Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > Studenti o Babišovi a ANO 2011

Studenti o Babišovi a ANO 2011

Víte, že... si na Vyplňto.cz můžete zdarma vytvořit vlastní dotazník?

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Jakub Jandík
Šetření:04. 12. 2011 - 05. 12. 2011
Počet respondentů:66
Počet otázek (max/průměr):6 / 5.26
Použité ochrany:žádné
Zobrazení otázek:celý dotazník najednou
Návratnost dotazníků:74,4 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.01:28
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

Tento výzkum si klade za cíl zmapovat názor studentů na Andreje Babiše a jeho iniciativu AANO 2011. Výsledky, včetně vlastních názorů, se mohou objevit ve článku na studentském portálu Generace20.cz

Odpovědi respondentů

1. Znáte protikorupční iniciativu ANO 2011 podnikatele Andreje Babiše?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Ano3756,06 %56,06 %  
Ne2233,33 %33,33 %  
Nevím jistě710,61 %10,61 %  

Graf

2. Je podle Vás tato iniciativa důvěryhodná?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Nevím2842,42 %42,42 %  
Ne1421,21 %21,21 %  
Spíše ano1116,67 %16,67 %  
Spíše ne710,61 %10,61 %  
Ano69,09 %9,09 %  

Graf

3. Je podle Vás důvěryhodný pan Babiš?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Nevím2030,3 %30,3 %  
Ne1725,76 %25,76 %  
Spíše ano1319,7 %19,7 %  
Spíše ne1116,67 %16,67 %  
Ano57,58 %7,58 %  

Graf

4. Slyšeli jste o panu Babišovi dříve, než začal veřejně kritizovat korupci v ČR?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Ano3248,48 %48,48 %  
Ne2537,88 %37,88 %  
Nevím jistě913,64 %13,64 %  

Graf

5. Sháněli jste si informace o p. Babišovi nezávisle na běžném zpravodajství?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Ne4060,61 %60,61 %  
Ano2639,39 %39,39 %  

Graf

6. Vlastní názor

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

Bojíme se, aby tahle iniciativa nedopadla stejně jako naposledy Věci veřejné.

Do jisté míry lze pochopit fenomén Babiš. část veřejnosti má pocit,že on si už nic nepotřebuje ukrást. Na druhou stranu se moc neliší od Víta Bárty. Pro svoje impérium potřebuje další prostor. V agrofertu ( nebo přidružené firmě) je snaha po vytvoření velkého byznysu z biomasy, takže Babiš nám chystá druhou fotovoltaiku. Nakonec už se zdají pouze úsměvné výroky "Mrázek a Pitr byli normální podnikatelé" "Stát je firma a měla by vládnout jedna profesionální sorta manažerů." a v neposlední řadě - transparentnost p Babiše, ale jen do určité míry. U STB jsem byl, ale nebyl jsem ten zlý je prostě typická výmluva.

Do veřejného domu vstoupí malý chlapeček a požádá, zda by mohl kopulovat se zaměstnankyní, jež je nakažena virem AIDS. Na otázku, proč má takové přání, odpoví se železnou logikou: "No od ní to chytím já, ode mne ségra, Od ní otec, od něj matka, a od matky školník a tomu to přeju nejvíc, protože mi v zime zabavil sáňky.

Je směšné, že s korupcí chce bojovat někdo, kdo má monopol schválený protimonopolním úřadem.

Je to populistický prase!

Lidí s rovnou páteří je tu málo, úspěšná výchova komunismu nás šíleně poznamenala, chtělo by to tady víc lidí jako Babiš

Možná nový diktátor :-) jak psali v Lidovkách a musím s tím celkem souhlasit. Copak se lidé nepoučili z VV?

Myslím si, že hnutí Ano 2011 je velmi dobrým krokem a já mu pevně věřím. Problém je v tom, že jeho hlavní iniciátor pan Babiš není dobrým řečníkem a v médiích nepůsobí příliš důvěryhodně. Tento fakt přispívá k tomu, že veřejnost je a bude velmi těžké přesvědčit o dobrých úmyslech tohoto hnutí.

Nemám TV, nečtu noviny, nic o tom nevím.

Nemohu se zbavit pocitu, že je to ze strany Babiše do jisté míry marketingová tah, předem promyšlená kategorie, jak se dostat "ke korytu." Styl, kterým mluvil například v OVM, mohl oslovit jenom velmi prosté a nevzdělané lidi, tohle vykřikování "ten krade" "ten za to může" a nepřidat k obviněním žádné podložené důkazy, to je jak přes kopírák z vesnické hospody. Třeba věří, že díky oslovení právě téhle skupiny lidí, kterých jistě není málo, se dostane k moci. Mě byl jeho projev naprosti proti srsti nevěřícně jsem po celou dobu kroutila hlavou. Na druhou stranu je dobře, že trochu rozvířil vody, slovo "korupce" zanikalo ve větě, zevšednělo a ztrácelo na významu pan Babiš rozvířil vody. Čímž nechci říct, jen tak dál, ale nemyslím si, že je jeho veřejné kritizování současné situace nemusí být pouze negativní.

Nevím kdo to je, nevím co dělá a nevím o co jde. Myslím ale, že i to je názor hodný zaznamenání.

Obávám se, že pan Babiš je jen populista těžící ze svého majetku a postavení, který teď hlasitě kritizuje systém a politiky, ve kterém a díky nimž od revoluce vydělával. Česká politika potřebuje očistu, ale nejsem si jist, že ji právě on může nabídnout.

Politika chce změnu, ukázka toho, jak kvalitní politka se ve státu děje se odráží na spoustě znacích. Tím hlavním je %to lidí kteří nechodí k volbám a dle mého soudu je toto %to nehezky velké. Domnívám se, že jsou to lidé kteří než aby šli volit špatně, nejdou raději volit vůbec a ani slova typu -> nešel jsi volit, tak si nestěžuj v tomto případě nepomohou. Spousta lidí dokonce ani netuší, kolik stran a lidi se vlastně dá volit. A tak se řídí jen tím, co vidí na billboardu. Počet stran v našem státě, který sedí v poslanecké sněmovně je zoufale malý a naprosto neměnný. Pakliže by se skutečně Babiš dostal až do politiky se svou vlastní stranou a byl by schopný na svou stranou získat z voleb na volby dostatečné procento lidí, dalo by se hovořit o malém zázraku. Je smutné vidět že lidé co chodí k volbám se omezuju na stále stejně nechopné strany a lidé co k volbám nechodí mají tu moc dosadit na vedoucí posty strany které si dnes mohou o svém místu ve sněmovně jen zdát. Je sice hezké, že žijeme v demokratickém státě kde mají všichni stejné možnosti, bohužel velikost těchto možností je dána veliksotí prostředků a ty už nejsou stejné. Demokracii bych si v tomto případě představoval tak, že každá strana by měla stejné prostředky a tím i možnosti propagovat svou stranu. Aby lidé viděli skutečný počet stran který by mohli volit a mezi nima možná i tu Babišovu. Je mi vcelku jedno zda se babiš dostane do politiky či nikoliv, není to dlouho co jsem se o něm dozvěděl a informace které jsem si o něm zjistil, abych mohl zareagovat aspoň částečně na tento dotazník jsou dosti strohé. Ale na první pohled a poslech je to člověk, kterému bych byl ochotný u voleb dát hlas a o kterém bych si myslel že by byl ochotný a schopný s naší politikou hnout za předpokladu, že by do něj vložilo důvěru větší procento obyvatel tohoto státu.

první co jsem četl bylo samotné ANO 11, pak ale v mnoha článcích na zpravodajských serverech toho o něm moc kladného nenapsali ...

S panem Babišem plně souhlasím a možná bych i rád spolupracoval s iniciativou ANO 2011

Sice věřím, že svou současnou iniciativu myslí upřímně, ale jako bývalý člen KSČ, ve které nejspíš nebyl z donucení, je pro mne nevolitelný.

vůbec nemám tušení o co jde a upřímně, ani mě to tolik nezajímá. Lukáš Malý

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Segmentační otázka č. 1
Segmentační otázka č. 2
Segmentační otázka č. 3

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Byly nalezeny zajímavé souvislosti u 3 otázek.

Upozornění: V případě, že se Vám u otázky zobrazuje pouze jedna odpověď, nejedná se patrně o žádná senzační zjištění. Při interpretaci výsledků se vždy řiďte také výsledky uvedenými výše - pokud určitou odpověď zvolila většina lidí, nejsou zjištění zajímavá (např. pokud je věk 90% respondentů v rozmezí 15 - 25 lety, jsou veškeré závislosti k této odpovědi prakticky bezcenné).

Tip: Vysvětlení této funkce i s příklady naleznete v nápovědě

1. Znáte protikorupční iniciativu ANO 2011 podnikatele Andreje Babiše?

 • odpověď Ano:
  • 1.6x vetší pravděpodobnost při odpovědi Ano na otázku 5. Sháněli jste si informace o p. Babišovi nezávisle na běžném zpravodajství?

3. Je podle Vás důvěryhodný pan Babiš?

 • odpověď Ne:
  • 3.6x vetší pravděpodobnost při odpovědi Ne na otázku 2. Je podle Vás tato iniciativa důvěryhodná?

5. Sháněli jste si informace o p. Babišovi nezávisle na běžném zpravodajství?

 • odpověď Ne:
  • 1.7x vetší pravděpodobnost při odpovědi Ne na otázku 1. Znáte protikorupční iniciativu ANO 2011 podnikatele Andreje Babiše?
  • 1.5x vetší pravděpodobnost při odpovědi Nevím na otázku 2. Je podle Vás tato iniciativa důvěryhodná?

Zjišťování závislostí odpovědí

Pomocí této funkce můžete analyzovat vztahy mezi různými odpověďmi. V části A vždy vyberte jeden výrok (odpověď na určitou otázku), který Vás zajímá. V části B poté zaškrtněte odpovědi, u kterých předpokládáte, že by mohly mít nějakou souvislost s odpovědí z části A. Po stisku tlačítka Analyzovat na konci formuláře se dozvíte sílu závislosti A na B.

Tip: Delší vysvětlení i s příklady naleznete v nápovědě

A) VYBERTE ODPOVĚĎ (VÝROK), KTERÁ VÁS ZAJÍMÁ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky tyto výroky sloučíte (logická spojka NEBO), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek docílíte vytvoření kombinovaného výroku (logická spojka A).

1. Znáte protikorupční iniciativu ANO 2011 podnikatele Andreje Babiše?

2. Je podle Vás tato iniciativa důvěryhodná?

3. Je podle Vás důvěryhodný pan Babiš?

4. Slyšeli jste o panu Babišovi dříve, než začal veřejně kritizovat korupci v ČR?

5. Sháněli jste si informace o p. Babišovi nezávisle na běžném zpravodajství?

B) DEFINUJTE SKUPINU RESPONDENTŮ NA ZÁKLADĚ ODPOVĚDÍ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky skupinu respondentů rozšíříte (podskupiny respondentů budou sloučeny), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek skupinu zúžíte (použije se podskupina respondentů vyhovující všem otázkám).

1. Znáte protikorupční iniciativu ANO 2011 podnikatele Andreje Babiše?

2. Je podle Vás tato iniciativa důvěryhodná?

3. Je podle Vás důvěryhodný pan Babiš?

4. Slyšeli jste o panu Babišovi dříve, než začal veřejně kritizovat korupci v ČR?

5. Sháněli jste si informace o p. Babišovi nezávisle na běžném zpravodajství?

C) KLEPNUTÍM NA TLAČÍTKO SPUSŤTE ANALÝZU ZÁVISLOSTI

Analýza Vám řekne, zda má Vaše definice skupiny respondentů nějaký vliv na Vámi vybraný výrok.

Zdroje respondentů

Níže uvedený seznam obsahuje odkazy na nejvýznamnější stránky, ze kterých přišli respondenti (dle refereru):

Z bezpečnostních důvodů nejsou zobrazeny kompletní adresy, ze kterých uživatelé přišli, ani minoritní zdroje respondentů. V případě následování odkazu z outlooku, icq nebo použití firewallu obvykle není možné zdroj zjistit. Jedná se o statistiku návštěvnosti dotazníku, nikoli jeho úspěšného odeslání (z různých zdrojů mohla být úspěšnost vyplnění dotazníku různá). Údaje tedy mohou sloužit pouze pro velmi hrubou orientaci.

Citace

Jandík, J.Studenti o Babišovi a ANO 2011 (výsledky průzkumu), 2011. Dostupné online na https://studenti-o-babisovi-a-ano-20.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.