Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > Útulky pro koně-názor

Útulky pro koně-názor

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Olga Višňáková
Šetření:10. 03. 2009 - 07. 04. 2009
Počet respondentů:130
Počet otázek (max/průměr):10 / 10
Použité ochrany:žádné
Zobrazení otázek:celý dotazník najednou
Návratnost dotazníků:8,8 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.16:43
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF-1 PDF-2 PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

Jelikož v povědomí koňské veřejnosti jsou názory na útulky pro koně velice odlišné a různé, zajímá nás, kde nechybit, co vylepšit, změnit a podobně...........a tak vznikl tento dotazník

Odpovědi respondentů

1. Jaký je Váš názor na útulky pro koně?

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

Jsou útulky a "útulky"... útulek by měl mít potřebné zázemí pro poskytnutí ustájení včetně kvalitního krmení a ošetření , opohybování koně, dostupnou kvalitní veterinární péči. Neměl by hromadit koně, ale hledat jim náhradní majitele. A hlavně by mělo být pochopení obyvatelstva, že ůtulek je tu pro pomoc potřebným zvířatům a ne pro lidskou závist a pomstichtivost.

Ako na ktoré.Problém je,že nevedia správne fungovať,prácu robia neodborne a idú síce s dobrým úmyslom ale s nedostatočnou pripravenosťou,či už informačnou alebo finančnou hlavou proti múru

Bohužel, díky slečně Polákové nemám příliš pozitivní názor na útulky.

Dnešní útulky v ČR nevidím určitě růžově. Někde je zanedbaná péče, někde jiné záleží víc na penězích než na koních.. pruseru bylo dost.

dobra vec

Dobrá věc, užitečné

Dobrej nápad,

dobrý

Dobrý, je potřeba, aby týraným a nechtěným zvířatům ěnkdo pomáhal

Fandím jim. Myslím, že většinou jsou dobře myšleny, ale bohužel jsem poslední dobou o nich neslyšela mnoho pozitivního. Po aféře se slečnou Polákovou už nejsem ochotna přispívat.

fungují jako odkladiště nepotřebných nemocných a starých...

Hruza co se u nas pod slovem utulky skryva.

Já mám útulky pro koně moooc ráda!! Je to skvělá organisace a mnoho koním velmi pomohou před čistou smrtí. Kůň má šanci žít lepší život a také si najít ztraconou důvěru u lidí...

Ja si myslim ze utulky sou potreba pro vsechna zvirata!!!!!

jak na který,některý by to dělat neměli

Je dobré, že jsou.

Je dobře, že koně najdou noví domov.

je správné když byli, jsou a budou

je to dobrá věc !!..sem pro!!to je jasné..navíc sem proti tomu davat koně na jatka!dají se do ůůtulku a budoe se mít dobře ..a snad by se jim dalo v ůtulkuůů pomoci..

je to dobrá věc a měli bychom takové lidi, kteří se tomu věnují podporovat.

Je to dobrá věc, bez nich by spoustu koní dopadlo hodně špatně.

je to dobrá věc, když koník nemusí zbytečně na jatka.

Je to dobrá věc.

je to dobré místo kde koně můžou dožít svůj život a kde můžou jít jinam než na jatka

Je to dobré pro umístění nemocných, starých či vyřazených koní...jen kolikrát nemáme tušení jestli jdou dané peníze posílané na útulky opravdu tam kam mají?

Je to dobrý nápad.Kůň si určitě zaslouží důstojné stáří.

je to rozhodně dobrá věc

Je to skvělá věc

Je to SUPER

Je to velice dobrá věc a mělo by jich býti více.

Je to výborná věc, pokud se majitel útulku opravdu o svěřená zvířata stará s nejlepším svědomím a dodá jim veškerou potřebnou péči.

jsou dobré pokud dobře fungují

jsou dobré, ale nezachrání všechny koně

jsou potrebne

Jsou potřeba. O koně se pořádně nikdo nezajímá, útulků pro psy a kočky je spousta, ale pro koně jen pár, být jich víc nemuselo by možná tolik koní na jatka.

Jsou to určitě dobrá zařízení a mělo by jich být v ČR i na celém světě daleko více.

Jsou určitě dobré, aspoň se pomůže některým koním.

Jsou výborné ůtulky ale najdou se i koňská pekla

jsou zbytečné

jsou žádoucí, ba nutné; kůň není věc!!!

každopádně ano, když jsou na světě lidi, kteří jsou schopný koně opustit... ale rozhodně by to nemělo vypadat jako např. Rolinka. je moc šlechetné snažit se pomoct každému ale všechno má své meze - třeba přeplněná kapacita útulku která ve finále škodí jak zvířatům tak lidem...

když je o kone kvalitně postaráno tak je schvaluji

když koním pomáhají, mají dostatekFinanciTakKladny

Kladný - myslím, že hodně koním pomohly :)

kladny pokud maji kone spravnou peci

Kladný, velmi kladný

Mají smysl v případě že provozovatel má dostatek financí léčbu a je schopen se o koně postarat, zajistit mu vše potřebné pro život.

Majitelovo zbavení se odpovědnosti za koně.

měli by sloužit stejně jako psí pouze pro týraná, odebraná a zatoulaná zvířata do doby, než se najde adoptivní majitel

Můj názor je takový:útulky jsou dobrá věc,mnohem lepší,než kdyby ti koně byli někde přivázaní,nebo týraní.U Vás se mají koně dobře :)

muj názor je ten:nebej utulku pro koně takby neměli šanci znovu nanovej začátek koně který skazili lidé který potom koně dávaj na jatka a všeljak se snima zachází,takhe maj šanci znovu začít další etapu nanovej poklidnej život.

Muj nazor na utulek pro kone je vesmes kladny, ovsem musi se jednat opravdu o utulek , nikoliv o nejake nazvoslovi pod pojmem utulek a salit lidi v dobre nadeji ze pomuzou opustenym ci tyranym konim.

Myslím , že ty dobré jsou velice užiečné.Tím dobré myslím , že koně v nich jsou v dobrém stavu s pastvinou a je jim věnována dostatečná pozornost.

Myslím jsi, že je to dobrý nápad, ale bohužel pokulhává realizace.. Koně v útulcích se nemají o moc lépe než u předchozích majitelů, jsou ve špatném výživovém stavu ...

Myslím si, že pokud v onom útulku jde o dobro toho koně a je tam o něj dobře postaráno, tak určitě pomáhá, ale útulk by neměly být. Ten kdo si pořídí koně by si ho měl hezky nechat a dboře se o něj starat.

Myslím si, že v jednom ohledu jsou dobré. když to tak blbě řeknu, tak co s koněm, který je slepý? Do sportu už ne a co jatka? Ty jsou moc kruté. Myslím si, že pokud má koník vadu, se kterou nebude zbytek života trpět a nikdo ho nechce, tak je to skvělé. Fandím takovým zařízením. Jde tady vidět, že tyto zařízení jsou proto, aby pomohli koním v nouzi a ne je jen "využili"

Myslím si,že v našem státě je špatně nastavený celkový systém funguvání útulků.Podle mne by útulek neměl sloužit jako odkladiště starých,nemocných nebo jinak nepotřebných koní,ale pouze jako přestupní stanice koní v momentální nouzy.

Myslím že je to lepší než posílat koně na jatka, ale některé koně jsou, nebo spíš nejsou moc konfortní a pro koně naprosto nedostačující.

Myslím, že je to naprosto užitečná věc. Koníci, které jsou nemilováni dostanou potřebnou lásku a péči a hlavně je okolo hodně holek toužících po koních y taky se v útulku, kde jsou koníci nepojízdní pozná, komu jde jen o ježdění a kdo opravdu má zájem o koně...

Myslím, že utulek je dobrý. Jen by to chtělo více koní, kteří jsou z větší části pojízdní.

Myslím,že je to úžasný,už jen to že tomu zasvětí člověk svůj život,že nežije jen pro sebe ale proč není takových lidí víc?

naprosto kladny, myslim ze je to dokonale reseni pro to aby se kone nedostaly tam kde z nich lide delaji jen nepodstatnou "vec"

negativní

negativní

Negativní.

negativní. Útulek is představuji poněkud jinak, než že tam budou chodit děcka, z toho důvodu útulky budou brát jen hodné koně, hřebce vykastrují. Nebo jsou naopak útulky, kde je o koně postaráno mnohem hůř než u předchozího majitele. Zatím jsem ještě neviděla útulek pro koně, který by se mi líbil a byla by jsem s ním spokojena. Pracovat by tam měli zkušení lidé a ne kdejací rádoby koňáci, kteří milují koně.

Některé koním asi opravdu pomáhají a některé ne ,ale čim víc kvalitních útulků a hodných lidí tim líp.

nemám vlastní zkušenosti s útulky, ale myslím si, že většinou se jedná o slušné zařízení s dobrým úmyslem

Není to špatná věc, ale ti co jej provozují musí vědět, jestli jejich finanční možnosti stačí na provoz takového zařízení

neschvaluji, ale ani nezatracuji. jde o konkrétní útulek, nelze paušalizovat.

Nesouhlasim, vedou je diletanti a kone nemaji profesionalni peci. Clovek ktery ma kone je mu povinovan ho dovest az k jeho konci a ne ho dolozit jako pouzity mic

Nevidím do zákulisí mnohých reklam útulků pro koně.Avšak věřím, že tito lidé dělají správnou věc z lásky.Věřím, že se zde nedějí žádné se zákonem sporné věci, protože jsou tyto útulky až moc v médiích a jistě i ochráncemi sledované.Věřím, že to smysl má, i když s některýmivěcmi nesouuhlasím.

Nevidím důvod pro jejich existenci vyjma nařízeného odebrání zvířete soudem.

Nevím jak přesně tuto otázku pochopit, ale asi je mířena ke stávajícím útulkům v ČR. Asi takhle, vážím si každého, kdo útulky dělá a jde do toho, protože je to strašná dřina práce a vděk? Nikde, jen nadávání a pomluvy od okolí. Ovšem abych pravdu řekla, zatím jsem nepoznala útulek, který by mně vyhovoval, vždy něco nesedí, uznávám, že každý útulek není dokonalý a vím, že se mnohé udělat nedá. Ale jedni si koně hýčkají a myslí si jak jsou dobří a nedaj nic dál, další útulek zase kazí přístup. Jiní sou zase tak protřepávání, že to člověka odradí a neví co si má myslet. Ovšem útulky pro koně, snaží se kde můžou, ale měli by se zjednotit pravidla a nějak mezi sebou kominkuvat, každý útulek by se nad sebou měl zamyslet a najít své chyby, vyslechnout názor druhých a ne, aby si každý myslel, že je ten nejlepší. Je celkem dost útulku, ale mnozí vlastníci jsou obrovsky nesoudní lidé, kteří sice koníkům pomůžou, ale to co pak koníkovi nabídnout je sice menší zlo, ale také zlo. Takže celkový názor, je dost špatný a někdy smutný. Neznám všechny útulky pro koně v ČR, ale co jsem kde slyšela a s kým se bavila, tak jsou věci, které mě zaražejí. Ale nebudu soudit dokud nepoznám všechny osobně.

nezodpovědní majitelé svých koní je sem odkládaj ..

No je to dobrá věc pro týrané a nechtěné koníky

Obdivuji lidi co se starají o nemocné koně a fandím jim.

Ok pokud je koni hrazena veškerá péče

Po několika zkušenostech záporný. Většina lidí, kteří se útulky provozují se snaží koně zachránit a chránit, ale opak je pravdou. Berou si na sebe moc zodpovědnosti a mají moc koní, o které se potom nedokáží postarat. Ať raději zachrání 10 koní, kteří se budou mít jako v bavlnce a ne 50, kteří by živořili.

Podle mě je dobře,že jsou konské utulky.

Podlě mě je dobře,že jsou.Tedy v případě,že slouží

podle mě jsou utulky dobre protože se tam ty koně mají líp než někde u někoho kdo je zanedbává a týra

podle mého názoru jsou bezpodmínečně nutné

Podporuji.

pokud je o kone dobre postarano, mam na ne kladny nazor.

Pokud je toto provozované opravdu kvůli koníkům,tak tomuto moc fandím.Nebýt útulků víme jak by někteří koníci co třeba ještě mohou žít skončili

pokud jsou dobré podmínky, péče, ak je to podle mě dobrá věc..:)

Pokuď jsou podmínky přizpůsobené koním tak kladný

Pokud se tam o ně dobře starají, jsem pro útulky pro koně, je to lepší než aby zemřeli hlady, protože se o ně nikdo nechce starat.

Prilis s nimi nesouhlasim, protoze neplni to, co by dle me meli plnit. Z utulku se stavaji casto domovy pro seniory, ktere nejsou schopny se uzivit. Vice v dodatku.

snad žádný z nich neplní to co propaguje

Souhlasím s nimi je to dobrá věc a vážím si lidí kteří se tak starají.

spíš záporný

Stahují se sem koně nejlépe zdarma a pak se zde prodávají.Nechávají si tu pár neprodejných koní jako maskoty pro svou tzv.záchranu koní

super

super ze sa im pomaha

Super, aspon niekto pomaha tym ubohym zvieratam.

Špatný

Tak jako pesánci, kočiny, tak i kůň si zaslouží proto, co pro člověka udělal důstojné stáří

To je něco jako skladiště než dou do salámu?

Trochu rozpačitě ale snaha se cení a obdivuje

Určitě dobrá věc, pokud se vše dotáhne do konce a není zneužíváno...

Určitě jsou potřeba ;) A koníci si to zaslouží :)

Určitě jsou prospěšné ale není útulek jako útulek.

určitě kladný, myslím že pokud ten útulek vážně k něčemu slouží a není to jen název pro obyčejný jezdecký klub kde mají jednoho koně na dožití, je užitečný a měl by se podporovat...

útulek by měl sloužit zvířatům opuštěným - to se podle mne může stát úmrtím majitele, zabavením z důvodů týrání, ztrátou (pes utečena procházce , kůň třeba po shození jezdce) dlouhodobou nemocí majitele. tehdy by měl vypomoci útulek dočasným suplování péče a hledat nového majitele (případně u ztráty původního majitele) Útulek by neměl být nemocnicí, ozdravovnou, jodkladištěm, sběrným místem.

Útulek pro koně je senzační.Jse rára že něco takového existuje a že koně mají ještě nějakou šanci a že jim lidé pomáhají a mají knim lásku.

Útulky jsou pdole mě dobré, ale jak který - pomluvy vše zničí. Také je samozdřejmě nutné, ohlžet se na chod útulku, jak se s ko%nmi zachází, atd..

útulky pro koně jsou super

Útulky pro koně,jsou a budou vždy potřeba,a je hezké že se najdou obětaví lidé co se o koníky,buď staré nebo s nějakým hendikepem postará.Určitě jsem pro.

V ČR neexistuje zařízení, které by si zasloužilo označení "útulek". Žádné z nich není dotováno státem a využíváno pro koně zabavené apod.

V ČR žádný útulek pro koně (lege artis) neexistuje.

V té formě,jaká je nyní absolutně kontraproduktivní do okamžiku,kdy budou jasně dána pravidla,ošetřená zákonem

vcelku kladné

Vedou je lidé bez zkušeností a schopnosti reálně posoudit stav věcí. Nemají za tohoto faktu opodstatnění.

velice kladný..miluji koně..a jsem moc štastná že se najde pár odvážných lidí..kteří se snaží tyto nádherná zvířata zachranovat a chránit!

Velmi dobrá ,protože to pomáhá koníkům.

velmi dobry pokud splnuji co slibuji a je videt prace a zmeny za zvireti, spravny utulek neni ten, ktery bude kone drzet za kazdou cenu pri zivote, pritom se zvire bude trapit. Spravny je ten, kdo kdyz vidi, ze trpi a neni nadeje, ze bude travit plnohodnotny zivot kone utrati, nebude prodluzovat utrpeni. Spravny je podle me ten, kdo vi, co ma a nema smysl a bude si stat pevne za svym, kdyz si je jist, ze kona dobre

velmi dobrý....obdivuji a mekám

Věřím, že je to dobrá věc a že mohou být užitečné.

většinou dobrý, pěkná péče o kone

většinou je provozují lidé s poněkud zvláštním názorem na chov zvířat, zvířata jsou tam pak spíše chudáci, nemajetní lidé, kteří jsou poněkud vystrčeni z lidské společnosti - podivíni a pak "se utíkají" do světa zvířat , kterým jako že pomáhají. Na druhou stranu je smutné, že se majitelé nejsou schopni zabezpečit svá zvířata i ve stáří a zbaví se jich kam to jde. je škoda, že obce (stát) neprovozují stejně útulky pro koně jako pro psy a kočky

výborná věc, velká obětavost lidí, pokud zde nedochází k naplnování vlastních zájmů (Rolinka) je vše v pořádku

Vzhledem k momentálnímu systému pravidel a zákonů, je většina útulků spíš shromaždištěm koní s různými důvody proč byli odloženi. Bohužel jsou tu i útulky médii opěvované, které nesplňují ani základní potřeby zvířat v nich držených. Celkový názor je negativní.

vzhledem ke kauzám, které proběhly v médiích negativní. Přesto věřím, že se najdou zodpovědní lidé, kteří koním věnují maximum. Vše je o financích a o lásce ke koním. Nestačí koně jen milovat a věřit, že se vše nějak zvládne, vše musí být do důsledků naplánováno - příjmy, peníze a zase jenom peníze.

Zajistit důstojné dožití pro staré, či nemocné koně, o které se lidi nechtějí, nebo nemohou starat, příp. kteří byli odebráni.

Záleží na tom v jakýh sou rukou.. Věřím,že jde-li o Biancu tak tam je o koně postaráno ovšem jde-li např. o Rolinku to je pravý opak...Takže bych neházela všechny do jednoho pytle...

Záležitost, která dokáže koním zachránit kolikrát život a najít i lepší umístění .

zbytečné

žádný, protože nic takového v ČR neexistuje

2. Z jakého důvodu myslíte, že jsou koně do útulku umístěni?

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

Bohužel většinou nezodpovědnost majitelů

buď jsou týráni nebo je už chovatelé nechtějí nebo jsou zaběhl

Často nezodpovědnost majitele

Do utulku jsou kone dodany z duvodu nahleho postizeni majitele ci osetrovatele kone, ci financni situace , ktera je nejak vztazena na kone ktery je tezce prodejny na inzerat ci jine medium ( napr. nemoc,vysoky vek kone, mentalni porucha,fyzicka, aj.)

Dôvody finančné,ktoré chápem.Ďalej nezodpovednosť majitela,ktoré by som sa práve ako útulok snažila odstrániť .Zlá starostlivosť.

Důvodů může být hodně, myslím že nejčastější důvod je stáří koně s nějakými zdravotnímy problémy - tozn. neprodejnost a pokud někdo nemá dostatek peněz na veter.péči a např.ustájení a nechce zvíře utratit, dá je pravděpodobně do nějakého útulku

Finanční tísně, nedostatek času, špatný zdravotní stav, nesprávná péče.

hezký

Jak jsem odpověděla v první otázce.Buď jsou staří,nebo se o ně majitel nemůže postarat z důvodu nemoci a nákladů na léky.

Jednoduchá otázka - pro hamižné svině přestal být výdělečný

Jsou staří nebo nějak hendikepovaní. Doufám.

když je člověk nechce prodat

Když je kůn starý nebo týraný.

Když se o ně jejich majitelé nechtějí starat, nemají na to prostředky nebo jim jen chtějí dopřád klidný důchod.

když se o ně majitel nechce nebo nemůže starat

Koně do útulku? Těch důvodů je mnoho, buď jsou to už neprodejní starší koně o které se už jejich majitel nemůže starat a tak jim najde místo v některém útulku. Potom vysloužilí koníci,něco ve stylu, nevyděláváš? Nemůžeš jezdit? Tak mazej na jatka. Místo, aby si užil zasloužilého důchodu a takovích koní je v útulcích spoustu a pak to bývají zanedbaní týranní odebraní, či vykoupení koně z různých hrůzostrašných podmínek. Celkově záchrana koní před jatkami, kteří tam nemají co dělat.

koně kteří mají nějaké komplikace třeba že jsou slepí, mají problémy třeba s nohama a nemůžou dost dobře jezdit a podobně...vážných nemocí a následků je hodně

Koně nikdo nechce,je nemocný,týraný,má nějakou vadu.

Koně týrané,nechtěné

Koně, které lidi už nechtějí, kteří jsou problémoví, nemocní, týraní koně zabavení majiteli, staří koně, na kterých se už nedá jezdit...

Kůli Týrání či nevhodných podmínkách pro koníky.

Kvůli finančním potížím majitele, zdravotní stav koně, nevyužití, stáří

Kvůli majitelům, někteří je tam prostě odloží a někteří na ně nemají peníze. Nebo útulek může zachránit koníka, který měl jít na jatka

kvůli stáří, nemoci, nezájmů....toho je :-)

kvůli věku, sešlosti, nepotřebnosti, neléčitelnému onemocnění

kvůli zanedbávání majitele a týrání

Lidé nečekají takové výdaje a nebo se o ně neumí postarat. A je málo lidí co si vezme 25 letého koně nebo koně na kterém se nedá jezdit a jsou za něj jen výdaje.

lide nemaji penize na papani

Lidé se pohodlně zbavují na náklady druhých odpovědnosti.

Lidi se o nemocne, znicene, zlomene, stare kone nechteji dale starat a fyzicky je zaopatrit.

lidi si skazej koně třeba krmenim a potom co sním?takde aspon do utulku atabyseměl mít dobře.Jenom uš týraní a nemocní,jedině tam maj šanci vklidu pobýt.

Majítel asi zjistil, že to není takové jaké si myslel a z dřívějšího nadčení ho přestalo bavit se o koně starat.

majitel nemá na placení

majitel není nebo nemá peníze na krmení

Majitel se numze at jiz finančne nebo z jinych duvodu dal o kone postarat, kun neni vhodny pro zavodni karieru a v trzni ekonomice o nej neni zajem (napr. dušné koně).

Majitelé je již nechtějí nebo se o ně nemohou starat, často jde o nemocné nebo staré koně.

Majitelé na ně nestačí, majitelé nemají finance. Nebo se kůň nezdá okolním lidem, kteří majitele udají a proto je tam kůň umístěn.

majitelé nemají peníze, už je koně přestali abvit...jsou zanedbabný...

majitelé se jich potřebují zbavit

Možná kvůli finančním problémům. U nekoňáků asi proto, aby se ho zbavili. (starý je nejezditelný..), z nedostatku času...

Myslím si že z důvodu, když mají nějakou nemoc a jejich majitelé na to nemaj peníze aby tomu koni platili veterináře. A nebo že koně už jednoduše nechtěj a prodaj ho nebo ho darují.

myslim ze napriklad stoho duvodu , ze majitele nemaji prostredky na provoz kone, nebo mozna proto aby se nedostaly na jatka...

Myslím že buď se o ně nemůže již opravdu někdo starat/nemoc,stáří majitele,rod.důvody/,nebo jsou vziti z nevhodných podmínek,nebo umístěni na dožití,nebo zachráněni před jatkami

Myslím, že je to různé - vysloužilí sporťáci, kteří jsou "nepotřební", koníci, kterým zemřeli majitelé a nejvíce asi koně nemocní a nepoužitelní.

myslím, že jsou majitelé, kteří mají nemocného nebo starého koně a nechtějí at z morálního hlediska či z hlediska nákladů koníka utratit, cena za odvoz kafilérkou je 10 Kč za kg hmotnosti zvířete + Náklady na případné utracení, či léčbu.Když je to z morálního hlediska, někteří po návštěvě utulku, kam svého koníka dali,litují, že koníka raději nenechali utratit a vystavili ho dalším útrapám,v nejednom utulku jsou staří koně tzv.na odpočinku dále využíváni, či prodáváni dalším majitelům do tzv.lehkého sportu

např. někdo o koně přestane mít zájem, nebo je vyhodí na ulici, nebo se o ně nestará a ty pak umírají.

nedostatek odpovědnosti některých majitelů koní

nejezditelnost (nemoc, úraz, stáří), zkažení nebezpeční koně

Nejsou schopni podávat požadovaný výkon, koně po úrazech, kteří se stávají pro majitele nepohodlnými.

Nejspíš proto,že už jsou svým jakoby páníčkům na obtíž?Je to jako opustit dítě,taky se o sebe samo nepostará a když už lidi sebrali koním volnost,divokost tak proč s nimi i nedožít?Každé zvíře které jsme ovládli nás potřebuje až do samého konce.Taky nechci umírat sama.

Nemoc, stáří, týrání, špatný stav

Nemoci, deformace končetin, vinou majitele, zanedbaná péče, podvýživa...

Nemoci, stari, nevyuzitlnosti pod sedlem.

neschopnost a pohodlnost lidí

Neschopnost jejich majitelu zajistit jim ziti na alespon zakladni urovni, nedostatek penez, stari kone, nemoc, nebo jen ojeta hracka

Nevim, asi protože už nemůžu točit porno nebo tak něco

nezodpovědnost majitele

Nezodpovědnost majitelů, případně přehození odpovědnosti za život zvířete při problémech.

nikdo je nechce do salámu?

No kuli tirani nekdy treba i kuli nedostatku casu financi atd.

No může to být nedostatek času a financí majitele, nedostatek zkušeností a následně nezvladatelný v pokročilém stádiu možná ze zoufalství týraný kůň. Nevhodná péče a zabavení či vykoupení...

o které se majitel nepostará a týraní koně

Odebrání pro špatnou péči, týrání.Co jsem se dočetla z důvodu, že člověk nemá kam koně dát, majitel umře apod.

ochranitelská povaha majitelek útulků, nebo opak -

podle mě dost často proto, že bohatí rodiče koupí dcerušce koníka a ejhle, ono se jí nechce kydat... na druhou stranu se může každému něco stát, přijde k úrazu a nikdo koně nechce koupit... když je to útulek na úrovni, je to lepší než jatka...

Pohodlnost majitelů, zřeknutí se zodpovědnosti

pohodlnosti majitele

Pokud by takové zařízení existovalo, poskytovalo by dočasný azyl koním, o které se majitel momentálně není schopen postarat - z jakýchkoliv důvodů (úmrtí majitele, dlouhodobá nemoc, zabavení koní státním orgánem - ať už kvůli týrání nebo exekuce...., dále nalezeným koním až do vyrozumění majitele....), prostě záchytný bod v péči o tato zvířata, pokud se momentálně právně ocitnou ve "vzduchoprázdnu". Ale znovu zdůrazňuji, takové zařízení v republice není.

Pokud majitel už neví, co dělat např. s koněm, co má ataxii, když se mu nehodí. První, co všechny napadne, že se chtějí zbavit zodpovědnosti, což si sama myslím, že několik návštěv útulku. Je jen málo lidí, kteří dávají koně do útulku z ohleduplnosti, když nědí, že se o něj nemohli dále starat, vše za nej platí, za koněm jezdí, a neustále ho zahrnijí láskou.

Prevazne protoze jejich majitele jsou nezodpovedni, chteji se zbavit zodpovednosti za sveho kone. Nebo se o kone neumi starat, nezvladnou ho, zkazi, tyraji...

pro dobrej pocit pánička, že koni "prodloužil" život .. život?

Pro nemoc, stáří, nedostatek peněz, pro klidné stáří

Proč platit koně co majiteli neslouží. Možná dočasné umístění odebraných zvířat. Já osobně bych tak možná dočasně řešila akutní situaci v případě že by z nějakého důvodu nebylo kam se s koněm vrtnout, pokud bych nemohla zaplatit nabídla bych práci či jinou službu.

protoze jsou vecinou tyrani nebo je lide nemaji kam dat

před jatkama..na dožití nebo po zranění po kterém je jejicj majitelé opustili a taky z krutosti..většina lidí ani neví jak sa ke koním chovat ale naraz majů stáj :-(

Přestanou být potřební či atraktivní, majitele omrzí nebo je majitel nemůže dále zabezpečit

původní majitelé nechtějí staré koně, platit jim léčbu a řešit zdravotní problémi ve stáří kone nebo lidé kteří se o tyto koně nemůžou postarat z různých důvodů a koně zachránění z jatek

s týrání ! a jatka atak...nestaraní se o kone ....

Stare kone, kone zachranene z jatek atd.

stari- a majitele se o ne chtejijeste nejak postarat. prispivaji. nebo kone tyrani, odebraní, pak zalezi na dobrovolnych prispevcich

staří , namocní či nepotřební koně...

staří koně na dožití, koně po úrozech pohybového aparátu

Stáří koně, finanční či časová bezmocnost původních majitelů.

Stáří koně, handicap, nemoc.

Stáří-nemoc

stáří, majitel, který ho bral jen jako náčiní

Stáří, nemoc

Stáří, nemoc, nezájem lidí, neschopnost majitelů

Stáří, neschopnost majitele se dál o svého koníka starat, nemoc koníka - úraz, vyloučení z chovu, vyloučení ze závodní kariéry.

stáří, smrt majitelů, týrání bývalích majitelů

Stáří, to, že útulek je např. využije pro rekreační jezdce, přeprodá dál, pak také koně, o které se již majitel nemůže nebo nechce starat

Stáří, úmrtí majitele,týrání,zranění, aj.

stáří, zrada majiteli; škoda, že tak málo z úniku z týrání;nemoci; ztráta zájmu, či z bezmoci majitele...

stáří,nemoc,odebraní kvůli týrání,

Stáří,nemoc,týrání.

Špatné zacházení, stáří.

tak asi většinou před jatkama,když se jejich majitelé už o ně nemohou starat..a nebo co je hodně smutné..nechtějí starat.

třeba je majitelé nechtějí nebo mají vyšší ambice a koník už jim nevyhovuje...

Týrání od majitelů? Smrt majitele? Neschopnost starat se o koníky dále? Netuším.. Opět bych řekla,že závisí na situaci... Ale zdravý kůň se dá ,,zpeněžit" dost na to aby jej dal někdo do útulku takže o zdravé koně asi nepůjde...

Týrání, majitel koně nechce a nemůže jej prodat, zranění po kterém "už se mi kůň nehodí" a mnoho dalších důvodů

týrání, zanedbání péče, vážné nemoci

Úmrtí majitele, týrání, odložení zvířete

Úmrtí, týrání,špatný zdr.stav ...

umře majitel, týraní a tak

Upadající zájem (nebo i úplný nezájem) o zvíře ze strany původních majitelů někdy z důvodu úrazu či nemoci koně, kdy mu není poskytnuta potřebná péče a koník začne chátrat.

v současnosti jsou často umísťováni koně nechtění - výhodný obchod zřejmě pro obě strany - majitel se zbavuje povinnosti rozhodnutí, investic a starosti, útulek většinou získá dobytčí jednotku na spásání, případně koně pro další využití - jezdecké, množitelské, propagační.

V útulcích jsou umístěni koně, které jejich majitelé nechtějí nebo nemohou dále živit, koně týraní, staří nebo trvale nepojizdní.

Velice často "z blbosti" majitele. Dále kvůli vážné nemoci, kdy není majitel schopen dále poskytnout adekvátní péči.

většinou nejspíš kvůli jejich majitelům, kteří se snaží zbavit se zodpovědnosti, pokud se někdo nesnaží zbavit zodpovědnosti, dá koně na pastviny a bude dál platit

většinou nemoc, dožití, od špatného majitele atd.

Většinou s důvodu, že jej nezvládají, týrají ho a nebo už někoho přestal bavit.

Většinou zdravotní potíže, stáří nebo "týrání"...

Vysoký věk, nemoc, úraz, vyřazení z tréninku, nezvladatelný pro svou povahu

z blbosti majitele

Z důvodi stáří a nemoci.

Z důvodu nepojízdnosti, nemoci např.dušnost, ataxie a další....

z důvodu špatné péče, ale i stáří či z důvodu problémů majitel verzus kůň

Z důvodů týrání, z důvodů odložení starého koně co už nestačí skákat S, odložení poníci z kterých děti vyrostly, nemocné koně nevhodné na ježdění apod.

Z důvodu úpadku zájmu o koně nebo z toho důvodu, že majitel už se nechce o starého koně starat. Vidí, že na něm nemůže jezdit a proto, když už "dosloužil", tak ho dají pryč.

Z lidské hlouposti.

z nedbalosti

Z neschopnosti majitele koně nést odpovědnost za zvíře, které si pořídil, popřípadě z alibizmu, kdy rozhodnutí zvíře uspat předá na někoho dalšího.

Zabavení při týraní. záchrana před jatkama

Zanedbávání, týrání, nezájem, v dnešní době i prostě nezájem o koně.

zdravotni duvody financni problemy majitelu

zdravotni potize, tyrani koni, kdyz se chce kone nekdo zbavit a nechce ho dat na jatka,

Ze špatného starání z týrání a u z podobných věcí

ze zdravotních důvodů

zranenie, staroba....

Zvíře si samo útulek nevybere, je tam odloženo pro nedostatečnou péči, finanční zatížení majitele je další možností, nemoc... ale nejsprostější způsob je lhostejnost a zanedbání péče majitelem a hození vlastní zodpovědnosti a spíše nezodpovědnosti na bedra jiného.

3. Co by rozhodně měl útulek splnit?

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

Nepřecenit síly co se kapacity vlastních sil týká Pružně umisťovat koně do opravdu prověřených rukou U koní týraných,či jinak trýzněných trvat na podání žaloby na majitele

1

1

1

1

100

100

3

3333

5

aby kůn pocítil že je v bezpečí..a cítil lásku..a samozřejmě jídlo a měkou podestýlku

aby se koníci cítily jako doma plno hodných pracovníků kteří by se o ně pečlivě staraly

Alespoň průměrné podmínky pro spokojený život koní.

Asi to co plní,umožnuje zvířatům lepší život nebo dožití.Je to smutné,my se máme fajn a stěžujume si,furt se nám něco nelíbí a oni mlčí a přitom by si kolikrát mohli postěžovat.

Bezpečné a dostatečně zateplené boxy, bezpečné výběhy, kvalitní kolektiv, mít schopné ošetřovatele a zajistit koním kvalitní péči, popř. kvalitní umístění k novému majiteli či pohodlné dožití ...

Co slibuje. Viz prvni otazka je, to, co bych od nej cekala ja

Částečně viz odpověď na otázku č.2, dále by se měl útulek pro koně samozřejmě bez debaty vyznačovat odbornou péčí o dočasně svěřené koně - tj. neexistuje, aby provoz zařízení zajišťovala banda - byť nadšenců - bez vzdělání v oboru péče o koně. Veterinární dohled nad umístěnými zvířaty by měl být také samozřejmostí. Financování útulku pro koně by spíše příslušelo státu - nepředpokládám, že by se podobných zařízení v republice uživilo několik, takže by se jednalo o zařízení s celostátní působností. Na financování by se mohly podílet i organizace, zabývající se chovem koní nebo provozováním jezdeckého sportu. Průhledné hospodaření zařízení je samozřejmostí.

další umístění nebo likvidaci nevyléčitelně nemocných zvířat...

dát koně trochu dohromady.Mít aspon dostatek krmiva a teplou stáj.

dát koni zasloužilé prostředí.

Dobré krmení, velké výběhy, kvalitní ustájení, dobrou pravidelnou péči a vhodní lidé k nim..

Dobré podmínky pro koně,vodu po celý den,dostatek lásky pro každého koně,krmivo pro koně,hlavně cíl pomoci koním!!

Dobré starání

dobrý

Dobře se starat o koníky a zajistit jim i možnost získání nového majitele, který by byl na ně hodný.

Dočasnou péči o koně,který je v nouzi

dodržet mimální požadavky na welfare, to by přece mělo stačit a s dostatkem prostoru to není takový problém...

Dostatečnou individuální péči, dobré veterináře i kováře v okolí (ty jsou u starých koní hodně zapotřebí), kvalitní ustájení, bezpečné a pohodlné vybavení pro koně, vzdušné stáje a výběhy

Dostatečnou péči ( možnost boxu, mpžnost výběhu, trochu té veterinární znalosti, ochotu)

Dostatek krmiva, prostory pastvy přiměřené množství koní a rozhodně zkušení ošetřovatelé.

dostatek krmiva, vhodné ustájení, zajištění pohybu koní

Dostatek místa, pohybu, individuální krmení, veterinární péče, pohyb.........

dostatek pastvin a kvalitní ošetření pro ty, kteří mají šanci na lepší život, rychlou a bezbolestnou smrt těm, kteří nemají naději.

Dostatek žrádla, veterinární dohled, volný pohyb, nejlépe pastva s přístřešky a neomezeně sena.

Dostatek žrádla, vitamínů, péče a lásky, v případě pastevního ustájení, přístřešky se senem, deky, individuální přístup ke každému koni.

Dožití koníka v klidu a pokoji.

důstojné dožití koní, a co nejméně bolesti - nenechat nemocné koně trápit se.

jídlo vodu..čerstvou pastvu a přístřešek

jídlo, spokojenost a dobré lidi pro koně.

klidné chování všech okolo koní čistotu dostatek volnosti

Klidné zázemí pro koně - (dožití) krmivo, dostatek pohybu a milující lidi kolem sebe. Ale taky odborný dozor pověřeného člověka.

koně ošetřit a nabídnout dál a ne si takové koně nechávat.

Krmené dávky , pastviny ,čistotu a pozornost ( každodení čištění a kontrola koní)

Kvalitní ustájení! Netrvala bych na boxech" ale alespon pastvu s přístřeškem...Samozřejmě potřebnémnožství vody a kvalitního krmiva.. A pokud se tam dostane zvíře,které není v pořádku(asi většina případů) tak by měl útulek zajistit veterinární péči a v těch případech,kdy to nedopadne dobře (i to se stává,že?)tak by měl zajistit uspání zvířete a odvoz těla....

Laskavý a individuální přístup ke koním se zajištěním všech potřeb pro koně nutných(výživa, krmení, ošetřování, pohyb) v souladu s minimálními standardy pro chov koní a welfare

Mať absolutne profesiolnálny personál(buď veterinár alebo oštrovateľ s požadovaným vzdelanímj).Finančné prostriedky nezávislé na úspešnosti útulku.Schopného vedúceho.atd.

mat plno prijemnych ludi co miluju kone, priestor, dostatok financii a kvalitnu starostlivost

Měl by být schopen se o zvířata postarat. (finančně, kapacitou stáje, lidmi okolo koní), majitel a lidi kolem koní by měli mít kladný vztah ke koním a zvířatům.

Měl by dopřát koni klidné stáří a klidné dožití. V rámci možností by koně mohli brát na vycházky, ale je nutné, aby kůň měl vodu, seno a základní vitamíny a léky, pokud je potřeba.

Měl by mít dobré prostory pro koníky, finance a hlavně lidičky co milujou koníky.

Měl by mít dostatečně vyhovující zázemí pro koně, zajištěné kovářské práce a veterináře který by měl být z blízkoho okolí aby případě největší nutnosti přijel uzdravit koně, nebo v horším případě ukončit jeho trápení

Měl by mít vyhovující prostředí pro staré a invalidní koně, s přihlédnutím k možným komplikacím.Dobrý personál s odpovídajícím přístupem a určitě nějaký peněžní přísun (sponzory)...

Mel by prijimat kone v opravdove nouzi - zabaveni kvuli tyrani, umrti majitele, vazne zraneni majitele atd. A mel by prijimat jen kone, kterym muze poskytnout dostatecnou peci a take jen takove mnozstvi koni, ktere jeste zvladne. Take by mel byt schopen "pruhlednosti" financi , pohybu koni (prodej, umrti) atd. Aby nebylo nic, na co by napr. navstevnik stranek narazil a nevedel - napr, kde kun skoncil, proc, za jakych podminek.

měl by rozlišit, jestli je ještě nutné toho koně za každou cenu zachránit a nebo aby se netrápil a "důstojně" odešel.

Měl by se o zvířata postarat odpovídajícím způsobem a lidé v útulku by měli mít taky na paměti,že ne vždy je pro zvíře nejlepší ho udržovat za každou cenu při životě.

měl by se postarat o to, aby ten koník měl co nejlepší péči, lásku a hlavně hodně pochopení.....a také by měl po uzdravení (v případě, že jde o nemocného koníka) najít mu dobrého a spolehlivého majitele, který by se o něj dobře staral

měl by stejně jako každý chovatel koně splňovat minima na potřebu koní - tj. pohyb, nekonfliktní stádo, neomezený přístup k senu a vodě a možnost se schovat přes sluncem, větrem. Individuální péče podle "postižení" koně. K dispozici boxy pro individuální ustájení v případě potřeby. Pokud jsou jen pastviny, pro problematické koně by se mohla hodit např. kruhovka nebo menší ohrada - i na seznamováníjedince se stádem (tj. by tento ohrazený prostor měl být uvnitř ohrady.

měl by zajistit dobré podmínky pro koně a klid a pochopení pro tys koně kterým lidé ublížili

mel by zajistit koni plnohodnotnou peci a splnit pozadavky ktere kun ma

Měl by zajistit veterinární péči, pokud jde o nemocné či týrané koně, vylepšovat jejich psycjický a zdravotní stav, poskytnout každému zvířeti péči a lásku

Měl by zvířeti poskytnou kvalitní péči včetně veterinární. Také by zde koně neměli být využíváni jako jezdečtí, pokud to jejich stav nedovoluje.

Mělo by být na koních vidět, že jsou v lepších rukách...

Mimo lásku a trpělivost s koníky,by měl mít vhodné a asi různorodé podmínky,neboť myslím že jeden koník potřebuje výběh,druhý zase něco jiného,myslím dle stavu zvířete.Měl by mít také finance atd.Splnit-snad důstojné zacházení s koníky a důstojné dožití.

Minimálně dobré postarání popř. přeléčení koně. A samozdřejmě se postarat, aby byl koník dobře umístěný, a opravdu dobře si rozmyslet, kam ho dají. Také určitě není špatné, dobře vycházet z lidmi.

minimální standarty EU a její doporučení (krmné dávky,velikost boxů, kapacitu případných pastvin,...) základní ošetřovatelskou péči, korektury kopyt, vet. prohlídky a ošetření

Mít dostatečnou kapacitu (prostory, pastviny, boxy), dostatek financí (na žrádlo, léky, vitamíny) adekvátně počtu umístněných zvířat. Pravidelný dohled veterinárního lékaře, kováře.

Myslím že by měl koním poskytnout nutnou péči a poté se pokusit je dát nebo odprodat do adopce novým prověřeným majitelům aby mohl poskytovat pomoc dalším koním kteří to potřebují.rozhodně by útulek neměl koně množit.

Myslím, že hlavně dobré podmínky, aby to vyhovovalo koním.. Je těžké, vyhovět 100% každému koní s jiným problémem, ale aspoň se přiblížit k ideálu.Myslím, že základem by měla být prodyšná, větraná a teplá stáj, vnitřní i vnkovní boxy, výběh s přístřeškem.

napojení na kafilérku

nic

odborné zázemí, transparentnost zacházení s prostředky i zvířaty, dočasnost držení zvířat, vhodné podmínky pro držená zvířata včetně karantény.

Odebranému zvířeti co nejrychleji najít nového majitele.

Osoba, ktera se vyda do boje a ma prostredky na uskutecneni rozjezdu kvalitniho utulku ( tim je mysleno zadny nadstandart jako je solarko a jine vymozenosti , ktere kone pro klidny zivot, beztak nepotrebuji) je mysleno, zajistit teplo,strechu nad hlavou kde se kun muze pri neprizni schovat ( pristresek ) hlavne dostatecne pastviny pro pohyb kone, kvalitni bilkovinne krmivo ( v podani sena) hlavne neomezeny pristup k vode, ci solneho lizu ( jako dodatek mineralu) a jadro pro kone v utluku kteri jsou ustajeny v utulku viz vyse. , podle me, pro hobby vyuziti ci rekonvalescenci je scela zbytecne. Samozrejme clovek ktery se vyda do tohoto boje ( mysleno v uvozovkach) ma srdce na spravnem miste, a uvazuje v kazem pripade racionalne. ( pohybovani koni, rozlozeni prace aj.)

Pastviny přes 10hod denně,stálou péči.

Péče o koně odebrané pro týrání - v tomto státě asi nefunkční

Podle mě by měl útulek splnovat vše pro koně. Což znamená dobrou stáj, krmení pro koně+vitaminy, pastviny, konskou společnost, lidská přítomnost atd. A myslíš si že váš útulek to splnuje:-)

Pokud je kůň nemocný,vyléčit ho.Samozřejmě se o koně dobře starat a posléze hledat nové majitele (pokud takto funguje Váš útulek) :)

Poskytnout dočasný azyl výše uvedeným koním, napravit jejich fyzické i psychické nedostatky, vyléčit je, zrehabilitovat a potom ji najít vhodný domov, aby se mohlo pomoci zase jiným koníkům. Koně bez závažných zdravotních potíží se snažit umístit ještě před příchodem do útulku. Poskytnou pomoc lidem, kteří se dostali do tížnivé finační situace a mají svého koníčka rádi, poskytnou takovému koníkovi dočasný azyl s tím, že se po vyřešení situace koník vrátí nebo se mu po domluvě najde jiný domov. Mít k dispozici všechny prostředky a dobré zázemí pro koně - pastviny, boxi, přístřešek, padok, jízdrana, kruhovka, hala, terén, louka, veterinární zázemí. Musí panovat dobrý přístup ke koním a soucit s těmito zvířaty, lidé kolem by měli být soudní, ale nebát se bojovat za koně.

Poskytnout koni základní péči, pokud potřebuje postarat se o léčbu, nejlépe mu najít nový domov.

poskytnutí koňům jídlo, vodu, přístřešek a především lásku

postarat se dobře o koně aby jim nic nechybělo a byli zdraví to je určitě priorita, potom je samozřejmě řada dalších aktivit které ovšem řekla bych že jsou na každém útulku podle jaké tam mají koně

Postarat se o koně

Profesionalita, financni nezavislost, placeni zamestnanci minimalne vyuceni v oboru

Profesionální přístup ke koním i lidem. Určitě by měl pro koně udělat vše co je v jeho silách a pokud není tak zajistit něhoko, pro koho tomožné bude. Měl by mít určitě prostorné stáje, velké výběhy a vše co koně potřebují. Polde mého i velkou pastvunu na které bude dost travin..

prostor, vybavenost, bezpečnost, znalosti o koních

rychle koni zajistit zodpovědného majitele, do tří měsíců

řádnou veterinární péči

splnit? zákonné podmínky pro chov koní.... A HLAVNĚ být schopný pomoci potřebným zvířatům. Útulek není podnik na vydělávání peněz a bohatnutí... je to zařízení velice potřebující finance na léčbu a zaopatření potřebných zvířat.

správný výběh, přístřešky, vodu a potravu, zajištění veterninární péče a alespon trochu té lidské lásky

Standart v boxech jako rozměry, okno. Pastviny pro pohyb koní.

Starat se o koníky, kteří v něm jsou

stoprocentni nasazeni v tom aby kone dostaly potrebnou lasku a nezachazelo se snimy jen proto ze je to lidi prace...

sucho,teplo, jidlo, vybeh

sve sliby

Tak v první řadě musí být dobře postaráno o koníky :)

To co slíbí

To co slibuje.Jistě by měl umožnit plnohodnotnou péči všem koním a získání nových majitelů.

to, co běžně placené nájemné ustájení ..

Umisťovat pouze koně, které byli majiteli odebrány ze závažných důvodů (týrání apod.), neumisťovat koně majitelů, kteří se ho pouze chtějí zbavit z důvodu nemoci, úrazu, stáří apod. Případně tyto koně umístit, ale pouze pod podmínkou, že majitel(é) bude hradit náklady spojené s péčí a ustájením koně (a s případnou léčbou).

Urcite hlavne dostatecny vybeh, prostorne zdrave ustajeni, kvalitni krmeni, kvalifikovany personal, veterinarni dohled.

určitá etická kritéria

Určitě pohodu pro koně.Aby se zde cítily dobře.Někteří si toho za život prošly hodně,tak hezky důchod.

Útulek by měl být jen na přechodné , to znamená krátkodobé umístnění zvířete odebraného pro týrání, úmrtí majitele a pod. Neunístnitelná a nevyléčitelná zvířata by měla být utracena. (jatka, ZOO - maso a pod.)

utulek jako takový by splnoval svou podstatu pouze tehdy, pokud by zde koně opravdu dožívali za důstojných podmínek,a pokud je utulek ve finanční krizi,žádá investory a příspěvky,měl by se zamyslet nad svou další existencí

Veliké výběhy(pastviny) , kontakt s člověkem, péči o koníka( čištění, procházky.......)ale rozhodně ne vožení dětí na koních nemocných apod.

Velké pozemky, prostorné stáje, potažmo boxy, dostatek žrádla, čistou vodu, veterináře. A kvalifikovaní nebo zkušení lidé.

velké výběhy, dostatek všeho krmiva a zajištěnou veškerou péči a hlavně možnost se tam kdykoli podívat

Velké výběhy, kvalitní veterinární péče, individuální přístup

Veterinarni peci a snazit se najit novi domov pro kone ale bezpecny a poredne ty lidi proklepnout:-)

Více koní na kterých se dá jezdit

Vrátit jim důvěru v člověka a lásku.

Výběhy, kvalitní péči, laskavé lidi, bezpečné ustájení, dobré krmení.

Výběhy, pastviny, PŘÍSTŘEŠEK, seno, lékařský dozor

zabezpečit potřeby zvířete k dobrému životu - výživově, pohybově, zdravotně

zajistit koni dostatečnou péči

Zajistit koni veškerou péči, pohyb..

Zajistit koníkům pohodlí, lásku a správnou péči :) Případně nové majitele.

zajistit koním dostatečnou péči a věnovat se každému koni jako jednotlivci a snažit se splnit každému koni jeho vlastní potřeby

Zajistit kvalitní život koně - dostatek potravy, vitamínů, případné léků, potřebnou péči, jak veterinární, kovářskou, tak i lásku a individuální přístup ošetřovatelů ke každému jedinci.

zakladni nezbytnou peci

základní péče - krmení, výběhy, přístřešek

základní péči,dostatek krmení a výběh

Základní potřeby koní. Což není jen dostatek žrádla a vody, ale i výběh a pravidelná zdravotní péče a další.

Základnú starostlivost o koniky - korektura kopyt, ockovanie, krmivo.

Zákonem daná pravidla, měl by ho vést odborník a měl by mít nějakého patrona z oblasti koňského dění, známého, který by byl pro veřejnost zárukou alespoň nějaké kvality, které propůjčil jméno.

Zazemi pro kone - volny pohyb na cerstvem vzduchu ve spolecnosti dalsich koni tzn. prirozena metoda ustajeni - pokud je to dosazitelne pro zdravi kone (samozrejme kun po operaci, ktery musi byt ve staji, nemuze byt ve stade na pastvine).

Zázemí pro koně, dostatek krmiva (ať seno, pastva či jádro), vody, potřebné léky, pravidelná kontrola koní, pravidelné očkování a odčervení, korektura kopyt.

zdravotní pěči+výživu

zhodnotit zda je možné koníka dát do kupy a udělat vše proto aby se jeho stav zlepšil a to aniž by trpěl tzn. pokud není natolik fyzicky zničen, a rozhodně pomoci mu co nejdříve najít domov

Že bude zachranovat koně.

4. V jakém případě by nemělo býti zvíře přijato?

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

?????:jedině definitivně ztracený pro budoucnost

...

6ádný rozumný důvod mě nanapadá.Vzala bych v jakémkoli stavu

A v jakém by mělo? Většina přijímaných zvířat by se měla prodat jako společníci na pastvy. Zbytek případů by měl být posouzen veterinářem.

Agresivita k lidem nebo ostatním zvířatům

asi pokuď má přenosné vážné nemoci.

defakto nemělo .. každý majitel by měl svého koně zabezpečit až do "konce" viz koňská modlitba

hezký

Hlavně z nedostatku času, finančních prostředků, nedbalosti minulého majitele, záchrana koní z jatek,kteří tam jedou zbytečně (napravit a prodat za malou částku).

Hrozná otázka, mělo by být přijato v každém případě a zajistit mu důstojný odchod.

infekcna choroba?

Já myslím že by mělo být přijato vždy.

Já osobně si myslím,že každé zvíře má dostat tzv. "druhou šanci",takže ikdyby to byl nemocný kůň,starý kůň....všechny bych přijala.

Ja si myslim ze v kazdem aby se nedostalo na jatka

jestliže není místo v útulku nebo nejsou finance pro léčbu koně a tím nebude zajištěno jeho pohodlí a celková péče o něj,nebo když má útulek mnoho koní a nebyla by mu poskytnuta kvalitní péče

Každé zvíře by mělo být přijato. Pokud je zdravé a nic mu neschází a má dobrý věk (tím myslím zvíře které není umístěno na dožití) mělo by být zvíře dále nabídnuto k prodeji. Majitel koně by neměl trvat na tom, že jeho kůň musí v útulku zůstat, pokud je zdravý a nic mu neschází.

Každé zvíře by mělo být přijato.Ono nemůže za to jak bylo vychováno, nebo jak vypadá.

Kdy uz neni pomoci, nebo naklady na vykoupeni a lecbu kone jsou prilis vysoke nad pomery utulku, misto toho bych vzala zvire u ktereho je vyhlidka, ze se bude mit lip. Zvire by melo mit plnohodnotny zivot, jinak defakto zachrana takoveho zvirete nema smysl.

Když bolestí hodně trpí, je lepší ho nechat uspat.

když je hodně nemocné aby nenakazilo ostaní

když je to neviléčitelný kůň a už se stím nedá nic dělat......

když je úplně zdravé a má majitele...ale když ho majitel nechce tak nemáte na výběr..taky by ho mohl začít týrat

když jen majitel nemá na koně čas a peníze

když má útulek přeplněnou kapacitu - v takovém případě se moc nedá mluvit o pomoci ale spíš utrpení(nedostatek krmiva, prostoru, potyčky ve stádě) nebo když je v takovém stavu, že už mu není pomoci. ač se to může zdát drastické tak raději volím rychle a bezbolestně... případně když představuje nebezpečí zavlečení nákazy apod. do celého stáda a není možnost dát ho do karantény

Když mu není pomoci, když by bylo opravdu na dožití - pokud by se např. přijal kůň se schvácením, ve stádiu, kdy sotva chodí. Taktéž kůň s rakovinou, který se již nedá viléčit - pokud by si ho ale ovšam ptulek vzal na dožití, měl vy požadovat peníze od majitele za krmní, pokud se dávají léky, uspání a odstranění těla.

Když to člověk vzdá a nesnaží se i kdyby chtěl a má toho koně rád , ale neví si s ním rady.

když trpí

když už by se pak nedalo sežrat

Koně týraní, případně jateční.Nesouhlasím s tím, že člověk nemá kam koně dát.Jen je líný sehnat kvalitního majitele.

Kun, jakozto zvire prijate do stada cizich koni, by nemelo prijit nemocne nakazene , sirici prenosne nakazlive choroby , od ktereho by se infikovali dalsi zdravy jedinci ( hribe chripka, anemie, vysoke stadium zacerveni , prenosny puvodce svrabu aj.) pokud nechceme riskovat zdravi ostatnich ve stadu, musel by novy postizeny pacient , byt odstaven do doby castecneho vyleceni, ci napraveni do prijatelne formy pro zpusobily zivot se stadem.

mělo by být přijato v každém případě

Mladý a zdravý kůn.

Myslím , že v žádném.

Myslím si že některé koně (zvířata celkem) je lepší utratit než řešit neřešitelné.

Myslím si že zvíře by mělo být přijato vždy, jen když je u něj známá 100% smrt, přijetí koně by bylo ztrátou financí, času a ještě větší stres pro něj..

myslím si, že každé zvíře by měli přijmout.

myslim ze by se rozdily delat nemeli. at je kun mlady nebo stary, s handicapem nebo bez, meli by se prijimat vsichni...

Myslím, že každé zvíře má právo žít

Myslím, že pokud ten koník potřebuje pomoci, tak by měla byjt přijeta zvířata v jakémkoliv stavu. Ale myslím, že by se měla dávat přednost koním, kteří pomoc naléhavě potřebují.

myslím, že všechny by měli být přijaté

Na tuto otázku je těžké odpovědět,každému koni se musí pomoct a nepřehlížet.

Nakažlivá a přenosná nemoc

nakažlivá nemoc, pokud je lepší utracení

nakažlivě nemocné

Neměli by být přijímána zdravá zvířata, kterých se majitel nabažil a teď se jich potřebuje zbavit.

nemocné

nemocné, kterému již nejde pomoci. Aby nenakazil ostatní

Nenapadá mě žádný důvod.Limitem tady budou jen fin

Nepoznam nic koli comu by zviera nemalo byt prijate. Kazde si zasluzi sancu.

Neumím bohužel odpovědět,neboť já sbírám zvířátka dle možností a v tomto nejsem logická-omlouvám se.Bála bych se že když ho útulek nevezme že bude týrán atd.

neumístitelné, naplnění kapacity ustájení

Nevedím důvod.

Nevidím důvod proč nepomoci bezbrannému zvířeti!

nevím

Nevím, raději vzít do útulku jakéhokoliv koně než ho poslat třeba na smrt

nevim...snad velmi nemocne, zde je namiste euthanazie

nevyléčitelné, a neschopný samostatného života...

nic mě nenapada, myslim ze kazdy kun si zaslouzi sanci, pokud nejakou ma

Nic mě nenapadá.

Odložení starého koně,kůň ve stadiu nemoci,kdy jeho zdravotní stav neumožňuje bezbolestný život

oůů tag to zaleží v jakém ho přijmete ale myslim že ne i v moc dobrym..jak bývá..ale v utulku by se to spravilo doufám..!!

Pakliže budou právní dohady o vlastnictví (ne v příp. odebrání), jinak je třeba pomoct vždy.

pod by byl útolek jistý, že ho nezvládne..nebo v žádném....?...

Pokud by bylo kradené.

Pokud by kůň splňoval podmínky přijetí, nelze ho nepřijmout.

Pokud jde o koně,který majitele "omrzel",případně se mu pro stáří již nerentuje v tomto případě by měl být rovnou přemístěn k prověřenému novému majiteli,bez toho,aby zabíral místo v útulku Nepřijímat koně nevyléčitelně nemocné,jejichž další život by pro ně byl urtpením

pokud jde o převedení zodpovědnosti majitele zvířete na útulek (např. majitel mnoha koní a zbaví se zvířete, které zchromil či jinak "znehodnotil") dále v případech, že zvíře nemá naději na vyléčení a bezbolestný život je pobyt v útulku jen prodloužením utrpení

Pokud je jasné, že jeho další život utrpení, nejsem zastáncem záchrany života koně na úkor jeho kvality.

pokud je jeho majitel člověk, kterému jde pouze o to, aby nemusel platit za starého "nepotřebného" koně..otázkou je, kde pak tento chudáček skončí

pokud je jeho situace jiným způsobem neřešitelná ( smrt majitele, finanční krach majitele) přechodné období ( útěk koně, odcizení a následné nelezení koně, než se vyřeší komu patří) jako dočasný azyl

Pokud je nemocne tak, ze jeho lecba prro nej znamena jen dalsi trapeni, agresivni kun, bylo by jim lepe v konskem nebi

pokud je utulek připraven přijmout zvíře v jakémkoli stavu a poskutnout mu vše potřebné ,ne pouze přechodně, tak každé

Pokud je v podstatě zdráv,není nemocen a ani jeho věk není takový,že by nemohl ještě dobře posloužit jinému majiteli nebo pokud už jeho zdravotní stav není slučitelný se životem..

pokud je v takovém zdrav. stavu, neschopný života

Pokud již nemá šanci na uzdravení a jen by se trápil, pak (bohužel) utratit, ale bude to pro něj lepčí

pokud má nějakou nemoc která by se mohla šířit k dalším koním a asi ani pokud je plně zdravý a nemá žádné problémy, protože od toho útulek enní že :)

pokud nemá smysl léčba

Pokud nemá vyjasněné vlastnictví, bez zdravotní prohlídky.

Pokud není odebrání zvířete nařízeno státní správou.

Pokud neni prilis velka nadeje ho zachranit a prodluzovali bychom mu jen utrpeni.

pokud se ho chce majitel jen zbavit aby ušetřil, protože koník je natolik zničený a nemocný, že jediné řešení je uspání

pokud se ho chce majitel pouze rychle zbavit

Pokud se chce majitel pouze zbavit přítěže.

Pokud se jedná o dobře prodejné zvíře, kterých se majitelé zbavují, aby měli rychle peníze a nejjednoduší je vrazit to do útulku. Respektivně případy, kdy chcou majitele po útulku 12tisíc za skoro zdravého koně, který je skoro zdráv a dobře prodejný. Útulek nemá peníze na to, aby mohl vyhazovat za takovéto zvíře. Druhý případ jsou koně u kterých jejich zdravotní stav vykazuje trápení bez možností léčení a pro ulehčení trápení je lepší takového koně uspat. V tomto případě neslouží útulek pro to, aby zaplatil za někoho uspání a kafilerku, ale měl by dohlídnout na to,aby byl kůň opravdu utracen a ne někde ponechán vlastnímu osudu. V případě, že majitel odporuje ho utratit, že ho nechá by se to mělo nějak řešit.

Pokud se jen chce majitel zbavit zodpovednosti a financnich nakladu na nepotrebne zvire.

Pokud se majitel jen chce zbavit nepotrebneho kone - starsi kun, po zraneni...cili vyslouzile naradi. A pak v pripade, ze by jeho prijetim ohrozil ostatni kone jiz v utulku umistene (nemoc, nemoznost izolace problemoveho jedince, nedostatek financi na pokryti chodu utulku...).

Pokud už je vútilku tolik koní, že se o něho útulek nedokáže postarat a nebo se postará, ale na úkor jiných.

Pokud už nestačí ustajovací kapacita. Dále zvíře, které už nemá šanci na bezbolestný život. Zvíře trpící infekcí ohrožující ostatní koně

prijmout kdykoliv

Přijala bych každé, lepší než dávat kritéria pro přijetí, které by nemusel koník splnit a bylo by s ním špatně zacházeno u svého majitele.

Příjímat vždy,až když už opravdu není místo nebo tomu občas brání i zpropadené peníze tak pak už to asi nejde,ale dokud to jde,neváhat.

Příliš špatný zdr.stav,silná přenosná nemoc ....

snad všechny by měla být přijata,když je to útulek-ne?

Tak na tuhle otázku nevím odpověď. každé zvíře potřebuje domov a myslím si, že proto tu ej útulek.

tak to nevím,neumím si to představit

Tak to teda nevim

Takové, které trpí. Když má takový úraz, který není vyléčitelný, a který by trpěl do konce života - v takových případech, kdy je vysvobození smrt.

Takový případ by asi nastat neměl. Maximálně v případě, že útulek koníkovi pomoct nemůže - ať už z důvodů nedostatku místa, či financí.

Takový případ by neměl existovat. Když už útulek, který chce zachraňovat koně, tak není adekvátní dělat rozdíli, to je jako kdyby v nemocnici dělali konkurz koho přijmou a koho ne.

těžce nemocné, kde není reálná šance na vyléčení.

Tím že ho hce někdo prodat a chce po vás jen peníze.

to ktere by se diky spatnemu zdravotnimu stavu uz

To nemohu posoudit já - nejsem zasvěcená.

To nevím, asi záleží na konkrétním případě. Každý, kdo chce koně dát do útulku, se ho chce zbavit.. nejlepší by bylo přijmout každého koně, aby neskončil někde špatně.. Já vím, je to nereálné.

to nevím...

v kazdem

v každém připadě by mělo

v případě nevyléčitelné choroby

v případě špatného zdravotního stavu

V případě zabavení soudem, úmrtí majitele, kdy pozůstalí nejsou schopni se postarat.

V případě že už mu evidetně není pomoci a neprodlužovat tak jeho trápení.

v případě že vám to jeho smutný oči řeknou...

v případě, který je neslučitelný v bodem jedna tohoto dotazníku.

v žádném

V žádném.Vždy by mělo být přijato, jestli to jde.

ve špatném stavu(jen můj názor)

ve špatném zdravotním nebo psychickém stavu, kdy b

Virová infekce nebo když pro koně je už lepší smrt než mu zbytečně zachraňovat život a trápit ho pár hodinami navíc.

viz ot. č. 3

vždy by mělo být přijato

záležíto především na lidech jaktomaj smístem,ale pochybuji žeby odmítli.

Zbavování se opotřebených koní z pohodlnosti majitelů

zdravotní problémy neslučitelné se životem

Zviera vhodné na utratenie.Predajné zviera.Využiteľné zviera.Pri nedostatku financií útulku najeho ďalšiu liečbu.

zvířata do slušného útulku by měla být přijímána bez výhrad, neboť pak hrozí, že se jich majitel zbaví tak jako tak a kamkoli

zvíře by mělo být přijato v každém případě

zvíře by nemělo být určitě přijato, kdy je jeho zdravotní stav natolik špatný, že jeho následná léčba je zbytečná a také pokud provozovatel útulku nemůže zvířeti zajistit základní potřeby pro život - tj. krmení, vodu, prostor na ustájení,pohyb

Zvíře s šancí na další spokojený život... že má před se bou ještě čas prožití spokojeného důchodu, zvíře s možností po doléčení na další využití. Ne takové, kdy se jen původní majitel snaží přehodit finanční nemalou nákladnost na utracení na bedra jiného.

Zvíře,které je zcela v pořádku a může najít domov u normálních chovatelů? Nebo poté v případě je-li útulek natolik přeplňěn ,že by o zvíře nebylo dostatečně vhodně postaráno...

žádný důvod mi nenapadí¨á

5. Co by mělo být v útulcích stoprocentně?

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

24 h. péče a individuální přístup, když už ..

bezpečné zázemí pro zvířata a zkušení lidi, co ví co dělají

Boxy, výběhy, dostatek pitné vody, čistota, řád, láska

čisté stáj nebo alespoň nějaké přístřešky, kvalitné pastvina, kvalifikovaný personál a ne jen nadšené děti které o koních nic neví, prostě péče na kterou má každý kůň nárok

čistota volnost důvěra

Dobrá péče, kvalitní krmivo, uklizené stáje a hlavně pro staré koně a osrtatní velikánská pastva

dobra starostlivost

dobré zázemí a péče pro koníky,veterinář a krmivo

Dobrí ludia.

dobrý

dobrý veterinář a hodní lidi

dobří lidé

dobří lidé s touhou pomoci

Dostatečně velký výběh, v ideálním případě rozlehlé pastviny, kde by se mohli koně v klidu zotavovat. Prostorné a světlé boxy, odpovídající zázemí ...

dostatek krmiva

Dostatek krmiva a různých doplňků a pomůcek, lékařská péče, dostatečný výběh, vyhovující ustájení

dostatek lidí co pečují o koně a všechny věci co koně potřebují jako pastviny krmení vodu vatarinář kovář atd.

Dostatek lidí,kteří se koním budou věnovat.

Dostatek pastvin, ošetřovatelů, peněz.

dostatek prostoru - pohyb koně...

Dostatek sena, pastviny, voda.

Dostatek výběhů, boxů, krmiva, steliva,ošetřujícího personálu!, dohled veterináře

dostatk krmení a personál, který o koních něco ví

hlavně lidé, kteří mají koně rádi

Hlavně lidi, kteří jdou do toho s láskou ke zvířeti.

hodní lidé

hodní lidé kteří mají rádi zvířátka

Individuální péče o svěřená zvířata.

jako přímo vyjmenovat?? SENO,VODA,Střecha nad hlavou( ať už stáj nebo jen přístřešek),veterinární péče ( samozřejmě i na zavolání,když je potřeba) , ošetřovatel,který koně nakrmí v pravidelnou dobu a vyčistí jim boxy či přístřešek, určitě by zde neměl chybět výběh! No a samozřejmě i takové věci jako jsou vitamíny apod...ale ty bych nestavěla na první příčku...

jatka

jatka

jidlo

jidlo a staje pro kone a jina zvirata a dobri lide kteri je budou mit radi

jídlo, péče, udělat si čas pro ty zvířata, taky kotce specialně pro druhy zvířat

Kontrola verejnosti napr. webkamery, stala sluzba 24hod, plne dezinfikovatelne vybaveni, moznost pohybu (kolotoc), pravidelne veterinarni kontroly castejsi nez kdekoliv jinde

krmení a vlídné zacházení.

kvalifikovaný personál, veterinář,vhodné podmínky

kvalitní krmení a ošetřovatel a též vet.k dispozic

kvalitní krmivo,výběhy a boxy

kvalitni pece

kvalitní ustájení dostatečná pastva (na jednoho koně 0,5 ha nejméně!!! ) a dostatek financí na léčbu a výživu koní...

láska

Láska.

Lidé s dlouholetými zkušenostmi

lidi co koně milují..výběhy ..seno..sláma..

lidi jako Olga Višňáková....jinak samozřejmě 100% péče a zázemí

Lidi, kteří koním rozumí a umí se k nim chovat tak, aby byli spokojení. Měli by mít ke koním hezký přístup a hodně trpělivosti.

minimální počet boxů na případné ošetření a vet. péči a izolaci nemocných koní, ošetřovatelé s odpovídajícím vzděláním, nebo aspoň vedoucí osoba zajištující jistou odbornost a dohled vozík na koně a tažné auto pro případ nutného převozu, budeme-li uvažovat, že zde jsou koně nemocní, staří a ve špatném stavu

Myslím, že již zmíněné stáje, výběh, taky určitě dobrý přístup ke koni, lidi, co se jim budou věnovat, veterinární péči, co nejlepší zázemí, atd

nadstandardní péče pro nemocné koně a mít zajištěn

No koně by chybět neměly a dále také prostorné boxy a velká pastvina.Nesmí chybět kvalitní péče.

Obrovský pastviny

Odborníci.

odborný personál už z toho důvodu, že povahy a projevy cizích neznámých zvířat v neznámém prostředí po prožitém stresu (útěk, transport, případné poranění) mohou být nestandartní.

Odborný pracovník - zootechnik, veterinář.

Odpovídající počet ošetřovatelů, pastviny základní ustájení a dost prostoru pro trénink

Ochotní lidé,kteří vědí ,jak se u koní chovat.

Osoby co vše kolem koní dělají s láskou, celodení dohled.

Pastva,nebo aspoň velké výběhy.

pastvina, nebo alespon mala ohrada pro volny pohyb s dalsimi konmi.

Pastviny, lidé kolem koní kteří se o ně dokáží postarat, čerstvá zeleň, vitamíny a potřebné krmivo..zabezbečovací systém....

pastviny, seno, voda, lidé s velkým srdcem

pastviny,dostatek krmiva,vyškolený personál,přístř

Péče o jedince co tam žijí.

peníze

Peníze

Peníze na krmivo a podestýlku pro koně. Dostatečný výběh, hygienické podmínky vhodné pro koně.

pohodlí pro koně

Porozumeni, vciteni se do typu kone a castene se dozvedet hisorii kone ( typologie a charakteristika koni) samo sebou i finance na zajisteni prijatelnym podminek pro kone, a dostatek mista na klidny pohyb koni. ( nejlepe malo frekventovane misto s minimalnim ruchem kolem stada) a zodpovedne kolegy a pratele pro praci kolem nich.

pořádná ohrada a pastva. Kontakt a dobrý přístup k zvířatům

Pořádný boxy,výběhy a dostatek krmiva

Primerena utulkova pece - jidlo, veterinarni pece, kovar, ustajeni...primerena mysleno ne zbytecnosti ale vse nezbytne nutne. Aby v samotnych utulcich nedochazelo k tyrani. Take by tam mel byt nekdo kompetentni k chovu koni, nekdo kdo zajisti pruhlednost financovani...

Profesionální lidé co zorumí koním a chtějí pomoci

Prostor, žrádlo, veterinární dohled.

Prostorne boxy lidi co se o koniky staraj

Především dobří lidi,kteří svou práci dělají rádi a rádi se cítí skvěle,když tam takový lidi jsou,je tam vše co je potřeba vč jídla pití prostě vše.

Racionálně uvažující člověk, který dokáže rozhodnout, kdy má smysl odebrané týrané zvíře zachraňovat a kdy by bylo lepší koně uspat.

Rozumní soudní lidé, s citem pro koně a dobrým přístupem se znalostmi v různých odvětí. Zázemí pro koně: pastvina s přístřeškem, boxi, karanténa, padok, jízdrana, hala, kruhovka a dostupný terén.

Rozumny majitel, osetrovatele, poblizku technik, pripadne veterinar, kontakty na podkovare, zakladni druhy leciv a nejake lekarnicky. Jinak dostatek krmeni a hezke zachazeni ke zviratum. Hlavne dobre spolupracujici kolektiv

Samozřejmě vše potřebné pro základní péči o koně - krmení, výběhy, asi i boxy.. Taky dostupného veterináře, kopytáře..

seno, pristresek, zajisteni pokud mozno bezkonfliktniho stada

Schopný personál a majitel,stálý veterinář,stálý přísun léků a krmiva,čisté stáje,prostě všeobecně vyhovující podmínky...

Skvělé zázemí pro koně,velké výběhy,celodenní péče,pravidelný veterinář a kovář...a hlavně,hlavně hodně lásky! :)

Spolehliví lidé,kvalitní strava,možnost individuální péče,výběh,veterinář

spolehlivý a kvalifikovaný personál

správná péče důležitá pro jejich spokojený život

Stáje,výběh a dobrá péče

Stálý dohled kvalifikovaného personálu,finance

Starostlivosť,ochrana zvierat,prostredie

Střecha nad hlavou, dozor, prostor, dostatek krmení

Udržované prostorné boxy, dostatečně velké taktéž udržované výběhy, prostory pro práci s koníkem - jízdárna, kruhovka, dostatečné kryté místo vybavené hadicí s vodou a odtokovým kanálem pro ošetření koníka - chlazení nohou, koupání koně, úpravy kopyt, veterinární péči.

Určitě profesionální přístup, s láskou a ochotou plnit nelehkou práci, jež provozování útulku představuje.

velke pastviny kde kone mohou travit sve chvile a nepripadat si jako zbytecnost..

velké pastviny se zajištěním čerstvé vody a alespoň houští či les aby bylo kam se schovat (ev.přístřešek odpovídající počtu koní), karanténní boxy a stáj s výběhem pro koně kteří ze zdrav. důvodů nemohou být stále na pastvinách. je to ale dost prostorově náročné...

Velké výběhy s přístřešky

Vet. péče, krmivo a dostatečný prostor

veter. péče

veterinární dohled

Veterinární dohled, dostatek krmiva, steliva ...

Veterinární kontrola,pravidelná péče o kopyta,očkování a odčervování minimálně v doporučených intervalech,opravdu kvalifikovaná péče s dostatkem lidí,prostor a výběhů,ideálně možnost pastvin s přístřešky v zájmu útulku co nejprůhlednější finance opravdová chuť pomoci

Veterinář na blízku, ochotní a milují lidi kolem starých, opuštěných a nemocných koní, výběhy, dostatek krmení a stájí ( přístřešků ).

veterinář, výběh..

veterinář,krmení,napájení,zázemí,peníze na potřeby

vhodní starostlivý a penězmi zabezpečení lidé

Vhodný přístup ke koním, mosazdřejmě. Nahlížet na problémi. Určitě by neměli chybět suchá stáje, větší body ( alespoň 3x3 metry), kde by ovšem nebylo zabedníno. Nebo venkovní boxy. Ohledně krmení je to jak ke kterému koni. Samozřejmě by neměl chybět výběh.

Viz odpověď na otázku č.3.

Viz otázka 3

viz otázka č.3 vztahující se na otázku č.2

viz. 3 naopak nepotřebuje jízdárnu ani skokový materiál.

Viz. bod 3 (výběh, vzdušná prostorná stáj, kvalifikovaný personál a hlavně individuální péče)

Viz. otazka c. 3.

Vlastní veterinář, velký pozemek

voda..a jídlo jak sem řikala

volný výběh a prostorné boxy

Vše co koně potřebují alespoň v průměrné kvalitě a dostatečném množství.

Vše co kůň potřebuje+lidé, kteří tomu rozumí a poradí si se všemi koňmi.

Vše podstatné a nejdůležitější. Mít co žrát, mít na čem stát... hlavně dobrou pohodu ošetřovatelů..

Výběh , pastva .

vybeh, staj nebo pristresek, strava, kazdodenni pece

Výběh,boxy,základní vybavení a dostatek krmiva a čisté pitné vody.

výběhy

Výběhy

výběhy, teplé deky pro koně, voda, jídlo, boxy na zimu

wellfear

zabezpečení dostatečných vhodných podmínek - prostředí pro ustájení, krmení!!! a péče

základné požadavky na velikost boxu, výběhy, všechno co koně potřebují (čerstvá voda, dostatek jádra, sena, podestýlky, pohyb...)

Zdravotní péče.

zodpovědnost a ochota pomáhat

Zvířata, pracující lidé a hlavně vhodné podmínky pro obyvatele útulku

žrádlo, stáje, voda, dobří lidé aby se starali o ty koně:-)a dobrá pastva

6. Útulky patří mezi občanská sdružení, čím by si tedy ještě mohli přivydělávat?

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

-----------

? Vozenie deti, dospelych, aj na tom sa da nieco privyrobit.

? To je myšleno vážně? Lidé by měli peníze na tyto sdružení posílat sami od sebe a ne proto že se třeba povozí na koníčkovi! Ovšem za tyto peníze by lidé rádi viděli nějaké výsledky!

...

......

Agroturistika, vození dětí, adoptování koní, reklama při akcích, práce s postiženými dětmi, nebo lidmi s podobným osudem jako měli koníci.

Agroturistikou - pobyty na farmě

akce pro děti nebo přímo ukázkové přednášky kdy by veterinář ukazoval nemoci a různé handicapy koní

akce pro děti, exkurze, školení např. o péči o koně, hypoterapií,pokud má k tomu vhodné koně třeba i jízda na něm....

akce pro školy, školky .. děti, pro veřejnost .. (vstupné), rekreační místo ..

Akce s koníky kteří jsou umístěni doživotně, vožení dětí, tábory, výuka jízdy popřípadě hippoterapie, ovšem na vše je třeba zkušený personál.

brigádami či některým sponzorstvím. Může býti samozdřejmě i členství v organizaci útulku atd..

brigadou v zemedelskem druzstvu

Co třeba dostat finanční výpomoc od státu,ale mají na to koníci vůbec nárok?Nebo máme jenom my?

coby neziskovka aktivovat jiné příspěvkové aktivity, např. hypodromie; tj. pomocí léčby péčí o koně

Čímkoli, jen ne parazitováním na koních jim svěřených. Ideálně mimo koňskou oblast, která je stejně ve všech směrech ztrátová.

čímkoliv, jde o to chtít

Dary lidí, pořádání výstav a akcí (třeba pro školy)

dětské dny a výukové hodiny - proč ne pokud jsou k dispozici spolehliví koně? nebo sbírky - kdo má doma něco koňského co nepotřebuje, nebo mu zbylo seno či jen pár tvrdých rohlíků, tak ať to přinese. přijde mi to pro veřejnost přijatelnější než finanční podpora...

Dětské tábory kde se děti seznámí s tímto problémem.

dny otevřených dveří, akce pro veřejnost(přehlídky, den dětí, den země),

Dny otevřených dveří, benefičními plesy, sbírkami na pomoc koním, zvyditelněním webových stránek v časopisích apod..

Exkurze apod.

fotodokumentací, přepsanými příběhy koní v tištěné podobě, a dokumentací výsledků pomoci koní

Fungovat zároveň jako JK

hezký

hiporehabilitace?

hipoterapie, hiporehabilitace ( v ramci moznosti ), pokud zdravi a charakter koni dovoli, tak vyjizdky placenou formou , aby neco malo na sebe zvire vydelalo.....a pripusteni vekove zdralych a zdravych klisen a prodej hribat .

Jako klasická komerční stáj s přihlédnutím ke zdravému rozumu.

jazdecka skola, vozenie deti

Je mi jasné že je to těžké,ale začala bych propagačními materiáli s motivam útulkovích koní:hrnky ,trička,pohledy.atd.Dále pokud jsou nějací koně schopni provozu s jezdci určitě založit JK.pořádat kurzy které by zároven sloužili jako osvěta .

je těžké vydělat na něčem co je samo potřebné a finančně velice nákladné. \jsou možnosti, ale narážejí na různé názory i odpor ostatního obyvatelsva, jako je třeba jízda na provozuschopném zvířeti, kurzy zaměřené na ošetřování zvířat, adopce, sponzorství.Určitě je na snadě že útulek koníka odprodá ( možnost získání financí na další fungování a poskytnutí pomoci dalšímu zvířeti) cenou by měl být zohledněn stav zvířete a možnost jeho dašího využití a to tu ani nemůže být zohledněna cena ná případné nákladné léčení.

Je-li to v jeho možnostech občas povozit děti za nějaký ten malí příplatek, samozřejmě jen na zdravých konících

jezdecký klub, hipoterapie, tábory u koní, kurzy, semináře

Jízdou na koních, kteří jsou toho v rámci možností schopni. Semináři nebo akcemi pro děti, kde by seznámili okolí s útulkem, svezli by děti a popovídali o potřebách koně.

když členi dávají penízky koníkům a členi útulku

klidně i chovem na schopných klisnách (pokud je to nebude ohrožovat a bude o ně náležitě postaráno), jízdou na schopných koních(výcvikové hodiny nebo vyjížĎky pro turisty), ..

komerční ustájení

kratke vyjizdky s komni, kteri jsou schopni jezdit s jezdci. Den deti s konmi a pod.

kurzy a školeními

Mnoha způsoby

mohli by třeba koně katapultovat do vzduchu a pak by se po nich střílelo dělem...nebo by se do nich dal granát a oni by se pak fakt fajnově rozstříkli...no a vybíralo by se za to čumný

mohli by třeba vozit děti na zdravých koních

Mohli by vozit děti, hipoterapie, mohli by začít vyučovat začátečníky a lidi co se tak nějak bojí koní. Aby si každý kdo přijde mohl vyzkoušet jak to u koní chodí, bez závazku že musí chodit stále, jako u soukromích stájí. Tak nějak jako to dělají organizace co nabízí lidem možnost si vyzkoušet stará řemesla, třeba jako chráněné dílny.

Mohly by nabízet lidem jízdu na koních, vozit děti, hipporehabilitací.. ovšem záleží, jestli by na to měly vhodné koně.

mohly by učit lidi a děti jezdit na hodných koních

možná vození dětí

Možností je jistě více, záleží na iniciativitě, možnostech stáje... těžko říct

Možností pomoci dobrovolníků, například vyukou jízdy na koních.

myslim ze by nebyl spatny napad provozovat agroturistiku na schopnych konich a nebo hiporehabilitace, myslim ze to neni blbi napad, nebo myslim ze by kazde dite ktere nemuze mit kone bylo rado za moznost si tam nejakeho privlastnit a starat se o nej jako o vlastniho=)

Myslim, ze napr. vycvikem jezdcu na konich toho schopnych - napr. na konich po umrti majitelu, ci primo utulkovych konich k tomu porizenych (aby nekdo z utulku mel licenci), ci zprostredkovanim prodeje koni. Ale obavam se ze se prilis privydelat neda. Kun je uz prilis velke a nakladne zvire. V krajnim pripade bych chapala i jatka ( lepsi za neprodejneho kone dostat par tisic pro kone, kteri maji jeste sanci, nez platit nekolik tisic za odvoz do kafiny). V zadnem pripade ale ne odchov hribat - i tak je nabizenych koni moc, tak at se zbytecne nezvysuje nabidka.

Myslím, že je těžké vydělat na provoz útulku tímto způsobem - lepší variantu vidím ve sponzoringu

Na zdravých koní dělat vyjíždky do přírody

nakyma akcema pro lidi jako treba seznameni s prirodou naky vykendovi pobyty nebo kurzy pro skoli pac vecinalidi o tomto tematu nic nevi

např. sponzorské dary - i když toto "výdělek" jako takový není Různé akce. Kdybyste udělali přes velké prázdniny náké prázdninové pobyty, kde byste ukázali dětem, jaké to je, starat se o koně - i když má náký handicap, jaké to je strat se o stáje - vyhazovat hnůj atd... určitě by zde byli tací, kteří by rádi přijeli

Například uspořádání akcí pro děti,postiženým dětem,různé kurzy pro lidi,které zajímá práce okolo koní,takové lidi učit čistit atd...

Nějakými vedlejšími akcemi spolejné s útulkem, propagace a pod.

nesmí si přividělávat

Netuším

Netuším,bohužel

netuším...jenom víc bych informovala lidi o jejich činnosti

nevím

nevím

nevím

Neziskovky, bez možností výdělku, náklady hrazené městem.

Nic mě nenapadá.

nic mě nenapadá.....útulek je podle mě o tom, aby uzdravoval a pomáhal koním a ne aby si vydělával peníze

ničím, musí si zasloužit sponzorské dary!

Občanská sdružení nemohou a neměla by v žádném případě suplovat útulek pro koně.

obna je to nějáká ziskovka?... adopce koní...

pastevní ustájení hříbat, popř. soukromých koní, vyjížďky na zvířatech, která na to mají psychicky a zdravotně, sbírky

Podle mě by měli útulky provozovat lidé, kteří jsou dobře finančně zajištěni.. Rozhodně bych útulek nezneužívala jako zdroj vedlejších příjmů, což se podle mně ve většině útulků děje. Když nemá provozovatel útulku peníze, tak ať se na to vykašle a neskuhrá, že je na mizině.

pořádání různých akcí..kurzů.....

Pořádání seminářů, kurzy, letní tábory je-li to v rámci bezpečnosti možné, upomínkové předměty.

pořádáním akcí, táborů, kde by se lidé učili né jezdit, ale především zacházet s koňmi. Zbytečně necpat léky a platit veterinu pro ty, kterým zjevně není pomoci. především dávat finance opravdu koním a ne lidem

pořádat pro děti exkurze, seznámit je, o čem to vše je. Založit účet, kam popřípadě přispět.

poskytovanim sluzeb a propagaci

prodej koniny :)

Prodej krmiv, ustájení koní (značná část nákladů by odpadla, pokud by majitelé koní, které nebyly ze závažných důvodů zabaveni, za své koně platili ustájení a léčbu).

prodej propagačních materíalů,jinak se snad na těch starých a nemocných zvířatech" vydělat" nejspíš nedá

prodej přebytečného sena (pokud je možnost), ubytování na pozemku cyklistům nebo trampíkům (umožnit postavit stan + ohniště), bylinné směsi atd.

Prodejem pohledů nebo obrazů týraných koní,v zadu by byl napsán koníkův příběh.

Prodejem schpných koní kteří už na tom nejsou tak špatně, výukou jízdy na schopných koních, prodáváním různým podlednich, triček atd.

Projekty pro školy a pro děti obecně o koních, možná výuka ježdění na zdravých koních, kteří by toto zvládli

propagací materiálů, veřejné akce, adopce

propagováním svého utulku např. na magnetech,pohlednicích, pořádání různých dětských dnů,

Propagovat se na různých veřejných místech, vybírat příspěvky. Mít nějaké"talismany"na prodej. Provádět lidi stájemi, seznamovat je s koňmi. Poř.prodávat koníky za symbolické ceny. Pokud to je možné přiživovat se např. chovem. Nebo pokud mají i koníky schopné ježdění, tak třeba i jezdeckým klubem. Mohou dělat vše možné, hlavně když to neuškodí koním a bude to pomáhat těm dalším co pomoc potřebují.

propagovat svoje činy..svoji snahu něco pro koně dělat..ukazovat koně které jste zachránili

Provozovat nějaké akce.Třeba na nějakých koních, které jsou zdrávy, pořádat pro děti vyjížďky, nebo si zaplatit jízdy.

První co napadne, prodávat koně - alespoň za jateční cenu -. Pochybuji o tom, že by bylo možné se s koňmi účastnin akcí, např. u postižených děti a že by to za domovy platili, a že nějaký koník vydržel takovíto nápor.

Přividělat?toje tešké nevim třeba vožení na koních zamenší poplatek,pokut je zvíře vpořátku.

různé akce a propagace s koníkama pro děti i dospělé pořádání různých her v útulcích pro děti apd.

Rúznými seminářemi o týranní koní, jak probíhá léčba, chody útulků a celá tato problematika. Dále taky o tom jak se kůň rehabilituje a podobně. Také nápravou koní, obsedání mladých koní a pořádáním seminářů a kursů na téma zacházení s koněm - natural horsemanship a to i inviduální vyuky, protože to můžou všichni koníci, neuškodí jim to a je to pro dobrou věc a útulkoví koníci jsou nejlepší učitelé. Pokud zdravotní stav některých jedinců umožní ježdění, tak výcvik začátečníků v jízdě a podobně, či nějaké vyjížďky za simbolický příspěvek, ale s ohldem ne koně. Také po tom členství různých lidiček a dětiček, kteří za koníkami chodí, sbírají zkušenosti, pomáhají nám a tu a tam něco simbolicky přispějí.

Různými semináři a přednáškami o péči o koně i třeba o jiná zvířata.

různýmmi akcemi s koňmi, se kterými to jde jako je dětský den (povození a pod.) a tak dále....třeba různé propagační předměty s koňmi nádobí oblečení a pod.

Sbírkami, popřípadě nějakými doprovodnými programy + nadace

se starými a nemocnými zvířaty se už asi moc přividělat nedá, pokud se ale dostane do útulku kobyla která je schopná odchovat hříbě, určitě by se mohla připustit a pak se dá přividělat jak na odběru krve od březích klisen tak později na prodeji hříběte

seriály pro děti.

spíše ne přividělávat, ale na čem mohou ušetřit.

Sponzoringem kone na netu, pohledy, kalendar, nejaka keramika, tricka, odznacky, svezenim deti, cimkoliv, seminarem nebo vypravenim o konich, pripadne malym poplatkem za prohlidku staje, dobrovolne vstupne. Krmeni a leky taky nejsou zadara. Kdo ma kone rad si uz jen ze slusnosti neco koupi

sponzorství, prezentace veřejnosti, pokud má útulek dostatečnou kapacitu (pozemky, budovy, personál), může odděleně fungovat odchov koní, ustájení, výcvik koní i jezdců, chov jiných zvířat

tábory, poznávání zvířat

tag toto je na me mots těšké..par don...

tezko rict, nevim...snad vozeni deti..ale to mate zmapovane lepe vy

Těžká otázka,nevím,jestli znám odpověď.Myslím,že toto už u Vás funguje-posílání peněz přes SMSky.Nebo provést rodinu či větší skupinu po útulku a za to si něco vybrat (takto to děláme my =o).

to netuším

To netuším. Napadá mě jen pořádáni různých akcí, jako například vození dětí na konících kteří jsou toho schopni, případně návštěvy :)

to nevim asi zalezi na nich

To záleží na členech OS, sami nejlépe vědí jací jsou lidé v okolí a jaké jsou podmínky.

třeba hodiny jízdy

Třeba mít zdravého koníka popř.víc a vozit lidi na akcích,popř.výuku učit,dětské tábory co třeba i dětem ukážou jak se někdy věci mají,prodej předmětů s logem daného útulku..

třeba vožením dětí

upomínkové předměty,exkurze pro školy,nasmlouvat si praxi z veterinárních škol,semináře k tématice útulků,

určitě by měli být minimálně z části dotované obcí (státem), lidé kteří dávají své koně do útulku by také měli určitě alespoň minimem přispět, ať již věcně nebo finanční částkou dobrou formou je sponzorství taktéž v jakékoli formě lidé, kteří si koně z útulku vezmou by také měli něčím přispět, ať už se jedná o symbolickou sumu, ....

určitě napříkad u těch koní, mohli by vozit děti za nějaký malý peníz, pořádat akce se zvířaty, sehnat si trvalé sponzory, taky zakoupení nějakého produktu, bysme mohli my jako lidé přispět na útulky. Vůbec by mi to nevadilo.Mě osobně jako člověka.

Ustájením koní o které se majtel z nějakého důvodu nemůže krátkodobě starat. ?

Ustájením soukromých koní, ježděním na koních který tuto fuknci splňují, výuka jízdy na koních, pastevní odchovy atd.

Verejne akce, charitatvini koncerty, dobre webove stranky s informacemi

Vím o virtuální adopci u pejsků a kočiček, i jeden tvoreček má víc majitelů, i malé částky pomůžou.

Vozit na zdravích a klidných koních.

vožením dětí, kroužky, hříbátka-zdravější koně ovšem využít

vožením na koních :-)

Vycvikem na konich, kteri toho jsou schopni. Treba nabidkou rekreace spojenou s peci o staj a v nich ustajene jedince.

Výukou či vozením dětí, práce s postiženými

využívat koně ve výcviku

Vzdelávaním.Využiť okolie a prítomnosť koní na terapie,rekreacie.

Vzhledem k tomu,že takových zařízení není mnoho,nebylo by od věci najít si pár sponzorů,kteří budou přispívat,ať už penězi nebo určitýmy věcmy (krmení,léky).V rámci útulku by mohla fungovat i menší zoo,popřípadě fungovat i jako nájemní stáj (jiní lidé by si mohli ustájit své koně).V rámci toho by mohl fungovat i menší penzión.Lidé by mohli sponzorovat určitého koně (spojitost s penzionem).Myslím,že v současné době je zájem o tyto zařízení celkem velký...

z právního hlediska čímkoli - třeba i tím, že budou pracovat v oblasti osvěty a tvorbou informačních a propagačních předmětů za úhradu budou šířit relanatní informace, vzdělávat a popularizovat lid obecný v otázce péče, odpovědnosti, právního povědomí, potřeb koní... Fakticky si myslím, že by zřizovatelem útulku nemělo být O.S. ale stát.

zaměstnáváním handikepovaných občanů, pořádáním akcí - jarmarky s prodejem vlastoručně vyrobených věcí, dny otevřencýh dveří

Žádat dotace od státních institucí, které by jejich služby využili.

7. Co se Vám nelíbí, nebo naopak líbí na útulcíích pro koně?

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

líbí se mi ochota pomoct nepotřebnému, týranému tvoru,který byl odvrhnut společností či jedincem, nelíbí se mi některé vychytralé utulky či soukromnící, kteří s konmi dále obchodují

líbí se mi pocit, vzít si nějakého takového koníka a zahrnout ho láskou (sama mám z útulku poníka), ale nelíbí se mi, když je koník dán do péče někomu, kdo tomu zvířeti ublíží ještě víc

...že se za to navléká i ziskuchtivost neznalého.

Asi ne všechny útulky poskytují potřebnou a kvalifikovanou péči.

Často "péče" hraničící s týráním. Neodborná péče s dobrým úmyslem, poškozující koně. U některých mediální masáž. Líbí se mi útulky s jasně danými pravidly s vedoucími s jasným úsudkem a zavedeným uzem.

často z nevědomosti týrají

Dva co znám bohužel zatím jen z povzdálí neboť jsem od nich dále,tak se mně líbí láska lidí ke koníkům,ochota jim pomoci..

hezký

hrozně se mi líbí, že na světě existuje někdo kdo má snahu pomoct koníkům o které už nikdo nestojí........a žádný minus tam nevidím

Hruza, ktera se za utulky skryva!!!!Odkup koni, kteri patri do konskeho nebe. Vetsi zainteresovanost v osvete a nejakeho statutu ochrany zvirat proti tyrani.Na utulcich se mi nic nelibi!!!!!

Chybná koncepce. Lidé - kteří se snaží zachránit každé zvíře, přebytek emocí a absence zdravého rozumu.

ja je ve vsech smerech vidim kladne, nevidim v tom zadnou vadu...

já obdivuji ty lidi kteří pomáhají koním které někdo zradil a ublížil jim

Jak jsem již výše zmínila tak to že jsou mnohdy útulky hodně pod potřebami koně se mi nelíbí. Určitě se mi líbí že tam najdou místo i koně který už nikdo nechce

jak na krerých...

Jak u kterého :-)

Jako nouzové řešení v krizi je to asi dobré pro zoufalé majitele a koně, možná i jako koňský hotel když majitel odjíždí z dosahu koně, možná i jako určité lázně pro koně v rekonvalescenci - placené služby, ale jako odkladiště odložených koní s tím už v principu nesouhlasím - leda by tato služba byla hrazena majitelem, nebo by si kůň mohl na své náklady vydělat. Nesouhlasím s držením zvířat při životě za každou cenu a s majiteli co to tak dopustí a ještě nejsou schopni alespoň základní náklady uhradit.

jako výrazné mínus vidím absenci legislativy,upravující statut útulku,jako takového jako plus snad jen to nadšení.....

Je to možnost jak umístit starouška,který sice ještě zdravý je,ale už to třeba není na ježdění.A člověk ho nemusí dát na jatka.I když já zastávám názor,že bych koníka,který mi roky dával radost nikam neodložila,byt by to byl sebelepší útulek.Ale může to být volba pro majitele,kteří se ocitnou ve finanční tísni a koník je jinak neumístitelný.Nelíbí se mi,že někteří koním v těchto zařízeních neposkytnou to,co by koním poskytnout měli a pomalu to hraničí s týráním

Kdyz zachrani zvire a je schopne fungovat s minimalnimi vadami, nelibi, zachranuji za kazdou cenu kazde zvire a nedam mu pokoj ikdyz by smrt byla lepsi. Viz Zuzka s Johankou, to zabere mnoho casu, penez, misto toho by se dalo pomoci vice zviratum a melo by to smysl. To, ze kun nemluvi neznamena, ze nema bolesti a ta Johanka musi trpet, jak svin, ikdyz se zpravi nohy, tak to odnesou casem zada, protoze kobyla neni a nikdy nebyla zvykla chodit normalne. To neni kun za 25tis, ale zadarmo a nikdy bych za nic takoveho neplatila tolik a nechala ji rovnou utratit. Prijde mi to morbidni se na tohle divat, kobyla trpi. Tohle se mi nelibi, to uz neni dobra vule, ale blbost.

Líbí - nadšení lidí pro tuto práci, ač není právě lehká, snaha pomoct koním, když jejich majitelé se jich zřekli, koně celý život využívaní či zneužívaní si užívají důchod na pastvinách a jsou láskyplně opečovávaní Nelíbí - v poslední době tzv.útulky, kdy koně živoří - případ několika naposled probíraných útulků(konský domov důchodců - ZP a tuším že ještě Regália?, příp. snaha zachránit koně za každou cenu ačkoli utracení by bylo nejlepší řešení(nejistý výsledek a šance na bezbolestný život),

líbí pomoc koním, které by už moc lidí nechtělo. také pomoc dětem (u některých útulků) nelíbí zneužívání, týrání

líbí s emi že tam koně můžou najít sice nezvyklý ale důvěrný domov...v útulcích se ke koním chovají s úctou a s důvěrou a opatrností

Líbí se mi hlavně ten cíl : pomoci koním. Nelíbí se mi na některých útulcích,že týrají koně a přitom si říkají "Útulek"!!

Líbí se mi lidi,kteří se jim věnují a nejsou jim nemocní koně zhostejní

Líbí se mi na nich vše hlavně to že se starají o koně o které už nemá nikdo zájem.

libí se mi někteří koně dostanou šanci dožít spokojený důchod nelíbí se mi, že některé útulky se snaží zachraňovat to co se již zachránit nedá, místo aby peníze investovali potřebnějších věcí - jako krmení, kovář,očkování, čištění, stáj. vybavení,...

líbí se mi ta myšlenka, i jako majitel koně bych mu umožnila třeba na stáří být ve stádě v klidu... klidně za rozumný měsíční poplatek nelíbí se mi přístup majitelů útulků (konkrétně Rolinka), zájem o veřejnost pouze v případě výběru příspěvků

Líbí se mi ta myšlenka, pomoc koním v nouzi, najít jim lepšího majitele. Nelíbilo by se mi, pokud by tam byli koně, které se snaží někdo udržet na živu za každou cenu, i když ten jejich život už vlastně stojí za nic (mám namysli koně, kteří se trápí, nemohou chodit apod.) Nevím ale, jak tomu doopravdy je, snad tam takové koně živořit nenechávají.

líbí se mi to, že nezůstanou u nějakých tyranů a starají se o ně normální lidé, dostávají najíst a napít a základní péči. Někdy se mi nelíbí ale jak je útulek zařízen, i když chápu finanční nedostatek.

Líbí se mi už jen to, že ty útulky existují a že ty lidé vůbec seberou odvahu a peníze se do takového projektu pustit. Nelíbí se mi možná to, že někdo má útulek a není to o moc lepší než u předchozího majitele.

líbí se mi v některých, že se koním věnují stoprocetně..když není zdraví a potřebuju operaci, tak mu ji i dají, hlavně aby byl zdráv..nemám ráda když má někdo útulek a nemá pro koně alespoň základní požadavky pro život alias velký výběh apod.

libi se mi vsechno

libi se mi ze i starzm ci nemocnym konim zajistuji peci, nelibi se mi kdyz konim neco chybi

libi se mi ze se staraji kdyz jini selhaly

Líbí se mi zrealizovaná myšlenka.

Líbí se mi že koníci nezkončí v salámu a dožívají plnohodnotný život,protože jim to umožnujete.

líbí se mi že snad konečně něco má "koňským invalidům" pomáhat ale nelíbí se mi že dost lidí toho zneužívá

líbí se mi že snad mají koně důstojné dožití (ještě jsem se s žádným útulkem nesetkala, tak nemohu tolik soudit)

Líbí se mi že těm koním dá někdo šanci když už se třeba na nich nedá jezdit. Že aspoň se o toho koně starají

líbí se mi, že je tam sex s koňma zadara, naopak je dost špatný že je malej výběr, protože já jsem dost na grošáky a ty se vyskytujou míň

líbí se mi, že se najdou ještě lidi, kteří se nestarají jen o zdravé silné zvířata, ale i o ta nechtěná

Líbí se mi, že se o ty "nepotřebné" koně dokážejí postarat.

líbí se mi, že takové zařízení vůbec existuje

Líbí se mi, že tam jsou ochotní lidé, kterým nevadí, že se starají o nemocná zvířata. Vadí mi, že některé útulky(znám jeden) nepřijímá staré koně, lae pouze koně do 10let

Líbí se mi,že nabízí majiteli koně jednoduché východisko,kam s koníkem,se kterým se nechtějí jen tak rozloučit,ale zároveň už v jejich stáji "jen zabírá místo",starají se o týrané koně a snaží se je (pokud je to možné) předat jiným,dobrým lidem.Nelíbí se mi zbytečné skandály,kteřé někteří lidé okolo těch to útulků vyvolávají...

Líbí se mi,že útulky dají zvířatům "druhou šanci",uzdraví je a dají jim lásku.Jen se mi nelíbí,když je v útulcích moc zvířat( (hlavně v psích útulcích),že se jim moc nevěnují,protože se musí starat o spoustu psů a tak nemají čas dát každému psovi potřebnou lásku-můj nápad je zaměstnat více lidí.

Líbí se mi,že vůbec existují a pokud je ke každému zvířeti přistupováno individuálně a s láskou, je to to nejlepší co může být.

Líbí semi, že ne všechny koně, kteří nemusí se nedostanou na jatka. Když jsou stáje velké, obávám se, že o koně by nebylo postaráno tak, jako u menších stájí.

Líbí- zachraňují koně od špatných majitelů, nebo jim pomáhají se výlízat z nemocí. Nelibí- přístup některých lidí a to že do některých útulků dochazí děti.

líbísemi jakou tam maj trpělivost sněkterýma konma.

Liby se mi ze pomahaj konim a neliby no rekla bych ze nejsou moc videt a ze se onich tudiz moc nevi

Lidé si je zakládají bez různých povoleních, nemají dostatek financí. Líbí se mi jejich vůle, vše se snažit překonat a jejich oddanost.

na škodu je, že tyto útulky múže zřídit kdokoli, osoba bez odborného vzdělaní, či alespoň školení, kurzu, apod. někdo kdo má rád koníčky, jim nemusí ještě notně dát to co potřebují na druhou stranu takovým lidem fandím, protože vzít na sebe dobrovolně takové břímě bez dohledného zisku nebo odměny značí dobré srdce

na tonemůžu odpovědět...nikdy jsem žádný útulek neviděla tak detailně abych mohla říct co se mi líbí a co ne....

Na útulcích se mi enlíbí, když jej mají lidé, co an to nemají finance ani zkušenosti a prostředí není vyhovující. A líbí se mi na nich, že poskytují domoc a peči koním, co nikoho nemají.

Na útulcich se mi líbí,že pomáhaj zvířatum.

Nedokazu posoudit, mnoho utulku jsem neprosla.

Nedostatek kvalifikovaných lidí, možnost umístění staršího koně jakoby do důchodu.

nechápu proč si někteří lidé zařizují útulek když pak na koně nemají čas a ani peníze z nemocných a strarých koní se pak i stávají koně týraní to se mi jako fakt nelíbí :( ale jinak ůtulky miluju a myslím si že pro dožití našich chlupatých kamaradů-koní je to to správné místo.. :)

Některé "útulky" jsou jen dalším utrpením, např. kauza libereckého "útulku" kde koně nemají ustájení a dostatečné krmení, o tomto útulku se veřejnost dozvěděla po požáru při němž zahynulo několik koní, následně vybrané peníze skončily ve výstavbě skladu krmiva a sedlovny a boxy pořád nikde!

Nelíbí - nedostatek financí, nezodpovědnost provozovatelů Líbí - možnost umístit koně aniž by musel být zbyteně usmrcen

Nelibi - ze berou kone i od lidi, kteri by se o ne mohli postarat, ale uz nechteji protoze doslouzili, jen chteji dat nekam kone "dozit" a pritom za nej neplatit, nebo neplatit plnou cenu. Libi - snaha nechtenym konim pomoci.

Nelíbí jse mi že je hodně lidí kteří se ohání tím žě jsou útulky ale snaží se jen zadarmo dostat ke koním se kterými dělají bůhví co,že pokud jim nabídnete odkup koně není to možné,někdy mi to připomíná psí útulky které praskají va švech ale psa vám nedájí ,protože plný útulek budí větší lítost než poloprázdný.Na těch kteří to dělají opravdu dobře se mi líbí v podstatě to že jsou protože bez nich by koním bylo hodně ouvej.

Nelíbí odkupování zvířat od nezodpovědných majitelů (tedy finanční podpora lidí, kteří se neumí/nechtějí řádně postarat o své zvíře), udržování chromých jedinců při životě, dokonce množení koní. Líbí - pokud útulek najde rychle nového majitele.

nelíbí se mi nedokonalost našich zákonů na ochranu zvířat proti týrání, nebo spíše jejich nefungování v našem státě. Není útulek jako útulek... jedni jsou potřebnoou oporou a jiné ne, nefungují jako přestupná stanice ale jako schromadiště koní a místo pro zvyšování si vlastního ega neschopných lidí .

Nelíbí se mi , že jsou koně často zanedbáváni, naopak se mi líbí , že koně nemusí dožívat někde zavření

Nelíbí se mi citové vydírání veřejnosti, neprůjhledné hospodaření, snaha zachraňovat za každou cenu a majetnické vztahy k útulkovým koním, parazitování na nich, naprosté nenaplnění toho, co by útulek měl být. Pokud si chce někdo udělat końský domnov důchodců nebo LDN, má dost prostředků a odborného garanta, nechť v tom tedy podniká nebo si založí takové O.S. ale nemate veřejnost názvem útulek.

nelíbí se mi extrémně hubený koně, nebo koně s handicapem neslučující se se životem .. a zdraví koně tam nemají co dělat (ty se mně tam taky nelíběj) ..

Nelibi se mi falesne zdruzeni, kde se nechaji lide nachytat a v dobre vire posilaji na utulky ci postizene kone, finance nazmar, nebo utulek ktery jiz existuje, s neprijatelnymi podminkami ( i kdyz to zrizovatel myslel v dobrem umyslu, zviratum ublizuje svym nevidomym ). Naopak se mi libi lide, kteri se do toho behu na dlouhou trat pusti, a davali do toho maximum a snazi se doopravdy zviratum poskytnou to nej , co jen muze dle vlastnich sil dat a doprat.

Nelíbí se mi jak se některé útulky starají o své svěřence. Jde jim akorát o peníze a o zvířata se pak kolikrát nestarají. Dost toho vídám ve zprávách a v časopisech. Jindy se mi líbí, že se snaží odepsaným zvířatům pomoct. Prostě je útulek a útulek. Někde to dělají pro zvířata a někde je to pračka peněz. Pak to ale vrhá špatný stín na ostatní dobré útulky.

nelíbí se mi když jsou koně shromažďováni v útulku a nejsou dál nabídnuti líbí se mi, že útulky vůbec jsou

Nelíbí se mi na nich jejich nespolehlivost - velice často se stává, že v nich koním není poskytnuta pro ně důležitá péče, včetně správného prostředí,potravy atd. ... kůň trpí a přestože je v útulku, není schopný vést pro něho plnohodnotný spokojený život...

nelíbí se mi nezodpovědnost lidí, kvůli které útulky (a to i psí) musí být

Nelíbí se mi nezodpovědnost některých majitelů, ale nechci všechny házet do jednoho pytle. Existují snad i ty, co se o koníky starájí se vší péčí. Líbí se mi, že to někteří dělají od srdce, snaží se a žijí pro to.

Nelíbí se mi pokud se nechají žít koně, kteří trpí. Líbí se mi myšlenka, děsí mě beznaděj

Nelíbí se mi přístup majitelů takových to zařízení, mám s tím nedobré zkušenosti. Taky nesoudnost některých majitelů útulků. Takéto, že některé koně hýčkají a nedají dál, také to, že mnohé útulku nemají dostatečné zázemí pro koně. Líbí se mi, že jsou takto snaživé lidé, kteří se za koně bijou a existují útulky, které alespoń s části vyhovují a snaží se pomoci více koním. Přitom nabízí veřejnosti, aby se přišli podívat a získat nějaké nové zkušenosti.

Nelíbí se mi přístup některých útulků k již už dost životwem zraněným koníkiům.. kteří by si zasloužily už jen slušné zacházní naopak na některých utulcích se mi líbí, jak majitelé utulku si pro koně utrhnou i vlasntí sousto od ust jen aby koně měli co jíst a aby se měli co nejlépe

nelíbí se mi spousta věcí a opět opakuji, že žádný útulek pro koně v ČR neexistuje

nelíbí se mi to že vůbec musí existovat. kdyby se lidé chovali ke zvířatům jak se patří, bylo by to přece mnohem lepší... líbí se mi to že naopak se najdou lidi kteří jsou ochotní se o opuštěna zvířata starat a obětují tomu v podstatě veškerý svůj čas.

nelíbí se mi útulky které to nemyslejí vážně

Nelíbí se mi v podstatě vše, zařízení, která fungují v ČR a říkají si "útulky pro koně" nesplňují moje chápaní slova "útulek" (viz. výše).

Nelíbí se mi viz otázka č.1

Nelíbí se mi vožení dětí na vyhublých či nepojízdných koních, malé prostory, nedostačující louky..líbí se mi vstřícnost majitelů útulku, hezké chování některých utulků ke koním, pravidelná péče.

Nelíbí se mi zatím nic. Nevedou je odborníci a lidé kteří by měli alespoň základní znalost v oblasti anatomie, fyziologie, etologie a práva.

Nelíbí se mi zneužívání vybraných příspěvků ve vlastní prospěch

nelíbí se mi že se o nich moc neví a málo lidí s nimi spolupracuje, ale líbí se že vůbec existujou, alespoň mají ty koníci kam jít když už je jejich majitel nechce

Nelíbí se mi že třeba že lidé se snaží conejvíc zachránit co nejvíc zvířat ale nejde to protože jsou v zlém stvu a líbí se i že někteří lidé se snaží pomoci

Nelíbí se mi, když jsou koně hlavně ve stájích

Nelíbí se mi, měly by teda být i útulky pro krávy, ale ty sežerete bez problému, nevím co na těch tupejch koních máte.

Nelíbí se mi, že je v nich většinou moc koní a jelikož je málo peněz, tak strádají.

Nelíbí se mi, že když ej nějaká chyba, jsou pomluvi (např. Rolinka, kde vím, že jsou chyby, ale také je dobřé se obracet na to, že vyhořel). Nelíbí se mi někd přístup jak ke koním, k lidem (kteří v tom hrají také velkou roli), a že kůň nemá dostatečnou péči s prostor. Co se mi líbí, těžko říci.

Nelíbí se mi, že se sem dávají koně kteří lidé už nechtějí, není to moc dobrý přístup,ale za to utulky nemůžou, kdybych měla konkrétně mluvit , k utulkum mám neduvěru po všech zkušenostech /i vlastních/ s o.s Rolinka, na férovém utulku se mi líbí to, že je tu ještě někdo, komu nezáleží jen na sobě

Nelíbí se mi, že si útulky hrají na něco, co ve skutečnosti nejsou. Nelíbí se mi neprůhlednost vedení útulku a hospodaření s penězmi. Myslím si, že útulky v dnešní podobě nemohou efektivně fungovat. Líbí se mi nápad.

Nelíbí se mi,že ne všude to je dobré.Líbí že koně mohou důstojně a svobodně dožít.

nelíbí- zbytečné prodlužování života zvířete, které nemá naději. Nepřehlednost využití peněžních darů, a hlavně chybí pastviny! líbí- ochota být posledními, kdo koně provádí koně na konci jejich cesty, odvaha vidět spoustu těch, kterým lidé ubížili, umírat.

Nelíbí-asi už jen to že jsou.Na nic,většinou tam dochází ejště k většímu týrání

nelíbí-Ne všechny útulky se o zvířata starají tak, jak mají,a le zase se mi líbí, že koně přijmou a většina se o ty nemocná nebo nechtěná zvířata starají, dají jim domov, lásku, péči,...

nelíbí: mě se líbí upně všechno : D líbí : že ty koníci nemusí umírat když je lidé nechtějí

nelíbí? ..všechno se mi na něm líbí !!!!

Nelíbí? ... občas jsou útulky tak přeplněné že koně nedostávají tolik péče, kolik si zaslouží, ba někdy dokonce ani tolik péče, kolik potřebují ...

Nelíbí? Nevím... Líbí se mi vše, pokud je to v pořádku (zabezpečení, podmínky pro koně...), už jenom myšlenka pomoci zvířatům se mi líbí

Nelíbý se mi útulky které využívají laskavosti lidí a neužívají prostředky na záchranu koní. Útulky které si berou koně o které se nejsou v jejich podmínkách schopni řádně postarat popř. je vyléčit. A také ty co soudí koně např. podle toho jestli bude ještě "využitelný" nebo ne.

Nelíbý se mi že ůtulky musí existovat,každý kdo si pořídí koně by se měl o něj do smrti a za každých okolností starat.

nemám s nimi zkušenosti,ale líbí se mi a jsem ráda,že vůbec nějaké existují...

Nemohu posoudit, protože v Česku útulek pro koně neexistuje.

Nemozem hodnotit zle, pretoze pomoc zvieratam, akukolvek hodnotim iba pozitivne.

Nepáči sa mi nechopnosť zabezpečenia si profesionálneho personálu.Keď nemám peniaze,neleziem do toho.

nepřehled financí

nevím, ještě jsem v žádném nebyla

neznam podrobnosti, jen medialni obraz

nic

nic mě nenapadá

Osobně ještě žádný neznám, ale líbí se mi, že se snaží o to, aby i staří a nemocní koníci mohli prožít plnohodnotný zbytek svého života.

paci sa mi myslienka zachranovat nechcene kone

Pokud se do toho někdo pustí, musí tomu přizpůsobit celý svůj život. Pokud si někdo toho vezme na svá bedra moc, nefunguje to. Líbí se mi snaha o zlepšení života koní, starost o důstojné dožití.

Pokud vidim reportaz kde umolousana pani v hadrech mi rika jak je to tezke - tak proc to dela? I utulek by mel vystupovat na urovni, staci kdyz kone nevypadaji dobre lidi by meli vypdat jako profesionalni stajovy personal a kdyz ne tak kterykoliv student jiste rad muze byt tiskovy mluvci

Pomoc koni, když je potřeba. (líbí) nevím .. zatím jsem nenašla nic co by se mi nelíbilo .

Pomoc těm, kteří to potřebují

Tak líbí se mi ,že ti lidé co to vedou do tomu musí obětovat vše. Nelíbí to ,že když dojdou peníze chovat koně i přes to ,že se mají i hůř

To, že i když ví - že ten koník není "na nic" - nemůže se na nich jezdit, nemůžou pracovat - většinou co jsem vidělau Vás. Takže jde vidět, že je to jenom čistá láska ke koním a snaha pomoct někomu.

to, že koně dostanou další šanci.....

Útulkům fandím, byla jsem jedna z prvních kdo jel pomáhat do Rolinky při tom nešťasném požáru, ve volném čase vybírala peníze kde se dalo. Rolinka mě zklamala, nevím co si o tom mám myslet ....

v zadnem jsem jeste nebyla nemohu soudit

Začneme s tím, co se mi líbí - obdivuji odvahu lidí vůbec do něčeho takového jít, tu těžkou práci s týranými koňmi a spoustu peňez které se neustále musejí schánět a je jich pořád málo, už jenom to, že existuje malá jiskra solidarity, i když nemůže pomoci všem... Nelíbí se mi někdy viděné zbytečné držení koní při životě, když už to nemá cenu, snaha zachránit za neuvěřitelné peníze koně který stejně šanci nemá, místo toho aby šli peníze pro ty, co šanci mají... taky mi přijde celá organizace lehce zneužitelká k rychlému odložení nechtěného zvířete..ale je to sporné..

Zatím útulek pro koně neznám, ale snad poznám. A vím o jednom, kde je žena zlatého srdíčka.

že dávají koním další šanci na život

že je provozují lidé, kteří nezabezpečí (nejsou schopni zabezpečit) finančně chod útulku a zajištění dostatku krmiva péče pro koně a zvířata tam strádají!!!!

že jsou a že mohou i druzí lidé pomáhat, nejen s péčí

že některé útulky si berou moc koní a pak jim nedokážou zajistit kvalitní péči jakou potřebují a líbí že se někdo snaží postarat o nemocné,staré a nechtěné koně a zajistí jim tak pěkné stáří a zbytek života

8. Který byste hodnotili jako nejlepší? Po zadání do vyhledávače jich pár vyjede.

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

a

Ani jeden.

asi bianca

Asi ten Vas, mluvila jsem s Vami ohledne konika a v jistem jsme se shodly, jinak jeste jeden, ale ten mi moc nejde.

Asi útulek Bianka...z jejich koní je nej salám a tuhle jsem viděl fakt fajnový porno s jejich koňma.

Asik nejvíce se mi líbí naděje pro koně.

Bianka - jediný útulek pro koně , který opravdu dobře znám.

Bianka a Naděje pro koně!!

Bianka.. velice dobrý přístup

Bohužel nemůžu hodnotit. Nebyla jsem nikdy v žádném útulku a nesoudím na základě internetových stránek

dobrý

Domácí útulky

http://www.nadejeprokone.cz/

http://www.nadejeprokone.cz/

http://www.soszivotprokone.wz.cz/

i přes to,že na netu jich pár je, nemohu soudit, osobně jsem nebyla..

J.O. Bianka - skvělí lídé, dobře postaráno o koně, jak se s koňmi pracuje (např Medly aby zvedal zadní nohu tak chodí valalety, a také Láďu Nykla při PNH). Dále Naději pro koně.

já mám velmi dobrou osobní zkušenost s útulkem Bianka a tak dávám bod jemu

Jednoznačně Naděje pro koně, Regálie, S.O.S Život pro koně.

Kazdou staj ktera nechava sve kone dozit a neda je do domova duchodcu do podminek, ktere jsou diskutabilni

každý má své mochy a je mi hloupé na toto odpovída

Každý útulek má svoje pro a proti to se nedá určit který je nejlepší.

Líbí se mi S.O.S. život pro koně

Mě se nejvíc líbí váš

Mně se líbí útulek Bianka, Naděje pro koně a S.O.S.-Život koně

Moc jich neznám, ale byla jsem v útulku Bianka a tam se mi líbilo :)

Musela bych je vidět osobně.

myslim ze co slycham... Vas utulek

Myslím že nelze soudit jen podle toho co vyjede ve vyhledávači. Musela bych je poznat osobně abych je mohla soudit.

naděje

Naděje pro koně

naděje pro koně

Naděje pro koně a Bianca

Naděje pro koně a Regália

Naděje pro koně, naopak se mi nelíbí J. O. Bianka, protože se podle mého jedná spíše o jezdecký oddíl.

Naděje pro koně, pak určitě ptulek Bianka

Naděje pro koně,Penzion Regália,Občanské sdružení zachrantě koně a možná i O.S.Rolinka

naděje, bianka, sos

Naozaj neviem.

Nebudu hodnotit na základě nějakých doporučení. Lepší je vidět na vlastní oči.

nebudu hodnotit, nebyla jsem tam.

nehodnotím, bez vlastní návštěvy nebo názorů očitých svědků

nechci hodnotit, neznám podrobnosti, tudíž nejde o pár fotek na webu....

nejlepší nevím, ale po osobní zkušenosti jako nejhorší útulek v Topolanech u Vyškova

Nejradeji mam lidi co maji tzv. domaci utulek - ujmou se kone a pojmou ho za vlastniho i kdyz ma problemy ci je stary a maji penize na to, aby mohli zaplatit vsechny vydaje s nim spojene. Ale takovych lidi moc neni. Zadny z oficialnich utulku me nenadchl, a navic www strankam neverim, musela bych se vsude podivat osobne a na to nemam vazne cas ani prostredky.

nejradši mám utulek Bianka z Žirče u Dvora Králové

Nemam zkusenost. Jeden se bude zakladat v Nemojanech, s tim jsem spokojena, dela se tam vse pro pohodli koni, nic pro pohodli lidi :))

nemohu posoudit dle stránek až po osobní návštěvě,stránky a srdcervoucí příběhy jsou všude krásně vyložené

nemohu si vybrat, myslím, že aktuální jsou všechny hlavní.

nemohu vybrat v žádném jsem nebyla

nemůžu posoudit podle toho co vidím na internetu a když jsem ve všech nebyla tak prostě nejsem objektivní

Nenevštívila som ich,nehodnotím.

netroufam si soudit, nemam osobni zkusenost

Netušímm nemám zkušenosti

neviem

nevím

Nevím

nevím

nevím

nevím

Nevím nemůžu posoudit osobně je neznám.

Nevím o žádném.

nevím, nemám se žádným zkušenosti ani sme tam nikdy nebyla, takže nemůžu soudit......

nevim, nemam cas nic hledat

Nevím.

Nezajímám se o to blíže.

neznám

neznám alespoň dobrý

neznám osobně žádný, velmi se mi líbil nápad, že by si majitel, který koně do útulku dá platil péči do konce života zvířete.

No comment

no to je tezke asi sos zivot pro kone otech sem zatim nejvic slysela

osobně jsem navštívila dva,Křižany po požáru a Bianku hodnotit si opravdu netroufám!

Osobně znám již zmiňovaou Rolinku. Kdykoliv jsem zde byla, vždy byli koně v pořádku, měli jídlo, vodu, deky ...

osobně znám pouze Bianka

Ostrava

Ostravský (jak měl pan Moudrý)

Podle stránek těžko soudit

Regália

Regalia, utulek pro koně

s utulkama jsem se nikdy nesetkala ani nevim zda v nasem okoli nejaky je...

s žádným vhodným jsem se nesetkala

S.O.S. - Život pro koně - ale osobně se v tom nevyznám a nemůžu posoudit, jen z internetového dojmu

SOS život pro koně

SOS Rolinka-z doslechu

Sos život pro koně v západních čechách

spíše bych pro své zvíře hledal ustájení u zkušeného soukromníka než v oficiálním útulku

stoprocentně útulek Bianka :D :D

Tak to opravdu nevím,od PC toho moc nepoznám

tak vyhledávát je nebudu.,..co jsem koukala dříve tak mě zaujala Bianca... naopak rozhodila Rolinka...

Takový neznám, myslím že Naděje pro koně, ale nevím nebyla jsem tam, nechci soudit. Ale podle toho co jsem slyšela a viděla na stránkách se mi líbí jejich činnost.

Těžko hodnotit nejlepší útulek, když se útulky schovávají pod několika různými názvy. Útulky a Domovy koňských důchodců, kteří se tímto přídomkem pyšní, většinou s útulkem mají pramálo společného.

těžko hodnotit podle webových stránek. osobně znám jen Rolinku a ta doufám zdaleka nejlepší není..

to nemohu posoudit od počítače...ale osobně, nevidim jak se ke koníkum chovají.

To teď nevím...Ale věděla bych ten nehorší..Help..

To, co vyjede po zadání do vyhledavače, nejsou útulky pro koně.

tpo kde je i výběch a prostorné boxy

Útulek Bianka

utulek bianka

Útulek Bianka a útulek Křižany

Útulek Mířkov, nemají sice dostatek financí, ale pro koníky dělají první poslední.

Útulek Naděje pro koně

Útulek pro koně Bianka - Dvůr Králové nad Labem

utulek.bianka@seznam.cz

v ČR neexistuje fakticky žádný skutečný útulek

V sidlech s utulky jako takovymi, nemam prehled . :(

v téhle otázce nerozumím

V žádném jsem osobně nebyla tudíž nehodnotím.

V žádném jsem osobně nebyla. Podle internetových stránek hodnotit nebudu. Myslím, že vidět je jen přes internet, není dost objektivní.

váš...regálii

všechny sou sůůůpééér!!!

Vzhledem k tomu,že nesouhlasím se současným systémem fungování útulků v ČR,není pro mne nejlepší žádný

www.nadejeprokone.cz

www.nadejeprokone.cz

Z koňských útulků se mi líbí S.O.S život pro koně a samozřejmě Váš útulek.:)

z téhle bídy je nejlepší Miřkov...

Zadny se mi nelibi, vsude je to hnusne, male vybehy, Jen Blato . male staje s nizkymi stropy, malo svetla.

Zatím nejlepší ohlasy jsem slyšela na Bianku, ale vzhledem k úzké spolupráci paní Višňákové s pí. Polákovou si nejsem tak úplně jistá!

zkušenost mám s útulke Regália.. špatná, .... Plzeńský útulek.. průměrný... Bianka.. velice dobrý...

Znám asi dva a nejsem si jistá,který hodnotit jako nejlepší.Všeobecne tato zařízení hodnotím kladně.

znam jeden A sem s nim spokojena utulek bianka

znám jen ten nejhorší .............. u pí. Polákové

Znám jenom tenhle útulek,myslím že je moc fajn.

znám jenom váš útulek.Tak si myslíš že je ten nejlepší

žádná

žádný

žádný

žádný

žádný konkrétní jmenovat nebudu, z netu toho moc nevyčtete, lépe se osobně zajet podívat

Žádný z útulků nesplňuje podle mne nic z toho, co by měl útulek splňovat.

žádný, podle internetu soudit nejde

9. Kdy by měl až útulek koně nabízet a za jakých podmínek?

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

až po jejich vyléčení a vyřešení jejich problémů

Asi když má někdo opravdu zájem a najde si vás sám.

az bude kun v poradku, jen do dobrych rukou s tim, ze ho zamestnanci utulku mohou kdykoli prijet navstivit

Az by bol konik zdravy, ale len po prevereni, ci ide do dobrych podmienok, overenie kupujuceho.

Az po stabilizovani stavu kone, tak, aby mohl zit plnohodnotny zivot, ne zacatecnikovi, rozhodne ne zadarmo, ale aspon za nejaky poplatek. Kdyby byly kone behem lecby sponzorovani, tak je to taky rozdil, tak by cena mohla byt nizsi, ale prijde mi blbost davat kone zadara, jak by pak utulek mohl pomoct dalsim Budto na nej maji, nebo ne a kde by byla jistota, ze by kone zvladly krmit, preci jenom zachraneny kun je na peci co se tyce financi narocnejsi

až bude kůň schopný jít jinak, bude v pořádku a za podmínek že bude mít dobré zázemí a majitele

až bude kůň v psychické i fyzické kondinci, a pouze těm, kteří se ukážou jako vodní majitelé-ti, kteří aspoň 5 LET doma koně chovají, a nikdy u nich nebylo zjištěno zanedbání, a hlavně těm, kteří mají minimálně jednoho koně

až bude napravený hlavně po psychické stránce, jelikož by to mohlo budoucího majitele rozhodit a koně vrátit znovu v zuboženém stavu. Nechtít moc peněz, ale jezdit se na koně dívat, popřípadě vystavit smlouvu o navrácení koně zpět, když se nedodrží podmínky.

až by je mohli lidé, co si ho chtějí vzít, schopni postarat se stoprocetně o koně jako v útulku..a až by věděli, že koník je připraven k nabídnutí

Až je koník fyzicky i psychicky v pořádku a prodávat jen takového koníka který je schopen normálního života. Tzn. bez 24h dohlížení.

Až je kůň připravený jít k novému majiteli. Podmínky-majitel musí mít dostatek času na koně, kterého si chce vzít(není určitý čas, každý kůň potřebuje individuální přístup), mělo by na něm být vidět to že se do koně zamiloval na první pohled, měl by na koně mít dostatek místa.

Až když je kůň srovnán psychicky, fyzicky a hlavně si nového zájemce o něj dobře prohlédnout, popř. se ho zeptat na nějaká fakta, např. kde bude kun ustajen, za jakých podminek, jestli bude sám nebo již mají koní víc, jak s ním bude pracováno a k jakému využití si ho chtějí osvojit.

až když je prognóza daného koně jasná, tedy můžeme-li budoucímu držiteli zdělit objektivně stav koně, co lze očekávat také až když se ví jaký kůň je, temperamentem, charakterem, abychom pokud možno co nejvíce předešli případným konfliktům a nedorozuměním u nového držitele

Až když sami ošetřovatelé z ůtulku si budou jistí že kůň je připraven fyzicky i psichycky.Do podmínek kam se napřed pojedou podívat a pak koně budou jezdit kontrolovat.

Až se koník dá dokupy a nebo ho prodat ověřeném člověku ,který si ho spraví sám , ale musel by se kontrolovat a neměl by ho prodávat dál.

Až si ho buboucí majitel zasloží

Až si je po zdravotní i psychické stránce koně jist,že mu případné další stěhování nezpůsobí újmu, a že jej dává do dobrých rukou

až ty koníci budou v dobrém stavu a musely by se tam jet podívat kde by ten koník byl a pak by se rozhodlo jestli mu ho dáte nebo ne

bohužel na tuto otazku nedokažu odpovědět.. spěchám od pc.

co nejdříve je to možné,prověřenému člověku,s povinností nového majitele informovat útujek o jakékoli změně týkající se jeho zdrav.stavu,přemístění,konzultaci případného odprodeje,aby se zamezilo spekulativnímu jedíní.Na ÚECHK u koně poznamenat,že je z konkrétního útulku a ten kontaktovat při jakékoli změně

dobrý

Formou odkoupeni( s nemoznosti dale kone prodat) . Do kontrolovanych vhodnych podminek.

Hlavně bych ověřila budoucí majitele a to co on nabízí vzhledem ke koníkovu stavu.Ať ví jakého koníka si bere a dle toho ať umí nabídnout podmínky a majitel musí být člověk s citem.Koník asi až je z nejhoršího venku

hledání nového domova spočívá v důvěře...člověk který by ho chtěl by sním měl strávit trošku času a poznat ho...až se koně dostanou ze šoků které prožili...a až budou mít vlídnější povahu a nebudou vystrašení

hodně záleží na tom, proč koník do útulku byl dán a jaké je jeho využití, vzhledem k přesycenosti trhu není lehké udat nepojízdné či problematické koně. Každopádně by útulek měl potencionálního majitele informovat o všech problémech zvířete, cena je věcí dohody a stejně tak by měl útulek nové majitele vybírat zodpovědně, případně zvíře zkontrolovat.

Kdo má dostatečné prostory , zkušenosti a pracovní sílu.

Kdokoli se srdcem věnovaným koním, s dostatkem energie a pokud možno i prostředků.

kdy si budete pěvně jisti, kam ten koník půjde a že se tam bude mít dobře - do delší spolupráci s budoucím majitelem koně - a určitě PLNOLETOST

kdy uváží za vhodné specialista nebo veterinář.

KDyž je jejich zdravotní nebo psychický stav stabilizovaný a odborní pracovníci jsou si jejich stavem jisti. Teoretického majitele alespon v rámci možností prověřit,aby nepřišel do špatných rukou a kontrolovat podmínky i po prodeji.

Když je koník "z nejhoršího" venku. Samozřejmě nesmí trpět žádnou infekční nemocí, pokud má nějakou chronickou nemoc, měla by být pokud možno "stabilizována", aby se stav zvířete změnou prostředí a majitele výrazně a hlavně trvale nezhoršil. Zvíře by mělo být vyrovnané i po psychické stránce.

Když je koník připraven na to aby se o něj staral i majitel který o tom moc neví.

když je koník zdravý a

Když je kůň již relativně zdráv anebo kdykoli, když bude mít budoucí majitel o takového či makového koně zájem, samozřejmně mít možnost doléčení, vědět, že je k tomuto chovu způsobilý, mít třeba koně doma i za cenu, že bude sám, kůň by se měl odprodávat za symbolickou cenu cca 10 tis., ne nižší jateční

Když je kůň v lepším stavu (není podvyževený atd...),a když má kůn dostatečnou důvěru k člověku.

když je zdravý, bezpečný pro své okolí, když může posloužit (i kdyby jako společník pro jiného koně) podmínky jsou hodně měnitelné i za ročního období. určitě výběh, možnost stáje, přikrmování, péče

Když je zvíře zdravé a bez psychických problémů

když jsou v pořádku, a hlavně hlídat i potom jak je s nimi zacházeno

Komukoli, kdo prokáže, že má vhodné podmínky pro chov koní a že je schopen se o ně postarat. Pokud bude budoucí majitel chtít, klidně koně umístit před léčbou (snížení nákladů), ovšem je nutné posoudit případ od případu.

Koně by měl nabízet pokud bude v dobrém zdravotním i psychickém stavu. A lidem co o koníka opravdu stojí a budou se o něj starat. Třeba znám spoustu lidí - hlavně mladých, co si nemůžou dovolit koupit koně protože je moc cenově náročný. Ale pokud by útulek nabídl symbolickou cenu, pokud se kůň dostane do dobrých rukou, byla by to pro ně životní šance na splnění svého snu. Kolikrát i mají skvělé místo a vybavení pro koníka, ale nemají peníze na koupi. Byla by to pro ně skvělá šance. A takový lidé pak dají koníkovi hodně moc lásky.

Koně by měl nabízet v jakémkoliv stavu - pokud se majitel rozhodne převzít koně a doléčit sám, je to jeho volba a útulku se ulehčí. Podmínky: Neustálá kontrola s tím, že pokud bude výrazně zanedbána péče, kůň se okamžitě vrací bez možnosti tomuto majiteli kdykoliv vrátit koně zpět

Koně by měli být nabízeni vždy,když to jejich zdravotní stav dovolí,podmínkou by měla být možnost namátkové kontroly koně u nového majitele,podobný způsob funguje u psů v útulcích ,které fungují pod Ligou na záchranu zvířat.Zvíře je minimálně rok po převzetí novým majitelem stále "majitkem" ligy.

Koně by měly jít do dobrých podmínek,ověřit si majitele jestli má zkušenosti aby se koník nedostal do špatných rukou.

Koně dát jen člověku který má dobré zázemí pro koníka, osobě starší 18- ti let a se stálým příjmem..není-li koník schopen ježdění ani rekreačního mít ve smlopuvě podložené, že koník bude sloužit už jen jako společník ke koni.. nikoliv na ježdění

koně může nabídnout utulek podle mě za každé situace. I když bude koník nemocný a dostane se jako společník na pěkné místo, je mu určitě líp v milující rodině než v útulku. Musí se však dostat do skvělích podmínek podloženě se smlouvou,že se koník nesmí dál prodat nebo si ho odebíráte zpět, další zla si většinou tihle koně nezaslouží

Koně nabízet?Hlavně zdravé koně.

Koně schopné alespoň trochu kvalitního života lidem s láskou

Koně útulek opustí, pokud pomine důvod jejich pobytu v tomto zařízení - tj. vyřešení dědictví, zjištění majitele nalezených koní, apod.

Koně, které má utulek nabízet by měli být komplektně doléení, nenabízet již koně staré ty na dožití s nemoci nechat dožít v utulku ve stádě, jinak mladé koně, s již dobrou psychikou nabízet k odkoupení mezi lidi a koně po kontrolách..

konící by měli mít nabízeni až v případě, že jsou zdraví a nic jim nechybí.....a měli by být nabídnuty věrohodnému člověku, který je schopný se o ně postarat

Konik nabízený.. jehož zdravotní stav umožňuje další využití koně at už jako koňského společníka nebo koně k dalšímu jezdeckému využití. Podmínkou by mělo být nejen udržení stávajícího stavu zvířete ale i jeho možnost a snaha o zlepšení . Určitě je na snadě že útulek koníka odprodá ( možnost získání financí na další fungování a poskytnutí pomoci dalšímu zvířeti) cenou by měl být zohledněn stav zvířete a možnost jeho dašího využití.

Kůň by měl být v dobrém stavu, nový majitel by měl být seznámen se všemi okolnostmi, které se koně týkají, např i nemoci a určitě by měl být poučen, jak o koně pečovat. Nový majitel by měl dokázat, že má prostory a finance se o koně dobře postarat. Poté také dělat nečekané kontroly.

len do dobrych podmienok ludi si preverit a sledovat po odpredaji.

Měl by je nabízet,pokud jsou 100% zdravý.Za podmínek,že mu dá majitel potřebnou péči,lásku a zajístí mu ustájení,veterináře,kováře a klidné dožití,nebo ještě krásný dlouhý život :)...také abyste se mohla zajet na koně občas podívat.

měl by nabízet až po nahlédnutí do jakých podmínek koník půjde a nejlepší by bylo udělat i nějaký psychický a chovatelský test...

měl by nabízet všechny koně pokud by o ně byl zájem. a za jakých podmínek? za té podmínky, že by pro koníka byly připraveny v novém domově super podmínky :)

Myslím si,že by je šlo nabízet hned,tedy jestli má někdo zájem a prostředky postarat se o koníka,tak proč ne.Myslím,že na jeho místo budou ihned další adepti..Každopádně by to měla být osoba výdělečně činn,která prokáže,že má jak se o koně postarat a má dostatečné znalosti.

Myslim, ze by mel kone nabizet neustale (jako psi a kocici utulky), za podminek ze se kun dostane do patricne pece - podlozeno smlouvou o zpetne koupi. Plus za prispevek na dosavadni ustajeni a lecbu. A za primerenou cenu.

myslím, že záleží na samotném koni, posouzení vetíka.

Myslím,že pokud to dovolí zdravotní stav koně tak co nejdříveod doby umístění v útulku a za jakých podmínek?NO určitě bych toho člověka chtěla vydět koníka o kterého má zájem bych mu dala na ošetření s tím že třeba bude na víkend ve vaší stáji a za víkend se pozná jestli k sobě půjdou a jestli dotyčný má vůbec nějaké znalosti,rozhodně na dobu určitou na zkoušku třeba rok a po té by koník byl teprve převeden na nového majitele nebo vrácen do útulku,pokud by byla shledána špatná péče,a kůn by v případě prodeje musel jít zpět do út.nebo by to útulek musel schválit

nabízet by je měl a´ž o ně projeví zájem někdo, kdo o koních opravdu něco ví a je schopen se o něj postarat a nevidí v tom jen levný způsob pořízení zvířete

Nabízet by se měli jen koně zotavení a vhodní alespoň pro minimální jezdecké využití. Podmínkou by mělo být prověření nového majitele a podmínek do kterých kůň půjde

Nabízet koně bez příznaků nemoci. Může být nepojízdný a mít nějaký handicap - jako společník ke koni. V podstatě bych řekla, že jakéhokoli koně s podmínkou okamžitého navrácení útulku pokud nebudou splněny podmínky za jakými je kůň pronajat nebo prodán

Nabízet koně by mě zásadně po napravení psychických problémů (kousání, kopání, strach a různé zlozvyky), a po vyléčení, určitě by se neměl nabízet kůň nedoléčený, či koník v léčbě, či rehabilitaci. Nabízet se, ale může, protože budoucí majitel koníka může na léčbu přispívat. Takže nabízet se může hned po přijetí do útulku s tím, že bude možno si ho vzít až po doléčení a podobně, abychom měli kontrolu, ale čím více času je na hledání nového majitele, tím více má koník naději, že hned jakmile se zotaví půjde bydlet. Opustit útulek může teprve plně zregenerovaný koník, po napravemí zásadních psychických a fyzických problémů.

nabízet může jakékoliv koně(krom těch před smrtí), občasné kontroly nového majitele

nabízet okamžitě hned po přijmutí koně. nechat ho ohodnotit a na základě odhadní ceny se pak domluvit s příp. kupcem, pokud možno prověřit aby se koník dostal do dobrých rukou a vyhradit si ve smlouvě nějaký časový interval na případné vrácení..

nabízet,nebo prodávat?

nabýzet co nejdříve, jen za cenu hradící náklady na pobyt

nechápůů..

Neohlášených návštěvách

nevím jak to stojí v nějakých předpisech, ale určitě pokud je vyšetřen a kupující seznámen se stavem a hlavně jeho majitel s tím souhlasí

nevím, nerozumím tomu! snad až bude zdravý a ochočený.

nikdy

No az by byl zdravi a urci te jen tehdy kdyz je toho ten kun schopnej jit nekam ji nam a je aspon trochu psichicky virovnanej a ty lidi by si meli proklepnout:-) a urcite se jet pak kouknout do te staje kam ho prevezou jak predtim nez ho tam daj tak i potom akonika kontrolovat

no podle mě co by se koně zotavovali......spolehlivým lidem+ kontroly...

No tak to záleží jak je živenej že jo...protože ono neni salám jako salám

No určitě ten kdo by si ho chtěl koupit nebo jednoduše vzít tk by musel vědět o tom koni co má za nemoc, čim se krmí měl by mít pro něj veškerý věci který kůň potřebuje

Okamžitě po převzetí, prověřit mnového majitele, prodej za min cenu stvrdá smlouva - např.jak u adopcí mustangů v USA

Po vyštření veterinářem, zda koník neuhyne po několika měsících u nového majitele, po domluvě se zájemcem nabízet možnost doléčení koně v útulku či doma na náklady zájemce, vše záleží na domluvě. Možnost kontroly několikrát ročně a v případě že by chtěl majitel koníka prodat mít předkupní právo nebo možnost vybrat nebo schválit dalšího majitele.

po doléčení a se vším v pořádku

Po zotavení, uzdravení koně za jasně stanovených podmínek, po kontrole budoucího útočiště a poté s častými kontrolami.

podle jejich léčky

Pokud bude zvíře v perspektivním stavu, začít ihned intenzivně nabízet koně. Před předáním se přesvědčit, že nový majitel má vhodné podmínky pro držení zvířete.

pokud budou v naprostem poradku a hlavne do dobrych rukou

pokud by kun nemel sebemensi problem rozdavat lasku jinym, kteri by ho braly takoveho jaky je tak myslim ze nevadi ani stale kulhani a podobne veci, a podminky by storpocentne meli byt, ze kun za nespokojeneho zakaznika se muze vratit kdykoli zpet a hlavne pri zhorseni jeho stavu kdyz ho lide chteji dat na jatka...to je jedina podle me velka podminka...

pokud by původní majitel dal souhlas a pokud by zdravotně odpovídal stav zvířete + předchozí a následná kontrola podmínek v jakých by zvíře žilo

Pokud je ještě šance,že je nový majitel využije třeba k rekreační jízdě nebo jako společníka k jinému koníkovi.Samozřejmostí by mělo být,že nový majitel a prostředí do kterého kůň z útulku půjde, bude řádně prověřen a nebude hrozit nebezpečí,že by koně prodával dál.Určitě by se neměl nabízet hodně nemocný kůň,který potřebuje speciální péči a u kterého je například nemožný převoz...

pokud je koník již v lepší kondici, nemusí být, ale úplně vyléčen

Pokud je koník zdráv a je schopen přemístění k novému majitely nevidím důvod proč ho mít v útulku, když je spousta lidí kterým by jistě udělal radost. A za jakých podmínek? Určitě vše podložené písemnou smlouvou za finanční výpomoc útulku a s dodatkem pokud by chtěl majitel koně prodat musí uvědomit útulek. Pokud by se měl koník u nového majitele prokazatelně špatně možné ho útulek odebrat bez možnosti navrácení fin. částky. Kontroly u nového majit.

Pokud je kůň v pořádku, a není důvod, ho tam dále držet. Najít vhodného majitele, kteří mají koně pro potěšení, ne ježdění, spíš na pastvu (např. jako majitelé Vašeho Ergase)

Pokud je kůň zdravý a povahově přístupný, určitě za nějaký poplatek (např. na další provoz) lidem, kteří mají pro chov koně podmínky a určité zkušenosti

pokud je to kůň, kterého nový majitel bude schopen zvládat

Pokud je útulek majitelem je to čistě jeho věc, ale měl by se podívat jaký kůň do jakých podmínek jde. Předešlo by se tím i situacím proč vlastně útulky vznikly.

pouze prověřeným budoucím majiteům, se správně formulovanou smlouvou a koně pouze schopné dalšího fungování za učelem potřeby majitele

Pravnikem smluvne osetrena smlouva, tri nezavisly veterinari na konzultaci a tomu kdo si je samozrejme koupi nikoliv pronajme, nakup je jiz zavazek

Prověření zájemce a i přesto by určitě nebylo na škodu domluvit se že koníka bude někdo pravidelně navštěvovat a hodnotit, hlavně pak prověřit, že pokud má nějaký zdravotní problém, bude na něj dostatečně brán ohled a dostane se koníkovi péče, kterou potřebuje.

přesně ve chvíli, kdy se najde vhodný nový majitel, smlouvou s garancí adekvátní péče a s obdobím, řekněme rok, kdy bude majitel kontrolován - aktivně. Prodej koně pak bude příjmem útulku - tedy státní organizace. Po určité době by měl kůň zcela přejít do majetku nového majitele. Vycházím z faktu, že se jedná o koně po zemřelých majitelích, kde se dědic vzdal dědictví, o koně ztracené, kde se nepodařilo najít majitele, tam bude doba držení útulkem dána asi ze zákona a po majiteli bude cena ustájení požadována k úhradě, u koní zabavených pro týrání by pak zajištění nového majitele mělo být vázáno na stabilizaci stavu zvířete. Rozhodnutí o léčbě z prostředků útulku by mělo podléhat vyjádření komise složené z veterináře, ekonoma, etologa - aby bylo zajištěno, že kůlň bude mít šanci na získání nového majitele a plnohodnotný další život. Pokud se na léčbě bude ekonomicky podílet nebo jí zajistí platbami nový majitel, který nemá v danou chvíli vhodné podmínky, lze souhlasit s léčbou na dobu nutnou do vytvoření vhodných podmínek u majitele, ale vždy na dobu určitou a za úhradu 100%. Při dlouhodobé nemoci majitele (zlomená noha, hospitalizace...

při zdravém a dobrém stavu koně...

souhlas majitele-pokud je a prispiva. kone relativne zdravi,kteri mohou poslouzit jako spolecnici apod

Tak nabízet by je měl ve fázy ,kdy jsou schopni stát se ,,normálním" koněm majitelů ať už na ježdění a chov a zároveň pokud v útulku zabírají místo pro jiné koně,které toto místo potřebují víc... No a za jakých podmínek? Třeba určit nějaké kontroly ze strany útulku nebo tak...

To je docela tezka otazka.... utulek na druhou stranu je jednou pro to, aby si zde kone dozili zaslozeny duchod popr. jine zivotni trauma cim prosli, pokud by jim utulek dopral dobry navrat do zivota a kun mel nejake lepsi vyhlidky do budoucna, potom by prodej byl mozny s tim, ze novy majitel by byl informovat o co slo, cim si kun prosel a jak se zotavil ,a sepsal smlouvu o dalsi neprodejnosti kone, ci formu pronajmu kone do sve staje s tim ze majitel, jakozto utulek by mel nad konem ochranou ruku a dohlizel na kontrolovane zachazeni se svym sverencem v jine staji ( aby nedochazelo k ublizovani po prodeji , ci naslednemu prodeji kone, formou vynosu aj. )

To je strašně těžká otázka, lidi jsou svině a je možné, že z vypiplaného koně jsou schopni udělat ze své chamtivosti trosku. Jedině kontrola,kontrola...a kde na to vzít čas ????

urcite za podminek zpetneho navraceni kone pri spatnych podminkach stavajiciho majitele

určitě až si budou stoprocentně jistí že je koník zdravý a může ještě nějak sloužit. A musí být ten majitel vhodný.

Určitě dát jen do pronájmu či s předkupním právem, plnoleté osobě, která má dostatečné zázemí pro koně, zajet se podívat na místo, kde bude a dříve, než si koníka odvést, nějakou dobu za ním docházet a seznámit se s ním, aby pak nedošlo k nějakému nedorozumění. Seznámit také zájemce se zdravotním stavem koně, jeho možné využití.

určitě musí vědět do čeho by koníka dal..a jestli je kůn schopen být někde jinde

určitě prověřeným majitelům

Útulek by měl koně nabízet až po skončení léčby. Novému majiteli bych nechala zaplatit část peněz za léčbu a další výdaje. Podmínky by nemuseli být nikterak přísné: nejprve bych koně pronajala, až po roce pronájmu by si ho mohl zájemce odkoupit.

v době tak za 3-4 měsíce záleží na hodnotě zdavotním stavu a zdravotních problémech.aby byl nový majitel pořádně zkontrolován, probíhaly kontroly u nových majitelů, aby koně měli adekvátní péči kterou potřebují a zajištění vhodných podmínek pro chování nebo vlastnictví koně a zjistit na co nový majitek koně chce a oznámit mu zdravotní problémi koně popř.jak se léčí

v dobrém stavu

v případě nemocného po vyléčení... a zdravého okamžitě... provést dohled na místě umístění, za nejnižší možnou cenu..

V případě že se najde spolehlivý majitel který se popř. postará i o méně schpného koně... pak v odpovídajícím zdravotním a psychickém stavu...určitě by neměl prodávat až příliž staré koně kteří už si zaslouží stálý domov

V případě, že bude kůň schopen převozu do zajištěných podmínek proveřenému majiteli, tak klidně hned, ať je místo pro další potřebné.

věřím, že většina lidí, kteří si do útulku zajedou pro koně tam jedou s čistým úmyslem koni pomoci.Ale stejně by si člověk měl toho druhého trochu ,,prokouknout" aby ho neposlal na jatka.Člověku se nedá věřit.

viz otázka č. 2

vždy s pravdivými informacemi o jeho zdrav. stavu - pokud ho kupec chce i po té, tak kdykoli

Vždy. Ověřit podmínky kam kůň půjde. Ověřovat musí opět člověk se zkušenostmi v oboru.

za co nejvyšší jateční cenu

Za podmínek, že je kůň v pořádku a je již plně při síle.

Za podmínek, že koník je v útulku už delší dobu, není vážně nemocný, atd

Za podmínek,že adoptivní majitel má dostatečné finance(s důkazem),zázemí,kde kůň bude žít (samozřejmně po zkontrolování a schválení toho místa), k nejméně 1 koni a čas na zvíře,aby se o něj mohl postarat.

za těch nejlepších. Za takový jaký je možný maximálně nabýdnout

zajakých podmínek?? asi vprvní řadě poshlédnutí nabízeného domova pro koně,abyměl kun dobrou peči a dostatek rrmeni a lásku novího majitele.

Zalezi na dusevnim a fyzickem zdravi kone, pokud je kun i po dusevni strance prijmout noveho majitele, mel by majitel nejakou dobu za nim prvne dojizdet a seznamovat se s nim v jeho "jemu znalem" prostredi a pak az si bude novy majitel jisty, ze jej kun prijme, muze kun opustit utulek, Mel by byt ovsem dohled, jak se kun u novych lidi ma.

Záleží na konkrétním případě a jakého majitele koni najdou. Asi se lépe najde majitel pro koně, který je vyléčený, popřípadě získal v lidi důvěru atd.... ale pokud se najde člověk, který by si vzal i koně, který ještě léčbu potřebuje, a člověk bude schopný mu ji poskytnout, nevidím důvod proč mu koně neprodat (nebo darovat).

Záleží na zdravotním stavu koně, nemyslím že by měla být povinnost aby byl koník plně doléčen, pokud ho budoucí majitel bude ochoten doléčit. Podmínky záleží určitě na stavu koně. Hodně důležitá by měla být řádná smlouva . Nebo by mohl kůň v podstatě zůstat v majetku útulku a jít do tzv. bezplatného pronájmu.

zdrave, ciste .....

Zdravý kôň,ešte využiteľný kôň,vhodný a nie príliš náročný spoločník.Podmienky:overenie majitela,najskor len prenajom,ak sa neosveci zaujemca,kona mu odobrat)

Že by skontrolovali prostředí do jakého jde a museli yb ppodávat informace o stavu koně.

Že se o ně bude nový majitel dobře starat a pracovníci z útulku se budou moc přijet na koně podívat.

10. Dodejte ještě svůj dovětek k tématu?

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

nic

¨Skvělej dotazník, doufám, že to k něčemu bude :)

.

..

...

Ano, útulek pro koně se mi líbí...

asi vše co jsem chtěla jsem zde jiý napsala.. jinak velice dobrý nápad udělat tento dotazník..

Ať vám koně jdou :)

bez komentáře

Bohužel mám ten názor,že pokud se nepoučíme z chyb v těch zemích,kde útulky pro koně již roky fungují,budeme muset zákonitě absolvovat vlastní cestu pokus-omyl.....

Bohužel v naší zemi je tato činost mezi lidmi odsuzována (hlavně média často ukazují jen to špatné a situace často zkreslují). Navíc jsme v tomto směru dosti zaostalí díky malému množství financí, které do různých útulků proudí. Obyčejný člověk, který se koním nevěnuje si tak může myslet, že kůň, který je v zimě venku a má k dispozici jen přístřešek a seno, je zablácený apod., tak že takový kůň trpí. což pravda není. Kůň mnohem více trpí zavřený v teplém boxe s nadmírou žrádla. Nemá pak kde vybít svou energii a trpí růpznými psychickými problémy, které přerůstají v různé zlozvyky.

Byla bych pro, aby se dělal ten chovatelský test...Lidi můžou na první dojem půsovit sympaticky, ale o koníka se během náhlého onemocnění nebudou umět postarat a bude zaděláno na malér. Test bych dělala na okruhy chovatelství(kolik kůň vypije, jak často má žrát, jak často se má pečovat o kopyta, aj.) a trochu i veteriny(základní popis koně, znalosti pár nemocí koně,apod)

Co dodat,snad jen že opravdovým útulkům s lidmi na pravém místě moc držím pěsti a ať se nenechají otrávit některými nepřejícími lidmi.

co se nyní děje je neomluvitelné a alarmující. Pokud ovšem budou lidé jako paní Poláková, která neznalým lidem je schopna namluvit nesmysly a příslušné zodpovědné orgány s tím nebudou rázně něco dělat - budeme se my všichni ostatní jen chytat za hlavu a bude nám z toho smutno!

Dalsi dodatky asi nemam .... snad jen podekovani pani O.Visnakove , za zrizeni tohoto dotazniku, ktery beru jako zajem o cizi nazor na toto tema . :o) Preji mnoho zdaru s utulkem a at se konici maji dobre . ( omlouvam se za mozne chyby , pisi rychle a nekdy mam rychlejsi myslenky nez prsty =)) Sepsano Lucii Sterbovou ( nick na ifaune DjPepe2 )

Dělat cokoli pro zvířata v nouzi je krásná věc, bohužel často ostatními lidmi podceňovaná.

Díky za Vše.

dobrý téma

Dosavadní zkušenosti ve mě nezakládají důvěru k O.S. či jednotlivcům, kteří se prezentují jako útulek, parazitují na koních a společnosti, Za všechny snad případ Líbezné, případ Rolinky a její faktické i ekonomické kroky , osobní zkušenost s prodejem nevhodného koně nezkušeným majitelům. O.S. která mají jako svou náplň péči o nechtěné a nemocné koně se většinou od rádobyútulků distancůjí, nebývá o nich slyšet a neparazitují ne veřejnosti citovým vydíráním.

Dotazník je skvělá věc

doufám, že někdy v budoucnu lidi poberou tolik zodpovědnosti, že žádné útulky nebudou potřeba...

Dovětek, jako povinná otázka? No to snad ne.

drzim vam palce, kazdy kun si zaslouzi dustojne stari

Držím palce a obdivuju Vás

fandím vám a přeju hodně štěstí ve všem co děláte

hezké, že se o to někdo zajímá

hezký

hlavně by si měli v útulku hodně prověřit kam toho koníka dávaj když už ho nechaj někým adoptovat aby se koník zase nedostal do špatných rukou...

Hlavně by to chtělo nějaké dotace od státu, sami ti kdo chtějí koním pomoci příliš financí většinou nemají. Více osvěty k tomuto tématu, spousta lidí co ze zoufalství dá koně na jatka o této možnosti neví!

Hodně štěstí ve Vašem útulku.

hrozně obdivuji lidi, kteří provozují útulky ať už pro koně nebo pro psy či jiné zvířectvo...není to nic jednoduchého a chce to hodně síly, nervů a odhodlaní ale hlavně hodně lásky k těm zvířatům

Chamtivost u některých lidí nezná mezí.

chtělo by to lepší osvětu v povědomí veřejnosti a to nejen laické - i koňáci vidí Rolinku a jim podobné

Já už nemám co dodat :)

jak už jsem se zmínila. mrzí mě že se stále najdou lidé kteří jsou schopni tak úchvatná zvířata týrat (i kdyžkolikrát ani ne vědomě) v současné době jsou útulky určitě potřeba a obdivuji každého kdo se do toho pustí. z naší stáje se také začíná stávat útulek - lidé si k nám koně dají v hrozném stavu, my se snažíme dát ho dohromady a někdy za to dostanem i zaplaceno. rozhodně to ale není ve velkém (máme málo místa) ale třeba se nám podaří přikoupit ještě další pozemek na větší pastvinu dřív než nám tam vyroste satelitní městečko...

je dobře žesou takoví lidi cose timhle zabívají.

Je dobře,že jsou útulky pro koně.

Je správné,že ještě existují lidi, kteří pomáhají

Je super že jste udělali útulek pro koně:-)

Je to hodně rozšířené a vždy bouřlivé téma co se útulku týče, je škoda, že v minulosti došlo k určitým případům, které se velice řešili a týkali se některých útulku, ať už oprvněně nebo ne. Přeji ovšem všem útulkům a lidem ať se jim daří.

Jsem majitelem konika :) fjordika a preferujeme pastevni volne ustajeni, k cemuz jsem dospela zkusenosti s jeho chovanim behem dvou let.

k otázce č.8: je zcestné ptát se, který útulek je nejlepší, a ještě k tomu to posuzovat pouze na základě ,,designu na webu". každý útulek má svá plus i minus

Každý kůň musí být ze zákona evidovaný, tedy má svého dohledatelného majitele, který je za něj odpovědný. Raději než odkupovat koně z nevhodných podmínek propagovat důsledné dodržování zákonů proti týrání zvířat, nutit majitele, aby se o svá zvířata dobře starali, a pokud to nezvládají, ať sami najdou pro své zvíře nový domov, nebo je dají utratit. Zajistit potrestání tyrana udělá koním větší službu, než ho zadotovat penězi z odkupu týraného koně.

Koně by měli vlastnit lidé, kteří mají dostatek financí na výživu, vet. péči. Ti, kdo se na různých diskuzích dotazují, čím koně krmit, co kůň potřebuje, jak jej vychovávat, potřebují radu na ovládání koně a pod., by neměli mít koně. Napřed by měli získat potřebné znalosti a dovednosti v různých oddílech a výpomocí u chovatelů a pod. Jari

Koně jsou ušlechtilá, mírná zvířata a mě samotné trhá srdce vidět některé zubožené jedince a sama bych nejraději všechny týrané koně odvezla někam daleko od všeho násilí. Ovšem to nemohu, a tak smekám před každým, kdo se o to alespoň trochu pokuší...zároveň mi ale přijdou některé postupy zbytečné a některé jednání útulků nepochopitelné

Kůň je také živý tvor taky má právo na život, tak se k nim chovejma tak abysme se jim mohly bez výčitek podívat do oči.

Mam kone a az prijde jeji cas dozije se mnou je to muj zavazek k ni a az se bude blizit konec budu u ni s ni, v boxe plnem mekoucke slamy a vseho co MUJ KUN potrebuje a zaslouzi si mit, dozije jako kun ne jako spinave zvire v utilku

mám muže koňáka, tahá s koňmi v lese, proto vím o čem píši. Koně mají tvrdý úděl, ale i ti, kteří vozí panstvo po K.Varech a Praze. Člověk si tolik omezení nedává jako dakl zvířeti. Navíc je umí obcházet. Zvíře ne.

Mám ráda koně :-)

Máme doma koně po dědovi, je to hrozná přítěž. Kůň je to nejtupější zvíře na světě.

myslela jsem, že dotazník se bude týkat vašeho útulku a né utulků obecně

Myslím , že jse se dostatečně vyjádřila v předchozích otázkách , jen bych se opakovala :-)

Myslím ,že útulky sou potřebné a mělo by se dělat víc komerce ,aby o sobě daly vědět.

myslím si že útulky jsou velmi prospěšné pokud je zajištěná kvalitní péče o zvířata a je jim takto dána tzv.druhá šance

myslím si že útulky pro koníky jsou velmi dobré protože i zvířata potřebují pomoc

myslím si, že takováto zářízení jsou v dněšní době více než potřební, spíše nutné i starší koně mají jistě své využití a upotřebení a koně nemocní se dají lečit a dále i třeba omezeně využívat

myslím, že je to jako mlátit kocourem o rybník :-)

Myslím, že jsem již vypsala všechny mé myšlenky.

Myslím,že nemám co dodávat...

Myšlenka útulků je spasná a zní velice dobře ... zachraňování nemocných a starých koní před někdy zbytečným uspáním, jatky a dalšímo útrapami, ALE má to i své stinné stránky - např. je s útulky spojen většinou velký nedostatek financí, což souvisí s nevhodným prostředím pro zdravé koně natož poté ty postižené, šizením prostředí, nesprávné a odbyté veterinární péče atd. Jak už jsem napsala, původní myšlenka útulku je výborná, jeho vedení a plnění všech "povinností" je už téměř nemožné...

na konci otazník? co je to za cipovinu ty gedra

ne

ne

Ne!

NEDODÁM :-)

Nejhorší na tom všem je přístup našeho státu k těmto "projektům". Měl by jim dávat větší podporu a zasahovat na místech kde je to třeba. Případ útulku - Help Horse mluví za vše...

Nejradeji vsechny zrusit a vytvorit statem kontrolovane a dotovane. Byvali majitele by meli platit vsechny naklady - transport, ustajeni, krmeni, vet. osetreni, lecbu. Pokud musi byt kun utracen, pak i tyto naklady!!!!! Vse pravne vymahat .

nemam co dodat

nemám žádně připomínky

nemám žádný dovětek

Není co dodávat, dotazník sám o sobě byl dosti vyčerpávající;)

Není moc co dodat. Pohled na české útulky je více než tragický.

Nepači sa mi vaša prezentácia utulku,vase stale obhajovanie a vystatovanie sa.Nepremyslanie nad tym,co napisete,obhajovanie osob,ktore si kone nezasluzia.Zhananie financii nevedno na co,ked stale tvrdite ,ze ich mate dostatok a kone sa maju perfektne.Napiste rovno na dalsi chod a netvrdte ze na vacsi blahobyt koni.Ked sa maju dobre,naco im je blahobyt?Kone chcu dobru starostlivost,jedlo a teply box a nie kupele.

nesetkala jsem se osobně s útulkem, ale myslim si že to může být docela dobrá věc.

Nevím jak to funguje v ostatních útulcích, ale po osobní zkušenosti v útulku s opravdu zavádějícím názvem "Zachraňte koně" v Topolanech už dáme příště raději koně na jatky - kůň se sice "zachrání " před řezníkem, ale čeká dlouhodobé trápení hladem, protože prostě není čím krmit, v lepším případě se koně někdo ujme, nebo si jej původní majitelé raději vezmou zpět, v tom horším se pak na web.stránkách oznámí, že koník musel být kvůli stále zhoršujícímu se zdrav. stavu bohužel utracen. To co tam probíhá není až tak moc normální - pan Horák co to tam provozuje něco jiného vykládá a prezentuje na inter.stránkách a něco jiného je skutečnost. Jenže tu skutečnost málokdo uvidí, protože pokud to tam chcete navštívit, musíte se dostatečně dlouho dopředu objednat a když náhodou přijedete o 10min později, tak se nemusíte dozvonit. Má velice zvláštní názory ohledně krmení - pokud je kůň nakrmený tak "přetěžuje nohy", takže chladnokrevným a teplokrevným koním dává to co plnokrevníkovi - pokud tedy má vůbec co. Pokud máte návstěvu domluvenou, je ve stáji hnůj vyvezený, nastlané a koně oprášené, ale pokud se zadaří dostat dovnitř mimo domluvu, tak je v boxech pouze čitokrevný hnůj minimálně za týden, protože slámu koně hladem vyžrali a koně nejsou ometení ani smetákem. Píše srdceryvné výzvy do různých časopisů že jim hrozí zánik, udělají dojemnou reportáž o zachráněném oslíkovi, nafotí sousedova!!! koníka u sousedů v zahradě jak dovádí se jeho psem a dá to na stránky útulku,... Možná to vypadá jako zaujatost proti osobě Martina Horáka, ale zkuste si třeba dát do diskuze jako téma názor na něj nebo jeho způsob provozování útulku a určitě uvidíte že negativních ohlasů bude víc než dost

nevím jestli jsou mé komentáře dostatečně srozumitellné a dobré, jsou to mé názory a nevím jak moc kvalitní na patnáctiletou holku která se o útulky až tak dopodrobna enzajímá (ne že by mě nezajímali ale nemám o nich nic zjištěno a nemám moc možnost nikam do žádného jezdit) ale jsou to jen názory a na ty má každý právo :o)

nic

nic

Nic k dodaní :)...jsem ráda,že jste zřídila útulek pro koně,ať Vám vše vyjde,s přáním hezkého dne,Karolína.

No, co ještě říci. Myslím, že útulky jsou super, ten kdo pracuje v útulku, tak musí mít dost času, trpělivosti a llásku ke zvířatům

Nu co jeste dodat???????? Nevim fakt uz me nic nenapada snad vsem UTULKUM HODNE STESTI JSTE POTREBA:-)

Obdivuju lidi kteří dělají pro koně všechno co je v jejich silách. Přeji hodně úspěchu při práci všem útulkům (nejen těm koňským :))

Paní Višňáková, to, co Vy prezentujete jako útulek, je takovému zařízení na hony vzdálené. Pletete si pojmy - Vaše občanské sdružení žádným útulkem není. Naopak, je odstrašujícím příkladem, jak by útulek vypadat v žádném případě neměl - neodborná péče, nedostatečné prostory, sporné nehody v zařízení a v neposlední řadě velmi nešťastná prezentace zařízení veřejnosti. Další podobné zařízení - viz Zuzana Poláková. To už je skutečně výsměch. Mrzí mně, protože mi koně zabírají velkou část srdce, že u nás útulek pro koně neexistuje, protože by potřebný byl. Ovšem to, co provádíte Vy nebo např. zmiňovaná p. Poláková, je medvědí služba pro koně v nouzi.

Poděkujte Rolince - po zkušenosti s ní již ze mne na útulky nevypadne ani halíř ....

podle mého názoru je stále velmi špatná legislativa a zákony co se ochrany zvířat týče

Pro mě je ted moc těžké říct že jsou útulky za potřebý potom co jsem zažila s Líbeznou,ale věřím že všichni nejsou stejní a někteří pomoc koním myslí vážně a nesobecky.Když jsem byla mladší vždycky jsem říkala že založím domov důchodců pro koně už mám zkušenosti tak vím že to není vůbec lehké.tak jsem došla k tomu že pokud mohu pomoci tak to udělám ale bohužel nic víc.

Přála bych si aby ůtulků bylo míň.Aby lidi byly rozumější a neodstrkovali koňe kvůli stáří nebo nemoci.

Přeji hodně štěstí a spoustu spokojených koníků odcházejících k novým "páníčkům" všem majitelům útulků, kteří to myslí a dělají jak nejlépe dovedou.

Přeji Vám paní Olgo co nejméně koníku,kteří by vyžadovali Vaší pomoc.A doufám,že si víc lidí uvědomí,že stárnout spolu s milovaným koníkem je veliká radost.Někdy i starost a ve finále i velká bolest,ale je to náš dluh těmto nádherným zvířatům a neměli by jsme před tím zbaběle utíkat.Hodně síly do toho boje s větrnými mlýny,nashledanou

Ráda pomáhám zvířatům, bylo by ale epší kdyby bylo o útulcích více vědět. Více se prezentovat..

raději se nebudu vyjadřovat............!

s

S útulky pro všechny typy zvířat v podstatě nesouhlasím pokud mají fungovat jen z peněz ze zdrojů co můžou vyschnout (dary). Majitel by vždy měl nést alespoň záchovné náklady na zvíře, pokud není možné odvděčit se jinak. Nesouhlasím s přežíváním za každou cenu. Nevadí mi přiměřené využívání svěřených koní a to myslím hlavně za účelem dosažení zisku. Jitka Hubková - psi máme z útulků, koně od handlíře, nikdy jsme (naštěstí) neměli problém, který by se nedal řešit - jsem pro prevenci a když to jinak nejde tak i pro smrt přebytečných jedinců, je to možná kruté, ale přirozené a možná i lepší než utejrání rádoby majitelem.

Sama bych si založila útulek, jen v mém okolí je tolik koní který bych majitelům sebrala, ale bohužel né každý zachází s koníkem tak jako my milující. Fandím lidem co pomáhají nemocným a starým nejen koním ale zvířatům, přála bych jim více finanční podpory od státu.....

sem rada že neco takovýho lidi napadlo týrat koně a davat na jatka sem proti tomu každýmu koni se dá pomoct..sem rada i za toto aby každý napsal svůj nazor ..ja utulky podporuji !!

snad jen prosba, aby lidé spravující útulky byli soudní k tomu, co sami zvládnou a nebrali si na svá bedra víc než mohou. Doufám, že negativní postoje brzy opadnou a na útulky bud pohlíženo jako na něco potřebného.

Tak hodnotím to tak jak se mi to zdá vhodné....Nikdy jsem nebyla v žádném útulku specializovaném na koně a myslím,že je to utulek od utulku rozdíl... za chyby v textu se omlouvám ale psala jsem to dost narychlo.. Vanda Drdlová www.balada.wbs.cz

Tento dotazník se mi líbí vyjádřila jsem se k problémům útulků,na které by se měl klást větší důraz,myslím tím dotace atd..

Určitě by se měly tito dotazníky oběvovat častěji.

Útulek je dobrá věc pro zvířata.Měly by jim přispívat na krmení a operace koní.Jsem ráda, že některé koně byly i zachránění z jatek a podobně.

útulek pro hospodářská zvířata v ČR nemáme žádný řádně fungující

utulkum ,nejen pro koně,lidem, kteří zde pracují a svou práci berou jako poslání pomoci, držím pěsti do budoucnosti

Útulky by měly být víc pod dozorem, pak by se tam něděly takové věci, které se dějí. Ať je tedy klidně útulků méně, ale ať jsou kvalitní.

útulky by se meli rozsirit a melo by jich byt vice, ja sama jsem nad timto uvazovala ale bohuzel zatim nemam finance a dostatecne podminky=). ppřeji ohodne upsechu =)

Útulky by se měly dostat do většího podvědomí lidí

Útulky jsou organizací...jež je velice sledována veřejností a jsou hodně diskutovanou oblastí. není těžké kritizovat a odmítat, jako to spousta lidí dělá, ale je potřeba se jet podívat a poznat na daném místě zda vlastně funguji a jak. V této činnosti jako je provozování útulku je potřeba hodně obětavosti porozumění a lásky ke zvířatům, nesmí chybět ani střízlivý pohled na jednotlivé případy a není to vždy jednoduché. S pozdravem JT

Útulky jsou často projednávaná témata. Přestaňme se o nich jen bavit a začněme společně něco realizovat. Pokud každý koňák něčím (nemyslím pouze finance - zkušenosti, nápady.....) přispěje, je reálná šance, dostat se v útulcích na jinou úroveň.

utulky jsou dobra vec pokud je maji dobri lide ale pokud jsou to lide co se jen nudi pak at si radsi utulek nezakladaji na to musi mit clovek srdce aby se mohl starat o zvirata

Útulky jsou dobrá věc, ale musí mít svůj řád a pořádek, dostatek sponzorů a dopřát koním spokojený život.

Útulky jsou duležitá část ve světě koní . Koně mají možnost si najít nové majitele a zlepšit zdravotní stav.

utulky jsou potrebne stejne jako utulky pro psy, kocky. ale je zde mnohem vyssi fin,narocnost, proto je to podle mne dobrocinny hazard snad dobrych lidi s dobrymi umysly, v ramci moznosti.ja sama bych sveho kone asi radeji dala uspat a postarala s tak o neho do konce...opravdu tezko soudit, ale doufam v dobre

Útulky jsou skvělou náhradou za veškerou péči bývalého majitele, ale lidé by si je neměli pořizovat když o ně nestojí.

útulky mám ráda,a přeji si jejich ještě vetší rozvoj..

útulky pro jakákoliv zvířata stoprocentně schvaluji

Útulky pro koně jsou dobrá věc.

Utulky pro kone jsou jakymsi nesmyslem - utulek by mel byt pro zvirata bez majitele, zvirata odebrane majiteli pro tyrani atd: cili, bez majitele by kun byt nemel, vzhledem k registru koni, a v pripade tyrani by peci mel hradit majitel, pripadne obec... A to dle me neni vzdy splneno a utulky se dost casto stavaji domovem pro "seniory" a kde je poptavka je i nabidka. Kazdy majitel by se mel o sveho kone postarat i ve stari, a pokud ho chce dat na jatka, je to jen jeho vec. Maximalne si nekdo muze takoveho kone odkoupit. Ale utulek by k tomu slouzit nemel. A jak se jiz v nekterych kauzach ukazalo ani nemuze, protoze se proste neuzivi bez minimalne zvlastnich metod - odchov hribat, zahadna umrti, vyuka na konich toho neschopnych... a lidi uz nejsou ochotni podporovat cizi zvirata. Preferuji pomoc konkretnim lidem a konkretnim konim. Tak doufam, ze jsem vam trochu pomohla...

útulky pro koně jsou perfektním nápadem

Útulky pro koně jsou určitě v dnešní době jako dar z nebe :) Koníků co takové místo potřebuje přibývá, bohužel také případů kdy se koník koupí jako módní doplněk a nakonec skončí v takovém stavu že si s ním nikdo neví rady ... Obdivuju moc lidi, kteří se vrhnout do něčeho tak zavazujícího jako je vést koňský útulek ... <3

Útulky pro koně jsou výborná věc a jistě je ocení každý, kdo kdy koně měl, nebo má...

útulky prostě musí existovat..koně kteří emají na výběr tam najdou nový domov

Utulok je velmi dobra vec, raz by som chcela takto aj ja pomahat konikom. Nemam viac co dodat, kazdy kto sa zapoji, je obdivuhodny clovek a takych by mali davat v TV a v novinach, nie celebrity a poitikov.

Uz nevim, co dodat, snad vice zachranenych koni, sponzoru a tak

už nevím co.ale ať se daří všem útulkům a vašim koníkům..:)

Všechny, kteří jen nemluví, ale i něco dělají, velice obdivuji. Útulky pro koně asi nemají šanci si moc vydělat. A všechny, kteří si koně pořídí, bych chtěla varovat, že je to velká zodpovědnost. Ať si to uvěomí a myslí dopředu, aby pak v útulcích končilo koní co nejméně, nejlépe žádní.

Vždy jsem měla jsen starého, nemocného, popř. týraného koníka, takže vím, kolik vyžaduje péče a financí. Proto by se mělo dbát vždy na to, aby útulek zvládl dát vše co potřebují koníkům, které nabere. Pakliže toho není schopen, je třeba zvířata nabízet, spolupracovat s ostatními. Zejména by se měl do této péče zapojit více stát (netýká se to jen koní) Hodně štěstí.

zadny nemam

zaměřit se na pravopis a slovosled.

Zařízení provozovaná v ČR by si měla přestat říkat "útulky".

zrušit!

Žádný dodatek v tomto případě nemám.

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Nebyly nalezeny žádné vhodné segmentační otázky.

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Nebyly nalezeny žádné zajímavé souvislosti mezi odpovědmi.

Citace

Višňáková, O.Útulky pro koně-názor (výsledky průzkumu), 2009. Dostupné online na https://utulky-pro-kone-nazor.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.