Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > Výstavy za zákaz potratů

Výstavy za zákaz potratů

Víte, že... si na Vyplňto.cz můžete zdarma vytvořit vlastní dotazník?

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Martin Peňáz
Šetření:17. 07. 2013 - 10. 08. 2013
Počet respondentů:133
Počet otázek (max/průměr):8 / 6.31
Použité ochrany:žádné
Zobrazení otázek:celý dotazník najednou
Návratnost dotazníků:68 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.02:10
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF-1 PDF-2 PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

Píši kritický článek o Hnutí Stop genocidě, které vystavuje panely s fotografiemi zničených tělíček embryí. Tyto fotografie mohou kolemjdoucím vadit, neboť jsou značně drastické (na roveň umělým potratům jsou zde stavěny různé druhy genocid, jako např. koncentrační tábory, apod.). Výstavy jsou pořádány většinou před středními školami a gymnázii. Hnutí Stop genocidě při nich shromažďuje podpisy pro petici za zákaz potratů. Potřebuji zjistit, zda jsou tyto petiční výstavy pro lidi přijatelné nebo zda je spíše pohoršují. Následně tento svůj článek dám na svůj blog a zašlu jej členům Hnutí Stop genocidě a také Hnutí Pro život.
Ukázky fotografií, které Hnutí Stop genocidě vystavuje jsou na jejich internetových stránkách: http://stopgenocide.cz (kliknete na "REALIZOVANÉ AKCE" a poté na "Ukázky informačních panelů")
Pokud byste měli zájem o můj článek, můžete mě zkontaktovat na e-mail: penzi@seznam.cz a já Vám jej zdarma zašlu.

Děkuji

Martin Peňáz

Odpovědi respondentů

1. Setkal/a jste se již s petiční výstavou Hnutí Stop genocidě?

Povinná otázka, respondent musel zvolit alespoň některou z nabízených odpovědí (min. 1).

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
slyším o nich poprvé5440,6 %40,6 %  
ano, potkal/a jsem je osobně3526,32 %26,32 %  
vím o nich z doslechu3022,56 %22,56 %  
vím o nich z médií2821,05 %21,05 %  

Graf

2. Jsou podle Vás fotografie, které vystavuje Hnutí Stop genocidě a způsob jakým to dělá, vhodné?

Povinná otázka, respondent se musel rozhodnout mezi odpověďmi „souhlasím”, „spíše souhlasím”, „nevím”, „spíše nesouhlasím” a „nesouhlasím”.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
nesouhlasím5541,35 %41,35 %  
spíše nesouhlasím3526,32 %26,32 %  
nevím2720,3 %20,3 %  
spíše souhlasím118,27 %8,27 %  
souhlasím53,76 %3,76 %  

Graf

3. Myslíte si, že je na místě, aby výstavy probíhaly u gymnázií, kudy chodí do školy i malé děti? (Fotografie ukazují značně drastické záběry z koncentračních táborů a jiné druhy genocid.)

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
není to na místě9873,68 %73,68 %  
nevidím v tom problém2216,54 %16,54 %  
nejsem si jistý118,27 %8,27 %  
ano, to je dobrý nápad21,5 %1,5 %  

Graf

4. Myslíte si, že by Vás výstavy lépe pozitivně oslovily, když by na nich místo drastických fotografií byly spíše fotografie mírumilovné, např. živých miminek, živých embryí, rodiny, apod.?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
myslím, že ano5339,85 %39,85 %  
myslím, že ne4936,84 %36,84 %  
nejsem si jistý3123,31 %23,31 %  

Graf

5. Hovořil/a jste někdy s organizátorem petiční výstavy osobně o problému potratů?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí a podle toho se mu zobrazily další otázky [anootázka č. 6, neotázka č. 7].

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
ne12291,73 %91,73 %  
ano118,27 %8,27 %  

Graf

6. Přiměl Vás někdy tento rozhovor s ním/ní přehodnocovat či dokonce změnit Váš názor na potraty?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
ne763,64 %5,26 %  
ano, začal jsem být více proti potratům218,18 %1,5 %  
ano, začal jsem být více pro potraty19,09 %0,75 %  
ano, přemýšlel jsem o tom, ale můj názor se nezměnil19,09 %0,75 %  

Graf

7. Jaký je Váš názor na zákaz potratů?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
povolil bych je z jakýchkoliv důvodů (i bez udání důvodů)8563,91 %63,91 %  
povolil bych je z jasně vymezených důvodů (např. znásilnění)3123,31 %23,31 %  
zakázal bych je (až na naprosté výjimky, např. ohrožení života matky)107,52 %7,52 %  
jiný názor53,76 %3,76 %  
nemám na to ještě vytvořený názor21,5 %1,5 %  

Graf

8. Pokud chcete, napište Váš názor, připomínky či nápady ohledně petičních výstav Hnutí Stop genocidě.

Nepovinná otázka, respondent mohl napsat odpověď vlastními slovy.

-

Ano, právo na život má každý živý tvor, i nenarozený člověk. To ale nic nemění na tom, že právo na svobodné rozhodnutí o tom, zda jít na potrat (z jakýchkoliv důvodů, ať je to ohrožení zdraví nebo života matky nebo dítěte, nebo třeba kariéra, nebo cokoliv jiného), má a musí mít vždy jedině samotná matka. Jistě, měla by se poradit s otcem, pokud je to stálý partner, může se poradit se svými blízkými, pokud chce, určitě by situaci měla zkonzultovat s lékařem kvůli možným zdravotním rizikům, ale konečné rozhodutí musí být vždy na ní samotné. To, zda si dítě nechat, nebo jít na potrat, nebo ho donosit a dát k adopci je pouze a jen její věc, nikoliv státu, církve, společnosti nebo nějakých sociálních skupin. Snímky jsou drastické, ale nemyslím, že jsou nevhodné samy o sobě, je to realita a rozhodně jsem pro to, aby se každá žena předtím, než potrat podstoupí, co nejvíce o dané problematice dozvěděla (včetně zhlédnutí podobných fotografií) - ale bez doprovodu podobných agitačních hesel, jako používá toto hnutí. Rozhodnutí musí být svobodné, ne vynucené na základě nátlaku a podobných manipulací. Závěrem bych teda řekla: pokud jde o dostupnost podobných fotografií, tak rozhodně ano, ať si je najde, kdo je chce vidět, ale pokud jde o umísťování těchto materiálů v místech, kde je uvidí žáci ZŠ a SŠ, pak rozhodně ne, je to zcela nevhodné a nehledě na to i neetické, protože to u většiny z nich nebude odpovídat stupni psychologického a emočního vývoje. Jsem rozhodně zastánce svobody slova, ale i ta má svá pravidla. Tyhle aktivity bych tomu potrhlému hnutí zakázala.

ať se jdou vycpat a neberou právo rozhodnout o sobě druhým, nikdo je přece do potratů nenutí a do ostatních lidí je jim houby

at se staraji sami o sebe

Domnívám se, že jde o zcela nevhodnou formu, jak upozornit na problematiku potratů. Spojitost s koncentračními tábory a dalšími podobnými případy je navozována uměle s cílem co nejvíce šokovat a organizátoři by se měli za něco takového stydět, jedná se o nemorální a neetické zneužití smutné části naší novodobé historie. Co se týče obrázků z potratů, ani toto si nemyslím, že by bylo vhodné. Je to podobné jako bych byl vegetarián a v rámci propagace tohoto životního stylu začal lidem ukazovat různé obrázky z jatek, kde je také plno krve a rozhodně to není pohled, o který by většina lidí stála.

chtela bych jim vzkazat ze jsou to pi*e, meli by si hledet svyho, ja se jim taky do zivota neseru. kdyz v sobe nechci 9 mesicu tahat decko tak proste pujdu na potrat, jim do toho muze byt ho*no.

interrupce je rozhodnutím každí ženy, má svá rizika, ale ta si musí žena uvědomit předem a podle toho se rozhodnout... je hloupost, aby v dnešní době ženě někdo nakazoval, jak se má chovat, když nechtěně otěhotní Hnutí Stop genocidě neznám, výstavu jsem neviděla, ani jsem o ní neměla ponětí

Je lepší potrat, zvláště v raném stadiu, než když dítě skončí v igelitce v popelnici, v záchodě nebo je následně rodiči týráno.

Je naprosto zvracene nutit lidi aby za kazdou cenu privadeli na svet nechtene deti. Propagatori by meli byt byt umisteni do psychiatrickych leceben a izolovani od zbytku populace.

je to organizace šikanující ženy

Je to sice drastické, ale myslím, že následky kdyby se potraty zakázali šmahem budou ještě horší. Doporučuji zkouknout film "4 měsíce, 3 týdny a 2 dny", kdy byl totální zákaz potratů v Rumunsku za Ceausesca.

Jestliže budou zakázány potraty, stoupne počet nechtěných dětí. Nechtěné dítě má nižší šanci na kvalitní rodinu a hrozí, že skončí v dětském domově nebo se jeho výchova zanedbá. Což může vést k jeho nekorektnímu (kriminalita, drogy atd.) jednání a čím více bude takových tím více bude trpět společnost jako celek. Tímto nechci říci, že všechny nechtěné děti by končili u drog a kriminality, ale statisticky jsou k tomu náchylnější.

Jsem zásadně proti jakémukoliv omezování osobní svobody, tedy i proti uvedenému hnutí.

Každý má právo vyjádřit svůj názor, ale nikdo nemá právo vnucovat svůj názor jiným. Proto si dělejte výstavy a apelujte na lidi, aby se potratům vyhýbali. Nekriminalizujte potraty, nic jiného, než zlo, z toho být nemůže. Přečtěte si Matějčka, nechtěné děti a další výzkumy.

lide by si mohli uvedomit, ze dite pocate ze snasilneni, jasne dane vyvojove vady a jine proste na potrat maji rozhodne narok a ti ostatni take samozrejme. Nebo snad potom chteji misto statu platit peci o vsechny ty postizene, co se o sebe nedokazi postarat, nechtene, pripadne ty odebrane z opravdu nevyhovujicich podminek? a je horsi matka, ktera jde na potrat, nebo matka, ktera tyra sve deti? a co potom teda to, ze zabijeme komara? legalizovane potraty resi to, ze se dnes skoro nerodi tajne mimina, ktera jsou nekde pohozena, kdyz je jejich rodice nechcou, aby za to nemuseli do basy...

Matka má plné právo nakládat se svým tělem podle svého uvážení. Jakékoliv zákazy potratů jsou agresí.

Myslím,že nastavení požadavků na potraty jsou v ČR v pořádku. Avšak spíše než bojovat proti potratům, bych byla pro důslednější ochranu aby k potratům nemuselo docházet a zabránit tak nechtěnému otěhotnění (antikoncepce, prezervativy, přerušovaný sex). Sex je pro dospělé a měli by brát v podtaz jaké nese riziko.

Na jednu stranu je dobře že se o tom někdo snaží informovat, nicméně chce to víc promyslet, zvážit co je vhodné a co ne, v každém případě aspoň zařídit tak aby měl člověk možnost jestli se podívá nebo ne. jinak si myslím, že pokud je dotyčná schopna rozumně uvažovat, je to její osobní věc, zda si dítě nechá či ne. každopádně se o těchto problémech musí mluvit, to je nejpřednější

Nejčastěji se u takových stánků zastavují lidé, kteří o děti přišli (potrat, smrt). Je škoda, že v ČR není možnost adopce po porodu.

Není jasné, odkud jsou fotografie převzaté. Uvádět dohledatelný zdroj je nutné. Jinak jsou fotografie ukradené. Pochybuji o tom, že všechny obrázky si vyfotili sami.....

Nevim co je jim do toho kdo pujde na potrat a kdo ne, vzdyt jejich dite to neni. Ti lide se ocividne nudi, mohli by si proste najit jineho konicka a ne se srat do zivota ostatnim. Ja uz sem na potratu byla a vubec se za to nestydim, pokud mi zase selze antikoncepce pujdu klidne znova. Takze Hnuti Stop genocide at jde laskave do haje.

Oragnizátoři nemají názor. Zeptali jsme se pána u výstavy co by dělal, kdyby mu znásilnili malou dcerku a ta byla těhotná. Něco mumlal a pak se schoval za fotografie.

Pokládám tyto výstavy za nesmírně urážlivé, zejména proto, že organizátoři mají tu drzost stavět zabíjení skutečných lidí na roveň interrupcím. Je to projev naprosté neúcty k obětem genocidy, a je to pro mě jen důkazem toho, že odpůrci ženských práv (kecy o právech plodu jsou jen zástěrka) se neštítí vůbec ničeho. Tuto výstavu neberu jako "ukázat hrůzy potratů", ale jako "znevažovat genocidu a říkat, že genocida je v pohodě, že je to jen něco jako potrat, tedy prkotina". Mimochodem existuje rozhovor někdy z roku 2003 (kdy zákaz potratů navrhoval poslanec Karas) s hlavním pražským rabínem, kdy vyjadřuje znechucení nad srovnáváním holocaustu s potraty (ačkoli je sám proti potratům).

Pokud rodina dítě nechce, tak má pravděpodobně k tomu důvod. Měla by mít tu možnost se ho vzdát ještě před tím než se narodí. Zbaví tak společnost dalších problémů, které by toto dítě vzhledem k jeho nedostatečné výchově a prostředcích mohlo způsobit. Studie ukazují že ve státech kde byli povoleny do 10 let rapidně klesla kriminalita. A to proto že ti co ty kriminální činy měli páchat se ani nenarodili. Potrat yes!

potrat je svobodne rozhodnuti

propagátoři této výstavy na mě byli u naší školy velmi nezdvořilí. Usídlili se tam dokonce v dobu, kdy jsme měli den otevřených dveří, což považuji za projev drzosti. Škola i studenti se vůči výstavě velmi ostře vymezili. Považuji to za násilí, které má donutit lidi podepsat petici proti potratům, nechybělo ani citové vydírání stylem: Vám je jedno, že se v našem státě vraždí děti? - Nehledě na to, že všichni propagátoři byli muži a nefigurovala mezi nimi jediná žena. Odporný zážitek, velmi mě to rozčílilo.

Srovnávat potrat s genocidou způsobenou nacisty (na jednom z plakátů je zmíněn i doktor Mengele) může jen zaslepený hlupák. Téma potratů je kontroverzní, ale prezentování tímto způsobem je chyba a zneužití památky obětem nacismu.

Toto hnutí se blíží k extremistické organizaci. Jejich pohled na svět je značně omezen a svázán jejich náboženskými dogmaty, diskuze s nimi nemů smysl nebot' jsou o svých pravdách fanaticky přesvědčeni. V případě většího vlivu by jistě neváhali vnucovat svoje názory ostatním lidem za pomoci násilí a represí

Zajímalo by mě, kdy tihle "aktivisti" začnou studovat biologii a všimnou si, že spontánní potrat v pokročilé fázi těhotenství, z něhož existují záběry znetvořených zárodků, rozhodně neodpovídají skutečným neforemným zárodkům z rané fáze, v níž se potraty provádějí.

zjistěte si co znamená genocida...

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Segmentační otázka č. 1
Segmentační otázka č. 2
Segmentační otázka č. 3

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Nebyly nalezeny žádné zajímavé souvislosti mezi odpovědmi.

Zjišťování závislostí odpovědí

Pomocí této funkce můžete analyzovat vztahy mezi různými odpověďmi. V části A vždy vyberte jeden výrok (odpověď na určitou otázku), který Vás zajímá. V části B poté zaškrtněte odpovědi, u kterých předpokládáte, že by mohly mít nějakou souvislost s odpovědí z části A. Po stisku tlačítka Analyzovat na konci formuláře se dozvíte sílu závislosti A na B.

Tip: Delší vysvětlení i s příklady naleznete v nápovědě

A) VYBERTE ODPOVĚĎ (VÝROK), KTERÁ VÁS ZAJÍMÁ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky tyto výroky sloučíte (logická spojka NEBO), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek docílíte vytvoření kombinovaného výroku (logická spojka A).

1. Setkal/a jste se již s petiční výstavou Hnutí Stop genocidě?

2. Jsou podle Vás fotografie, které vystavuje Hnutí Stop genocidě a způsob jakým to dělá, vhodné?

3. Myslíte si, že je na místě, aby výstavy probíhaly u gymnázií, kudy chodí do školy i malé děti? (Fotografie ukazují značně drastické záběry z koncentračních táborů a jiné druhy genocid.)

4. Myslíte si, že by Vás výstavy lépe pozitivně oslovily, když by na nich místo drastických fotografií byly spíše fotografie mírumilovné, např. živých miminek, živých embryí, rodiny, apod.?

5. Hovořil/a jste někdy s organizátorem petiční výstavy osobně o problému potratů?

7. Jaký je Váš názor na zákaz potratů?

B) DEFINUJTE SKUPINU RESPONDENTŮ NA ZÁKLADĚ ODPOVĚDÍ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky skupinu respondentů rozšíříte (podskupiny respondentů budou sloučeny), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek skupinu zúžíte (použije se podskupina respondentů vyhovující všem otázkám).

1. Setkal/a jste se již s petiční výstavou Hnutí Stop genocidě?

2. Jsou podle Vás fotografie, které vystavuje Hnutí Stop genocidě a způsob jakým to dělá, vhodné?

3. Myslíte si, že je na místě, aby výstavy probíhaly u gymnázií, kudy chodí do školy i malé děti? (Fotografie ukazují značně drastické záběry z koncentračních táborů a jiné druhy genocid.)

4. Myslíte si, že by Vás výstavy lépe pozitivně oslovily, když by na nich místo drastických fotografií byly spíše fotografie mírumilovné, např. živých miminek, živých embryí, rodiny, apod.?

5. Hovořil/a jste někdy s organizátorem petiční výstavy osobně o problému potratů?

7. Jaký je Váš názor na zákaz potratů?

C) KLEPNUTÍM NA TLAČÍTKO SPUSŤTE ANALÝZU ZÁVISLOSTI

Analýza Vám řekne, zda má Vaše definice skupiny respondentů nějaký vliv na Vámi vybraný výrok.

Zdroje respondentů

Níže uvedený seznam obsahuje odkazy na nejvýznamnější stránky, ze kterých přišli respondenti (dle refereru):

Z bezpečnostních důvodů nejsou zobrazeny kompletní adresy, ze kterých uživatelé přišli, ani minoritní zdroje respondentů. V případě následování odkazu z outlooku, icq nebo použití firewallu obvykle není možné zdroj zjistit. Jedná se o statistiku návštěvnosti dotazníku, nikoli jeho úspěšného odeslání (z různých zdrojů mohla být úspěšnost vyplnění dotazníku různá). Údaje tedy mohou sloužit pouze pro velmi hrubou orientaci.

Citace

Peňáz, M.Výstavy za zákaz potratů (výsledky průzkumu), 2013. Dostupné online na https://vystavy-za-zakaz-potratu.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.