý nápad, ale hudby je tolik, že tam mám jen úplné minimum, pořád bych mohl doplňovat další věci. Nevím jak to budete technicky vyhodnocovat, když budou tisíce odpovědí, to musí být strašný pel-mel. A nakonec ještě musím doplnit Jiřího Suchého jako zpěváka, textaře i muzikanta.

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Segmentační otázka č. 1
Segmentační otázka č. 2
Segmentační otázka č. 3

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Nebyly nalezeny žádné zajímavé souvislosti mezi odpovědmi.

Zjišťování závislostí odpovědí

Pomocí této funkce můžete analyzovat vztahy mezi různými odpověďmi. V části A vždy vyberte jeden výrok (odpověď na určitou otázku), který Vás zajímá. V části B poté zaškrtněte odpovědi, u kterých předpokládáte, že by mohly mít nějakou souvislost s odpovědí z části A. Po stisku tlačítka Analyzovat na konci formuláře se dozvíte sílu závislosti A na B.

Tip: Delší vysvětlení i s příklady naleznete v nápovědě

A) VYBERTE ODPOVĚĎ (VÝROK), KTERÁ VÁS ZAJÍMÁ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky tyto výroky sloučíte (logická spojka NEBO), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek docílíte vytvoření kombinovaného výroku (logická spojka A).

5. Jak byste popsal/a svůj celkový vztah k hudbě?

6. Zabýval/a jste se někdy hudbou nebo jinou oblastí umění (na jakékoliv úrovni, i více možností)?

7. Pohlaví:

8. Věk:

9. Dosažené vzdělání:

10. Kraj:

B) DEFINUJTE SKUPINU RESPONDENTŮ NA ZÁKLADĚ ODPOVĚDÍ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky skupinu respondentů rozšíříte (podskupiny respondentů budou sloučeny), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek skupinu zúžíte (použije se podskupina respondentů vyhovující všem otázkám).

5. Jak byste popsal/a svůj celkový vztah k hudbě?

6. Zabýval/a jste se někdy hudbou nebo jinou oblastí umění (na jakékoliv úrovni, i více možností)?

7. Pohlaví:

8. Věk:

9. Dosažené vzdělání:

10. Kraj:

C) KLEPNUTÍM NA TLAČÍTKO SPUSŤTE ANALÝZU ZÁVISLOSTI

Analýza Vám řekne, zda má Vaše definice skupiny respondentů nějaký vliv na Vámi vybraný výrok.

Zdroje respondentů

Níže uvedený seznam obsahuje odkazy na nejvýznamnější stránky, ze kterých přišli respondenti (dle refereru):

Z bezpečnostních důvodů nejsou zobrazeny kompletní adresy, ze kterých uživatelé přišli, ani minoritní zdroje respondentů. V případě následování odkazu z outlooku, icq nebo použití firewallu obvykle není možné zdroj zjistit. Jedná se o statistiku návštěvnosti dotazníku, nikoli jeho úspěšného odeslání (z různých zdrojů mohla být úspěšnost vyplnění dotazníku různá). Údaje tedy mohou sloužit pouze pro velmi hrubou orientaci.

Citace

Bačuvčík, R.Silný zážitek s hudbou (výsledky průzkumu), 2014. Dostupné online na https://silahudby.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.