Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > Zlínský podchod na náměstí Práce

Zlínský podchod na náměstí Práce

Víte, že... si na Vyplňto.cz můžete zdarma vytvořit vlastní dotazník?

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Lucie Rácová
Šetření:28. 07. 2014 - 04. 08. 2014
Počet respondentů:59
Počet otázek (max/průměr):9 / 9
Použité ochrany:žádné
Zobrazení otázek:celý dotazník najednou
Návratnost dotazníků:50,9 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.07:47
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

Dobrý den, 

jelikož nově upravený zlínský podchod na náměstí Práce vzbudil v občanech města Zlína velmi rozdílné - spíše negativní názory, rozhodli jsme se uspořádat anketu jak osobní, tak i elektronickou, která bude samozřejmě podkladem k tomu, aby se dosavadní situace začala řešit a snad i aby byl podchod nějakým způsobem "dodělaný".

Následující elektronická anketa obsahuje jen pár otázek, proto vás všechny prosíme o vyplnění, případně o pozvání dalších vašich přátel. Čím více - tím lépe!!

Spokojíme se snad s věcmi, které se nám ve Zlíně nelíbí jen proto, že si "musíme zvyknout"! Pojďme proti tomu něco dělat a neseďme jen doma a nenadávejme. Můžeme začít právě tím, že se zapojíme do společného dotazníku.

 

Děkujeme vám všem za každé jedno vyplnění, přeposlání, či sdílení.

 

Váš team facebookových stránek Zlín, město šité na míru

Odpovědi respondentů

1. Jak hodnotíte průběh opravu zlínského podchodu na náměstí práce? (hodnocení jako ve škole)

Povinná otázka, respondent se musel rozhodnout mezi odpověďmi „výborný”, „chvalitebný”, „dobrý”, „dostatečný” a „nedostatečný”.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
dobrý1830,51 %30,51 %  
nedostatečný1525,42 %25,42 %  
dostatečný1525,42 %25,42 %  
chvalitebný1016,95 %16,95 %  
výborný11,69 %1,69 %  

Graf

2. Jak hodnotíte styl provedení této opravy? (hodnocení jako ve škole)

Povinná otázka, respondent se musel rozhodnout mezi odpověďmi „výborný”, „chvalitebný”, „dobrý”, „dostatečný” a „nedostatečný”.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
nedostatečný2847,46 %47,46 %  
dostatečný1728,81 %28,81 %  
výborný58,47 %8,47 %  
chvalitebný58,47 %8,47 %  
dobrý46,78 %6,78 %  

Graf

3. Jak hodnotíte vzhled "opraveného" okolí podchodu? (hodnocení jako ve škole)

Povinná otázka, respondent se musel rozhodnout mezi odpověďmi „výborný”, „chvalitebný”, „dobrý”, „dostatečný” a „nedostatečný”.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
nedostatečný3050,85 %50,85 %  
dostatečný1016,95 %16,95 %  
chvalitebný711,86 %11,86 %  
dobrý610,17 %10,17 %  
výborný610,17 %10,17 %  

Graf

4. Jak by se Vám líbilo podchod "dodělat?

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

.

1. omítnout, zamalovat, natřít, nebo nevim co, jen aby nebyl hnusobně šedý a aby ladil k celkové architektuře města! 2. opravit zatékání stěn v podchodě, proboha, šak je to novostavba, jak tam můžou být na stěnách mapy od vody po každém zapršení?! 2. bojim se zimy a slavného zateplení, ale to prověří zimní měsíce... pokud to bude namrzat a bude tam kopa sněhu, což s vánicema očekávám (nebo taky může vypadnout proud, selhat zateplovací systém...), tak každopádně schody zastřešit, bylo by to funkčnější, výhledově levnější a taky by podchod nevypadal jak tlama do pekla... s příkrostí schodů už bohužel asi nic dělat nepude,co?..... 3. strašně mi vadí hodně volného nevyužitého prostoru před podchodem a podél něj - směrem k zastávce.... prdli tam pár laveček a co jako? viděla bych tam prostor i třeba pro stánky, když nic takového, dát ten prostor lidem k využití....a když už nic, tak aspoň nějakou zeleň, kytky...

1. Opravit schody na "lidská" měřítka. 2. Zabránit "přívaláku" cestu podchodem

Aspoň cihlovy pásek nevím jak se přesně jmenuje, ale aby vypadal, že je ve stylu baťových domků.

buď graffiti (vybrat z návrhu zájemců, kteří by poté legálně zrealizovali svoji představu), nebo zaplnit zelení.

cihelný pásek nebo obarvit ten nepříjemný beton,dodat zeleň,hlavně zeleň,

Cihlové obložení, zvýšit množství zeleně

Co třeba umělecké grafitti ? Najmout pár lidí, koupit spreje.. Na tu šedou gigantickou obludu by to sedlo! Okolí (viz. příchod ze zastávky Nám. Práce ve směru na Otrokovice) hezký, ale podchod jako takový je opravdu strašný. Nudná šedá myší díra. Chce to barvy, oživit to.

Dát tam více barev a něco veselého. Ten chladný beton působí docela depresivně.

Domalovat, jakkoliv, hlavně nějak, aby zmizelo to studené monstrum! Klidně ať se na tom vyřádí nějaká umělecká škola nebo někdo... (jako např. v podchodu v Otrokovicích na vlakovém nádraží)

doplnit zeleň a určitě nějak opticky prosvětlit....

chtělo by to zábradlí v půlce těch parádních schodů, vylepšit kvalitu pohledového betonu, aby byl minimálně takový jako v návrhu.

Chybí tam nějaké prvky Baťovy architektury. Překvapuje mě, nová knihovna tyto prvky zohledňuje a nový podchod je jen hromada betonu.

chybí zeleň a květiny (Zlín mělo být město v zeleni), chybí zastřešení do Zlína se vůbec nehodí škaredý beton schody jsou zbytečně široké a uprostřed chybí zábradlí v podchdu je ponurá atmosféra jako v hororu

Je skaredy, spinavy a sedivy jako pred tim, kde sou videt ty miliony?

Jelikož není možné tento podchod bourat kvůli dalším nákladům, bylo by vhodné ho aspoň "vylepšit" cihelnými páskami. Před tržnicí na travnaté ploše je naprostý nedostatek zeleně i trochu květinové výzdoby, která by tu plochu oživila. Dřív to šlo a teď to nejde? Když se tak radnice ohání Baťou, ať se podívají na dobové fotografie z třicátých let, jak to vypadalo mezi tržnicí, Velkým kinem a hotelem Moskva.

Jezdici schody i smerem dolu, zabradli vprostred, lepsi osviceni.

Lavičky,;stromy . opravit podchod aby tam neteklo.dat středové zabradlí na schody.

levněji

Líbí se mi, jak je. Stačí dořešit stříšku nad schody.

Líbilo by se mi, kdyby se podle původního návrhu zrekonstruovaly i komerční prostory v podchodě. Ale chápu, že to v současné situace není možné. Dále bych uvítal, kdyby vzhled podchodu nezkazili reklamní plakáty a sprejerské "umění".

měl bys se dostřešit ,měli být lepší schody ne příkré,jezdit i schody dolu ne jen nahoru

mene je vice, nechala bych to tak... jenom tu vodu by to chtelo nejak poresit, no :)

moc

Navrh p. Jiricne. Bohuzel s politickych duvodu pro soucasne radni neakceptovatelny

Nechat postavit střechu nad schody a rozdávat tam pejsefky, chlast a peníze!

nějak normálně, aby to nevypadalo jak výlez z podzemí a odstranit tu věžičku, ve kterém sídlí asijské bistro... ta věžička je nevzhledná... Dále dvoje jezdící schody ze všech třech stran

Někde jsem četla návrh, že by tam byly Baťovské hesla na cihlové tapetě, nebo nějakém pěkném podkladu, to by bylo moc hezké, pokud by to bylo v nějakém sjednoceném a elegantním provedení. Jinak co se týče návrů s tím, že by tam byly grafity, to se mi moc nelíbí. Bylo by dobré zachovat určitou důstojnost toho podchodu a celkově města a neposprejovat to nečitelnými nápisy, které by byly ,,každý pes jiná ves".

nijak, mě se líbí

Nijak, teď je sice šedivý, ale tak jsou tam vysázené stromy, takže až narostou, bude to zase vypadat jinak, líbí se mi otevřené schodiště, přirozené světlo v takových prostorech je skvělé.

Nijak. Minimalismus do Zlína zapadá.

nové obchody, nové schody

nyni absloutni degradace stylu ,,pohledový beton" protože je špatně provedena práce.Návrh opravit izolace na náklady firmy ne investora. Rozbít šedý monoliticky celek charakteristickym znakem pro Zlín a tím dát originalitu . Přidat popinavou zelen,která skryje sed..

Odstranit hnusné "kolotočářské" obchody. To se ale bohužel nestane...

odstranit šedý beton, přidat světlo, černou nahradit nějakým světlým povrchem, oživit podchod třeba i nějakou dočasnou instalací výstavy výtvarného umění (např. fotografie, výstavy, které jsem viděla v Nizozemsku venku na ulici), pozvánky na kulturní akce ve Zlíně - třeba nějaká velkoplošná obrazovka. Chybí mi tam život, teď je to jak z nějakého fantasy filmu nebo hororu - nelidské, brutální.

oživit okolí betonové prérie květinovými koši...zatím..dokud něco nedoroste

Podělat

Podchod by měl lidi lákat a ne děsit. Nelíbí se mi ta šedá betonová díra.

příliš mnoho betonu, vypadá nedodělaně, chybí mi zeleň

příliš prudké schody, opravit čínskou restauraci, více světla

Rozhodně ten pohledový beton obložit kachlema, které imitují kamenou zídku, nebo něco na ten způsob a více zeleně. Teď je to šedá díra.

Sami obyvatelé Zlína by měli ve veřejné anketě hlasovat/vybírat z několika návrhů a investor/město by mělo toto zohlednit. Podchod by měl více korespondovat se zlínskou architekturou (červená cihla, sklo). Teď tento paskvil vypadá jako by byl z jiné planety. Je velmi neosobní, studený. Nepatří do Zlína.

spíše..předělat

Stačilo by natřít v barvách Zlína - žlutá a modrá.

Teď už nezbývá než povolat žáčky Uš, Zuš atp k rozbiti celkově šedého škaredého neživého dojmu

To snad ani dodělat nejde

Udělat zábradlí uprostřed schodiště,protože schody jsou příliš prudké.Zastřešit schodiště.Na venkovní stěny podchodu bych doporučila cihlový pásek.V podchodu na stěny pověsit nějaké hezké obrazy jako výstavu.

upravit celý, i s obchody, zlidštit a zútulnit, např. nějakou vtipnou venkovní instalací

Určitě něco barevného, působí dost mdle a občas i strašidělně :D

Určitě zastřešit schody. Všechno je příliš strohé,všude jen beton,šeď. Vždyť tady máme tolik vysokých škol,designérů,to nemá nikdo žádný nápad čím ty stěny oživit,nějaký vkusný,vtipný obrázek nakreslit? Chybí zeleň,alespoň rozmístit velké truhlíky s kytkama. Ten prostor před kinem je osazený stromy jen po kraji,uprostřed není žádný,je to prázdné,prázdné,nezajímavé. A ta traverza je příšerná! Co to jako má být?

Víc barev

Více laviček, koryta s květenou, nějaká zeleň...celek působí jako hromada nalitého betonu, šeď, věžička tam vypadá fakt šíleně...dále že se nedokázali dohodnout s majiteli obchodů...tak měli vyjednávat tak dlouho, dokud by to nevyšlo. A bez té podmínky podchod nedělat..Vypadá to jako nedodělaný podchod, bez nápadu...

zábradlí uprostřed schodů

Začlenit cihlové pásky na fádní betonové plochy

zastřešit https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10202393463544035&set=p.10202393463544035&type=1&theater .... a co to bude dělat v zimě (pod sněhem?)

Zastřešit schodiště ,schody jsou moc strmé

Zastřešit schody

Zastřešit, přidat více tvarů, zeleně nebo baťovských cihel.

zlepšit kvalitu pohledového betonu

5. Co máte ve Zlíně rádi?

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

Jasnou koncepci Baťovy architektury.

-

.

21. budova, filmový festival, pekařství Kolář na Rašínce, zámek a přilehlý park, zahrádky a kašnu na náměstí Míru

architekturu

Architekturu původního města a čtvrti s baťovskými domky

Architekturu, zeleň, odkaz T. Bati, průmyslový areál

atmosféru a lidi

atmosféru klidného města v zeleni (ačkoliv ta dostává poslední dobou zabrat)

bydleni

Byl to park Komenského, a snad bude i po rekonstrukci...

Detská hřiště, zeleň, které bohužel ubývá

DiskoV, chlastání, akce, Áčko, Jabko, sebe <3, kamarády <3, KFC.

Festival Folklórní a dechové hudby. Když radní a nebo pan"architekt" řeknou tohle jsme udělali blbě , ale to se zatím nestalo ani u podchodu

fotbalisty

Gahurův prospekt, 14-15

Gottwaldov

Hezke devcata a zelen

Je tu klid, vše dobře dostupné a zatím pěkná zeleň (dokud ji nevydláždí jako prostranství u podchodu)

Klid, zeleň

Klidné město s hodně možnostmi jak se dostat do zeleně a přírody.

lesy

měla jsem ráda park u knihovny, když tam ještě byly stromy a ten starý altán. Je vidět, že tu zakázku mají cestáři nebo stavitelé sídlišť, zahradníci by pracovali jinak. Ve Zlíně mám ráda blízkost k přírodě a taky tu architekturu města v zeleni. Žiju tady už docela dlouho.

moderni styl mesta :)

Momentálně jsem nadšená z modernizace centra, viz. Svitovský areál, Gahurův prospekt, probíhající výstavba Parku Komenského.

Myslím, že už vůbec nic. Dejte co nejvíc betonu,kongresové centrum naprosto zbytečné ohyzdum . Pro lidi vcelku nudné město, kde není velice žádná zábava. Město nedělá nic pro pejskaře krom posečení trav. Za poplatek 1000kč bych uvítal vycvikovévplochy pro psy.

nic

Novou knihovnu a to, jak se do svitu začal vracet život. Jen je škoda, že to kazí nevzhledné autobusové nádraží.

okraj města, přírodu, lesy, pole, louky....

oživlé náměstí Míru

parčík za divadlem - oáza klidu, ten "rezavý" dům na nám. Míru, veřejně přístupnou školní zahradu s parkem u ZŠ Štípa...

Park, Gahurův prospekt, Svit - má svou atmosféru, Gymnázium Zlín - Lesní čtvrť, nová knihovna 14-15

Parky

Parky, zelen.

podchod

Přírodu

přírodu, otevřenost prostoru, hodně zeleně, Gahurův prospekt, budova knihovny a muzea

Rozhodně zeleň,kytky. Ale pomalu se to vytrácí.

Starou architekturu, snadný a rychlý přístup do všech částí města, rozložení zeleně a její množství...

To co se tu ničí, parky, zeleň, místa k procházkám

To, že je to bezpečné město.

Tu atmosféru, která není v žádném jiném městě.

V této souvislosti architektonickou tvář města obecně - "Baťovská architektura", rekonstrukce Svitu, KC a UC, atd. Městská zeleň. Relativní klid - bezpečnost ve městě.

ve Zlíně se mi líbí bydlení v baťovském domku se zahrádkou, líbí se mi park kolem zámku

všechno

výhled z 21, náměstí, místní lesy

Ze se cas od casu objevi odvazlivci a otviraji nove obchody, napr. Bubble dream nebo Arktic food. Uz bylo na case.

zeleň

zeleň

zeleň,

Zeleň, funkcionalismus, klid .Nyní aktivita v oblasti údržby parků. Dále návrh pí.Jiřičné kulturního centra .Kombinace funkcionalismu s modernou,kterou doplni opraveny park. Oprava budov 14-15 /bohužel kvalita práce,materálu je velice špatná/.Barum rally, festival pro děti, začátek rozvoje malých prodejen s farmářským zbožím, UTB jinak by Zlín skončil na periferii .ZOO Lešná spička. podpora sportu viz např hokej,plavání,.....

Zeleň, kašna na Náměstí Míru, krásně osázená koryta v centru. Dále se moc těším na nový park u bývalé knihovny. Ulice Školní vypadá už teď parádně, jako široká pěší zóna. Uplně tam vidím kavárničky, cukrárničky, stolečky venku, prostě odpočinková a relaxační zóna.

Zeleň, nábřeží a baťovské domky.

zeleň, že ať jsem kdekoli, je to blízko do přírody, i do lesa, rozšíření cyklostezek, nemám problémy s mhd dopravou a taky se mi líbí častější kulturní vyžití a program na náměstí, než tomu bylo dříve + že je Zlín, a hlavně jeho místní části, docela "klidné" a pěkné místo pro život

Zlaté Jablko kino

Zlín je celkově moc krásné město se svým Baťovským stylem. Několik ne zrovna púvabných míst se tu bohužel také najde, ale kromě nich se mi Zlín moc líbí. Když stojím na nějakém kopci v okolí a dívám se na toto město, líbí se mi cihlové domky i centrum, jediné co na něj trochu kazí pohled jsou vysoké komíny za areálem Svitu. Další věc která je opravdu moc hezká je, že je kolem všude spousta zelené živé přírody. Jinak jsem ráda, že se v poslední době začalo více poohlížet na vady města a dokonce se i ve většině případů snaží řešit.

Že je tady všude blízko, pěšky z centra za 15 minut kdekoliv. Až se kompletně dodělá Svit a opraví se spodní park, bude to město snů, vážně. Co nám tady chybí ? Nic. Je tady naprosto všechno co člověk potřebuje k životu:)

že je to město s minimem romů

Že je Zlín moderní město,je v něm hodně zeleně,hodně kulturních akcí.Nové muzeum v opravených 14.a 15.budově.

6. Co se Vám ve Zlíně nejvíce nelíbí? (mimo podchodu)

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

hodně bezdomovců,kteří vysedávají na náměstí a zastávkách MHD, neustálé opravy silnic, kdy se jeden úsek opravuje snad každý rok.... strašidelné autobusové nádraží

-

.

"Budka" TS Zlín u vjezdu na parkoviště před Velkým kinem. Proč si někdo myslí, že bolševickou pseudoarchitekturu stačí přetřít na zeleno a problém vyřešen?

1. okolí aut.nádraží - počmáraný průchod/podchod do parku - rizikové místo 2. Jižní Svahy - nedostavěné zdevastované monstrum 3. zdevastovaný, hrozný stav hotelu Sole 4. ndostatek parkovacích míst ve "svitovském" areálu. Vzhledem k tomu, že co barák - to instituce, parkovací místa vyhrazena pouze pro zaměstnance - a klienti? Katastrofa! Ne každý zvládne dojít z podzemních garáží. Návrh - v suterénu každé budovy vybudovat parkoviště.

1. že díky drahým nájmům končí spousta fajn obchůdků a všecko se šine do komplexů supermarketů, kterých je přehršel a kde je pořád to samé... maloobchodníci s takovou konkurencí a vysokými nájmy nemají moc šancí se udržet a to je škoda, ztrácí se rozmanitost. 2. Riviéra v Malenovicích.... 3. nádraží ve zlíně - aneb "dobrá vizitka" města hned při příjezdu..... 4. chybí mi větší "noční vyžití" a rozmanitější "program" a také vyžití pro mládež

Absence přírodního koupání / je až na Šterkáči /.

Autobusové a vlakové nádraží

Autobusové a vlakové nádraží.

Autobusové a vlakové nádraží.

autobusové i vlakové nádraží a jejich blízké okolí a pak park pod zámkem

Autobusové nádraží, vlakové nádraží

autobusové nádraží, vlakové nádraží

Cyklostezka podél Dřevnice (od Máců na Přístav), chování MP, pozitivní diskriminace cyklistů

česká pošta ve svitu a žádná pobočka v centru

Další nesmyslné stavby a jejich styly nezapadajici do Zlína

Fastaváci, kokoti pyče jsou to vymrdané, málo míst, kam by mohla chodit mládež se zabavit, všichni chodí akorát do Jabka nebo hulit do parku. Hotelovka je nejlepšíí, Obchodka je na pyču! Chceme tu zábavní park!

Chodníky v jednotlivých částech, "mrtvo" na náměstí Míru (pokud nejsou nějaké organizované a plánované kulturní akce), přestěhování České pošty do areálu Svitu, předražené parkoviště pod Randicí a ul.Soudní a samozřejmě rychle se množící herny...

Jak si magistrat dela co chce, aniz by dal na nazory treba i obcanu, ale hlavne odborniku. Vsichni vi, jak je Zlin odriznuty a magistrat klidne ve zprave o stavu dopravnich cest napise, ze nove dopravni cesty a zeleznice "nejsou momentalne prioritou". No kde to sme.

Je tu méně zeleně a více betonu

Jednoznačně nádraží (Hlavně to vlakové) ! Jako krajské město by mělo mít budovu a okolí na úrovni. Ne se prezentovat, jako vesnická čekárna s jednokolejkou, kudy projede vlak 2x za den.

Kácení v parku a golfový trávník před Kongresovým centrem.

kongresové centrum

Kongresové centrum, nepatří to tam

KUC, UTB na JS

Městská zeleň, která je nedostatečně a málo kvalitně sečená. Vypadá to jako sušení sena a město pak nepůsobí upraveným dojmem.

Momentálně asi Náměstí Míru, vše ostatní se má v blízké budoucnosti opravovat a modernizovat.

Mrtve mesto, nadrazi, doprava

nádraží (ČD i autobusák)

Nádraží a okolí,MP přístup, špatná nová kompozice rozdělení centra / umělé stěhování centra do bývalého areálu Svitu,protože jsi firma CREAM přeje oživit své budovy/ a tím absolutně mrtvé bývalé centrum náměstí. Informační centrum na kulturní akce tj za 5. Jediná hlavni cesta uprostřed města jak na vesnici. Kultura a chování určitých sociálních skupin. Alkoholici,narkomani,bezdomovci,lide zneuživající sociální systém.ZABAVA,SMICH,USMEV.Zakladni body slusneho chovani a etiky !!!

Nádraží, jak autobusové, tak i vlakové, dolní část parku pod zámkem - je plný často bezdomovců a opilých lidí, nebo taky děcek co kouří marihuanu. Opravdu tudy chodím nerada. Další dvě věci které se mi ještě také moc nezamlovají jsou tržiště a most u přehrady.

Nádraží, katastrofický stav některých budov (především svitovských) a stav určitých chodníků a silnic. Frustruje mě také (dle mého názoru s přihlédnutím na počet aut) nedostatečný počet parkovacích míst v centru a placení i za 3 minuty stání, přičemž páni a paní radní mají parkování zadarmo :)

náměstí Míru

napůl rozpadlá stavba na jižních svazích, budovy areálu Svitu (ne ty nově zrekonstruované), málo cyklotras po Zlíně, park pod zámkem, park u zastávky U zámku (u aut. nádraží)

Nedostatek odpadkových košů v centru, nedostatek psích louček.

nelíbí se mi že se všem nelíbí podchod

neochota úředníků

nezdomovci

nic

nic

nic mě nenapadá

nic podstatného

nvm, Zlin je v klidu a konecne se na nem zaclo poradne pracovat, lidi misto aby byli radi, jeste drzkujou :D nepochopim xD

okolí Prioru, hotelu Moskva, Velkého kina. Také vlakové nádraží a nejvíc ulice Mostní, ta je už neudržitelná.

Prior

Přehnané množství "semaforů". Vlakové nádraží.

Přístup památkářů na moderní stavebnictví. Stále přetrvávající tristní stav autobusového i vlakového nádraží.

Růjna na JS. Nedostatek parkovacích míst. Nepořádek v parcích. Máme městkou policii, která nahání peskaře , aby i je přivázali. Beru že 90% psů je neposlušná a s pánečků mají srandu! ale proč lidi kteří chodí na cvičák nemá tu možnost mít psa na volno a na přání policie psa přivolat a dokázat policii, že pes je poslušný a ovladatelný na volno. už mě policejní chytrolini kteří projedou JS od 21h do 22h autem a nestarají se o náctileté opijejicí se všude možně fakt sero Starší lidi se jich bojí z důvodu urážek a možného fyzického napadení. Totální arogance některých strážníku MP, kteří bez pozdravení hned kamandují lidi, že mají psa na volno, ktery jde u noh Zřejmě nemají nic jinčího na starosti než odpoledne kolem 17h zaparkovat na na koneččné MHD 6 7 8 na Kocandě a jit do parku bubákovat.

Slepá "snaha" oživit město neustálým stavěním dalších obchodů a supermarketů. Přitom by stačilo z jedné SVITovské budovy udělat třeba aquapark.

spousta negativních lidí...

staré neopravené budovy v areálu svit, vzhled jižních svahů, autobusové a vlakové nádraží, a ten železný útvar, který je u podchodu jako nějaké umění....co to jako je???

stav autobusového a vlakového nádraží

Stav chodníků,příšerné !

Špatné chodníky - u nových zbytečné nájezdy ke garážím a pod., které komplikují chůzi a pohyb imobilních. Chodníky už nejsou pro chodce? Zbytečné překážky pro imobilní - například přechod u kruháče na Kvítkové proti Ondráši. Ucpané nebo nefunkční kanály (vpustě) a pak se divíme, že podjezd je pod vodou. Zlín nemá přírodní koupání (až na podjezd na dlouhé) Špatné záměry - Gahurův prospekt, podchod s vodní kaskádou

Špína

špína, opilá nezletilá děcka

špína, veřejná prostranství si zaslouží víc úklidu, nelíbí se mi arogance radních na magistrátu kdy si dělají z občanů blbce a manipulují s nimi formou zlehčování jako např. "že občané nerozumějí umění" nebo "že si na podchod zvyknou." Nelíbí se mi to, že tu žijí velké osobnosti, které do politiky nejdou a mlčí. Chybí tu morální vzor.

vlakové nádraží, nástupiště bez zvýšené rampy cyklostezky (proč jdou všude vybudovat, jen ne ve Zlíně), chybí stojany na kola v areálu bývalého Svitu, a všude ve městě chodníky ve čtvrtích Letná, Zálešná, Podvesná - nikdo neudržuje a neopravuje opravený chodník kolem banky s "cyklostezkou" nedořešená doprava ve městě , chybí obchvat města snaha vybudování průjezdní silnice Zálešnou tzv "obchvat"

Zbytečně moc univerzit.Nelíbí se mi vědecké pracoviště co se staví u cesty vedle Střední průmyslové školy.Nelíbí se mi,že se zavřel klub Star na Kůtech a klub Golem.

7. Vaše jméno? (pouze křestní)

Vaše jméno nebude použito pro komerční účely.

Povinná otázka, respondent musel napsat odpověď vlastními slovy.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Hana35,08 %5,08 %  
petr23,39 %3,39 %  
Radka23,39 %3,39 %  
Ivana23,39 %3,39 %  
Lucie23,39 %3,39 %  
Martin23,39 %3,39 %  
Tomáš23,39 %3,39 %  
mirek23,39 %3,39 %  
Bohumila11,69 %1,69 %  
Oldřich11,69 %1,69 %  
ostatní odpovědi Vojtěch
Marketa
Ea
Ondra
neřeknu
Aneta
prostě já
Jana
Vendula
Anna
Michaela
Monika
A
Pavel
Veronika
Martina
Katerina
.
Johne
Roman
Barbora
Dan
Yvona
Karolína
Iveta
Zuzana
Kateřina
Michal
Zdeněk
Marek
petra
Karel
Jarmila
Irena
do toho ti nic není
Marie
Ludmila
Iva
Random Ftefan Lachtan Peťa
zdena
4067,8 %67,8 % 

Graf

8. Váš věk?

Povinná otázka, respondent musel napsat číselnou odpověď (pouze kladná čísla).

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
2658,47 %8,47 %  
2246,78 %6,78 %  
3346,78 %6,78 %  
5046,78 %6,78 %  
1835,08 %5,08 %  
2335,08 %5,08 %  
2535,08 %5,08 %  
2835,08 %5,08 %  
2735,08 %5,08 %  
2935,08 %5,08 %  
ostatní odpovědi 16
30
37
34
32
44
51
17
45
38
24
46
19
36
65
35
21
67
52
63
43
62
2440,68 %40,68 %

Statistická data byla pro následující výpočty očištěna o 5 % hodnot z každé strany.

Statistická polohaHodnota
Průměr:31.98
Minimum:17
Maximum:63
Variační rozpětí:46
Rozptyl:128.46
Směrodatná odchylka:11.33
Medián:28
Modus:26

Graf

9. PSČ Vašeho města?

Povinná otázka, respondent musel napsat číselnou odpověď.

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
760013152,54 %52,54 %  
76005813,56 %13,56 %  
76302610,17 %10,17 %  
7631423,39 %3,39 %  
7650223,39 %3,39 %  
6860111,69 %1,69 %  
6880611,69 %1,69 %  
7670111,69 %1,69 %  
763.6311,69 %1,69 %  
7630711,69 %1,69 %  
ostatní odpovědi 25555555
12000
76821
76311
12345
58,47 %8,47 %

Statistická data byla pro následující výpočty očištěna o 5 % hodnot z každé strany.

Statistická polohaHodnota
Průměr:74665.2
Minimum:12345
Maximum:76701
Variační rozpětí:64356
Rozptyl:75229553.35
Směrodatná odchylka:8673.5
Medián:76001
Modus:76001

Graf

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Segmentační otázka č. 1
Segmentační otázka č. 2
Segmentační otázka č. 3

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Nebyly nalezeny žádné zajímavé souvislosti mezi odpovědmi.

Zjišťování závislostí odpovědí

Pomocí této funkce můžete analyzovat vztahy mezi různými odpověďmi. V části A vždy vyberte jeden výrok (odpověď na určitou otázku), který Vás zajímá. V části B poté zaškrtněte odpovědi, u kterých předpokládáte, že by mohly mít nějakou souvislost s odpovědí z části A. Po stisku tlačítka Analyzovat na konci formuláře se dozvíte sílu závislosti A na B.

Tip: Delší vysvětlení i s příklady naleznete v nápovědě

A) VYBERTE ODPOVĚĎ (VÝROK), KTERÁ VÁS ZAJÍMÁ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky tyto výroky sloučíte (logická spojka NEBO), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek docílíte vytvoření kombinovaného výroku (logická spojka A).

1. Jak hodnotíte průběh opravu zlínského podchodu na náměstí práce? (hodnocení jako ve škole)

2. Jak hodnotíte styl provedení této opravy? (hodnocení jako ve škole)

3. Jak hodnotíte vzhled "opraveného" okolí podchodu? (hodnocení jako ve škole)

8. Váš věk?

9. PSČ Vašeho města?

B) DEFINUJTE SKUPINU RESPONDENTŮ NA ZÁKLADĚ ODPOVĚDÍ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky skupinu respondentů rozšíříte (podskupiny respondentů budou sloučeny), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek skupinu zúžíte (použije se podskupina respondentů vyhovující všem otázkám).

1. Jak hodnotíte průběh opravu zlínského podchodu na náměstí práce? (hodnocení jako ve škole)

2. Jak hodnotíte styl provedení této opravy? (hodnocení jako ve škole)

3. Jak hodnotíte vzhled "opraveného" okolí podchodu? (hodnocení jako ve škole)

8. Váš věk?

9. PSČ Vašeho města?

C) KLEPNUTÍM NA TLAČÍTKO SPUSŤTE ANALÝZU ZÁVISLOSTI

Analýza Vám řekne, zda má Vaše definice skupiny respondentů nějaký vliv na Vámi vybraný výrok.

Zdroje respondentů

Níže uvedený seznam obsahuje odkazy na nejvýznamnější stránky, ze kterých přišli respondenti (dle refereru):

Z bezpečnostních důvodů nejsou zobrazeny kompletní adresy, ze kterých uživatelé přišli, ani minoritní zdroje respondentů. V případě následování odkazu z outlooku, icq nebo použití firewallu obvykle není možné zdroj zjistit. Jedná se o statistiku návštěvnosti dotazníku, nikoli jeho úspěšného odeslání (z různých zdrojů mohla být úspěšnost vyplnění dotazníku různá). Údaje tedy mohou sloužit pouze pro velmi hrubou orientaci.

Citace

Rácová, L.Zlínský podchod na náměstí Práce (výsledky průzkumu), 2014. Dostupné online na https://zlinsky-podchod-na-namesti-p.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.