Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > PRO ZAMĚSTNAVATELE - Zaměstnávání žen po RD z pohledu zaměstnavatele

PRO ZAMĚSTNAVATELE - Zaměstnávání žen po RD z pohledu zaměstnavatele

Víte, že... si na Vyplňto.cz můžete zdarma vytvořit vlastní dotazník?

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Lenka Scheubová
Šetření:18. 11. 2017 - 15. 12. 2017
Počet respondentů:2
Počet otázek (max/průměr):6 / 5
Použité ochrany:žádné
Zobrazení otázek:celý dotazník najednou
Návratnost dotazníků:nelze zjistit
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.05:39
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

Prosím o vyplnění dotazníku k mé diplomové práci. Děkuji 

Odpovědi respondentů

1. Nezaměstnanost žen po skončení mateřské/rodičovské dovolené je poměrně vysoká. Co je podle vás nejčastější překážkou návratu žen po MD/RD na trh práce?

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

Častá nemocnost dětí a matky s nimi musí zůstat doma. Za poslední rok takhle chyběla kolegyně po mateřské skoro každý měsíc aspoň týden. To je moc.

neochota zaměstnavatelů smířit se s tím, že se žena bude starat o dítě v případě, že onemocní

2. Může stát zavést nějaké opatření, kterým by zmírnil tyto překážky?Pokud ano, jaké například?

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

jít příkladem, tj. z pozice zaměstnavatele tyto ženy zaměstnávat a vytvářet pro ně podmínky, za nichž mohou ke své i zaměstnavatelově spokojenosti skloubit práci s rodičovskými povinnostmi. Myslím, že by pomohlo i nějaké zvýhodnění na sociálním pojistném pro zaměstnavatele, kteří maminky po rodičovské dovolené zaměstnávají.

3. Zohledňujete jako zaměstnavatel, pokud žena během mateřské/rodičovské dovolené pracovala na zkrácený úvazek, studovala nebo absolvovala rekvalifikační kurz? Zvyšuje to její šance získat nové zaměstnání?

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

naše firma jde spíš cestou umožnit stávajícím zaměstnankyním návrat do zaměstnání na zkrácený úvazek v době "rodičovské dovolené". U nových zaměstnankyň, které k nám nastupují až po skončení rodičovské dovolené, hraje roli spíše předchozí praxe před mateřstvím.

Zkrácený úvazek ano, problém viz odpověď u otazky č.1

4. Myslíte, že má žena po skončení mateřské/rodičovské dovolené zaměstnavateli co nabídnout, jako např. schopnost dobré organizace práce?

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

hlavně loajalitu

Jak kdo

5. Jaké chyby nejčastěji dělají uchazečky o zaměstnání po návratu z mateřské/rodičovské dovolené?

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

podceňují se, utvrzují zaměstnavatele v tom, že vlastně nestojí za to, aby je zaměstnal

6. Už se vám někdy stalo, že jste nepřijali do své firmy ženu z důvodu, že jí právě skončila rodičovská dovolená?

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Ne, ale skončila ve zkušební době, kdy kvůli nemocným dětem chybéla za 3 měsíce 5 týdnů.150 %50 %  
nikdy. Máme jiná přijímací kritéria než počet a věk dětí, resp. hlídacích babiček. U všech žen, které k nám nastoupily po rodičovské dovolené, se nám jejich přijetí vyplatilo, staly se z nich dlouholeté zaměstnankyně150 %50 %  

Graf

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Nebyly nalezeny žádné vhodné segmentační otázky.

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Tento dotazník byl vyhodnocen jako nevhodný pro úlohu DZD (s největší pravdědpodobností jej zodpovědělo příliš málo respondentů).

Zdroje respondentů

Níže uvedený seznam obsahuje odkazy na nejvýznamnější stránky, ze kterých přišli respondenti (dle refereru):

Z bezpečnostních důvodů nejsou zobrazeny kompletní adresy, ze kterých uživatelé přišli, ani minoritní zdroje respondentů. V případě následování odkazu z outlooku, icq nebo použití firewallu obvykle není možné zdroj zjistit. Jedná se o statistiku návštěvnosti dotazníku, nikoli jeho úspěšného odeslání (z různých zdrojů mohla být úspěšnost vyplnění dotazníku různá). Údaje tedy mohou sloužit pouze pro velmi hrubou orientaci.

Citace

Scheubová, L.PRO ZAMĚSTNAVATELE - Zaměstnávání žen po RD z pohledu zaměstnavatele (výsledky průzkumu), 2017. Dostupné online na https://zamestnavani-zen-po-rd-z-poh.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.